ZATERDAG 16 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN. Een aanrijding. A. C. de H. te A1 p h e n had in de Hooftstraat te Alphen a. d. Rijn, de wiel rijder R. met zijn luxe auto bij het plot seling passeeren zoodanig gecoupeerd, dat deze wielrijder tegen zijn auto was geval len, doordat hij als het ware knel kwam tusschen het trottoir en de auto. Bovendien had verdachte na het passeeren plots ge stopt, en had hij geen richting aangege ven, toen hij naar rechts uitweek na het passeeren. Als verdediger voor verdachte, die ook zelf was verschenen, trad op mr. A. Korver. Als getuige werd allereerst ge hoord de betrokken wielrijder R., die de tenlaste gelegde feiten bevestigde en op een vraag van den ambtenaar van het O.M. en den kantonrechter een uitvoerige lezing gaf. Volgens deze getuige was verdachte na het ongeval doorgereden. Getuige, wiens rijwiel was beschadigd, terwijl hij boven dien een verwonding aan zijn knie had bekomen, had zich 's avonds aan de wo ning van verdachte vervoegd om met ver dachte te willen spreken over vergoeding der schade. Verdachte had hem toen, aldus getuige, als een „bedelaar" behandeld en gezegd: „ga maar naar de politie". Later was hem de schade door een verzekerings maatschappij vergoed. Ook 2 andere getui gen, hierna gehoord, gaven een soortgelij ke lezing van het geval. Namens verdachte werd als getuige a décharge gehoord de heer P. L., bedrijfs leider van Kamsteeg's Automobielbedrijf, die omtrent het geval zelf niets kon ver klaren, doch wel dat de auto van achteren aan de rechterzijde was beschadigd. Op een desbetreffende vraag van den kantonrech ter of verdachte meer ongevallen had ge had of hoeveel spatborden de laatste 16 maanden waren vernieuwd, verklaarde ge tuige, dat geen spatborden waren ver nieuwd, hoewel hij moest toegeven, dat er wel enkele krassen op de wagen waren. In zijn requisitoir bracht de ambtenaar eerst naar voren hoe dezelfde ver dachte nog slechts vier weken geleden ook voor een dergelijk ongeval was veroor deeld en verdachte zich blijkbaar om het verkeer blijkbaar weinig schijnt te bekom- mehen en hoogst onvoorzichtig is. Boven dien vond de ambtenaar de houding van verdachte jegens den wielrijder zeer on hebbelijk en onsympathiek. Toen deze aan zijn woning kwam, heeft hij hem als „een vod" behandeld. De man acht het blijkbaar niet noodig op het verkeer te letten en is een gevaar voor het verkeer, als het zoo doorgaat rijdt hij vandaag of morgen iemand dood. Komende tot de strafmaat vorderde de ambtenaar intrekking van het rijbewijs van verdachte voor den tijd van 1 jaar en een geldboete van 100.subs. 50 dg. De verdediger belichtte in zijn pleidooi de zaak van een geheel andere zijde. Wat er gebeurd is, is betrekkelijk van weinig beteekenis, deze zaak is veel erger gemaakt. Het ware verstandig geweest de richting aan te geven, doch noodig oordeelde hij dit niet. Juridisch is z.i. geen foutieve ma noeuvre gemaakt, waarom hij meent vrij spraak te kunnen vragen. De man is geen gevaar voor den weg, zooals de ambtenaar dit heeft voorgesteld. Zijn cliënt heeft reeds meer dan 300.000 K.M. gereden zon der ongelukken van eenige beteekenis. Het is bovendien onjuist, dat verdachte de wiel rijder als „een vod of bedelaar" heeft be handeld. Het was toch geheel gewoon, daar hij meende geen schuld te hebben, dat hij den wielrijder naar de politie verwees. Het is bovendien van het grootste belang, dat zijn rijbewijs niet wordt ingetrokken. Ove rigens verzocht hij juist hierom aan den kantonrechter wel schriftelijk vonnis te willen wijzen. Nadat de kantonrechter voorts nog had geïnformeerd of verdachte meerdere ongevallen heeft gehad, hetzij hier of in het buitenland, bracht verdach te zelf nog naar voren, -dat hij niet van richting was veranderd en daarom meende geen richting behoefde aan te geven. Voorts had hij plotseling moeten stoppen, cmdat een kind, dat in de omgeving op het trottoir speelde een neiging vertoonde zich op het rechterweggedeelte te willen bege ven, waar hij reed. In zijn repliek gaf de ambtenaar te ken nen, dat z.i. de noodzaak om plotseling te stoppen niet noodzakelijk was geweest. Hij bleef er bij, dat verdachte onhebbelijk was opgetreden zoowel terstond na de aanrij ding als later, eigenaardig vond hij boven dien de houding van verdachte, die voorgaf niet door de politie te zijn gehoord zooals het verbaal aangaf. Verdachte had be weerd, dat de politie op zijn kantoor in tegenwoordigheid van zijn kantoorjuffrouw alleen had gevraagd naar zijn naam, voor namen, geboortedatum. Tegenover het groote belang van verdachte's raadsman, dat deze had gesteld, om het rijbewijs niet in te trekken, stelde de ambtenaar het z.i. nog grooter belang, dat dij wel werd in getrokken voor beveiliging van het pu bliek. Overigens persisteerde de ambtenaar in zijn eisch. De kantonrechter bepaalde hierop zijn schriftelijk vonnis over 14 da gen. Veroordeeling tot een geldboete van 250.subs. 50 dagen. v. V. uit Noord en, liet verstek gaan. Hem was ten laste gelegd, dat de door hem afgeleverde melk water bevatte. De desbe treffende ambtenaar van de warenwet K. W. gaf omtrent deze zaak een uitvoerige uiteenzetting. Verdachte leverde zijn melk af met een roeiboot, terwijl de bussen dan verder per vrachtrijder werden vervoerd. Verdachte had aan den betrokken ambte naar en nu ook aan den ambtenaar en kan tonrechter een brief van een vijftal bladen geschreven, waarin hij zich trachtte te ver dedigen, doch zijn stellingen bleken ge heel in strijd met elkaar. De ambtenaar overwoog in ztfn requisitoir, dat dit ge knoei, dat weer toe blijkt te nemen, daar de a.s. zitting weer 2 dergelijke delicten ter rolle komen, met hand en tand moet worden tegengegaan. De melk bevatte resp. 9, 10 en 13 L. water op de 100 Liter, waar mede hij dus het publiek benadeelde, doch ook bovendien het rijk volgens een juiste opmerking van den kantonrechter. Daar de man van de regeering melktoeslag of steun geniet en dus toeslag krijgt voor water. De argumenten die verdachte had aange voerd, noemde hij maar smoesjes en vor derde een geldboete van 250.subs. 50 dg. Veroordeeling tot 200.subs. 50 dg. Veroordeeling tot een geld boete van 2 x ƒ500.subs. 2x1 mnd. B. uit T e r-A a r, die reeds talrijke kee- ren is veroordeeld wegens overtreding der crisiszuivelwet, drankwetovertreding etc., had zich nu wederom opnieuw te verant woorden wegens het in voorraad hebben van margarine met zetmeel, terwijl een en ander tevens niet van de voorgeschreven merken was voorzien. Verdachte was zelf verschenen. De kantonrechter en ambte naar hielden verdachte eerst zijn straflijst voor. De kantonrechter merkte op: uw waschlijstje is haast vol, nog 3 veroordee lingen, voegde de ambtenaar hier aan toe en wij moeten aan een tweede lijst begin nen, ik heb zulks nog nooit mee gemaakt. Verdachte gaf zulks lakoniek toe, en zeide, dat hij tot een en ander wel was genood zaakt, daar hij anders voor zich en zijn vrouw en 9 kinderen niet te eten had, ter wijl hij niet of liever niet van den steun wilde leven. De kantonrechter maakte de opmerking: maar u kan toch beter van den steun leven, dan dat u steeds alle moge lijke wetten overtreedt. De ambtenaar merkte nog op, dat de man zich niet alleen aan overtreding der crisiszuivelwet schul dig maakt, doch ook kort geleden nog aan de drankwet, toen bij hem in een bedste de flesschen met jenever zijn gevonden, terwijl nu weer de boter in een beschuit- kist of trommel werd gevonden, dikwijls de meest zonderlingste plaatsen. Verdachte: maar ik kan het toch niet buiten de deur leggen (gelach). De rijks veldwachter bevestigde de tenlaste gelegde feiten. De ambtenaar hierop zijn requisi toir nemende, maakte allereerst de opmer- kind, dat het onderhoud hier van verdach te wel erg vriendelijk en gezellig was ge weest, maar er toch meer achter de zaak schuilde. Vroeger is hij al reeds veroordeeld voor het clandestien vervaardigen van margarine, op een plaats waar de ratten liepen. Bovendien is het vrijwel zeker, dat met de vervaardiging van margarine nog wordt doorgegaan, daar de aangetroffen margarine nog steeds van dezelfde consi stentie is. Waar een en ander wordt ver vaardigd heeft men nog niet kunnen ach terhalen helaas. De man, die zegt zulks te doen voor onderhoud voor zijn gezin, maakt echter blijkbaar goede zaakjes, daar de boeten van 200.250.en 500. worden betaald. Hij wilde het nog eenmaal met verdachte probeeren alvorens princi pale hechtenis te vorderen en vorderde thans een geldboete voor de 2 feiten van ieder van 1000.subs. 2x3 mnd. Verdachte begon hierop te jammeren: dat kan ik nooit betalen. De kantonrechter zeide tot verdachte: waar is dat adres in Amsterdam die de boeten voor je betaalt. Ja, antwoordde ver dachte, zoo willen zij mij nu naar beneden halen; weet u soms een adres voor mij, die wil betalen, ik heb het niet. De kantonrech ter maakte aan dit betoog een einde en zei de: Man, grien nu maar verder niet, schei nu liever uit met die practijkeij, en veroor deelde hem tot 2 geldboeten van ieder 50Ö.subs. 2x1 maand. VONNIS IN DE ZAAK DER PALEIS- LOTEN. De Amsterdamsche Rechtbank heeft heden vonnis geveld in de strafzaak tegen den ex-directeur van het Paleis voor Volks vlijt, M. en den ex-commissaris P. van deze instelling, die terecht hadden gestaan we gens ernstige malversaties. De rechtbank veroordeelde den ex-direc teur wegens het publiceeren van onware balansen en winst- en verliesrekeningen tweemaal gepleegd, en wegens verduiste ring in dienstbetrekking, meermalen ge pleegd, tot 2 1/2 jaar gevangenisstraf. De ex-commissaris P. werd wegens medeplegen van verduistering in dienstbe trekking, tweemaal gepleegd, en behulp zaam zijn bij verduistering, meermalen ge pleegd, tot 1 jaar en 9 maanden gevange nisstraf veroordeeld. Het O. M. had tegen den ex-directeur 3 jaar gerequireerd en tegen den ex-com- missaris 2 jaar met aftrek van preven tieve hechtenis. Te laat! „Fernandus! Pas toch op de mat!" UIT DE OMGEVING A.R.K.A. Bloembollenstreek. Gisterenavond vergaderde de Arka afd. Bloembollenstreek in hotel „Het Bruine Paard". Te omstreeks 8 uur opende de heer C. J. Hubers, secretaris van Arka, bij ont stentenis van den voorzitter, den heer H. J. Lycklama, en den vice-voorzitter, den heer J. H. M. Bulten, deze bijeenkomst met den Chr. groet, heette alle leden hartelijk welkom, in het bijzonder den heer J. O ver mars, die deze bijeenkomst het Hoofdbe stuur vertegenwoordigde. Onder de ingekomen stukken werd voor gelezen een schrijven van een lid dat meen de de Arka-gelederen te moeten verlaten. Over dit schrijven en eenige mededeelin- gen, ontspon zich een langdurige discussie. Het verslag van de afgevaardigde naar de te Breda gehouden algemeene vergadering van groep VI (gemeente-ambtenaren) werd aangehouden tot de volgende vergadering, wegens afwezigheid van den afgevaardig de, en vanwege het gevorderde uur. Hier na volgde een punt van meer internen aard, waarover de discussies nogal hoog liepen. Wegens aftreding van den heer J. P. de Jong als penningmeester, werd in diens plaats als bestuurslid gekozen, de heer Pinxteren te Lisse, die de vergadering dank zegde voor het in hem gestelde ver trouwen. Bij de bespreking van de feestelijke her denking van het 4-jarig bestaan, werd aller eerst het oordeel gevraagd van de leden der feestcommissie-1933, die adviseerde het 4-jarig bestaan niet luisterrijk te vieren, terwijl een ander lid dier commissie bij referendum de leden wilde laten bepalen, of al dan niet een feestvergadering moet worden gehouden. Met 7 tegen 4 stemmen besloot de vergadering om in 1936 geen feestavond te geven, om dan het eerste lus trum met zooveel temeer luister te vieren. Vervolgens was het woord aan den heer J. Overmars namens het Hoofdbestuur, die in korte bewoordingen een uiteenzetting gaf van de algemeenheid van onze Arka, over welk punt ruim van gedachten werd gewisseld. Hierna sluiting. HILLEGOM Tweede groote uitvoering Graalkoor. In het Patronaatsgebouw der St. Joseph- parochie werd gisteravond een herhaling gegeven van de voor twee weken zoo schitterend geslaagde uitvoering met le vende beelden van het groote Graalkoor dier parochie, onder de eminente leiding van mej. Leegwater. Dank zij de geringe entree hebben wederom honderden geno ten van deze kunst in woord en beeld. Ook de geestelijkheid der beide parochies gaf blijk van belangstelling door haar te genwoordigheid. Het was opnieuw een succes voor koor en dirigente en voor den weleerw. heer kapelaan van Ettinger, die zulk een werkzaam deel neemt aan alles wat de Graal en de Congregatie betreft. ZILK E.H.B.O. Door dr. Wöste uit Noord- wijkerhout wordt in het Parochiehuis al hier een gratis-cursus gegeven „Eerste hulp bij ongelukken". Deze lessen zijn uitsluitend voor leden van de St. Jo sephs - Gezellen vereeniging. LISSE. „Theorie en Practijk". In café-rest. „De Nachtegaal" hield de Vereeniging „Theorie en Practijk" een druk bezochte vergadering waarin als spreker optrad de heer dr. W. E. de Mol, van Amsterdam, welke sprak over het onderwerp: „Evolu tie, erfelijkheid en veredeling naar aan leiding van eigen experimenten met bol gewassen". Dr. de Mol begon met te zegen, dat zijn lezing een kort historisch betoog zou zijn van hetgeen in de voorbijgegane jaren zich aan hem heeft voorgedaan. Een aanvang werd gemaakt met de Nar cissen. Zijn eerste kennismaking is ge weest met de bekende Narcis „Bicolor Vic toria". Nagegaan werd de ontwikkeling de zer Narcis. Geconstateerd werd, dat een onregelmatigheid zich blijft voordoen en dat hier van erfelijkheid in sterke mate sprake is. Ook bij proeven met kruisingen bleef dit voortbestaan. Bij „Emperor" is gebleken, dat een meerdere regelmatig heid viel waar te nemen. Verschillende an dere variëteiten werden besproken, voor al de meer fijne soorten. Bij de veredeling is het niet slechts te doen om veredeling doeh ook om herschepping. Tot behandeling der Tulp komende, zei de spr., dat hij met nadruk wilde wijzen op de z.g. franje-tulp. Spr. heeft nagegaan of hier ook erfelijkheid viel waar te nemen en geeft het resultaat van zijn onderzoe kingen weer. Ook de franjerand is erfe lijk. Ook kwam in behandeling de Par kiettulp. Het is spreker*s meening, dat er felijkheid bij Parkiet-tulpen wel kan plaats vinden, doch zulks kan, dat is ten minste nog niet bewezen, niet plaats vin den door de zaailing-tulpen. Spreker had tijd tekort om ook over de hyacinthen afzonderlijk te spreken, over welk onderwerp spr. langen tijd zou kun nen spreken. De aanwezigen werden uitgenoodigd in een aparte zaal de vele aquarellen te ko men bezichtigen waarbij dr. de Mol een en ander verduidelijkte. De lezing werd daarna besloten met den weg te wijzen voor samenwerking tusschen de kweekers onderling tot veredeling en verheffing van het vak. Dr. de Mol had een zeer aandachtig ge hoor dat met bijzondere belangstelling naar zijn lezing heeft geluisterd en dat wijze les ongetwijfeld ter harte zal genomen heb ben. Rectificatie werkloozencijfers. In de laatste opgave van het aantal werkloozen werd medegedeeld, dat 278 personen als werkloos stonden ingeschreven. Dit aantal moet zijn 178. Door het foutieve bericht zou de conclusie gewekt worden, dat de thans geldende regeling van toeslag op loonen van arbeiders in het bloembollenbedrijf geen gunstige resultaten zou hebben opge leverd. Deze rectificatie bewijst het tegen deel. TER AAR Komt luisteren! Op initiatief van de R.K. Ontwikkelingsclub zal Maandagavond de bekende redenaar Piet Kasteel, parle mentair redacteur van de „Maasbode", een lezing houden over: „Thomas More, van staatsman tot martelaar". Juist in verband met de heiligverklaring van de zen staatsman is het zeker interessant iets naders te vernemen omtrent zijn le vensloop, enz. Wij raden een ieder aan te komen luisteren. Vermelden wij nog dat de bijeenkomst gehouden wordt in het vereenigingsgebouw. ZOETERMEER. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Zoetermeer op Maan dag 18 November 1935 des namiddags te 7.30 uur. Agenda: 1. Mededeelingen. 2. Wij ziging bouwverordening. 3. Wijziging in structie gemeente-geneesheer. 4. Wijzi ging verordening heffing keurloon. 5. Wij ziging verordening heffing legesgelden. 6. Wijziging verordening heffing schoolgel den. 7. Ontslag gemeente-ontvanger M. Reinders en J. G. Kools en benoeming ge meente-ontvanger J. G. Koole met ingang van l Jan. 1936 en benoeming plaatsver- vangend-gemeente-ontvanger M. Reinders. 8. Vaststelling pensioensgrondslagen ge meente-ambtenaren. 9. Ontslag en benoe ming leden commissie tot wering van schoolverzuim. 10. Vaststelling huishoude lijk reglement commissie tot wering van schoolverzuim; vaststelling jaarwedde se cretaris dier commissie en presentiegeld le den van de commisise. 11. Vaststelling ver ordening regelende de afkondiging van plaatselijke strafverordeningen. 12. Vast stelling verordening bedoeld in art. 13 der leerplichtwet en besluiten maximum-aan tal drankvergunningen. 13. Begrooting drinkwaterleiding „De Tien Gemeenten". 14. Benoeming agent arbeidsbemiddeling, vaststelling instructie; benoeming commis sie en vaststelling huishoudelijk reglement. 15. Geldleening 2000 verbouw en inrich ting raadhuis. 16. Wijziging begrooting 1935. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. Naar we vernemen zal 25 Nov. 's morgens 10 uur de eerstvolgen de raadsvergadering worden gehouden, waarin de begrooting zal worden behan deld. Bazar. De gehouden bazar ten bate van de vereeniging „Die Alphen Sangers" bracht bruto ƒ300.op. Arrestatie. Door den Rijksveldwacht is gearresteerd zekere D. uit Zwammerdam, als verdacht van diefstal. „Crescendo". Gisteravond werd door den eere-voorzitter, den heer Jac. v. Vliet, op de bovenzaal van „Centraal" de drie- daagsche bazar geopend, georganiseerd door de muziekvereeniging „Crescendo". De ba zar ziet er goed verzorgd uit en bevat vele attracties, welke bij de bezoekers ongetwij feld in den smaak zullen vallen. Voor rijwielen afgesloten wegen Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland heb ben, naar den A.N.W.B. meldt, voor het verkeer met rijwielen in beide richtingen gesloten verklaard het voor het algemeen rij verkeer bestemde gedeelte van den Hee- renweg van 138 m. ten noorden van den Heuvel weg (de Rdderbuurt) tot 670 m. ten zuiden van het zuidelijk landhoofd van de ophaalbrug over de Leidschevaart, gelegen in de gemeenten Alphen aan den Rijn en Woubrugge. ZOETERWOUDE. IJsclub. De schaatsen liggen bijna twee jaar in het vet of misschien dik verroest en toch waren honderd en zevenentwintig leden gekomen-van de ver re grenzen van Benthuizen en Voorschoten om het café Roeleven stampvol te maken. Het lokmiddel van de verrassingen blijft nog altijd goed werken tot (pure) belang stelling voor de ledenvergadering. Het is goed gedaan door het bestuur, want als de leden eenmaal in de IJsclub-tent gelokt zijn, dan zorgt de voorzitter wel voor de opwekking tot de ware belangstelling en medewerking aan het schoone doel. In het welkomstwoord, waarmede de heer Jac. van Leeuwen Joh.z. de vergade ring opende, richtte spr. zich tot Burge meester Wap, om de verzekering te ge ven, dat de steeds betoonde magistrale eer, als Eere-Voorzitter voor de IJsclub zeer vereerend is. Ook de oud-voorzitter, de heer Adr. van Leeuwen, eerelid van de IJs club, kreeg van de voorzitter een bijzon dere verwelkoming, waarna spr. meende gekomen te zijn bij zich zeiven, omdat hij cok reeds eenmaal tot eerelid was benoemd, maar nu hij weer door de leden aan het werk was gezet moet dit eerbetoon achter wege blijven. Toen ook de leden hartelijk verwelkomd en de eer gebracht was, dat door hunne tegenwoordigheid er eigenlijk alleen een vergadering kan zijn, werd de secretaris, de heer J. J. Rodewijk, tot het lezen van de notulen aangemoedigd en had, toen nie mand „der toen aanwezige leden" iets op te merken had, de vaststelling plaats. Verder gaande aan de agenda, die vol gens de voorzitter aangenaam, kort en za kelijk moest afgewerkt worden van wege de jongelui, die nog kaart willen spe len kwam het jaarverslag ter tafel. Om kort te zijn meende de verslagge ver het verslag in telegramstijl te mogen geven, want er was geen baanveger te zien geweest. Het verslag vermeldde over het leden tal, dat de heeren-leden zich in getal opge werkt hadden van 229 en 230, terwijl de dames-leden hun minderheid in aantal had den vergroot van 37 naar 34. De drie donateurs, dat zijn eigenlijk die inplaats van een gulden een rijksdaalder offeren, waren ook trouw gebleven, zoodat de verslaggever de term van: „tevreden, maar niet voldaan" gaf tot de burgerij van Zoeterwoude, over de houding ten opzichte van de IJsclub. Van dit prozaisch verslag waarin het woord ijs en baanveger niet genoemd werd de gereedschappen bleven intact ging de secretaris die ook penningmeester is, over tot het financieele overzicht. Als een ongehoord geval in dezen tijd was het kassaldo van 284.23 door rente en contri butie gegroeid tot een totaal ontvangst van 547.25. De uitgaven waren slechts ƒ75.98, zoodat de vereeniging een geld-bezit heeft van ƒ471.27. Het onvermelde bezit van bezems en an der „groof'-materiaal daarbij gevoegd is de vereeniging 500.rijk. De heeren H. van Wiisum en Th. v. Gent overtuigden zich van de waarheid en bij getuigenis van de oudste der twee commis sieleden, „dat de boeken en bescheiden van den penningmeester in orde waren bevon den", werd de penningmeester van zijne verantwoordelijkheid ontheven. Ondanks de vele beschrijvingen en over zichten vermeldde de agenda nu de „mede deelingen". Alle commissarissen zijn we der herbenoemd en voor 15 December zal de contributie geïnd worden. De IJsclub gaf 5.aan het C. C. Ingekomen was een mededeeling van den heer Jac. v. .d Salm Sz., dat hij om een gewichtige gebeurtenis niet aanwezig kon zijn. Omtrent deze onvermelde verhinde ring klonk uit de zaal de verdere verklaring „hij is jarig vandaag". Toen werd het ernstiger bij de voorlezing van een brief van den heer N. v. d. Voort, die kennis gaf aan de vergadering van zijn ontslagname als bestuurslid met dankbe tuiging voor zooveel ondervonden vertrou wen en vriendschap. De voorzitter wil de ontslagname van den heer van der Voort eerbiedigen en brengt hulde voor hetgeen de aftredene heeft gedaan. Onder luid applaus wordt de heer van der Voort tot eerelid benoemd. De voorzitter stelt de verkiezing van een lid van het bestuur aan de orde onder mededeeling, dat de aftredende, de heer Th. C. Berg, weder candidaat is gesteld. Zooals het Kamerlid Duymaer van Twist na de troonrede als een traditie Leve de Koningin roept, zoo staat bij het aftre den van een geacht bestuurslid in Zoeter woude de heer P. Beijk op om te vragen deze aftredende bij acclamatie te herbenoe men. Zoo ook nu gevolgd door een dave rend applaus en vroolijke lach en de heer Berg zag zijn zetel weder hernieuwd. In de vacature ontstaan door het bedan ken van den heer N. D. v. d. Voort, stelde de voorzitter namens het bestuur candidaat de heer G. P. van Leeuwen Az. Bij deze enkele candidaatstelling volgde de benoe ming, waarna de voorzitter de benoemde gelukwenschte en de voorspelling uitsprak, dat de heer G. P. v. Leeuwen, wiens vader en ook zijn overleden broeder, voorzitter waren, eenmaal zijn opvolger zou worden. De heer G. P. v. Leeuwen dankte voor de gelukwenschen en achtte de voorzitter nog zoo blakend gezond, dat over zijn zetel geen verdere zorg gemaakt behoefde te worden. Toen volgde de rondvraag en werd het woord verleend aan den Burgemeester, die dankte voor de vriendelijke ontvangst en als blijk van zijn medeleven met de IJs club, gaf de eere-voorzitter weder de toe zegging van een prijs voor den eerstvolgen- den wedstrijd. Toen het applaus bedaard was dankte de voorzitter voor de eer aan de IJsclub be wezen en eindigde dit woord met een „Leve onze Eere-voorzitter", waarop een dave rend hoerah! weerklonk. Toen verkreeg de „heete melk en dikke pieten-tentbaas" Gerrit van der Lubbe het woord, om te danken voor de gratis geïl lustreerde reclame op de convocatie. Toen kwam er een vraagsteller met de vraag: mijnheer de voorzitter, waar wordt van den winter gereden? Waarop uit vele monden, als een tergen de interruptie, het antwoord klonk, op het ijs natuurlijk. De voorzitter begreep de bedoeling beter en antwoordde, dat het bijna zeker is, dat in den vervolge de hardrijderijen op de Noord-A zullen gehouden worden. Komende aan het slotwoord, dankt de voorzitter voor de belangstelling, wekt nog eenmaal op tot het lidmaatschap, waarna vele leden werden verrast met een prijsje of een „niet". ZOETERWOUDE (Dorp). St. Josephs-Gezellen-Vereeniging. Het programma voor de aanstaande week luidt als volgt: Maandag repetitie voor den Bonte-avond. Dinsdag van 8 tot 10 uur Boekhoudcursus. Woensdag helfacht Ma- ria-Congregatie, daarna bijeenkomst in Eigen Huis. De Weled. Zeergel. heer dr. Wijbo Kortmann zal spreken over: Ont staan, werking en bestrijding van T.B.C. Deze avond is toegankelijk voor alle jon gemannen van 17 tot 25 jaar, ook al zijn ze geen lid der K.G.V. Donderdag repetitie voor den bonte avond. Zaterdag voortzet ting der biljart-, jas-, dam- en ping-pong- competitie. Een uitgebreide agenda dus, waarvoor aller belangstelling en medewer king wordt gevraagd.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7