Hoofdpijn, Kiespijn. £oroümnof? UIT DE OMGEVING ZATERDAG 16 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 H. ELISABETH. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. Gewone Prefatie. ZONDAG 17 Nov. Drie en twintigste Zondag na Pinksteren. Mis: Dicit Dominus. 2e gebed v. d. H. Gregorius, Bisschop en Belijder; 3e A Cunctis (om de voorbede der Heiligen; 4de tot den H. Geest; Credo, prefatie v. d. Allerh. Drieëenheid. Kleur Groen. Hij, die de vrouw op wonderbare wijze genas van haar kwaal, die het dochtertje van Jaïrus onttrok aan de macht van den dood (Evangelie), Hij kan ons bevrijden uit de macht der zonde. Hij kan het niet alleen, maar Hij w i 1 het ook. Want Hij koestert jegens ons vredelievend gedach ten (Introitus). Daarom roepen wij uit de diepten van onze ellende (Alleluja-vers en Offertorium) tot den Heer: „wil de zonden van uw volk vergeven (Gebed) Laat ons niet onder de gevaren bezwijken" (Post- communio). En met het volste vertrou wen gaat onze smeekbede tot God, want Hij heeft eenmaal gezegd: „Al wat gij in het gebed vraagt, gelooft, dat gij het zult verkrijgen en het zal u geworden. (Com- munio). MAANDAG 18 Nov. Gedenkdag van de wijding der Basilieken v. d. H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Mis: Terribilis. (Zie het Gemeenschappelijke van Kerkwijding). Credo. Kleur: Wit. DINSDAG 19 Nov. Mis v. d. H. Elisabeth, weduwe: Cognovi. 2e gebed v. d. H. Pon- tianus, Paus en Martelaar; 3e tot den H. Geest. Kleur: Wit. Door veel lijden moest de H. Elisabeth van Thüringen tot groote heiligheid gera ken. Vooral heeft zij veel moeten verdu ren als 22-jarige weduwe. Na de dood van haar echtgenoot werd zij verjaagd met haar kinderen uit haar slot en tot armoe de gebracht. De koningsdochter moest haar brood gaan bedelen. Sterk in de liefde tot God verdroeg zij alles met heldhaftig christelijk geduld, dankte zelfs God daar voor. Elisabeth stierf op 24-jarigen leeftijd den 19den November 1231, na een kort le ven, rijk aan liefde tot God en de naaste. WOENSDAG 20 Nov. Mis v. d. H. Felix van Valois, Belijder: Justus. 2e gebgd tot den H. Geest. Kleur: Wit. Na een zeer heilig leven met de heilige professor van Parijs Joannes de Matha in de eenzaamheid, stichtte de H. Felix van Valois tezamen met de H. Joannes de Ma tha de Orde v. d. Allerh. Drieëenheid tot verlosing van slaven. Het scapulier der Or de is wit met rood-blauw kruis. Het is ons bekend onder de naam van schapulier v. d. Alerh. Drieëenheid (het eerste van het z.g. vijfvoudig schapulier) is er een ver kleining van. DONDERDAG 21 Nov. Feest van Ma ria's opdracht in de tempel. Mis: Salve. 2e gebed tot den H. Geest. Credo. Prefatie van Maria (invullen: En U op het feest). Kleur: Wit. VRIJDAG 22 Nov. Mis v. d. H. Caecilia, Maag en Martelares: Loquebar. 2e gebed tot den H. Geest. Kleur: Rood. Door haar standvastigheid in het bewa ren van haar aan God toegewijde zuiver heid bracht de tegen haar zin gehuwde Caecilia haar echtgenoot Velarianus en eveneens haar zwager Tiburtius tot het ware geloof. Na de marteldood van Va lerian us en Tiburtius werd ook Caecilia gemarteld, die overleed aan een bekomen halswonde. Mogelijk wel naar aanleiding van de Antiphoon: „Onder begeleiding van orgelspel zong Caecilia voor den Heer" wordt Caecilia vereerd als Patrones van muziek en zang. ZATERDAG 23 Nov. Mis v. d. H. Cle mens I Paus en Martelaar: Dicit. 2e ge bed v. d. H. Felicitas, Martelares; 3e tot den H. Geest; 4e voor den Paus. Kleur: Rood. Clemens I, vierde Paus en medewerker v. d. H. Apostel Paulus (zie het Epistel) werd tijdens de vervolging onder keizer Trajanus verbannen naar de steengroeven in de Krim, waar twee duizend christenen waren veroordeeld tot dwangarbeid. Niet te beschrijven is het, wat de hei lige Paus daar met de christenen heeft moeten verduren. Toen zij eens van dorst als versmachtten, bad de Heilige en op een verhevenheid verscheen e'en lam, onder welks voorpoot een frissche waterstroom te voorschijn kwam, waarin allen hun dorst konden lesschen. Dat wonder ontstak de heidenen in toorn en zij zwoeren den H. Clemens te dooden. Aangeklaagd bij den keizer werd Clemens op keizerlijk bevel vastgebonden aan een anker in zee gewor pen. Op het gebed der Christenen zou toen de zee zich drie mijlen hebben terugge trokken en werd er een verwoeste tempel zichtbaar, waarin het stoffelijk overschot van de heilige martelaar rustte. De om standigheden van zijn marteldood zijn even wel niet met onbetwistbare zekerheid be kend. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG 2e gebed v. d. Z.Z. Salomea en Joanna van Signa, Maagden; 3e v. d. H. Gregorius; 4e tot den H. Geest. DINSDAG. Eigen Mis v. d. H. Elisabeth: Erat haec. 2e gebed (alleen in stille H.H. Missen) v. d. H. Pontianus; 3e (2e) tot den H. Geest. ALB. M. KOK, Amsterdam. Pr. GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE De Raad dezer gemeente vergaderde Don derdagavond te 6.30 uur. Tegenwoordig 12 van de 13 leden. Afwezig met kennisge ving de heer P. de Jong. Voorzitter: Mr. J. W. Peek. Na opening der vergadering met het ge- buikelij ke gebed worden de notulen voor- loopig aangehouden, waarna voorzitter me- dedeeling doet van een aantal ingekomen stukken. O.a. verzoek van het bestuur van de Alkemadesche burgerwacht om voor 1936 een subsidie te mogen ontvangen groot 100.Zal behandeld worden bij de be grooting. Evenzoo het verzoek van het be stuur der woningbouwvereeniging Alke made om voor 1936 en volgende jaren een bijdrage te willen verstrekken groot ƒ291.20 om daardoor huurverlaging der woningen te Kaag mogelijk te maken. Door den voorzitter wordt vervolgens medegedeeld, dat tengevolge van het leg gen van een straat, door het gemeentebe stuur meerdere pogingen zijn gedaan om de talrijke vernauwingen in den dorpsweg verbreed te krijgen. De medewerking van de zijde der ingezetenen is over het alge meen zeer goed geweest. Thans is nog een vernauwing overgebleven voor het per ceel van de wed. van Amsterdam. Ge noemde weduwe is bereid een strook grond aan de gemeente zonder eenige kosten af te staan, mits van gemeentewege een hek van harmonicagaas wordt aangebracht. De kosten komen op ongeveer 100. B. en W. adviseeren hierop in te gaan zulks met het oog op de veiling en de parochiale schooL De heer Verweij vraagt of het onderhoud van het hek ook voor rekening der gemeen te komt. De voorzitter antwoordt ontkennend. De heer Hogenboom vraagt of met de andere eigenaren ook is onderhandeld ge worden. Voorzitter zegt, dat met de ande re eigenaren nog tot geen acooord is geko men. De ondervinding leert dat uit de medewerking van de een, de medewerking van den ander voortvloeit. Z.h.s. besluit de raad voor het perceel van de w_>d. van Amsterdam een harmo nicahek1 te plaatsen, mits door haar de grond zonder verdere kosten aan de ge meente wordt overgedragen. Golf- en ijsbrekers rond de zweminrichting. Bij de bespreking tot het maken van golf- en ijsbrekers om het zwembad, gele gen in het Braassemermeer nabij Oude- Wetering geeft de voorzitter een uitvoerige toelichting. De heer Penning de Vries vraagt aanhou ding van dit voorstel wegens gemis van een begrooting. Bovendien heeft de prac- tijd in de gemeenten Haarlemmermeer, Aalsmeer en deze gemeente wel bewezen, dat schommelbalken geen afdoende mid del vormen om het ijs te breken. De heer Heemskerk vraagt, of in deze een deskundige is geraadpleegd. Gezien dé er varingen op dit gebied is spr. het met den heer Penning de Vries eens, dat het ver standiger is eerst de zaak deugdelijk te on derzoeken. Hij is eveneens voor aanhou ding. Wellicht kan Rijnland in deze van advies dienen. De heer Verweij verwijst eveneens naar het lichaam van Rijnland. Voorzitter heeft geen bezwaar het advies van Rijnland in te winnen en stelt voor een commissie te benoemen, die deze zaak nader zal onderzoeken. Tot leden der commissie worden aange wezen: J. N. Los, Heemskerk, Penning de Vries en van Emmerik. Ingekomen verklaring geteekend door J. Opdam en H. S. P. Vrijburg, dat zij bereid zijn aan te sluiten aan de waterleiding, in dien door het kerkpad een buis wordt ge legd. Nu gebleken is, dat er weinig animo be staat tot aansluiting, aldus de voorzitter, zal het voor de stichting te bezwaarlijk zijn de buisleiding aldaar te leggen. De heer Rietbroek wijst er op, dat indien door de stichting wordt overgegaan tot het leg gen van een buisleiding de ingezetenen kunnen worden verplicht om krachtens de verordening aan te sluiten. Vooral waar het hier betreft een zaak van de volksge zondheid is een onderzoek naar de kosten wel gewenscht. De heer Pennings vraagt of de bewoners van de overzijde van de vaart eveneens kunnen worden aangesloten. Spr. weet, dat deze bewoners op licht en water prijs stellen. Besloten wordt deze zaak voor te leg gen aan de stichting van de waterleiding, waarna dit punt later opnieuw kan worden behandeld. Het salaris van den brugwachter. Schrijven van den Minister van Binnen- landsche Zaken houdende bericht dat de jaarwedde van den brugwachter De Jeu door hem te hoog wordt geacht en in gaande 1 Januari 1936 verlaagd dient -te worden tot 25.a 26.per week. Voorzitter merkt op, dat dit schrijven ge komen is als antwoord van het standpunt van het gemeente-bestuur, ingenomen over de 4 September-circulaire betreffen de het voorstel der Regeering om over te gaan tot toepassing van een algemeene korting van 5 pet. De heer Penning de Vries vraagt zich af, of het wel wenschelijk is op dit salaris te korten. Spr. wijst hierbij op de zeer ver antwoordelijke positie van den brug wachter en stelt derhalve voor het sala ris te handhaven, temeer daar de Raad toch zeer zeker aangewezen is uit te ma ken hoe groot het salaris van een gemeen te-ambtenaar moet zijn. pijnen te verdrijven is een Mijnhardt s Poeder. Per stuk 8 ct.doos 4S ct. Bij Uw Drogist. Voorzitter wijst op de ervaring met den eersten ambtenaar opgedaan met diens sa laris. Niettegenstaande de Raad zich tot het uiterste heeft verzet moest dit salaris, wilde de gemeente haar extra-bijdrage uit het werkloosheids-subsidiefonds niet ver spelen, omlaag. Hij stelt daarom voor het schrijven in handen te stellen van de com missie voor Georganiseerd overleg om rap port. De post kan intusschen gehandhaafd blijven met dien verstande evenwel, dat mocht voor 1 Januari as. nog geen beslis sing zijn gevallen aan hem veiligheidshalve niet meer zal worden uitbetaald dan 26. per week. Het salaris van een brugwachter is in vergelijking met dat der wegwerkers aan den hoogen kant. Spr. geeft toe, dat de brugwachter een zware dienst heeft. De man kan niet voldoende nachtrust nemen. Vandaar, dat het voorzitter eenige we ken geleden is overkomen, dat hij bijna 20 minuten voor de brug heeft moeten wachten. Het was bij de benoeming des tijds z.i. beter geweest, indien de Raad iemand had benoemd, die groote kinderen heeft. Waar de gemeente uit het Provin ciaal Fonds een subsidie ontvangt van on geveer ƒ2000, daar mag het in geen ge val voorkomen, dat iemand des nachts te lang moet wachten. De heer Heemskerk wijst op het gevaar, dat de Provincie ons zou kunnen dwingen een tweede brugwachter aan te stellen. De heer Rietbroek is het volkomen eens met den heer Penning de Vries. Indien de commissie voor georganiseerd overleg nog moet vergaderen na de beslissing in den Raad dan heeft dit z.i. weinig zin, want de slag is dan toch al gevallen. Voorzitter is het met de bewering van den heer Rietbroek niet eens. Hij wil vei ligheidshalve na 1 Januari 1936 niet meer uitkeeren dan ƒ26.per week, omdat de kans groot is, dat de Regeering haar voor stel handhaaft en het dan voor den brug wachter te bezwaarlijk wordt het teveel genotene terug te betalen. De heer Penning de Vries wil naar aan leiding van de opmerking van den voorzit ter over het lange wachten gaarne zijn per soonlijke ervaring hier tegenover stellen. Hij maakt ook verscheidene keeren ge bruik des nachts van deze brug en zoowel hij als zijn medepassagiers hebben dik wijls versteld gestaan hoe vlug de brug wachter present is om de brug te draaien. Dat voorzitter mogelijk lang heeft moeten wachten kan zijn oorzaak vinden, dat niet voldoende op de bel is gedrukt. Ook de heer Hoogenboom heeft uit eigen ervaring niets dan lof over de vlugge bediening des nachts door den brugwachter. De heer Penning de Vries wil voorts nog opmerken, dat het vergelijken door den voorzitter van den brugwachter met een wegwerker z.i. niet opgaat. Er is z.i. maar een vergelijking mogelijk n.l. met de pro vinciale brugwachters, die wat hun dienst betreft 't veel gemakkelijker hebben en in geen geval een lager salaris genieten. De heer Heemskerk wil er nog even op wij zen, dat meerdere leden van den Raad deze kwestie verkeerd bezien. Het is niet de Raad, die het salaris wil verlagen, maar de Regeer in g. Het schrijven wordt hierna in handen gesteld van de commissie voor rapport. Wijziging begrooting dienstjaar 1935. Voorzitter geeft een nadere toelichting op de voorgestelde wijziging. De heer Van Ruiten wijst er op, dat op de thans in werkverschaffing in uitvoering zijnde werken nog geen goedkeuring van het Departement is verkregen. Spreker vraagt'of dit wel te tolereeren valt. Voor zitter antwoordt, dat de in uitvoering zijn de objecten geschieden na verkregen toe stemming van de inspectie. De heer Pen ning de Vries zou gaarne eenige nadere in lichtingen over de begrotingswijziging ontvangen. Uit de memorie van toelichting blijkt, dat aan arbeidsloon voor bruggen en doorgraving vaart 1900 is geraamd, ter wijl voor het afbreken met bijkomende werken een bedrag van 600 is uitgetrok ken. Spr. vraagt of onder het bedrag van 600 alles is geraamd, ook de aan B. van der Meer gegeven schadevergoeding van 100.Voorzitter antwoordt, dat in het bedrag van 600.— alle werken voor het doen vervallen van de bruggen zijn begre pen. De bijdrage van 100.is betaald geworden uit de post wegen. Voorts is in de begrooting van den aannemer nog op genomen een onvoorziene post van 500, waarmede enkele kleine tegenvallers kun nen worden gedekt. De wijziging van de begrooting wordt hierna z.h.s. vastgesteld. De begrooting. Hierna is aan de orde de behandeling van de begrooting dienstjaar 1936. Voorzitter wijst naar het rapport van de Commissie en het naar aanleiding hiervan door Burgemeester en Wethouders inge zonden antwoord. Spr. vraagt den heèr Verweij of deze als rapporteur nog alge meene beschouwingen wenscht te houden. De heer Verweij wil gaarne van de ge legenheid hem geboden gebruik maken en bespreekt in de allereerste plaats de ge meentelijke politiek in verband met de laatst gehouden gemeenteraadsverkiezin gen. Hij wijst op de verdeeldheid by de R.K. Staatspartij en bespreekt de wijze, waarop deze partij gemeend heeft de bevriende A.R. en C.H. partij bij den verkiezings strijd te moeten aanvallen. Hij had dit van deze partij niet verwacht en uit den inhoud van de rondgezonden circulaire geeft de R.K. partij blijk met het beginsel-program der Prot. partij nog maar weinig op de hoogte te zijn, want deze partij is geen kei'kelijke partij. Erger was het nog toen spr. in de circu laire verder mocht lezen, dat de veronder stelling werd uitgesproken, dat nu de men- schen van verschillende godsdienstige rich ting als één man op lijst 4 zouden stemmen de katholieken daartegenover werden op geroepen om hun eenheid te toonen en een machtig bolwerk te vormen tegen het steeds meer veldwinnend Nat. Socialisme. Niemand zal het verwonderen, dat ik het ergerlijk heb gevonden, dat op de gezamen lijk opgetrokken Prot. groep het odium werd gedrukt van de N.S.B. Spr. haalt dan ook over een dergelijke voorlichting aan de kiezers zijn schouders op en wenscht hierover verder te zwijgen. Komende tot de wethouders-verkiezing, spr. het, dat met de rechten van de minder heid geen rekening is gehouden. De Prot. groep werd zelfs niet in de gelegenheid ge steld met de Kath. fractie in besloten kring hierover te onderhandelen. Spr. vraagt of het voorts wel goed gezien was de dissi denten hierbij uit te noodigen. Vooral nu de A.R. en C.H. partijen gezamenlijk wdren opgetrokken, was er z.i. nog meer reden aanwezig om met de belangen der minder heid rekening te houden. De Katholieke fractie vond het echter niet noodig met de minderheid rekening te houden en besloot te elfder ure, dat de beide wethouders katholiek moesten zijn. De partij voelt het dan ook zoo aan, dat haar leden slechts burgers zijn zonder rechten en dat men alleen katholiek moet zijn om een plaats in het dagelijksch bestuur in te nemen. Spr. hoopt, dat het door hem gesprokene zal mogen bijdragen in de toekomst tot een meer gezonde politieke verhouding. Niet geheel gerust. De heer Penning de Vries wijst by zijn algemeene beschouwingen op de uitgespro ken wensch van de commissie, dat 't dage- lijksch bestuur der gemeente niet buiten de geraamde bedragen der begrooting zal gaan, dan in de uiterste noodzaak. De com missie voelt zich echter niet geheel gerust, gezien de vele wijzigingen der begrooting 1935. Ook spr. voelt zich in deze niet ge heel gerust, vooral ten gevolge van de ver meerdering van de schuldenlast met f 24.000.Spr. vraagt zich af: „Waar gaat dat heen, indien niet met inspanning van alle krachten daartegen remmend wordt opgetreden?" Spr. hoopt, dat van deze ge meente nimmer zal gezegd kunnen worden, dat zij boven haar stand leeft. Tot slot is nog aan het woord de heer W. van Ruiten, die eveneens eenige opmerkin gen maakt van algemeenen aard. Waar een begrootings-behandeling als deze voor de arbeiders, die pas hun intrede in den Raad hebben gedaan, geheel nieuw is, kan het niet anders, dat wij wellicht het beheer der financiën op een andere wijze bezien dan de beter gesitueerden. Alleen staat het bij de arbeiderspartij vast, dat, wanneer in het komende begrootingsjaar aan den Raad be- groo tings wijzigingen worden aangeboden, waarvan de uitgaven reeds hebben plaats gehad, wij dit niet zonder meer zullen kun nen laten passeeren. Voorts wil spr. een verheugend feit constateeren, dat het ge meentebestuur meer rekening houdt met het geven van werken aan ambachtspa troons in deze gemeente. Voorts merkt spr. op, dat met de posten subsidie aan zieken verpleging wel de vereeniging maar niet de armlastigen zijn geholpen. Spr. hoopt hier op nader terug te komen. Voorts betreurt spr. het, dat waar de werkloosheid groot is, de bestrating van Roelofarendsveen is op gedragen aan iemand buiten de gemeente, waardoor hoogstens twee of drie gezins hoofden by de uitvoering van dit werk ge plaatst kunnen worden. De taak der gemeente. Waar niemand meer algemeene beschou wingen wenscht te houden, gaat Voorzitter over tot beantwoording der sprekers. Spr. wijst er allereerst op, dat de opmerkingen bij de algemeene beschouwingen gemaakt, geenszins een vereischte inhouden om tot overeenstemming te komen tusschen het door de sprekers naar voren gebrachte en de zienswijze in dezen vanden Voorzitter. Als eerste taak beschouwt spreker het zich houden buiten alle politiek. Vandaar, dat hij slechts zal beantwoorden opmerkingen, die gemaakt zijn van zakelijken aard of die het beleid raken van Burgemeester en Wet houders. Spr. kan dan ook voor het grootste ge deelte niet ingaan op het gesprokene door den heer Verweij. Hetgeen door den heer Verweij gezegd is over de wethoudersbe noeming, hield verband met de gemeente politiek, zoodat hij de beantwoording over laat aan de fractie-leiders. Dit neemt niet weg, dat de Voorzitter met groote belang stelling de algemeene beschouwingen van den heer Verweij heeft aanhoord en spreker twijfelt er dan ook niet aan, dat het hier naar voren gebrachte direct of indirect ef fect zal hebben. Komende tot de opmerkin- kingen van den heer Penning de Vries be treffende de overschrijding der begrootin?s- posten, wil spr. namens het College van Burgemeester en Wethouders mededeelen, dat zooveel mogelijk zal worden getracht de posten zoo min mogelijk te overschrij den. Dat ieder jaar enkele begrootingswijzi- gingen moeten plaats vinden vindt mede zijn oorzaak in de tijdsomstandigheden. In de goede jaren stonden de gemeente-be grootingen op een hoog peil; de posten kon den ruim worden geraamd, zoodat over schrijding van een post tot de zeldzaam heden behoorde. De schroef der gemeente- financiën wordt door maatregelen van hoogerhand steeds vaster aangedraaid, zoo dat het logisch gevolg is, dat in den loop van het jaar verschillende posten blijken ontoereikend te zijn. Ook komt het meer malen voor, dat overschrijding van een post is toe te schrijven aan een overmacht verschijnsel. De bestrating van den dorps weg te Roelofarendsveen, waarbij tevoren bleek, dat de ankers tekort waren, is hier een duidelijk voorbeeld van. Ook bij de herstelling van de brug te Rijpwetering deed zich een dergelijk verschijnsel voor. Verschillende vei'borgen deelen aan deze brug bleken na de sloopingswerken verrot te zijn. De kosten waren reeds geraamd, zoodat overschrijding een vanzelfsprekend gevolg was. Wat de schuldvermeerdering betreft, merkt Voorzitter op, dat deze slechts betrekkelijk is. Een schuld van de gemeente is een geheel andere dan die van een particulier. Hoewel spr. toegeeft, dat een voorzichtig financieel beleid natuurlijk altijd goed is. Het aangaan van nieuwe leeningen ter verlichting van de uitgaven is een methode, die vooral onder de huidige omstandigheden dient toegepast te worden. Alkemade staat wat haar kapitaaldienst betreft, er zoo gunstig mogelijk voor. De verbetering van de wegen, welke tenge volge van het intensiever wordend venteer noodzakelijk wordt geacht zal op den duur leiden tot een vrij groote besparing op de onderhoudskosten. Voorts dient in dit ver band nog te worden gebracht de moeilijke kwestie van de straatbelasting. De invoe ring hiervan heeft aan de gemeente het recht gegeven zorg te dragen voor een goed wegennet. Vooral nu de opheffing van de spoorlijn een feit te geworden, heeft de gemeente, wat betreft het in orde brengen van de wegen een taak te vervullen, zoo dat indien in de komende jaren hier mede niet wordt doorgegaan de gemeen te in ernstige mate ten achter zal worden gesteld by die gemeenten, die reeds over goede wegen beschikken en daarna een straatbelasting hebben ingevoerd. De op merking van den heer Van Ruiten, die bij zyn algemeene beschouwingen onderscheid heeft gemaakt tusschen arbeidersleden en overige leden, die hij aanduidde met den naam van beter gesitueerden, heeft Voor zitter onaangenaam getroffen. Spr, kent hier in den Raad slechts raadsleden, die krachtens hun eed verplicht zijn de zaken zoo objectief mogelijk te behandelen. Hij hoopt echter, dat het van den heer Van Ruiten slechts is geweest een lapsus lin guae. Wat zijn bemerking betreft omtrent de aanbesteding van werken met het daar bij opnemen van ambachtslieden uit de ge meente, merkt Voorzitter op, dat het steeds zooveel mogelijk in de bedoeling van het College ligt, de werken onder de ingezete nen uit te besteden. Ook bij het straatwerk hebben meerdere ingezetenen ingeschreven. Het verschil van de bestedingssom met de laagste inschrijver uit deze gemeente liep in de duizenden guldens. Vandaar, dat Burgemeester en Wethouders in het belang der gemeente niet konden overgaan het werk aan een ingeetzenen te gunnen. Voorts kan van den aannemer niet gevor derd worden, dat het het vaste personeel, dat hij in dienst heeft moeten ontslaan om hiervoor ingezetenen uit de gemeente te nemen. Bovendien is het leggen van een straat voor een groot gedeelte vakwerk. Spr. hoopt, dat de wenschen door de sprekers aan het einde van hun algemeene beschouwingen geuit in ruime mate in ver vulling zullen mogen gaan, daarbij weder- keerig wenschend, dat Gods zegen voor het komende jaar op het werk van de leden van den Raad moge rusten. Nadat door de heeren Penning de Vries en W. van Ruiten nog van repliek is ge diend, Wordt overgegaan tot artikelsge- wijze behandeling van de begrooting. Aller eerst komen de uitgaven aan de orde. (Wordt vervolgd). HAARLEMMERMEER Gevestigd: J. B. Al, Schipholdijk 199 A. H. Bakkum, Iepenlaan E. van Bernum, Schiphol weg 419 Th. Bonten bal, Reigerstraat 36 J. Criens, Frieda- laan 6 L. van Eenennaam, Eschdoorn- plein 8 N. v. Gastele, Zwanenburger- dijk 333 A. J. Govers, Sloterweg 814 G. van der Heide, IJweg 139 J. A. van der Heide, Julianalaan 45 J. Hof man, Concourslaam 5 J. G. Huijsing, Eksterstraat 11 Herbertus Jansen, Ben- nebroekerdijk 105 A, Landwaard, Aker- dijk 228 H. Meijer, Schipholweg 97 P. Morelisse, Schipholweg 433 J. G. J. Nieberg, Burgem. Amersfoordtlaan 47 J. D. van Oosten, Huigsloterdijk 152. V e rt ro kk e n: T. Koolbergen naar Haarlem M. W. Lieverse naar Wou- brugge G. Jansen, naar Amsterdam P. J. Edes naar Amsterdam J. A. J. M. van der Weijden naar Amsterdam J. M. J. van der Weiden naar Haarlem J. A. Mastro naar Amsterdam H. Bak ker naar Amsterdam J. N. Gleske naar Haarlemmerliede A. C. Hulsbosch naar Haarlemmerliede G. A. Tromp naar Haarlem J. F. H. Teeuwen naar Bloe- mendaal V. Markus naar Amsterdam A. Persoon naar Nieuwer-Amstel H. C. van Oosten naar Wassenaar, Geboren: Dorothea Elisabeth da van J. G. Poederbach en M. H. V. v. d. Berg Maria d. van A. Klaassen en P Hart man Dirk z. van P Eveleens en W M. de oVs Petronella Maria Hillegonda d. van R. Kelderhuis en C. W. L. Walig Marinus z. van C. G. Honcoop en M. Nieu- wenhuijse Maartje d. van W- Trouwen en L. M. Boelé Barbera Agatha d. van M. de Rijk en N. van Elder en Hendri- ca Catharina d. van P. Nieuwenhuyze en I. C van Mourik Willemjie cl van W. J van Meel en T. Lubberden. Ondertrouwd: J. W. Gehreis 32 j. en S. Rip 27 j. G. J. Bogers 22 j. en H. M. Mostert 21 j, J. Breur 23 j. en P L. Spaargaren 19 j. Getrouwd: J. N. van der Hulst 31 j. en M. E. Hulsbosch 28 j. C. W. Hen- nevelt 24 j. en M. D'haene 26 j. Adr. W. de Vos 39 j. en G. van den Pol 32 j. Overleden: Aaltje Halff 63 j. geh. met T. van Iperen Teunis Kamper 64 jwed. van P. Burggraaff, levenl. ge boren: kind van het mannelijk gesl. van L. M. Kaslander en D. v. Wirdum

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11