GEMENGDE BERICHTEN WILT U IETS WETEN? UIT DE OMGEVING DONDERDAG 21 NOVEMBER 1935 LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 AAN VERKEERDE ZIJDE UITGESTAPT. Te Wehl is gisteravond de 66-jarige broe der Vincentius, van de Congregatie der Eerw. Broeders der Onbevlekte Ontvange nis, werkzaam aan de R.-K. school aldaar aan de verkeerde zijde uit den trein ge stapt, zoodat hy naast het perron kwam te vallen. Op dat moment zette de trein zich weer in beweging met het gevolg, dat een der wielen hem over een der beenen ging. De Eerw. Broeder werd terstond naar het ziekenhuis te Didam overgebracht. Daar bleek, dat operatief ingrijpen noodza kelijk was. Het been is terstond geampu teerd. De toestand was gisteravond bevredi gend. WILDSTROOPERS DOOR MARECHAUSSEE OVERVALLEN. Dinsdagnacht stiet een patrouille ma rechaussee uit Weert in de gemeentelijke ontginning Roek esp eel op stroopers die met lichtbak en geweer opereerden. Op het aanroepen richtte de drager van het geweer dit opwaarts, waarop de marechaus sees van hun vuurwapen gebruik maak ten. Een der stroopers werd in het been getroffen. Hij moest naar het ziekenhuis te Weert worden overgebracht. INBREKERS, DIE BRAND STICHTEN. Toen Dinsdagavond de familie Voogt te Klundert naar de kerk was, hebben onge- noode gasten zich door verbreking van een ruit toegang tot de woning verschaft. Na dat zij enkele kasten hadden opengebro ken, staken zij de huiskamer in brand en namen daarop de vlucht. De brand was spoedig door voorbijgan gers ontdekt en kon direct gebluscht wor den. Gemeente-poiitie. marechaussee en Rijks politie hebben met behulp van een politie hond een onderzoek ingesteld. Een aantal personen werd aan een verhoor onderwor pen, waarbij een der gearresteerden, de V. uit Klundert, bekende, zich aan de brandstichting te hebben schuldig ge maakt. Vermoedelijk zal met deze arrestatie meer licht gebracht worden in soortgelij ke zaken, die reeds eerder werden ge pleegd en waarvan men de daders niet kon achterhalen. VERDACHTE VAN INBRAAK. Dood gevonden in zijn ceL De 58-jarige M. Sr, die Dinsdag in ver band met de inbraak bij Wilton-Fe ij en- oord te Schiedam te Rotterdam heeft te rechtgestaan heeft, is gistermorgen in het Huis van Bewaring dood in zijn cel gevon den. De dokter heeft hartverlamming gecon stateerd. Aan zelfmoord behoeft niet te worden gedacht. De officier had tegen M. Sr. wegens he ling twee jaar gevangenisstraf geëischt, onder aftrek van preventief. HANDIGE SMOKKELAARS GEPAKT. Hoe zij ontkwamen en toch nog in de val liepen. Dinsdagmorgen speelde zich te Rijsber- gen wederom een jachtpartij op smokke laars af, meldt de „Msbd." Van den kant van de Belgische grens reed een auto rich ting Rijsbergen—Breda, toen ongeveer ter hoogte van eerstgenoemde plaats, deze auto werd opgemerkt door ambtenaren der crisiscontrole, die zich per auto daar ter plaatse bevonden. Deze ambtenaren zagen in de auto de bekende margarinedoozen op gestapeld, sprongen direct in haar eigen wagen en begonnen de achtervolging. In Rijsbergen haalden ze de smokkelaars in en geboden deze te stoppen, waaraan ge volg werd gegeven. Door krachtig rem men en misschien was het ook wel zoo be doeld, maakte de smokkelauto hierbij een geheelen draai en kwam achter de auto der crisisambtenaren te staan, in de rich ting van de grens dus. Vóór de crisisambte naren him wagen goed en wel hadden ver laten, sloeg de motor van de smokelauto opnieuw aan en verdween in de richting Zundert, Geluk hadden de vluchtelingen echter niet, want twee kommiezen van dienst komende uit de richting Zundert som meerden de smokkelaars opnieuw te stop pen. Thans werd echter aan de sommatie geen gevolg gegeven. De auto reed door niettegenstaande de beide kommiezen haar een tiental kogels na zonden en verdween in een zandweg. Opnieuw echter kwam er pech, toen de wagen in 't mulle zand bleef steken. De crisisambtenaren, die de achter volging wederom hadden ingezet, gelukte het thans op de auto met inhoud beslag te leggen. Een en ander werd naar Breda overgebracht. Tegen een der inzittenden den 25-jarigen ongehuwde C. v. L., werd proces-verbaal opgemaakt. De tweede in zittende L., die evenals C. v. L. uit Eind hoven afkomstig was, wist te ontkomen, 't Heele geval trok natuurlijk ter plaatse volop belangstelling. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie, afd. B., te 's Gravenhage, vestigt er de aandacht op, dat dd. 24 October 1935 door de arrondis- sements-rechtbank te 's Gravenhage het faillissement is uitgesproken van de Hol- landsche Grondcredietbank aldaar. Aangezien is gebleken, dat onderne mingen, welke zich bezighouden met het op afbetaling verkoopen van premie-aan- deelen dier bank, nog steeds voortgaan by de koopers daarvan gelden te incassee- ren, terwijlgenoemde premie-aandeelen zoo goed als waardeloos zijn geworden, komt de wenschelijkheid naar voren op het bovenstaande de aandacht van het publiek te vestigen. HAKENKRUIS VLAG VAN DUITSCH SCHIP GEHAALD. Vier personen gearresteerd. In den loop van den middag hebben gisteren enkele Communisten uit Amster dam-Noord van een Duitsche kolenboot, de „Adèle Trabar", de hakenkruisvlag afge rukt. Op het schip, gelegen in het zeeka naal I bij de Centrale Noord, bevond zich slechts één jongen, die op een gegeven oogenblik aan de achterzijde van het schip lawaai hoorde. Over de verschansing zag hij een grijze roeiboot, waarin vier personen zaten, die bezig waren de vlag naar beneden te ha len. Onmiddellijk waarschuwde de jongen de politie, die op zoek ging naar de roei boot, die er inmiddels vandoor was ge gaan. Spoedig ontdekte de havenpolitie het bootje in de Oostzanerhout, nabij een woonschuit, waarin vier mannen werden ontdekt. Onder leiding van inspecteur De Liefde togen enkele agenten naar het woonschip. Echter werd hen de toegang voorloopig ge weigerd De politie nam toen de roeiboot in beslag en omsingelde vervolgens de woonschut. Zoodoende waren de mannen gedwongen zich aan de politie over te ge ven. Zij werden gearresteerd en naar het bureau Adelaarsweg overgebracht. FUNDAMENT VAN OUDE KATHOLIEKE KERK BLOOTGELEGD? Bij opgravingen te Apeldoorn. Bij graafwerk op het Raadhuisplein te Apeldoorn hebben de werklieden op een diepte van ongeveer 1.60 meter een gedeel te van een zwaar fundament blootgelegd Oudheidkundigen ter plaatse meenen, dat dit fundament een aanwijzing vormt, dat de oude kerk van Apeldoorn, die in het bloeitijdperk der gothiek gebouwd moet zijn en toegewijd was aan den H. Victor, niet ter hoogte van het huidige gemeente huis heeft gestaan, zooals aangenomen wordt, doch met den voorgevel aan de Hoofdstraat, een verschil in afstand van 70 k 80 Meter in Westelijke richting. Bij deze graafwerken heeft men op on geveer dezelfde diepte een groot aantal skeletten en schedels aangetroffen. Ver moedelijk betreft het hier een verzameling beenderen uit een massa-graf, dat bij op gravingen in vorige perioden voor dat doel is gedolven. „Msb." Vraag: Betreffende Kruisjassen. Er was gespeeld en de stand was 8264. Dus oude oogen. Partij 64 in de voorhand speelt troefboer en roemt een derde. De tegen partij met 82 oogen roemt stuk. De maat van 64 oogen roemt ook een derde en num mer 4 roemt niet. Wie is in dit geval uit. Antwoord: Degene, die uitspeelt en 100 punten heeft, kan zich „uit" houden. Vraag inzake Lotisico-loten. Antwoord: Op de Staatsloterij mag niet meer getrokken worden. Voor in be slag nemen behoeft u o.i. niet bang te zijn. V r a a g G. v. d. K. te Z. inzake inkom stenbelasting van een dienstbode. Antwoord. Haar aanslag zal 12. of ƒ14.bedragen. Vraag inzake het meenemen van pas sagiers door particulieren tegen vergoe ding benzine-verbruik. Antwoord: Daartegen zal weinig te doen zijn. U zoudt u eens tot den burge meester van de plaats van uw inwoning kunnen wenden. V r a a g: W. v. d. V. te H., Inzake dok terskosten voor dienstmeisje. Antwoord: Voorzoover wij de zaken kunnen beoordeelen is de werkgever in geen van beide gevallen aansprakelijk voor de kosten. Vraag inzake loten Holl. Grondcrediet bank. Antwoord: Ons is gebleken, dat deze fkiancieele instelling inderdaad onlangs failliet is verklaard. Vraag inzake het brengen van gewon den naar het Acad. Ziekenhuis. Antwoord: Wanneer iemand een le gitimatiebewijs bij zich heeft en daarin wordt een ziekenhuis genoemd in de buurt, wordt daarmede natuurlijk rekening ge houden. Wat uw andere vraag betreft om trent de minimum-lengte bij militairen dienst: deze is 1.55 M. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Sassenheim naar Heeze bij Eind hoven? Hoeveel K.M.? Antwoord: Sassenheim, Leimuiden, Alphen, Woerden, Harmeien, Utrecht, Juf faas, Vreeswijk, Culemborg, Geldermalsen, Tuil, Zaltbommel, Hedel, Den Bosch, Vught, Boxtel, Best, Eindhoven, Stratum, Geldrop, Heeze. Afstand 155 K.M. HOOGMADE. Harmonie. Gisteravond hield de R.K. Harmonievereeniging „Heerlijkheid Hoog- made" een ledenvergadering in de boven zaal van Café Witteman. Besloten werd om een uitvoering te geven op Tweeden Kerstdag. Ook werd besloten om pogingen in het werk te stellen, om de tooneelclub van Meerburg (Zoeterwoude H.R.) hier een uitvoering te laten geven. KATWIJK AAN DEN RIJN. Begrafenis dr. H. E. de Ruyter Zijlker. Onder zeer groote belangstelling werd gisternamiddag te Katwijk aan den Rijn op de alg. begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van dr. H. E. de Ruyter Zijlker. Op de begraafplaats waren o.a. aanwezig burgemeester mr. W. J. Woldringh van der Hoop en echtgenoote, de gemeente-secre taris D. C. A. Boekhoven, de beide wethou ders J. Dubbeldam en C. A. Vledkamp, prof. G. O. E. Lignac uit Leiden, voorzit ter van de afdeeling Rijnland van het Ned. Roode Kruis met den secretaris J. H. de Bruin, Oegstgeest en vele doktoren uit Kat wijk en omstreken alsmede tal van patien- en oud-patienten. Om kwart voor drie arriveerde de rouw stoet op het kerkhof; in de stoet reed een rijtuig mee met een 26-tal kransen waar van één WdS van de gezamenlijke patiën ten te Katwijk aan den Rijn. Ook was er een krans /an het Roode Kruis. De kist was gedekt met een paar bloemstukken van de familie. Toen de kist in het familiegraf was neer gelaten, trad dr. J. C. A. Cleveringa naar voren. Deze schetste, hoe hij de overledene in de vele jaren van omgang heeft leeren waardeeren door zijn groote eerlijkheid, zijn recht door zee gaan, door zijn colle gialiteit. Hij was streng voor zijn patiën ten, maar ook voor zich zelf. Hij was ge voelig voor kleine attenties. Hij is midden in zijn werk gebleven, zijn laatste krachten heeft hij aan zijn patiënten gewijd. De tweede spreker was de heer van Beeck. Nu rust, zei spr., dr. Zijlker onder de dooden van Katwijk. Meegenomen is het schoone in zyn heerlijk levensbeeld. Die schoonheid bestond in de scherpe belijnd- heid, daardoor wist hij hoe zijn levensweg zijn moest. Die had hij ook in zijn politieke denkwijze. Hoewel hij geleefd heeft in een omgeving met andere zienswijze, heeft hij het vertrouwen van zyn patiënten verwor ven. De Burgemeester van Katwyk, mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop, bracht namens de gemeente een woord van dank voor wat dr. de Ruyter Zijlker een groote gedeelte van zijn leven-hier heeft gedaan. Spr. be schreef wat di. de Ruyter als arts hier ge weest is. Als raadslid stond hij op zijn stuk, hij maakte het zyn tegenstander door zijn sarcasme niet gemakkelijk. Hij was een man uit één stuk. Toen hij meer tijd had gaf hij zich de laatste jaren aan het crisis comité, hieraan werkte hij met hart en ziel, zijn kwinkslag bracht daar vroolijk- heid. Dat vrouw en kinderen in deze moei lijke dagen mogen gesteund worden. De heer v. d. Been herdacht de vriend schap die hij de laatste jaren van den over ledene heeft ondervonden en bracht hem daarvoor namens zijn gezin dank. Prof. Lignac sprak namens de afdeeling Rijnland van het Ned. Roode Kruis waar van de overledene vice-voorzitter was. De heer Lodder zei, dat hij zich niet had kunnen indenken, dat, toen hij 14 dagen geleden zijn vriend gezien had bij zijn 70ste verjaardag dat hij hem voor 't laatst de hand gedrukt had. Spr. verliest in hem een vriend van jaren her. De heer C. W. Wicters sprak namens de familie Wicters eenige woorden van af scheid. De heer D. de Ruyter Zijlker sprak als oudste zoon namens de familie een woord van hartelijken dank tot vrienden, kennis sen, patiënten en oud-patienten. Hij bracht een woord van dank tot de sprekers voor de waardeerer.de woorden hier gesproken. Na een afwezigheid van 16 jaar was de grootste wensch van den overledene ver vuld, dat hij de laatste drie weken nog bij hem is geweest. Na zyn vader een laatste groet gebracht te hebben, was hiermee deze droeve plechtigheid ten einde en ver liet ieder zeer onder den indruk de be graafplaats. Volksbond. Wegens gebrek aan be langstelling is de afdeeling Katwijk aan den Rijn van den Ned. R. K. Volksbond opgeheven. LISSE. Bouwvergunning. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben aan den heer J. Berbee Gzn., alhier, vergun ning verleend tot het bouwen van een ver dieping op zijn bestaande bloembollen- schuur en het bouwen van een houten ras- terloods op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie C. no. 2305, gele gen aan den Achterweg. NOORD WUKERHOUT. Offerbloklichter. Op 20 October jl. heeft een onbekende man in de St. Vic- torkerk te Noord wij kerhout een offerblok trachten te lichten. De man werd door de dienstbode van den Pastoor in zijn werk gestoord en nam per rijwiel de vlucht. De gemeente-politie werd met het gebeurde in kennis gesteld en stelde een onderzoek in aan de hand van de gevonden stille getuigen. Op Maandag 18 November j.l. stond in de Leidsche Courant een bericht dat door de Kon. Marechaussée te Moerdijk N. Br. een man was aangehouden, die te Lage Zwaluwe offerblokken In de kerk had gelicht. De Chef van Politie alhier heeft zich daarop onmiddellijk telefonisch in verbin ding gesteld met den Brigade Comman dant der Kon. Marechaussée te Moerdijk waarop bleek dat 't signalement v. d. aan gehouden man in overeenstemming was met den man die in de St. Victorkerk al hier op 20 October een offerblok had ge licht. Inmiddels was de Chef van Politie ge bleken dat op 29 October Jl. een man in een R. K. Kerk te Nieuwveen offerblok ken had gelicht en de chef van politie stelde zich in verbinding met de politie te Nieuwveen. De Chef van Politie begaf zich op Dins dag jl. met een politieman uit Nieuwveen naar Moerdijk en de daar ingesloten man bekende zich aan offerblok lichting te Noordwijkerhout en Nieuwveen te hebben schuldig gemaakt. De verdachte J. W. D„ wonende in Den Haag zal voor den heer Officier van Justi tie worden geleid. Konijnen-diefstal. Bij J. v. d. W., alhier zijn uit eenige hokken die buiten stonden drie konijnen gestolen. NIEUWVEEN. „Nicolaas Boys".* Waren de spelers uit eigen gemeente naar verhouding «net zoo goed opgekomen als het bestuur en de leden uit Zevenhoven, dan was een groote wensch in vervulling gegaan. De heer Th Haakman was waarnemend voorzitter en dankte vooral den Geestelijk Adviseur voor zyn aanwezigheid. Dat de afgetreden voorzitter, de heer C. R. de Groot, op .iet laatst nog verhinderd was zijn afscheiosvergadering bij te wonen, bleek allen te spijten. De notulen van den secretaris, den heer L. van Vliet, vonden een aandachtig ge hoor en algemeene goedkeuring. Vervolgens releveerde de voorzitter de uitslag van de bazar en deelde mede, dat baten, ruim 400, op een snipper na voor schulddelging zijn aangewend, waardoor de vereeniging haast uit de put is. Komende tot hèt punt, hoorden de leden dat de motieven van den heer de Groot, om het bestuur te verlaten, slechts om eer biediging vragen, zij het een gevoelig ver lies voor de vereeniging. In zijn plaats werd bij vrije stemming met 18 van de 24 stemmen gekozen de heer D. P. Akerboom, die door het bestuur werd gecandideerd. Aan de keuze van een nieuwen voorzit ter liet de heer Haakman voorafgaan de geschiedenis /ar den strijd door elk der be- stuurderen gestreden om zich de voorzit tershamer van het lijf te houden. Twee bij eenkomsten zijn hieraan gewijd. De heer I. M. Schoorl won het in halsstarrigheid van spr., zoodat deze in feite eenigst can- didaat bleef. Thans vroeg de fungeerende voorzitter eenige minuten doodsche stilte, opdat de acht anderen nog even in zich- zelven konden treden voor een laatst be raad. Dit opende geen nieuwe horizonten. Het „slachtoffer" eischte echter per se een plebisciet, dat hem met 17 van de 25 stem men gekozen verklaarde. Het was kap. Nicolaas, die toen het woord vroeg en na een pluim aan het heele be stuur hartelijke woorden sprak tot de „schim" van den heer de Groot, die zoo veel voor „Nic. Boys" gedaan had. Graag had hy hem in 't midden gezien; nu zou spr. mondeling den dank der vergadering bij hem thuis brengen. (Applaus). Spr. richtte zich dan tot den heer Haak man en wenschte hem geluk met zijn be noeming. Aan de leden liet Zyneerw. we ten, dat het hem bijzonder deugd doet, dat zy zich achter het bestuur scharen en dit hedenavond zoo sprekend bewezen door met overgroote meerderheid de candidatuur van den heer Akerboom te steunen. De heer Haakman uitte zijn erkentelijk heid voor le woorden van de Kapelaan, voorts voor het vertrouwen van de leden en belichtte nog enkele verdiensten van zijn voorganger wiens voetstappen hij hoopte te drukken. Het stichten van een reisfonds voor ver re uitwedstrijden werd daarna ingeleid, hetgeen practisch neerkomt op een verhoo ging der contributie met 5 cent. Een ge animeerde gedachtenwisseling volgde hier omtrent. Het bestuur stelde echter prijs op een 2/3 meerderheid, welke echter pas later aan het licht zal kunnen komen, wan neer de voorstanders hun handteekening geplaatst hebbên. Hiertoe zijn ditmaal ook de junioren gemachtigd. De gegadigden voor de rondvraag wer den zooveel mogelijk bevredigd of hoorden hun wenschen veilig bij het bestuur. Klokke negen sprak de voorzitter een slotwoord. SASSENHEIM. L. T. B» Gisterenavond hield de plaat selijke afdeeling van den L.T.B. een alge meene ledenvergadering in een der zalen van het K.S.A.-gebouw. Deze vereeniging, waarvan alle R.K. boeren en tuinders lid behooren te zijn, telt ondanks de vermanin- g envan de Bisschoppen hier al slechts wei nig leden. De afdeeling telde, behalve de boeren, slechts 5 bloemisten en eenige no tabelen van het R.K. Kerkbestuur, welke krachtens hun functie lid van den L.T.B. moeten zijn. Uit alles blijkt, dat velen de organisatie den rug toekeeren wegens de contributie en wegens de contractueele ver plichtingen, die uit het lidmaatschap voort vloeien, wat toch zeker geen moeilijkhe den moest opleveren, wanneer wij letten op de moreele voordeelen, aan organisatie verbonden. De voorzitter, de heer A. J. Ver- kleij, betreurde dat zoo velen naast de or ganisatie staan. Hij vertrouwd, dat de wei nigen, welke aanwezig zijn, de kern zullen vormen om toch stand te houden en met vereende kracht de organisatiegeest zullen bevorderen. Door den secretaris, den heer A. v. Dorp, werden de notulen gelezen en onder dankzegging vastgesteld. Dan volgen de ingekomen stukken; deze werden voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens werd door den voorzitter een verklaring gegeven over het tekort van de rekening van het H.B., dat is ontstaan door intensieve werk zaamheden in dezen crisis-tyd. Alsnu volgt de behandeling van den be schrijvingsbrief van de algemeene verga dering, welke gehouden wordt te Haarlem op 25 Nov. a.s. Alle voorstellen met prae- advies werden behandeld en besproken, waarna den afgevaardigde een vrij man daat werd gegeven. Tot afgevaardigde werd benoemd de heer A. v. Dorp, die deze benoeming aannam. Bij de rondvraag wer den verschillende vakkundige vragen be handeld, waarna aan de vergadering dank werd gebracht voor de opkomst. WASSENAAR. Geboren: Lucia Cornelia, aocnter van G. Nijp en J. van der Bliek Alida Cornelia Geertruida, dochter van D. van Donk en T. M .C. Mulder Johan Hen drik Eduard, zoon van J. H. Valker en S. K. E. Schroder. Ondertrouwd: A. M. Tönnles en M. G. Laukötter J. M. Goeland en H. Verhoef. Getrouwd: F. Pander en C. E. van der Vlugt A. H. A. Zandvliet en C. Arendzen J. M. Lode wij ks en J. Neu- riessen. Overleden: Johannes van der Schahs oud 88 jaar. Gevestigd: C. A. Amse, RK, elec- tricien, uit Den Haag, Oostdorperweg 79 E. Bavelaar, dienstbode, uit Leiden, Eikenlaan 16 K. J. Berge, vreemd, dienstbode, uit Haren, v. d. Oudermeulen- laan 6 S. Cnossen, G.K., dienstbode, uit Wymbritseradeel, v. Z. v. Nijeveltstraat 140 P. Demmenie en vrouw, geen, Di recteur N.V. Famd, uit Voorburg, Konij- nenlaan 16 J. van Dorp en gezin, G.K., veehouder, uit Vlaardingen, Persijnlaan 17 M. J. Duijker, R.K., koopman uit Den Haag, Rijksstraatweg 557 S. M. Flaman, N.H., dienstbode uit Leiden, Gravestraat 1 C. van Gent, N.H., z.b., uit Dubbeldam Pieter Twentlaan 3 A. J. W. Gerritsen, N.H., dienstbode, uit Brielle, v. Z. v. Nije veltstraat 80 W. E. Gras, N.H., z. b., uit Valburg, Storm van 's Gravesandeweg 9 T. Heidinga, geen, directrice eener wasscherij, uit Heemstede, Louisestraat 11 M. M. P. van' der Ham, R.K., dienstbode, uit Voorschoten, v. Heeckerenstraat 4 H. G. van Harrevelt en vrouw, geen, Di recteur Openb. Slachthuis, uit Den Haag, Burchtlaan 5 M. Hoogstraten, N.H., dienstbode, uit Oegstgeest, Gravestraat 1 R. Keller, R.K., vreemd, dienstbode uit Duitschland, Oud Wassen, weg 5 H. A. Koeleman, R.K., dienstbode, uit Voor schoten, v. Z. v. Nijeveltstr. la P. Kort- huijs en gezin, G.K., Chef Afd. Land. Cri sis Bureau, uit Den Haag, van Zuylen v. Nijeveltstraat 94 M. Koster, vreemd, R. K., dienstbode, uit Den Haag, KI. Hoef- ijzerlaan 3 F. Kreeft, N.H., dienstbode, uit Ommen, Crocusstraat 45 H. Krus- chinki, vreemd, E.L., dienstbode, uit Den Haag, Backershaegenl. 72 L. B. van Harrevelt geb. van der Laan, N.H., z. b. uit Den Haag, Burchtlaan 5 M. Lau kötter, R.K., vreemd, dienstbode, uit Lei den, Langstraat 91 R. Lehner, vreemd, R.K., uit Oostenryk, van Bommellaan 13 (dienstbode) H. S. Mathes, vreemd, E.L., dienstbode, uit Duitschland, v. Cal- carlaan 25 G. M. van Meteren, N.H„ hulp in de huish., uit Giessendam, v. Z. v. Nijeveltstraat 51 M. I. J. Parenteau, R. K., Kinderjuffrouw, uit Haarlem, Rijksstraatweg 795 M. Poscher, vreemd R. K., dienstbode, uit Maastricht, Koningin neweg 2 E. M. Prince en gezin, Eng. K,. koopman, uit Duitschland, Groot Haese- broekscheweg 62 K. C. van Rijn en vr, geen, ingenieur, uit Den Haag, Schouww. 82 N. A. van Rijn, R.K., architect, uit Reeuwijk, Storm van 's Gravesandew. 1 L. Schelhase, vreemd, Ev.L., dienstbo de, uit Duitschland, Narcislaan 22 C. M. Smit, R.K., z. b., uit Leiden, Oostdorper weg 46 J. Swijnenburg, N.H., dienstbo de, uit Oegstgeest, Langstraat 117 C. A. Tijssen, R.K., kapelaan, uit Nederhorstt den Berg, Kerkstraat 79 M. Valenta, vreemd, Ev.L., dienstbode, uit 's Graven hage, v. d. Oudermeulenlaan 6 A. H. van Wadenoijen, N.H., z. b., uit Rotterdam Crocusstraat 33 Th. Weissacher, vreemd, R.K., dienstbode, uit Den Haag, Laan van Hoogw. 2 J. Weisshaar, vreemd, Ev.L., vioolbouwer, uit Zwitserland, Wilhelmi- nalaan 4. Vertrokken: B. A. E. Samuels naar Den Haag, van Boetselaerlaan 27 A. M. van Oijen naar Utrecht, Prins Hendrikl. 40 M. de Haan, naar Zeist, Krakelingw. 2 W. Steenhouwer naar Den Haag, Edi- sonstraat 91 D. Schelmann naar Mün- ster (Did.) W. C. Sampimon naar Den Haag, Kranenburgweg 58 G. Krayenhoff naar Zeist, Krakelingweg 2 N. Knol, naar Hillegersberg, Grindweg 78 A. Frielinghaus naar Herne, Duitschland C. Hackert naar Rotterdam, Hoflaan 11 E. T. J. Mudde en gezin naar Rotterdam, Hoflaan 11 Wed. A. Bignell geb. Ku- tenski naar Den Haag, Zuidwal 4B H. L. Platte naar Den Haag, Faber v. Riems- dijkstraat 26 A. G. Le Heux, naar Hoo- gezand, Instituut Hommes W. Rosenthal Lünen (Duitschland) K M. D. J. Zouten dijk naar Den Haag, Corns, v. d. Lijnstraat 163 K. Januszewski naar Den Haag, Be- zuidenh.weg 68 J. H. Schrama naar Den Haag, Atjehstraat 69 B. L. van Geest naar Noordwijk, Huis ter Duinstraat 14 H. Egger naar Zeltweg (Oostenrijk) P. J. Elton naar Zuid-Afrika J. L. Hoog stede naar Wageningen, Veerweg 64 J. Knaap, naar Leiden, Kapteinstraat 33 A. C. B. Verloop naar Den Haag (Sch.) Bosschestraat 37 W. C. van Gugten naar Rijnsburg, Hofstraat 11-

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6