VRIJDAG 29 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 De Raad dezer gemeente kwam Donder dagmiddag te twee uur in openbare verga dering bijeen, onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer J. B. V. M. J. van de Mortel. Afwezig met kennisgeving de heer C. van der Wiel. Onder de ingekomen stukken bevond zich een adres van den heer A. Roodenburg, in houdende verzoek om aan de Beeklaan een verlichting aan te brengen. De Raad heeft hierop afwijzend beschikt, doch wacht af wat B. en W. omtrent de verlichting van de Beeklaan in het algemeen, tegelijk met het aanleggen van een voetpad langs dien weg, zullen voorstellen, zulks op verzoek van de heeren Vogelaar en Alkemade, die eenige verlichting toch wel gewenscht achtten. Het adres van A. Koemans, vischventer, alhier, werd verwezen naar de besloten zit ting. De heer Koeman had gevraagd om ontheffing van het sluitingsuur voor zijn vischwinkel tot een half uur na sluitings tijd van de café's. B. en W. hadden voor gesteld op dit verzoek afwijzend te be schikken, omdat zich naar hun meening in deze gemeente geen bijzondere omstandig heden voordeden, die het wenschelijk maakten, dat vischwinkels gedurende het geheele jaar langer dan het bij wet of ver ordening bepaalde sluitingsuur geopend blijven, een bepaling van de winkelslui tingswet, waarop een dergelijke ontheffing zou kunnen worden verleend. De heer de Vreede drong er sterk op aan, Koeman hierin tegemoet te komen. Hierna werden de notulen van diverse vorige vergaderingen vastgesteld. Besloten werd aan den heer J. Warm en- hoven Chr.zn. een vergoeding toe te kennen van 25 voor de kosten van vervoer per tram naar Leiden van zijn zoontje, dat al daar de R.K. U.L.O. school bezoekt, echter slechts tot 1 Maart 1936, het tijdstip, waar op het den 14-jarigen leeftijd heeft bereikt. Verschillende verordeningen op de hef fing en invordering van haven- en liggeld en van kaaigeld, worden hierna gewijzigd. De wijzigingen zijn nagenoeg alleen van technischen aard. Aan de tarieven is niets veranderd. Ook werd de beheersverordening der ge meente-bedrijven opnieuw vastgesteld. De heer Vogelaar wilde de verordening slechts voor één jaar vaststellen in verband met het in het leven roepen van een z.i. voor de gemeente noodzakelijke commissie voor de bedrijven. De voorz. zegt, dat zulks toch wel kan geschieden zonder de geldigheids duur van de verordening te veranderen. Besloten wordt aan de Par. Patronaats commissie „St. Jeroen" een subsidie te ver leenen van 41.10 voor de voortzetting van de verleden jaar begonnen tweejaarlijksche algemeene tuinbouwwintercursus. Rijk en provincie hebben eveneens subsidie voor dezen cursus verleend. De heer Caspers wil namens de patronaatscommissie gaarne dank brengen voor de door het gemeente bestuur verleende medewerking. Het is vol gens spr. gebleken, dat vele jongens van dezen cursus profiteeren en dat velen, dank zij de opgedane vakkennis, daardoor aan het werk blijven. Voor ontwikkeling en ontspanning van werkloozen wordt, evenals andere jaren, aan ieder der drie arbeiders-centrale's een subsidie van 100.verleend voor het win terseizoen 19351936 in de daarvoor te ma ken kosten. De heer Schelvis zag liever, dat hier eenige progressie werd toegepast. Een grootere organisatie zal volgens spr. ook grootere kosten met zich brengen. Ook de heer van der Niet voelt hier wel wat voor, doch alleen wanneer het totale daarvoor beschikbaar te stellen bedrag hooger werd gesteld. Wanneer de eene vereeniging wat meer wil hebben dan 100.moet zulks niet ten koste gaan van een andere vereeni ging, die dan minder dan 100.krijgt. Spr. noemt 100.voor dit doel al veel te gering. De Raad ging hier evenwel niet op in. De hulpverleening aan kleine kweekers. Na breedvoerige discussies werd overeen komstig het voorstel van B. en W. besloten de steun verleening aan kleine kweekers te wijzigen. De heer de Vreede vroeg of B. en W. er wel rekening mee gehouden hadden, wan- nere eventueel door hypotheekhouders de landerijen van de kleine kweekers zouden worden verkocht. Het is bekend, dat deze categorie menschen niet de allersterksten zijn wat rente en hypotheek betreft. Wan neer nu de hypotheekhouder het recht heeft om eventueel de bollen van den klei nen kweeker te verkoopen, wordt de ge meente daarvan de dupe. Spr. dringt aan om deze zaak eens ernstig te onderzoeken. De voorz. zal met de door den heer de Vree de gemaakte opmerking rekening houden. Voorts besloot de Raad om aan de stich ting „Rijnlandsch Borgstellingsfonds" te Leiden een rentelooze leening te verstrek ken van ƒ0.10 per inwoner, als een bijdra ge in het kapitaal van dat fonds. Dit fonds heeft ten doel hulpverleening en woekerbe strijding ten bate van den industrieelen en handeldrijvenden middenstand binnen het gebied van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. De heer van der Niet vond, dat de stichting niet uit genoeg deskundige leden bestond, de heer Alkema de had daarentegen groot vertrouwen in deze heeren. De heer Schelvis wilde de plaatselijke middenstandsbesturen meer hierbij betrekken, omdat men anders teveel aan vreemden is overgelaten. Geen houten vereenigingsgebouw. De meerderheid van het college van B. en W. de voorzitter was er tegen had voorgesteld om aan den Noordwijkschen Bestuurdersbond tegen 8.50 per jaar te verhuren een stuk grond aan de van Pan- huijsstraat om een tijdelijk houten vereni gingsgebouw op te richten. De Raad ging hiermede niet accoord, aangezien de leden GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK de oprichting van een dergelijk houten ge bouw in de van Panhuijsstraat om allerlei redenen ongewenscht achtten. De vaststelling van het ontwerp ambte narenreglement werd uitgesteld tot de eerstvolgende vergadering in medio Decem ber a.s. Vele leden, o.a. de heeren Lieffe- rink, de Vreede en Vogelaar vonden den tijd van voorbereiding te kort en de zaak van te veel belang om dit reglement zoo maar tusschen deze toch al overbelaste agenda door, even door te hameren. Laatst genoemde had evenwel het reglement wel doorgewerkt en had maar liefst 16 amende menten in zijn portefeuille! Op voorstel van den voorz. werd besloten de bezwaren ten aanzien van het reglement vóór 6 Decem ber as. schriftelijk bij B. en W. in te die nen. B. en W. zien derhalve vol verwach ting deze Sint-Nicolaas surprises tegemoet. Vervolgens werd besloten tot herstel van den Thomasbrug een crediet te verleenen van 560. Aan den heer A. Haasnoot werd vrijstel ling verleend van het betalen der recon- structiekosten voor den van Hardenbroek- weg, voor zoo ver betreft zijn eigendom, waarop hij voornemens is te bouwen, ter wijl in verband met een bij B. en W. in gekomen verzoek om bouwvergunning van den heer Lang aan den Pickéweg, besloten werd de breedte van dezen weg vast te stellen op 10 meter en de profielen te be palen op 5 meter rijstraat en trottoirs aan weerszijden dier rijstraat van 2.5 meter. Aan J. Passchier, W. Kaptein en C. S. van Dobben de Bruyn zal een gedeeltelijke ont heffing worden verleend van de betaling per pachtsom over 1935 voor het bij hen in pacht zijnde teelland. De vermindering be draagt 20 pet. van de pachtsommen. Noordwijk eert de zeehelden! B. en W. hadden voorgesteld de straat van den Juliana weg naar de Quarles van Uffordstraat, Jan van Galenstraat te noe men en de straat van de Stijntjes Duin straat naar de Jan van Galenstraat: Zout manstraat. Op voorstel van den heer Lief- ferink werd besloten uit practisch oogpunt het verlengstuk van de Stijntjes Duinstraat geen afzonderlijke naam te geven, omdat het hier slechts een klein straatje betrof, maar ook bij de Stijntjes Duinstraat te be trekken. Voorts besloot de Raad nu de straat, aanvankelijk te noemen Jan van Galen straat, Zoutmanstraat te noemen. Jan van Galen zal dus nog een oogenblikje moeten wachten, totdat een nieuwe straat zal wor den gecreëerd! De gemeente- en bedrijfsrekeningen 1934 werden hierna vastgesteld. De heer Lieffe- rink was niet geheel bevredigd met het ant woord van B. en W. op het rapport van de commissie voor het onderzoek van deze re keningen. Speciaal de bedragen voor steun aan kleine kweekers en voor armenzorg vond hij te hoog. Het was spr. opgevallen, dat de diaconiën der Ger. Gemeenten te Noordwijk-Binnen en Noordwijk aan Zee en de Ned. Herv. Gem. te Noordwijk aan Zee iets hadden gevraagd, terwijl de bij dragen aan de diaconie der Ned. Herv. Gem. te Noordwijk-Binnen respectievelijk 1800.en 6000.hadden bedragen. Voorts ontspon zich naar aanleiding van genoemd rapport en het antwoord van B. en W. een discussie over het al of niet be vorderen van den bouw van arbeiders woningen. De heer Liefferink vond, dat de gemeente zulks niet moest bevorderen, aan gezien er alsdan teveel arbeiders van elders zich hier zouden vestigen, die later toch allemaal steun behoeven. Het karakter van de badplaats brengt, aldus spr., met zich mee, dat de arbeiders zich gaarne hier ves tigen omdat er 's zomers nog wel iets hier te verdienen valt, doch na een jaar komen zij toch ten laste van de gemeente. De hee ren Schelvis, Bulk en v. d. Niet meenden juist, dat er te weinig goedkoope arbeiders woningen in de gemeente waren, zeker geen woningen van ongeveer ƒ3.per week. Op dezen huurprijs moet toch het stichten van een arbeidersgezin gebaseerd zijn. Eenige bezwaarschriften omtrent de rioolbelasting en hondenbelasting werden hierna behandeld, terwijl de begrooting van den schoolartsendienst werd goedgekeurd. Vervolgens werd besloten om voor de re constructie het aanleggen van een riolee- ring voor een gedeelte van den Hoogeweg een crediet te verleenen van 1277. Tenslotte besloot de Raad aan G. van Rhijn in verband met een door hem inge diend bouwplan aan den Jan Kroonsweg, een vergoeding toe te kennen van 5.per M2. af te stanen grond, terwijl van den heer P. Plug ondershands werd aangekocht voor den prijs van ƒ0.25 in totaal een stuk grond, lang pl.m. 25 M. en breed pl.m. 9 M., gelegen aan den Golfweg. Rondvraag. De heer Bulk vestigt o.m. de aandacht op den slechten toestand van den Duinweg en Abr. van Royenstraat. De voorz. zegt on derzoek toe. De mogelijkheid bestaai, aldus spr., dat de Duinweg in werkverschaffing zou kunnen worden verbeterd. Spr. zal dit met het college van B. en W. bespreken. De heer de Vreede geeft B. en W. in over weging de „entree" van Noordwijk, dus vanuit den Heerenweg tot aan de Westein- derbrug eens op te knappen. Spr. zegt, dat de vreemdelingen, die hier met de tram of anderszins naar Noordwijk komen altijd zoo'n slechten indruk van Noordwijk krij gen. Spr. stelt o.a. voor het waaggebouw te doen verdwijnen. De voorz. merkt op, dat het niet alleen vóór den Westeinderbrug; maar ook over dien brug een desolaten toestand is. Spr. zegt, dat toen hij hier voor eenige jaren terug als burgemeester werd ingehaald men, expres een stuk omgereden is om hem te sparen voor den eersten slechten indruk, (hilariteit). Spr. heeft vroeger al UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Vrouwenbond. Gisterenavond hield de afd. Hillegom van den Ned. R. K. Vrou wenbond een drukbezochte ledenverga dering in Hotel Sistermans. De opening geschiedde door Pastoor Kosters, die daarna de leiding overdroeg aan de nieu we- Presidente, mej. WeijersGoedemans. Vervolgens hield de zeereerw. Pater A. Verheggen (Redemptorist) een mooie le zing met lichtbeelden over het leven in de Missie. De gewijde redenaar werd zeer aandachtig gevolgd. Een gepast dank woord besloot den leerzamen avond. LISSE. Auto gestolen. Donderdagmiddag om streeks 5 uur is binnen deze gemeente een auto ontvreemd. Een handelsreiziger van de Texato vertoefde nl eenige oogenblik- ken bij de automobielhoudster, de firma Cammenga en Co alhier, om te trachten eenige artikelen van zijn zaak aan den man te brengen. Nadat de zaken waren afgehandeld wilde de eigenaar van de voor genoemd perceel geparkeerde auto met dit vervoermiddel zijn weg vervol gen. Tot zijn groote schrik bemerkte hij evenwel dat zijn wagen, een vierdeurige Chevrolet, Sedan de luxe, gemerkt letter G. no. 37003, door onbevoegde(n) was medegenomen, althans de wagen was weg. De politie stelde onmiddellijk een onder zoek in. Voor den betrokken reiziger was het evenwel een groote teleurstelling. Motor-ongeval. Donderdagmiddag omstreeks 12 uur had op den Rijksweg na- by de Beekbrug een vry ernstig motor-on geval plaats. De motorrijder J. P. B. en zijn broer C. B., stratenmakers, kwamen op het motorrijwiel gezeten, het laantje by het perceel Bakker uitrijden, terwijl de tram naderde. Het motorrijwiel werd aan het achterwiel gegrepen, met het gevolg, dat de berijder en de duorijder tegen den grond werden geworpen. De berijder J. P. B. be kwam waarschijnlijk lichte inwendige kneuzingen, terwijl de duorijder C. B., ver schillende verwondingen opliep. Na door dokter Dommisse uit Sassenheim verbon den te zijn werd de duorijder vervoerd naar het ziekenhuis te Leiden. De politie was terstond ter plaatse en maakte proces-ver baal van een en ander op. Het motorrijwiel werd flink beschadigd, terwijl de tram geen materieele schade bekwam. Aanrijding. Omstreeks 3 uu in den na middag had op den hoek Schoolstraat Bondstraat een aanrijding plaats tusschen een bakfiets en een vrachtauto. De bak fiets van den vischhandelaar Hogenbirk moest het tegen de vrachtauto afleggen en liep materieele schade op. Bouwvergunning. Burg. en Weth. de zer gemeente hebben aan de heeren Gebr. Moolenaar, alhier vergunning verleend tot het bouwen van drie woonhuizen op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. no. 4062, gelegen langs de Gla- diolenstraat. Geboren: Cornelis Antonius, z. van C. J. van Zeist en A. Steur Maria Cor nelia, d. van M. Wassenaar en P. M. Reich- wein Petronella Adriana, d. van G. P. de Haas en W. A. Langeveld. Overleden: J. van Ruiten, echtgenoo- te van J. W. Lefeber 72 j. Th. M. Lange veld, wede. van Th. Duivenvoorde 73 j. Gevestigd: M. E. Kimman uit Haar lem J. C. van der Zon uit Noordwijker- hout J. van den Berg uit Haarlem Th. Bakker uit Rijnzaterwoude. Vertrokken: F. J. M. Nieuwenhuijsen naar 's Gravenhage P. C. Duivenvoorde naar Sassenheim E. Vonk naar Hillegom. LEIMU1DEN. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten tot vaststelling van opcenten op de eens getracht die kleine huisjes af te laten breken. Het gaat echter niet zoo eenvoudig. De heer van der Meer stelt voor het bord wat vroeger daar stond met het opschrift „Noordwijk. Rustig en Schoon" daar weer te doen neerzetten én dan liefst in nog grootere afmetingen. Dat bedekt een en ander nog wat! (gelach). Hierna sluit de voorzitter de openbare vergadering en gaat de Raad over in een zitting met gesloten deuren. hoofdsom der gemeentefondsbelasting van het dienstjaar 1936'37. Het aantal te heffen opcenten wordt vastgesteld op 75. Een meevaller bij den verkoop van rietland. De voorzitter deelt mede, dat in een vo rige raadsvergadering is besloten tot ver koop van een perceel rietland groot 2000 M2 voor 50 cent per M.2 aan den heer A. L. Theunissen te Zuid-Schalkwijk bij Haar lem. By nauwkeurige meting is gebleken, dat het stuk groot was 2593 M.2, zoodat de koopprijs 1296.50 zou moeten bedragen. De heer A. Theunissen kan met een en ander thans accoord gaan, zoodat een nieuw besluit moet worden genomen. De Raad kan met het een en ander accoord gaan. De heer Rietdijk brengt in deze hul de aan B. en W. voor hun nauwkeurigheid. Besloten wordt om den heer Muys voor de uren die hij besteed heeft aan de uit meting van het perceel uit te betalen De voorzitter deelt nog mede, dat de kosten van overdracht voor rekening van den koo- per zijn. Vastgesteld wordt nog een besluit model D tot wijziging van de begrooting dienst 1935. De kosten voor ondersteuning aan armlastigen zullen met 600 en de kosten voor ondersteuning aan werkloozen met 500 moeten worden verhoogd. De post groot 500 voor werkverschaffing kon verlaagd worden aangezien in 1935 toch niet meer met de werkverschaffing be gonnen zal worden, aangezien de plannen nog steeds de goedkeuring niet hebben ontvangen. De voorzitter deelt mede, dat momenteel sedert Aug. in een ziekenhuis te Leiden verpleegd wordt een zwerver. De woonplaats van deze patiënt is niet bekend, zoodat voorloopig de gemeente Leimuiden moet betalen. Getracht zal wor den om deze kosten van het Rijk terug te krijgen. Moderniseering van den Nieuwe Weg. De voorzitter sluit dan de openbare ver gadering, om enkele zaken in comité-ge neraal te bespreken. Na opening stelt de voorzitter aan de orde het voorstel van B. en W. om de Nieuwe-weg te voorzien van een modern wegdek. Besloten wordt het werk onderhandsch te gunnen aan de N.V. Wegenbouw My. Brusse en Teeuw. Voor het werk zal een geldleening moeten wor den aangegaan van ongeveer ƒ4700. Gere kend is om deze geldleening af te. los sen in 6 jaren, terwijl de weg ieder jaar een behandeling zal moeten ondergaan. Ge rekend wordt dat de kosten voor behande ling en aflossing ongeveer 1200 zullen bedragen. De voorzitter deelt mede, dat deze kosten in 1935 meer dan 1400 zijn geweest, terwijl toch de weg nog in een desolate toestand verkeert. De heer Koot zegt nog, dat grindwegen niet goed te houden zijn. Deze zijn ge doemd om te verdwijnen. De Raad besluit de onderwijzerswoning en de O.L. school, dijk vraagt of er al een besluit genomen is door Ged. Staten inzake de verkoop van de onderwkyzerswoning en de O. L. school. De voorzitter antwoordt ontkennend. De heer Rietdijk zou op een spoedige beslis sing bij Ged. Staten willen aandringen De heeren Koot en Visser wijze,n op eenige gevaarlijke plaatsen aan de Woudsche dijk. Besloten wordt om deze goten met uitste kende klei aan te vullen. De heer Visser belast zich met de keuring van de klei. Hierna sluiting der vergadering. Tooneeluitvocring. Woensdagavond gaf de R. K. Tooneelvereeniging „St. Ge- nesius" haar jaarlijksche uitvoering in de volle zaal van mej. de Wed. Sneeboer. Al lereerst werd opgevoerd: „De vloek van een Roeping", Tooneelspel in 4 bedrijven. De moraal van dit stuk is: men moet de kinderen niet tot een roeping dwingen en ook niet hen tegenhouden. Cijrca kwart over acht opende de wel eerw. heer kapelaan Berkhout de bijeen komst. Hij heette allen hartelijk welkom en hoopte op de medewerking van het publiek, door de spelers aandachtig te vol gen en de noodige stilte in acht te nemen, wat geheel niet overbodig was door de moeilijke passages in het stuk. Spreker hoopte, dat allen een genoeglijken avond zouden hebben en gaf de spelers de gele genheid om hun programma af te werken. Bij het opgaan van het scherm zagen we in het eerste bedrijf een magazijn, het 2e, 3e en 4e bedrijf huiskamer en kantoor. Het stuk was over het geheel wel wat zwaar voor dilettanten, doch werd goed vertolkt. De rollen waren goed verdeeld en zaten er tamelijk goed in. Manders Henk en Willem, die een zware rol hadden leefden er in mee en kweten zich uitste kend van hun taak. Kortom het stuk viel mee, getuige na ieder bedrijf het daverend applaus. Na het derde bedrijf was er een half uur pauze, waarin een verloting van een taart en 2 banketbeulings plaats vond. De gelukkigen waren het echtpaar W. v. Velzen, dat de taart en een beuling mee naar huis nam, en mej. M. Keizer, de win ster van de 2de beuling. Na het groote stuk werd nog vertoond „Zwarte Piet" een klucht in één bedrijf, waarin de lachlust ter dege werd opge wekt. Ook in dit stuk waren de rollen goed verdeeld en de schoorsteenveger „Zwarte Piet" had eer van zijn werk, toen hy uit de kist sprong, waarin hij het wat te benauwd kreeg eft de schuldeischers van den student Kaalhans op de vlucht dreef. Met dit laatste stuk was het pro gramma afgewerkt. De weleérw. heer kapelaan dankte nu de spelers voor hun opofferend werk, hun langdurige repetities, de souffleur, die niet voor niemendal in het hokje gezeten had, kortom allen, ook het publiek, dat wel eens wat luidruchtig was, voor hun medewer king. Hij hoopte, dat allen voldaan huis waarts keerden en riep hun een weerzien toe in 1936, waarin dan een blijspel zou vertoond worden. INGEZONDEN STUKKEN SINT NICOLAAS EN DE KINDEREN VAN DE ONDERSTEUNDEN. Uit de ondersteunden van Maatschap pelijk Hulpbetoon heeft zich een comité gevormd, dat een poging wil wagen een Sinterklaasfeestje te organiseeren voor de kleine kinderen van de daar ondersteunde gezinnen: de kinderen van 4 tot en met 7 jaar oud. Het comité, dat onder leiding staat van de heeren P. Keizer, H. J. van Bohemen en A Keizer, heeft de mede werking van Directeur en personeel van Maatschappelijk Hulpbetoon ingeroepen om de organisatie te vergemakkelijken en een goeden gang van zaken te waarborgen. Het heeft die ook verkregen. Maar er zijn natuurlijk ook giften noo- dig. Het Comité heeft niet stil gezeten, heeft reeds een en ander ingezameld, maar dit is nog niet voldoende. Ondergeteekenden verklaren zich bereid giften voor dit doel in ontvangst te nemen. Het is zoo aardig, dat de ondersteunden dit initiatief hebben genomen, laat ieder, die het beter heeft dan zij, eens zien of hy iets kan doen om hun plan te doen slagen. Wie iets in natura wil geven, kan vol staan met dit te berichten aan het bureau van den Armenraad, Nieuwsteeg 6, tel. 1052, dan wordt het a.s. Zaterdagmiddag uoor de padvinders opgehaald. Giften in geld kunnen worden bijge schreven op postrekening 112412 van Chr. Stokhuijzen, ze kunnen desgewenscht ook worden afgehaald. J. P. Creyghton Mr. Dr. P. G. Knibbe Pt. G. A. Smit Chr. Stokhuijzen Mr. P. A. van Toorenburg. Helpt u ook mee Burgers en burgeressen Van de Leidsche sleutelstad, Wist gij dat hier menschen wonen Waar gij misschien nooit geen erg in had. Die van alles zyn verstooten. Wat uw oor en spraak u biedt, Die bij u zooveel ontberen, Kent gij die doofstommen niet? Wilt gij nu die menschen helpen, Zijt gij met hun lot begaan, Steun de kas van hun vereeniging. Eerstdaags kloppen wy bij u aan. En dan komen wij wat vragen, Schrikt niet, want u krijgt ook toe Als gij valt buiten de nieten, Iets voor broer, zus, pa of moe. Want er zijn hier heeren winkeliers, En die gaven heel veel moois er voor, Zooals spiegels, lijsten, tasschen, Zilver, lampen voor de corridor. Ook heel veel om van te eten, Ook bestek voor visch en fruit, Honderd gulden is de waarde van de prijzen, Misschien trekt u de mooiste er wel uit. Geeft daarom bun ook wat vreugde, Onderling in hunne taal, Eerstdaags komen wij dit alles brengen, Dus neemt u een lootje, allemaal! Zeg nu niet: maar het is crisis, Of de tijden zijn te slecht. Twintig maal één half centje, En 't kapitaal is weggelegd. F. H. LEISING. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 41. Pat antwoordde niet, maar zat met zijn hcofd in de handen in diep gepeins verzonken. En toch zal ik die Pie- terse weer een kool stoven, mompelde Pat. Ik laat me niet ongestraft voor inbreker uitschelden. Zeg Pit, vroeg hij op eens, heb jij een zakdoek zonder gaten in je zak? Ja, een rooie, zei Pit, maar wat moet je daarmee? 42. Kijk jong, ik hoop, dat we niet de heele nacht hier moeten zitten en voor we worden vrijgelaten, wou ik eerst een partijtje kikkers vangen en in jouw zakdoek opbergen. Ik heb een idee, dat boer Pummels een goed woordje voor ons bij den commissaris zal doen, en hem aan het verstand zal brengen, dat Pieterse zich vergist heeft en wij geen inbrekers zijn.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10