EEN GOEDE RAAD RADIOPROGRAMMA'S DONDERDAG 23 NOVEMBER 193b DE LEIDSCHE COURANT VIERDE Blad - TAG. 14 GEMENGDE BERICHTEN UITSLAANDE BRAND TE A'DAM. Gistei-middag te ruim kwart over drie hoorde een heer, die in den winkel op den hoek van den Zeedijk en de Korte Storm steeg te Amsterdam aan het etaleeren was, van het op den anderen hoek gelegen huis, Zeedijk 78 een ruit breken, waarna meteen de vlammen naar buiten sloegen. Onmid dellijk waarschuwde hij de brandweer, die weldra ter plaatse was. Met één straal aan de buitzijde in de Korte Stormsteeg en een straal binnendoor naar de eerste etage, waar de brand woedde, tastte men het vuur aan. Later werd de straal van de buitenzij de naar het dak gebracht om de vlammen, die zich langs de trap naar de tweede ver dieping een weg hadden gebaand, daar te bestrijden. Weldra had men het vuur on der de knie. Van de ladder, welke uitge schoven was, behpefde geen gebruik te worden gemaakt. Op het oogenblik dat de brand uitbrak, was de bewoner, de heer Tweehuizen, niet aanwezig. Een poes kon tijdig in de frissche buitenlucht worden gebracht. De keuken, waar de brand was ontstaan, de trap en de bovenliggende kamer brand den uit. De beneden liggende kruideniers winkel kreeg veel waterschade. De oor zaak van den brand is onbekend. HET ONGELUK BIJ NIGTEVECHT. Autobestuurder in vrijheid gesteld. De Raadkamer der Arrondissements rechtbank te Amsterdam heeft den automo bilist J. O., wonende te Bloemendaal, die ervan wordt verdacht begin October van dit jaar opzettelijk bij Nigtevecht in het Merwedekanaal te zijn gereden, waardoor zijn vrouw en dochtertje om het leven zijn gekomen, in vrijheid gesteld. De man heeft ruim een maand in voor- Ioopige hechtenis doorgebracht. Begin Ocotber had bij Nigtevecht een tragisch ongeluk plaats. De heer J. C. reed in gezelschap van zijn vrouw en dochtertje ©p den kanaaldijk tusschen de draaibrug en Nigtevecht Plotseling zagen wielrijders dat de man blijkbaar het stuur kwijt raakte en recht het water inreed. De auto ver dween geheel onder water. Enkele oogen- blikken later kwam O. boven water en klom op de auto. De vrouw en 'net dochter tje verdronken. Kort na het ongeval gingen in de woon plaats van O. geruchten, die erop wezen, dat het ongeluk moedwillig was veroor zaakt. De Bloemendaalsche recherche hoor de o.a., dat O. in onmin met zijn vrouw leefde en relaties met iemand anders had aangeknoopt. De vrouw had echtscheiding aangevraagd. Een en ander werd medegedeeld aan den burgemeester van Weesperkarspel, in wiens gemeente het ongeluk plaats had. Onmid dellijk waarschuwde hij den Officier van Justitie te Amsterdam, mr. H. A. Wassen- fa ergh. Op Zaterdag 12 October is O., op last van den Officier, die een uitvoerig onder zoek ter plaatse instelde, gearresteerd. Hij werd ingesloten en de rechter-commissaris vond termen de rechtbank te verzoeken O. gedurende een termijn van 30 dagen in het Huis van Bewaring in te sluiten. Deze 30 dagen waren gisteren verstreken en de raadkamer besloot thans verdachte in vrijheid te stellen. HET s.s. „IRENE" BIJ GDYNIA VASTGELOOPEN. Kort daarna weer vlot gekomen. Het ongeveer 1200 bruto reg. ton metende vrachtschip „Irene" van de Koninklijke Nederlandsche Stoombootmaatschappij is gistermorgen, op weg naar Gdynia, door nog niet volledig opgehelderde oorzaak na bij deze Poolsche havenstad aan den grond geloopen. Er werd sleepboothulp gerequi- reerd en kort daarna is de „Irene" vlot ge komen. Het schip heeft de reis naar Gdy nia voortgezet. Het onderzoek van experts zal moeten uitmaken, of de „Irene" schade heeft opgeloopen. Zoo dit het geval mocht zijn, gelooft men niet, dat deze groot is. POLITIE ZOEKT „ZAKENMAN". Tegen wien vele klachten bij politie en justitie zijn ingediend. De Centrale Recherche te Amsterdam stelt een onderzoek in naar de verblijfplaats van den 37-jarigen J. C. A. Helmich, tegen wien bij de hoofdstedelijke politie een groot aantal klachten zijn ingekomen van de zij de van personen, die door hem op ernstige wijze zijn gedupeerd. Eenigen tijd geleden is door de politie tegen dezen man in de couranten gewaar schuwd. Korten tijd daarna is hij spoor loos uit Amsterdam verdwenen, vermoede lijk verblijft hij echter nog in Nederland. Het vorige jaar vertoefde Helmich, die van geboorte een Nederlander is, te Lon den, waar hij onder zeer verdachte omstan digheden verdween, een schuld van onge veer 20.000 pond nalatend; circa 50 firma's waren benadeeld en zijn faillissement, waarin een nihil passief prijkte, werd uit gesproken. Daarna zocht Helmich zijn vaderland weer op om hier een nieuw terrein voor zijn bedenkelijke practijken te vinden. De ciearingsmoeilijkheden, die in het in ternationaal geldverkeer waren ontstaan, leken hem een geschikt object om voor zichzelf een winstje te maken. Vooral in de Balkanlanden zcide hij goe de relaties te hebben. Clearing en valuta moeilijkheden waren voor hem geen belet sel om crediteuren tot betaling te dwingen. Gaarne zou hij zich belasten met het *i- nen van uitstaande posten in de ver ver wijderde Balkanlanden, Om deze compen satiezaken te drijven vestigde hij een kan toor in perceel Heerengracht 406, onder de schoonklinkende naam „International Cen tral Agency" (I.C.A.) niet te verwarren met ons hoofdstedelijk Initiatief Comité Amsterdam. Dit „International Central Agency" zou volgens zijn zeggen een onderafdeeling zijn van de I.C-A. te Parijs, doch dit is on juist Weldra kwamen bij justitie en politie klachten binnen van personen, die het geld, dat H. geïnd had, niet van hem hadden ont vangen. Zoo was b.v. een zijner cliënten bena deeld voor 250 pond; ook gebeurde het meermalen, dat hy een voorschot vroeg, zonder dat er echter van de vorderingen iets kwam. Helmich echter was voor zijn cliënten niet altijd even gemakkelijk te spreken te krijgen. Hij veranderde nog al eens van adres en woonde in gezelschap van een En- gelsche dame in de beste en meest gere nommeerde hotels aldaar. Dit bleek echter ook niet in overeen stemming met zijn beurs, wat bleek uit het feit, dat hij in een groot hotel in het cen trum van de stad betaalde met een onge dekte chèque. Zooals gezegd is deze Helmich, die een zeer fatsoenlijken indruk maakt, en zich bijzonder goed weet te kleeden, terwyl hij steeds met de noodige brutaliteit en zelf verzekerdheid pleegt op te treden, thans spoorloos. FRAUDULEUZE SLACHTINGEN VAN VARKENS.. Bij de z.g. huisslachtingen komt het den laatsten tijd nog al eens voor, dat men mis bruik maakt van de daarbij gegeven vrij heid, aldus bericht de „N. R. Crt." Zoo kwamen een tweetal ambtenaren van den controledienst van het Openbaar Slachthuis te Rotterdam, in de gemeente Poortugaal bij zekeren van der S., die ver gunning had om een varken te slachten voor eigen huiselijk gebruik. By onder zoek bleek echter, dat er in een emmer vier ooren stonden en, daar gewoonlijk een varken maar twee ooren heeft, vertrouw den die ambtenaren het zaakje niet en stel den een grondig onderzoek in. Zij ontdek ten twee geslachte varkens, zoodat één van deze varkens frauduleus was geslacht. Dit varken werd door hen in beslaggenomen en proces-verbaal tegen v. d. S. opge maakt. Een tweetal ambtenaren van denzelfden dienst vonden bij een zekeren S., te Hille- gersberg, die pas een huisslachting had aangegeven, zooveel deelen van het var ken, dat dit zeker een wonderdier geweest moest zijn, met acht pooten en een abnor male hoeveelheid spek. Al gauw bekende de brave huisslachter, dat hij nog een twee de varken tegelijkertijd frauduleus had ge slacht en dat reeds een gedeelte van het vleesch aan den slager H., eveneens te Hil- legersberg, was afgeleverd. Onmiddellijk werd assistentie gevraagd en per auto werd den slager een bezoek gebracht. Het vleesch werd juist op tijd in beslag genomen, want de slager had reeds een taxi opgebeld en was juist bezig om het vleesch in te laden, om het naar een vei liger plaats te brengen, toen de ambte naren daar een stokje voor staken en het vleesch voor hem vervoerden naar het Openbaar Slachthuis te Rotterdam Tegen dien slager is, evenals tegen S., proces-verbaal opgemaakt. BANKIERSKANTOOR VERDWENEN. Sedert eenigen tijd was in perceel Kei zersgracht 717 te Amsterdam een bank ge vestigd, die gedreven werd door den heer J. L. Kalberg onder den naam G. A. ten Hope en Co. Deze bank is sedert Dinsdagavond plotse ling ontruimd. De geheele kantoorinventa ris is in een groote verhuiswagen geladen en weggevoerd. Tegen den „bankier" wa ren bij de politie een legio aantal klachten ingekomen. Het kantoor dreef zeer du bieuze zaken. Het animeerde zyn klanten beurszaken te doen en voerde de orders niet uit, zoodat vele personen zijn bena deeld. Ook gaf deze bankier z.g. beurstips in „slapende fondsen". Van tevoren voorzag hij zich dan van deze papieren, door de tips rezen de fondsen en de bankier verkocht aan zy'n eigen klanten de door hem eerder gekochte waardepapieren, die spoedig daar op weer daalden. Met 1 December was de huur van het perceel opgezegd, doch de bankier vond het, gezien het aantal klachtpn, blijkbaar beter eerder op te houden. De heer K. schijnt nog in Amsterdam te verblijven. RAADPLEEG VOORDAT U UW INKOOPEN DOET VANDAAG EN VOLGENDE DAGEN (jyy DAGBLAD DE LEIDSCHE COURANT. LAND- EN TUINBOUW KATHOLIEKE NEDERLANDSCHE BOEREN. EN TUINDERSBOND. Het Dagelijksch- en Hoofdbestuur van den Katholieken Nederlandschen Boeren- en Tuindersbond, hield te Utrecht verle den week een vergadering. Het had de aandacht getrokken, dat de commissie voor den uitvoer van vleesch- en vleeschwaren naar Frankrijk en België momenteel nog bestaat uitsluitend uit een voorzitter en een secretaris. Besloten werd met de beide andere Centrale Landbouw organisaties er bij den Minister op aan te dringen de commissie aan te vullen met een of meer vertegenwoordigers der drie Centrale Landbouw Organisaties. Men nam kennis van de bezwaren, welke in de provincie Gelderland worden ge voeld tegen het verplicht castreeren van stierkalveren. De in Gelderland werkende organisaties, aangesloten bij de drie Cen trale Landbouw Organisaties hebben zich hieromtrent rechtstreeks tot den Minister gewend. Het bestuur was van oordeel, dat de gewestelijke Landbouw-Crisis-organisa- ties een weg moeten vinden om zoo mo gelijk aan deze bezwaren tegemoet te ko men. Naar aanleiding van het Voorloopig Ver slag over het bij de Tweede Kamer aan hangige wetsontwerp tot regeling der pacht zyn door den Centralen Pachtraad eenige opmerkingen gemaakt, die bij het bestuur een onderwerp van bespreking hebben uitgemaakt. Besloten werd het 40-jarig bestaan van den Katholieken Nederl. Boeren- en Tuin dersbond op 31 Januari 1936, in verband met den zorgelijken tijd, dien de land- en tuinbouw beleeft, op eenvoudige doch pas sende wijze te herdenken. Er zal een bui tengewone vergadering van het hoofdbe stuur te Utrecht worden gehouden. Aan een hiertoe ingestelde Commissie is opge dragen een éénvoudig feestprogram te ont werpen. Mededeeling over het verhandelde op de jongste vergadering van de dagelijksche besturen der drie Centrale Landbouw Or ganisaties werden gedaan. Over verschil lende onderwerpen werd van gedachten gewisseld. De aandacht werd gevestigd op de mo gelijkheden, welke geboden worden door het bij de Tweede Kamer ingediende wets ontwerp tot oprichting eener N.V. Indus trie-financiering. Het had de aandacht ge trokken, dat hierbij alleen de Departemen ten van Handel, Nijverheid en Scheep vaart en Financiën zijn betrokken, terwyl hier toch ook belangen van den landbouw en de landbouw-industrieën (ook nieuwe zooals b.v. de aardappelvlokken-industrie) liggen. Besloten werd tezamen met de beide andere Centrale Landbouw Organi saties de Regeering te verzoeken ook het Departement van Landbouw en Visscherij hierbij in te schakelen. Uitvoerig werd over tal van crisismaat regelen van gedachten gewisseld o.m. over den baconexport, den steun aan de teelt van verschillende zaden, de beperking van de melkproductie, enz. In Leiden gevestigd: J. J. Bergsma, Pieterskerkstr. 12 M. B. Boks, verpleegster, Rijnsb.weg 10 M. G. Borg, dienstbode, R. en Schiek. 10 M. v. d. Bosch, P. de la Courtstr. 70 E. J. M. Castenmiller, banketbakker, Schutterst.r. 16a B. G. Dammers, natuurk., Terwee- park 2 J. Deddes, Botermarkt 28 A. v. Deursen, teekenaar, Meloenstr. 47 J. C. Drabbe, dienstbode, J. de Wittstr. 1 - C. P. G. Driessen, empl. B. P. M., Heerengr. 13 H. C. Emeis, J. de Wittstri 46 Wed. J. M. v. d. List-Engels, R. en Schiek. 33 M. G. Gorree, dienstbode, de L. de Kanterstr. 25 Wed. M. Wildschut-Huisman, M. Moonsstr. 13a M. Th. v. Kins, schilder, Oosterkerkstg 3 M. KL ess a, kinderjuffr., Nw. Rijn 59 J. Verver-Knaap, Kapteyn- straat 33 D. Kops, typograaf, J. Vos- senstg. 53 E. Kuitert, Rijnsb.weg 95 M. H. J. v. d. List en fam., timmerman, R. en Schiek. 33 Raden Mas Soemardi Man- goenkoesoemo, Bilderdijkstr. 5 E. Nol- ting, ryksklerk, Breestr. 43 L. Ou wer kerken fam., retoucheur, Coornhertstr. 10 M. v. Leeuwen-v. Riet, Nipponstr. 10 J. Roggeveen en fam., touwslager, Voorslr. 30 A. L. v. Rossum, timmerman, Lan ge- brug 14 A. M. Schenkeveld, werkster, de la Reijstr. 2 F. Schuyt, verpleegster, Rijnsb.weg 10 M. M. v. Rosse-Siera, Nw. Rijn 74 P. A. C. Siegers, Rijnsb.weg 10 M. Sorko, huishoudster, Haarlemmerstr. VRIJDAG 29 NOVEMBER. Hilversum I, 1875 M. Alg. programma, verzorgd door den K.R.O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Lunchconcert op Gramofoonpl. 2.00 De KRO-boys en Gramofoonpl. 4.15 KRO-Kamerorkest en Gramofoonpl. 5.30 Flowers Harmony. 6.00 Land- en tuinbouwhaifuurtje, waar na vervolg Flowers Harmony. 7.15 Dr. J. J. Bloemen. Medische cause rie. 7.35 Musica Catholica (Gramofoonpl.). 8.00 Berichten en Gramofoonpl. 8.15 Vier-orkesten-programma. Wagner- programma door het Stedelijk orkest van Maastricht. Van 9.059.20 Gramofoonpl. Van 9.2010.00 KRO-orkest. Daarna Lajos Veres en zijn orkest. Te 10.30 Berichten, waarna Paul Godwin en zijn orkest. 11.15 Gramofoonplaten. Hilversum, 301 m. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, 11.00 VARA. 8.00 Orgelspel. 8.30 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht en Gramofoonplaten. 12.30 De Octophonikers. I.45 Omroeporkest. 2.45 Causerie. 3.15 Omroeporkest mm.v. zangsolist. 4.00 Concert (viool, accordeon, piano), 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Dansmuziek. 6.30 Orgelspel. 7.00 Lezing, declamatie en GramofoonpL 7.50 Berichten en lezing. 8.30 Hollandsch Strijkkwartet. 9.00 Lezing. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Lezing. 10.45 Berichten. II.00 Voordracht. 11.1212.00 Gramofoonplaten. D r o i t w i c h1500 m 11.20—11.50 Orgelspel. 12.10 Populair concert. I.357.20 Cello en piano. 4.20 BBC-Midland-orkest. 5.35 Dansmuziek. 6.50 Zang. 8.20 Radiotooneel. 9.40 Populair concert. 10.40 BBC-Orkest. II.35—12.20 Dansmuziek. R a d i o-P a r i s, 1648 M. 12.35 Kamermuziek. 4.20 Orkestconcert. 5.50 Parijsch Symphonie-orkest. 8.20 Pianorelital en declamatie. 9.05 Operetteconcert 11.0512.35 Orkestconcert. Keulen, 456 m. 11.20 Concert. 4.20 Keulsch Symphonie-orkest 6.20 Boerenkapel. 7.35 Orkestconcert. 8.20 Radiotooneel met muziek. 10.2011.20 Populair concert Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salonorkest. 1.502.20 Gramofoonplaten. 5.20 J. Rutten's orkest 6.20 Gramofoonplaten. 6.35 Planorecital. 7.05 Gramofoonplaten. 7.35 Zang. 8.20 Salonorkest 8.50 Hoorspel. 9.50 Salonorkest. 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12,50 Omroeporkest o.l.v. Douliez. I.502.20 Gramofoonplaten. 5.20 Declamatie en pianospel. 6.00 Harmonicamuziek. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Pianorecital. 7.35 Zang. 8.20 Omroeporkest 9.50 Zang 10.05 Vervolg Omroeporkest. 10.30 Gramofoonplaten. 10.4511.20 Harmonicamuziek. Deutschla ndsender, 1571 M. 7.35 Rykszending: Haydn-concert 8.20 Radiotooneel. 9.20 Berichten. 9.50 Viool- en pianorecital. 10.05 Weerberichten. 10.2011.20 Kamermuziek. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf te Leiden. Derde programma 8.05 Brussel (VI.). 9.20 Keulen. II.20 Kalundborg. 12.05 Parijs Radio. 13.15 Brussel (VI.). 14.20 Keulen. 14.50 Kalundborg. ±16.00 Deutschlandsender. 16.20 Keulen. 17.50 Pary's Radio. 18.20 Keulen. 18.50 Weenen of diversen. 19.20 diversen. 19.50 Boedapest of diversen. 22.20 Beriijn. 23.20 Weenen of diversen. Vierde programma. 8.05 Parijs Radio. 10.05 Deutschlandsender. 10.35 Londen Reg. 12.10 Droitwich. 13.35 Londen Reg. 17.35 Droitwich. 18.20 diversen. 18.50 Londen Reg. 19.20 München. 20.20 Gramofoonpmuziek G.R.D. 21.05 Londen Reg. 104106 Swie Hoo Tan, Oude Vest 27a H. G. Tersteeg, Witte singel 70 F. de Vries, handelaar, Leliestr. 122 L. P. Was senaar, dienstbode, H. Rijndijk 10 A. J. A. W. Wijffels, Noordeinde 24 G. B. v. Wijk en fam., chauffeur, L. Rijndijk 35 M v. Zanten, dienstbode, Ridderstr. 5 T. A. J. Zwaan, verpleegster, Rijnsb.weg 10 W. A. Zijp, Meezenstr. 5. Uit Leiden vertrokken: J. A. v. Amersfoort, Rotterdam, Paraller- weg 43a. C. v. Beek, Brussel, Av. de Terveeren 102. E. P. Beer, Den Haag, v. Merlenstraat 102. J. C. Bouwman, Nijmegen, Dobbelmanweg 142. A. Bre mer, Noord wijk, Voorstraat 52. J. Broe- kema en Fam., Den Haag, Hoefkade 288. Ch. W. Clark en Fam., Amerika. E. C. v. Duuren, Haarlemmermeer, Lijster straat 8. S. A .M. Elfrink, Den Haag, Westeinde ziekenhuis. J. M. Engels, Krommenig, Blok 1. W. G. v. d. Geest, Warmond, Lange Land D 26. A. Goe- koop en Fam., Oegstgeest, L. de Coligny- laan 3. F. v. d. Graaf, Den Haag, Be- noordenh. weg 79. B. Haex, Parijs. B. J. Hoogsteden, Wijk bij Duurs .ede, Oeverstraat 35. P. L. Hooijmans, Lisse, Heereweg 275, I. P. C. Korswagen, Voor schoten, Leidscheweg 141. E. J. P. Locher, Ginneken, Pr. Hendrikstraat 10b. J. Magnin en Fam., Amsterdam, Baars- jesweg 206, bel et A. J. Meiman, Breda, Baronieplein 170. L. K. Molitor, Osna- brück, Natruppestraat 34. M. C. Poser, Wijk aan Zee en Duin, Beecksanglaan 31. Wed. H. W M. v. d. Biezen-de Ridder, Hilversum, le Oosterstraat 3. J. Schmohl, Sassenheim, Lindelaan 12. E. Snel, Oegstgeest, Emmalaan 75. Wed. C. Tegelaar-Teegelaar, Rotterdam, Mcerker- kenstraat 27. J. Thomas, Utrecht, Malie singel 47. „Wat doe je daar lummel?'* „O, er was een appel naar beneden ge vallen, en die heb ik nu weer opgehan gen!" DE GEBROEDERS „GOCHEM" 39. Pummels, brulde Pieterse kwaadaardig, hoe aan je zulke apen van jongens in dienst nemen? Kwajongens en inbrekers zijn het. Je zal je van andere staljongens moe ten voorzien, want deze luidjes gaan met mij mee naar de cel. Hun streken zullen hun danig opbreken. Hij deed Pit en Pat de handboeien aan en voor de verbaasde Pummels iets kon zeggen, was de gevlekte veldwachter met de jongens verdwenen. 40. Voor de tweede keer zaten ze nu op het pou»-—.^J- De beleedigde rechter-commissaris, die nog steeds trachtte zichzelf vlekvrij te maken, gaf bevel de jongens in de cel voor misdadigers op te sluiten. Daar zaten ze nu in een schemerige ruimte op een houten bankje, terwijl de kikkers bij bosjes om hen heen sprongen, 't Zal mij benieuwen hoe dat afloopt, zuchtte Pit.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14