W DONDERDAG 28 NOVEMBER SPORT VOETBAL Het INed, elftal wint met 3-1 van Millwall 'N AANTREKKELIJKE WEDSTRIJD EN 'N VERDIENDE ZEGE. In een aantrekkelyken wedstrijd, waar in meermalen goed spel door het Neder landse h elftal werd te zien gegeven, is gis termiddag de Engelsche derde klasse prof club Millwall met 31 op het Sparta-ter- rein te Rotterdam geslagen. Wy twijfelen er niet aan of deze oefen wedstrijd heeft zijn groote waarde voor de Technische en Keuze Commissie gehad. In de eerste plaats gold het de proefne ming van Bas Pauwe op de spilplaats, nu Anderiessen niet meer beschikbaar zou zijn. Inmiddels heeft, naar bekend, de Ajaxied zich weer bereid verklaard onder zekere voorwaarden weer in het Neder- landsch elftal mee te spelen en dus zou men de proefneming van dezen middag overbodig kunnen noem. Toch is het goed geweest, dat men de middenlmie in de formatie Pellikaan, Pauwe, Van Heel een oefenwedstrijd heeft laten spelen. In de eerste plaats is komen vast te staan, dat Bas Pauwe een zeer bevredigende par tij op de spilplaats heeft vertolkt. Het ka rakter van het spel van den Rotterdam mer is geheel verschillend van dat van Anderiessen en daarom is een vergelijking uiterst moeilijk. Maar voor ons is wel komen vast te staan, dat met een Pauwe op de spilplaats een mislukking absoluut uitgesloten mag worden geacht. Zonder dat wy daarmede zouden willen zeggen, dat Pauwe beter op die plaats zou voldoen dan Anderiessen. Een tweede zeer be langwekkend punt was het heroptreden van Pellikaan in de middenlinie. De Longa- man deed zoowel voor als na de rust zeer zyn best, doch zijn vorm van vorige jaren heeft hij nog lang niet terug. Althans niet als wij alleen zijn spel van hedenmiddag zouden moeten beoordeelen. Hij is dezelf de zwoeger van weleer, doch zijn plaatsen is er sterk op achteruit gegaan. Over het algemeen ligt er iets onbeheerscht in zijn spel, zoowel wat het afnemen als het aan geven betreft. Naar de verrichting van nog twee andere spelers in net elftal ging aller belangstel ling uit. De groote puzzle, waarmede de Keuze Commissie sedert geruimen tyd te kampen heeft, vormt de bezetting van de linksbuitenplaats. Ditmaal had men Van Nellen geprobeerd en in den vorm van gisteren is de Delftenaar zonder twyfel verre te verkiezen boven een Mijnders of een Van Gelder. Wij hebben bewondering gehad voor zijn snelle rushes, zijn goed geplaatste voorzetten, terwijl de DHC-er, indien hij de kans schoon ziet, niet aarzelt om zelf op doel te schieten. Met Smit vormde hij een gevaarlijken linkervleugel, die de vijandelijke verdediging telkenmale voor nieuwe moeilijkheden stelde. Aan den anderen kant viel het spel van Drok op door productiviteit. Naar men weet heeft men de RFC-er weer opgesteld, omdat Ven te uit vorm is, en vooral omdat de laatste zijn schot hopeloos kwijt is. Drok nu heeft zich op het Sparta-terrein onder scheiden door zijn doortastend en produc tief spel. Twee doelpunten kwamen van zijn voet, terwijl hij in het derde een be langrijk aandbel heeft gehad. Zijn samen spel met Wels, doch vooral met Bakhuys viel te loven. Zijn verkiezing voor den wedstrijd tegen Ierland zou alleszins, af gaande op het vertoonde spel van heden, begrijpelijk zijn. Trouwens, men mag over het spel van de voorhoede als geheel zeker zijn tevredenheid betuigen. Het was jam mer, dat Bakhuys niet op schot was, want anders zou de nederlaag van Millwall veel grooter zyn geweest. Aan den anderen kant moet echter worden gewezen op het feit, dat de verdediging der Engelschen van prima gehalte was. Vooral het keepen van doelman Yuille viel op en vele harde schoten, gewoonlyk uitstekend gericht, heeft de laatste uit zijn doel moeten hou den. Ook de backs van Millwall hebben zich krachtig en met volle capaciteiten in den strijd geworpen, terwijl onze nationale midvoor voorts nog gehandicapt werd door het feit, dat de Engelsche spil hem van begin tot eind „schaduwde". Tenslotte ons achtertrio. Wy hebben in Weber en Caldenhove twee stoere verde digers, die Vdi. opruimen weten, die defen sief hun mannetjes staan, doch waar de fyne puntjes ontbreken. Een gave partij heeft noch Weber, noch Caldenhove laten zien. Beiden wisselen goede met minder goede momenten af. Soms breken zy een aanval op werkelijk schitterende wijze, op andere momenten houdt een ieder zyn hart vast wegens ondoeltreffend, soms zelfs slordig spel, waarby vooral het plaat sen veel te wenschen overlaat. Betere ach terspelers dan Weber en Caldenhove zou den wij momenteel nergens in ons land kunnen vinden. Thans nog iets omtrent de individueele prestaties var. enkele spelers, wier verkie zing voor het Nederlandsch elftal reeds bij voorbaat vast stond. Halle in doel heeft weinig moeilyk werk gekregen en het doelpunt, in de eerste helft door Millwall gemaakt, was voor hem absoluut onhoud baar. Van Heel speelde zijn gewone spel, zon der bepaald op te vallen, De Feyenoorder moet tegenover sterkere tegenstanders staan om zyn beste spel te spelen. Wels was zeer goed in vorm, kon het best met Drok en Bakhuys vinden, was de verdedigers van Millwall meermalen te snel en handig af en aarzelde ditmaal niet om zelf eens op doel te schieten, een factor in zijn spel, die de waarde daarvan neg verhoogt. In de tweede helft hebben wy hem, toen hij onverwachts naar binnen liep, een prachtig schot, vlak onder de lat, zien lossen, dat de Engelsche keeper slechts met de grootste moeite tot corner wist te stompen. Bakhuys heeft weinig gelegenheid ge had zijn gevaarlijke schoten te lossen, want vrijwel voortdurend werd hy door den Engelschen spil bewaakt. Toch zag hij kans keeper Yuille voor vreemde problemen te plaatsen, terwijl zijn spelverdeelen de aan dacht trok. In de eerste helft heeft Smit een prach tige party voetbal gespeeld. Hij zwierf over het v^eld, toonde bewonderenswaar dige staaltjes van technisch kunnen, was zijn tegenstanders gewoonlyk te snel af en zag kans om als bij gevaarlijke momenten zijn aanwezigheid daar noodzakelijk was, ook voor doel te opereeren. In de tweede helft kon hij het tempo niet meer volgen, hetgeen niet behoeft te verwonderen, in dien men bedenkt, welk een werk de Haar lemmer in de eerste helft heeft verzet. De wedstrijd. Omtrent den wedstrijd kunnen wy kort zijn. Voor 20.000 toeschouwers begon men onder leiding van den heer Grootmeijer om ruim twee uur. Reeds van den aanvang af ontwikkelde zich een aantrekkelijk spel, waarbij nog binnen het kwartier Palmer met een kopbal een voorzet van den rechts buiten op magnifieke wijze benutte. Op merkelijk wai het slechte opstellen van onze beide backs in deze moeilijke situatie. Dit doelpunt werd gevolgd door een of fensief van het Nederlandsch elftal, het welk tot aan de rust voortduurde. Be.de vleugels werden afwisselend aan het werk gezet, talryke schoten knalden op doel, doch de Engelsche defensie wist van geen wij ken en vooral keeper Yuille maakte een uitstekenden indruk. Eenmaal keerde de paal een schuiver van Bakhuys. Eerst na ruim een half uur spelen wist Drok een voorzet van Van Nellen te benutten. In de tweede helft ging het initiatief we derom van net Nederlandsch elftal uit en na twaalf minuten gaf Drof een afgemeten pass naar Bakhuys, die een kogel op doel loste, die den Engelschen keeper te mach tig was (2 Na 35 minuten maakte Drok er, uit een voorzet van Van Nellen, met een onhoud baar schot 31 van. Hoewel het aantal kansen van het Nederlandsch elftal nog legio was, werd niet meer gescoord, en kwam het einde met een 31 volkomen verdiende overwinning der „waarschijn- lijken". Het Ned. elftal tegen Ierland GEEN VERRASSINGEN Het Nederlandsch elftal, dat op 8 De cember as. te Dublin tegen Ierland zal uit komen, is als volgt samengesteld: Doel: Halie (Go Ahead). Achter: Weber (AGOVV) en Calden hove (DWS). Midden: B. Paauwe (Feyenoord), An deriessen (Ajax) en Van Heel (Feyen oord) aanvoerder. Voor: Wels (Unitas), Drok (RFC), Bak huys (HES), Smit (Haarlem), en Van Nel len (DHC). Reserves zijn: Ferwerda (Blauw Wit), Van Run (PS\), Breitner (Hermes DVS) en Vrauwdeunt (Feyenoord). BILJARTEN NEDERLAAGWEDSTRIJDEN D.O.S. L.U.T.O. 4 is het niet gelukt in de 4e afd. van D.O.S. te winnen en verloor met 43 caramb. Hieronder de uitslag: N. v. Velzen Luto 52 28 13 1.85 P. Schouten Dos 80 28 10 2.85 C. Slootbeek 80 36 8 2.22 C. v. Duyn 72. 36 8 2.— C. Tolido 37 24 7 1.54 J. Hal 80 23 20 3.33 M. v. Dyk 80 45 15 1.77 B. de Laaf Jr. 60 45 8 1.33 Volgende week wordt gespeeld: Maandag 2 Dec. 4e afd. P. v. Cleef; Woensdag 4 Dec. Ie afd. DJ.S.S. den Haag. SCHAKEN DE MATCH EUWEALJECHIN OM HET WERELD KAMPIOTNSCHAP. De 23e partij remise. Gisteravond werd in de groote zaal van de Effectenbeurs te Amsterdam de 23e par ty van de match EuweAljechin voortge zet. De stand der afgebroken partij was: Wit: dr. A Aljechin Ke4, Tg8; pionnen a4, f4, g2, h2. Zwart: dr. M. Euwe Kd6; Tal; pionnen a7, e6, f6, g7, h7. 41. Tg8xg7 Talxa4f 42. Ke4—f3 h7h5 43. Tg7—f7 Ta4a3f 44. Kf7—f2 f6—f5 45. Tf7h7 Kd6d5 46. Th7xh5 Kd5—e4 47. Th 5h6 Ta3a6 48 Kf2g3 Ta6d6 49. Th6h7 Td6—d3t 50. Kg3—f2 Ke4xf4 51. Hh7va7 Td3d2f 52. Kf2fl e6e5 53 Ta7g7 Kf4e3 54. Tg7—g3f Ke3 d4 55. h2h4 e5e4 56. h4h5 Td2—dit 57. Kfle2 Tdl—hl 58. Tg3g5 Hier werd tot remise besloten. De stand is thans: Aljechin 7 winstpun ten; Euwe 7 winstpunten; remise 9. Bei den hebben nu 111/2 punt. De 24e party vangt hedenavond te Delft aan, DE LEIDSCHE COURANT IJSHOCKEY „ST. MORITZ" TE A'DAM. Het bezoek van de LJshockeyclub „St. Moritz" is voor Amsterdam een belang rijke gebeurtenis. Deze toch is de oudst bekende club op dit gebied in Zwitserland. Voorts zal ons team een soort proefstuk moeten leveren voor een eventueele uitzen ding naar de Olympische Winterspelen. „St. Moritz" is jarenlang kampioen van Zwitsgerland geweest, totdat Davos haar dezen titel ontnam, doordat verschillende der „St.-Moritz"-spelers overgingen tot Da- vos. Het zou inderdaad met „St. Moritz" ge daan zijn geweest, indien ze niet in Mezzi Andreossi een man hadden gehad, die voor de ijshockeysport in Zwitserland de basis legde. Hij werkte rusteloos door en leidde diverse spelers op, zoodat hij na vijf jaar harden arbeid er in kon slagen een team samen te stellen, dat overal met eere kan spelen. De Zwitsersche stijl van ijshockey is ver schillend van de West-Europeesche. „St. Moritz" is „op den man gedresseerd" het geen wil zeggen, dat in het spel de man hoofdzaak is en niet de schijf. Men speelt een wedstrijd van man tegen man en juist daarom is dit team in Zwitserland gaarne gezien. Zaterdag a.s. des avonds om 20.15 uur staat voor de eerste maal in dit seizoen een zuiver Hollandseh team tegen een sterken tegenstander en de heeren van het Olym pisch Comité krijgen een goede gelegen heid om te beslissen of een Hollandsche ploeg in aanmerking zal komen om de va- derlandsche kleuren ter Olympiade te ver dedigen. Het is wel te verwachten, dat elk der Hollandsche spelers zijn best zal doen om de eer van een uitzending waardig gekeurd te worden. Zondagmiddag 14.15 uur staat de steden- wedstrijd Amsterdam St. Moritz op het programma van de „Bleu Six" tegen het eveneens met drie Canadeezen versterkte Zwitsersche team. OLYMPISCHE WINTERSPELEN. BEZOEK VAN DE N. O. C.-DELEGATIE AAN GARMISCH. Onderhoud met den chef de mission, den heer G. W. A. van Laer. Dezer dagen hebben de heeren G. van Rossem, secretaris van het Nederlandsch Olympisch Comité, en G. W. A. van Laer, chef de mission van de Nederlandsche ploeg, die zal deelnemen aan de Olympi sche Winterspelen, een bezoek aan Gar misch-Partenkirchen gebracht, teneinde daar de laatste hand te leggen aan de voor bereidende maatregelen, welke voor het onderbrengen van de Néderlandsche deel nemers, officials en persvertegenwoordi gers, genomen moeten worden. Bij zijn terugkomst was de heer Van Laer zoo bereidwillig ons onmiddellijk een onderhoud toe te staan, waarin wy het een en ander hebben kunnen vernemen om trent de gebeurtenissen, welke ons in Fe bruari a.s. te wachten staan. Naar men weet is de heer Van Laer behalve chef de mission van de Nederlandsche ploeg, ook officieel vertegenwoordiger van den Inter nationalen Schaatsenrijdersbond, immers hij zal als technisch leider optreden zoo wel voor het kunst- als het hardrijden op de schaats, terwijl de heer Van Laer bo vendien scheidsrechter is voor het hard rijden. Alles is te Garmisch-Partenkirchen in orde gebracht, aldus deelde de heer Van Laer ons mede. De kunstijsbaan is klaar, onlangs is er de eerste ijshockeywedstrijd op gespeeld. De laatste veranderingen, die tevens verbeteringen zyn, worden aange bracht. De tribunes, rondom de kunstijs baan, kunnen niet minder dan 10.000 toe schouwers bergen. De heer van Rossem en ik hebben ook een bezoek gebracht aan de Riessersee, waar de wedstrijden in het hardrijden op de schaats worden gehou den. Een gedeelte van het terrein by het meer heeft men afgegraven en daardoor dus het meer grooter gemaakt, om de 400 Meter baan een betere plaats te kunnen ge ven Ook daar was alles prima in orde en de tribunes zijn geheel modern ingericht. Van de Riessersee ging het naar de bob baan, die geheel ingericht is en waar de eerste sneeuw reeds lag. Kosten noch moeite zyn gespaard om de bobbaan aan de allerhoogste eischen te kunnen laten voldoen. Dat is ook het ge val met het ski-stadion, waar de openings plechtigheid zal worden verricht Aan den voet van de enorme Olympia-springschans zijn tribunes gebouwd en daar staat ook het Olympia-huis, waar de officieele gas ten zullen worden ontvangen. De weg voor den 50 K.M. langen afstandswedstrijd is reeds afgebakend en men is ook zoover met het parcours voor den slalomwedstrijd. Groote belangstelling. In de plaats Garmisch zelf zijn alle maatregelen reeds genomen om de buiten- landsche gasten een behoorlijke ontvangst te bereiden. In de straten zijn duizenden stokken opgericht, waar daar straks de vlaggen van alle deelnemende landen zul len wapperen. Wij hebben, aldus deelde de heer Van Laer ons verder mede, alle mogelijke medewerking verkregen en men mag aannemen, dat iedereen behulpzaam zal zyn om de vreemdelingen een zoo aan genaam mogelijk verblyf te bieden. Garmisch-Partenkirchen zal zeer waar schijnlijk te klein zijn om de overstelpen de drukte te verwerken. En ook het aan tal aanvragen naar kaarten is zoo groot, dat de tribunes niet groot genoeg zullen blijken te zijn. Wij vernamen, dat aan Oberammergau opgedragen is hotels te openen om er de gasten, die niet te Gar misch kunnen worden ondergebracht, te bergen. En Oberammergau ligt 30 K.M. van Gar misch! Alle maatregelen zijn getroffen om de te verwachten verkeersdrukte het hoofd te bieden. De spoorlijn van Munchen naar Garmisch is electrisch en het zal moge lijk zijn een 10 minutendienst te onder houden. Het station te Garmisch is uitge bouwd en heeft thans zes perrons. Ook voor de automobielen is gezorgd. De wegen zijn verbreed en door het bouwen van tunnels en bruggen heeft men alle hinderlijke spoorwegovergangen kunnen vermijden. Ook voor de pers zal uitstekend gezorgd worden en het aantal extra-lijnen naar en van het skistadion, de kunstijsbaan en de Riessersee is zeer talrijk. Wij vernamen nog van den heer Van Laer, dat alle Nederlandsche deelnemers zullen worden ondergebracht in hotel „Riessersee, dus buiten Garmisch. De deel nemers aan de bobraces zullen waarschijn lijk de eersten zijn, die te Garmisch gaan trainen. Aangenomen mag worden, dat de bemanningen van de Nederlandsche bobs op 17 Januari, dus twee weken vóór den aanvang der winterspelen, te Gar misch in training zullen gaan onder lei ding van den heer Menten. Ook de heer Van Laer zal reeds twee weken tevoren naar de Beiersche Wintersportplaats ver trekken om de -laatste technische voorzie ningen te kunnen treffen. KERKNIEUWS DRIE PRIESTERFEESTEN OP „HAGEVELD". De Zeereerw. heeren P. C. Bottelier, M. M. Haring en H. J. v. Deursen, leeraren van het Klein Seminarie „Hageveld" te Heemstede, hebben hun koperen priester feest gevierd. In tegenwoordigheid van talrijke familie leden en andere belangstellenden droegen de jubilarissen in de kapel van het Semi narie een plechtige Hoogmis op, waarna zij in de fraai versierde aula door de studen ten gehuldigd werden. Nadat hun een wel komstlied was toegezongen, werden de ju bilarissen toegesproken, zoowel in proza als in poëzie. Het symphonie-orkest liet zich hooren, evenals de Schola-Cantorum. Des avonds werd een plechtig Lof geve- lebreerd. Het studententooneel voerde op den daarna gehouden feestavond een too- neelstuk op. Talrijke bloemstukken, brieven en tele grammen waren evenzoovele bewijzen van belangstelling voor de jubilea buiten het Seminarie. TH. H. VAN HEUGTEN S.C.J. t By het Provtocialaat der Priesters van het H. Hart van Jezus is bericht binnenge komen, dat de Z.E. Pater Th. van Heugten S.C.J., pro-vicaris van Zweden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden is overleden. Pater van Heugten trad to 1895 in de Congregatie van de Priesters van het H. Hart van Jezus, to 1901 priester ge wijd vertrok hij reeds in 1902 als jong mis sionaris naar Brazilië. Acht jaar later, in 1910, werd hy overgeplaatst naar Finland om omstreeks 1920 zijn heilzamen arbeid in Zweden aan te vangen. Sedert 1930 be kleedde Pater van Heugten daar het pro vicariaat. UIT DE OMGEVING WARMOND. Staatspartij. In Hotel „de Zon" vond gisteren een algemeene vergadering plaats van de afd. Warmond van de R.K. Staats partij. welke geheel stond in het teeken van bestuursverkiezing. Het was ruim acht uur toen de heer W. den Dunne, die de leiding van deze verga dering op zich genomen had, de bijeen komst op de gebruikelijke wijze opende met een woord van welkom tot de aanwezigen, inzonder tot den Pestoor. Hierna schetste spreker uitvoerig de toedracht van zaken zooals deze zich in de laatste vergadering had voorgedaan en wees er op, dat thans voor de derde maal overgegaan moest wor den tot bestuursverkiezing, aangezien in de beide vorige vergaderingen te dezer zake niet de gewenschte resultaten waren be reikt Spreker toonde aan hoe moeilijk en lastig het was geschikte menschen voor een be stuursfunctie in de Kiesvereeniging te vin den en betreurde het daarom ten zeerste, dat ook thans ook weer door de leden geen candidaten waren ingediend. Het gevolg hiervan is geweest, dat het bestuur uit heeft moeten zien naar candidaten en na veel moeite is zij er in geslaagd een acht tal candidaten op te duikelen. Spreker ver trouwde, dat de besprekingen van heden avond zouden leiden tot een afdoend resul taat en deed dan ook een beroep op aller medewerking. Hierna werden door den heer G. G. van El- burg, die zich tydelyk belast had met het secretariaat, de notulen der vorige vergar dering voorgelezen, die conform werden vastgesteld. Bij de ingekomen stukken deelde de voorzitter mede, dat een schrijven was bin nengekomen om de aandacht van de leden te vestigen op de „Opmarsch", welk blad werd uitgegeven door de R.K. Staatspartij en waaraan hij gaarne voldeed. Mede was binnengekomen een schrijven van den heer Ritzen, waarin hij zyn ontstemming te ken nen gaf, dat hij geen oproepingsbiljet voor deze vergadering had ontvangen. Het bleek, dat hier een zuiver misverstand in het spel DERDE BLAD - PAG. 10 was, en geen enkele bedoeling had voor gezeten. In verband met een verzoek, gericht aan de betreffende instantie om dit jaar vrij gesteld te kunnen worden van de ver plichte bijdragen door deze afdeeling, deel de de voorzitter mede, dat medegedeeld was, dat zulks niet mogelijk was, maar dat men wel bereid was te dezer zake een re geling te treffen. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten art. 8 van het reglement in dien zia te wijzigen, dat het aantal plaatsvervan gers van 11 teruggebracht werd op 3, aan gezien het bestuur ten eenemale onmogelijk leek 11 plaatsvervangers te vinden. Aangezien geen tegencandidaten waren ingediend werden de door het bestuur voorgedragen candidaten gekozen ver klaard, zoodat de volgende personen in het bestuur zitting hebben: W. den Dunne, G. G. v. Elburg, C. M. v. Stijn Sr., J. M. Ben- nik, J. Hogenboom, C. v. Leeuwen, Th. van Niekerk, H. Stijnman, J. Weyers en C. J. Witsenburg, terwijl door het bestuur al* plaatsvervangers werden aangewezen da heeren L. Guldemond, B. G. v. Stijn en Th. Walraven. De heer H. J. Weyers sprak er zijn teleur stelling over uit, dat het Lage-Land niet in het bestuur vertegenwoordigd was, iet* wat de voorzitter volkomen beaamde, maar de pogingen om iemand uit het Lage- Land in het bestuur te krijgen hadden schipbreuk geleden. Overgegaan werd tot verkiezing van een. voorzitter. Voor deze functie werd vanaf de bestuurstafel en den tijdelijken voorzit ter krachtig aanbevolen de heer C. Schöl- vinck, met als gevolg dat deze met groote meerderheid van stemmen werd gekozen. Nadat de Pastoor nog een woord van har- telijken dank en een groote waardeering had gebracht aan het afgetreden bestuur voor alles wat zij in het belang der ver- eeniging hadden gedaan, nam de heer Schölvinck de voorzitterstoel in, om met een paar kernachtige woorden het voorzit- tersschop te aanvaarden en werd overge gaan tot de rondvraag. Aangezien deze niets bijzonders oplever de werd de bijeenkomst op de gebruike lijke wijze gesloten. WASSENAAR. Vereen!g-ing van Oud-leerlingen. In het „Dapen van Leiden" hield de afdeeling Wassenaar van den Ned. Bond van Ver. van Oud-leerlingen der Tuinbouwcursua- sen een ledenvergadering. Door den voorzitter, den heer H. Schip per, werden de aanwezigen hartelijk wel kom geheeten in het bijzonder den heer J. H. Stout uit Rotterdam, die een lezing zou houden over het onderwerp „De voor tuin en de tegenwoordige eischen". Na het voorlezen der notulen wordt di rect het woord gegeven aan den heer Stout tot het houden zijner lezing. Spr. behandelde uitvoerig het gebruik van muurtjes en flakstones, rotsparty en met al de voor- en nadeelen hieraan ver bonden; ook stelde spreker zware eischen aan de duurzaamheid van de voortuin, zoo dat het geheele jaar door een mooi geheel wordt gevormd terwijl naast deze dege lijkheid een goede bodem-bewerking een eerste vereischte behoort te zijn met ten slotte het uitboeken van de goede combi natie van te gebruiken materiaal met eventueel materiaal als overgang gebrui kend. Van deze combinaties gaf spreker vele voorbeelden aan. Met een warm ap plaus werd spreker bij het beëindigen van. zijn zeer duidelijke en uitvoerige lezing beloond. Tot jury om het ingezonede te keuren werden vervolgens aangewezen de heeren van Noord, Schipper en van der Zalm. Na de peuze brengt deze verslag uit en werden de heeren G. Verlind en J. v. d. Kroft diverse punten toegekend voor hun inzendingen. Hierop volgde een vrij uitvoerige be spreking over de gehouden lezing. Vele vragen werden gesteld en beantwoord, die veel leerrijks inhielden. Ingekomen: F. H. Crispijn bakker, uit Noordwijkerhout. B. J. van der Hulst, boerenknecht, uit Warmond. H. D. Keijzer en gezin, monteur, uit Voor schoten. J. Klijnsma, juffr. v. <L huish^ uit Groningen. M. M. Koot, uit De Bilt. M. Kreilos, dienstbode, uit Amsterdam. W. P. van der Meulen, privaat-docent i. <L Engelsche taal, uit 's-Gravenhage. J. E. J. M. de Poorter, uit 's-Hertogenbosch. H. M. Rouwendaal, uit 's-Gravenhage. K. R. Sommer, dienstbode, uit Den Haag. M. F. Tydeman, uit Voorschoten. Vertrokken: E. M. Heideman, naar Den Haag. E. Chr. Houbolt ,naar Den Haag. C. E. Ofenberg, naar Haarlem. A. Juszczak, naar Den Haag. B. B. van Kampen, naar Voorhout. H. J. Hartge- rink, naar Den Haag. A. Schipper geb. v. d. Meer, naar Schiedam. G. Stam, naar Hillegersberg. Wed. J. J. H. M. Seek Hohmann, naar Den Haag. J. Oskam, naar Rietveld. G. J. Abbenhuijs en ge zin, naar Den Haag. B. H. A. Groenen boom, naar Klaaswaal. G. van den Bosch, naar Den Haag. J. E. M. Wij mans, naar Utrecht. H. de Jong, geb. Ruygrok, naar Noordwijk. A. Wiesweg. naar Bottrop (Dl.). E. Zdunnek, naar Gelsenkirchen (Dl.). Geboren: Nicolaas z. v. J. van den Berg en J. Woldring. Maria Anna d. v. A. J. Rosman en T. N. Dekker. Jo- han Hendrik Eduard z. v. J. H. Volker* en S. J. E. Schroder. Ondertrouwd: I. van de Velde en B. Pantekoek. M. A. Bolekamp en A. H. van Wadenoijen. Gehuwd: J. M. Eveland en H. Ver hoef. A. J. Kurvink en S. M. van Veen. F. Ypma en S. de Jong. H. C. Schip per en A. van der Meer. A. T. P ML Wildeiberg en J. C. Overdevest.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10