TRIANON-THEATER r WOENSDAG 20 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 DE STADHUIS-KWESTIE. Naar wij vernemen, heeft gisteren te Amsterdam op verzoek van wethouder Splinter een conferentie plaats gehad tus- schen genoemden wethouder en de aanne mers van het fundeeringswerk, de firma Hillen en Roosen. Deze conferentie schijnt te wijzen op den ernstigen wil aan beide kanten, om tot overeenstemming te komen. Om meer dere reden moeten wij hopen, dat spoedig het geschil zal zijn bijgelegd in ieder geval zóó dat de bij den Stadhuis-bouw gedupeerde omwonenden van de vervul ling hunner rechtmatige aanspraken op schadevergoeding verzekerd zijn. R. K. GEMENGDE ZANGVEREENIGING „PULCHRI STUDIO". Het koperen feest. Door het Bestuur van de R. K. Gemeng de Zangvereemging „Pulchri Studio", daar toe vriendeli k aangezocht, zij het mij ver gund, als Moderator, een enkel woordje te schrijven naar aanleiding van het 12 1/2- jarig bestaansfeest van genoemde Ver- eeniging. Er zullen maar weinigen meer zijn in onze stad, vooral onder de Katholieken, die het bestaan van onze Vereeniging niet ken nen. Al meer er. meer trad zij in den laat- sten tijd in het openbaar op en, het moet gezegd worden, met klimmend succes. Her inneren we oru, maar even de eervolle uit- noodiging van „Katholiek Leiden" om op het schoone feest van Christus Koning schap, 28 October 1.1., mede te komen wer ken om dit leest op te luisteren. Tot aller groote tevredenheid mocht „Pulchri Stu dio" zich van die taak kwijten. Die Vereeniging gaat a.s. Zondag, 24 November, naar 121/2-jarig bestaan vie ren. 's Morgens om 9 uur zal een H. Mis wor den opgedragen voor de levende en over leden leden, waarna gemeenschappelijk ontbijt, gevolgd door een feest verga dering, waarbij twee der Bestuursleden en de Di recteur zullen worden gehuldigd, omdat zij eveneens al 12 1/2 jaar in de Vereeni ging hun beste krachten hebben gegeven. 's Middags wordt er in het Café-Restau rant „Oud-Hortuszicht" op den Witte Sin gel van 1 tot half 3 een receptie gehouden, waarbij dus gelegenheid volop bestaat voor Katholiek Leiden om de R. K. Gemengde Zangvereemgn.g „Pulchri Studio", de eenige hier ter stede, te komen complimen teeren. Verder zaï 's avonds te 8 uur een Avond feest worden gegeven. Zoo hoopt deze Vereeniging op waardige wijze haar Jufcilé te vieren. 't Was een heele durf twaalf en een half jaar geleden om met zulk een vereeniging te beginnen. Heel eenvoudig werd er toen in de „Leidsche Courant" per advertentie een oproep gedaan door enkele personen, die nu nog de leidende posities vervullen in de Vereeniging, voor liefhebbers en liefheb sters om tot oprichting van een R. K. Ge mengde Zangvereeniging te geraken. De eerste oogst dezer advertentie was, dat een 35-tal dames en 8 heeren zich- op gaven. De Vereeniging was er. Nu nog de naam. Dat had heel wat voeten in de aarde. Allerlei schoone namen werden uitgedacht, totdat plotseling één naam bijzonder in de smaak viel uij de leden n.1. die van: „Pul chri Studio". Het ledental bleef toenemen en er werd zeits over gedacht om een kin derkoor op te richten. Ook dit gelukte en het is zelfs zoover geweest, dat dit koor het respectabele aantal van 180 kinderen telde. Dit is helaas geweest, maar „Pulchri Studio" mag zich nog verheugen in een blakenden welstand. Een prettige en aan gename verhouding bestaat er tusschen de leden onderling, welke iederen bezoeker van een of andere uitvoering of repetitie aanstonds opvait. Zoo neemt deze Vereeni ging dus ook zeker een niet geringe plaats in tusschen de tal van Vereenigingen, wel ke zich hebben aangesloten bij. „Katholiek Leiden". Moge het haar gegeven zijn op haar in geslagen weg voort te gaan. Ik kan niet nalaten om de jubileerende Vereeniging geluk te wenschen het haar schoont feest en ik zou niets liever zien, dan dat nog vele Leidsche heeren en dames zich als lid kwamen opgeven, waarvoor eiken Maandagavond van 810 uur in het ge bouw van den R. K. Volksbond gelegenheid bestaat. G. MUDDE pr. Moderator. R.-K. METAALBEWERKERSBOND. Bij het zilveren feest- Het bestuur van de afdeeling Leiden van den R.-K. Metaalbewerkersbond verzoekt ons opname van het volgende: Aan den vooravond van de feestelijke herdenking van het 25-jarig bestaan der afdeeling willen wij nogmaals uw mede werking vragen om deze herdenking waar dig te vieren. Allereerst roepen wij U op de voorbe reidingsavonden bij te wonen, welke ge houden worden in de kapel der R.-K. H. B. S. (Mariënpielstraat, voorheen „Posthof'.) Spreker voor deze avonden is de geeste lijk adviseur pater v. d. Snoek, die eeni ge zeer actueele onderwerpen zal behan delen. Deze bijeenkomsten, welke worden ge houden op Donderdag en Vrijdag a.s. des avonds half acht zijn ook toegankelijk voor huisgenooten en anderen. Vervolgens roepen wij u op de voor de ze gelegenheid op te dragen gezongen H. Mis bij te wonen, in de kapel der R.-K. H. B. S. Zondagmorgen om 8 uur. Onder deze H. Mis zullen wij gezamen lijk ter H. Tafel naderen om God te dan ken voor de weldaden in die 25 jaar gege ven aan onze afdeeling en aan de leden geschonken. De gezangen der Mis en verdere gezan gen worden door enkele onzer leden uit gevoerd onder leiding van den eerw. pa ter L. Zonderland, leeraar R.-K. H. B. S. Vrienden toont uw goeden wil en komt in massa op naar deze kerkelijke herden king welke alleen voor de leden toegan kelijk is. Na de H. Mis gemeenschappelijk ontbijt in een der zalen van de R.-K. H. B. S. uit sluitend voor die leden, die daaraan heb ben willen deelnemen. Des middags van 1 tot 3 uur houdt het bestuur receptie in het Bondsgebouw, al waar gelegenheid bestaat het bestuur te complimenteeren. As. Maandagavond te half acht precies groote feestavond in de zaal van „Zomerlust" voor de leden en verdere genoodigden. Toegang alleen op vertoon van programma, terwijl elk lid een huisgenoote kan mede brengen. Aan dezen maatregel 'wordt streng de hand ge houden, want zoowel meerdere huisgenoo ten als kinderen worden niet toegelaten tot dezen feestavond. Op dezen feestavond zullen allereerst onze jubilarissen gehuldigd worden. Deze zijn: de heeren B. Bekkering, H. Goddijn, B. de Geus, J. Hudepool (bode), J. v. d. Post en J. van Hees. De feestrede wordt uitgesproken door den bondspenningmeester den heer H. 'A. van Tongeren, terwijl de bekende fam. Hofman het verdere gedeelte van den avond voor haar rekening zal nemen met een geheel nieuw repertoir, waarbij reeds bij voorbaat succes verzekerd is, gezien de goede naam, welke van dit gezelschap uit gaat. De feestavond wordt besloten met een gezellig samenzijn. Alzoo in het kort onze plannen, welke wij u aanbieden en waarmede wij hopen ons 25-jarig bestaan op waardige wijze te herdenken. Om dit te doen slagen roepen wij u me dewerking in om zoowel de kerkelijke als de feestelijke herdenking bij te wonen. Leden van St. Eloy, wij rekenen op U. „ST. RAPHAEL". Maandagavond hield de afd. Leiden van „St. Raphael" een ledenvergadering in het bondsgebouw. De voorzitter opende de vergadering met den chr. groet, een woord van welkom aan den eerw. geest, adv. en verder alle aanwezige leden, dank zeggende voor de goed opkomst. Vooral de trammannen waren goed verte genwoordigd. Door den voorz. werden eenige gebeden gestort voor de zielerust van den overleden bisschop Z.D.H. Mgr. Aengenent. Verder voor het overleden lid H. v. d. Eshof De notulen der vorige vergadering wer den voorgelezen en onder dankzegging der ingekomen stukken plaats door den secretaris. Een schrijven van het herstel lingoord Mgr. Mutsaers, over het organi- seeren van een loterij. In verband met het steeds verminderen van het ledental, door afvloeiing, pensioneering en op wacht geld stellen van personeel bij spoor en tram; en de vermeerdering van het aan tal verpleegdagen m genoemd H.O.V. moest genoemd bestuur iets doen om deze tekorten op te vangen. Door den 'secretaris werd een woord van opwekking gesproken om toch vooral mede te helpen deze loterij te doen sla gen. Aller medewerking was noodig, om het op hun arbeid gebouwd Mgr. Mut- saersoord te steunen en hun zoo zegenrijk begonnen werk te helpen vervolmaken. Daarna had behandeling plaats van den Beschrijvingsbrief voor den Raad van af gevaardigden op 56 en 26 November, wel ke, dit jaar te Venlo gehouden wordt. Met klem moesten de twee voorstellen van de afd. Leiden verdedigd worden. Voorstel 1: de contributie-afdracht aan het hoofdbestuur met 3 centen per week te verminderen. Voorstel 2: om het perso- j neer na 40 dienstjaren in de gelegenheid j te stellen vrijwillig den dienst onder j toekenning van pensioen te verlaten. Als afgevaardigden en plaatsvervangers wer- den gekozen de heeren Polak en Naber. Door den voorzitter werd ook een aan- j sporing gericht tot de aanwezigen, om toch i vooral de door den R.K. Volksbond geor- j ganiseerde ontwikkelingsavonden te be zoeken; welke zeer leerrijk zijn; vooral voor de bestuursleden en vertrouwens mannen. Daarna had de rondvraag plaats, waar van door vier leden werd gebruik ge maakt. Bij monde van den heer Verkuilen werd het bestuur namens de tramleden, dank gebracht voor het destijds genomen initiatief, om 11 tramleden den Bondsdag te Venlo op kosten der afdeeling te doen medemaken. Dat was een heerlijke dag, en zoodoende was de Leidsche afdeeling ook sterk vertegenwoordigd te Venlo. Nadat de vragenstellers tot tevredenheid waren beantwoord, werd de zeer geani meerde vergadering gesloten met den chr. groet. VERKOOP VAN KASBONNEN DOOR DE STED. LICHTFABRIEKEN. Evenals anderen ondervinden ook de Lichtfabriken, met name by de maande lijks terugkeerende inning van het ver schuldigde wegens gas- en electriciteits- verbruik, dat het als gevolg van de econo mische omstandigheden voor menigeen thans buitengewoon bezw aarlijk is be trekkelijk groote bedragen in eens te vol doen. Met het open oog voor die moeilijk heden heeft de Directie der Lichtfabrie ken reeds eenige jaren geleden, voorname lijk ten behoeve van de muntgasverbrui- kers, die tevens electriciteit betrekken, de gelegenheid geopend tot tusschentijdsche betaling door het in het leven roepen van een ophaaldienst, die de verbruikers in staat stelt bij zich aan huis kasbonnen ter waarde van f 0.25 te koopen; de aldus ge kochte kasbonnen worden dan voor de geldswaarde, die zij vertegenwoordigen, bij de aanbieding van de quitantie op het daarop vermelde bedrag in mindering ge bracht. Het gevolg van dezen maatregel is geweest, dat vele verbruikers op voor hen gemakkelijke wijze het geheele be drag van de quitantie op tijd konden vol doen en zich dus tevens extra administra tie- en incasso-kosten bespaarden. Het ligt nu in het voornemen van het Gemeentebestuur den aankoop van kas bonnen, die tot dusver vrijwillig plaats had, voor de daarvoor naar het oordeel der Directie in aanmerking^komende ver bruikers bij verordening verplicht te stel len, terwijl na aanneming van het desbe treffend voorstel door den Raad, de Direc tie zich voorstelt van de haar alsdan ver leende bevoegdheid gebruik te maken ten aanzien van de muntgas verb ruikers, die tevens electriciteit betrekken. Telkens om de veertien dagen zal een beambte van de fabrieken zich dan bij de bovenbedoelde verbruikers vervoegen om kasbons te verkoopen; die bons zullen dan voorts bij de aanbieding van de quitantie, welke voortaan om de twee maanden zal plaats hebben, in betaling worden geno men. Overwogen wordt tevens op verschillen de punten in de stad verkoopstations te vestigen, waar het publiek zich van kas bons kan voorzien, indien de beambte der fabrieken de verbruikers niet thuis mocht hebben gevonden. Het gemeentebestuur verwacht, dat op deze wijze de invordering van het ver schuldigde op minder bezwaren zal stui ten, waarmede niet alleen de belangen van de fabrieken, maar tevens en niet in het minst die van de verbruikers zullen worden gediend. Leiden zal dan een der weinige groote gemeenten zyn, waar een veertiendaagsche inning bestaat. De Commissaris van Politie alhier brengt in herinnering de verordening, regelende het toezicht op alhier vertoevende vreem delingen, waarbij is bepaald dat een ieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, binnen 24 uur, nadat de vreemdeling daarin is opgenomen, ver plicht is hiervan kennis te geven aan ge noemden commissaris van Politie (bureau Vreemdelingendienst Zonneveldstraat alhier geopend van 912; 24; en 7—9 uur). Deze kennisgeving is eveneens verplicht, indien de vreemdeling reeds alhier aan een ander adres heeft vertoefd. Deze bepaling geldt niet aleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's, enz. ongeacht den duur van het verblijf. Op verzoek wordt van deze kennisge ving een bewijs uitgereikt. Door aangifte bij het Bureau van de Bevolking of den Raad van Arbeid vervalt bovengenoemde verplichting niet. Nalatigheid is strafbaar. (ZIE VERVOLG STADSNIEUWS PAG. 7). BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Nicolaas, z. v. N. Guldemond en W. J. Beurse. Geertruida Elisabeth, d. v. B. O verdijk en J. A. Lange veld. Gjjsbertus, z. v. P. Landkroon en R. Berg man. Overleden: W. Th. Koevoet-Gijben, wed.e 72 j. A. Lasschuijt m. 28 j. M. Braxhoven d. 16 j. P. Kret-Schillemans vr. 51 j. J. J. Broekveld m. 66 j. N. Korswagen wedn. 77 j. Chr. W. Die- mont v. d. Brand ongeh. v. 38 j. Chr. Th. Rademaker m. 54 j. C. Stavleu z. 24 j. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen wis- en natuurkunde, letter F de heer J. F. Sirks, Leiden. Geslaagd voor het examen van apothe kers-assistent te Leiden de dames: A. Bre- denhorst, Den Haag, A. W. M. Beekman, Den Haag, J. M. Rademakers, Den Haag, B Cohen, Den Haag. LAATSTE BERICHTEN TEELTSTEUN SPINAZIE- EN RADIJSZAAD. Van officieele zijde wordt ons medege deeld, dat over eenigen tijd de afkondi ging kan worden tegemoetgezien van eenige ministerieele beschikkingen, krach- tens welke steun zal kunnen worden ver leend voor de teelt van spinazie- en ra dijszaad. Het ligt niet in het voornemen, over te gaan tot een rechtstreeksche steunverlee- ning aan de telers van bovengenoemde zaden, doch, uitgaande van de omstandig heid, dat een contractprijs voor spinazie- zaad van 16 per 100 Kg. en voor radijs zaad van 26 per 100 Kg. mag worden geacht nog juist de noodzakelijke produc tiekosten te dekken, zal aan de handelaren een toeslag kunnen worden gegeven, wan neer uit door hen over te leggen beschei den blykt, dat de gemaiddelde verkoop prijzen voor de hoofdsoorten van beide gewassen (de geselecteerde zaden blijven daarbij buiten beschouwing) van dien aard zijn, dat zij niet in staat zijn, dezen prijs aan de telers uit te betalen. Hierbij is als grondslag aangenomen, dat een gemiddelde verkoopprijs voor spi- naziezaad van 25 en voor radijszaad van 40 per 100 Kg. voor den handel voldoen de is om den telers bovenbedoelden con- tracprijs te waarborgen. Het bedrag der toeslagen hangt af van de hoogte van de als zoodanig vast te stel len gemiddelde verkoopprijzen van spina zie- en radijszaad, met dien verstande, dat bij een gemiddelden verkoopprijs van spi- naziezaad van 21 per 100 Kg. of lager een toeslag van f 4 per 100 Kg. zal wor den gegeven en by een gemiddelden ver koopprijs van radijszaad van 32 of lager 8 per 100 Kg. Wordt de gemiddelde verkoopprijs voor spinazie- respectievelijk radijszaad vastge steld op een bedrag resp. liggende tus schen 21 en 25 per 100 Kg. en f 32 en 40 per 100 Kg., dan. wordt de toeslag naar evenredigheid berekend. Om voor den toeslag in aanmerking te kunnen komen moet de handelaar met den teler hebben gecontracteerd op basis van het z.g. organisatiecontract, terwijl analyse van het zaad door het Proefstation voor Zaadcontrole te Wageningen moet ge schieden. KIND VERBRAND. Hedenmorgen te omstreeks half tien is door tot dusver onbekende oorzaak brand ontstaan in een schuurtje, gelegen achter de woning van den heer Balgooy aan de Meerveldstraat te Oss, terwijl vier kleine kinderen van het echtpaar in de schuur aan het spelen waren. Toen de huisvrouw van den heer Balgooy toesnelde om de kinderen te redden, bleek een vijfjarig zoontje zoo ernstige brand wonden te hebben bekomen, dat hij vrijwel direct overleed. Het lijkje van de kleine is naar het ziekenhuis te Oss overgebracht. De drie andere kinderen hadden geen brandwonden opgeloopen. Zij konden in veiligheid gebracht worden. Het brandje was spoedig gebluscht. GOEDE VANGST DER POLITIE TE LAGE ZWALUWE. Het blijkt, dat de politie met de arresta tie van den persoon, die te Lage Zwaluwe in de R.K. kerk een offerblok lichtte en den inhoud daaruit ontvreemdde, een goede vangst heeft gedaan. De verdachte bekende reeds niet minder dan elf diefstallen in verschillende R.K. kerken in Noord-Bra bant en Noord- en Zuid-Holland gepleegd, o.a. in Amstelveen, Noordwijkerhout, Hil versum, Velsen en Nieuwveen. Maandag heeft hij nabij het dorp Klundert de plaats aangewezen, waar hij een uit de R.K. kerk van Klundert medegenomen offerblok in het water had geworpen. Het gelukte de po litie het vermiste voorwerp uit het water op te visschen. Vervolgens werd verdach te medegenomen naar de R.K. kerken van Standdaardbuiten, Oudenbosch en Zegge, waar door hem ook de offerblokken wa ren gelicht. Ook verklaarde hij in de om geving van 's Hertogenbosch te hebben ge opereerd en uit een R.K. kerk in de om geving van Oosterhout een offerblok uit de kerk te hebben medegenomen en na van den inhoud te hebben ontdaan, te hebben weggeworpen. Ook dit offerblok is op zijn aanwijzing teruggevonden. TELEGRAMMEN A.S. GEHEIM CONSISTORIE. ROME, 20 November (A.N.P.). Z. H. de Paus heeft besloten het Geheim Consistorie tegen 16 Dec. a.s. bijeen te roepen ter be noeming van eenige kardinalen o.m. van een aartsbisschop van Buenos Aires. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen Luxor: Afgekeurd. Roxy: Toelaatbaar voor volwassen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen land zullen versterkingen worden aange bracht in het gebied van Gabre Darre. De luchtvaartafd. heeft verscheidene verken ningsvluchten gemaakte in Zuidelijk Tegré. TREEDT PRESIDENT MASARYK AF? LONDEN, 20 November. (A.N.P.) De „Daily Herald" meldt uit Praag, dat presi dent Marasyk heeft besloten of te treden als president van Tsjecho Slowakije. Ma- saryk heeft deze functie sedert de vorming van de Tsjechische republiek, thans 17 jaar geleden, bekleed. Zijn aftreden zou einde van dit jaar worden bekend gemaakt. Dr. Benesj, de minister van buitenlandsche za ken en de rechterhand van president Ma- saryk, zou zyn opvolger worden. Masaryk zou Benesj in die functie van advies die nen. DE AUTONOMISCHE BEWEGING IN NOORD-CHINA. TOKIO, 20 November. (A.NP.) Het is waarschijnlijk, dat de afkondiging van de autonomie in Noord-China, welke oorspron kelijk was vastgesteld op 20 November, en kele dagen zal worden uitgesteld. Japan beweert de beweging niet te steunen. Het ministerie van buitenlandsche zaken heeft het gerucht tegengesproken, dat Ja pan de autonomistische beweging zou steu nen. Deze beweging wordt door de Japan- sche regeering met ernstige bezorgdheid gade geslagen. De houding der leiders is bekend, doch het verluidt, dat, indien zij den steun van Japan zouden verzoeken. Japan dit verzoek in gunstige overweging zou nemen. Verklaringen van Tsjang Kai Sjek. De verklaringen van Tsjang Kai Sjek voor de Kwo Min Tang worden uitgelegd als een verzekering van Japan, dat de Cen trale regeering een politiek zal volgen van niet-inmenging in Noord China. Het Japan- sche ultimatum loopt vanmiddag (om 4 20 uur Amst. tijd) af. DE OORLOG IN OOST-AFRIKA. Ras Seyoem over de Takazze. ROME, 20 Nov. (A.N.P.)Berichten uit Asmare melden, dat Ras Seyoem de rivier Takazze is overschreden op een tot dusver door de Italianen nog niet bezet punt. Generaal Graziani vordert. DJIBOETI, 20 November (A.N.P). Het leger van Generaal Graziani in hec Zuiden van Abessynié is opgerukt tot Woraleh, tusschen de rivieren Fafan en Jerer. een kruispunt van karavaanwegen. Het punt wordt beschouwt als strategisch belangrijk, daar het den marschweg naar Harrar en Djijiga bestrijkt. Het 50ste legerbericht. ROME, 20 November (A.N.P.). Het 50ste legerbericht luidt: De zuiveringsactie in het gebied van Tembien wordt voortgezet. Men heeft geconstateerd, dat de verliezen van den vijand bij het treffen in de buurt van den berg Goendi op 11 dezer meer dan 100 dooden hebben bedragen. In Somali- MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 20 Nov. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 230 vette kalveren 5460, 4852 en 3846 cent per kg. levend gewicht, 28 nuchtere kalveren f 3.507.00 per stuk; 229 varkens: vleesch- varkens wegende 90110 kg. 4849 cent zware 4647 en vette 4445 cent per kg. slachtgewicht. 3 wagons geslechte runde ren uit Denemarken. Overzicht: Vette kal veren aanvoer minder dan vorige week, zeer vlugge handel, prijzen oploopend, en kele zeer beste met hoogere noteering. Nuchtere kalveren korte aanvoer, vlugge handel, oploopende prijzen. Varkens, re delijke aanvoer, handel zeer hoog, prijzen lager. 'S HERTOGENBOSCH, 19 Nov. Boter. Aangevoerd 15.700 kg. boter. Hoogste prijs 1.59, laagste prijs f 1.50, middelprijs 1.57. WOERDEN, 20 Nov. Aanvoer 247 par tijen kaas. met rijksmerk le kwal. f 23 25, 2e kwal. f 2122, Handel matig. KOUDEKERK, RIJNDIJK, 19 Nov. Eierenveiling. Aanvoer 2580 stuks. Prij zen: kippeneieren f 5.005.80, eenden eieren f 2.903.40 per 100 stuks, boter 6473 cent en kaas 1824 cent per pond, kippen 4065 cent, eenden 3545 cent, konijnen f 0.801.15 per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlyn 59 25 Londen 7.25>/? New York 1.475, j Parijs 9.701/2 j Brussel 24.91 j Zwitserland 47 86 Milaan 11.90 i Madrid 20.15 Oslo36.50 j Kopenhagen32.45 Stockholm 87.45 Praag6.10 j Weenen j Boedapest I Prolongatie 2^ pet. Donderdagmorgen om 11 nor begint het plaatsbsspreken van

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3