Door het ontijdig omtrekken van een wissel ontspoorde Vrijdag te Gouda een goederentrein op weg naar Rotterdam. Van de zes derailieerende wagens kantelden er vijf. Een overzicht op de plaats der ontsporing De afdeeling electriciteit der Delttsche gemeentebedrijven bestond 25 jaar, bij welke gelegenheid de directie Vrijdagmiddag recipieerde. De burgemeester van Delft, mr. G van Baren, feliciteert den directeur ir. F. J. Swartwout de Hoog Een hoogbejaard stemgerechtigde brengt haar biljet naar de bus bij de Donderdag in Engeland gehouden ver* kiezingen FEUILLETON. ALS IEMAND VERRE REIZEN DOET Een avontuurlijk verhaal van drie studenten. 2) ARNOLD BARTEL. (Nadruk verboden). Volkers klopt breed lachend, zijn vriend op den schouder, terwijl hij vergenoegd op merkt: Volgens het prospectus zullen wij zes volle uren in het zwarte wereld deel zijn. Voor opgravingen zul je dus wel geen tijd hebben! Ook al niet erg. Prentbriefkaarten en postzegels zullen er wel te krijgen zijn en dat is voldoende om juist zooveel jalouzie te verwekken, als je van je medemenschen noodig hebt. De anderen stemmen lachend hiermee in en dan komen zij overeen eerst him ba gage onder te brengen om daarna hun pas- sage-biljetten bij het agentschap der ree- derij af te halen. In de beste stemming en met de wat luidruchtige overmoedigheid, jonge men- schen eigen, slenteren zij door de middag- drukke straten van de vreemde stad. Alles is hier anders dan in Holland en geniet al leen daarom reeds hun belangstelling. De politie-agent, die het verkeer regelt, doet dat anders dan zijn collega in Amsterdam, de cafébezoekers, die zich op het overvol le terras in de zomerzon koesteren, trek ken de aandacht door de onbekende ver- frisschingen, welke voor hen op de mar meren tafeltjes zfjn geplaatst en de recla meborden aan de winkels bieden een gun stige gelegenheid voor een kleine repetitie van de edele Fransche spraakkunst. Met de taal valt het overigens nogal mee. Het is voor het meerendeel Vlaamsch, wat zij hier in het centrum van de Belgische havenstad hooren en al klinkt het dan ook nog wat vreemd, sommige brokstukken van gesprekken zijn wel verstaanbaar. En plotseling, midden in de stad in een drukke straat zien zij Nini Colijn. Zij we ten weliswaar niet, dat dit en evenmin wie Nini Collyn is, maar dat diet op dit oogen- blik niets ter zake. Zij zien haar voor 'n étalage staan en dat is voldoende om hen in extase te brengen. Op eenigen afstand blijven zij eveneens staan en hun bewon derende blikken hangen aan het jonge meisje voor den winkel. Hetgeen te veront schuldigen is, want Nini Collijn is inder daad bijzonder knap: een slanke, blonde verschijning, elegant en toch niet te op zichtig gekleed, zooals dat een halve Fran- gaise betaamt. Zij zijn niet van de plaats weg te slaan en storen zich niet aan de nieuwsgierige blikken der voorbijgangers, die met verholen spot het drietal gade slaan. Tjonge, tjonge", meent Diesel. Heb je ooit zoo'n meisje gezien? Nini Collijn denkt er niet aan haar weg te vervolgen. Haar belangstelling voor de mode-artikelen in de étalage is verdwe nen, maar met echt vrouwelijke voldoe ning geniet zij van den indruk, dien zij op het drietal schijnt te maken en zonder dat een hunner het bemerkt, volgt zij al hun bewegingen, welke door het venster werden weerspiegeld. Vóór haar in de éta lage tusschen crêpe marocain en velours chiffon ziet zij de bewondeernde gezichten der drie studenten. Geheel links dat van Snavel, die een zwart omrande bril draagt en wiens geheele uiterlijk zelfs onder deze omstandigheden den ernstigen blokker en wetenschappelijken onderzoeker verraadt. Naast hem Lou Volkers, de kleinste van de drie weliswaar, maar toch een stevig ge bouwde jongen met een gezonde gelaats kleur, energieke treken en donkerblond, achterover gekamd haar. Tenslotte Diesel, slank en gespierd, type van den all-round sportsman, eveneens donkerblond en grij ze oogen, die opgewekt de wereld inkij ken. Alle drie zijn zij blootshoofd en ook alle drie dragen zij grijze confectiepak ken, maar Diesel zit 't zijne nochtans of de beste coupeurs er hun la-achten op heb ben beproefd. 't Is toch tragisch, dat je je met zoo'n schat van een meisje niet in behoorlijk Nederlandsch onderhouden kunt, zegt hij eindelijk, als ze lang genoeg naar het fi guurtje voor de uitstalkast gestaard heb ben. Maar ik zou haar toch verschrikkelijk graag eens hooren praten. Snavel toon jij nu eens, wat je geleerd hebt! Raap al je kennis van het Fransch eens bij elkaar en vraag haar den weg naar het kantoor van de reederij! De aangesprokene aarzelt een oogenblik, maar ten slotte wil hij zich voor zijn vrien den toch niet blameeren. Energiek treedt hij op de jonge dame toe, kucht een paar maal, maakt daarna een correcte buiging en stamelt: Pardon, mademoiselle.... s'il vous plait.... pouves-vous me dire.... Met een ruk keèrt het meisje zich om en lachend klinkt het in de ooren van den verbaasden Snavel: U kimt tegen mij gerust Nederlandsch spreken. Bedremmeld komen de beide anderen na derbij. M*n hemel, stottert Diesel, dan.... dan hebt u zeker alles verstaan wat we gezegd hebben? Ik heb niet meer verstaan dan ik wilde. De bewondering bij het diretal stijgt ten top. Dan bent u zeker Hollandsche? tracht Snavel uit te vorschen. Neen ik ben Vlaamsche. Maar mijn moeder komt uit Rotterdam. En als u me nu vertelt welke reederij u zoekt, zal ik u er heen brengen. Als Volkers, plotseling zijn moed terug vindend, haar vertelt, dat zij bij de Duit- sche Zuid-Afrika Lijn moeten zijn, vraagt zij glimlachend: Vertrekt u morgen met de Uk ami? Het drietal is met stomheid geslagen. Hoe weet zij dat in 's hemelsnaam? O, hier in Antwerpen kennen wij elk schip, dat aan het Bolwerk ligt, zegt zij, verklarend. Het gesprek wil niet vlotten, omdat de l drie studenten zich eigenlijk voor elkaar geneeren en zich alleen wenschen met hun nieuwe kennis, maar desondanks zijn zij veel te vlug naar hun zin bij het kantoor van de Scheepvaartmaatschappij. Eerst dan in het vooruitzicht van een spoedige schei ding, raken de tongen los. Snavel wil alles van het Museum Plan tin weten, het fraaie patriciërshuis van een boekdrukker uit de 16e eeuw met zijn, voor bibliofielen zoo aantrekkelijke inventaris. Lou Volders interesseert zich meer voor de kathedraal en de schilderijen van Ru bens. Diesel echter is stil. Hij stelt er zich mee tevreden naar de stem van het aardige meisje te kunnen luisteren. Maar eindelijk moet zij toch gaan. Zij schudt alle drie hartelijk de hand, zegt lachend Tot ziens! en verwijdert zich haastig. De drie studenten kijken haar besluite loos na. Elk van hen zou haar willen vol gen, maar geen hunner durft dat openlijk te erkennen. Ik geloof vast en zeker, dat zij met dat tot ziens een zekere bedoeling had, zegt Diesel eindelijk, na een diepe zucht. Nu je 't zegt, valt Snavel enthousiast bij, mij viel het op, dat ze bij dat tot ziens veelbeteekenend glimlachte. Het komt mij alleen maar voor, dat bij jullie de wensch de vader van de ge dachte is, antwoordde Lou Volkers spijtig. Wat praat je nou van een wensch? zegt Diesel, plotseling ongeduldig, als hij ziet hoe de afstand tusschen hen en Nini Collijn steeds grooter wordt. Het komt hier alleen maar op den wil aan! Alles goed en wel, meent Snavel, maar ons programma dan? Man, loop met je programma! Het huis van dien boekdrukker staat er al vier honderd jaar en de kathedraal nog veel langer. Zij zullen er nog staan, als wij al lang in het oude mannenhuis zitten. Maar dat meisje, die Nini.... ....Is den hoek om, valt Volkers hem in de rede. Als we haar nog willen inha len, moeten wij opschieten. En zonder dat er verder nog een woord gesproken wordt, stormen zij weg. Helaas, heinde en ver is er van Nini Collijn niets meer te bespeuren. (Wordt vervolgd). 3)e £<ridóchz Qowvoml De 5000ste voorstelling van de Blauwe Vogel". Jushny gaf Vrijdagavond in den Stadsschouwburg te Amsterdam de 5000ste opvoering van zijn .Blauwe Vogel*. Na afloop had een huldiging plaats, waarvan hierbij een foto Bij het zilveren jubileum der afdeeling Electriciteit van de Delftsche gemeente bedrijven werd Vrijdag door het per soneel aan de gemeente een tegel tableau aangeboden Loopgravenwerk De in opleiding zijnde Duitsche recruten ontvangen het eerste onderricht in de moderne oorlogsvoering

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 13