ÉH WOENSDAG 20 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. OVEREENKOMST MET DE N.V. GEKRO TE OVERSCHIE. Op 19 Maart 1934 besloot de Raad tot het aangaan van een overeenkomst met de N.V. Gekro te Overschie in zake de des tructie van afgekeurd vee en vleesch, wel ke overeenkomst met ingang van 1 Januari a.s. afloopt. Achtten B. en W. het toen in de toelichting bij hun voorstel eer een voor- dan een nadeel, dat de overeenkomst slechts voor een korten termijn werd aangegaan, omdat het in dien tijd niet uitgesloten scheen, dat de door den Minister van So ciale Zaken ingestelde destructie-commis- sie tot de oprichting van overhendsdestruc- toren zou adviseeren, de omstandigheden zijn sedertdien dermate veranderd, dat van oprichting van overheidsdestructoren bin nen afzienbaren tijd geen sprake zal zijn; immers de prijzen van de door de destruc tie verkregen producten/ zijn van dien aard, dat een loonende exploitatie vrijwel uitgesloten moet worden geacht en de Re geering zal dan ook, zoolang dit het geval is, uit financieele overwegingen daartoe haar goedkeuring niet verleenen. Onder deze omstandigheden blijft Leiden voor destructie dus aangewezen op het destruc- t' 'rijf van de N.V. Gekro te Overschie, v egen B. en W. overigens noch uit •hygiënisch, noch uit financieel oogpunt be zwaar hebben. De ervaring toch heeft ge leerd, dat de vennootschap zich op loffe lijke wijze van de door haar bij de overeen komst op zich genomen verplichtingen kwijt, terwijl de overeenkomst voor de gemeente tot een niet onaanzienlijke be sparing van kosten heeft geleid. De N.V. Gekro heeft thans voor het tijd vak 1 Januari 19361 Januari 1939, met stilzwijgende verlenging telkens voor drie jaren, behoudens tijdige opzegging, een nieuwe ontwerp-overeenkomst aangeboden waarvan de inhoud in hoofdzaak gelijklui dend is aan dien van de thans geldende. Met name zal de door de gemeente aan de vennootschap te betalen vergoeding weder 300 per jaar bedragen, althans voor de jaren 1936 en 1937; voor 1938 en volgene jaren echter zal krachtens art. 14 van het concept de vergoeding uiterlijk 1 Juli van elk jaar worden vastgesteld, voor 1938 op uiterlijk 1 Juli 1937 aan de hand van de bedrijfsuitkomsten over het tijdvak 1 Augustus 193431 December 1936, en voor volgende jaren van die van "de telkens voorafgaande kalenderjaren. De mogelijk heid is dus niet uitgesloten, dat over 1938 en volgende jaren een hoogere vergoeding zal moeten worden betaald, doch B. en W. achten het niet onbillijk, dat de gemeente in een eventueel verlies op de exploitatie haar deel bijdraagt, te meer nu, zooals reeds gezegd, de overeenkomst in den af- geloopen tijd en met name in 1934, toen niet minder dan 320.000 K.G. afgekeurd materiaal naar den destructor te Overschie is vervoerd, voor de gemeente een groote besparing van kosten heeft gebracht. De door de gemeente over 1938 en volgende jaren te betalen vergoeding wordt trou wens in laatste instantie niet door de ven nootschap zelf bepaald, doch bjj het niet bereiken van overeenstemming door een commissie van drie personen, van wie er eën door de vennootschap, de tweede door het bestuur van de Afdeeling Zuid-Hol land van de Vereeniging van Nederland- sche Gemeenten en de derde door de beide aldus benoemden wordt aangewezen. In 't contract is dus een waarborg gelegen, dat de gemeente niet meer zal betalen, dan in derdaad noodig is. VERLAGING ABONNEMENT OP DE RADIO. Commissarissen der Lichtfabrieken dee- len mede, dat als gevolg van de moeilijke economische omstandigheden tal van bij het radio-distributie-bedrijf aangeslotenen genoopt worden hun abonnement op te zeg gen. Hoewel tot dusver dit verlies door toe treding van nieuwe abonné's gelukkiger wijs nog ruimschoots wordt overtroffen, meen en commissarissen toch reeds thans tot eenige verlaging van de aansluitings- kosten te moeten overgaan, zulks om ook in de toekomst dezen voor het bedrijf zoo noodzakelijken aan\Vas van abonné's te kunnen blijven behouden. In een ontwerp-verordening tot wijzi ging van de Radio-verordening stellen zij dan ook voor de aansluitingskosten, thans 12.50 en 13.bedragende, met 5. te verlagen en de kosten van aansluiting in perceelen of perceelsgedeelten, waarin reeds een aansluiting aanwezig is, terug te brengen van 5.tot 2.50. De datum van inwerkingtreding van het nieuwe tarief ware voorts op 1 November j 1. te bepalen. VERLAGING ABONNEMENT ELECTRISCHE KLOKKEN. In verband met het toenemend ge bruik van electrische synchroomklokken verdient het naar de meening van commis sarissen der Lichtfabrieken aanbeveling, teneinde opzegging van abonnementen te voorkomen, de abonnementsprijzen voor aansluiting op het electrische klokkennet te verlagen en meer in overeenstemming te brengen met de huidige tijdsomstandig heden. Tegen zoodanige verlaging bestaat geen overwegend bezwaar, eenerzijds omdat de vaste lasten (in hoofdzaak rente), welke op den klokkendienst drukken, als gevolg van de sedert 1911 plaats gehad hebbende aflossingen niet onbelangrijk zijn vermin derd, anderzijds omdat de aanschaffings prijzen van het materiaal den laatsten tijd belangrijk lager zijn. Behalve de klokken in verschillende ge meentegebouwen, waarvoor de voorgestel de verlaging van den abonnementsprijs ad pl.m. 50 pet. aan de verschillende gemeen tediensten ten goede zal komen, zijn thans nog 40 klokken bij particulieren op het net aangesloten, die jaarlijks 824.opbren gen; door de voorgestelde verlaging zal die opbrengst 400.minder bedragen. Daarbij bedenke men, dat bij de bestaan de huren de kans groot is, dat door het be danken van aangeslotenen de opbrengst op den duur eveneens zal dalen, terwijl de installatie en het net toch in stand moeten worden gehouden ten behoeve van de open bare tijdaanwijzing in de stad. B. en W. stellen den Raad voor, zich met dit advies te vereenigen. KASBONNEN AAN DE LICHT FABRIEKEN. In een schrijven geven Commissarissen der Stedelijke Fabrieken van Gas en Elec- triciteit in overweging de Gasverordening en de Electriciteitsverordening in dien zin te wijzigen, dat de Directie de bevoegdheid verkrijgt om verbruikers, wien het, om welke reden ook, moeilijk valt het door hen aan de fabrieken verschuldigde eens per maand in de zomermaanden eens per twee maanden te voldoen, door aan koop van kasbonnen met een bepaalde geldswaarde tot tusschentijdsche betaling te verplichten. Met dezen maatregel, die niet alleen de belangen van de fabrieken, maar ook en niet in het minst die van de boven bedoelde verbruikers zeiven dient, kunnen B. en W. zich vereenigen. B. en W. geen den Raad in overweging, daartoe te besluiten. Verhoogde subsidie aan de Ver. tot Verbetering van het Lot der Blinden. Bij raadsbesluit van 24 Juli 1933 werd de subsidie aan de afdeeling Leiden der Vereeniging tot verbetering van het Lot der Blinden in Nederland en zijne Kolo niën bepaald op ten hoogste 6000.per jaar. De subsidie was aanvankelijk lager; toen zij voor het eerst werd toegekend in November 1928 bedroeg zij 1500. doch wegens de voortdurende stijging van de netto-kosten van de door de vereeni ging georganiseerde werkverschaffing aan de blinden, werd de subsidie geleidelijk verhoogd, eerst tot 3000.daarna tot 5.000.en ten slotte tot het genoemde bedrag van 6000. Blijkens door het afdeelingsbestuur aan B en W. gedane mededeelingen, is inmid dels ook dit bedrag onvoldoende gewor den. Tengevolge van de tijdsomstandighe den is de afzet van de producten van de inrichting steeds kleiner geworden; de fi nancieele moeilijkheden zijn daardoor thans van dien aard, dat de vereeniging zonder extra financiaelen steun niet in staat is de tot 1 Januari 1936 vereischte uitgaven te doen. De rekening 1934 heeft een ongedekt tekort van pl.m. 900.ter wijl voor 1935 op een ongeveer even groot tekort moet worden gerekend. Teneinde de vereeniging in staat te stellen aan haar loopende verplichtingen te voldoen zal haar over 1935 een buitengewoon subsidie van 1700.moeten worden verleend. In de gegeven omstandigheden achten B en W., gelet ook op den aard van het door de vereeniging ondernomen werk, aanleiding aanwezig dit bedrag van 1700 te verstrekken; op de voor 1936 te treffen regeling hopen zij zoo spoedig mogelijk bij den Raad terug te komen. Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis. Het bestuur van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis biedt den Raad de volgende voordracht aan voor de benoe ming van een regentes ter voorziening in de, door het aan mevrouw de wed. mr. H. A. Sypkensgeboren van Oosten Slinge- land als zoodanig verleend eervol ontslag, ontstane vacature. 1. mevrouw A. M. H. KorffAdrian, Rijnsburger weg 43a. 2. Me vrouw M. C. van der Vlugt, Groenhoven- straat 6, beiden te Leiden. Directeur Maatschappelijk Hulpbetoon De directeur van den Dienst voor Maat schappelijkHulpbetoon, mr. dr. S. Roze mond, werd als zoodanig bij besluit van 18 Juni 1934 benoemd in tijdelijken dienst, terwijl de datum van infunctietreding, waarvan de bepaling aan B. en W. werd overgelaten, door hen is vastgesteld op 1 September d.a.v. Op 1 September 1935 bekleedde de heer Rozemond die functie derhalve een jaar. De Gemeentelijke Commissie voor Maat schappelijk Hulpbetoon geeft in overwe ging den heer Rozemond in zijn voornoem de functie in vasten dienst aan te stellen, zoomede om hem daarbij dadelijk in het genot te stellen van één periodieke ver hooging van wedde. B. en W. kunnen zich hiermede vereeni gen. De vaste aansteling zal kunnen ingaan op 1 December a.s. Ontslag leeraar gemeentelijke H. B. S. De heer J. Hirschig, die 14 Februari 1936 den leeftijd van 65 jaar bereikt, verzoekt hem met ingang van 1 Maart a.s. eervol ontslag te willen verleenen als leeraar in de Wiskunde aan de Gemeentelijke Hoo gere Burgerschool alhier. Overname strookje grond- In de zitting van 25 Maart j.l. besloot de Raad tot de overneming van eenige strooken grond aan de Plantage en den Hooge Rijndijk, zulks met het oog op het maken van een behoorlijke aansluiting van genoemde wegen aan de verbreede Utrecht- schebrug. Inmiddels heeft ook de eigenaresse van een perceel, waarmede aanvankelijk geen overeenstemming, kon worden verkregen, zich bereid verklaard het van dat perceel benoodigde gedeelte voortuin, ter grootte van pl.m. 20.50 M.2, tegen een bedrag van 10.per M.2 aan de gemeente af te staan. In Leiden gevestigd. E. J. M. Bakker, winkelber., Hooigracht 95. A. D. Beaufort en fam., Stadhouders laan 12. A. M. Berbee, dienstbode, N. Rijn 42. T. A. Beute, koopman, Klok- steeg 13. J. G. v. DrutenBlinde, Ja cob Catslaan 49. F. Bobeldijk, N. Rijn H. Bos, luitenant ter zee, Plant soen 9b. D. ten Ca te Brouwer, Wasse- naarsehew. 6. N. v. Duijn en fam., be steller v. Gend en L., Heerensteeg 31a. Th. W. Dorresteijn, winkelber., Nieuwst. 13. C. K. W. Eckhaxd, loopknecht, R. Visscherstr. 9. J. Eilander, dienstbode, Oegstgeesterlaan 37. D. L. Eldering, in specteur SLF, le Binnenv. gracht 15. L. v. Harskamp, dienstbode, Plantage 1. H. J. de Heiden en fam., reiziger, v. t Hoffstr. 27. J. P. de Heiden en fam., caféhouder, Maresingel 45a. A. M. Jan sen, huishoudster, Witte Singel 32. J. Chr. Janssen, kantoorbed., P. J. Bolkstr. 17. A. J. Kapteijn, ass.-apoth., Oude Singel 72. E. M. ZwetslootKerkvliet, Kam. Onneslaan 35. M. J. Klootwijk, werkster, Nip ponstraat 2a. G. C. Koren hof, huishoudster, Heerengr. 2a. J. B. v. Krugten en fam., Roodenbstr. 11. J. W. v. Kuilenburg, dienstbode, Zoeterw. Singel 7. K. ter Laan, dienstbode, Lammen- schansw. 9. A. v. d. Linden en fam., Leeuwenhoekstr. 4. W. F. v. d. Mee en fam., Vliet 36. W. M. Methöfer, Rijnsb. weg 10. O. J. Meijers, Rijnsb. weg 13. M. L. H. C. Nelisen, verkoopster, Breestr. 74. H. M. J. Nonhebei, Groeneveldst. 9. C. J. Op den Camp, buffetbediende, Pieterskerkch.st.. 24. M. E. du Pon, ver pleegster, Oude Singel 140. C. W. Pouw, winkeljuffr., Leeuwerikstraat 6. P. Rey- neveld en fam., Heerengr. 126. H. J. v. d Suree, grondwerker, Tesselschadestr. 22. G. J. Staverman, Mariënpoelstr. la. M. Tijmstra, dienstbode, da Costastraat 29. J. M. Visser, groentenhandelaar, Roodborststr. 51. J. Vogelenzang en Fam., retoucheur, Coornhertstr. 8a. L. P. M. Walter, Zeemanlaan 34. G. H. Wegerif, Pieterskerkhof 9. P. J. v. d. Zanden, winkelbed. Breestraat 141. P. H. v. d. Zon, dienstbode, de M. v. Streef- kerkstr. 27. A. v. Zundert, dienstbode, Breestraat 84. Uit Leiden vertrokken. C. van der Bent, Bloemendaal, W. de Zwijger la an 89. L. M. Bobe, Groningen, Prinsesseweg 58. 'J den Boer, Amster dam, Vondelstr. 66. D. E. Bosselaar, Rot terdam, Heemraadsingel 96. R. J. Bou rn an, Batavia, Kadjiweg 21. L. Dem- menie en fam., Voorschoten, Rijndijk 160. J. M. Dietz, Utrecht, Westerstraat 2. Wed. M. StaphorstFasseur, Zoeterwoude, H. Rijndijk F65. S. M. Flam an, Wasse naar, Gravenlaan 1. A. Gunther, Ham bo rn, Gottliebstr. 90. C. L. v. d. Handel, Rotterdam, Admixaliteitsk. 90a. Wed. G. FavierHeijmans, Zoeterwoude, H. Rijndijk F65. W. v. Iterson, Den Helder, a. d. Hr. Ms. „Van Speijk". F. R. J. Jan sen, Den Haag, L. v. Meerdervoort 413. A J. v. d. Kaaij, Amsterdam, Reguliersgr. 17h. Raden A. Kasiman, Djokja, Pakoe Al am an. J. F. Knufman en fam., Den Haag, J. ten Brinkstraat 179. A. C. de Koning, Oegstgeest, Nassaulaan 18. M. M. E. Kraakman, Nistelrode, p.a. dr. Bou- man. M. Laukötter, Wassenaar, Langstr. 91. Wed. C. VerhoevenLigtvoet, Zoe terwoude, H. R-ndijk F65. C. J. v. cL Molen, Maastricht, Elis. Strouvenlaan 25 W. v. Norden, Den Haag, Valkenboschk. 661 A. P armen tier en fam., Zoeterwoude, H. Rijndijk F42. J. H. C. Parmentier, Zeist, Krakelingweg 2. W. J. G. M. Pierrot, Vinkeveen, V 87. Th. L. Presohner, Den Haag, Huygenspark 45. H. Pront, Am sterdam, Kastanjepl. 3. J. M. Simonis, Den Haag, Helenastr. 31. S. C. Sülze, Vlissingen, Koudehoek 1012. S. A. Ta- har, Den Haag, v.- Speijkstr. 125. J. S. Timmer, Amsterdam, Bestevaerstraat 108hs H. J. M. Timmerman, Tilburg, N. Goirl- scheweg 60. M. G. L. Titshof, Wassenaar, v. Z. v. Nijeveldstr. 103. M. P. J. v. d. Voort, Boskoop, Zijde 346. B. M. Spie gelerWarmerdam, Voorschoten, Leiid- schew. 187 I. J. v. Zeijst, Den Haag, Waalsdorperw. 108. GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEESl Gisteravond kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: burgemeester A. J. van Ger- revink. Secretaris: R. Reitsma. Aanwezig alle leden. Overgegaan wordt tot installatie van den heer J. Smit Jr., die in handen van den voorzitter de vereischte eeden aflegt. De voorzitter wenscht den heer Smit ge luk met zijn benoeming. Tot lid van de be grotingscommissie wordt in de vacature van den heer Kuyken benoemd den heer J. Smit. Tot leden van 't orgaan voor werkver schaffing en steunverleening worden be noemd de heeren dr. K. Sinman Thomas, B. J. M. Kortman en A. de Best. Begrooting. Behandeling der gemeentebegroting 1936. Bij punt 184 en 185: kleeding en uitrus ting der politiedienaars en veldwachters merkt de heer Kattenbusch op, dat de pos ten voor kleeding en rijwielen nogal hoog zijn geraamd. Spreker wijst in dit ver band op een contract, dat Leiden heeft met de firma Fongers. De heer Simon'Thomas vestigt de aan dacht van B. en W. er op zoo mogelijk in eigen gemeente te bestellen, waarop de voorzitter bevestigend antwoordt. Bij punt 191: belooning en premie aan brandmeester en brandspuitlieden stelt de heer Kattenbusch voor de belooning met 10 pet. te verlagen. De belooning is te hoog. De voorzitter zegt, dat in den Raad wel eens het tegenovergestelde is verkondigd. De heer Kruizinga is het niet eens met den heer Kattenbusch. Spr. vraagt of de heer Kattenbusch wel gedacht heeft aan 't risico der brandweerlieden. De heer Kortmann kan zich wel aanslui ten bij den heer Kruizinga. Spr. vindt de belooning niet te hoog. De heer Kattenbusch bedoelt alleen de belooningen bij de oefeningen en nacht dienst. Het voorstel-Kattenbusch wordt verwor pen met 8 tegen vijf stemmen, die van de heeren Bakker, Kattenbusch, Paardekoo- per, Uitenboogaard en Simon Thomas. Bij punt 192: onderhoud van brandblusch- middelen en reddingsmiddelen stelt de heer Kattenbusch voor niet wekelijks, doch om de veertien dagen proef te draaien en de kleine motorspuit buiten werking te stel len. De heer Paardekooper verklaart zich daartegen. De kleine spuit kan niet worden gemist, waarmede de heer Kruizinga het eens is. De heer Kattenbusch zal zijn voorstel om de kleine spuit buiten werking te stel len intrekken, doch handhaaft zijn voor stel betreffende het proefdraaien. De heer Smit informeert of de reparaties in de gemente kunnen geschieden, waarop bevestigend wordt geantwoord. Het voorstel-Kattenbusch wordt verwor pen met 11 tegen twee stemmen, die van de heeren Kattenbusch en dr. Simon Tho mas. Bij punt 195: onderhoud lantaarns en verdere kosten der verlichting merkt de begrootingscommissie op, dat de verlich ting van den Rijnzichtweg en Emmapark, gelet op het verkeer en bebouwing ter plaatse, overdadig is en vraagt of hierin verandering gebracht kan worden. Verder vraagt de commissie zich af of het noodza kelijk is de avondverlichting in de geheele gemeente tot 12 uur te laten branden. Straatverlichting. B. en W. zijn er van overtuigd, dat de bedoelde verlichting allerminst overdadig is. Het is maar van welk standpunt men bij het beoordeelen der verlichting uitgaat. Het is een zeer economische verlichting, die geheel tot zijn recht komt. Hooge licht masten, moderne lampen en er zijn geen boomen. Nu de nieuwe Rijksweg in gebruik ge nomen is, zal het verkeer op de Rijnzicht weg sterk toenemen. De verlichting, welke tot nu toe op halve sterkte brandt, zal dan ook verdubbeld moeten worden. In Poelgeest zijn alleen de lantaarns in bedrijf gesteld op punten waar bebouwing is, alsmede op de knooppunten der overi ge wegen. Verdere versobering is niet mogelijk en ook niet wensohelijk. Hoe meer stroom voor straatverlichting wor^t afgenomen, des te minder garantie behoeven gemeente en grondbedrijf bij te passen. Over de noodzakelijkheid om in de ge heele gemeente de avondstraatverlichting te laten branden tot 24 uur, kan men van meening verschillen. Om verschillende re denen verdient het aanbeveling, terwijl bij dooven om 23 uur weinig wordt bezui nigd (pijn. ƒ600). Op de begrooting is reeds gerekend op het niet laten branden van de electrische avondverlichting gedu rende Juni, Juli en Augustus, uitgenomen, die aan de Leidschestraatweg en Gevers straat. Verschillende leden voerden nog over deze post, die ƒ19326.50 bedraagt, het woord, waaruit bleek dat alleen deze post hoog vonden. De heer Paardekooper stelt voor de post met 1000, te verlagen. De heer den Ouden meent, dat met lam pen van minder capaciteit al een aardig resultaat wordt bereikt Het voorstel wordt aangenomen. De heer Kattenbusch stelt voor de post lidmaatschap van A. N. W. B. te schrappen. De heer Kortmann meent, dat er toch geen instelling in den lande meer nut heeft dan juist de A. N. W. B. Den heer Kattenbusch komt deze post belachelijk voor. De heer Paardekooper meent, dat een in stelling als de A. N. W. B. dient te wor den gesteund. Het voorstel-Kattenbusch wordt niet on dersteund en wordt dus niet behandeld. Burgerwacht. Volgnr. 203: kosten burgerwacht. De be grootingscommissie meent, dat, in weer wil van de waardeering voor dit instituut, de huidige omstandigheden het noodza kelijk maken de subsidie op 500.te brengen, dus met 125 te verlagen. De voorzitter kan gelet op het karakter van het instituut en de taak, die het te verrichten krijgt bij de luchtbeschermings dienst in deze gemeente, zich met het voor stel der commissie niet vereenigen. De heer Kruizinga is tegen de geheele subsidie. De heer Bakker verdedigt de verlaging met 125.— De heer Sanders verheugt het, dat deze post op de begrooting komt. Spreker vindt het echter ontoelaatbaar dat salarissen van ƒ200.worden uitbetaald en daarom is spreker voor verlaging. De voorzitter verdedigt nader deze post. Reorganisatie is in voorbereiding. Spreker meent voorts te weten, dat de commandant een gedeelte van 't salaris wederom aan de burgerwacht afstaat. Bij noodtoestand moet de burgerwacht dienen om de gemeentegebouwen te be schermen. De heer Kruizinga stelt de vraag of de burgerwacht wel in staat is politiediensten te verrichten. De heer Paardekooper wijst er op, dat het schietoefenterrein te ver is. Wanneer dit op andere plaats was, zou de belang stelling en deelname grooter zijn. Het voorstel der commissie wordt met 8 tegen 5 stemmen aangenomen. Post 214: subsidie aan den Bjjz. Vrijw. Landstorm. De heer Kattenbusch stelt voor deze post met 50.te verlagen, omdat de landstorm een Rijkszaak is. De heer Kruizinga verklaart zich tegen deze post. De heer Sanders meent, dat deze subsi die onontbeerlijk is en is B. en W. dank baar, dat zij het instituut willen blijven steunen. De voorzitter verdedigt deze post. Het voorstel-Kattenbusch wordt verwor pen met 9 tegen 4 stemmen, die van de heeren Kattenbusch, Bakker, Simon Tho mas en Kruizinga. Salarissen. Volgnr. 257: jaarwedde personeel der openbare werken. In verband met de vacature-Bummel stelt de begrootingscommissie voor de jaar wedde van den adjunct-opzichter van de begrooting af te voeren en op volgnum mer 287 1710 te ramen voor de jaarwed de van den tijdelijk gemeente-opzichter. B. en W. antwoorden, dat zij in verband met het vertrek van den heer Bummel de belooning van den tijdelijken gemeente opzichter reeds van de begrooting hebben afgevoerd. Verder achten zij het onjuist het sala ris van den adjunct-opzichter op volgnr. 287 te ramen, daar dit voorstel inhoudt aanstelling van den opzichter op arbeids contract. B. en W. wenschen een opzichter in vas ten dienst. Tegen aanstelling van den opzichter in tijdelijken dienst, die dan later bij geble ken geschitkheid in vasten dienst over gaat, bestaat geen bezwaar. B. en W. stellen voor het uittrekken van het salaris op volgnr. 254 te handhaven, doch het salaris terug te brengen op 1800, zulks in afwachting van een door B. en W. nader voor te stellen salarisregeling. Volgnr. 257: onderhoud wegen en voet paden. De heer Kattenbusch acht het be drag ƒ388 veel te hoog. Spr. meent, dat oppervlakte-behandeling van enkele we gen niet noodzakelijk is. De voorzitter weerlegt de bezwaren van den heer Kattenbusch, waarna dit punt wordt aangehouden tot de volgende verga dering. Hierna wordt de vergadering geschorst. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 25. En toen de lui naast een flauwte kregen van het lachen, zette ze het, als een verwend kind, op een schreeuwen. Boer Pummèls, op het lawaai en gekrijsch naar buiten gekomen, vroeg rood van kwaadheid, wie zijn lieve Keetje zoo had toegetakeld, maar de dader was natuurlijk niet aanwezig. 2ö. En terwijl Pummels iedereen ondervroeg, gluurden Piet en Pat door een raampje van de melkerij en genoten van de voorstelling, 'k Vond 't een reuze zet van je, Pat, grinnikte Pit, dat schaap moest nog veel meer op haar num mer gezet worden. En 't mooiste is, glunderde Pat, dat nie mand weet, wie het gedaan heeft, want zelfs jij kan niks bewijzen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11