RADIOPROGRAMMA'S DINSDAG 19 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT 0EKDE BLAD PAG. 9 GELENGDE BERICHTEN Doodelijke auto-botsingen te Woudenberg en Renswoude TWEE PERSONENAUTO'S ONDER WOUDENBERG TEGEN ELKAAR GEREDEN. Eén doode, één zwaar gewonde. Gisterenmiddag om vier heeft zich on der d< gemeente Woudenberg een ernstige botsing tusschen twee personenauto's voor gedaan, waarbij één doode valt te betreu ren, terwijl voorts een tweede persoon er zoo ernstig aan toe is, dat er voor zijn leven weinig hoop meer bestaat. Het ongeluk greep plaats op den hoek van den Rijksweg en den Provincialen- weg, den z. g. Viersprong, onder de ge meente Woudenberg, waar op genoemd tijdstip een auto, komende uit de richting Maarn en een wagen, welke van den kant van Woudenberg kwam, elkaxmet groo- te snelheid naderden. De botsing ontstond doordat de bestuurder van het eerstge noemde voertuig naliet de andere auto voorrang te verleenen. De schok was zoo hevig, dat de aanrijdende wagen, een open auto, tegen een paal vloog, waarna de beide inzittenden op den weg werden ge slingerd. Van hen is de 22-jarige Van der Bedum, woonachtig te Soest^zeer kort na het ongeluk ter plaatse overleden. Hij bleek een dubbele schedelbreuk te hebben beko men. Zijn metgezel, eveneens een jonge man, is met een zeer ernstige hersen schudding in buitengewoon zorgwekken- den toestand naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort vervoerd. Men vreesde vanavond het ergste voor zijn leven. De bestuurder van de andere auto, die alleen hierin was gezeten, is er heelhuids afgekomen, hoewel de wagen is omge kanteld. Dit voertuig kwam uit Den Haag en genoemde bestuurder was de heer W. H. B. Sierp. Rijks- en Gemeentepolitie waren spoe dig na het gebeurde op de plaats van het ongeluk aanwezig. De beide vernielde wa gens zijn in beslag genomen. Gisteravond was de indentiteit van het tweede slacht offer nog niet bekend. Toestand van het slachtoffer hopeloos. Omtrent den toestand van het tweede slachtoffer, den ongeveer 20-jarigen van der W. uit Soest, vernemen wij dat deze vrijwel hopeloos is. AUTO TE RENSWOUDE TEGEN EEN BOOM. Eén doode, één ernstig gewonde. Gisteravond omstreeks negen uur is in den beruchten bocht bij Renswoude een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij een persoon werd gedood en een ander levensgevaarlijk werd gewond. Een auto, komende uit de richting Rens woude, rijdende in de richting de Klomp, is in genoemde bocht, waarschijnlijk door dat het voertuig te groote snelheid had, met groote vaart tegen een boom gereden. Zwaar gewond werden de beide inzitten den uit den wagen gehaald. Een van hen, dr. Wouter Hiby uit Den Haag was vrij wel op slag dood. De bestuurder, de heer W. Stear, waarschijnlijk van Duitsche af komst, is in zorgwekkenden toestand naar het op eenige tientallen meters afstand ge legen gemeentehuis naar Renswoude ver voerd. De auto werd totaal vernield. Nader wordt gemeld, dat de toestand van het tweede slachtoffer, den heer W. Stear, die tijdelijk te Den Haag verblijf houdt, bevredigend is. In den loop van den avond is hij naar het Diaconessenhuis te Arnhem 'overge bracht, waar bleek, dat hij waarschijnlijk een hersenschudding en eenige schaafwon den had opgeloopen. Direct levensgevaar bestaat niet meer. DOODELIJKE VAL. In de Nozemanstraat te Rotterdam was gisteren de 22-jarige P. de Ruyter uit de Zomerhofstraat bezig op het dak van de woning van zijn broer een antenne te span nen. Door het afbreken van de daklijst gleed de man uit en kwam op straat te recht. Tijdens vervoer naar het ziekenhuis aan den Coolsingel is hij overleden. INBRAAK IN EEN KERK. Poging om het tabernakel te forceeren. mislukt. Gistermorgen heeft men in de parochie kerk te Zeeland (N.-Br.) de ontdekking ge daan, dat inbrekers een bezoek aan de kerk gebracht hadden, door met behulp van een ladder en een ingedrukte ruit naar binnen te klimmen. In de sacristie waren verschil lende kasten overhoop gehaald, zonder dat de dieven eenig succes hadden. Ook hebben zij getracht, het tabernakel open te bre ken; de koperen dekplaat van de taberna keldeur was er afgeschroefd, en de deur vertoonde sporen van een beitel, waarmee de misdadigers blijkbaar gepoogd hebben de deur te openen, wat hun niet gelukt is. Ten slotte zijn zij met den inhoud van de offerblokken verdwenen. De politie en marechaussee stelt een nauwkeurig onderzoek naar de daders in. OSS LEERT NOG NIET GENOEG! Twee brutale inbrekers te Maassluis in arrest. De recherche te Maassluis is er in ge slaagd de beide daders te arresteeren van den inbraak ten huize van den heer S. aan de Wilhelminalaan aldaar, Zondagavond jl. gepleegd. Beide inbrekers zijn toen op de vlucht geslagen zonder de gelegenheid gehad te hebben iets mee te nemen. Het zijn de Gebrs. W. uit Rotterdam, die bij hun verhoor bekenden de daders te zijn van niet minder dan 14 inbraken in den omtrek, o. m. te Schiedam en Vlaardin- gen. Omtrent de inbraak bij den heer S. te Maassluis meldt de „Msb." nog het vol gende: Zondagavond, acht uur, kwam de heer S. aangifte doen, dat hij, toen hij even t.e voren in zijn woning kwam, om sigaret ten te halen, terwijl de andere familieleden niet thuis waren, in de achterkamer een man had aangetroffen, die, toen hij de ka mer binnenkwam van achter een fauteuil kwam. Op zijn vraag, wat de onbekende daar uitvoerde, kreej hij een ontwijkend antwoord. Toen hij hem verder ondervroeg kwam een tweede persoon van de boven verdieping naar beneden jn bleef in de deuropening staan. De eerste onbekende haalde een automa tisch pistool te voorschijn en bedreigde daarmede den heer S. De tweede inbre ker, die al evenzeer met een pistool be wapend bleek, ging daarop voor de tuin deur staan, vanwaar hij met de revolver dreigend den aftocht dekte van zijn colle ga, om dan eveneens in den tuin te ver dwijnen. De recherche stelde terstond een onder zoek in. Het bleek, dat de inbrekers deor uitboring van een spanjolet zich aan de achterzijde toegang hadden verschaft. De recherche zag al dadelijk, dat er vaklui aan het werk waren geweest, omdat geen vingerafdrukken of andere stille getuigen gevonden werden. Omstreeks 12 uur, toen de politie de omgeving afzocht, omdat zij vermoedde, dat de daders nog in de omgeving moesten zijn, kwam een bericht van het station, dat twee personen langs de lijn liepen bij den overweg aan den Vlaardinger Dijk, 'n rechercheur ging er terstond op uit en hield het tweetal aan. De mannen weiger den aanvankelijk mee te gaan naar het bureau, doch veranderden van gedachten, toen de politieman zijn revolver trok. Bij hun verhoor wisten zij geen van bei den *hoe zij heetten, noch waar zij woon den, terwijl zij de schuld aan de inbraak met verontwaardiging van zich wierpen. De heeren hadden evenwel een koffer met kleeren bij zich en bovendien waren er nog enkele andere aanwijzingen, die den commissaris deden besluiten hen voorloo- pig maar in bewaring te houden. In den loop van den nacht keerde de memorie van het tweetal terug. Niet al leen wisten zij nu te vertellen, dat ze de gebroeders W. uit Rotterdam waren, resp. 21 en 23 jaar oud, doch ook herinnerden zij zich, dat ze al eens meer hadden inge broken. Bij de opsomming van hun helden daden kwamen ze tot een aantal van veer tien, welke inbraken ze hadden gepleegd o.a. in Rottei'dam, Schiedam, Vlaardingen, Vlaardinger-Ambacht, Hillegersberg en Overschie. De revolvers, die ze niet meer bij zich hadden, hadden ze in de omgeving begra ven. Op hun aanwijzing heeft de politie ze inderdaad uit den grond opgediept. AMBTENAAR TE VIERLINGBEEK AANGEHOUDEN WEGENS VERDUISTERING. Op heeterdaad betrapt. De ambtenaar ter gemeente-secretarie te Vierlingbeek, J. van R., is gistermorgen wegen verduistering ten nadeele van de gemeentekas gearresteerd en naar Den Bosch overgebracht. Reeds geruimen tijd vermiste de ge meente-secretaris, tevens gemeente-ontvan ger, kleine bedragen uit de kas. Zoo was er de vorige week een bedrag van 130 te weinig. Daar het vermoeden bestond, dat v. R. zich hieraan had schuldig gemaakt, werd een list bedacht om hem te betrappen. Burgemeester en secretaris deelden den ambtenaar mee, dat zij Vrijdag op reis gin gen en de zaken aan hem toevertrouwden. Er was een gaatje in 't plafond vlak boven de brandkast gemaakt, waarbij de politie post vatte. Toen v. R. nu Zaterdag pro beerde de brandkast te openen en zich geld wilde toeëigenen, kon de politie hem op heeterdaa'd betrappen. De aangehoudene heeft nog geen beken tenis afgelegd. „Tel." SPORT LADELICHTER IN WORSTELING MET WINKELIERSTER. Zijn jasje, dat hij moest achterlaten, werd hem noodlottig. Nadat in de afgeloopen week in een win kel aan den Boulevard te Roosendaal al eens op een avond de lade was gelicht, zonder dat men den dader ervan kon ach terhalen, kreeg men in denzelfden winkel Zaterdagavond 1.1. opnieuw bezoek. Op het belgerinkel was de winkelierster, die al da gen lang daartoe op haar qui vive was, di rect naar voren gekomen en zag aanvan kelijk niemand, doch na eenig rondkijken, ontdekte zij, verscholen achter de toonbank i een vreemden jongen, aldus de „Msb.". Er ontstond een worsteling, waarbij de knaap met achterlating van zijn jas, toch wist te ontsnappen. Deze jas werd hem echter noodlottig, want de politie kreeg daarmede een aanwijzing in handen, welke leidde tot de arrestatie van den 17-jarigen R., die bij confrontatie met de winkelierster VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. DISTRICT LEIDEN EN OMSTREKEN. Algemcene vergadering. Op Vrijdag 22 Nov. a.s., 's avonds 8 uur, houdt bovenvermeld district een alge- meene vergadering in Den Burcht, te Leiden. Alle vereenigingen in het District wor den hierdoor uitgenoodigd een afgevaar digde ter vergadering te sturen. Mede drage men zorg, dat de Bondsraadsleden present zijn. Gezien de belangrijke agenda nl. behan deling beschrijvingsbrief van den D. H. V. B., wil een ied wel zorgen deze eens goed in te zien. SCHAKEN DE STRIJD EUWE—ALJECHIN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Dr. Euwe zelf over den grooten wedstrijd Aljechin voordeelig geweest, de tweede microfoon van de AVRO op de hem eigen eenvoudige, doch onderhoudende wijze een overzicht gegeven in aansluiting aan zijn eerste causerie over den grooten wed strijd, die hij voor den aanvang hield. Het Vaderland heeft hierover het vol gend relaas: De Nederlandsche kampioen noemde het prettig, dat beide partijen 6 winstpun ten hebben behaald, omdat dit het over zicht vergemakkelijkt. Het gaat thans al leen nog om het behalen van 15 punt. Daartoe zal het misschien niet noodig zijn, dat alle tien overige party en nog worden gespeeld. Een van beiden zou er bijv. na de 28ste partij reeds in geslaagd kunnen zijn 15% punt te behalen, zoodat de stand dan zou zijn: 15%12%. Dit is dan jde officieele uitslag. De twee laatste partijen worden in dit geval dus vriendschappelijk gespeeld. Twee-derde van de match is thans voor bij. De eerste tien partijen zijn vooral voor Aljechihn voordeelig geweest, de tweede echter voor den spreker. Men kan ook een andere verdeeling maken en wel telkens groepen van vier partijen nemen. Men krijgt dan de volgende opstelling: Aljechin Euwe 1—4 3 1 4—8 2 2 8—12 1%- 2% 12—16 2 2 16—20 2 2 Hieruit blijkt, dat het evenwicht, naar mate de wedstrijd gevorderd is, sterker is geworden. Men kan ook een indeeling maken naar de dagen waarop is gespeeld. De Donderdag is bijzonder gunstig voor Aljechin. Hij behaalde in totaal 5% tegen Euwe slechts 1%. De*Zaterdag en Zon dagen zijn daartentegen voor Euwe zeer gunstig en voor Aljechin ongunstig. De verhouding is dan namelijk eveneens 1%. Men zou, merkte de spreker lachend op, bijna bijgeloovig worden, doch overi gens is deze indeeling natuurlijk niet zoo belangrijk. Remise-partijen. Het is normaal, dat in een wedstrijd als deze twee derden van de partijen remise wordt. Thans echter is nog slechts een derde remise. Bij de eerste tien partijen was deze verhouding echter nog lager; bij de tweede is zij derhalve gestegen en het is te verwachten, dat in de derde 10 par tijen naar verhouding nog meer remise zal worden gemaakt, zoodat dan het normale gemiddelde zal worden bereikt. Het aantal remise-partijen, zoo zeide dr. Euwe ver der, hangt sterk samen met de speelwijze. Taktiek van Aljechin. Worden de partijen heel sterk opgezet en wild gespeeld, dan is de kans op een beslissing grooter dan die op remise. In de eerste 10 partijen heeft Aljechin ontegen zeglijk wild gespeeld. Bij de elfde heeft hij een andere taktiek willen volgen, die hij echter spoedig weer heeft laten varen, omdat de 12de, 13de en 14de partij van zijn kant weer fel werden gespeeld. Van de 15e partij af zien wij een geheel anderen Alje chin, die een voorzichtige, degelijke opzet bezigde en slechts verwikkelingen aan vaardde, indien deze beslist voordeelig zijn. In de 19de partij heeft Euwe getracht Aljechin uit zijn tent te lokken, doch hij heeft daarbij een risico genomen, dat met verlies is gestraft. Euwe en Aljechin zijn beiden van oordeel, dat ongemotiveerd wild spel inderdaad zijn straf ook moet vinden. WOENSDAG 20 NOVEMBEl dan ook als de dader werd herkend. De jongen, die verleden week Maandag nog pas. wegens eenzelfde misdrijf uit pr. hechtenis was ontslagen, is opnieuw voor den Officier van Justitie te Breda geleid. OVERVAL BIJ ENSCHEDE. Twee verdachten aangehouden. De recherche te Enschede heeft aange houden den 25-jarigen B. en den 25-jarigen v. O., die er van verdacht worden op 8 November j.l. een roofoverval te hebben gepleegd op den landbouwer G. en diens zuster, in een buurtschap onder Enschede. Beiden zijn ter beschikking van den Offi cier van Justitie te Almelo gesteld. In het huis van B., die een volledige be kentenis heeft agelegd, heeft de politie een Engelschen sleutel in beslag genomen, waarmede B. gedreigd heeft. Eveneens werd een masker gevonden. B. en v. O. zijn beiden werkloos en van de politie geen onbekenden. Hilversum I, 1875 M. NCR V-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Viool en piano. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Kwintetconcert. 2.00 Gramofoonplaten. 2.15 Zang en piano. 3.15 Gramofoonplaten. 4.00 Christ. Liederen uurtje. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Landbouwcauserie. 6.30 Afgestaan. 7.15 Reportage. 7.30 Lezing over „Abessinië". 8.00 Berichten. Het Stichtsch Salon-or kest. 9.00 Causerie. 9.30 Orgelconcert. (Om 10.00 Berichten). 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hilversum II, 301 M. VARA-uitzending. 10.00 VPRO. 8.00 E. Walis en zijn orkest. 9.00 Gramofoonplaten. 9.30 Kookpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Lezing, solistenconcert en decla matie. 12.00 De Bohemians. I.001.45 Fantasia. 2.00 Voor de Vrouw. 2.15 Viola en piano-recital. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Dansmuziek. 6.00 Orgelspel. 6.30 Populair concert. (6.55 Sportuitzen- ding). 7.30 Causerie. 7.57 Herh. SOS-Berichten. 8.00 Berichten, waarna Residentie-orkest m.m.v. pianosoliste. 9.00 Hoorspelfragm. (Gramofoonpl.). 9.35 VARA-orkest m.m.v, solisten. (10.15 VARA-Varia, Berichten). II.00 Causerie. 11.20 Cymbaal-recital. 11.3012.00 Gramofoonplaten en Piano spel. Droitwich, 1500 M. 12.05 Orgelspel. 12.20 Ch. Manning's orkest. 3.10 Piano-recital. 3.35 Sted. orkest Bournemouth m.m.v. cello-solist. 5.05 Western Studio-orkest. 5.35 Trioconcert. 6.50 Piano-recital. 7.50 Het BBC-Dansorkest. 8.50 BBC-Symphonie-orkest. 9.50 Berichten. Vervolg concert 11.05 Cabaret. 11.35—12.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 12.25 Orkestconcert. 2.50 dito. 4.20 Kamermuziek. 5.50 Kamerconcert. 9.05 Radio-tooneel. 11.0512.35 Dansmuziek. De laatste partijen. Het is te verwachten, dat de laatste 10 partijen voorzichtig zullen worden ge speeld, doch dit behoeft niet te beteekenen dat zij minder levendig zouden zijn. Aan vankelijk heeft wit tegenover zwart een groot voordeel gehad. Wit heeft 14% te gen zwart 5% punt behaald. In de eerste 10 partijen was deze verhouding 810, in de tweede 10 partijen echter 6%3%. Er is dus een vermindering van het overwicht van wit te constateeren. Dit hangt samen met het openingsrepertoire van de spelers. In de eerste 10 partijen liepen de spelers langs elkaar heen en gebruikte Aljechin bij voorkeur de opening e4 en Euwe open de d4. Aljechin is echter naderhand over gegaan op d4 opening, omdat Euwe, naar hij mocht verwachten, inmiddels de leem te in zijn kennis van de behandeling van de opening e4 zou hebben aangevuld. Euwe stapte echter van de Fransche partij af en de dame en pion gingen nu overwegen. Zooals dit tournooi ook leert, vermindert het aanwenden van eikaars varianten de kans van overwicht van wit. Wat nu het verloop van de partijen aan gaat, de psychologische strijdwijze mag men niet afkeuren, daar zij, naar dr. Euwe's meening, de basis van het schaak spel verbreedt. In dit verband wilde hij een onopgehelderde kwestie betreffende de Baarnsche partij toelichten. Euwe had vastgesteld, dat bij goed spel van zijn te genstander hij zou moeten verliezen, doch deze zou dan fijne manoeuvres moeten ge bruiken. Het ging er nu voor Euwe om of Aljechin deze ook inderdaad had uitgevon den. Daartoe moest hij de stemming van Aljechin peilen. Hij kon voor zijn gevoel de partij niet voortzetten voor hij Aljechins gezicht had gezien. Deze was echter door een mankement aan zijn auto een half uur te laat en onderwijl had Euwe zijn klok aangezet, doch nog geen zet gedaan. In de zaal was dit uitgelegd als overdreven spor tiviteit, doch dit was een onjuiste mee ning. Toen Aljechin binnenkwam, zag hij er opgeruimd uit, zoodat Euwe kon ver onderstellen, dat Aljechin inderdaad de beste voortzetting had gevonden. Euwe koos toen een andere zet, waarvan Alje chin naderhand de gevolgen niet bleek te hebben onderzocht, zoodat de partij op remise uitliep. De opmerking is gemaakt, dat de spelers zeer veel fouten maken. Dr. Euwe ant woordt hierop echter, dat de speelwijze van de beide tegenstanders hiertoe wel moet leiden, daar de stellingen over het alge- Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Strijkorkest. 2.504.50 Omroeporkest. 6.50 Zang. 9.35 Omroeporkest. 10.2511.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 7.50 Orgelconcert. 9.50 Koorzang. 11.20 Orkestconcert. 12.25 Kamermuziek. 2.20 Cello en piano. 3.20 Populair concert. 6.05 Vocaal en instrumentaal concert. 7.20 Het Peterkwartet. 8.05 Voor Oud-Strijders. 8.45 Orgelconcert. 9.501.20 Orkestconcert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salon-orkest. 1.502.20 Gramofoonplaten. 6.20 Kamermuziek. 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Salonorkest. 8.50 Hoorspel. 9.35 Salonorkest. 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroeporkest. I.502.20; 5.20; 6.50 en 7.35 Gramofoon platen. 8.20 Omroeporkest. 9.35 Weensche muziek. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deutschla ndsender, 1571 M. 7.20 Brahms-Reger-concert. 9.50 Viool en piano. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Concert uit Flensburg. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.05 Brussel (VI.). 9.20 Keulen. II.20 Kalundborg. 12.20 Brussel (VI.). 14.20 Keulen. 14.50 Kalundborg. 15.20 Keulen. 17.20 Beromünster. 17.50 Berlijn. 18.50 Weenen. ±19.30 Leipzig. 21.20 Weenen. 22.05 Boedapest of diversen. 22.45 Weenen. 4e Programma. 8.05 Parijs Radio 9.30 Gramofoonmuz. G.R.D. 10.35 Bonden Reg. 12.35 Droitwich. 15.20 Londen Reg. 15.10 Droitwich. 18.20 diversen. 18.50 Droitwich. 19.10 Londen Reg. 19.50 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). meen zeer ingewikkeld zijn. De 11de, 17de en 18de partij zijn echter foutloos verloo- pen. Trouwens, ook de verslaggevers, die meer tijd hebben, met de stukken kunnen manoeuvreeren en gezamenlijk kunnen analyseeren, maken ook wel fouten. Intusschen, de beide spelers waardeeren zoowel den lof als de critiek van de pers, want daaruit blijkt met hoeveel ijver en belangstelling deze wedstrijd wordt be handeld. Aan belangstellnig heeft ook dr. Euwe geen gebrek. Hij ontvangt dagelijks van vijf tot tien aanmoedigingen. Gister morgen was daaronder een van een jon getje van 7 jaar, dat in een aardig briefje dr. Euwe een teekening in uitzicht stelde, indien hij den wedstrijd zou winnen. Ook het buitenland toont voortdurend belang stelling, vooral spelers uit Moskou, die zich telefonisch op de hoogte laten hou den. Dr. Euwe besloot zijn voordracht met het verhalen van eenige anecdotes, waar hij gelegenheid had de geestigheid van de leden van het comité te prijzen. Zoo had de voorzitter hem dezer dagen opgebeld met de mededeeling, dat de wed strijd in 14 dagen afgeloopen moest zyn. Op de eenigszins verschrikte vraag van dr. Euwe, waartoe deze haast moest die nen, kreeg hij ten antwoord, dat het over 14 dagen Sinterklaas was en dat de goede Sint zoozeer een wit paard van noode had. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Gisteravond werd in Hotel Centraal aan de Breestraat een wedstrijd gespeeld voor de eerste klasse. De uitslag was de vol gende: Pholidor IBodegraven I. W. H. v. d. Nat—T. Scheer 1—0 J. E. StolJohs. v. Veen 01 G. PelsK. Veerman 10 P. J. v. d. ZeeuwG. Maaskant 01 P. HerfkensP. J. v. Dobben De Bruijn 01 W. Verver—P. J. G. IJdo 1/2—1/2 J. C. VerhaarJ. G. Breekveld 01 J. J. AbspoelJ. Sterkenburg 0—1 J. BuurmanA. C. de Meyere 1/21/2 J. v. WeerenG. Groeneveld 01 Totaal 37 zoodat Bodegraven I een groote overwin ning behaalde op den kampioen van het vorige jaar, Philidor, dat dit jaar niet erg op dreef schijnt te zijn. Bij het eindigen van den speeltijd moesten nog 5 partijen door de spelers van het eerste bord beslist worden, wat nog geruimen tijd in nam.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9