VRIJDAG 29 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 OPERETTE-ZANGKOOR „RUIM BAAN". Opvoering van „De Sneeuwkoningin". Door het Operette-Zangkoor „Ruim Baan" is gisteravond in de groote zaal van het St. Anton'us-Clubhuis in de Hazewind- steeg een opvoering gegeven van de kin deroperette .,De Sneeuwkoningin". Deze uitvoering geschiedde ten bate van het Derde-Orde Restaurant. Om kwart over acht was de groote zaal geheel gevuld, natuurlijk grootendeels met Ouders, zusjes en broertjes van de kleine tooneelisten dezer operette. Aanwezig waren ook de zeereerw. Heer Pastoor S. Smitz O.F.M. en de weleerw. Pater J. SmiVs O.F.M. Voor den aanvang werd door Mej. S. van Deene een kort welkomstwoord gesproken, waarbij zij net werk van de steun aan het Derde-Orde-Restaurant van harte aanbe val. Nadat door het dameskoor van „Ruim Baan" eenige liederen ten gehoore waren gebracht, kon de operette „De Sneeuwko ningin" een aanvang nemen. Het geheel was geënsceneerd door mevr. v. d. Lijke, die veel eer van haar werk had, want het geheel zag er waarlijk keu rig uit. Niet het minst had ook Piet Gertenaar hierin zijn aandeel, door deze door het schilderen van nieuwe décors het geheel een zeer fleurig aanzien had gegeven. De muzikale leiding had mevr. N. Boyen, die ook de kleine zangeresjes en zangers aan den vleugel assisteerde. Zes bedrijven lang hebben de kleine bloempjes en kabouters en feeën de schoo- ne sproke van de Sneeuwvorstin, die het broertje van Gerda had meegenomen, ge speeld, zoolang tot het broertje weergevon den werd. De kleintjes hebben aardig ge zongen en geacteerd en hadden er blijk baar zelf zeer veel pleizier in. Vooral de kleine Gerda heeft haar lan ge rol alleraardigst gespeeld, maar ook den anderen komt zonder uitzondering een woord van lof toe. Ook het dameskoor van „Ruim Baan" trad onder leiding van mevr. Boyen nog eenmaal met succes op. Aan het einde sprak pastoor S. Smitz woorden van dank voor dezen avond. Hij zeide, dat hij het vriendelijke aanbod van „Ruim Baan" om een avond te spelen voor het Derde Orde-restaurant zeer gaarne had aanvaard en zeer op prijs had gesteld. Daar voor bracht hij den dames hartelijk dank. Tot de kleintjes zeide de pastoor, dat hij het zoo mooi vond, dat zij hedenavond hun kunnen in dienst hadden gesteld der lief dadigheid. Een groote fruitmand, welke den pastoor hedenavond ten deel was ge vallen, schonk hij als dank aan de klein tjes ter verdeeling. Aan de dames Boyen, v. d. Lijke, van Deene en Aalders schonk hij bloemen als dank. Hiermede was deze goed geslaagde avond ten einde. DE WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst voor so ciale zaken stonden gisteren de navolgen de werkloozen ingeschreven: Bouwvakarbeiders, baggerlieden 3, be hangers 35, betonwerkers 73, betonvlech- ters 40, fundeeringwerkers 1, glazenma kers 1, glazen wasschers 8, graniet werkers 14, grondwerkers 105, heiers 3, metselaars 123, opperlieden 105, schilders 199, sloopers 4, steenbikkers 2, steenhouwers 6, straat- makers 4, hulp-straatmakers 12, stuca- doors-witters 61, timmerlieden 247, uit voerders 4, voegers 20, ongesch. bouwvak arbeiders 8. Totaal 1078. Fabrieksarbeiders: bleekers 16, lompen sorteerders 19, vellenblooters 5, zeepfabr. arbeiders 6, steenfabr. arb. 127, ongesch. fabrieksarbeiders 76. Totaal 249. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 103, reizigers, colp. 41, winkelbedienden 35, incasseerders 11, musici 6, onderwij zers 10, overheidspersoneel 13, verple gers 1, Totaal 220. Hotel, Café personeel: huispersoneel 11 kellners 43, koks 12, Totaal 66. Houtbewerkers: houtbewerkers 68, kis tenmakers 8, kuipers 8, lijstenmakers 5, mandenmakers 2, meubelmakers 28, meubelstoffeerders 19, politoerders'2, on gesch. arbeiders 32. Totaal 172. Kleermakers: kleermakers 67, kappers 5, schoenmakers 8. Totaal 80. Land- en tuinarbeiders: bloemisten 32, landarbeiders 29, tuinlieden 28, warmoe- ziers 13, ongesch. lamfarb. 6. Totaal 108. Metaalbewerkers: bankwerkers 131, blikbewerkers 29, burgersmeden 43, cras- seurs 1, electriciens 40, galvaniseuds 1, gasfitters 9, gereedschapmakers 3, instru mentmakers 2, isoleerders 3, kernmakers 1, kettingsmeden 32, klinkers 16, koper slagers 4, lab. bedienden 1, lasschers 12, loodgieters 30, machinsten 21, metaalboor- ders 8, metaaldraaiers 19, metaalslijpers 4 monteurs 18, pianostemmers 1, polijsters 1 ponsers 6, rijtuigschilders 3, Rijwielherstel lers 12, scheepstimmerlieden 11, stokers 22 tegenhouders 16, verw. monteurs 17, voor slaanders 6, voorwarmers 1, vulcani- seurs 1, vuurwerkers 13, wagenmakers 4, ijzerwerkers 57, zandvormers 4, zil versmeden 1, ongesch. arbeiders 35. Totaal 641. Sigarenmakers: Sigarenmakers 6, siga- rensorteerders 3, strippers 1. Totaal 10. Technici, opzichters: technikers 9, teeke naars 13, werkmeesters 15, totaal 37. Textielarbeiders: hekwlaars 6, katoen- drukkers, kluwers e. a. 8, luikers 10, plaat snijders e. a. 25, schrobbelaars 2, spinners 33, spoelers 3, sterkers 3, strijkers 12, we vers 92, wolbewerkers 35, ongesch. tex- tielarb. 66. Totaal 326. Transportarbeiders: chauffeurs 125, em- balleurs 4, expediteknechten 16, koetsiers 16, loopknechten 49, magazijnknechten 60, schippers 89, spoor- en trampers. 18, wa kers 3, transportarbeiders 65, losse arbei ders 459. Totaal 904. Typografen: boekbinders 29, boekdruk kers 14, fotografen 2, hulp vakarbeiders 4, letterzetters 25, steendrukkers 3. Totaal 77 personen. Voedingsmiddelenarbeiders: bakkers 89 molenaars 1, ovenisten 4, slagers 62, sui kerwerkers 22, wijnkooperskn. 9, zoutzie- ders 2, zuivelbereiders 3, ongesch. voe- dingsarb. 31. Totaal 223. Vrouwen: naaisters 15, breisters 3, win keljuffrouwen 20, kantoorpersoneel 49, kapsters 2, mangelsters 1, onderwijzeres sen 1, serveersters 2, teekenaressen 1, ver pleegsters 11, huisel. diensten 204, fabrieks arbeidsters 23. Totaal 332. Alg. Totaal 4523 personen. 29 Nov. 1934 4027 en 30 Nov. 1933 3235. Ben. 73, ged. werkloozen en 26 werk verschaffing. MUZIEK. Residentie-orkest. Dr. van Anrooy is gisterenavond het 5e abonnementsconcert begonnen met muziek van Gluck, n.l. met de ouverture „Iphigenia in Aulis". Al met de eerste maat was er de stemming der serieuze, zeer gereserveerde en toch zoo uitdrukkingsvolle muziek, waarin de contrasten tusschen de dramati sche en lyrische gegevens zoo buitenge woon schoon zjjn volgehouden. Gevoelvol in de zangthema's, het groote staccato-thema strak aangehouden, weet de dirigent de executanten en toehoorders de beteekenis van deze dramatisch-romantische muziek, open te leggen. De solisten waren ditmaal uit eigen kring gekozen. Concertmeester Swaap zou met den solo-altist Jean Devert „de Symphonie Concertante" van Mozart spelen. In een beknopt artikeltje licht Leo Ruyg- rok den toehoorder In over de beteekenis van Mozart als componist, en zijn werk en over de beteekenis van de „Symphonie con certante", voor viool en alt. Mozart schrijft verrukkelijk altijd en overal en ook in dit dubbel concert in symphonischen bouw werkte hij maat voor maat onder de hooge leiding van zijn genie. Een kleurig rijk werk, stralend door rijkdom van melodische vondsten, zooals men deze alleen bij Mozart kan verwachten, innig en devoot, klaar en frisch. De orkest-bezetting vol coloriet. De gedegene prestatie der beide solisten heeft groote belangstelling gehad. Swaap hooren wij als solist meermalen. Jean Devert (als solist), dat behoort tot de zeldzaamheden. Het spel van Swaap kenmerkte zich door ernst en bezonkenheid, zijn voordracht door diepgang. Devert is waarlijk een zeldzaam altist. Hij zong zich verrukkelijk uit op zijn geheimnisvol instrument, zoodat wij op nieuw bemerkten welk een aparte muziek- ziel hem eigen is en hoe rijk het bezit is van zijn serieus bevoorrecht talent. Het sa menspel was voortreffelijk, artistiek van vi sie, toon en kleur; een verscheidenheid, die een sfeer van joyeuse muzikaliteit opriep. De cadensen gaven blijk van kundige be handeling van het instrument. Het orkest secundeerde aanvullend, of wel begeleidend of optredend èl naar dit noodig is. Zoo werd 't een gelukkige inter pretatie en algemeen was de waardeering en de bijval, die zich uitte in hartelijk ap plaus en toejuiching, waarin ook de diri gent en het orkest deelden. De solisten ont vingen elk een fraai bouquet. Na de pauze (onmiddellijk voor den aan vang van de tweede helft van het program ma) betrad professor Huizinga het podium om zijn ouden vriend dr. van Anrooy, na mens de Leidsche vrienden van het Resi dentie-orkest een bloemkrans aan te bieden. Hij deed dit in een kort waard eerend woord, waarin hij duidelijk naar voren bracht de hoop op een constante vriend schap tusschen den dirigent (na zijn heen gaan) en de Leidenaars. De scheidende dirigent (dr. van Anrooy ia eigenlijk reeds gastdirigent) sprak een kort woord van dank en vriendschap terug. Dat de uitvoering van Brahms 2e Sym phonie, zuiver gestyleerd zou worden ge speeld en het orkest voorbeeldig volgzaam zou wezen, wij wisten het van te voren. Op een avond, dat dr. van Anrooy een Brahms symphonie dirigeert, zijn wij zeker van een kunstzinnig concert. Volkomen be- heerscht dirigeerde hij dit werk, welke Brahms meest zonnige symphonie heet. Maar niet alleen beheerscht was de inter pretatie, niet minder was zij uit het hart gegrepen, zoodat de spanningen terdege ge handhaafd bleven en de forsche klankka- rakteristiek geheel tot haar recht kwam, imposant van gevoelsnuance. Dr. van An rooy heeft zich op bekend gebied bewogen en maakte hiermede een uitstekende uit leiding. De ovatie kon dan ook aan het slot onmogelijk uitblijven. Groot applaus waar in de dirigent het orkest liet deelen. J. K. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Winkelstand. Onder verwijzing naar een advertentie in dit nummer vestigen wij ook hier de aandacht op het geheel ge- moderniseer'e winkelpand, Kempenaer- straat no. 49, waar de heer C. A. v. d. Meer morgen een schoenzaak zal openen. Onder leiding van den architect M. J. Vester is een fraai harmonisch interieur verkregen, waar de goede verhoudingen, de met zorg gekozen kleuren combinaties, stalen meubelen enz. een rustige sfeer scheppen. Mede heeft hiertoe bijgedragen het los laten van de oude traditie, nl. om in een dergelijke zaak alle wanden te „versie ren" met schoendoozen, welks etiketten in diverse uitvoering de klanten aanstaren. De "heer Vester heeft inplaats van deze „versiering" een wandetalage ontworpen, waarboven een indirecte verlichting, zoo dat men geen doozen maar enkel schoenen kan bezichtigen. Voor den adspirantkooper een goede ge legenheid zijn keuze te doen, zonder het hinderlijk: „Laat u nog eens wat anders zien" te bezigen. Aan de uitvoering hebben medegewerkt voor timmerwerk firma W. de Rooy, schilderwerk J. Schrijvers Jr., voor elec- triciteit C. J. Koelman, allen uit Oegst- geest. Wjj wenschen den heer v. d. Meer veel succes toe en zijn overtuigd, dat een ieder, hetzij men op „groote" of kleine voet leeft, uit de ruime sorteering een keuze zal kunnen doen. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE Hanze. Woensdagavond vergaderde onder groote belangstelling de R.-K. Mid- denstandsvereeniging „De Hanze" waarop als spreker optrad de heer J. Bakker, di recteur van het Centraal Hanze-Bureau, te Den Haag. In een gloedvolle rede zette spreker het nut der organisatie, alsmede aansluiting bij hun resp. vakbonden voor de middenstan ders uiteen, besprak de gilde-tijdperken als de tijd waarin de christelijke naastenlief de het meest beoefend werd, wat in onze tijd helaas ver te zoeken is. Het egoisme viert hoogtij en gaat onge breideld verder en maakt zijn slachtoffers bij duizenden. De middenstand zelf moet zijn taak begrijpen en zich als één man achter zijn organisatie stellen.' Wij kunnen in deze een voorbeeld ne men aan den land- en tuinbouw en de arbeiders, die door hun acties, vrij wat meer de belangstelling genieten der over heid dan de middenstand. Vervolgens werden enkele mededeelin- gen gedaan van regeeringsmaatregelen in het belang van den middenstand, als het Middenstandscrediet, waardoor reeds tus schen de 400 en 500 middenstandszaken bo ven water zijn gehouden. Ook verwachtte spreker veel heil van de Borgstellingsfondsen, die in verschillende gewesten worden gesticht. De rede van den heer Bakker werd met groote belangstelling gevolgd. Uit de vergadering werd naar voren ge bracht, de veelal voorkomende oneven wichtige verhoudingen op het gebied der steunverleening. Ten platte lande zijn land- en tuinbouwbedrijven van zeer goed gesitueerde eigenaren die handen vol steun ontvangen, terwijl de middenstand zoo goed als overal buiten valt. ZEVENHOVEN „St. Deus Dedit". Woensdagavond ver gaderde de Landarbéidersbond „St. Deus Dedit" in het Bondsgebóuw. De voorz., de heer P. van Tol, heette allen welkom, in het bijzonder den geest. adv. en den spre ker van dezen avond, den heer v. d. Ploeg van het hoofdbestuur. Spr. opende de ver gadering met den chr. groet. De secr., de heer G. Cornelisse, las de notulen, die na lezing werden goedgekeurd. Jaarverslag penningm. De heer Jac. v. d. Horst gaf een overzicht van het afgeloopen jaar, waaruit bleek, dat het kassaldo was 51.Be stuursverkiezing wegens aftreding van den heer P. van Tol, wegens het bereiken van den leeftijdsgrens door den heer G. Cor nelisse en wegens bedanken van den heer A. Bouwmeester. Gekozen werden P. v. Tol als voorz., C. J. v. Veen als secretaris en A. Hassing als 2e penningmeester. De voorzitter bracht den scheidenden se cretaris woorden van dank voor zijn ac curaat en prompt werk gedurende de 16 jaar, dat hij deze functie vervuld heeft. Onder applaus, op voorstel /an den voor zitter, zal den scheidenden secretaris een geschenk worden gegeven. Tot verifica teurs werden aangewezen de heeren A. H. de Groot en C. Mesman. Thans werd het woord gegeven aan den spreker. Deze richtte eerst een dankwoord aan den af getreden secr. namens het hoofdbestuur. Vervolgens besprak hij de werkloozenkas en de verplichtingen, die er aan verbon den zijn. Verder besprak hij de organi satie, die wij trouw moeten volgen. Op voorstel van het bestuur zal een H. Mis worden opgeragen voor de zielerust van wijlen onzen vriend Dekker. Van de rondvraag werd door enkele leden gebruik gemaakt, die door spreker werden beant woord. Ook sprak de geest. adv. een woord je tot de leden, die werkloos zijn of werk loos worden in de wintermaanden, om 's morgens zoo veel mogelijk de H. Mis te komen bijwonen. Hierna sloot de voorzitter na eerst den geest. adv. en den spreker te hebben bedankt voor hun schoone woor den, de vergadering. Laatste uitweg. De koorddanser heeft ruzie met zijn vrouw gehad BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Cornelia Susanna d. v. B. v. Helden en C. Hoek. Florus z. v. F. v. Dissel en C. Verbiest. Johanna Jacoba 7ngeltje d. v. H. C. de Groot en F. Of ferman. Johanna Maria Hendrika d. v H. J. Koevoet en E. C. v. Leeuwen. Ondertrouwd: A. de Wolf jm. 23 j. en J. Blansjaar -jd. 19 j. O v e r 1 e d e:n: J. J. v. Gijzen dr. 9 mnd. Th. Kurpershoek wedn. 70 j. I. Dreef dr. 70 j. LAATSTE BERICHTEN TIMMERFABRIEK TE HUIZUM DOOR BRAND VERWOEST. Hedennacht omstreeks twaalf uur brak brand uit in de timmerfabriek van den heer Kalsbeek, staande aan den Tijnjedtfk te Huizum. De huisgezinnen Kalsbeek, Hoekstra en Lebbing, welke dit pand bewoonden, moes ten in allerijl, met achterlating van al hun bezittingen, de slaapkamers verlaten. Toen de Huizumer motorspuit arriveer de stond de timmerfabriek, waarin zich o.m. vierhonderd huishoudtrappen en vele tafels bevonden reeds in lichter laaie en viel aan blusschen niet te denken. Het vuur woekerde ook door naar het voor huis. Toen het zoover gevorderd was, werd de hulp van de Leeuwarder brand weer ingeroepen ook omdat de aangren zende perceelen, waaronder een haarden- fabriek gevaar liepen ingeroepen. Aan het gezamenlijk werken van de Huizumer en Leeuwarder brandweer was het ten slotte te danken, dat het vuur tot staan kwam. Het geheele pand was zoo goed als geheel uitgebrand alleen in een gedeelte van het voorhuis had het vuur zijn ver nielende werking niet kunnen volbren gen. De waterschade is hier echter enorm. POSITIE „KERKPLEIN" EN „DRENTE" GUNSTIGER GEWORDEN. Tengevolge van den jongsten storm. Uit Egmond aan Zee wordt gemeld: Zoowel de positie van de „Drente" als van de „Kerkplein", is tengevolge van den jongsten storm gunstiger geworden. De „Drente" is hooger op het strand ge worpen en is met de achtersteven naar zee toe gekeerd. Voor het sloopingswerk is dit echter nog geheel onvoldoende. Het verschil bedraagt slechts drie meter. De bedoeling van den slooper, Frank Rijs- dijk Jr., is echter, dat de zee de „Dren te" met de kiel uit het strand trekt en ge heel op het droge zet. Eerst dan wordt veel moeilijk sloopingswerk voorkomen. De „Kerkplein" is twaalf meter zuid waarts verplaatst en vier meter West waarts, naar zee. Het vlotbrengen wordt daardoor zeer begunstigd. De groote vraag blijft echter of niet tijdens de bergings werkzaamheden een t ngsstelde stroo ming de winst weder zal teniet doen. Voor- loopig is althans van belang. dat de „Kerkplein" bij hoog water verplaatst wordt. Overigens vorden de bergings werkzaamheden door deze verplaatsing opgehouden, daar de firi i Smit en van der Tak thans eerst alle buizen en steigers op het strand meer naar het Zuid-Westen moet verplaatsen. Bij de verpachting der gemeentelijke parkeerterreinen voor De cember werden hooge prijzen geboden. Bezwaarschriften veehouderij De aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd, dat een wijziging van het Reglement Bezwaarschriften Veehouderij tot stand is gekomen, waardoor de vee houders in de gelegenheid worden gesteld van eenige toewijzing van kalveren, var kens of biggenmerken alsnog in beroep te komen bij het bestuur der betrokken pro- vinciole Landbouw-Crisis-Organisatie, on der storting van ƒ5 of wel onder overleg ging van een bewijs van onvermogen, af gegeven door den burgemeester hunner gemeente, mits dat beroep wordt inge steld vóór 3 December a.s., ofwel binnen 14 dagen nadat zij bericht van toewijzing hebben ontvangen. Hooger beroep op den minister van Landbouw en Visscherij is alleen moge lijk binnen 14 dagen na dagteekening van het bericht der beslissing van het bestuur der Landbouw-Crisis-Organisatie. Dit hooger beroep is kosteloos, doch wel moet de beslissing van voornoemd bestuur daarbij worden overgelegd. 'Beroepschriften, welke niet op tijd in komen, of welke niet de gronden vermel den waarop de betrokkenen in beroep komen, zullen niet in behandeling wor den genomen. Heffing op boter. De heffing op boter en de vervoc ver gunning voor buitenlandsche boter i.< vcor de volgende week weder vasl op 0.95. Commissicnoteering Nederlandsche boter De commissienoteering voor Nederland sche boter is vastgesteld op 56 cent per kilogram. TELEGRAMMEN HET VOORLOOPIG SUCCES VAN LAVAL Italiaansche persstemmen ROME, 29 November (A.N.P.) Oe Ita liaansche ochtendbladen behandelen in hoofdartikelen de overwinning van Laval in de Kamer en erkennen daarbij zijn ver diensten voor zijn land en voor de ver betering der betrekkingen tusschen de sta ten onderling. De „Popoio d'Italia" legt er den nadruk op, dat Laval meester is ge worden van een uiterst moeilijken toestand en daarmede Europa misschien voor het ergste heeft gespaard. Engelsche persstemmen LONDEN, 29 November (A.N.P.) De Engelsche ochtendbladen maken met vol doening melding van het succes van La- val in de Kamer, doch zien daarin slechts een voorloopige overwinning. De „Morning Post" is van meening, dat Laval en de franc slechts een respijt heb ben gekregen en dat een werkelijk'gévaar- lijke situatie zich de volgende week zal voordoen. VREFSELIJk ONGELUK IN TEX AS Zes dooden en 11 gewenden. NEW-YORK, 29 November. -- Uk Fort Worth (Texas) wordt gemeld, dat bij een ontzettenden brand bijna alle bewoners van een huis van twee étages slachtoffer zijn geworden. Op het eerste bovenhuis was een ontplof fing ontstaan, waardoor de geheele woning spoedig in lichter laaie kwam te staan. Zes personen, onder wie drie vrouwen, die te bed lagen, kwamen om het leven. Elf andere bewoners van het huis werden ge wond, vooral omdat zij in angst vóór de aankomst van de brandweer uit de ramen en van het dak waren gesprongen. Een vrouw kwam daarbij op een ijzeren hek terecht, waarbij zij zooda nig werd gewond, dat zij naar een zieken huis moest worden overgebracht. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 29 Nov. Vee. Totaal aanvoer: 449 runderen, 195 kalveren, 933 schapen, 593 varkens, 6 paarden, 2 veulens, 5 bok ken en geiten. Prijzen: 12 stieren f 70190 schoon gewicht 3040 cent, handel tame lijk; 94 kalf- en melkkoeien f 80185, 154 varekoeien e. a. f 80140, 151 vette koeien f 80180, schoon gewicht 3245 cent handel stug; 38 pinken f 60—95 en 73 graskalveren f 18—35, handel tamelijk; 25 vette kalveren f 3874 4470 cent schoon gewicht, en 97 nuchtere kalveren f 5—10, handel vlug; 200 vette schapen f 1220, 400 vette lammeren f 1015 en 333 weideschapen f 8—12, handel matig; 222 mestvarkens f 1734, en 304 biggen f 811.50, handel stug. LEIDEN, 29 Nov. Kaas. Aangevoerd 61 partijen, waarvan 48 partijen Goudsche en 13 partijen Leidsche kaas. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas f 2324 en 2e soort f 21—22, le soort Leidsche f 18— 20 per 50 kg. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas matig. DELFT, 28 Nov. Vee. Aanvoer: L paard, 83 runderen, 2 graskalveren, 88 nuchtere kalveren, 266 magere varkens, 573 biggen en 6 geiten en bokken. Prijzen: kalf koeien 80210, varekoeien 60135, nuchtere kalveren f 412, magere varkens 1638, biggen f 616, geiten of bokken 36, alles per stuk, rundvleesch 404046 ct. per kg. Boter. Prijzen 1.601.65 per kg., aanvoer 6 zestiende vaten, wegende sa men 120 kg. Handel kalm. LEEUWAREDEN, 28 November. Boter. De commissie-noteering van Nederland sche boter werd heden vastgesteld op 56 cent. (v. w. 59 c.) per kg. NIEUWVEEN, 28 Nov. Eierenveiling. Aanvoer: 362 kippeneieren f 5.405.90 per 100 stuks, kaas 2226 cent per pond, si naasappelen 10 cent per 4 stuks. ALKMAAR. 29 Nov. Kaas. Aangevoerd 50 stapels, zijnde 80.000 kg. Fabriekskaas kleine f 19, boerenkaas kleine f 17.50 en hoerenkaas commissie f 18 per 50 kg. Handel matig. BOSKOOP, 28 Nov. Bloemenveiling Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 20 35 cent, Claudius Pernet 1530 cent, Co lumbia 1018 cent, Butterfly 4075 cent, Rosalandia 4062 cent, Edith Helen f 1.30 Aug. Noack 3050 cent. Else Poulsen 15 30 cent, Str. van Nes 1830 cent, Chry santen grootbloemig 6080 cent, idem tros 1020 cent, Asparages 11 cent, Cle matis Prins Hendrik f 1.40, Mahonia 15 cent. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlin 59 42i/2 Londen 7.29i/4 New York1.47 a 16 Parijs 9.73 Brussel 24.99 Zwitserland 47.76 Milaan Madrid 20.20 Oslo36.65 Kopenhagen32.57l/2 Stockholm 37.60 Praag6.12 Weenen Boedapest Prolongatie 3 pCt.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3