ZATERDAG 16 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 VERBLINDENDE VERLICHTING RIJWIELLANTAARNS. Geen zoeklichten aan het rijwiel. Het wielrijdend publiek wordt er aan herinnerd de fietslantaarns zoodanig te stellen, dat de lichtbundel enkele Meters voor het rijwiel den grond raakt. Steeds weer blijkt, dat vele lantaarns de lichtbun dels horizontaal of bijkans horizontaal naar voren werpen. Het tegemoet komend ver keer ondervindt door deze verblinding veel hinder. Waarom zoudt ge een verlichting voeren als een zoeklicht? De straatverlichting is voldoeende te achten en deze behoeft n een handje te helpen. Ongetwijfeld zijn velen zich niet bewust van het gevaar dat ze door te scherpe ver lichting veroorzaken, om de eenvoudige re den, dat het nimmer voorkwam, dat ze door den lichtbundel van hun eigen on juist gestelde lantaarn werden getroffen. Voor hen in 't bijzonder geldt deze waar schuwing. Zorg dat uw verlichting niet verblindt, controleer telkens den stand van uw lantaarn. En voor allen geldt de regel: „Wat gij^niet wilt, .dat u geschiedt, Doe dat ook een ander niet". REISIMPRESSES UIT AMERIKA Lezing van den heer Jan Teders. In den omvangrijken, doch niettemin in- tiemen kring van het personeel der Stede lijke Lichtfabrieken heeft gisteravond de organisator van de in 1930 alhier gehouden electriciteitstentoonstelling, de heer Jan Teders uit Amsterdam een causerie gehou den over zijn verblijf in Amerika. De avond, welke o.a. werd bijgewoond door den heer H. A. Vriend, gemeentelijk inspecteur van het onderwijs, werd met een kort woord geopend door den directeur der Lichtfabrieken, den heer ir. G. L. van Klin kenberg. De heer Teders, hierna het woord ver krijgend, wees erop hoe hij, als gewoon toerist in Amerika vertoevend, grootelijks geimponeerd is geworden door het ontzag lijke werk van den bouw van den Boulder- dam in de staten Arizona en Nevada. Spr. wees allereerst op het fundamen- teele verschil tusschen den algemeenen toe stand in Amerika en in West-Europa, dat z.i. is gelegen in het feit, dat de Vereenig- de Staten een economisch onafhankelijk geheel vormen en de Europeesche staten niet. Het is de groote verdienste van president Roosevelt, dat hij door de vorming van zijn „New Deal" algemeen het besef heeft doen doordringen dat de Amerikaansche ge meenschap uiteindelijk voor zich zelf moet zorgen. Een der middelen daartoe is door het uitbreiden op groote schaal van irrigatie- werken en opvoering der electrische ener gie het levenspeil te doen stijgen. Daar door wordt niet, alleen de werkloosheid be streden, doch wordt het tevens mogelijk de loonen te verlagen, aangezien het arbeids front door deze werkverruiming wordt verbreed. Komende tot zijn eigenlijk onderwerp, zeide spr.t dat bij den Boulderdam in de Coloradorivier een hoogspanningsnet is aangelegd met een spanning van 275.000 volt, d.i. de hoogste ter wereld. Vandaar loopt een leiding naar Zuid-Californië over een lengte van 388 K.M. Spr. vertelde daarna verschillende tech nische bijzonderheden van andere groote werken van een voor onze begrippen gi- gantischen omvang en illustreerde een en ander met lantaarnplaatjes. Na de pauze liet spr. nog een viertal films zien o. a. van den Boulderdam, het Panama-kanaal, den Niagara-waterval en verschillende nationale parken zooals het bekende Yellowstone, het Zion en het Yosemitepark. Ir. van Klinkenberg dankte den spreker voor zijn interessante voordracht. Vechtpartij is een schuit. Te 6.50 uur gisteravond waren de 19- jarige B. K., wonend in de Celebesstraat en de 17-jarige J. v. d. M., wonend aan de Bloemmarkt, beiden schippersknecht, in de roef van een in de Bloemmarkt liggende schuit aan het stoeien. Toen K., den jong ste der twee, een stomp tegen den neus gaf, werd de jongeman driftig en greep een in de nabijheid liggend mesje, waarmede hij K. een steek in de zijde toebracht. K. werd door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd, v. d. M. werd, na pro cesverbaal, op vrije voeten gesteld. Huiselijke twist. Gisteravond te omstreeks 7 uur ontstond in een der straten van het Haagwegkwar- tier een twist tusschen den 42-jarige J. v. 't S. en zijn 19-jarigen zoon. Bij een poging van de echtgenoote van v. 't S. om hem het mes, dat hij gegrepen had uit de hand te rukken, liep de vrouw een ernstige snij- wond aan de hand op. De twist was daar mede tegelijk ten einde. De vrouw werd door den E.H.B. verbonden en naar het Acad. Ziekenhuis medegenomen. Handelsregister K. v. K. W ij z i g n g. 997. M. Brouwer, Leiden, Galgewater 10. Melkhandelaar. Uittr. E.: M. Brouwer Sr. N.E.: M. Brouwer Jr. Het Leidsch Studenten tooneel is voor nemens op Woensdag 11 December de eer ste opvoering te geven van het stuk „Ju das" van den Italiaanschen schrijver Ratti, in de vertaling van mej. L. Bierens de Haan. De regie is in handen van den heer Eduard Verkade. Geveilde perceelen. Ten overstaan van den Notaris B. H. Stumpel alhier. Huis en erf met afz. bovenwoning Pres. Stijnstraat 9/a: in bod 2.050.kooper de heer G. de Wolff q.q. alhier voor 2350. Ten overstaan van den Notaris M, G. Bon alhier: Huis, erf en tuin Seringenstraat 2 hoek Pieter de la Courtstraat: in bod: 3.450. kooper den heer C. Kuijpers q.q. te Oegst- geest voor 3.450. Winkel/woonhuis en erf le Groenesteeg 14: in bod: f 1.650.kooper de heer N. B. Eijmer q.q. voor: 1.651. Pakhuis met afz. bovenwoning* en erf Pieterskerkstraat 18: in bod: 1.800. kooper de heei B. J. Huurman Jr. q.q. al hier voor 1.800. Bij het te Amsterdam gehouden examen voor Isr. Godsdienstleeraar zijn toegelaten tot den rang van godsdienstonderwijzer de heeren H. S Cohen en N. Hammelburg, beiden alhier. Verschenen is vandaag de Gemeente-be grooting 1936, waarvan wij reeds de voor naamste cijfers hebben gepbliceerd. Wij komen er nader op terug. Hedenmorgen is ontdekt, dat was inge broken in het kantoor van den houthandel K. en W. aan de Mare. Een klein bedrag aan geld werd vermist. Op de veemarkt zijn gisteren achterge bleven twee schapen met een blauwen streep op den kop en een rood stierkalf met witten kop. TOONEEL. Boefje, Ver. R'damsch Hofstad- Tooneel, Leidsche Schouwburg. Boefje.Annie van Ees. Meer dan 500 maal heeft mevr. Annie v. d. Lugt Melsert- van Ees een vollen Schouwburg enkele uren gevangen gehouden door haar pracht- uitbeelding van alle menschelijk lief en leed dit laatste vooral dat opgesloten ligt in het begrip „Boefje". Meer dan 500 maal steeds datzelfde ver haal van kwajongensachtigheid, welke leidt tot diefstal, tot gevangenis en eindelijk tot beterschap bij de broeders in het Opvoe dingsgesticht. Meer dan 500 maal steeds diezelfde ta- freelen't zou leiden tot 'n sleur, waarin alle charme van het spel zou ten onder gaan. Niet alzoo bij ons „Boefje", want mevr. v. d. Lugt Melsert heeft met dezelfde vroo- lijkheid en droefheid met dezelfde innig heid het groot menschelijk leed van deze paria der maatschappij vertolkt, als waar mede zij nu omstreeks tien jaar geleden begon. Boefje en Annie van Ees of mevr. v. d. Lugt Melsert-v. Ees, 't zijn synoniemen als Shylodk en Bouwmeester of Revue en Bu- Moeten we er nog meer van zeggen, dan 'n woord van lof aan alle medespelenden, aan Cor v. d. Lugt Melsert in de eerste plaats, maar daarnaast ook aan Anton Roe mer en Enny Heymans-Snijders. De vele aanwezigen waarbij vooral Leiden's omgeving ruim vertegenwoordigd Was toonden zich dankbaar voor het ge- bodene. „Boefje" kreeg bloemen, reeds na de scè ne der rechtszitting en tenslotte aan het einde; aan het applaus scheen geen einde te zullen komen. BIOSCOPEN. Trianon. Pet fantastische boek „De Tunnel" is verfilmd tot een nog fantastischer film van denzelfden naam. Het is de uitbeelding van het fantastische plan van een ingenieur om een onderzeesche tunnel te bouwen van Amerika naar Europa. Het spreekt vanzelf, dat er eenige span nende financieele intriges en een kleine liefdesgeschiedenis in deze overigens tech nische, film werden ingelascht. Maar deze scènes maken deze toch al fantastische film zóó spannend, dat het heele schouwspel adembeklemmend wordt- Alle spannende intriges ter zijde gelaten ziet men den bouw van dezen geweldigen tunnel. En tekens wordt dezen bouw be dreigd door intriges, instortingen, stakin gen en tenslotte door een mijn, door mis dadige elementen in den tunnel gebracht. Men ziet den tunnel branden, de wanhoop, de vlucht en tenslotte het happy end, als midden onder de oceaan de Europeesche en Amerikaansche werklieden elkaar na de laatste boring ontmoeten. Een tweede aardige film is „De scha duw van Sing-Sing". een Shirly Temple- film. Het is de aardige geschiedenis v; twee jongelui, die, na hun gevangenisstraf uitgezeten te hebben, probeeren werk te vinden, te behouden en op den goeden weg te blijven. Dit lukt maar niet dan na zeer veel wederwaardigheden, waarin een politie-inspecteur en de kleine Shirley Tem ple, als het dochtertje van een van hen, een belangrijk aandeel hebben. Dat het spel van de kleine Shirley Temple in deze klei ne, zuiver menscheli.ike historie wel zeer veel belangstelling zal hebben, behoeft geen nader betoog, maar wel moet het ons van het hart, dat men de kleine Shirley nu maar niet in iedere film moet plakken om haar zelf alleen, al mogen wij daarbij niet vergeten, dat de Amerikaansche smaak anders is dan de onze. Niettemin is ook dit een film, die men met groote belangstelling zal volgen en waarvan iedereen voldoening zal hebben. Casino. Als je in een uitleenbibliotheek vraagt om een boek over Tarzan, dan krijg je negen van de tien keeren te hooren: „Niet thuis". Wel 'n bewijs dus, dat deze boeken van den Amerikaan Burroughs, hoe fantas tisch en onwaarschijnlijk van inhoud ze mogen zijn, toch gretig gelezen worden. De avontuurlijke gebeurtenissen, waarvan ze vol zijn, trekken den geest van den lezer voorbij als een film en in waarheid zijn deze boeken niets meer dan film-scenario's. Men heeft er dan ook al verscheidene ver filmd. Casino vertoont fdeze week zoo'n Tarzan-film n.l. „Tarzan de Ontembare", waarin de hoofdrol vervuld wordt door den Olympischen zwemkampioen Buster Crable als Tarzan, levende in de Afrikaansche wil dernissen, waar hij opgegroeid is te mid den van wilde dieren. In deze wildernissen zwerft ook dr. Brooks rond, een geleerde, die gezocht wordt door een expeditie, waarbij zich ook Mary bevindt, de dochter van Brooks. Deze expeditie komt ook in Tarzan's gebied en dan geeft de film zoo veel ongelooflijke avonturen te zien, dat het onmogelijk is die te beschrijven. Het is 'n overweldigend filmwerk vol spanning van begin tot eind. Een tweede film „Een dolle nacht" voert ons naar een kasteel in 't Spessartgebergte in Duitschland. Het is een amusant film werk met grappige verwikkelingen, waar om men lachen kan, maar ook met veel geheimzinnigs, zoodat je 'n enkele maal ook eens gezellig kunt griezelen. Het ge heel is een uitmuntend programma, waar toe ook 'n paar kleinere filmwerken be- hooren, zoodat bezoekers van Casino volop kunnen genieten. Lido. Lido bestaat thans één jaar. De tijd gaat snel, maar nog sneller gaat het proces van inburgeren. Nauwelijks is een jaar gele den het Lido-theater gebouwd of reeds is het bekende Neon-licht, dat het theater om lijst, een vertrouwd onderdeel van het avondlijke stadsaspect geworden en is een gang naar deze bioscoop geen nieuwtje meer. Ten einde z'n eerste verjaardag waardig te vieren brengt Lido deze week een der groote Garbo-films „De bonte sluier" Greta Gar bo, de vrouw met het asceti sche, haast strenge gezichtmasker, met de onopgesmukte haren, trekt nog altijd volle zalen. En 't is waarlijk geen wonder, want wat deze actrice in een enkele oogopslag een expressie kan leggen, is fenomenaal. Wat deze film ons laat zien is een stukje tragiek van een veroverd ge,luk, waaraan de exotische entourage van het Oosten een interessante omlijsting geeft. Dr. Fane (gespeeld door Herbert Mar shall) ontmoet in Oostenrijk een meisje, dat hals over kop met hem trouwt, omdat hij over een paar dagen weer naar China moet vertreken. Het meisje (Greta Garbo) virdt den dokter en zijn werk interessant, maar echte liefd" weet de teruggetrokken en geheel in zijn werk opgaande dokter haar niet in te boezemen. In Hongkong ont moet de jonge vrouw een veel vlotter per sonage, die haar het Chineesche leven en de schoonheid van het oude China-land laat zien. Het gevolg blijft niet uit. De gesloten maar krachtige figuur van den be drogen dokter neemt nu een huivering wekkend besluit. Hij dwingt zijn ontrouwe echtgenoote met herq mee te gaan naar het binnenland, waar een chokra-epdidemie is uitgebroken. De tafreelen van dat Verre Oosten be- hooren met 't stille maar geweldig expres sieve spel van Greta Gkrbo tot de groote charmes van deze film. In de gruwelijke eenzaamheid met den dood overal om haar heen, komt de vrouw tot de juiste waardeering van de liefde, die de dokter haar heeft toegedragen en als deze zwaar gewond wordt door opstan dige Chineezen, komt de verzoening. Een mooie en sterk gespeelde film. Vóór de pauze gaan een paar kleine één- acters, o.a. „De vierling" een handig in elkaar gezet filmwerkje, waarop dezelfde persoon niet minder dan viermaal tegelijk voorkomt. Verder een lesje in.... zuige lingenzorg, een muzikale film en een ge kleurde teekei.film. Voor deze gelegenheid is de hall van het theater feestelijk versierd met groen en Chineesche lampions. KERKNIEUWS PATER M. J. LAGRANGE O.P. Pater Lagrange, gevolg gevend aan den ernstigen raad zijner geneesheeren, heeft Jerusalem verlaten en zich begeven naar het Dominicanerklooster te St. Maximin (Var) in Frankrijk, om daar zijn laatste levensjaren door te brengen. Pater Lagrange werd 7 Maart 80 jaar. ooooooooooooooooooooo BETER EEN UUR LA TER. - OM TWAALF UUR - THUIS #DAN REEDS OM ELF UUR IN EEN ZIEKEN- HUISl 18 OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen Luxor: Afgekeurd. Roxy: Toelaatbaar voor volwasenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen UIT DE OMGEVING KATWIJK. Dr. de Ruyter Zijlker f In den ouderdom van 70 jaar is heden morgen om 11.30 uur overleden dr. H. E. de Ruyter Zijlker, die ruim veertig jaren alhier de geneeskundige practijk uitge oefend heeft en algemeen groote hoogach ting genoot. LEIDSCHENDAM. St. Josephsgezellen. Op Zondag 17 Nov. te 11.30 uur en te 7.30 uur ontspan ning Maandag tooneelclub Adolf Kolping. Dinsdag te 7.30 uur Maria-Congregatie, daarna ontspanning. Donderdag biljartclub A.D.O. en tooneel club Adolf Kolping. Zaterdag te 7.30 uur ontspanning. .K.J.M.V. Maandagavond te 8.30 uur Ontwikkelingsavond. Inleiding over „De cultureele vaarde van de film". Extra aan beveling is overbodig. Dinsdagavond te 7.30 uur Maria-Congre gatie. Vrijdagavond Sociëteitsavond. Kegelwed strijd. Zaterdagmiddag Draaiorgelconcert St. Nicolaas Kinderfeest. NIEUWVEEN. Ondertrouwd: A. v. d. Linden en J. A. de Frankrijker. Gehuwd: J. J. Warrels en C. Schalk wijk. Overleden: Wapke Pekelharing 67 j. Hendrikus Engel 45 j. Gevestigd: J. A. de Fraukrijker van Nieuwer-Amstel J. M. G. Balvert van Ter Aar D. den Hoog van Gouda Fr. Korkowiak van Leiderdorp. Vertrokken: K. A. Willemsen naar Amsterdam. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN Geboren: Heerke z. van K. Cuperus en T. Groen Jacoba Johanna Maria d. v. M. C. Veelenturf en N. G. M. Plomp Marijtje d. van J. C. Domburg en M. Kra nenburg. Ondertrouwd: M. M. van Eijk 25j. en G. H. Beijeman, 26 j. J. J. Poot 25 j. en T. Lok 26 j. Getrouwd: A. van Dam 27 j. en W. Boer 24 j. Overleden: D. Verweij 76 j. (wo nende te Waddinxveen) G. Verboom 78 j. (overleden te Barwoutswaarder). Gevestigd: W. de Bruin, van Woer den Jac. van Wijk en gezin van Zwam- merdam C. van Ingen van Boskoop J. A. Vermeij en gezin van Mijdrecht A. Sterk van Gouda E. van der Ham van Rietveld C. D. van den Hoofdakker van Zwammerdam Th. F. de Munk van Nij megen M. G. Raadschelders van Aals meer. Vertrokken: B. Ruitenburg naar ReeuwijkG. W. van Stijn naar Loos- drecht J. E. de Bruin naar Woerden A. Scheer naar Voorburg M. de Ruijter naar 's Gravenhage. KOUDEKERK Koningin Moeder Herdenkingsfonds. De in deze gemeente gehouden speldjes dag ten bate van het Nat. Koningin-Moe der Herdenkingsfonds heeft netto opge bracht ƒ20.04. Getrouwd: N. de Jong 24 j. en M. Zandbergen 33 j. LAATSTE BERICHTEN INBRAAK IN KERK EN KLOOSTER TE LENT H. Vaten ongemoeid gelaten Ongenoode gasten hebben vannacht een bezoek gebracht aan het klooster, de R.K. scholen en de kerk te Lent bij Nijmegen. De dieven zijn eerst in de kerk binnen gedrongen door middel van het verbreken van een ruit. Zij forceerden een offerblok en namen den inhoud, welke zeer gering moet zijn geweest, mede. Vervolgens be zochten de inbrekrs de sacristie, waar zij alle kasten doorzochten. De H, Vaten, welke zich daar bevonden, werden ech ter niet door hen meegenomen. Tenslotte werd door hen nog een bezoek gebracht aan het nabij gelegen klooster en de beide R.K. scholen, waar eveneens alles door zocht werd, maar waar de buit gering is geweest. De politie stelt een onderzoek in. TELEGRAMMEN ONGEVAL MET EEN KABELBAAN WARSCHAU, 16 November (A.N.P.) Bij den bouw van een kabelbaan in de nabijheid van Zakopane in de Tatra heeft een ongeval plaats gehad. Een wagen met arbeiders, die aan den kabel naar boven getrokken werd, viel om en 11 arbeiders vielen 12 M. naar omlaag. Een hunner werd gedood, terwijl de overige 10 allen min of meer ernstig gewond werden. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hendrik Adriaan z. van H. Kranenburg en E, M. v. d. Marei Hen drik z, van H Smit en J, Bodrij. Annie d van D Elenbaas en A H Jongkind Jan Willem z van J. Paarlberg en M. de Koter Gerritje d. van J, H. den Otter en W. Lingen Maria Wilhelmina d. van J L. v. d Togt en A Nahon Gertruda d. van J. v. d Nagel en A M. Bartel Johannes Hendrikus z van J. H. Schoo en W. Verhaar Johannes z. van G. Freke en P. Guijt. Ondertrouwd: K. J. Romkema jm. 24 j. en A J le Poole jd. 20 j Overleden: A. Huizer m. 54 j. 1 MARKTBERICHTEN LEIDEN, 15 November. Groenten. Per 100 stuks. Andijvie 0.501.40, Bloem kool ƒ2.50—6.80, «d. II ƒ1.50, Roode kool 2.6010.30, Savoye kool 1.309.30, Goene kool ƒ0.506.30, China kool ƒ2.60, Pieteselie ƒ0.5001.70, Pei ƒ0.302.20 Ra dijs 0.501.60, Kopsalade 0.502.50, Seldeie 0.401.30, Bleekselderie 19 20, Knolselderie 13, Wortelen 2.80 8.30. Per 100 kilo: Kroten 1.303.20, Kroten, gekookt 57, Snijboonen ƒ16— 30, Stokboonen ƒ3643, Stamboonen ƒ36 47, Witloof ƒ116, Boerenkool 35, Spinazie 316, Tomaten A 310, B ƒ3 —11, C. ƒ3—6.40, CC 24.20, Uien ƒ1— 2.70, Wortelen ƒ1 20—6.90, Spruiten I ƒ4 11, id. II 1.507, andijvie 24, 16 Nov. Turf. Geen aanvoer. Prij zen lange turf 78. 16 November, Boter. Fabrieksbo- ter 1.62, boerenboter 1.451.50. handel matig. UTRECHT, 15 November. Kaas. Aan voer 45 wagens met 14.800 K.G. kaas. De prijzen waren als volgt: eerste kwaliteit 2122, tweede kwal. 1920, zwaardere tot 23.50, alles per 50 K.G. Handel vlug. BOSKOOP 15 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks. Golden Ophelia 1525 ct., Str. v. Nes 1525 ct., Hadley 30 45 ct., Claudius Pernet 3050 ct., Co lumbia 1525 ct., Butterfly 3045 ct., Mac Keiler 10—15 ct., Wilh. Kordes 30—66 ct., Rosalandia 2040 ct., Florex 1831 ct., Wendland 4070 ct., Steward 4070 ct., Edith Helen 60110 ct., Aug. Noack 20 35 ct., Else Poulsen 2035 ct., Gloria Mun- di 2040 ct., Hoover 2540 ct., Pechsold 4020 ct., Ingar Ohlson 4060 ct., Briar - cliff 20—45 ct., E. G. Hille 30—50 ct., Kraus 1525 ct., Ellen Poulsen 2040 ct., Chry santen, grootbloemig 0.601.30, id. trosg 12 —27 ct., Gerbera 2025 ct., Clematis Prins Hendrik. 1.601.80, Ligustrum 1013, Per- nettia 1220 ct., Gynerin 50 ct. NIEUWVEEN, 15 Nov. Eierenveiling. Aanvoer 810 kippeneieren prijs: 4.50 5.75 en 27 eendeneieren, prijs: 2.502.55 per 100 stuks. Kaas 27 ceit per pond. ALPHEN AAN DEN RIJN, 15 Novem ber. Groenten. Per 100 K.G. Spinazie ƒ1.605 20, Snijboonen ƒ25, Spruitkool I 4.50—8.70, id. H 1—3.20, Kroten ƒ150 4.30, Uien 1.802.60. Per 100 bos: Radijs ƒ1.80, Selderij ƒ0.902.20, Andijvie ƒ0.60 1.40. Per 100 stuks: Kropsla I 0.90 2.50 Bloemkool I 810, Savoyekool 3.70 5.10, Roode kool 23.50. 15 Nov. Eeieren. Aanvoer 900 st. Kipeieren ƒ3.205.60, eendeieren ƒ2.30 2.50. ROELOFARENDSVEEN, 15 Nov. Druiven 911 ct. per p. Tomaten A ƒ0.90 2.75, Tomaten B 1.553.30, Tomaten C. ƒ0.451.15, Tomaten CC. 2540 ct. per bak van 25 pond. Andijvie 1.10, Sla 0.50 3.00 per 100 krop. Kassnijboonen ƒ2.15 Idem stek 1.75 per 10 kilo. TER AAR, 15 Nov. Centrale Veiling. Kassnijboonen ƒ2.053.15, Kasstek ƒ1.50 2, Spinazie 2643 ct., Uien 1.502.30, Kroten 0.701, Peen 7 ct., Andijvie 10 21 ct., Selderij 1, Witlof per 100 pond ƒ5 —5.50, Preij ƒ5, Sla ƒ0 50—3.70„ Vellen 813 ct., Tomaten 2.Chineesche kool 1.10, Witte kool 5, Roode kool 2.90 6.80, Savoye Kool 5.308, Groene Sa voye Kool 1.804 20, Spruiten ƒ29.10. druiven per pond 11 ct. Volgende week Woensdag en Vrijdag veiling KATWIJK AAN DEN RIJN, 15 Novem ber. Groenten. Bloemkool I 5.20 13.10, Eigenheimers per 100 K.G. 2.20 3.70 Roode kool 11.3015.10, Drielingen ƒ1.20—1.50, Gele kool 12.30—15.30, Uien ƒ2.40310, Groene kool 3.805.60, Peen 6.208 40, Andijvie 0.601.60, Kroten 3.80—4.30. DEN HAAG. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 142 aanvoerder verkocht om in de week van 18 tot 25 Nov. dagelijks te leveren 18000 liter melk. Prijs: af boerderij 6.75 per 100 L. Melk voor industrie 6.106.20 per 100 L. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59 25 Londen 7.243 '4 New York1.473/s Parijs 9.701/4 Brussel 24.88 Zwitserland 47 90 Milaan 110 21 2 Madrid 20.10 Oslo36.421/2 Kopenhagen32.37'/2 Stockholm 37.371/2 Praag 6.10 Weenen Boedapest Prolongatie 2 3/4%

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3