A"8 SOflrten vsn verzelieringen WOENSDAG 27 NOVEMBER 1935 DE LEIBSCHE COURAl^ TWEEDE BLAD - PAG. 7 OEGSTGEEST HULDIGING BURGEMEESTER VAN GERREVINK Door den Bijz. Vrijw. Landstorm De plaatselijke afdeeling van den B.V. L., waarvan de burgeineester voorzitter is, had gemeend in een bijzondere bijeen komst de a.s. zilveren jubilaris te moeten huldigen, en zoo waren wij gisterenavond bijeen in het vriendelijk zaaltje van het R.K. Vereenigingsgebouw. Onder de aanwezigen merkten we op tal van militaire en ook eenige burgerlijke autoriteiten. Nadat de burgemeester was binnenge leid en te midden van zijn familie had plaats genomen, heette de heer Sanders den jubilaris hartelijk welkom, alsmede de autoriteiten, dank brengend aan het mu- ziekorkest „Symphonia" uit Leiden, dat zich bereid verklaard had, dezen avond luister bij te zetten. De heer M. Dofferhoff vertolkte, mede namens de landstormers en de vrijwilli gers, de gevoelens jegens jegens burgemees ter v. Gerrevink, die hun als voorzitter der afd. zoo na aan het hart ligt. Hij getuigde van de warme genegenheid van den jubi laris jegens de B.V.L. en sprak de hoop uit, dat God hem nog lang moge sparen als hoofd der gemeente en als voorz. van den B.V.L. Spr. bracht dank voor alles, wat de burgemeester voor de afdeeling is ge weest, het vertrouwen uitsprekend van blijvenden steun. Ook bracht hij dank aan mevr. v. Gerre vink, die steeds belangstelling toonde voor den B.V.L. Spr. herinnerde aan het feit, dat uit haar handen een vaandel werd ontvangen. Als aandenken werd hierna door de spreker namens de Landstormcom missie aangeboden een portret van H.M. de Koningin en Prinses Juliana in zilveren lijst, in het vertrouwen, dat dit een plaats mocht vinden in de werkkamer van den jubilaris. Spreker besloot met betuiging van trouw en aanhankelijkheid aan het wettig gezag, ook in deze moeilijk tijdsomstandigheden. Kaptein Boulogne hord de opdracht na mens generaal Duymaer van Twist (die verhinderd was) de n burgemeester geluk te wenschen uit naam van de nationale Landstorm-commissie. Hij sprak er zijn blijdschap over uit, dat de plaatselijke afd. de premier van de huldiging had, waar uit de activiteit der landstormers sprak. Herinnerend aan de woorden van Fr its Heidt in „Het leven op het land', wil hij deze avond, waarin zoowel autoriteiten als eenvoudigen bijeen zijn, typeeren omdat eerst dan mag gerekend op aller .bereid heid tot steun in moeilijke dagen, wanneer men ook allen heeft willen doen deelen in de dagen van vreugde. De tijden zijn ernstig en ook het hoogste gezag kan in omstandigheden geraken, dat aller steun noodig is; vandaar dat het hem tot blijd schap stemt, dat de burgemeester zijn land stormers deze gelegenheid heeft willen bieden. Deze woorden gingen vergezeld van een bloemenhulde. Het woord was daarna aan den heer Rooyaards, die met een variant op een uit lating van min.-president Colijn, die ge zegd heeft, dat er geen verdienste op zich zelf is gelegen in het feit, dat men 70 jaar is, het ook geen bijzondere verdienste is 25 jaar burgemeester te zijn geweest, daar men het al heel bont moet maken, wan neer deze loopbaan zou moeten worden beëindigd. Afgaande op het feit, dat er in Oegstgeest vanuit den Raad en Burgerij behoefte is, na een betrekkelijk kort burgemeesterschap, alhier deze gelegen heid aan te grijpen en van Gerrevink te huldigen, mag het zeker een verdienste heeten, dergelijke waardeering te mogen ondervinden. Spreker achtte zich niet com petent de verdiensten van den heer van Gerrevink als burgemeester te schetsen, dit overlatend aan anderen, doch als voorzitter der Gew. Landstormcommissie wil spreker hem dank brengen voor de groote sympa thie, de werkkracht en de vaak bemoedi gende woorden jegens den B.V.L. Spr. wenschte hem toe, dat hij nog lang moge gespaard blijven tot vreugde van zijn gezin, heil der gemeente en steun van den B. V. L. De heer Beekman wees in zijn felicita tie op de nauwere samenwerking tusschen B.V.L. en Burgerwacht, die voor een groot deel vrucht was van de bemoeienissen van d"n jubilaris, waarna de heer Juta uiting aan zijn dankbaarheid voor het vele, wat de burgemeester voor den B.V.L. was geweest, prijzend diens leiding, waardoor de vergaderingen steeds een prettig ka rakter droegen. Het woord was daarna aan den jubilaris zelf, die, na zich in een afzonderlijk woord tot de sprekers te hebben gericht, zeide, kort na zij-n instalatie als burgemeester van Oegstgeest in 1930, aan de plaatselijke landstormcommissie de mededeeling te hebben gedaan, dat hem niets aangenamer was, dan dadelijk in de afdeeling te wor den opgenomen. Spr. beklemtoonde voorts zijn buitengewone belangstelling voor den B.V.L. niet alleen te Oegstgeest, doch ook reeds in zijn vorige standplatas. In onze gemeente vindt men uiteraard geschikter menschen-materiaal voor leiden de functies in een instituut als de B.V.L. dan te Oldemarkt. De afdeeling heeft in den heer Sanders een militairen leider ge vonden, die noch in de aanvoeling van den Nederlandschen Landstorm geest, noch in organisatietalent, gemakkelijk zijn meer dere zal vinden. Spreker is nog steeds van meening, dat het instituut alle reden van bestaan heeft, omdat spreker uiterst sceptisch staat te genover de kersversche loyaliteitsverklarin gen van zekere partijen. Niet dat in die partijen niet veel menschen zijn, die de nieuwe richting eerlijk en volkomen op recht zijn toegedaan, maar spreker twijfelt aan hun weerstandsvermogen als de wind eens mocht draaien en hun werkelijk revo lutionaire kameraden, wien nu de mond gesnoerd is of wordt, weigeren hun aard langer te verloochenen. Spr. betoogde voorts in alle omstandig heden het nut van den B.V.L. Zich tot de landstormers richtend zeide burgemeester Van Gerrevink, dat het be kend is, dat hij gaarne in hun midden is. Spreker weet niet of het anderen zoo gaat als hem, maar als hij een landstormver gadering bijwoont, of het nu in Gelder land, Overijsel, Utrecht of Holland is, dan "komt hem iets bekend tegemoet en het schijnt hem dan toe alsof er in de per soonlijkheid van de landstormers iets iden tiek is. De hulde ter gelegenheid van het zilve ren ambtsjubileum heeft spreker getroffen en het verheugt spreker dat men dit ge steld heeft op een bijzonderen dag. Gij hebt zelf blijkbaar begrepen, dat de dag zelf zeer bezet zal zijn en spreker zou het betreurd hebben, indien deze huldiging daardoor in de verdrukking was gekomen. Het geschenk stelde spreker op hoogen prijs, niet alleen om de wijze waarop de daartoe noodige fondsen zijn bijeenge bracht, maar ook natuurlijk om de keuze. De beeltenis van H.M. de Konigin zal de plaats gegeven worden die haar toe komt, n.l. in spreker's ambtsvertrek. Zij zal daar blijven gedurende den geheelen ambtstijd, die God hem nog zal schenken. Spreker is voorts dankbaar voor alle toegenegenheid, die dezen avond is geble ken en wel op treffende wijze en hoopte dat die steeds zoo moge zijn en blijven. God zegen onze Koningin en Haar huis, ons land, en volk en geve dat in dit laat ste iets moge doordringen van den gees\ van den Bijz. Vrijw. Landstorm! Aldus besloot de burgemeester. Er werden vervolgens eenige verver- schingen aangeboden, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. Jubileum Burgemeester. Kien verzoekt ons mede te deelen, dat het comité gaarne zou zien, dat de inwoners door het uitste ken der vlag de gemeente morgen een fees telijk aanzien geven. St Jos. Gez. Ver. De leden worden er aan herinnerd, dat de lezing, te hou den door den WelEd. Heer W. van Dam, die aangekondigd stond op het winter- programma voor 14 Nov. morgenavond zal worden gehouden Donderdag 28 Nov. Weest dus allen om 9 uür present. IJsclub. Gisteravond hield de IJsclub eein algemeene vergadering in café Cen traal. De voorz. de heer B. J. M. Kort- mann, verwelkomde bij de opening de aanwezigen. Het schijnt een echt IIoll- landsch gebrek te zijn, een vergadering nooit op het aangegeven uur te beginnen, wegens de geringe belangstelling op dat uur. Zelfs geldt dit voor de IJsclub-verga deringen die toch altijd goed worden be zocht. Verandering zal daarin wel nim mer komen. De welverzorgde notulen wer den na voorlezing door den heer M. C. v. d. Burg goedgekeurd. De heer L. v. Nieuw koop rapporteerde als penningmeester den financieelen toestand over 1934: ontvang sten ƒ312.50, uitgaven ƒ99.70, batig saldo ƒ212.80. Met het overschot van vorige ja ren bedragen de baten thans ƒ543.31. Door de heeren L. Nou wens en J. C. Krijger werden boeken en bescheiden nagezien en in orde bevonden. De penningmeester werd gedechargeerd en hem dank gebracht voor zijn accuraat beheer. De secretaris bracht daarna een welverzorgd jaarverslag uit, waarvoor hij een dankwoord van den voorzitter en een applaus van de vergade ring had in ontvangst te' nemen. De voor zitter deed daarna nog eenige mededeelin- gen. Omtrent het aanleggen van een ijs baan en verlichting der banen op het Ka naal, waardoor het mogelijk zou worden ook des avonds te schaatsen. De plan nen zijn door het bestuur breedvoerig be sproken en in teekening gebracht, en daar na aan B. en W. ter goedekeuring voorge legd. Het ligt in de bedoeling voor de even- tueele kunstijsbaan een aparte vereeniging te maken althans afzonderlijk te financie ren. Veel hulp en steun heeft het bestuur bij bespreking der plannen ondervonden van het nieuwe bestuurslid, den heer Bak ker, waarvoor de voorzitter meende hem openlijk te moeten bedanken. Wat betreft de verlichting der baan op het kanaal heeft het bestuur verschillende offerten en is uitvoering goed mogelijk. Het is dan de be doeling, dat des avonds eenig entree wordt geheven. Op dit entree hebben de leden van de IJsclub met hun huisgenooten eeni ge reductie. Het feit, dat vele inwoners van Oegstgeest wel gebruik maken van de ba nen der IJsclub op het kanaal, doch geen lid willen worden, moet worden afgekeurd en gelaakt. De heer Koelman meent, dat, wanneer men eenmaal een IJsbaan heeft, verlichting van 't kanaal overbodig wordt. De voorzitter weerlegt dit. De heer Lub'oe informeert naar de kosten, die echter nog niet kunnen worden opgegeven. De heer Krijger vraagt of dan contributieverhoo- ging niet mogelijk is. De voorzitter moet zulks ontraden. Veel beter is het een matig entree te heffen, waarmede de heer Nou- wens het geheel eens is. De voorzitter wijst er verder nog op, dat het lidmaatschap van de IJsclub vele voordeelen met zich brengt. Men is dan tevens lid van den Z.-H. Ijs bond en verzekerd tegen ongevallen op het ijs (ook de aspirant-leden) arbeiders in dienst van de IJsclub. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren L. Nieuwkoop, dr. H. Varenkamp en C. M. den Hollander, werden herkozen. Hierna werd overgegaan tot de traditio- neele verloting met de volgende uitslag: le pr. W. Vink 1 p. schaatsen, 2e pr. L. v. Nieuwkoop, luxe kist sigaren, 3e pr. L. Nou wens, ijstrui, 4e pr. Wed. Kuypers, Wandkandelabre, 5e pr. J. v. d. Wilk doos sigaretten, 6e pr. G. Lubbe, sigarettenstan- daard, 7e pr. J. Juffermans, kistje sigaren, 8e pr. J. de Roode, bloemvaas, 9e pr. J. Handgraaf, schilderij. De rondvraag leverde niets belangrijks op, waarna de vergadering werd gesloten. Men bleef echter nog eenigen tijd gezellig voor.nouT. Als „Sint CaecIU»" speelt.... Voor een volle zaal werd door de Muziekvereeni- ging „St. Caecilia" haar 27ste groote uit voering in het Parochiehuis ingezet met de „Inno Pontificio", Pausmarsch, waar na het openingswoord werd uitgesproken door den voorzitter, den heer G. Witteman, die een hartelijk welkom toeriep aan den Zeereerw. heer Pastoor Heijtveldt, Kape laan J. W. Kragtwijk, mevr. Bolderdijk, alsmede de afgevaardigden der zusterver- eenigingen uit den omtrek en den heer M. Hekker uit Warmond. Spr. releveerde het succes, hetwelk „St. Caecilia" het afgeloo- pen jaar heeft mogen boeken, n.l. het so listen-concours alhier gehouden waarop 3 leden een eerste prijs hebben weten te be halen. Spr. maakte tevens van de gelegen heid gebruik om allen, die tót het welsla gen van dit concours hadden meegewerkt, zijn oprechten dank te betuigen. Voorts herinnert spr. aan het algemeen bondscon- cours te Zoeterwoude, alwaar „St. Caecilia" met 335 punten een eerste prijs behaalde. Nadat eenige nummers waren ten beste gegeven, was het woord aan den Geestelij ken Adviseur, Pastoor Heijtveldt, die op de hem eigen wyze de saamhoorigheid van „St. Caecilia" zoo hoog roemde, als een voorbeeld voor andere op muzikaal terrein werkzaam zijnde vereenigingen in deze parochie. Het was de saamhoorigheid en eensgezindheid der leden, die de muziek tot zoo'n harmonisch geheel maakte. Als extra nummer gaven de heeren Van der Geer en Zoet een prachtig duet ten ge- hoore, waarop een dankbaar applaus volg de. Hierna was het de directeur M. Bolder- dijk, die de solisten van harte geluk wenscn- te en spoorde tevens de overige leden aan, om hun voetsporen te volgen, tot vergroo ting der successen van „St. Caecilia". Ook de heer Bekker had een dankwoord in ont vangst te nemen, voor de voortreffelijke wijze waarop deze de solisten heeft bege leid. Tenslotte was het laatste deel van dezen avond gelegd in handen van de humoristen Zitman, Van Zijp en Galjaard uit Leiden, die de lachspieren danig in beweging brach ten. Te ongeveer middernacht sloot de voor zitter deze welgeslaagde avond onder dank aan den vol-ijverigen directeur voor zijn onvermoeiden arbeid, en aan de donateurs en kunstlievende leden voor hun moreelen en financieelen steun van dezen avond in het bijzonder. 6879 WASSENAAR. Aanrijding. Op den Rijksstraatweg, hoek Kerkehout, had een aanrijding plaats tusschen een auto, bestuurd door B. uit Voorschoten, en den 39-jarigen motorrijder G. uit Amsterdam. Deze bekwam een diepe vleeschwond aan den rechterarm en schaafwonden aan beide beenen. Hij is, na eerste hulpverleening door dr. Hubbeling, per ziekenauto overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Diefstal. De heer K. alhier deed aan gifte van diefstal van een damesrijwiel, dat geplaatst was voor een perceel aan de Joh. de Wittstraat. IJsvereeniging. In „Het Wapen van Wassenaar" hield opgemelde vereeniging een druk bezochte ledenvergadering. Door den voorzitter, den heer C. van Tol, werd met een kort welkomstwoord geopend, daarbij allereerst zijn .vreugde uitsprekend, dat de leden in zoo grooten getale waren op gekomen en vervolgens mededeelende, dat in het bestuur een jubileum wordt gevierd. Het bestuurslid P. van Helmond n.l. her denkt het feit, dat hij onafgebroken gedu rende 25 jaren bestuurslid is. Spreker meende dit feit niet onopgemerkt te mo- j gen laten voorbijgaan, temeer daar de heer van Helmond steeds een werkend bestuurs- j lid is. Namens het bestuur en de vereeni- j ging feliciteert hij den heer van Helmond en bied hem een keurige rookstoel aan, waarvoor de jubilaris hartelijk dank brengt, onder een luid applaus van de ver- j gadering. Ook uit de vergadering wordt den heer van Helmond een klein geschenk ter i hand gesteld. Hierop worden door den secretaris, den heer A. G. Henkes, de notulen voorgelezen, die onveranderd worden vastgesteld. Vervolgens brengt de penningmeester verslag uit over het door hem gevoerde be heer. Begon het vorig vereenigingsjaar met een nadeelig slot van ƒ57.8314, verhoogd met uitgaven over het afgeloopen jaar tot een bedrag van ƒ151.6414, het batig slot bedraagt nu bij afsluiting van het jaar 302.03 >4. Medegedeeld wordt, dat reeds nu in dit jaar weder een bedrag binnen is van 501.64 aan nieuwe contributies, zoodat momenteel een kasbedrag aanwezig is van 803.68 yit zoodat nu weder met een gerust hart een ijs-winter tegemoet gezien kan worden. De kascommissie brengt mon deling rapport uit en zegt de bescheiden in goede orde te hebben bevonden. Aan de orde is nu het jaarverslag van den secretaris. Aangezien er in het afgeloo pen seizoen geen winter is geweest, was dit vanzelfsprekend zeer beknopt. Alleen bleek, dat er verleden jaar ruim 400 leden waren en nu reeds bij wijze van mededeeling ruim 500, alzoo een toename van 100 leden. Voorts deelt het bestuur mede, bij mon de van den voorzitter, dat ook voor dit seizoen weder van alle eigenaren de be schikking is verkregen van de vijvers in „De Paauw". Aan de orde is de bespreking tot even- tueele toetreding bij de onlangs opgerichte vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. Na eenige bespreking werd zonder hoofdelijke stemming besloten niet als zoodanig toe te treden aangezien het nut als besloten ver eeniging niet wordt ingezien. Aan de orde is vervolgens de verkiezing van drie bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren J. W. v. d. As, J. J. H. W. Boddeus en P. van Helmond. Alle drie werden met bijna alle stemmen herko zen en namen de herbenoeming aan. Tot commissie voor het nazien der boe ken voor dit jaar worden benoemd de hoe ren H. Brouwer, W. Maarsen en A. J. Bod deus. Hierop had een geanimeerde verloting van eenige huishoudelijke artikelen plaats. Bij de rondvraag werd de idee geopperd te zijner tijd ook eens een wedstrijd te or- ganiseeren hardrijden voor dames. Het be stuur zal met de geuite wensch rekening houden. Ook over het punt van fietsenstal ling werden eenige vragen gesteld waarover zich een vrij uitvoerige gedachtenwisselitig ontspon. Tenslotte werd het bestuur opge- dragen deze kwestie goed onder de oogen j te zien en te zorgen, dat de leden zoo voor- deelig mogelijk met de minste risico hun karretje zullen kunnen stallen. Hierna sluiting. NIEUWVEEN. Steun In natura. Hiertoe in staat ge steld door hei N.C.C., heeft het plaatselijk Crisis-comité gedurende October en No vember uitgedeeld aan behoeftigen en wrklooezen 135 el katoen, 250 ei flanel, 130 el manchester, 10 K.G. sajet. 50 M. schor- tenbont, 72 stuks onderkleeding, 12 lakens 10 paar schoenen en 10 ton eierkolen. De einduitslag luidde: 1. MerkensHas selberg' 37 punten. Tijd 1 uur 7 minuten en 15.4 seconden; 2. StielerArne Pedersen 18 punten; 3. Een ronde achter: Van Vliet Dissing Rasmussen 17 punten; 4. Jacob- senMagnussén 0 punten. De andere renners lagen 3 en meer ron den achter. RECHTZAKEN BELEEDIGING DER GEESTELIJKHEID. De musicus A. v. D. te 's-Gravenhage, heeft in een openbare vergadering van het Communistisch Vrouwen Strijd-Comité in Maart in Den Haag een liedje gezongen van V/. v. Iependaal, waarin de geeste lijkheid wordt bespot. De politierechter heeft verd. vrijgesproken van de ten laste gelegde eenvoudige be- leediging, tegen welk vonnis de Officier van Justie appèl had aangeteekend. De advocaat-generaal mr. A. Visser was van meening, dat de Katholieke priesters, die in het lied worden bespot, wel dege lijk hierdoor beleedigd worden. Hij vroeg vernietiging van het vonnis van den poli tierechter en vorderde een geldboete van 30 subs. 15 dagen hechtenis. Arrest over 14 dagen. UIT DE RIJNSTREEK SPORT WIELRENNEN VAN VLIET SLAAT MERKENS TE KOPENHAGEN. Bij de ontmoeting tusschen Van Vliet en Toni Merkens op de wielerbaan te Kopen- j hagen werd Van Vliet gisteren overwin naar van de omnium-race. In de eerste vier ritten overwonnen Mer- kens, Van Vliet, Stieler en Agnus Anders- sen. De laatste slaagde er in Hasselberg te verslaan en zich daardoor in de halve finale te plaatsen. In de volgende rit won Merkens van Stieler en Van Vliet van Anderssen. In de finale der op de tweede plaats geplaatste renners sloeg Stieler Anderssen en in de eindrit der eerstgepiaatsten won Van Vliet met een bandlengte voor Merkens. Het hoofunummer van den avond be stond in een koppel wedstrijd over 50 K.M. De beste koppels waren Merkens—Hassel berg StielerArne Pedersen en Van Vliet Rasmussen Aan het einde van den wed strijd lagen Stieler--Pedersen en Merkens Hasselberg alleen aan den kop. Het groote puntenaantal van MarkensHassel berg bezorgde aan dit koppel de overwin ning. HAZERSWOUDE GROENENDIJK. Th. W .van Niekerk. Hedenmorgen is m den ouderdom van bijna 61 jaren over leden de heer Th. W. van Niekerk, gepen sioneerd Brigadier der Rijks veld wacht in deze gemeente. ALPHEN AAN DEN RIJN. DE TIENDAAGSCHE. De Sint-Nicolaas komt per stoomboot. Velen zullen zich nog wel de aardige St .Nicolaas-attractie herinnereh tijdens de winkelweek van het vorige jaar. Natuur lijk heeft de goede Sint nu weer een ander plannetje bedacht. Hij is nu voornemens a.s. Zaterdag per stoomboot onze plaats te bezoeken. Eerst vaart hij van Gouwslui^ tot aan de Heul en dan weer terug naar de Rijnkade, waar hij door de Sint-Nicolaas- Commissie ontvangen zal worden om ver volgens een rijtoer door ons dorp te maken. Zwarte Piet komt mee met een reuze voor raad pepernoten, die op de volgende plaat sen uitgedeeld zullen worden: De Lange- straat, Leerhoeve, hoek v. Boetselaerstr. Bloemhofstraat. Raadhuisstraathoek Con- cordiastraat, Plein Bethel, Burg. Visser park, Stationsplein, Hazeveld. Dit is tevens de te volgen route. De Muziekvereeniging Arti et Religioni zal voor muziek aan boord en op straat zorgdragen. Op ver zoek van de oude Sint gelieve men niet te dringen, 't Zingen van St. Nicolaas- versjes veroorzaakt het uitdeelen van pe pernoten. De boottocht begint om half drie van Gouwsluis. De tiendaagsche is begonnen. De winkelweek"laggen wapperen bij alle deelnemende winkeliers en zorgen vooral in de winkelstraten voor een vroolijk ge zicht. Deze reclame doet het buitenge woon goed. Ook de bekende winkelweek doeken in de Bruggestraat vestigen er de aandacht op dat de Alphensche winkeliers hun St. Nicoiaas-etalages gereed hebben en U deze 10 dagen naast een zeer uitgebreide sorteering tegen concurreerende prijzen, bij aankoop van elke 50 cent of veelvou den daarvan gratis een bon verstrekken, die voor een van de twee verschillende winkelweekattracties te gebruiken is. De bon is een stukje gekleurd papier. De ge kleurde zijde kan gebruikt worden voor de opplakwedstrijd. (Een opplakformulier wordt U op verlangen door Uw winkelier verstrekt). U kunt zes verschillende kleu ren van deze kaart gebruiken en door knippen en plakken zullen heele mooie fi guren gevormd kunnen worden. Het is be grijpelijk dat deze attractie voor de kinde ren bedoeld is. Verplichtend is om op de kaart de leeftijd van de(n) inzender(ster) te vermelden. De daarvoor bestemde om lijnde ruimte, die gemakshalve in zes vak ken verdeeld is, moet geheel beplakt wor den. Tijdens de tiendaagsche zullen er twee maal prijzen voor dezen wedstrijd worden toegekend. De eerste inzending sluit Maan dag 2 December. De tweede inzending DE GEBROEDERS „GOCHEM" 37. De commissaris en de veldwachter waren een toon beeld van wanhoop. Wat zal Ka nu wel weer zeggen, huilde Pieterse bijna, eerst ben ik door hun schuld in de koe mest gevallen en nu is mijn pak ook nog naar de maan. Ja, 't is vrëeselijk, Pieterse, brieste de commissaris. Zoek onmiddellijk die kwajongens op en zet ze achter slot. Dat is te bar. 38. In deze consternatie had Pit en Pat de beenen geno men en zorgden, dat ze zoo vlug mogelijk uit de buurt van het politiebureau kwamen. Hijgend belandden ze eindelijk weer aan de boerderij van boer Pummels. Deze stond al op de uitkijk, omdat de jongens te lang naar zijn zin wegble ven. Pit wilde juist een geloofwaardig verhaal aan Pum mels ophangen over de gebroken eieren, toen plots Pieterse weer verscheen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7