3)e £cid6cli^0ou/6omt De grootste tinbaggermolen van Euiopa, :n aanbouw op de werf Conrad te Haarlem, bestemd voor de mijnbouw maatschappij Billiton. De ponton is reeds in Indië en eerstdaags zal ook een groot gedeelte van dezen bovenbouw naar de Archipel verscheept worden De .Batavier V", het vlaggeschip der Batavieilijn, keerde Woensdag van zijn duizendste reis naar Engeland te Rotter- terug De aankomst van het gepavoiseerde schip aan de Jobshaven in de Maasstad Gezeten op zijn paard doet St Nico- laas zijn intocht in Amsterdam, waar hij Woensdag door jong- en oud har telijk ontvangen werd De onbekende Van Dijk „De vlucht naar Egypte", welk doek te Londen ontdekt is Laval, de Fransche minister-president voor de microfoon tijdens de rede, welke hij Dinsdagavond voor de radio uitsprak Intocht van Koning Gaorge van Griekenland in Athene. Gezeten in ztjn auto rijdt Koning George zijn hoofdstad binnen FEUILLETON. ALS IEMAND VERRE REIZEN DOET Een avontuurlijk verhaal van drie studenten. ARNOLD BARTEL. (Nadruk verboden). 11) Nini is plotseling ernstig geworden. Zij is nu zelfs een en al belangstelling en Die sel vervolgt dankbaar: Wjj hebben ons natuurlijk het hoofd gebroken over de vraag, wie met dien „tricotgraaf in har den schaal" bedoeld kan zijn en tenslotte wisten wij hierop slechts één antwoord: de zwarte heer met dien stijven hoed, die te gelijk met u aan boord is gekomen! Deze veronderstelling, zonder eenige aarzeling uitgesproken, blijkt echter weer danig op Nini's lachlust te werken. Jean Martin? vraagt zij. Neen, dat is uitgesloten. Onkruid ergert zich, vooral ook, omdat het meisje het zoo spontaan voor dien vervelenden fat opneemt. Ik wil niet onbescheiden zijn, zegt hü, maar het zou me toch wel interesseeren te vi ïemen, waarom juist deze heer bo ven alle twijfel verheven zou zijn. Helaas kan ik u daarover niet inlich ten, antwoordt Nini, nu weer volkomen ernstig. Maar u kunt gerust zijn van die zijde dreigt mij niet het minste ge vaar. Diesel voelt zich verongelijkt. Hij vindt, dat het meisje zijn waarschuwing wel wat al te luchthartig opneemt, maar daar in vergist hij zich toch, want reeds wendt zü zich opnieuw tot hem met de vraag: „Wat zei u ook weer Tricotgraaf? Ja, Uithangbord Tricotgraaf. Daarmee kan men alleen dien fabri kant van gebreide goederen op het oog hebben. Maar die ziet er toch waarlijk niet uit als een misdadiger. Kijk daar boven staat hij juist die dikke met dat kale hoofd! Beiden kijken naar het bovendek, waar nog steeds eenige passagiers zich verma ken met toe te zien bij het „badleven". Diesel werpt daarbij een kritischen blik op Pirzel's zelfingenomen, maar overigens nogal onschuldig gezicht. Als Nini door een opmerking blijk geeft tot dezelfde conclusie te zijn gekomen, zegt hij gewichtig: O, onschuld is meestal het masker van den geraffineerdsten mis dadiger. In ieder geval zou ik u dringend willen adviseeren voorzichtig te zijn. En als u op de een of andere manier hulp noodig mocht hebben ik zelf en, indien dat gewenscht is, ook m'n beide vrienden, staan ten allen tijd tot uw beschikking. Dat vind ik heel lief van u. Maar maakt u zich niet ongerust: ik wordt al beschermd! Zoo? Zeker door dien me neer Jean Martin? Misschien, zegt zij met een blik, wel ke ten doel heeft Harry Diesel's jalouzie nog wat aan te wakkeren En zonder een antwoord af te wachten, springt zij plot seling overeind, knikt lachend in 't rond en verdwijnt Diesel is door de, hem openlijk ten deel gevallen voorkeur van Nini sterk in de achting van de geheele Toeristenklasse ge stegen. Hjj zelf is eenter woedend en ter wijl hij zich languit op zijn badmantel legt, denkt hij: Al zou ik ook tot een neger moeten verbranden ik loop haar niet achterna. Snavel en Volkers hebben uit de verte alles gezien en nauwelijks is Nini vertrok ken, of zij haasten zich naar hun vriend toe. Heb je het haar verteld? informeert Snavel ongeduldig, als Diesel halstarrig blijft zwijgen. En ook Volkers houdt het niet langer uit. Zeg op, valt hij zijn vriend bij. Wat dacht zij van dat geheimzinnige briefje? Voor zoover ik jullie ken, twijfel ik er niet aan, of je zult het wel gehoord hebben, antwoordt Diesel gemelijk. Ze lachte. Volkers laat een neutraal „Hmhoo- ren, maar Snavel schijnt met deze verkla ring volkomen tevreden. Zie je wel? zegt hij. Precies, wat ik jullie gezegd heb. Zy is er, evenals ik, van overtuigd, dat aan dat briefje niet de minste waarde moet worden toegekend. En ik blijf er bij, dat het wel dege lijk wat te beteekenen heeft. Wachten jul lie maar af. Ik zal geen Onkruid heeten, als het mij niet gelukt over dien Tricot graaf wat meer aan het licht te brengen. Diesel richt zich op en laat zijn blik over het voordek gaan. Loopt daar niet die man met die groote neus, die hij laatst in de le klasse voor de hut van Nini Col- lyn ontmoet heeft? Bijzonder sympathiek is de man hem wel niet, maar hij is be halve Nini, de eenige van de le klas pas sagiers, dien hij kent.' Alexander Popodotschi, wien het ver trouwelijk onderhoud tusschen het meisje en den jongen studenten niet ontgaan is, slentert langzaam naderbij en toont zich zeer verrast, maar ook zalvend vriende lijk, als Diesel hem aanspreekt. Pardon, meneer Propodotschi, helpt de ander. Juist, meneer Popodotschi. Wij hebben elkaar al eens gesproken en bleken ons toen voor dezelfde dame te interesseeren. Mag ik u eens even iets vragen? Maar natuurlijk, jonge vriend! Met het grootste genoegen! Alexander Popodotschi doet, alsof zij el kaar reeds jaren kennen. U schijnt zich bijzonder voor deze jongedame te interesseeren, zegt hij lachend en Diesel vertrouwelijk op den schouder kloppend, voegt hij er aan toe: M'n compliment, jongeman. Als ik twin tig jaar jonger was.... Onkruid ergert zich aan den toon, waar op de man zich het recht aanmatigt over Nini te spreken, maar hij laat dit niet blij ken Pardon, ditmaal betreft het niet juf frouw Collyn, zegt hij gereserveerd. Ik wilde u iets anders vragen. Kent u mis schien iemand aan boord, die in aanmer king komt voor de benaming „tricot graaf'. Over het vriendelijk gezicht van den heer Popodotschi vliegt een schaduw. Zijn oogen krijgen iets onrustigs en spiedend glijdt zijn blik over het dek. Spoedig weet hij zich echter te beheerschen en eer de drie studenten nog iets bemerkt hebben, is hij weer de welwillendheid in persoon. Diesel's vraag schijnt hem zelfs geamu seerd te hebben, want lachend zegt hij: Tricotgraaf? Nee maar, die is goed? Hoe komt u eigenlijk aan die eigenaardige kwa lificatie? Wij hebben door een toeval een brief je in ons bezit gekregen, waarin voor iemand met dit „uithangbord" gewaar schuwd wordt. In de eerste klasse moet zich een fabrikant in gebreide goederen uit Saksen bevinden. Denkt u, dat die man iemand anders is dan waarvoor hij zich uitgeeft? Popodotschi haalt de schouders op, geeft Diesel een veelbeteekenend knipoogje en antwoordt: Jonge vriend, als je een goeden raad wilt aannemen van een man, die al heel wat in de wereld gezien heeft, maak je dan geen zorg over dingen, wel ke raadselachtig schijnen. Die ontpoppen zich gewoonlijk als toevalligheden zonder eenige beteekenis en hij, die er zich mee bemoeit, maakt zich dan belachelijk in de oogen van anderen. Waarschijnlijk is dat mysterieuze briefje slechts het pro duct van een of ander schrijfspelletje, waarmee men zich hier aan boord heeft bezig gehouden. Het eigenaardige is echter, 'dat het briefje weggeworpen is door een man, die, naar hij zegt, geen woord Duitsch kent! Een oogenblik is de heer Popodotschi uit het veld geslagen, maar spoedig weet hij zich te herstellen en met een schamper lachje zegt hy: Weet u dan, hoe die man er aan gekomen is? Hij kan het im mers ook wel gevonden hebben? Dat kan Diesel ten slotte niet tegenge- spreken. Nochtans niet geheel overtuigd, blijft het drietal achter, als Alexander Po podotschi na allen minzaam gegroet te hebben, zijn weg vervolgt. (Wordt vervolgd),

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 13