STADS NIEUWS VRIJDAG 29 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER 7 NOG REGEN EN WIND. DE BILT SEINT: Meest matige tot krachtige Westelijke tot Zuid-Westelijke wind, bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regen buien, weinig verandering in tempera tuur. Hoogste barometerst.: 767.6 te Biarritz. Laagste barometerstt.: 727.2 te Seydisfjord De vorige depressie vulde in de kern op terwijl een secundaire nog tot Scandina vië doordrong en veel regen in Duitsch- land bracht. De volgende depressie ligt nu over IJsland en breidt zich Oost- en Zuid-Oostwaarts uit. De hooge drukking over Spanje nam iets af. Op de Britsche Eilanden klaarde het weer tijdelijk op en daalde de temperatuur, in Frankrijk is de lucht zwaar bewolkt; en van Zuid- - Frankrijk tot aan de Oostzee strekt zich een regengebied uit. In Zuid-Scandinavië valtr egen, in Noord-Scandinavië sneeuw, de vorst nam daar tot licht af. Voorloopig is nog veel wind met af en toe regen te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 9.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS eJL Zaterdagmorgen 7.14 uur. Van Vrijdagnamiddag 4.23 uur tot HUOU WATER Te Katwijk: op Zaterdag 30 Nov. vjn. 5.01 uur en nam. 5.23 uur. EERSTE KAMER BEZUINIGINGS-ONTWERP AANVAARD De Eerste Kamer heeft gisteren met 25 10 stemmen het wetsontwerp tot verla ging van de openbare uitgaven goedge keurd. De opmerkingen, welke verschillende leden Woensdag hadden gemaakt, werden beantwoord door den Minister van Financiën, den heer Oud. Spr. zal het uiterste doen om te pogen de uitgaven nog verder naar beneden te druk ken. Wanneer er niets gebeurd was, dan zou het Rijksbudget thans 795 millioen bedra gen; in werkelijkheid is het 711 millioen. Dit nog afgezien van het jaarlijksch accrès a 10 millioen waartegen geen enkele Mi nister van Financiën iets kan uitrichten. Volledig evenwicht zal eerst kunnen worden bereikt wanneer in de wereld de economische toestanden zich hebben her steld. Wat het plan van den arbeid betreft, de grondfout van de verdedigers daarvan is, dat zij weigeren de consequenties te trek ken uit het /erminderde welvaartspeil. Spr. verwacht van het plan van den ar beid, dat het er mee zal gaan als met het socialisatierapport, nJ. dat er over eenigen tijd niet me^r over gepraat wordt. Wat de pensioenfondsen aangaat, dit is zuiver een Kwestie van financiering. Spr. persoonlijk is geen voorstander van het fondsenstelsel. Wanneer de nood van de Schatkist dringt, dan heeft men ook aan de fondsen mets. Had de Regeering nu de stortingen in de fondsen moeten gaan ver minderen? D.t ware onverantwoord. Wij hebben verplichtingen op ons genomen, welke wij misschien op den duur niet zul len kunnen volhouden, met name het uit- keeren ingevolge de sociale verzekering van personen, voor wie nimmer premies waren gestort of voor wie die premies over te korten tijd waren betaald. Om hierin een uitweg te vinden is het gematigde omslagstelsel gekozen. De weg, dien de Regeering volgt, is naar sprekers meening de eenige, die tot oplos sing van het vraagstuk der Staatsfinan ciën kan leiden. Daartoe is het noodig, rus tig te blijven. Verlaten we dien weg, dan komen we er, meent spr., zeker niet. Misschien is de redding meer nabij dan menigeen vermoedt. De minister van Justitie, mr. Van Schalk, antwoordt met een enkel woord op de opmerkingen ten aanzien van het beteekenen van dagvaardingen, het indienen van appèl e.d. De minister van Binnenland- sche Zaken, mr. De Wilde, beant woordt de opmerkingen in zake de ge meentelijke indeeling. Waar noodig heeft spr niet geaarzeld, samenvoeging van ge meenten voor te stellen. Minister C c 1 ij n antwoordt nog, dat een gedwongen leening voor het „Plan van den Arbeidr' het staatscrediet in gevaar zou brengen. Bij devaluatie zouden groote waardever minderingen optreden voor de 18 millioen in obligaties de 600 millioen in hypothe ken en de 180 millioen in boerenleenban ken belegde kapitalen. Vrijwillig zal deze regeering niet tot devaluatie overgaan. Iets anders is het, indien zij ertoe zou wor den gedwongen. Na de replieken wordt het wetsontwerp in stemming gebracht en aanvaard, waar na de vergadering wordt verdaagd. Het Abessijnsche conflict DE NEGUS NAAR DESSIé VERTROKKEN Uitgebreide veiligheidsmaatregelen tegen luchtaanvallen. ADDIS ABEBA, 29 November. (A.N.P.) De Negus van Abessynië is Donderdagoch tend om 8 uur naar het groote hoofdkwar tier te Dessié vertrokken. In zijn gevolg bevinden zich twaalf mannen uit zijn naaste omgeving en zijn secretarissen, terwijl hij voorts een radiozend-installatie ter beschik king heeft. De Kroonprins, die den keizer een ge deelte van den weg vergezelde, zal tijdens de afwezigheid van zijn vader de regee- ringszaken in de hoofdstad behandelen. De reis gaat per auto via Ankober naar Dessié. Het geheele reisgezelschap heeft de beschik king over 23 auto's en vrachtauto's. Halverwege heeft de keizer met zijn ge volg in tenten overnacht. Te Dessié zal hij zyn intrek nemen in het oude paleis. De stad is zoo goed mogelijk tegen vlie geraanvallen beschermd. Behalve tal van bomvrije kelders is een groot aantal van de nieuwste 7 c.M. luchtdoelkanonnen ter beschikking, welke om de stad Dessié staan opgesteld. Het is nog niet zeker hoelang de keizer in het hoofdkwartier zal verblijven. Vol gens mededeelingen van welingelichte zijde zal de keizer slechts ongeveer 10 dagen te Dessié vertoeven. Een systematische Abessijnsche tegenaanval? ADDIS ABEBA, 29 November. (A.N.P.) Het vertrek van den Negus naar het hoofd kwartier, dat, zooals gemeld, Donderdag ochtend plaats vond, geschiedde onder zeer groote belangstelling der geheele bevolking. Op den weg naar Dessié stonden de men- schen op vele plaatsen langs den weg. Zij brachten den keizer enthousiaste hulde. In politieke kringen neemt men met ze kerheid aan, dat de oorlog aan Abessijnsche zijde na de aankomst van den keizer in het hoofdkwartier een ander aspect zal krijgen en dat de Abessijnsche troepen zullen over gaan tot een systematischen tegenaanval. De Abessijnsche legerleiding is volkomen op de hoogte van de Italiaansche positie, zoodat de Abessijnsche troepen ondanks de superioriteit der Italiaansche krijgsmidde- len bij groote aanvallen niet op onverwach te moeilijkheden zullen behoeven te stuiten. Het 58ste Italiaansche legerbericht. ROME, 29 November. (A.N.P.) Het 58ste legerbericht van het hoofdkwartier in Oost- Afrika luidt als volgt: Aan het front van het le legercorps wer den de operaties voortgezet door de colonne Dankali's. Aan het front van het legercorps in Eritrea heeft één van onze vooruitge schoven detachementen bij den pas Abaro Abessijnsche krijgers verspreid. Aan het front van het 2e legercorps is een colonne, bestaande uit Italianen en Eritreanen, in strijd gewikkeld met groepen tegenstanders in het gebied van de Mai Canetta. Zij wer den op de vlucht geslagen en hebben tal van krijgsgevangenen achtergelaten. De luchtvaartafdeeling in Somali-land heeft de Ethiopische stellingen bij Dagaboer ge bombardeerd en verscheidene munitie-de pots vernield. Aan het front van Eritrea worden de verkenningsvluchten voortgezet in het gebied van het Ascianghi-meer. De dood van Lidzj Jassoe, ADDIS ABEBA, 29 November. (A.N.P.) De plotselinge dood van den vroegeren keizer Lidzj Jassoe heeft in het eerste oogenblik groot opzien gebaard. In kwaaddenkende kringen werd het vermoeden uitgesproken, dat Lidzj Jassoe zou zijn vermoord. Men zou den vroegeren keizer uit den weg heb ben geruimd om voor het geval de tegen woordige keizer na een eventueel verloren oorlog zijn troon zou verliezen, geen troon pretendent te hebben. Van verscheidene zijden wordt evenwel bevestigd, dat keizer Haile Selassie nim mer de hand heeft gereikt voor een moord, omdat hij alle ongeoorloofde middelen voor de consolidatie van zijn heerschappij ver afschuwt, hetgeen ook in overeenstemming is met zijn karakter. De keizer heeft inte gendeel onlangs iemand, die Lidzj Jassoe naar het leven stond, levenslang in kete nen laten slaan. Het lijk van Lidzj Jassoe, dat thans *e Garamuletta gebalsemd ligt. zal later wor den overgebracht naar Addis Abeba, waar het zal worden bijgezet. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Rechtsgeleerdheid (vrije studie) mej. Th. S. van Blankenstein, Den Haag; doctoraal examen Rechtgeleerdheid de heer D. P. Dirkzwager, Schiedam; candidaatsexamen Indisch Recht de heer J. H. M. de Bruyn Kops, Den Haag; doctoraal examen Geneeskunde de heeren R. K. W. Kuypers, Alphen aan den R ij n, C. G. A. van Beek, Bodegraven; Artsexamen eerste gedeelte Mej. A. de Munnik, Den Haag; Mej. C. L. de Roos Wass e n a ar. Bevorderd: tot arts de heeren H. M. de Monchy, Den Haag, H. Beeuwkes, Den Haag, Ph. J. Windemuller, Den Haag. DE KRUISVAART. De diocesane leiding van de Kruisvaart deelt naar aanleiding van de teleurstelling, die het St. Michaelspel j.l. Zondag te Am sterdam heeft gebracht, het volgende mede: „De geluidsinstallatie is eigendom van de Apollohal, werd door personeel van de Apollohal bediend en is tevoren beproefd. Het podium is geplaatst door een aanne mer en goedgekeurd door een ambtenaar van Bouw- en Woningtoezicht. De opleve ringstermijn is echter tot onze groote ont stemming ver overschreden." Ongetwijfeld moet men met deze facto ren bij het vormen van een oordeel over de mislukking rekening houden zooals wij trouwens hebben gedaan. Tegelijk met deze mededeeling ontvin gen wij een geschrift, waarin een schema tisch beeld wordt gegeven van het stre ven Van de Kruisvaart. Als dit geschrift helder en klaar niet zou zijn verschenen, als het St. Mi chaelspel niet zou zijn mislukt, dan blijkt hier weer, dat uit het kwade iets goeds kan geboren worden, wat we anders helaas hadden moeten missen. De toegewijde en actieve diocesane lei ding van de Kruisvaart heeft een uitstekend werk gedaan met de uitgave van dit ge schrift. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. De Politierecnter prof. mr. Van Bemme- len heeft heoen den 38-jarigen sch.pper J. H. uit Leiden wegens oneerlijke mededinging, aangedaan aan de N.V. „Alkmaar Packet" aldaar, veroordeeld, conform den eisch, tot een geldboete van 50.subs 25 dagen hechtenis. De bloemenventer P. de K. uit R ij n s- b u r g heeft onder valsche voorwendsels kans gezien een inwoner van Katwijk op te lichten voor 25. De K. gaf het feit toe. Hij zeide, het bedrag voor handelsgeld te hebben ge bruikt. Hij had al eens handelsgeld ge kregen, maar voor een tweede maal wilde hij geen geld voor dat doel vragen. Het was zijn bedoeling het geld terug te geven. De Officier van Justitie, jhr. mr. Van Asch van Wijck, vond het feit zeer erger lijk. De wijze, waarop'verd. het geld heeft weten los te krijgen, is minderwaardig. Spr. vorderde twee maanden gevangenis straf. De Politierechter heeft de zaak aange houden om een reclasseeringsrapport in ta winnen. Het echtpaar V. uit Leiden was in verzet gekomen van een vonnis van den Politierechter waarbij de man wegens op lichting van Maatschappelijk Hulpbetoon was veroordeeld tot twee maanden gevan genisstraf en de vrouw tot drie weken ge vangenisstraf. Door valsche loonlijstjes in te leveren hebben zij onrechtmatig steun getrokken. De vrouw heeft de loonbriefjes geschreven en ingevuld; ce man heeft ze ingeleverd en het geld in ontvangst genomen. Uit armoede heoten zy gehandeld. Na getuigenverhoor vorderde de Officier tegen den .nan, nu gebleken is dat hij slechts tweemaal geknoeid heeft, één maand gevangenisstraf en tegen de vrouw twee weken gevangenisstraf. Een voorwaarde lijke veroordeeling zou de valsche steun aanvragen nog doen toenemen, daarom vroeg spr. een onvoorwaardelijke gevange nisstraf. De Politierechter was van meening dat ook bij deze knoeierijen uitzond eringsge- vallen voorkomen en veroordeelde den man tot twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk en een geldboete van 10 subs. 20 dagen hechtenis en de vrouw tot 3 weken gevangenisstraf voorwaardelijk, terwijl de proeftijd werd gesteld op twee jaar. P. A. B. uit Alphen aan den Rijn kan het niet met zijn vrouw vinden. De echtelijke moeilijkheden zijn vele en tal rijke mishandelingen zijn er het gevo g van. Door deze mishandelingen is hij eeni ge malen in aanraking met de Justitie ge komen; de laatste maal was hem een voor waardelijke gevangenisstraf van zes maan den opgelegd. In het gedrag van B. Vond de Officier aanleiding thans een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van vier maanden te eischen. De Politierechter veroordeelde verdach te voor de nieuwe mishandeling tot drie maanden gevangenisstraf. M A., thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Den Haag, heeft den land bouwer Zwetsloot te Leiden opgelicht voor 10.—Dit bedrag zou hij noodig hebben om benzine te koopen voor zijn auto, die aan den weg stond geladen met ossen. Verdachte erkende zyn oplichting. De Officier merkte op, dat een gedeel telijke voorwaardelijke straf een half jaar geleden opgelegd, bij deze verdachte geen resultaat heeft gehad. Spr. eischte zes maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Parfumeur, legde den nadruk op net feit, dat de man het geld voor zijn huisgezin heeft aangewend en bepleitte uiterste clementie. De Politierechter veroordeelde verdach te tot zes maanden gevangenisstraf, waar van drie voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Wegens diefstal van gas ten nadeele der gemeente Stompwijk had zich te verant woorden de koopman E. v. d. B. uit L e i d- schendam. Terwijl in September de muntgasmeter uit zijn woning was weggehaald heeft hij sindsdien geregeld gas gestolen. De officier schetste het gezin van ver dachte, dat ongunstig bekend staat. Ook is v. d. B. wegens heling eenmaal veroordeeld. Spr. eischte zes maanden gevangenisstraf. Conform welke eisch verdachte werd ver oordeeld. Bij verstek werd H. A. S. uit Nieuw koop wegens diefstal van een geschoten haas, veroordeeld tot een geldboete van 40.subs. 40 dagen hechtenis. A. B. uit Leiden heeft geknoeid met zijn steunaanvragen. Hij bekende. Viermaal heeft hij een valschen loonstaat ingediend. Na getuigenverhoor eischte de officier zes weken gevangenisstraf. De Politierechter heeft de straf voorwaar delijk opgelegd en onder toezichtstelling van het Genootschap tot Zedelijke verbe tering van gevangenen. KERKNiEUWS Z.D.H. de Kapittel-Vikaris van het Bis dom van Haarlem zal a.s. Woensdag geen audiëntie verleenen. VOORDRACHT PROF. DR. H. SCHAEFER Over: „Het Oud-Egyptische Portret". Gisteravond hield prof. dr. H. Schaefer uit Berlijn zijn tweede voordracht in het Rijksmuseum van Oudheden alhier over het Oud-Egyptische Portret. Het is maar niet zoo vanzelfsprekend, dat men bij de Egyptenaren over het por tret spreken kan. In Vóór-Azië en ook in het oudere Griekenland ontbreekt het ge heel. Het scheppen van figuren is bijna een oer-neiging, misschien opgewekt, door dat men, al kijkend, iets in toevallige vor men zag. Dat een eigen schepping aan iets kan herinneren wordt toegeschreven aan de kracht, die in het werk woont. Het krijgt de kracht, van wat het voorstelt. Men schept figuren, die weldadig zijn, of kunnen schaden. Er bestaat een portret, wanneer het werk ons op overtuigende wijze den indruk geeft, dat zijn maker de lichamelijke trek ken heeft willen weergeven van iemand,- die hem bekend was. Om de treffende gelij kenis te vinden, behoeft men niet tot de mummies te gaan of tot werken, die den zelfden mensch moeten voorstellen. De uit beelding van het lichaam neigt naar het typische, hoewel de mogelijkheid voor het bijzondere bestond. Portretten vindt men vooral in de gra ven en de tempels. In beide vertegenwoor digt het beeld ten volle de voorgestelde persoon. Nooit worden gemoedsaandoenin gen van korten duur afgebeeld in de ge- laatsuitdrukking, hoogstens die van lan gen duur, b.v. gunstige gezindheid door glimlachen. Waarschijnlijk zijn de por tretten ook niet ontstaan, terwijl iemand poseerde. Spreker behandelt een historisch gerang schikte reeks van veertig meesterwerken der beeldhouwkunst. Men vindt hier den wil tot het vastleggen van een uiterlijken vorm, zooals die nergens in de oudheid vóór de 4e eeuw in Griekenland bestond, naast pogingen om in vele gevallen iets van 't inntrlijke wezen uit te drukken. Bij al hun verschil bc" ooren de beeldhouwwer ken bijeen door een Egyptischen stijl: de verbinding van zin voor geometrische grondvormen met bevestiging van bet recht der natuur. DE STICHTING VAN HET SPORTFONDSENBAD. De gemeente in beginsel bereid tot medewerking. Bij het bestuur van de afdeeling Leiden der N.V. „De Sportfondsen" is van B. en W. dezer gemeente het volgende bericht binnengekomen: „Naar aajileiding van uw schrijven van 5 Februari 1935 en de daarna gevoerde besprekingen, hebben wij de eer u mede te deelen, dat ons College in beginsel be reid is, te bevorderen het garandeeren van rente en aflossing voor een geldleening tot dekking van een gedeelte der kosten van een door uwe afdeeling op te richten Spoirt- fondsenbad op een terrein aan den Wasse- naarsche weg. Teneinde deze gelegenheid aan de hand van meer concrete gegevens nu verder te kunnen behandelen, noodigen wij u uit bij ons definitieve plannen voor den bouw van een overdekte zweminrichting met daarbij behoorende stichtings- en exploitatiebe- grootingen in te dienen. Met het oog op de tegenwoordige tijdsomstandigheden zullen de plannen en de exploitatie uiteraard zoo zuinig mogelijk moeten worden opgezet." BEGRAFENIS H. H. NOORDELOOS. Nadat hedenmorgen in de kapel van het St. Elisabeth Ziekenhuis de plechtige uit vaartdiensten hadden plaats gehad voor de zielerust van wijlen den heer H. H. Noordeloos, had te 10 uur op de begraaf plaats aan de Zijlpoort op eenvoudige wij ze de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op den heer J. Pitlo, di recteur der sociëteit „Minerva" benevens eenige oud-collc ja's van den overledene, verder de heeren dr. C. J. A. van Iterson en mr. H. R. Goudsmit en verdere be langstellenden. De liturgiesche plechtigheden werden verricht door den weleerw. heer kapelaan H. Schrama. Nadat bloemen in het graf waren ge strooid werd een gezamenlijk gebed voor de zielerust van den overleden o gestort. Hierna bracht de begrafenisondernemer dank voor de betoonde belangstel!'- j. AGENDA LEIDEN. Vrijdag. Uitvoering van Litteris ten bate van het Leidsche DierenasyL Schouwburg 8.15 uur. Maandag. Geloof en Wetenschap, lezing met film, „De zeven wonderen van Zuid-Afrika", H.B.S. Mariënpoel- straat, 8 uur. Dinsdag, „St. Raphaël", alleen Tram personeel, Ri-K. Volksbond, 8 uur n.m. Dinsdag, Leidsch Studenten Muziekgezel schap „Sempre Crescendo", Stads gehoorzaal 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 25 Nov tot en met Zondag 1 Dec. aa. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, Tel. 552 en C. v. Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Zangkoortje Maria-congregatie (Hartebrug). Hedenavond generale repetitie in de Hartebrugkerk voor het zangkoortje der Maria-Congregatie, afd. meisjes. Handelsregister K. van K. Ni e u w e i n s c h r ij v i n g. 6692. N.V. Kalkfabriek „Rijnland", Katwijk aan Zee, Hornespolder, Noordwijksche weg. Ned. Stscrt.: 11 Nov. 1935, Bijvoegsel No. 2372. Dir.: W. Ouwehand, Katwijk aan Zee. Maatsch. kap.: 12.000, waarvan geplaatst en gestort: ƒ4200. Proc.: H. Schaap, Kat wijk aan Zee (B. P.). Pakketpost tijdens het St. Nicolaasfeest De Directeur van het P. T. T.-kantoor te Leiden vestigt er de aandacht op, dat het aanbevzling verdient, tijdens de a.s. St.- Nicolaasdrukte de te verzenden postpak ketten nog steger in te pakken dan ge woonlijk en daarbij vooral stevig pakpa pier en sterk touw te gebruiken en het adres op den omslag en niet op een los pa pier te schrijven. Adressen met lak vast gehecht laten gemakkelijk los en zijn daar om niet toegelaten Het is veilig een twee de adres los in het pakket te sluiten. Rullcollectle voor het Rijksherbarium gevraagd. Ter verkrijging van buitenlandsch her bariummateriaal heeft het Rijks-herbarium hier ter stede de beschikking noodig over collecties gedroogde Nederlandsche plan ten, die aan buitenlandsche herbaria in ruil kunnen worden aangeboden. De voor dit doel aanwezige collecties zijn echter vrijwel uitgeput. De directeur van het Rijksherbarium verzoekt daarom medewer king door schenking van kleine of groote verzamelingen, die hiervoor beschikbaar kunnen worden gesteld. Bedoeld worden, in het wild groeiende planten uit welke streek van Nederland ook afkomstig, be hoorlijk geetiketteerd, d.w.z. voorzien van opgave van: le. vindplaats, eventueel met nadere gegevens zooals terreinomschrij ving (duinen, veen), grondsoort, enz.; 2e. datum van verzameling; 3e. naam van ver zamelaar; 4e. zoo mogelijk den naam van de plant, welke echter niet noodzakelijk is. Transportkosten worden vergoed. De directeur van het Rijksherbarium be houdt zich het recht voor om belangrijke exemplaren in het Rijksherbarium te doen opnemen. Over nieuw aan te leggen col lecties zal hij gaarne met betrokkenen in overleg treden. Medewerkers kunnen er op deze wijze in hooge mate toebijdragen de collecties van het Rijksherbarium in waarde te doen toe nemen. Zendingen of correspondentie te richten tot den directeur van het Rijksher barium, Nonnensteeg 1, Leiden. Gistermorgen had de 29-jarige timmer man M. P. P., werkzaam bij de fa. Peek en Cloppenburg aan de Breestraat, het ongeluk zich met een beitel in de linker hand te steken. Door den E. H. D. werd hij verbonden en verder naar zijn huisdokter verwezen. Bij de politie is door iemand aangifte gedaan, dat hij een Belgisch vijf francs stuk heeft ontvangen in de plaats van een rijksdaalder. Door de politie alhier is aangehouden de 47-jarige E. H. K., gedomicilieerd te Arn hem, die nog vier maanden gevangenisstraf te goed had. In den afgeloopen nacht hebben inbre kers door het uitsnijden van een ruit zich toegang verschaft tot het kantoor der ma chinefabriek van de fa. A. K. aan den Hoo ge Rijndijk. Hoewel verschillende bureaux zijn doorzochthebben de ongenoode gas ten niets van hun gading kunnen vinden. In de gistermiddag gehouden jaarlijk- sche algemeene vergadering van aandeel houders der N.V. Meelfabriek „De Rijn" v.h. fa. Wed. T J. Bots werden de balans en de winst- en verliesrekening goedge keurd en als commissaris herkozen de heer P. A. de Gocyer. De eerste ploeg niet-voorgeoefenden der lichting 1936, aangewezen voor de onder officiersopleiding bij het 4e regiment in fanterie, wordt op 3 December voor eerste oefening -ingelijfd.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2