STADS Sxg NIEUWS DONDERDAG 28 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCUL VIJFDE BLAD. - PAG. 17 E.H.B.O. EN LUCHTBESCHERMING Voordracht van dr. H. J. M. Boonacker Op uitaoodiging van de Eerste Leidsche E.H.B.O.-brigade heef* gisteravond in „Den Burcht" dr. H. J. M. Boonacker een voordracht met demonstraties gehouden over „E.H.B.O. en luchtbescherming". De voorzitter, dr. E. J. J. G. Renaud, heette de genoodigden waaronder een aantal hoofden van gemeentediensten en leden hartelijk welkom en gaf daarna het woord aan dr. Boonacker. Deze wees op de actualiteit van het on derwerp, waarvan hij vanavond voorna melijk de civiele luchtbescherming wil be handelen. Men moge de noodzakelijkheid van een georganiseerde luchtbescherming betreu ren. zij valt nu eenmaal niet te ontkennen Spr. gaf allereerst een uiteenztting van de verschillende soorten bommen: zgn. brandbommen, waartegen geen enkel bluschmiddel is opgewassen en tenslotte de gasbommen. Van militaire zijde gelooft men niet, dat deze laatste gebruikt zullen worden tegen de burgerbevolking, doch spr. is daarvan niet overtuigd. Staat men vrijwel machteloos tegenover de uitwer king der eerstgenoemde twee categorieën, dit is niet het geval met de gasbommen, waartegen men zich wel degelijk kan be veiligen. Een van de meest gebruikte gassen is het mosterdgas, een gele, olie-achtige vloeistof, die op de getroffen plaatsen van de huid groote blaren veroorzaakt. Het onaangename van dit gas is, dat men aan vankelijk niet merkt, dat men door de fijn verdeelde mosterd is getroffen. Eerst na ongev. 20 minuten begint het gas zijn uit werking. Het verdient dus aanbeveling onmiddellijk na een dergelijken aanval alle bloote deelen van de huid terdege te wasschen. Zijn de blaren eenmaal ge vormd, dan mag men ze onder geen voor waarde openmaken. Het mosterdgas is in hooge mate besmettelijk, blijft zeer lang werkzaam en dringt door leer en metaal gemakkelijk heen. Het beste ontsmettings middel is een brij van chloorkalk. Behalve traanverwekkende en blaartrek kende gassen onderscheidt men nog gif gassen, waarvan het phosgeen een der ge vaarlijkste is. Men mag op deze patiënten, die het zeer benauwd hebben, nimmer kunstmatige ademhaling toepassen, maar men moet hen in een frisch vertrek bren gen en hen met rust laten. Geen dezer gassen is direct doodelijk; eigenlijk alleen en dan na verloop van tijd het phosgeen. Mosterdgas veroor zaakt daarentegen in vele gevallen blind heid. Alvorens in de pauze een aantal der modernste gasmaskers te demonstreeren, wees dr. Renaud er nog op, dat hier ter stede nog geenerlei maatregelen ter be scherming van de'burgerbevolking tegen gasaanvallen zijn genomen. Na de pauze behandelde dr. Boonacker de z.gn. nevelgassen, die veelal verbonden worden met arsenicum, die wel doodelijk zijn. Als middelen ter bescherming tegen gasaanvallen uit de lucht besprak spr. achtereenvolgens de verduistering of ver neveling van steden door demping van alle lichten, de ontruiming door de bevolking, verspreiding der kkwetsbare doelen, de centralisatie van opslagplaatsen van brandbare stoffen ook in vredestijd, en een alarmeerings- en dekkingsdienst, de laatste in den vorm van openbare schuil plaatsen. In het bijzonder legde spr. den nadruk op den individueelen beschermingsdienst, welke alleen dan nuttig effect zal sor- teeren, wanneer iedereen zich er bij aan sluit en zelfstandig maatregelen neemt, Deze kunnen o.a. bestaan uit het voorra dig hebben van verband- en brandblusch- middelen, een regelmatige oefening in het gebruik van gasmaskers en bestudeering van de toepassing van ontsmettingsmid delen. Spr. eindigde met een opwekking tot de E.H.B.O.-ers om de luchtbescherming in de oefeningen op te nemen. Dr. Renaud dankte dr. Boonacker voor zijn voordracht en wees er nogmaals op, dat een goed georganiseerde luchtbescher mingsdienst, alleen mogelijk is, wanneer de burgerbevolking terdege geoefend is. Tot dusverre is door de overheid daar op niet de minste pressie uitgeoefend, maar hopelijk zal de nieuwe Luchtbeschermings- wet, welke in ontwerp gereed ligt, daarin verandering ten goede brengen. Moge het onontbeerlijke particuliere initiatief daaraan steun verleenen, zoo dat het mogelijk zal zijn bijvoorbeeld in onze stad een brigade van minstens 600 personen te formeeren, die bereid is zich te oefenen in den strijd tegen een lucht aanval. ZILVEREN JUBILEUM H. A. MIDDELKOOP. Heden herdenkt de heer H. A. Middel koop, blokhuiswachter bij de Ned. Spoor wegen alhier, zijn zilveren jubileum in dienst der Ned. Spoorwegen. De heer Middelkoop trad den 28sten No vember 1910 in lossen dienst bij de Ned. Spoorwegen en werd reeds een maand la ter in vasten dienst benoepid als wegwer ker. De jubilaris, die hedenmorgen op het kantoor der Spoorwegen te Amsterdam, op de gebruikelijke wijze namens de directie was gecomplimenteerd, arriveerde ruim elf uur aan het station alhier, alwaar hij door superieuren en collegas op hartelijke wijze werd ontvangen. Het eerst werd daarbij het woord ge voerd door den chef-commies, den heer J. Kuijk, den onmiddellijken chef van den ju bilaris, die erop wees, hoe de jubilaris steeds zijn verantwoordelijke functie naar behooren heeft vervuld. Namens superieuren en gezamenlijk per soneel werd den heer Middelkoop vervol gens door den stationschef, den heer J. F. van Druten, als bewijs van sympathie een electrische lamp aangeboden. Spr. trok daarbij een vergelijking tusschen het lamp licht, dat de duisternis verdrijft en het licht in ieders binnenste, dat doet streven om de opgelegde taak zoo volkomen mo gelijk te behartigen. Spr. zeide verder, dat het jubileumcomité ook voor 'n bloemetje had gezorgd, doch dit reeds bij de echtgenoote van den jubilaris had doen bezorgen. De aanbieding van het stoffelijk blijk ging vergezeld van een fraai geteekend her inneringsalbum, vervaardigd door P. de Joode. De jubilaris dankte hierna in hartelijke woorden voor de gebrachte hulde. RECHTZAKEN BEHANDELING VAN OSSCHE STRAF ZAKEN VOOR DE RECHTBANK TE DEN BOSCH. Achtste zitting. Vandaag heeft de rechtbank te Den Bosch de openbare behandeling der Ossche strafzaken, die .drie weken stil heeft gele gen, voortgezet. De belangstelling van de zijde van het publiek was voor deze achtste zitting onverminderd. In de rechtbank had mr. Huizinga, rech ter mr. Schroder vervangen. Begonnen werd met het openbare onder zoek in de zaak van een gefingeerde in braak. De 47-jarige gedetineerde koopman G. Timmers te Heesch, was oplichting en het doen van een valsche aangifte ten laste ge legd. Volgens de dagvaarding heeft Lam- bertus Vos (Bijs de Sijp), na dit tevoren met verdachte te hebben afgesproken, in den nacht van 22 op 23 April 1931 in verd.'s woning te Heesch ingebroken, waarna hij een hoeveelheid goederen tijdelijk wegvoer, de, waarna verdachte de „N.V. Arnhemsche Verzekering Maatschappij tegen brandscha de" te Arnhem heeft bewogen tot afgifte van een geldsbedrag van 375 door mee te deelen, dat bij hem was ingebroken en hij krachtens zijn polis recht had op scha devergoeding. De tweede ten laste legging betrof het feit, dat hij op 23 April 1931 te Heesch aan den wachtmeester der marechaussée J. F. Claassen, den marechaussée A. J. J. Pijnap pel en den gemeente-veldwachter P. J. J. Jong aangifte heeft gedaan, dat in den af- geloopen nacht te zijnen huize was inge broken en dat een hoeveelheid vet, kruide nierswaren, manufacturen en kleedingstuk- ken was gestolen, terwijl hij wist, dat dit misdrijf niet was gepleegd. De verdachte bekende het misdrijf. Hij heeft ƒ542 als schade opgegeven, maar kreeg 375 uitgekeerd. Hij verklaart zich bereid het geld terug te geven. President mr. W. Ummels: „Dat doet er nu niet meer toe. U hebt het vroeger wel eens meer gedaan en kreeg toen 130. Het is een mooie manier om aan geld te komen, maar niet erg aanbevelenswaardig". De directeur van de Arnhemsche Verze kering Maatschappij, de heer G. André de la Porte, te Arnhem, als getuige gehoord, wist van de aangifte af. Verd. heeft een uitkeering ontvangen. De verzekering werd daarna geroyeerd, omdat reeds voor de tweede maal bij verd. was ingebroken. Getuige F. Goedhart, inspecteur der maatschappij te Arnhem, had de mededee- ling van de inbraak van den agent ontvan gen. Hij vermoedde niet, dat de inbraak ge fingeerd was. Gehoord werd L. Vos, bekend als „Bijs de Sijp". Hij verklaarde met verd. te heb ben afgesproken bij hem in te breken, waardoor verd. een uitkeering van een verzekeringsmaatschappij kon ontvangen. Getuige weet niet van wien het voorstel was uitgegaan. Het was mogelijk van hem zelf. Tevoren heeft hij goederen uit verd.'s woning weggevoerd, en in het schuurtje by de ouderlijke woning verborgen. President tot verdachte: „Hoort u het?" Verdachte: „Ik kan het me niet herinne ren". Getuige zou een belooning ontvangen, af hankelijk van de uitgekeerde som. Met L. de Reuver en nog een ander (de naam was onverstaanbaar) heeft getuige de inbraak gepleegd. Later heeft getuige 75.als be looning van verd. ontvangen en de goede ren heeft hij weer bij verd. teruggebracht. J. Claassen, wachtmeester der Mare chaussée te Geffen, verklaarde de inbraak te hebben onderzocht. Hem bleek al spoe dig, dat de aangifte valsch was. Een derge lijke verklaring werd ook afgelegd door den gemeente-veld wachter J. Jong te Heesch. Requisitoir. De Officier van Justitie, mr. van Everdin- gen, achtte het bewijs van het primair ten laste gelegde geleverd. Spr. eischte wegens het doen van een valsche aangifte omtrent een gepleegd strafbaar feit, en oplichting een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De verdediger, mr. Gerrits uit Den Bosch, verzocht deze zaak niet te beschouwen in verband met de Ossche zaken. Verd. ver klaart zich bereid de maatschappij het be drag terug te betalen. Wat het vonnis be treft wilde spr. nog opmerken, dat verd. niet tot de Ossche bende behoort. Hij wordt in het reclasseeringsrapport gunstig beoor deeld. Hij komt voor voorwaardelijke ver oordeeling in aanmerking. Hij zit trouwens sinds Augustus al in voorarrest. PI. vond gronden aanwezig om een voorwaardelij ke veroordeeling te verzoeken. Uitspraak over veertien dagen. Inbraken Er hebben zich voor drie feiten van dief stallen door inklimming resp. verbreking van een glasruit te verantwoorden de 20- jarige te Amsterdam wonende C. C. van Baardwijk en de te Den Bosch gedetineer de Ossche inwoners. H. van Lieshout en C. L. Ulijn, resp. 28, en 29 jaar oud. Verdach ten van Baardwijk en Ulijn is ten laste gelegd, dat zij zich omstreeks half Octo ber 1932 te Oss en omstreeks den zomer 1932 in dezelfde gemeente toegang hebben verschaft tot de woningen van A. A. van Hal en C. van Orsouw, waar resp. gesto len werden een geldsbedrag van vijf gul den en een horloge en ketting, een wekker, een kruisbeeld en eenig klein geld. Van Lieshout en Ulijn hebben zich te verantwoorden terzake dat zij zich half Februari 1930 te Oss toegang hebben ver schaft tot de woning van H. Zwiers en daaruit een geweer, een mes en een spaar bankboekje hebben ontvreemd. HAAGSCHE RECHTBANK F. C. N., thans gedetineerd in het ob servatiehuis te Amsterdam, wegens po ging tot zware mishandeling van een veld- wachte te V e u r, werd veroordeeld tot vier maanden hechtenis met aftrek der preventieve hechtenis en daarna ter be schikking steling van de regeering. OVERVAL IN EEN KANTOOR TE GRONINGEN Daders tot drie gevangenisstraf veroordeeld De twee daders van den op 19 Septem ber j.l. gepleegden doch mislukten overval in het kantoor van de tabaksfirma Lief- tinck te Groningen, P. A. te Groningen en D. W. te Amsterdam, welke zaak Donder dag j.L door de Groningsche rechtbank werden behandeld, werden heden veroor deeld tot drie jaar gevangenisstraf met af trek van de preventieve hechtenis. De eisch luidde drie jaar zonder aftrek van het voorarrest. UIT DE OMGEVING KATWIJK. Te vrij. De tuinder Jac. Fr. deek bij de politie aangifte van diefstal van pl.m. 3 H.L. aardappelen die op zijn land in de kuil lagen. De politie zoekt de snoodaard. LIS SE. Voetbalvereeniging „R.K.V.V." De R.K. Voetbalvereeniging „R.K.V.V." hield gisteravond op een der bovenzalen van het Bondsgebouw een ledenvergadering onder presidium van den heer J. C. de Haan. De zaal was in letterlijken zin tjokvol. De voorzitter opende met den Christelijken groet en heette allen welkom. Hij wees er op, dat deze vergadering in hoofdzaak was belegd ter voorziening in een bestuursva- cature. De secretaris, de heer C. van Zeist, las vervolgens de notulen welke onveran derd werden vastgesteld. Onder de ingeko men stukken was een schrijven van den D.H.V.B. Van de kascommissie was een schrijven ingekomen, dat de bescheiden van den penningmeester in de beste orde waren bevonden. Alsnu was aan de orde de verkiezing van een bestuurslid wegens bedanken van den secretaris, den heer C. Strik. De voor zitter schetste hem als een ijverig secreta ris, die deze functie 12 jaren heeft vervuld. Na een woord van waardeering te hebben gewijd aan den heer C. Strik werd overge gaan tot de verkiezing van een bestuurslid. Er waren twee candidatenlijsten ingeko men en wel één voor den heer Jac. Lange- laan en één voor den heer Jac. van Dijk Pzn. Na gehouden stemming bleek gekozen te zijn de heer Jac. Langelaan. Op voorstel van het bestuur zal aan den heer C. Strik een schrijven van dankbaarheid worden ge zonden voor alles wat hij voor de vereeni- ging heeft gedaan. Bij de rondvraag werd er op gewezen, dat het reisgeld nu juist niet altijd geheel binnen komt. Deze kwestie zal in het bestuur nader worden besproken. De voorzitter sloot hierna de vergadering en wees daarbij op het geen op het voetbalveld past en vooral op wat niet past. In deze hangt veel van den leider af, die dan ook heeft te waken, dat geen onbehoorlijkhe den voorkomen. t NIEUWVEEN. DE OPENING DER WINKELWEEK. Nacht vliegers lijken ons de beste men- schen voor zitting in een onpartijdige aan de route hoeveel lichten er plegen te plattelande. Zij bezien de zaak vanaf een hoog standpunt en weten van elk dorpje aan de route hoeveel lichten r plegen te branden. Van Nieuwveen weten ze het na tuurlijk ook en vermoedelijk zou hun oor deel luiden: voldoende, schoon aan den soberen kant. Wij, Nieuwveners, hopen nooit een on gunstiger vonnis te vernemen. Leggen wij ons oor bij hoog en laag te luisteren, als het gaat over de „electrische N. V.", waar ze Nieuwveen zoo gaarne in willen opne men, dan ziet 't er voor ons donker uit, tenminste als het door zou gaan. U denkt, geachte lezer (es), dat wy uit de koers vliegen, en wij zijn juist van plan de nachtvliegers voor dit gevaar te waar schuwen. De Nieuwveensche Winkelweek zou hen waarlijk een kwade pijp doen rooken. De Leidenaars mogen het ons ver geven maar, maar wij maken ons met een tikje locaal-patriottisme sterk, dat Nieuwveen een even groote lichtvlek maakt als hun goede stad. De gemeente toren staat in het helle licht van schijn werpers, het kruispunt KerkstraatDorps straat is met zijn liehtguirlandes daghelder, een lichtfontein spuit haar water in kleu ren uit, de étalage-artikelen staan in het volle licht, ja, zelfs verlichte gevels ken nen wij thans in Nieuwveen. Een vreemde ling zou een lichtweek veronderstellen. Doch neen, al dat licht staat in het licht van de Winkelweek, die de waren en prijzen van de plaatselijke middenstand eens scherp zal belichten. Nu, als dat on derdeel, de verlichting, zoo uitstekend verzorgd is, weest u dan overtuigd, dat de hoofdzaak zeker in orde is. Woensdagavond tegen achten had in café Schreuder met zijn geillumineerd front de officieele opening plaats van de winkelweek, die tot en met 6 December duurt. Op het podium zetelden de heeren Jac. Vreeken, voorz.; S. H. Brust, secr.-penn.; H. G. Akerboom en Joh. Janmaat Jr., te zamen vormende het Winkelweek-comité. Het college van B. en W. gaf door zijn voltallige presentie blijk van medeleven. De zaal was overigens goed gevuld met heeren winkeliers en particulieren, waar onder talrijke dames. Als het getij verloopt, verzet men de bakens, aldus ving de heer Vreeken zijn woord aan. Deden de menschen hun inkoo- pen vroeger, zooveel mogelijk in eigen woonplaats, toen het platteland uit zijn isolement verlost werd, o.a. door gerief lijker verkeersmiddelen, werd de trek naar de stad voortdurend grooter. Thans is het dan ook voor een volle ontplooiing zij ner activiteit noodig, dat de middenstand een ernstige poging doet het nog behou den terrein te handhaven en de verloren gebieden terug te winnen. Daarvoor is deze eerste Winkelweek georganiseerd, die, zoo zij een succes wordt, door een tweede in grooter stijl zal worden gevolgd. Spreker spoorde zijn gehoor met kracht aan deze actie tot een wezenlijk succes voor de gemeente te doen worden. De deelnemende winkeliers hebben het hun ne gedaan, het woord is thans aan de koopers. Na zijn collega's de noodzaak van acti viteit en geestkracht over de he'ele linie te hebben voorgehouden, sprak de voorz. zijn warme erkentelijkheid uit aan hee ren Burgemeester en Wethouders voor hun aanwezig zijn en hun steun. Den heer Bergsma en zijn staf dankte spr. voor de voortreffelijke straatverlichting, geheel belangeloos aangebracht. Dan ontvingen de Gebrs. Nout dank voor de gratis be schikbaar gestelde tentoonstellingsruimte in hun nieuwen pand, waardoor de fraaie prijzen uitstekend tot hun recht komen. Een bijzondere attractie bezorgden deze heeren door hooger genoemde fontein, waartoe Burgemeester Bocxe uit Zeven hoven gratis leidingwater beschikbaar stelde. Na al hetgeen de heer Vreeken gezegd had, kon de Burgemeester kort zijn, zoo als hij zeide, en bracht het feestelijke ka rakter van een winkelweek naar voren. Spreker hoopte, dat de zilveren rand rond om de donkere wolken, waarvan de voorz. gesproken had, een symbool mocht wezen van het metaal, dat de Winkelweek in de laden moet brengen, terwijl hij te vens wenschte, dat in de toekomst er ook weer eens goud tusschen mocht zitten. Dr. B. Nout sprak vervolgens namens de „tegenpartij" een zeer geestig woord, gelijk wij het van hem gewend zijn. Zich zelf een slecht zakenman noemend, die in het gunstige geval na een jaar tot sur- céance van betaling gedwongen zou wor- i den, dankte spr. deze jonge initiatiefne mer, die staande op de schouders van hun voorgangers, in de eerste Nieuwv. Winkel week reeds zoo voortreffelijk voor den dag kunnen komen. Met reuzensprongen is het winkelbedrijf hier vooruitgegaan, al dus spr., en noemde vermakelijke toestan den van dertig en twintig jaar terug. Ter plaatse zijn de artikelen niet duurder dan elders, en mag het al eens een paar centen schelen, bedenkt dan, dat degenen, die in eigen gemeente meebetalen aan schot en lot, voorkeur verdienen boven buiten staanders, temeer waar de Nieuwv. win keliers ook goedkoop en billijk zijn, doch nummer één goede waar leveren. De voorz. onderstreepte tenslotte het applaus, dat de sprekers kregen, waarna de jacht naar bons met kans op kostbare prijzen begon. Heeren middenstanders, succes! BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Elisabeth Magdalena, d. v. J. de Wit en O. M. Bouweester. Maria Anna Hendrika, d. v. P. de Vogel en J. den Eisen. Jifke, d. v. A. v. Akker en A. Obma. Ietje, d. v. A. v. Akker en A. Obma. Louis Lambertus, z. v. J. W. ter Laak en J. L. Brugman. Elisabeth, d. v. P. v. d. Marei en E. Kool. Jan An- thonie, z. v. P. v. d. Marei en E. Kool. Marten Jan, z. v. L. Jager^ma en M. G. Groenheijde. Johanna Catharina, d. v. J. J. Lodewijks en A. E. M. Groenendijk. Adriana, d. v. J. Hoekstra en H. E. Mörking. Else Jacobs Hanna, d. v. H. W. Steffin en P. E. L. Adolfs. Ondertrouwd: A. Schouten jm 32 j. en J. C. Blangé jd 30 j. Gehuwd: H. Arnoldus jm en J. M. Ouwerkerk jd. H. Bakker jm en Th. J. Hakvoort jd. J. C. v. Houten jm en E. Teijn jd. M. G. J. Janson jm en F. A. W. M. v. Cleef jd. J .F. Kessels wedn. en C. J. v. d. Maat jd. Ph. C. v. d. Klaauw en A. H. Tegelaar jd B. J. F. Louwe jm en M. H. Kolos jd. A. v. d. Meij jm en C. M. Slootjes jd. W. Schaap jm en H. den Oude jd. E. A. T. Sliggers jm en J. Sloos jd. H. Werter jm en G. J. Vonk jd. S. v. d. Wetering jm en J .Molenaar jd. W. Hamming jm en L. C. de Jong jd. Overleden: P. D. v. d. Laan dr. 15 mnd. J. J. O vervliet-V ervar k wed. 69 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Roxy: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. LAATSTE BERICHTEN WARDENIER VERDUISTERDE OOK TE ASSEN EEN AUTO. Het nummerbord veranderd en den wagen verkocht. Het blijkt thans, dat Wardenier ook te Assen „aan het werk" is geweest. Hij heeft daar een auto gehuurd en niet terugge bracht. Zaterdag 19 October j.l. vervoegde zich bij de garage van den heer Baakman te Assen een persoon van ongeveer 22-jari- gen leeftijd om een auto te huren. De heer Baakman was bereid, aan dit verzoek te voldoen en om half zes kwam de jongeman den wagen halen. Hij deelde mede, de auto spoedig te zullen terugbrengen. Aan deze belofte heeft hij zich echter niet ge houden en toen de auto den Donderdag d.a.v. nog niet was teruggebracht, deed de heer B. aangifte bij de politie. Deze stel de een onderzoek in en zelfs per radio werd de verduistering bekend gemaakt, doch de auto bleef weg. Dinsdagavond j.l. werd de politie te Assen echter door de marechaussee uit Zwolle opgebeld. Deze deelde mede, dat te Blessum (gemeente Weststelllingwerf) in een garage een auto stond, waarvan men vermoedde, dat deze afkomstig was van den diefstal van auto's, waarvan War denier verdacht werd. De heer Baakman is daarop met de politie naar Zwolle ge gaan en heeft daar in het politiebureau Wardenier herkend als de persoon, die de auto gehuurd had. Het bleek, dat Wardenier per fiets naar Assen was gekomen. De fiets heeft hij te gen een boom gezet, waarna hij naar de garage van den heer Baakman ging om met den gehuurden wagen weg te rijden. De fiets heeft Wardenier later achter op den wagen gebonden. Het nummerbord werd door hem veranderd en vervolgens verkocht hij den wagen aan den heer Nij- holt te Blessum, waar deze door de po litie werd opgespoord. Wardenier zal heden te Zwolle ter be schikking van de justitie worden gesteld. Woeotdagmiddag ward te den Haag óc teuwe Lousduinscha brua officieel ge opend. Herauten te paard ktMerden de plechtigheid bë

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 18