Wintersport op de Zugspitz Te Deventer had Dinsdag voor he» Gemeentebestuur de plechtige overdracht plaats van het gerestaureerde Carillon van de St Lebuinustoren He* wintersport,elzoen op de Zugspitz Is begonnen met ski- «en Pe^eel hf Waterlooplein te Amsterdam is Dinsdagmiddag een wedstrijden, waaraan door meer dan 70 bekende springers werd s,ellln9 met een Sroot aantal marktkramen ingestort waarbij een man werd deelgenomen. - Een der deelnemers In actie 9edood Het Politieonderzoek De -Kerkplein" is thans zooveel lichter gemaakt, dat het schip bij hoog water gedeeltelijk drijft. Een foto van de -Kerkplein' bij hoog wa'er Het gemeentebestuur van Meppel heeft aan de psychiatrische inrichting Maasoord te Poortugaal (Rotterdam) twee herten geschonken, waar voor een hertenpark is aangelegd Iniandsche gardisten bewaken de inzendingen op de koloniale ten toonstelling, welke In het Grand Palais te Parijs gehouden wordt FEUILLETON. ALS IEMAND VEPRE REIZEN DOET Een avontuurlijk verhaal van drie studenten. door ARNOLD BARTEL. (Nadruk verboden). 10) Onkruid heeft intusschen onwillekeurig een der snippers glad gestreken en leest in het Duitsch: „Uithangbord Tricotgraaf". Verwonderd kijkt hij op en vraagt: „Was het werkelijk de notenkraker, die daar naar beneden gegooid heeft?" Natuurlijk, antwoordt Volkers. Er is immers niemand anders op het bovendek. En bovendien zag ik met hoeveel belang stelling hij dit briefje las. Dan schijnt hij toch wel Duitsch te kennen't Lijkt me overigens wel een zeer merkwaardig briefje. De nieuwsgierigheid van het drietal is opgewekt en aangezien zij op dit oogen- blik toch niets beters te doen hebben, be sluiten zij een poging te doen deze interes sante puzzle op te lossen. Zij leggen de pa piersnippers zoo goed mogelijk aaneen en als z(j daarmee gereed zijn, slagen zij er in het volgende te ontcijferen: ..Lynxeieren Voorzichtig Uithangbord Tricotgraaf in harde schaal". Dat lijkt wel wat op geheimschrift, meent Snavel die zich levendig voor het geval interesseert. Laat nu eens zien, wat je kan philo- loog, vertaal dat eens, pleegt Volkers. Wie kan nu toch dien tricotgraaf in dien harden schaal zijn, waarvoor ge waarschuwd wordt? peinst Diesel en on willekeurig denkt hij daarbij aan den eor- recten gentleman, die in Antwerpen uit een auto gestapt is en zich sindsdien steeds in Nini Collyn's nabijheid ophoudt. Maar waarom zou men dien man tricotgraaf noe men? Daarvoor weet Diesel geen ver klaring te vinden. Nochtans neemt hij zich ernstig voor Nini zoo spoedig moge lijk te waarschuwen. Tot zijn spijt krijgt hij daarvoor voor- loopig geen gelegenheid. De „Ukami" bevindt zich thans in het Kanaal, de zon is achter dichte wolkenbanken schuil ge gaan en het begint te regenen. Het water neemt de kleur aan van inkt. Lange gol ven slaan omophoudelijk tegen den ijze ren scheepsromp. Het schip begint zacht jes te schommelen, de wind wordt steeds krachtiger en hoe meer zij de golf van Biscaye naderen, roe ruwer wordt de zee. Aanvankelijk wordt deze onverwachte weersverandering in de toeristen-klasse met vreugde begroet. Onkruid, die oprecht naar een echten storm verlangd heeft, het onderwijzeres je dat naar Afrika wil, voor aan den boeg naast Snavel staat, en de win door haar donkere krullen laat spe len. de jonge jurist zij allen spitsen zich op de dingen, die komen zullen. Maar de dierenhandelaar, die reeds meerdere zeerei zen achter den rug heeft, tempert de vreug de onder het jonge geslacht. Dat betee- kent vooi de maatschappij een belangrijke besparing op den proviand, zegt hfj met een veelbeteekenenden blik op de woe lige zee. Ik ben benieuwd hoeveel er vanavond bij het diner zullen ontbreken. Zijn woorden schijnen bewaarheid te zullen worden, want al spoedig verdwijnt de dikke slagersvrouw als eerste slachtof fer in haar hut. Een kwartier later volgt Sliskowitsch haar voorbeeld. Snavel's ge laatskleur begint een bedenkelijken groe nen tint aan te nemen en hij ziet zich, zeer tot zijn spijt, genoodzaakt het onder- wijzeresje aan den assessor over te laten. Maar ook dezen laatste wordt het spoe dig te machtig en een minuut later strom pelt hij reeds in zijn hut binnen. Bij het diner is in de Toeristenklasse slechts één van de acht tafels gedekt Daar aan zitten de dierenhandelaar, een spoor wegambtenaar uit Zuid-Afrika, die met ver lof naar Europa is geweest. Lou Volkers en Hilde Boersma, de onderwijzeres In de eerste klasse ziet het er nog troos- teloozer uit. Behalve de officieren en een tweetal passagiers is daar niemand meer in staat zijn hut te verlaten. De heer Pir- zel heeft reeds bij de eerste teekenen van een naderenden storm, toen iedereen zich daarover nog grapjes veroorloofde, ver schijnselen van zeeziekte geconstateerd. Toen het schip eerst flink begon te schom melen en hij de hulp van den scheepsdok ter meende te moeten inroepen, kreeg hij echter tot zijn ontzetting te hooren, dat deze eveneens zijn eerste zeereis maakte en zelfs de ziekste man aan boord was. Den volgenden morgen is het nog erger en zoo komt het, dat dit verhaal zoolang de „Ukami" zich in de Golf van Biscaye bevindt, onderbroken moet worden. Bij Kaap Finisterre zet de geschiedenis weer in. Men verschijnt weer aan het ontbijt. Elk een verzekert, dat hij bijna in 't geheel niet van de zeeziekte te lijden heeft ge had maar intusschen werpt men aan boord medelijdende blikken in de richting van een aantal Portugeesche sardinen vis- schers, die in hun kleine stoombootjes nog steeds heftig schommelen, terwijl de „Ukami" alweer rustig het water klieft. Allen aan boord verheugen zioh over de zon, die thans meedoogenloos haar stralen werpt op de Portugeesche kust. De zee is van kleur veranderd en ziet nu groen; het kustlandschap is vlak en rotsig. Door den kijker ziet men een aantal armelijke wo ningen in een visschersdorp. Voor aan den boeg zijn een paar tim merlieden bezig een zwembassin in elkaar te zetten. Het is niet bepaald groot; met één flinke slag zwemt men van de eene zijde naar de andere. Het geheel heeft dan ook meer van een groote badkuip en zelfs het groene zeildoek, dat den zeebodem moet imiteeeren, is niet in staat dit minia tuurbassin in de achting van de passa giers te doen stijgen. Nochtans worden de goede bedoelingen van den gezagvoerder van de „Ukami" gewaardeerd. De warme zuiderzon dwingt als het ware tot het ne men van een bad en vooral de jeugd laat zich niet onbetuigd. De prominente figuren der eerste klas se, Hendrik van Berquem met zyn frisch, lachend gezicht, de groote reeder met zijn elegante jonge vrouw, de Baltische baro nes met haar eenzame dochter, de oude, eens beroemd geweest zijnde operazanger, Gotlieb Pirzel en de heer Popodtschi, z(j allen kijken van het door glas beschutte bovendek toe, hoe het jonge geslacht, dat geen klasse-onderscheid kent, zich in het, met zeewater gevulde bassin amuseert Ook Nini Collyn bevindt zich onder de badenden en wanneer allen, als een goud- visch in een kom, eenige malen het bas sin hebben rond gezwommen, vlijen ze zich op het dek in de zon. Harry Diesel heeft voor de knappe Vlaamsche zijn badmantel uitgespreid en z(j neemt dit aanbod in dank aan. Hij gaat naast haar zitten op de warme plan ken van het dek, kijkt toe, hoe zij haar blauwe badmuts afneemt haar lang, blond haar schudt en zich daarna op den rug uitstrekt. De anderen liggen en zitten allen een eind van hen af en Harry acht dan ook het oogenblik gunstig. Ik moet u iets vertellen, zegt hij, zich geheel tot Nini wendend, wat voorloopig nog geheim moet blijven. U mag er met niemand over sprekenIk heb, toen wij nog om het eiland Wight voeren, dank zij een speelsche bui van den wind, een merk waardig briefje in handen gekregen. Het waren aanvankelijk slechts snippers papier, maar wij hebben een en ander zoover in elkaar kunnen passen, dat er ten slot te een waarschuwing uit te lezen viel tegen een tricotgraaf in harden schaal", die als „uithangbord" dienst zou doen. Nini Collyn barstte in een schaterlach uit, maar Diesel protesteert heftig tegen dit gebrek aan ernst. U moet niet denken, dat ik een grapje maak. Als ik er niet van overtuigd was, dat u gevaar dreigt, zou ik het zeker vóór me hebben gehouden. Er staat op dat briefje ook iets over lynx-ei-ue'* en ik ge loof vast en zeker, dat een e: ar der ver band houdt met dat geheimzirr ge kistje, dat in Antwerpen aan boord gebracht is. ("Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5