t NIEUWS DONDERDAG 28 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 REGEN EN WIND DE BILT SEINT: Meest matige tot krachtige Westelijke tot Zuidwestelijke wind, tijdelijk opkla rend, later weer kans op regen, aanvanke lijk zachter. Hoogste barometerst.: 771.3 te La Coruna. Laagste barometerst.: 732.0 te Isafjord. Een zeer diepe depressie (onder 720 m.M.) lag hedennacht over Groenland en twee kernen onder 735 m.M. de eene voor de Noorsche kust, de andere ten Zuidwes ten van IJsland, bewegen zich in Oostelijke richting. De hooge drukking over Spanje nam nog toe, zoodat de luchtdrukverschil- len weer toenamen en op de Noordzee een Zuidwesterstrum waait. Over Scandinavië nam de wind tijdelijk af en daarbij keerde vrij strenge vorst weer in Midden-Scan- dinavië terug. De warme en vochtige luchtstroom heeft thans de Britsche Eilan den en West-Frankrijk bereikt, zoodat de regenhoeveelheden toenamen. Het gebied van lichte vorst heeft zich naar het Zui den van Frankrijk teruggetrokken. In Duitschland is de lucht overal betrokken met regen aan de Oostzeekust. In het algemeen is nog stormachtig weer te wachten, afgewisseld door korte opkla ringen. Storm waarschuwingsdienst. Geseind 28 November te De Bilt te 8.50 uur aan alle posten: „Wordt verwacht storm uit het Zuidwesten". LUCHTTEMPERATUUR. 10.8 gr. C. LIL'Hl OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdag nam. 4.24 uur tot Vrij dagmorgen 7.13 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee: op Vrijdag 29 Nov. voorm. 4.20 en nam. 4.41 uur. Een jong burgemeester had niet met meer voortvarendheid zijn taak kunnen aanpakken als u, toen u uw bestuurstaak in Oegstgeest aanving. En met onver flauwde ijver en toewijding hebt u door gewerkt. Het zou een lange .lijst van belangrijke werken zijn, die vandaag opgesomd kun nen worden, welke op uw initiatief tot stand zijn gekomen. De twee mooiste werken, welke in die 5 jaar tot stand kwamen, zijn wel de ont wikkeling van de omgeving van Poel geest. Met uw ruime blik hebt u gezien, dat daar te bouwen en te bewaren was. Het nageslacht zal u dankbaar zijn, dat dit mooie gedeelte van Oegstgeest niet is bedorven. Als tweede werk van beteeke- nis mag genoemd worden het doortrekken van de Rijnzichtweg. Meesterlijk hebt ge gemanoeuvreerd in de onderhandelingen, die daarvoor noodig waren. Het uitbrei dingsplan heeft u ook veel hoofdbrekens gekost en getuigt van ruime opvatting. De verbetering der wegen, had uw speciale zorg, verlichting en beplanting had uw volle belangstelling en nog honderd andere dingen vroegen en hadden uw belang stelling. U wist aan uw administratieve en tech nische staf handen vol werk te geven. En als Raad hebben wij geen sleurgang kun nen volgen en steeds voor nieuwe dingen gestaan. U was niet gemakkelijk voor de Raad ën de Raad vaak niet gemakkelijk voor u, maar door ernstige samenwerking is ontzaggelijk veel bereikt. De schaduw- en lichtpartijen op een schilderij. Intusschen zijn u de teleurstellingen niet gespaard gebleven. Echter het schoone van een schilderstuk ligt niet alleen in het juist geven van de lichteffecten, maar ook en niet minder door de schaduwen daarop aangebracht en temeer als die scha duwen het beeld verduidelijken en beter doen uitkomen. Er dreigt echter een scha duw over een mooi werk. uw idealen te komen, namelijk de moeilijke tijden die wij onder Gods wijs bestuur moeten door maken. De lange slagschaduwen dreigen uw idealen te verduisteren en wat u nog zoo graag tot stand had willen brengen onmogelijk te maken. Van nabij weet ik hoe moeilijk het is om in dezen tijd als burgemeester de ge meente vooruit te brengen. Ik kan begrij pen, de onstuimigheid soms, waarmede u de maatregelen tegemoet treedt, die uw schoonste idealen tegenstaan. Dit zijn schaduwen, waardoor wij het licht der fei ten van het afgeloopen vijfjarig tijdperk te duidelijker zien. Oegstgeest is finantieel kerngezond, dat zegt veel, ook voor uw beleid. Laten wij als Raadsleden en Wethouders, met u mo gen samenwerken om ook in deze moei lijke tijden onze mooie woongemeente verder te ontwikkelen. Wat moois tot stand te brengen is vaak moeilyk en vraagt de volle toewijding en energie, die u gegeven hebt. Wat moois te bewaren is vaak nog moeilijker. Moge God u daartoe kracht en wijsheid geven. Wy zeggen u onze volle medewerking toe. Geachte burgemeester, wij wenschen u van harte geluk met uw 25-jarig jubileum. En u mevrouw Gerrevink. Het spijt mij, dat de Nederlandsche taal geen titel voor u kent. Onze oosterburen zouden u Frau Bürgemeister noemen. Een naam, die weergeeft, dat de echtgenoote van een burgemeester ook haar aandeel heeft niet alleen in de eer, maar ook in de moeilijk heden. De sfeer te scheppen om den burge meester in staat te stellen zijn krachten te geven voor zijn taak. Dat is stellig geen lichte taak. Ook u en de kinderen en de verdere familie onze hartelijke geluk- wenschen. En nu nog een enkel woord tot u, ge achte burgemeester, als voorzitter van den Raad. Vele en belangrijke besluiten zijn onder uw leiding genomen en met een, met uw temperamentvolle karakter over eenstemmende, stevige hamerslag beves tigd. Welnu het was uw wensch, dat uw jubileum op eenvoudige, sobere wijze zou gevierd worden. Dit heeft de Raad niet weerhouden toch een klein aandenken aan uw jubileum u aan te bieden. Moge nog vele en belangrijke besluiten tot heil on zer gemeente in de Raadsvergadering door u worden bekrachtigd met deze hamer. Wij verzoeken u vriendelijk dit kleine ge schenk als blijk van waardeering en ge negenheid wel te willen aanvaarden. De burgemeester heeft een dankwoord gesproken, waarin hij de sprekers harte lijk dank zegde voor de waardeerende woorden tot hem gericht en voor de hem aangeboden geschenken. HULDIGING IN HET FATRONAATS- GEBOUW. Om drie uur vond eveneens in 't Patro naatsgebouw de huldiging plaats der di verse vereen igingen. REDE MR. GOUDSMIT Door den voorzitter van het huldigings comité werd hierop het woord gevoerd. Toen mij werd verzocht, aldus spr., het voorzitterschap te aanvaarden van de commissie die zich ten doel stelt namens de inwoners van Oegstgeest onzen burge meester te eeren voor het door hem in den loop van 25 jaar in het belang der ge meenschap verrichte werk, heb ik die taak met vreugde aanvaard. Met vreugde omdat onze burgemeester zich, nadat hij op 21 Februari 1930 als zoo danig te Oegstgeest werd benoemd, in den loop van het zestal jaren dat hij thans aan het hoofd van onze gemeente staat heeft leeresi kennen als iemand bij wien de be langen der ingezetenen veilig zijn. Spr. somde de karakter-eigenschappen op, die een goed gemeentebestuurder be zitten moet. Het is kenschetsend voor onzen burge meester, dat hij juist in die eigenschappen: karaktervastheid, breedheid van denken en voorkomendheid voor ons Oegstgeester.a- ren het ideale type is geweest van den burgemeester, zoodat alle vereenigngen van de meest uiteenloopende religieuzen, politieken of maatschappelijken aard tot wie ons comité zich wendde om in ge meenschappelijk overleg een huldiging te bespreken, met graagte aan die aandrang gevolg hebben gegeven. Naast deze karaktereigenschappen, waar om wij trots op onzen burgemeester van Gerrevink zijn, zijn er voor hem die het Oegstgeest van 1930 en dat van thans vergelijkt, tallooze bewijzen te vinden van de voortvarendheid waarmee onze ge meente in die jaren is bestuurd. Zeker. Het is niet te te ontkennen, dat Oegstgeest door zijn ligging in de nabij heid van Leiden in een niet ongunstige positie verkeert. U, in hoofdzaak Oegst- geestenaren, behoef ik niet in den breede te zeggen wat de groote voordeelen zijn die het wonen specviaal in onze gemeente biedt, voordelen die door velen, juist in de laatste tiental jaren, nieuw gevestigde be woners schijnen te zijn beseft, voordeelen naast de aantrekkelijkheid van Oegstgeest zelve mede voortspruitend uit de nabuur schap van den grooten broer Leiden met zijn talrijke gelegenheden tot cultureele vorming en wetenschappelijke ontwikke ling. Ik betreed hier een min of meer gevaar lijk terrein. Want als vanzelf zou hier de vraag naar voren kunnen komen of Oegstgeest naast Leiden, waarvan het thans door de tijdens de bestuursperiode van burgemester van Gerrevink zoozeer verbeterde Warmonderweg is gescheiden, reden heeft tot afzonderlijk bestaan. Het voortbestaan van Oegst geest als afzonderlijke ge meente is noodzakelijk Het is mij een genoegen deze vraag on der het oog te mogen zien, omdat ik on zen burgemeester op dezen dag zoo graag nog eens wil zeggen hoezeer door de over- groote meerderheid van onze bevolking van Oegstgeest als afzonderlijke gemeen te als noodzakelijk wordt gevoeld. In de allerlaatste jaren meen ik een ge lukkige reactie te hebben kunnen waarne men tegen een in een voorafgaande pe riode bestaan hebbende neiging van den wetgever tot grootscheepsche annexatie- voorstellen. Wij Oegstgeestenaren achten in groote meerderheid die reactie gelukkig. Zeker voor Oegstgeest zou een annexatie het einde beteekenen van veel in gezonde ont wikkeling gegroeid en nog steeds groeiend gemeentelijk leven. Nooit moge worden vergeten, dat de eerbied voor historisch gegroeide sytemen eischt dat niet dan bij uiterste noodzaak worde overgegaan tot het aanbrengen van grenswijzigingen, ze ker niet wanneer door samenwerking tus- schen twee gemeenten evengoed kan worden verkregen wat voorstanders van samenvoeging voorstellen als allen daar door te kunnen worden bereikt. Die sa menwerking bestaat met Leiden en moge tot in lengte van dagen blijven bestaan! Maar Oegstgeest met zijn bijzondere in VAN ONZE ADVERTEERDERS. MAGAZIJN NEDERLOF De bekende firma P. Nederlof uit de Janvossensteeg heeft heden in perceel Haarlemmerstraat 113 een tweede zaak geopend, waar artikelen in het betere goed- koope genre worden gebracht, In dit pand was vroeger de slagerij der fa. Taverne ge vestigd, maar hiervan is thans niets meer over. Over een lengte van 30 meter weid het pand uitgebroken, het achtergedeelte werd geheel opnieuw opgetrokken endank zij het uitnemende werk van den aanne mer C. Landkroon, werd een winkel oppervlakte van 180 M2. verkregen, vol licht en lucht, waar 'n massa voorraad ar tikelen op koopèrs wachten. In verlich tingsartikelen, rijwielen, haarden, kachels, waschmachines, huishoudelijk, artikelen, lederwaren en zoo is er voor ieder wat te koop. Vooral met het oog op de St. Ni- colaas is 'n bezoek gerust aan te bevelen. groote meerderheid niet Leidsch georiën teerde bevolking, blijft prijs stellen op een onafhankelijkheid die zich tegen sa menvoeging verzet. Het wil ons, burgemeester van Gerrevink, voorkomen, dat wij in U een warm voor stander van deze opvatting hebben ge vonden en ook daarover zijn de Oegst geestenaren in hooge mate verheugd. Getemperde voortvarendheid Ik wees zooeven reeds op de groote ont wikkeling van Oegstgeest in de laatste ja- rei. Niet dankbaar zouden wij zijn wan neer wij over het hoofd zouden zien dat ook anderen den burgemeester van Gerre vink tot deze ontwikkeling het hunne heb ben bijgedragen, maar het is niet te ont kennen dat het feit dat deze ontwikke ling steeds in goede banen is geleid en dat daarbij in belangrijke mate ook reke ning is gehouden met financieele mogelijk heden, zoodat al te groote voortvarendheid werd getemperd niet het minst aan U, burgemeester van Gerrevink, kan worden toegeschreven. Wanneer ik eenige voorbeelden van de Oegstgeester vooruitgang in de laatste zes jaren zou mogen noemen, zie ik b.v. de bouw van kerken, de verbetering van we gen, de aanleg van nieuwe wijken en par ken, de bouw van een groot complex ar beiderswoningen, het doortrekken van de Rhijngeestzichtweg, de verandering van den Warmonderweg, de vernieuwing van de zweminrichting Poelmeer, de aanleg van het Carla tennispark en tallooze an dere verbeteringen meer. Niet onmiddellijk maar zeker te zijner tijd in hun gevolgen waarneembaar zijn ook de onder burgemeester van Gerre vink to standgekomen wijzigingen in de bouwverordening, waardoor de bebou wing naar bepaalde normen geschiedt, ter wijl het feit dat het uitbreidingsplan door de meest deskundige architecten is samen gesteld een verdere schoone uitbouw on zer gemeente verzekert. Dat de burgemeester de sport een zeer warm hart toedraagt hebben vele sport verenigingen in Oegstgeest reeds mogen ondervinden. Intusschen: ook onzen burgemeester zijn bij zijn werk in Oegstgeest zeer groote moeilijkheden niet bespaard gebleven. Het is nu eenmaal positief uitgesloten, dat on der alle omstandigheden in dit leven moei lijkheden uitblijven. Het moet voor hem niet altijd gemakkelijk zijn geweest den juisten weg te kiezen. Moeilijkhelen ontstaan echter om over wonnen te worden. Dat hij daarin op tact volle wijze is geslaagd moge de groote unanimiteit bewijzen waarmede deze hul diging door alle Oegstgeestenaren is voor bereid. Wel in zeer bijzondere mate heeft onze burgemeester zich te-n behoeve der gemeen schap nuttig gemaakt. Dit blijkt als wij de eerbied afdwingende lijst van instellin gen zien waaraan hij zijn arbeidskracht heeft gegeven. Dat hij tot verschillende functies werd geroepen zal hij niet het minst te dan ken hebben aan zijn algemeen bekende grondige kennis van gemeenterecht en politiewezen. Er zijn nu eenmaal mannen, die meer werk kunnen verzetten dan anderen. Or ze burgemeester zou reeds voor het werk ten behoeve van zijn gemeente onze achting verdienen. Dat hij daarenboven nog zoo talrijke nevenfuncties uitoefende omtrent de beteekenis waarvan anderen misschien beter zouden kunnen uitweiden dan ik, toont zijn arbeidskracht. Het schijnt mij thans noodig, dat ik op een groot voorrecht wijs, dat onzen bur gemeester ten deel is gevallen waaraan al hetgeen hy ten behoeve van ons allen deed, doet en naar wij hopen nog tallooze jaren -zal doen, voor een groot deel moet worden toegeschreven. Dat is het feit, dat onze burgemeester al die jaren een echtgenoote heeft terzijde gestaan die zijn moeilijkheden en zorgen met hem heeft gedeeld en die naar ons Oegstenaren bekend is, voor hem tot zeer grooten steun is geweest. Toen onze denkbeelden, den burgemees ter te huldigen, voor het door hem in het belang der gemeenschap verrichte werk, vasteren vorm aannamen, stond hij daar aanvankelijk zeer sceptisch tegenover met het oog op de tijdsomstandigheden. Toch mogen wij de vreugdevollere her denkingsdagen niet ongemerkt voorbij la ten gaan, omdat dat ons de moed zal ge ven weer blijmoedig voortwaarts te gaan. Tot slot bood spr. namens de Oegstgees ter burgerij eenige boekwerken aan van Nederlandsche juristen. Hedenavond van acht tot tipn uur is er gelegenheid voor de burgerij den jubila ris te complimenteeren, eveneens in het patronaat. Morgen komen we op de feestviering nog nader terug. AGENDA LEIDEN. Donderdag Residentie-Orkest, Stadsgehoor zaal, 8 uur. Donderdag, R.K. Staatspartij, Plaatselijke Kern, Leiden, Huize Maria, Pie- terskerkkoorsteeg 15, 8.15 uur. Donderdag, Uitvoering „Ruim Baan" van „De Sneeuwkoningin", St. Anto- nius Clubhuis, Hazewindsteeg, 8.15 uur. Vrijdag. Uitvoering van Litteris ten bate van het Leidsche Dierenasyl. Schouwburg 8.15 uur. Maandag. Geloof en Wetenschap, lezing met film, „De zeven wonderen van Zuid-Afrika", H.B.S. Mariënpoel- straat, 8 uur. Dinsdag, „St. Raphaël", alleen Tram personeel, R.-K. Volksbond, 8 uur n.m. STADS 3 HOOGHEEMRAADSCHAP RIJNLAND. Vereenigde Vergadering. In de gisteren hier ted stede gehouden Vereenigde Vergadering van het Hoog heemraadschap van Rijnland werd door het bestuur mededeeling gedaan, dat de toelating van den heer A. J de Wildt te Nieuw Vennep (gem. Haarlemmermeer) als hoofdingeland-plaatsvervanger voor het 7de district door Gedeputeerde Staten van Zuid- en Noord-Holland is vernietigd we gens strijd met de inrichting van het hoogheemraadschap. Verder werd medegedeeld, dat de Recht bank te 's-Gravenhage de vordering van Rijnland tegen de N.V. Visscherij-Mij. Ouwehand Sr. te Katwijk wegens een scha- devanng aan de Groote Sluis te Spaarn- dam heeft toegewezen en gedaagde heeft veroordeeld in de kosten van het proces. Aan de vergadering werd een door het bestuur vastgesteld archief-verordening overgelegd. Tot lid der financieele commissie 'werd benoemd de heer N. Zandbergen Wzn. te Oegstgeest, die tevens werd herbenoemd tot lid der commissie voor het gaarder- boek. Na te hebben besloten tot diverse onder- handsche verhuringen van eigendommen werd besloten tot ondehandsche verpach ting van de doorvaartrechten aan 's-Mole- naarsbrug en de Zwammerdamsche brug aan de bestaande pachters-brugwachters, de eerste brug voor twee jaren, de tweede voor drie jaren. De vergadering nam hierna een besluit tot het stichten van een reservefonds ter bestrijding van bijzondere uitgaven, tot den gewonen dienst behoorende, met het doel daardoor een middel te hebben tot het zooveel mogelijk stabiliseeren van het bundergeld; besloten werd, thans in dit fonds een bedrag van 70.000 te storten, afkomstig van een niet geraamde bate in 1935 ontvangen. Ten behoeve van de dekking van bui tengewone uitgaven wegens de stichting van het Dieselgemaal bij Gouda en de ver vanging van het stoomgemaal te Spaarn- dam door een Dieselgemaal (in 1936 uit te voeren) werd besloten het bestuur te machtigen tot het sluiten van een geldlee- ning van ten hoogste 270.000. op te ne men in den loop van 1936 hetz(j geheel hetzij in gedeelten. Nadat was besloten tot het aanbrengen van een wijziging in een der artikelen van het Reglement op het beheer van de waar borggelden en de slikgelden van Rijnland, werd de zitting openbaar verklaard en overgegaan tot de behandeling van de be grooting voor 1936. De Dijkgraaf verklaar de daarbij namens het bestuur, dat dit zich gelukkig prijst, het bundergeld weder op 2.75 te kunnen voorstellen, evenals ver leden jaar, en wees er op, dat Rijnland in de gelukkige omstandigheid verkeert, dat wegens de inkomsten, welke Rijnland uit bezittingen en beleggingen trekt, nog geen 46 pet. der uitgaven door bundergeld be hoeft te worden opgebracht. Tevens deel de de Dijkgraaf mede, dat het bestuur met de volledige ingebruikstelling van het Dieselgemaal bij Gouda wil wachten tot ook de in aanbouW zijnde smederij ge reed is, wat ongeveer half Febuari het geval zal zijn. Het bestuur stelt zich voor, dit gemaal dan plechtig in gebruik te stel len in besloten kring, waarbij alleen het volledig bestuur en de functionarissen van Rijnland aanwezig zullen zijn. Eerst na de plechtige opening zal dus pas van de nieuwe bemaling gebruik worden ge maakt. De begrooting werd vastgesteld met een totaal van uitgaven en inkomsten voor den gewonen dienst van 527801.37 en voor den buitengewonen dienst van 986851.20. ADRESSEN AAN DEN RAAD. Door een aantal bewoners van de Hoo- gewoerd is onderstaand adres aan den raad gericht: Geven met verschuldigde eerbied te kennen; ondergeteekenden allen bewoners van de Hooge woerd te Leiden: dat de wegbedekking van de Hoogewoerd vanaf de Kraayerstraat tot de Plantage sinds gedurende geruimen tijd zich in een toestand bevindt die dringend verbetering behoeft; dat de kuilen in deze wegbedekking op sommige plaatsen zulke afmetingen ver- toonen. dat deze niet alleen voor het ver- Dinsdag, Leidsch Studenten Muziekgezel schap „Sempre Crescendo", Stads gehoorzaal 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 25 Nov tot en met Zondag 1 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, Tel. 552 en C. v. Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. ACADEMIENIEÜWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen rechtsgeleerdheid de heeren J. Gijsman, Leiden; F. van In- gen Schenau, Den Haag; doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heeren M. W. van Haaften, Oegstgeest en J. W. Niessink, den Haag. a keer, doch ook voor de voetgangers ern stige bezwaren opleveren in verband met de veiligheid; dat het water, dat zich met regenachtige dagen in deze kuilen en gaten verzamelt, door passeerende voertuigen wordt opge spat waardoor niet enkel de voetgangers gehinderd worden, doch dat bovendien winkelpuien, étalageramen en woonhuizen door het zich daarin voorkomend mod- dervocht worden verontreinigd; dat hierdoor zoowel voor voetgangers als bewoners van genoemd gedeelte van de Hoogewoerd een toestand is geschapen, die onhoudbaar gaat worden; dat deze toestand in den laatsten tijd nog is verergerd door het toenemend ver keer door deze straat als gevolg van het dempen van het Levendaal; dat de Hoogewoerd, wat verkeer, zoo wel lokaal als doorgaand, beschouwd kan worden als één der voornaamste verkeers wegen van onze gemeente. Reden waarom adressanten zich tot Uw College wenden, met het verzoek door ver betering van het wegdek van genoemd gedeelte der Hoogewoerd, aan dezen voor zijne bewoners onhoudbaren toestand een einde te maken. 't Welk doende, enz. Aan den Gemeenteraad zijn de volgen de adressen verzonden: Ondergeteekenden R. Pet en Joh. Swets, respectievelijk voorzitter en secretaris van het Werkloozen Strijd Comité (W. S. C.), domicilie kiezende ten huize van Joh. Swets, Nic. Beetsstraat 24, brengen ter kennis van uwen Raad, le. dat zij kennis genomen hebben van het voorstel der Sociaal Democratische Raadsfractie om over te gaan tot het uit voeren van verschillende werken, zij be tuigen daarmede hun instemming en drin gen er bij Uwen raad op aan deze voor stellen aan te nemen en te doen uitvoe ren tegen de loonen, vastgesteld door de vakorganisatie, 2e stellen zij aan Uwen raad voor te be sluiten over te gaan tot huurverlaging zonder korting op den huurtoeslag, 3e opneming der Adviescommissie van het W. S. C. in de commissie die de za ken en kwesties van de steun behande len van Burgerlijk Armbestuur. Het welk doende, enz. Ondergeteekenden, R. Pet en Joh. Swets, resp. Voorzitter en Secretaris van het Werkloozen Strijdcomité (W. S. C.) domicilie kiezend ten huize van Joh. Swets Nic. Beetsstraat 24, handelende in opdracht van de werkloozen van het Burgerlijk Armbestuur, stellen Uw raad voor het volgende te besluiten: 1. Uitbreiding van Gemeentewege (op de Rijksregeling) voor het verstrekken van goedkoope boter aan alle gehuwde werk loozen. 2. Betere regeling betreffende verschaf fing van kleeding en schoeisel enz. voor hen, die het noodig hebben. 3. Openstelling van eenige scholen voor verstrekking van Gemeentewege, van warm voedsel voor allen, die het noodig hebben, speciaal voor jeugdige werkloo zen. 4. Verstrekking van warm voedsel aan alle kinderen der bewaarscholen, die daarvoor in aanmerking komen. 5. Verstrekking van een extra toeslag van 50 pet op de uitkeering der werkloo zen, met de Kerstdagen. 6. Betere regeling betreffende het ver strekken van brandstoffen aan alleen staande personen. 7. Vrij van stempelen voor alle invaliede arbeiders boven 65 jaar. Handelsregister K. v. K. Wijzi ging. 6622. Nederlandsche Fa- breik van Aluminiumproducten, NEFALI- NE. Febr. van Aluminiumverven en In- dustr. lakken. Voorschoten. Veurscheweg 21. Wijz. handelsn. in: Nederlandsche Fa briek van Aluminiumproducten „NEFA- BOLINE". Nieuwe inschrijving. 6691. Adr. Zandbergen, Rijnsburg, Burchtstraat 5. Handel in snijbloemen. E.: A. Zandbergen, Rijnsburg. In een gisteravond door de afd. Leiden van den Vrijheidsbond onder praesidium van mr. A. Romijn gehouden ledenverga dering werd de afgetreden voorzitter, prof. dr. B. D. Eerdir.ans, tot eerelid benoemd. ZIE VERDER STADSNIEUWS PAG. 6 EN 17.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2