MAANDAG 18 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 DE AANSTAANDE ONTMOETING IERLAND—NEDERLAND De keuze der Iersche spelers. De Keuze-Commissie van den Ierschen Voetbalbond heeft nog geen beslissing ge nomen omtrent de samenstelling van de Iersche ploeg voor den wedstrijd tegen Nederland -op 8 December te Daiymount Tot dusver zijn twintig spelers aange wezen, waaruit later het definitieve elf tal zal worden gekozen. Het zijn: Doel: Flynn (Drumcondra), Webster (St. Ja mes Gate). Rechts-back: W. McGuire (Bo hemians), G. Westby (Sligo Rovers). Links-back: Doyle (Dolphin), Burke (Shamrock Rovers). Rechts-half: O'Reilly (Brideville); Glen (Shamrock Rovers), Simpson (St. James's Gate), P. O.'Kane (Bohemians). Spil: Lennon (St. James's Gate). Links-half: Walsh (Waterford. Rechtsbuiten: P. Ellis (Bohemians), Mor gan (Dundalk). Rechtsbinnen: Donnelly (Dundalk). Midden-voor: Rigby (St. Ja mes's Gate), Moore (Shamrock Rovers). Linksbinnen: A. Horlacher (Bohemians), Reid (Shamrock Rovers). Linksbuiten: W. Jordon (Bohemians). Gedurende de ageloopen week zijn deze spelers getraind door Billy Lacey. Binnen enkele dagen als men 22 spelers bijeen heeft, zal tusschen de beide elftallen een proefwedstrijd worden gespeeld, waarbij echter geen publiek zal worden toegela ten, zoodat de strijd zich „achter gesloten deuren" zal afspelen. Het Zuiden. De eenige wedstrijd JulianaBW, wel ke hier gespeeld werd, leverde ook al een 11 uitslag op. De voorsprong vai BVV op Longa bedraagt nu nog 2 punten. B. V. V. 7 4 3 14—9 11 Longa 7 2 5 12—6 9 P. S. V. 7 2 4 1 10—7 8 Eindhoven 7 3 2 2 18—14 8 N. A. C. 7 2 4 1 11—9 8 M. V. V. 7 2 3 2 14—11 7 Bleijerheide 7 2 3 2 9—11 7 Juliana 7 5 2 8—11 5 Roermond 7 1 2 4 5—17 4 N. O. A. D. 7 1 1 5 11—17 3 De uitslagen. Om den Gouden Onafhankelijkheidsbeker Rotterdam: BondselftalRotterdamsch Elftal 4—3. AFDEELING L 2 e kl. A: EDOBloemendaal 31. 3e kl. D.: DonarHolland 12; APWC Amersfoortsche Boys 23. Res. 3e kl. G.: ZNC 2—HVC 2 0—3; Elinckwijk 2—Velox 2 3—3; Utrecht 2— Zeist 2 54. AFDEELING II. 1 e k 1.: HFCDWS 1—3. 2e kl. B.: UVS—Gouda 3—2; DCL Hoek van Holland 01. 3e kl A.: HillinenSchoten 20; SVC Lugdunum 31. 3 e k L C.: Het NoordenLFC 01. 4 e kL B.: TonegidoASC 63. Res. 2e kl. A: BMT 2—HW 2 1—4; ADO 3—Quick 2 2—1. Res. 3e kl. A: HDV 2—RVC 2 2—2; HW 3Laakkwartier 2 22. AFDEELING III. Ie kL: PECGo-Ahead 11. Tubantia Wageningen 11. AFDEELING IV. Ie k 1.: JulianaBW 11. Om den Nederl. Voetbalbeker. 3e ronde: De HollandiaanAlphen 12 De KennemersScheveningen 42. S. V. C—LUGDUNUM 2—1. Op een zwaar bespeelbaar terrein en in een gierenden stormwind speelden twee gelijkwaardige ploegen een spannenden wedstrijd om de bezetting der 3e plaats in de 3e kL A. afd. II. Lugdunum speelde wederom met een tweetal reserves, groen-wit is trouwens dit seizoen nog niet volledig geweest, en moest in den loop der kamp bovendien midvoor Mom en midhalf v. Weerlee door opgeloo- pen blessures laten vervangen. De zware rukwinden joegen de bal dik werf als een stuk papier ver met zich me de en het windvoordeel was ditmaal geen werkelijk voordeel. Lugd., dat voor de rust de wind in den rug had ondervond dit al spoedig; vaak gebeurde het dat scho ten op het doel gelost vele meters over of naast de palen verdwenen. Zoo wekte het aanvankelijk bevreemding dat de Sparta Voetbal Club vaak meer in den aanval was als groen-wit en toen kort voor de rust de thuisclub door middel van haar eminente midvoor geel-wit de leiding nam, was ieder het er over eens dat Lugd. in de tweede helft het zwaar te verantwoorden zou krijgen. Geheel ander spel toonde ech ter de tweede helft; doorloopend had Lugd. nu het initiatief tot den aanval. Bij herha ling dreigde er gevaar voor de S. V. C.- doelman, doch op kranige wijze sloeg hij zich door 't moeilijke probleem heen. De weinige S. V. C.-aanvallen hadden geen succes en bij een keurige Leidsche aan val telden wij edn gelijkmaker reeds, doch het leer beukte het houtwerk. Een vrij on gevaarlijke S. V. C.-aanval leverde ten slotte het tweede Haagsche doelpunt toen Ladan achteruit koppend op zijn keeper terug speelde. Tehard echter en onbereik baar verdween het leer in het Leidsche doel(20). Even was groen-wit ont moedigd en de thuisclub speelde één mo ment alles op den aanval en nog geen mi nuut later had geel-wit keihard No. 3 ge scoord (30). Lugdunum speelde met nog 8 minuten speeltijd een verloren speL toch slaagde de Lange er in om met een fraai schot de eer te redden (31). Juist voor het eindsig naal van den goed leidenden scheidsrechter Bos, beukte een keihard schot van de Roo wederom den staander, wat nogmaals een bewijs was dat het Lugd. in dezen wed strijd niet mee zat. U. V. S.—GOUDA 3—2. Na zwaren strijd is het UVS gelukt een welverdiende overwinning op Gouda te be halen. Na harden strijd inderdaad, vooral Gouda gaf zich niet zonder meer gewonnen. De Blauw Witten danken dit resultaat voor namelijk weer aan de stoere verdediging, die in de Goudsche voorhoede lang geen gemakkelijke tegenpartij had. Vooral de linkervleugel der gasten was zeer beweeg lijk en gaf den Leidenaars handen vol werk. Daarachter bevond zich een uitste kenden midhalf, terwijl ook de linksback een schitterende partij speelde. UVS verscheen in de Zaterdag gepubli ceerde opstelling tegen een volledige Gou- daploeg, welke den toss won en den storm- achtigen schuin over het veld staanden wind in den rug koos, zoodat v. Goor den bal aftrapte. Gouda neemt den bal over, doch de eerste gevaarlijke aanval wordt door UVS opgezet uit een goed genomen handsbal. Platteel en Gertenaar stormen combineerend op het Goudsche doel af, ter wijl de uitloopende Goudsche keeper komt te vallen en den bal mist, zoodat de bal vlak voor doel komt te liggen. Een Goud sche back werkt den bal echter nog juist op tijd weg. Na enkele UVS-aanvallen komt de Gouda-voorhoede gevaarlijk opzetten, doch de linksbinnen kopt naast. Als UVS dan weer opdringt breekt v. Goor door, de rechtsback stuit zijn aanval. De Leidenaars blijken op het gladde veld lang niet zoo goed thuis als de bezoekers, want de blauw- witten liggen herhaaldelijk op den grond, waardoor de bal het meest in het bezit der Gouwenaars is. Enkele Gouwenaars spelen zoo nu en dan wat te hard, zoodat de scheidsrechter verschillende vrije trappen uitdeelt. Gouda is in het veld sterker, maar weer heeft UVS een mooie kans als de Goudsche keeper een schuivei van Van Hoven slechts gedeeltelijk stopt, maar er is niemand bij om in te schieten en kruipend weet de keeper den ba] weer te bemachti gen. Na ruim 25 minuten zetten de Lei denaars weer 'n mooien aanval op, Ger tenaar snelt naar voren en schiet het leer tegen den harden wind in voor doel, waar de toestormende Van Hoven met een for midabel schot inschiet (10). Ondanks dezen tegenslag blijft Gouda in het veld sterker, maar de gasten weten het voor deel van den wind niet te benutten, zoo dat UVS, hoewel minder in den aanval, toch gevaarlijker blijft. Linksbinnen v. d. Reijden schiet eens juist over de deklat. Een prachtkans laat v. Hoven verloren gaan, als hij zelf schiet inplaats van den bal aan den vrijstaanden v. Goor of Plat teel door te geven. Bij 'n nieuwen Goud- schen aanval komt Graafmans te vallen en dit wordt den Leidenaars noodlottig, want als de bal eerst tegen den bovenlat wordt geschoten en in het veld terug springt plaatst de linksbuiten den bal onhoudbaar over Bosboom in het doeL (1i). Er is dan nog enkele minuten voor de rust te spelen, doch gedoelpunt wordt er niet meer. In de tweede helft is het spoedig merk baar, dat UVS den wind mee heeft. Er vallen weer eenige regendruppels en de lucht is zoo dreigend, dat het opnieuw mis dreigt "te worden. Zoover komt het gelukkig echter niet. v. Goor lost spoedig van ver een hard schot, maar de keeper is op zijn post. Enkele UVS-aanvallen stranden dan op buitenspel. Uit een vrijen trap van Wallaartj krijgt de rechtsback den bal in de maag, waarop hij enkele oogenblikken blijft liggen. Weer komt UVS in den aanval, doch Gertenaar schiet in het zijnet. Gouda dringt weer meer op; doch een corner op het UVS-doel wordt afgeslagen. Als er 20 minuten is gespeeld komt v. Hoven plotseling alleen voor den keeper maarvan 2 meter schiet hij over. De UVS-ers zijn nu niet voor het Goudsche doel weg te slaan, v. Goor lost een hard schot, dat de keeper weer stopt en vallende slaat hij den bal corner. Deze heeft ook geen resultaat, doch onmiddel lijk daarop heeft v. Hoven opnieuw suc ces en schiet onhoudbaar in (21). Er is dan 24 min. gespeeld. Dadelijk daarop kruipt het UVS-doel „door het oog van de naald" als Bosboom bij een Goudschen aanval den bal verliest en een der Gou wenaars naast het leege doel schiet. Na enkele afgeslagen UVS-aanvallen volgt weer een aanval van den linkervleugel der gasten. Bosboom stopt het leer maar half en de midvoor brengt de partijen weer op gelijken voet (22). Er is nog 15 min. te spelen en de spanning neemt bij de mi nuut toe. Een möoie kans gaat voor de Gouwenaars verloren als o. i. ten onrech te voor buitenspel gefloten wordt, als de linksbuiten vrij voor den keeper komt te staan. Weer volgen enkele UVS-aanvallen, maar eveneens weer gevolgd door een bombardement op het Leidsche doel. Aan den anderen kant mist v. Hoven weer enkele kansen, als hij den bal niet vol doende onder controle kan houden. Toch heeft dezelfde speler weer succes, doch de scheidsrechter had reeds voor buiten spel gefloten, toen v. Hoven ingeschoten had. De Leidenaars geven echter niet op. 'n Fanatieke aanval van rechts volgt weer, de bal wordt uit moeilijke positie weer voor het Goudsche doel geplaatst en terwijl de keeper in den anderen hoek stond, had v. Hoven maar voor het intrap pen (32), daarmee den hattrick verrich tend. Nog enkele minuten, Gouda zet al les op alles, doch den resteerenden tijd hield UVS dapper vol en het einde bracht een zwaar bevochten zege. BRUSSEL—HAARLEMSCH ELFTAL 0—6 In het Heysel-stadion te Brussel heeft gisteren, voorafgaande aan de ontmoeting BelgiëZweden, een wedstrijd plaats ge had tusschen het elftal „Entente Braban- gonne" en het Haarlemsch Elftal, welke door onze landgenooten op gemakkelijke wijze met 61 is gewonnen, nadat de rust met 40 was ingegaan. Er woei een krachtige stormwind van doel tot doel, welke den wedstrijd zeer R'DAMSCH ELFTAL—BONDSELFTAL 3—4. Circa 25.000 toeschouwers hebben gister middag op het Sparta-terrein te Rotter dam den traditionealen wedstrijd om den Gouden Onafhankelijksheidsbeker tusschen het Rotterdamsch elftal en het Bonds-elftal beter bekend onder den naam „De Rest van Nederland" bijgewoond. Een bijzon der belangwekkende strijd is het niet ge worden, want al moet worden toegegeven, dat het een aardige partij voetbal was, veel nieuwe gezichtspunten heeft zij de technische commisie van den K. N. V. B. zeker niet opgeleverd. Het Bondselftal is in ieder geval geen openbaring geweest en de overwinning, die de nationale ploeg ten slotte nog behaald heeft, kan men moeilijk verdiend noemen. Voor den aan vang van den strijd kwam nog bericht, dat de U. V. V.-er Pino wegens de vorige week opgeloopen blessure niet zou mee doen en dat hij vervangen was door Van Nellen. De opstelling van de beide elftallen was dus nu na alle wijzigingen als volgt: Rotterdamsch elftal: Van Male (Feyenoord), Doel. Agterberg (Excelsior) en van der Hei den (Feyenoord) .achter. Breitner (H. D. V. S.), de Korver (Spar ta) en Dubbeldam (Xerxes), midden. Vrouwdeunt (Feyenoord), Drok (R. F. C.), van Spaendock (Neptunus), Wendt (T. R. H.) en Seton (Sparta), voor. Bondselftal: Ferwerda (Blauw Wit), doeL Pauwe (Feyenoord), de Boer (BI. Wit) en van Heel (Feyenoord), midden. Van Walsum (R.F.C.), Vente (Neptunus), v. Kooyk (P. S. V.), Westphal (BI. Wit) en van Nellen (D. H. C.), voor. Scheidsrechter is de heer Israëls. Over het wedstrijdverloop het volgende: Reeds in de eerste oogenblikken wordt het Rotterdamsche doel in gevaar gebracht en er zijn nog geen 2 minuten gespeeld als het Bondselftal er in slaagt de leiding te nemen. Een goede voorzet van van Walsum belandt bij van Nellen, die vlak bij de grens van het strafschopgebied hard in schiet. De bal verdwijnt in den uitersten bovenhoek. Na circa 10 minuten schiet van Kooyk uit een goeden pass van Vente, met een schuiver den bal opnieuw in het Rotter damsche doel (02). Van Kooyk krijgt een goede kans, als hij vrij voor doel staand den bal slechts voor het intrappen heeft. Doch de Rotter damsche achterhoede ontfutselt hem het le der in de laatste oogenblikken en be zweert het gevaar. Er is ongeveer 25 mi nuten gespeeld, als Dubbelman het leder goed naar den linkervleugel plaatst. Na een korte schermutseling belandt de bal bij van Spaendonck, die op grooten af stand een schuiver inzendt, welke echter -zou zijn naast gegaan, indien Drok niet was toegesneld. Deze tikt den bal in het doel (12). Even later gaat een hard schuin schot van Drok hoog over. Na ruim een half uur krijgt Drok van Went, die kort tevoren met van Spaandonck heeft ge ruild, opnieuw een goede kans. Hij aar zelt niet, doch knalt met een prachtig schot den bal in de touwen (22). Vlak voor de rust schiet van Spaendonck op vrij grooten afstand van het doel en be zorgt met een onverwacht hard schot de Rotterdammers de leiding (32). Na de rust blijven de Rotterdammers in den aanval en vormen een voortdurend ge vaar voor de nationale ploeg. Uit een zeer go eden voorzet van Vrauwdeunt kopt Wendt prachtig in, doch het kost Ferwer da niet veel moeite het gevaar te bezwe ren. Langzamerhand komt re eenige ver slapping in den strijd. Vente krijgt een prachtige kans tot scoren. Hij krijgt het le der geheel vrijstaand in zijn bezit, doch hij treuzelt te lang en de bal wordt hem bij tijds ontfutseld. Even later slaagt van Kooyk er in de partijen op gelijken voet te brengen. Uit een hoogen voorzet van Van Nellen kopt hij onhoudbaar in (33). Onmiddellijk daarna gaat het Bondself tal opnieuw met succes tot den aanval over en uit een voorzet van Westphal kopt van Walsum No. 4 in het net (34). In dezen stand komt geen verandering meer. ongunstig beinvloedde. De Haarlemmers verloren den toss en dientengevolge moes ten zij in de eerste helft met tegenwind spelen. Reeds dadelijk bleek, dat de Hol- landsche voorhoede zeer schotvaardig was, en de vleugelspeler Van Polanen slaagde er dan ook na 4 minuten in de score te openen. Het Brusselsche elftal, dat uit goede spelers bestaat, miste echter door tastendheid. De Haarlemmers speelden bo vendien laag bij den grond, hetgeen een goede techniek was. Na 17 minuten slaag de De la Mar er in den stand op 02 te brengen. De Haarlemmers bleven voort durend in de meerderheid en in de 33ste minuut scoorde Smit het derde doelpunt, daarbij gebruik makende van een misver stand tusschen de Brusselsche backs. Smit ging er daarna onmiddellijk in zijn eentje met den bal vandoor en het lukte hem wederom een doelpunt te maken. Daarna gingen de Brusselaars tot het offensief over, maar tot schoten op doel brachten zij het bijna niet, en van den sterken wind wisten zij evenmin te profiteeren. In de tweede helft was Smit weer buitenge woon goed op dreef. Hij trok telkenmale ten aanval en na 12 minuten verhoogde hij den voorsprong door een ver schot, dat de Brusselsche doelman niet kon hou den. De Haarlemmers speelden nauwkeu riger en sneller dan hun tegenstanders. In de 16e minuut maakte van der Horst van een falen van Henry gebruik en scoor de hij het 6e doelpunt. De Haarlemsche ploeg was daarna meester van het terrein. De spelers vonden het verder blijkbaar welletjes en spanden zich niet meer in. Zij hebben de match verdiend gewonnen. DE HOLLANDIAAN—ALPHEN 2—1 De Rijnbewoners zijn er in geslaagd de club van Odijk een 21 nederlaag toe te brengen. Mede door de van doel tot doel staande orkaan, was goed spel vrijwel on mogelijk. Dadelijk na den aanvang komen de bezoekers in den aanval, doch het schot van Mulder gaat over. De Hollandiaan, ge steund door den wind, neemt het spel spoe dig in handen, zoodat de Alphen-defensie het zwaar te verantwoorden krijgt. Doel man Tuinenburg moest meermalen hande lend optreden en weet tal van gevaarlijke schoten te weren. Enkele snelle tegenaan vallen der bezoekers blijken intusschen niet zonder gevaar en wanneer de bal langs den grond voor doel belandt weet v. d. Leek deze kans op goede wijze te benutten (01). Nadat Alphen nog eenigen tijd overwicht heeft geoefend, heeft de Hollan diaan door een misverstand der Alphen- verdediging het genoegen door den rechts binnen gelijk te maken (1—1) Met dezen stand komt de rust. Na een aanvankelijk overwicht der thuisclub neemt Alphen het spel weer in handen. De sterke wind maakt zuiver plaatsen echter vrijwel onmogelijk. Aanvoerder Hesseling lost een paar kanjers op het Vlaardingerdoel, die doelman Odijk keurig verwerkt. Even voor het einde ont staat een schemutseling voor het Vlaar- dingen-doel, waaruit Mulder den bal te pak en krijgt er inschiet (12). In dezen stand komt geen verandering meer. HET NOORDEN—L.F.C. 0—1. Na het gelijke spel verleden week be haald tegen „Coal" volgde nu een over winning tegen het Noorden. Onder leiding van trainer en masseur toog het LFC-elf- tal ook nu weer naar Rotterdam, bezield met het voornemen om de huid duur te verkoopen tegen „Het Noorden" en het is gelukt met een overwinning uit Rotterdam te vertrekken. Het terrein waarop gespeeld moest wor den, zag er niet best uit. Met man en macht werd er aan gewerkt om de plasen te ver wijderen. Van doel tot doel was er geen grasmat te bespeuren, alleen de zijkanten waren met gras bedekt. Al met al heeft L.F.C. zich aan .de omstandigheden aange past. Onder leiding van den heer J. Ellenberg trapt „Het Noorden" af en belaagt al spoe dig het L. F. C.-doel, waar de achterhoede in een goede conditie schijnt te zijn. Ook de L. F. C.-voohoede laat van zich spre ken en stellen den keeper op de proef. Na 20 min. een L. F. C.-aanvaL de back van „Het Noorden" tracht den bal op het laatste moment terug te spelen op zijn keeper, maar de midvoor der kanaries is er bij bereikt den bal eerder en met een goed schot geeft hij zijn club de leiding (0—1). Deze tegenslag schijnt „Het Noorden" te deprimeeren en zij probeeren het spel hierna te forceeren, wat de goed leidende scheidsrechter niet ontgaat, welke dan ook de teugels goed strak houdt. Dan plots krijgt Herreur den bal mooi doorgespeeld, lost een kogel welke de kee per schitterend redt. De aanvallen door „Het Noorden" opgezet stranden in vele gevallen op buitenspel. Met een ongewij- zigden stand kondigt de arbiter de rust aan. Na de thee heeft L. F. C. den wind ge deeltelijk mede, zij forceert alras een cor ner, doch ook deze levert niets op. Dan een periode van „Het Noorden" overwicht, doch ook daarin laat de L. F. C.-achterhoede met keper Duffels aan het hoofd zich van hun beste zijde zien en de aanval der Rotter dammers ziet zich voor een onoplosbare taak gesteld. Een angstig moment ontstaat bij een handsgeval op den rand van het straf schopgebied, doch de middenvoor der gast- heeren schiet hoog over. Dan verplaatst het spel zich op het middenveld en wan neer de scheidsrechter, die goed leidde voor de laatste maal fluit, heeft L. F. C. de zen wedstrijd in de eerste overw.inning we ten om te zetten. H. F. C.—D. W. S. 1—3. Hoewel H. F. C. volop verdedigde, na men de Amsterdammers na vijf minuten de leiding als v. d. Togt leelijk over den bal heen valt. Ditmeyer was fabrikant van het doelpunt. Wanneer H. F. C. enkele uit vallen doet, loopen deze door slechte voor zetten der vleugelspelers op niets uit. De strijd is tien minuten aan den gang, als Dorsman over den bal heen trapt en weer is net Ditmevei, die schort (2--0). De strijd blijft nu gaan tusschen een goed spelend DWS-elftal en een slecht op dreef zijnd H. F. C. Toch weten de Amsterdam mers voor de rust hun meerderheid met slechts één doelpunt uit te druken. Rust 30. Na de rust heeft H. F. C. haar opstel ling der voorhoede geheel gewijzigd. Er wordt nu iets beter gespeeld, hoewel de aanvallen van D. W. S. veel gevaarlijker bleken. Enkele malen liep het H. F. C. niet mee. Bij een der H. F. C.-aanvallen wordt Webster voor doel leelijk vastge houden én scheidsrechter van Moorsel kent terecht een strafschop toe. Koper maakt geen fout en de stand is 31. Even denken wij, dat H. F. C. nog gaat ophalen, maar D. W. S. denkt er anders over. Ook het H. F. C.-doel wordt nog herhaaldelijk bestookt. Het einde komt met een in alle opzichten door de Amsterdammers verdiende over winning. BELGIE—ZWEDEN 5—1 In het Heyssel-Stadion te Brussel is gis termiddag voor 15000 toeschouwers de landenwedstrijd BelgiëZweden gespeeld. Evenals vorige week in Parijs heeft het Zweedsche elftal ook gisteren een neder laag geleden De Belgen wonnen de match met 5—1, dank zij hun grootere i geestdrift en hun superioriteit in elk op zicht. Na de eerste helft hadden zij een 2-1- voorsprong. België: Doel: Christiaens. Achter: Pa- verick, Smellinckx. Midden: Dalem, Stij- nen, en Claessens. Voor: Van Caelenberg, Voorhooft, Capelle, Isenborgs, Jamers. Zweden: Doel: Berqvist. Achter: Axel- son, Sköld. Midden: Berg, Essman, Karl, son. Voor: Bergsten, Person, Jonasson, Grahn, Nielsson. De Zweden waren het eerst in den aan val en na acht minuten opende Nielsson uit een hoekschop de score. De Belgische rechtsbuiten Van Caelenberg bracht ze ven minuten daarna den stand weer in evenwicht. De Zweedsche ploeg werd her haaldelijk in het nauw gedreven en in de achttiende minuut gaf Capelle den Bel gen de leiding, die zij van dat moment af wisten te behouden. Zoo ging de rust in met een 21 stand in het voordeel der Belgen. Tien minuten na da hervatting ver grootte Isenborgs den voorsprong der Belgen, die voortdurend in den aanval waren. De Zweden werden gedwongen zich geheel op de verdediging toe te leg gen, waarbij zij de grootste moeite had den om het hoofd te bieden aan de ge vaarlijke aanvallen van Belgischen kant. In de 28ste minuut was het wederom Ca pelle, die Bergqvist het nakijken gaf en tenslotte slaagde Isenborgs er 35 minuten na de rust in het 5e en laatste doelpunt te maken. De Belgische overwinning is vooral te danken aan hun tactiek, welke hierin be stond, dat zij het. systeem van de W-for matie afwisselden met het gewone aan- valssysteem. Het voortdurend afwisselen van beide methoden bleek ditmaal goede vruchten af te werpen. Het Zweedsche was niet zoo goed, als men dat gewend is, doch niet kan worden ontkend, dat zij zich flink hebben geweerd. Stijnen, de Belgi sche spil, was de ster van het veld. In de Belgische voorhoede blonken Voorhoof en Capelle uit. De Zweden speelden technisch goed, doch zij konden zich niet aanpassen bij de weersgesteldheid. De felle wind heeft een nadeeligen invloed op hun pres taties uitgeoefend en heeft ook den Bel gen parten gespeeld. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen der Zaterdag gespeelde wed strijden zijn: Eerste afdeeling. Aston VillaChelsea 22 Bolton WanderersManch. City 33 BrentfordSunderland 15 Derby CountyBirmingham 22 EvertonArsenal 02 Huddersfield TownStoke City 21 MiddlesbroughBlackburn Rovers 6I PortsmouthLeeds United 22 Preston North EndWest Bromwich 30 Sheffield WednesdayGrimsby Town 30 Wolverh. WanderersLiverpool 31 De stand is nu: gsp. gw,gel.vrl. v.t. pnt. Sunderland 15 10 2 3 46—25 22 Derby County 15 8 4 3 24—14 20 Huddersf. Town 15 8 4 3 24—14 20 Arsenal 15 6 5 4 31—17 17 Middlesbrough 15 7 3 5 43—24 17 Manchester City 14 7 2 5 23—22 16 Birmingham 15 6 4 5 21—24 16 Liverpool 15 6 3 6 32—24 15 Bolton Wanderers 14 5 5 4 20—21 15 Chelsea 15 6 3 6 23—28 15 Sheff. Wednesday 15 5 5 25—31 15 Wolverhampton 15 6 2 7 28—26 14 W. Bromw. Albion 15 6 2 7 27—28 14 Stoke City 15 6 2 7 23—24 14 Leeds United 15 4 6 5 22—24 14 Blackburn Rovers 14 6 1 7 23—32 13 Preston North End 15 5 2 8 21—26 12 Portsmouth 14 4 4 6 18 25 12 Grimsby Town 14 6 8 21—30 12 Brentford 14 4 3 7 20—23 11 Everton 15 4 3 8 24—33 11 Aston Villa 15 3 3 9 25—45 9 Tweede afdeeling. BarnsleyNorwich City 23 Bradford CityBlackpool 21 BurnleyBrdaford 11 Charlton AthleticSheffield United 11 FluhamLeicester City 20 Hull CitySouthampton 22 Manchester UnitedWest Ham United 23 Newcastle UnitedDoncaster Rovers 21 Plymouth ArgyleNottingh. Forest 31 Port ValeSwansea Town 01 Tottenheim HotspurBury 43 RUGBY DUITSCHLAND B—NEDERLAND 11—5. Te Keulen heeft gisteren de derde ont moeting tusschen Duitschland B en het Ne- derlandsch Rugbyteam plaats gehad, wel ke match is geëindigd met een 115 over winning voor de Duitsche ploeg. Het spel ondervond veel hinder van den sterken wind, waardoor vele aanvallen aan een on tijdig einde kwamen. In de eerste helft be legerden de Duitschers voortdurend het Nederlandsche doel, doch slechts eenmaal slaagden zij erin de backlinie te passeeren. Zij maakten een try, welke werd verhoogd tot 50. Na de rust had Nederland de wind in den rug. De onzen deden verscheidene gevaarlijke aanvallen, waarbij zij van de fouten hunner tegenstanders konden pro fiteeren. De Duitschers kwamen echter spoedig weer opzetten en zij maakten we derom een try. Een tegenaanval van Ne derland had daarna succes, zoodat zij vijf punten konden noteeren. Tenslotte maakte de Duitsche ploeg voor de derde maal een try. (115). De Nederlandsche ploeg toon de in dezen wedstrijd een sterke vooruit gang, alleen op het gebied der tactiek viel het spel der onzen tegen. De Duitschers hebben, ondanks hun overwicht, niet ge heel voldaan.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6