DINSDAG 19 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 «PU» HOE WORDT HET WEER? REGEN EN WIND. DE BILT SEINT: Matige tot krachtige, tijdelijk wellicht verder toeneme*de Zuidelijke tot Zuid- Oostelijke wind, zwaar bewolkt tot be trokken met regenbuien, weinig verande ring in 'temperatuur. Hoogste barometerst.: 776.9 te Helsingfors. Laagste barometerst.: 741.1 te Valentia. De hooge drukking in het Noord-Oosten blijft toenemen, in het Westen en Zuid- Westen verscheen een belangrijke depres sie, die zich Oostwaarts uitbreidt, zoodat in de Golf van Biscaje reeds een storm uit het Zuiden waait, op den Oceaan uit het Noord-Westen. In het hooge drukgebied blijft de vorst van weinig beteekenis. Aan de Noorsche kust valt regen, van Ierland tot West-Frankrijk eveneens. Midden- en Oost-Frankrijk hebben zwakke winden met eenige opklaring in het Oosten. Duitschland heeft grootendeels betrokken of nevelig weer. Aanvankelijk zal de wind weer sterk toenemen en tijdelijk van re gen vergezeld zyn. LUCHTTEMPERATUUR. 9.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS CA Van Dinsdagnamiddag 4.35 uur tot Woensdagmorgen 6.58 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Woensdag 20 November voorin. 10.15 uur en nam. 10.49 uur. BINNENLAND ONZE TUINBOUWEXPORT. Eenige vooruitgang te bespeuren. Het blijkt dat de export van tuinbouw producten gedurende de maand October eenige opleving te constateeren geeft; zoo wel de hoeveelheid producten als de waar de ervan was grooter dan in dezelfde maand van het vorig jaar. VERHOOGING VAN HET BETALINGS CONTINGENT VOOR GROENTEN. Naar wij vernemen is het betalingscon tingent voor groenten over het 4e kwar taal met een aanmerkelijk bedrag verhoogd kunnen worden, wat afkomstig is van groenten-genehmigungen welke in de vorige maanden geheel of gedeeltelijk on gebruikt zijn gebleven. Een gedeelte van dit overschot is speciaal voor uien bestemd, terwijl men bovendien van Duitsche zijde, in verband met de groote behoefte aan uien op de Duitsche markten, een extra betalingscontingent van uien wenscht overeen te komen. Het Centraal Bureau heeft naar aanlei ding hiervan tot den minister van land bouw het verzoek gericht te bevorderen, dat ook de sluitkool en de spruitkool waarvoor tot nu toe geen beta1 ingscontin gent over het 4e kwartaal is vastgesteld thans onder het algemeen groenten-con tingent worden gebracht, opdat ook van deze producten uitvoer naar Duitschland met betaling over de clearing kan plaats hebben. „N.R.Crt.". BLOEMBOLLEN. Men schrijft aan de „N.R.Crt.": Nog altijd heerscht er onder een deel der bloemenkweekers de meening dat wan neer zij een kwantum bloembollen trek ken voor de as. bloemenhandel, zij vrij uit kunnen gaan. Dit vrij uit gaan kan alleen dan wanneer zij den geheelen oogst als grondstof voor het eigen trekkers of broei- ersbedrijf bezigen. Is dit niet het geval dan plegen zij tegen over de Nederlandsche sierteeltcentrale een overtreding welke strafbaar gesteld wordt. NIEUWE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE Journaals op geluids-smalfilms. Naar wij vernemen, is hier te lan de met zetel te Den Haag opgericht de Om- nicum Film Maatschappij, een onderne ming,-welke zich ten doel stelt Nederland sche geluids-smalfilms te produceeren. De nieuw opgerichte maatschappij zal uitsluitend geluids-smalfilms vervaardigen, zoowel een wekelijksch Nederlandsch jour naal, als cultureele, propaganda- en onder- wijsfilms en ten slotte ook speelfilms. De nieuwe onderneming, die geheel door Ne derlandsch kapitaal wordt gefinancierd, alleen Nederlandsche arbeidskrachten in haar dienst heeft en zooveel mogelijk met Nederlandsch materiaal werkt, heeft reeds de medewerking van de bevoegde autoritei ten verkregen. Hoewel tal van moeilijkheden moesten worden overwonnen, zijn de noodige voor- oereidingen thans zoover gevorderd, dat binnenkort de eerste openbare vertooning \an geluids-smalfilms der Omnicum Film Maatschappij kan worden tegemoet gezien. „DE TIJD." In enkele bladen is melding gemaakt van een nationaal-socialistische manoeuvre, die er zou plaats hebben om „De Tijd". Het zou, zoo wordt er gemeld, de bedoe ling zijn van de .,Spaarnestad"-directie (die 79 van de 80 „Tijd"-aandeelen in haar be zit zou hebben), om nieuwe commissaris sen van „De Tijd" te benoemen, o. w. een met naam aangeduid persoon uit Den Haag, die sterke nationaal-socialistische sympathieën zou hebben. Dit alles zou ver band houden met het feit, dat „De Tijd" een jeugdblad uitgeeft voor de katholieke Duitsche jeugd, dat tot nu toe aldaar nog is verspreid kunnen worden, maar voor welks verdere verspreiding bepaalde voor waarden zouden zijn gesteld. Wij hadden deze geruchten reeds eeni- gen tijd geleden vernomen, maar meenden er geen melding van'te mogen maken uit respect voor de huidige Tijd-redactie. Nu echter verleden week reeds „Residentie bode" en andere bladen die geruchten ver meldden, hebben wij die niet langer onze lezers er onkundig van willen laten de waarschuwing eraan toevoegend, dat men daaruit, niet mag besluiten, dat nu „De Tijd" een nationaal-socialistisch dagblad zal worden! Zoo ver is het zelfs al zou den gemelde geruchten volkomen juist zijn nog niet! De Katholieken, die tot nu toe hun waardeering, vertrouwen en sympathie aan „De Tijd" schonken, kun nen', natuurlijk, in gemelde geruchten geen redelijken grond vinden, om hun hou ding te wijzigen. Hierop meenen wij met nadruk te moeten wijzen, opdat onze ver melding van de loopende geruchten niet nadeelig zij voor het om meerdere rede nen sympathieke Amsterdamsche katho lieke orgaan. Gisterenavond berichtte de „N. R. Crt.": Een groep obligatiehouders van de N.V. Drukkerij „De Tijd" te Amsterdam heeft een comité gevormd, dat gisterenavond een besloten vergadering zou houden naar aanleiding van een advertentie in „De Tijd", bevattende een oproep tot een bui tengewone vergadering van aandeelhou ders op 22 November. Zooals men weet, staan op de agenda voor deze buitenge wone vergadering van aandeelhouders de volgende punten: Het bepalen van het aantal commissa rissen op drie (wat het verleenen van eer vol ontslag aan twee commissarissen me debrengt) en voorziening in eventueele vacatures in het college van commissaris sen. Verder een voorstel tot statutenwijzi ging, inhoudende, dat de volgende beslui ten voortaan slechts na goedkeuring door de algemeene vergadering van aandeel houders worden genomen: De uitgifte en staking van de uitgifte, onderscheidenlijk het in exploitatie bren gen van dagbladen, periodieken of andere geschriften; het deelnemen in andere on dernemingen. De oproep tot de vergadering van obli gatiehouders herinnerde eraan, dat alle aandeelen op 1 na in handen zijn van de N.V. De Spaarnestad te Haarlem. Het co mité achtte daarom den term „algemee ne vergadering van aandeelhouders" in feite het tegenovergestelde van wat men in den regel daaronder verstaan mag, in dit geval, aldus het comité, is het één man, die besluiten neemt, welke voor de belangen der obligatiehouders fataal kun nen zijn, daar ook de commissarissen door de „algemeene vergadering", i. c. dezen zelfden man, benoemd of „eerval ontsla gen" zullen worden. Het comité had de obligatiehouders bij eengeroepen, om verzet aan te teekenen, tegen de summiere afzetting van commis sarissen, die ook de belangen der obliga tiehouders hebben waar te nemen, tegen de voorgestelde statutenwijziging, waarin de obligatiehouders niet gekend zullen worden, terwijl hun belangen tegengesteld zijn aan die der aandeelhouders, tegen be knotting van de rechten van den raad van beheer en den raad van commissarissen, waardoor elke controle op de gestie van de aandeeihoudster tot een minimum wordt teruggebracht, en de rechten en aanspra ken der obligatiehouders ernstig gevaar komen te loopen, en tegen groote schade, die cultureele belangen dreigen te loopen. Daarom verlangen de obligatiehouders een plaats in het -ollege van commissaris sen. TEGEN PRIJSSTIJGING. Nagelaten moet worden wat die stijging zou kunnen veroorzaken. Op vragen van het Tweede Kamerlid Schalker betreffende den invloed der van Regeeringswegegenomen maatregelen tot verhooging van de monopolieheffingen op granen en vleesch ten aanzien van een prijsverhooging van brood en vleesch en betreffende het ongedaan maken dier maat regelen, heeft minister Gelissen, mede na mens minister Deckers, thans geantwoord. Het is gebleken, dat de verhooging van de monopolieheffing op granen op zich zelf niet heeft geleid tot aanzienlijke prijsver hooging van het brood. Een belangrijker factor was hier de verhooging der tarwe- prijzen op de wereldmarkt. Deze prijzen zijn thans weder dalend. De verhooging van de monopolieheffing op vleesch is na verloop van 12 dagen on- De ministers zijn inderdaad van meening, dat niet alleen tegen groot prijsstijging van eerste levensbehoeften moet worden bp- getreden, doch dat tevens zooveel moge lijk moet worden nagelaten hetgeen een dergelijke prijsstijging zou kunnen veroor zaken. De broodprijs heeft hun voortdu rende aandacht. Dr. A. van der Bom. Aan de R. K. Universiteit te Nijmegen promoveerde gisteren tot doctor in de Bij belwetenschappen de weleerw. heer A. van der Born, op proefschrift getiteld: „De symbolische handelingen bij de Profeten". EXAMEN NIET OVERDOEN. Geslaagde, die betere cijfers wilde hebben. Naar uit de „Mededeelingen" van het departement van Onderwijs blijkt, heeft de directeur van een bijzondere vijfjarige H. B S. den minister van Onderwijs verzocht, een leerling, die dit jaar voor het eindexa- geslaagd is, doch die, wegens met de door hem voor eenige vakken behaalde minder goede eindexamencijfers, niet tot de door hem beoogde verdere opleiding was toegelaten, opnieuw in de vijfde klasse te mogen plaatsen, teneinde hem in de ge legenheid te stellen, bij het in 1936 te hou den eindexamen betere cijfers te behalen en zoodoende alsnog het doel, hetwelk hij zich gesteld heeft, te bereiken. Naar aanleiding van dit verzoek heeft de minister aan de rectoren en directeuren van openbare en bijzondere instellingen van Middelbaar en V. H.-onderwijs een cir culaire gezonden waarin hij er op wijst, dat een met goed gevolg afgelegd eindexa men niet kan worden herhaald. Bezitters van het einddiploma behooren derhalve niet als leerling tot de school te worden toegelaten. Voor akte-examens geldt hetzelfde als ten aanzien van school-eindexamens. R.-K. ZEEMANSHUIS GEOPEND. Minister Gelissen verrichtte de plechtigheid In tegenwoordigheid van den burge meester, mr. P. Droogleever Fortuyn en an dere autoriteiten en tal van vooraanstaan de personen uit het scheepvaartbedrijf heeft Maandagmiddag prof. dr. ir. H. C. J. H Gelissen, Minister van Handel, Nijver heid en Scheepvaart het nieuwe R.-K. Zee manshuis, huize Maria Sterre der Zee, op het Willemsplein te Rotterdam officieel ge opend. De directeur van het zeemanshuis, pater Ant. van Rixtel S. C. J., verwelkomde de genoodigden en schetste het wel en wee van het zeemansberoep. Spr. deed uitko men, dat het zeemanshuis den zeeman een vriendenkring wil verschaffen, waar hij iets van de gezelligheid van den huiselij- ken haard Lan terugvinden. Is de sociale beteekenis gelegen in het opheffen van zeemans eenzaamheid, ten behoeve van de katholieke zeelieden per jaar bezoeken 60.000 hunner de Rotterdamsche haven is er bovendien een kleine kapel ingericht om hun godsdienstige plichten te vervul len. Minister Gelissen zeide, dat hoewel de bemoeiingen met de Rotterdam 'he haven van economischen aard zijn, het doel van de economie toch de mensch is er daarom had spr. gevolg gegeven aan de uitnoodi- ging om het Zeemanshuis te openen De minister waardeerde den arbeid van de internationale organisatie vari het Apos tolaat ter Zee, dat reeds 47 katholieke zee manshuizen heeft gesticht en in 182 ha vens onder de R.-K. zeelieden arbeidt. Rotterdam, Amsterdm, IJmuiden en Scheveningen zijn de Nederlandsche ha vens, waar het apostolaat ter zee over een eigen clubhuis beschikt en spr. hcopte, dat Vlissingen en D( spoedig zullen vol gen Spr. beaamde, dat de zeeman veel moet ontberen van wat de werkers op den wal als vanzelfsprekend aanvaarden en daar om bracht hij een eere-saluut aan de socia le werkers aan wier opoffering verbe tering in het zeemansleven is te danken, in het bijzonder aan pater Van Rix -l, die het elf jaar geleden met zeer beperkte midde- ler: begonnen werk thans voortzet. Met het uitspreken van den wensch, dat het zeemanshuis een waar thuis voor den zeeman mocht zijn, waar geijverd wordt voor maatschappelijk contact en zedelijke verheffing, /er -"arde sp' Huize Maria Sterre der Zee voor geopend. Namens het bestuur van het genootschap Apostolaat ter Zee het *t de heer E. J. H. M Driebeek den mi-'iter dank gebracht voor den ondervonden steun. De aanwezigen hebben vervolgens een rondgang door et gebouw gemaakt, waar na ververscbingen werden aangeboden. CONTINGENTEERING DWEILEN. In de „Staatscourant" van gisteravond is een K. B. gepubliceerd, waarbij de invoer van dweilen wordt gecontingenteerd. Deze contingenteering geldt voor zes maanden. Het percentage van den toege- stanen invoer is bepaald op 80 van de waarde en het gewicht van de in de tijd vakken 1 November 1933 tot 1 Mei 1934 en 1 November 1934 tot 1 Mei 1935 inge voerde partijen. Prijsverhooging van de schoenen. In de gisteien gehouden algemeene leden vergadering van de Federatie van Neder landsche schoenfabrikanten is met alge meene stemmen in beginsel besloten, ge zien de stijging der lederprijzen', over te gaan tot verhooging der schoenprijzen. Met betrekking tot den datum, waarop deze verhooging zal ingaan, werd geen bindend besluit genomen; elk bedrijf blijft te dien aanzien geheel vrij. Hieraan kan worden toegevoegd, dat de federatie zestig procent van de geheele Nederlandsche productie vertegenwoordigd, gen. EEN VRIJGEZELLEN-BELASTING? Het beginsel: belasting naar draagkracht is zoek. Het Hoofdbestuur van den Nederl. R. K. Bond voor Groote Gezinnen heeft met groote voldoening gezien, dat, sprekende namens de R. K. Kamerfractie, mr. Teu- lings een lans heeft gebroken voor de in voering van een vrijgezellenbelasting. Naar den stand van het oogenblik, is de druk der directe belastingen zoodanig verdeeld, dat in de overgroote meerderheid der gevallen van verdeeling der belasting naar draagkracht tusschen ongehuwden en gehuwden met en zonder kinderen geen sprake meer is. Berekent men, wat bij verschillende in- komeiis door deze groepen van contribua- belen verschuldigd is aan Rijksinkomsten- belasting (Hoofdsom -f 100 opcenten), Ge- meentefondsbeiasting (Hoofdsom -f 100 opcenten) en Personeele Belasting (Hoofd som 200 opcenten), waarbij de grond slagen Huurwaarde, Meubilair en Dienst boden in redelijke verhouding tot het in komen zijn genomen), dan blijkt dat de gehuwden aanmerkelijk zwaarder ge troffen worden dan de ongehuwden, tenzij in de laagste inkomensklassen en bij een zeer groot aantal kinderen. Een en ander blijkt uit onderstaande gegevens. I Ongehuwd 3 O M t-5 O 4 kinderen O 5" Daar het naar algemeene opvatting vast staat, dat met name de groote gezinnen bij de indirecte belastingen zeker niet compensatie vinden voor den zwaarderen druk, die bij de directe belastingen blij kens de feiten op hen is gelegd, mag de aandrang tot invoering van een vrijgezel lenbelasting, met de strekking het beg-nsel van belasting naar draagkracht beter tot zijn recht te doen komen, alleszins ge wettigd worden geacht. Het Hoofdbestuur van den Nederl. R. K. Bond spreekt de hoop uit, dat deze bil lijke aandrang spoedig bij de Overheid ge hoor zal vinden. AGENDA LEIDEN. Dinsdag: „Die Czaruasfürstin", operette van Fritz Hirsch, Schouwburg, 8.15 uur. Woensdag. Fropaganda-avond Vereeniging va Gezinshoofden, Burchtzaal, 8 uur. Woensdag, Leidsche IJsclub, algemeene vergadering, sociëteit Amicitia, 8.30 uur. Donder. nadering R. K. Vrouwen bond, Foyer van den Burcht (niet in KI. Stadszaal!), 8 uur. Donderdag. Opvoering operette „De Wonder bloem", ten bate der St. Vincen- tiusver., Leidsche Schouwburg, 8 uur. Donderdag, R.-K. Reclasseeringsvereeni- ging afd. Leiden, zitting gebouw St. Vincentiusver., Hoogl. Kerk- gracht 32, 89 uur. Vrijdag. R. K. Handelsreizigers, „De Har monie", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n da g 18 tot en met Zondag 24 November a. s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, Tel. 807, E. B. de Metz, Korevaarstraat 51, telef. 3553 en C. v. Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. RECHTZAKEN TARWEWET OVERTREDING. Directeur van de C.H.V. geldboete opgelegd. De Hooge Raad heeft Maandag met ver nietiging van een vonnis der rechtbank te Arnhem wegens „tarwemeel voorhanden hebben, waarvan de samenstelling niet vol doet aan de eischen van de Tarwewet", J. F. D„ directeur van de Coöp. Handelsver- eeniging van den N.-Brabantschen Boeren bond, wonende te Veghel, veroordeeld tot een boete van 1000. Bandoeng) 2 min. 22,6 sec., gevestigd te Bandoeng op 31 Augustus 1935. 4 X 100 M. vrije slag estafette H.P.C. Heemstede met de zwemmers Zadel, Sip- kema, Kemper en Mooi in den tijd van 4 miri. 19 sec., gevestigd op 8 October 1935. 100 M. rugslag J. C. Scheffer (D.J.K. Amsterdam) 1 min. 11,4 sec., gevestigd te Rotterdam op 13 October 1935. 200 M. rugslag J. P. Metman (Het Y) in 2 min. 40.1 srt:., gevestigd te Amster dam op 20 October 1935. 10 X 100 M. vrije slag estafette Zwem- vereeniging Het Y in 11 min. 8,8 sec., ge vestigd te Amsterdam op 20 October 1935. 500 M. vrije slag P. Stam (Neptunus Bandoeng) 6 min. 38,8 sec., gevestigd te Bandoeng op 20 October 1935. HOOGER BEROEP IN OSSCHE STRAFZAKEN. De Officier van Justitie bij de Recht bank te 's-Hertogenbosch is in hooger be roep gegaan van de gisteren gewezen von nissen, waarbij G. J. van Galen en T. J. van Berne wegens brandstichting werden veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf, P. J. van Galen en P. van Geenen, wegens inbraak tot drie jaar en T. J. van Berne tot twee jaar, J. van Galen, wegens roof overval te Lith tot zes jaar en J. v. d. Ak ker tot drie jaar gevangenisstraf. HAAGSCHE RECHTBANK. De handelsbediende E. T. uit Noord- w ij k heeft terecht gestaan wegens ver duistering van een bedrag van 316.22 dat hij aLs vertegenwoordiger eener Verzeke ring-Maatschappij aan premiën had geïn casseerd, en voorts wegens oplichting. De rechtbank veroordeeld T. tot negen maan den gevangenisstraf, waarvan 6 maanden voorwaardelijk. VALSCHE OORMERKEN AANGEBRACHT. Het Gerechtshof te Amsterdam veroor deelde 'den landbouwer v. d. K. te Ouder Amstel wegens het doen aanbrengen van valsche oormerken op varkens tot een ge vangenisstraf van drie maanden met af trek van voorarrest (drie maanden). De rechtbank had den man tot vier maanden veroordeeld; de procureur-gene raal had zeven maanden met aftrek van voorarrest gerequireerd. ZWEMMEN RUITERSPORT UITREIKING BEKERS A.N.W.B. De uitreiking van de bekers, uitgeloofd voor den rondrit te paard door Nederland in 1935 door de Commissie voor het Rui- tertoerisme van den A.N.W.B., zal plaats hebben op Zaterdag 30 November in hotel „De Witte Brug" te 's-Gravenhage. NEDERLANDSCHE RECORDS ERKEND. Ook de Indische records op de Nederlandsche lijst. Naar wij vernemen heeft de record-com missie van den Koninklijken Nederland- schen Zwembond de volgende prestaties als Nederlandsche records erkend: 300 M. wisselslag C. G. van Aalst (H.Z. P.Cè Den Haag) in 4 min. 18,2 sec., ge vestigd te Bergen op Zoom op 20 Juli 1935. 4 X 200 M. vrije slag estafette Neptunus (Bandoeng) met de zwemmers Rauwen- daal, Portier Treffers en Stam in den tijd van 9 min. 57,3 sec., gevestigd te Bandoeng op 28 Juli 1935. 400 M. vrije slag A. H. Sipkema (H.P.C. Heemstede) in 5 min. 19,6 sec., gevestigd te Utrecht op 18 Augustus 1935. 5 X 50 M. vrije slag estafette Triton Ba tavia met de zwemmers Salomons, Kode, Haassemann. Pley en v. d. Groen in den tijd van 2 min. 17,8 sec. op 25 Augustus 1935. 200 M. vrije slag G. Treffers (Neptunus LAND- EN TUINBOUW WIJZIGING LANDBOUWCRISIS MAATREGELEN. De commissie van onderzoek ingesteld. In aansluiting op de berichten betreffen de de Commissie inzake onderzoek naar eventueele wijzigingen in de landbouwcri sismaatregelen, de landbouwcrisisinstellin gen, de uitvoering en de controle, enz., kan thans worden medegedeeld, dat de Minister van Landbouw en Visscherij, mede op grond van de voordrachten, welke door de daartoe uitgenoodigde organisaties zijn in gediend, de Commissie als volgt heeft sa mengesteld: Voorzitter: prof. mr. J. van Loon, buiten gewoon hoogleeraar in het Recht van den industrieelen eigendom aan de Rijksuniver siteit te Utrecht en de Technische Hooge- school te Delft; Leden: J. A. Geluk, secretaris van den Algemeenen Nederlandscben Zuivelbond (F.N.Z.); Jac. Groen Azn., lid van de Twee de Kamer der Staten-Generaal, voorzitter van den R.K, Tuidersvakbond (L.T.B.) in het Bisdom Haarlem; Chr. van den Heuvel, lid van de Tweede Kamer der Staten-Ge neraal, tweede voorzitter van den Christe- lijken Boeren- en Tuindersbond in Neder land; J. Hilgenga, vertegenwoordiger der drie landarbeidersbonden; ir. S. L. Louwes, Regeeringscommissaris voor den Akker bouw en de Veehouderij; J. C. M. Mensing, voorzitter van den Nederlandschen Tuin- bouwraad; J. L. Nijsingh, voorzitter van het Koninklijk Nederlandsch Landbouw-Comi- té; ir. A. Roebroek, Directeur-Generaal van den Landbouw; H. Ruyter, lid van de Eer ste Kamer der Staten-Generaal, alg. secre taris van den Aartsdiocesanen R.K. Boeren- en Tuindersbond; J. Smid, adviseur van den Nationalen Bond „Landbouw en Maat schappij"; F. V. Valstar, Regeeringscommis saris voor de Groenten-, Fruit- en Sierteelt; Secretaris-adviseerend lid: mr. W. P. M. van der Loo, advocaat en procureur; tweede secretaris: mr. W. Aalbersberg, advocaat en procureur. Zooals dezer dagen reeds is gemeld, 2al de Commissie Woensdag 27 November a.s. worden geïnstalleerd, waarna zij zoo spoe dig mogelijk hare werkzaamheden zal aan- I vangen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2