DONDERDAG 14 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? TOENEMENDE REGENKANS. I DE BILT SEINT: Meest matige, tijdelijk toenemende Zuid- Westelijke tot Zuidelijke of Zuid-Ooste lijke wind, aanvankelijk licht tot half be wolkt, later weer toenemende bewolking, met toenemende regenkans, weinig veran dering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 770.3 te Krakau. Laagste barometerst.: 734.7 te Vestmanoer. Het gebied van lagen luchtdruk met zijn minimum ten Zuid-Westen van IJsland blijft onveranderd liggen. Secundaire daal- en stijggebieden cirkelen lang den Zuid- en Oostrand over de Britsche Eilan den, het Kanaal en de Noordzee en geven het weer een ongestadig karakter met nu en dan regen uit geheel betrokken luchten, gevolgd door opklaringen met nagenoeg onbewolkten hemel. Bij het groote lucht- drukverschil blijft de windsterkte plaatse lijk groot, zonder dat het tot storm komt. Over geheel Europa blijft het weer zacht, behoudens een sterke temperatuurdaling in de hooge streken in Centraal Frankrijk en in de Rijnvlakte, waar de temperatuur plaatselijk zelfs tot onder nul kwam bij windstilte en helderheid in den nacht. De bergstations in Zwitsersche Alpen mel den helder wear m geen lage temperaturen voor den tijd vtm het jaar, in Oost Alpen valt plaatselijk sneeuw. In Noord-Scan- dinavië komt nog geen vorst van beteeke- nis voor en ook in de Poolzee is de tem peratuur nauwelijks onder het vriespunt. Hoewel de temperatuur in het Westen op den Oceaan schijnt te dalen zijn er nog geen invallen van polaire lucht in zicht, die aan het zachte weer een einde zullen maken. LUCHTTEMPERATUUR. 9.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnamiddag 4.41 uur tot Vrijdagmorgen 6.49 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Vrijdag 15 Nov. voorm. 5.27 uur en nam. 5.51 uur. UITZAAI VAN ERWTEN. De aandacht van de landbouwers wordt er opgevestigd, dat het 't volgend jaar niet geoorloofd zal zijn gedenatureerde groene erwten of schokkers voor den zaai te ge bruiken. STEUNVERGOEDING GROENE ERWTEN Van officieele zijde wordt ons medege deeld, dat steunvergoeding voor groene erwten en schokkererwten, gedenatureerd in het tijdvak van 27 October tot en met 2 November 1935, voor de kwaliteitsklas sen C en D respectievelijk 3 en 2.50 per 100 kg. zal bedragen; de steunvergoe ding voor in datzelfde tijdvak gedorschte gele erwten, voldoende aan de standaard monsters C en D zal achtereenvolgens 3 en 2.50 per 100 kg. bedragen. KERKNIEUWS L. Dankelman, deken van Delft, terwijl bijna alle pastoors uit de stad en een groot aantal geestelijken aanwezig waren. In de kerk, welke tot in de uiterste hoe ken was gevuld, werden opgemerkt de Mi nister van Staat, prof. mr. P. J. M. Aalber- se, de burgemeester mr. S. J. R. de Monchy, oud-Minister mr. H. P. Marchant, luite nant Kortekaas namens Comité Katholiek- 's Gravenhage, oud-wethouder Quant, het kerk- en armbestuur, en vertegenwoordi gers van de talrijke corporaties uit de pa rochie en van elders. De plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door den vicaris-capitularis van het bisdom, mgr. H. J. M. Taskin, pre sident van het Seminarie te Warmond, met assistentie van de kapelaans der parochie. Na de H. Mis besteeg deken van der Tuijn den kansel tot het uitspreken van de lijk rede. Uitgaande van den tekst uit den eersten psalm: „Gelukzalig is de man die niet wan delt naar den raad der Godloozen, maar in de wet des Heeren", schetste de deken het priesterleven van pastoor Van de Ven, die bijna veertig jaren, korten tijd als Ka pelaan en daarna meer dan dertig jaren als pastoor in de parochie heeft gearbeid. Spr. ging na hoe door dezen voortreffelijken priester met alle gaven waarover hij be schikte aan het zieleheil der hem toever trouwde kudde is gewerkt en waarvan nu de schoone, door hem gebouwden, tempel, de talrijke scholen en stichtingen in de parochie een blijvend getuigenis zijn. Vervolgens werd door mgr. Taskin de plechtige absoute gegeven. Onder klokge beier werd het stoffelijke overschot van den pastoor, gedragen door de collectanten en begeleid door zusters met een brandende kaars in de hand en de geestelijkheid, de kerk uitgeleid en in den rouwwagen ge plaatst Voor en in de omgeving der kerk stond een talrijke menigte. Onder leiding van hoofdinspecteur Kierdorff werd het ver keer geregeld. Voorafgegaan door de schoolkinderen, de Verkenners, het Juvenaat, de St. Josephge- zellen, de R.K. Volksbond, de Congregaties en de Graal, allen met omfloerste vaandels of vlaggen, trok de stoet naar de R.K. Be graafplaats aan de Kerkhoflaan, waar de bijzetting in het priestergraf plaats vond. De absoute en beaarding werden hier ver richt door prof. J. J. Henneman, uit War mond, met assistentie van de parochie-ka pelaans. PLECHTIGE UITVAART EERE KANUNNIK, PASTOOR H. J. VAN DE VEN. Nadat Woensdagmorgen te tien uur het stoffelijk overschot van Eere-kanunnik H. J. v. d. Ven te Scheveningen uit Huize „Maris Stella" was overgebracht naar de parochiekerk van St. Antonius Abt, aan den Oude Scheveningsche weg, hadden aldaar des avonds om half acht de plech tige metten plaats. Als agens fungeerde Deken J. M. van der Tuyn, van 's Gravenhage, met assis tentie van Pastoor J. P. xan den Bergh, te Zxerikzee en Pastoor A. Hoogeveen te Nibbixwoud, terwijl als can-ores dienst dec en de pastoors Ch. Meysing van Was senaar en C. A. Kroft van Den Haag In het priesterkoor hadden mede plaats genomen prof. J. J. Henneman en Rector L. Brink, terwijl een zeer groot aantal ge- locvigen het kerkgebouw tijdens de plech tigheden vulde. Te half tien vingen vandaag de plechtige Lauden aan, waarbij als agens optrad de hoofdaalmoezenier van Leger en Vloot ko lonel J. J. J. Noordman. In het priesterkoor hadden plaats geno men de kanunniken van het Haarlemsch kapittel, mgr. dr. G. C. van Noort, J. C. Aalberse, officiaal, mgr. Th. W. Pichot, vi caris-generaal, M. W. A. Wijtenburg, oud regent van 't Seminarie „Hageveld", prof. Henneman uit Warmond, regent N. L. A. Ammerlaan, prof. mrg. P. G. Groenen, als mede de eere-kanunniken mgr. dr. Jos Th. Beijsens, uit Utrecht, W. P. H. Jansen, oud- pastoor van St. Joseph te den Haag en J, HET DEVIEZENPROCES TEGEN DEN BISSCHOP VAN MEISSEN. Zeer groote belangstelling. BERLIJN, 14 November. (A.N.P.) Voor de speciale kamer voor deviezen-kwesties van het Berlijnsche Landsgerecht is van morgen het proces begonnen tegen den bis schop van Meissen, mgr. Peter Legge. Gezien de persoonlijkheid en de rang van den beklaagde wordt dit proces beschouwd als een hoogtepunt in de reeks van devie zen-processen tegen geestelijken, en de pu blieke belangstelling was dan ook zoo groot, dat men de groote jury-rechtbankzaal te Moabit voor deze kwestie had ingericht. Ook de belangstelling van de zijde van de pers was zeer groot. Na opening van de zitting roept de voor zitter de verschillende beklaagden op. Be halve de 53-jarige bisschop Peter Legge zijn medebeklaagd zijn broer, de 46-jari- ge dr. Theodor Legge, secretaris-generaal van de Academische Bonifacius Vereeni- ging te Paderborn, alsmede de 47-jarige vi caris-generaal, kanunnik prof. Wilhelm Soppa uit Bautzen, de 25-jarige Auguste Klein uit Paderborn, die echter voor het groote proces niet is opgeroepen en de 39- jarige secretaris-generaal van de Bonifacius Vereeniging, Wilhelm Freckmann. Volgens de aanklacht heeft het bisdom Meissen in 1926 in Nederland een leening van 300.000 gulden opgenomen, waarvan reeds 90.000 gulden op normale wijze ge delgd was, terwijl de koers der obligaties in het buitenland schommelde tusschen de 40 en 45 percent. Volgens de opvatting van de aanklacht was na 1933 het terugkoopen van obligaties slechts mogelijk met behulp van exports-bonds. Voor het delgen der overige 210.000 gulden der buitenlandsche leening was eeri bedrag van 180.000 RAI. noodig. Dr. Theodor Legge wist 100.000 R.M. bijeen te brengen, die via verschil lende omwegen terecht kwamen bij de Uni versum Bank te Amsterdam, terwijl het bisdom zelf de nog ontbrekende 80.000 R.M. bijeen wist te brengen, grootendeels uit gif ten van de Bonifacius Vereeniging. De over de grens gesmokkelde bedragen zouden vol gens de aanklacht bij de Universum Bank te Amsterdam op den deknaam van het bis dom Utrecht zijn gedeponeerd. De schuld van den bisschop leidt de aanklacht af uit een door hem op 27 November 1933 ge schreven brief, waarin hij den met de lei ding der correspondentie en der mondelin ge besprekingen belasten professor dr. Sop pa opdracht geeft hem elke acht a tien da gen rapport over de leeningskwestie uit te brengen. Van de zijde van het bisdom wordt daar entegen verklaard, dat het bisdom Meissen op normale wijze een bedrag te Amsterdam had gestort voor de aflossing van zijn lee ning en tot aan de amnestie-wet, die op 17 October 1934 werd afgekondigd voor 95.000 gulden aan obligaties had gekocht, waarvan na afkondiging van de amnestie wet mededeeling werd gedaan, terwijl de 30 000 gulden aan baar geld, die van het gestorte bedrag waren overgebleven even als de obligaties zelf op een Duitsche bank waren gedeponeerd. De bisschop van Meissen, Peter Legge werd 16 October 1882 te Brakel in Westfa- len geboren en in 1907 tot priester gewijd. Als proost te Maagdenburg en vicaris te Halle werd hij in September 1932 benoemd tot bisschop van Meissen. DIOCESANE VEREENIGING VAN R.K. ONDERWIJZERS „ST. AUGUSTINUS". Vredesactie op de lagere school. Onder presidium van den heer H. G. de Boer, vergaderde gisteravond in de Jacoba- zaal van „den Burcht" de afd. Leiden en Omstreken van de D. V. van R.K. Onder wijzers „St. Augustinus". Ongeveer kwart voor zeven opende de voorz. de vergadering met gebed, waarna hij een terugblik wierp over de voorbije maanden, waarin de dreiging van 5 pet. ver laging werkelijkheid werd en boven dien wat nog erger is de dreiging der jeugdsalarissen opkwam, wat spr. noemde declasseering van den onderwijzersstand. Hierop ging spr. dieper in, zeggende, dat wij hiermede meer dan 30 jaar achteruit gaan. Salarissen van ƒ500 zijn alleen nog maar bekend in de grijze oudheid, toen echter het kostgeld veel minder was, zoodat men altijd nog pl.m. 45 pet. overhield voor an dere doeleinden. Van zulk een inkomen zal een onderwijzer niet kunnen bestaan. Dit is, aldus spr., een van de ergste dingen, die ons te wachten staan. Een betrekkelijk lichtpunt is, dat verhooging der leerlingen- schaal practisch is uitgesloten, al zal de bestaansmogelijkheid der kleinere scholen weer worden verzwaard. Het zijn de jaar verslagen der inspecteurs, die tot deze con clusie van de regeering hebben geleid. De secr., de heer N. Vreeburg, leest de notulen der vergadering, welke onver anderd worden goedgekeurd. De voorz. herinnert vervolgens aan den prachtig geslaagden onderwijzersdag, waarvoor mej. Doove en den heer Vreeburg grooten dank toekomt. Voor het eerst heeft deze onderwijzersdag een batig saldo opge leverd. Na eenige mededeelingen van internen aard geeft de voorz. het woord aan den heer A. A. Boudens uit Vlaardingen, die zal spreken over: Vredesactie op de Lagere School". Vooraf echter zet de voorz. uiteen, hoe nuttig het is over dit onderwerp te spreken. Waar heele volksmassa's door en kele te beïnvloeden zijn, is het niet nutte loos vredesactie te propageeren op de daar toe geëigende wijze. De heer Boudens zegt dan, dat er altijd menschen zijn, die tegenover die vredesactie verwonderd, medelijdend of wantrouwend staan. Dat komt, omdat het wereldgebeuren zoo onopgemerkt aan ons voorbijgaat en wij vasthouden aan het oude, omdat wij het bij het woord oorlog deze gedachte onbewust nog wel eens associeeren met romantiek. Die romantiek moet er maar uit. Een volgende oorlog zal een drie-dimensionale oorlog zijn, een oorlog die te erg zal zijn om plaats voor romantiek over te laten. Wat de vredesactie op de lagere school betreft, zegt spr. heel goed te weten, dat men daarvan niet alles kan verwachten, maar iets goeds kan men daarvan toch wel verwachten. Waar de aandacht der regeeringen zich duizendmaal meer dan vroeger vestigt op het kind, om iets te bereiken in de toe komst, moeten wij in de goede richting ook iets kunnen bereiken. In dit verband geeft spr. uit een publicatie eenige afgrijselijke staaltjes van het bijbrengen van oorlogs kennis bij de Duitsche jeugd, waar alle on- derwijsvakken van oorlogsgeest doordee- semd zijn. Dat is verkrachting van de na tuur van het kind. De conclusie uit opge maakte statistieken, die door spr. worden meegedeeld en uit een rapport van de D. V. in het Bisdom Haarlem is, dat de vredes beweging op de saholen veel meer moet worden bevorderd. Spr. geeft hiervoor ver schillende onderwerpen op als de koloni- seeringspolitiek, imperialisme, pacifisme, de groote figuren in de beschavingsgeschie denis, enz. waarvoor echter in het leerplan zoo bitter weinig tijd is. Spr. geeft met voorbeelden aan hoe in de verschillende vakken als b.v. lezen, de vre- desidee kan worden bevorderd. De vr edesidee, die wij anderen willen bij brengen, moet beginnen bij ons zelf, van binnen, en dan kunnen wij toch wel iets bereiken bij de kinderen. Wij beseffen de gevaren te weinig, omdat alles om ons heen nog draait. Maar als wij ons eerst de ge varen bewust worden, zullen wij er toe ge drongen worden de vredesbeweging te dienen. Spr. besluit zijn interessante uiteenzet ting met een gedichtje van Gabriël Smit uit de Nieuwe Gemeenschap: „Bid om vrede". Nadat spr. eenige vragen had beantwoord, sprak hij nog een enkel propagandistisch woord voor den R.K. Vredesbond, waarvoor de belangstelling van Katholiek Nederland beneden peil is. Spr. vraagt om voorberei dende maatregelen om te komen tot oprich ting van een afdeeling van den R.K. Vre desbond te Leiden. De voorz. spreekt tot den heer Boudens hartelijke woorden van dank en hoopt, dat de vrucht van dezen avond moge zijn, dat Wij meer aandacht schenken aan de Kath. vredesgedachte. Over het „Tuchtvraagstuk" wil spr. dezen avond voorloopig slechts enkele woorden zeggen. Spr. constateert, dat er den laatsten tijd meer gevallen dan vroeger voorkomen, dat onderwijzers te hardhandig waren en deswege met de Justitie in aanraking kwa-* men. Deze onderwijzers worden dan ver wezen naar de.... reclasseering. Dat is, aldus spr., de tragiek van het geval. Binnen zeer korten tijd is dit tweemaal voorgeko men. Spr. schrijft het voorkomen van deze gevallen toe aan de groote klassen en spr. beveelt de studie van het tuchtvraagstuk aan, want er moet, volgens spr., iets gebeu ren èn wat betreft de tuchtmiddelen èn wat betreft het probleem der opvoeding in AGENDA verband met de kleine gezinnen. Spr. be veelt allen deze vraag ter overweging aan: Welk recht moet de onderwijzer hebben? Hierna wordt de vergadering door den voorzitter met een woord van dank en ge bed gesloten. HET LEIDSCHE SPORTFONDSENBAD. Naar wij van het Comité van Actie voor het Sportfondsenbad alhier vernemen heeft de raadsfractie der S. D. A. P. in een gis teravond gehouden vergadering besloten de pogingen van het comité te steunen. Wanneer thans aldegenen, die bijdragen hebben toegezegd, hetzij ineens of weke lijks of maandelijks, hun verplich ting nakomen nieuwe spaarders zijn natuurlijk altijd van harte welkom helpt men spoedig de verdere plannen uit te werken. STEEKPARTIJ TUSSCHEN BROEDERS Om een meisje. Gisteravond te tien min. over half zeven is het Noordeinde in opschudding gebracht door een steekpartij ten huize van den werkloozen schilder W. F. v. d. L. aldaar. Bij hem in huis vertoefde het vroegere meisje van zijn broer, den 26-jarigen A. F. v ,d. L., die in een woonschuit verblijf houdt. De jongere broer wilde trachten het ver breken der betrekkingen met hel meisje weer ongedaan te maken, doch daarover vielen tusschen de beide broers harde woorden, waarin zich ook de moeder van de beide mannen mengde. Tenslotte greep de jongste v. d. L. een zakmes en bracht daarmee zijn ouderen broer een viertal steken toe, in den linker bovenarm, in de zijde, den oksel en de rechter rughelft. Hierna vluchtte de dader de str&at op, achtervolgd door zijn gestoken broer. Door den verkeersagent bij de Gijselaarsbank werd de dader gearresteerd en later door eenige agenten naar het politiebureau over gebracht. De gewonde v. d. L. werd in zijn huis verbonden door twee doktoren en vervol gens naar het Acad. Ziekenhuis overge bracht ,waar hij voorloopig moest blijven. Zijn toestand is redelijk wel. De 26-jarige v. d. L. is in bewaring ge bleven. Hem wordt poging tot zware mis handeling ten laste gelegd. CRIMINOLOGISCH INSTITUUT Voordrachten van prof. Carp en Dr. Hulst Dr. J. P. L. Hulst en prof. dr. E. A. D. E. Carp hielden gisterenavond in het la boratorium voor Tropische Geneeksunde alhier voordrachten voor het Leidsch Cri minologisch Instituut, resp. over „Snelver keer en gerechtelijke geneeskunde" en over „Zelfmoord". Dr. Hulst behandelde in zijn voord dracht over snelverkeer en gerechtelijke geneeskunde voornamelijk het groote be lang van den invloed van de alcohol op de verkeersongevallen. Spr. ging nader in op het bepalen van de hoeveelheden ge bruikte alcohol en de beteekenis daarvan. Spr. wees voorts op de groote belangen die de sectie heeft voor een behoorlijk onderzoek en voor een behoorlijke be oordeeling van ongevallen met een doode- lijk verloop. Prof. Carp behandelde in zijn voordracht het verschijnsel van zelfmoord, bezien van het gezichtspunt van een moord op het eigen zelf. Aan de hand van verschillende voorbeelden lichtte prof. Carp dezen vorm van moord toe. Tot dezen zelfmoord is verelscht in het algemeen een bijzondere persoonlijkheids-structuur, welke deels door den aanleg gegeven, deels door uit wendige omstandigheden tot stand komt. Verder ging spr. uitvoerig in op het drift leven, dat hierbij een bijzondere beteeke nis heeft, alsmede op de verschillende ge- voelsstoornissen, welke tot zelfmoord aan leiding geven. HET GEMEENTE-ARCHIEF. Aan het verslag over den toestand van het Gemeente-Archief te Leiden geduren de het jaar 1934 is het volgende ontleend: Het aantal der bezoekers steeg dit jaar tot ongekende hoogte: 654 uit Leiden en 373 van buiten de stad, van welke er 3 uit een ander werelddeel; alzoo tezamen 1027 bezoekers. 642 brieven werden gewisseld, waarvan de meeste inlichtingen betroffen van uit eenloopenden aard. Rapporten werden uitgebracht over de volgende onderwerpen: prebende Philippi en Jacobi; de' verhouding van het stadsbe stuur tot de regenten van het Heilige Geest of Arme Wees- en Kinderhuis; de superin- tendentie van het stadsbestuur over de gast- en godshuizen; straatnamen; de be teekenis van artikel 5 der overeenkomst van 30 November 1866 tusschen Rijk en ge meente betrefefnde de verpleging van de stads-zieke-armen van Leiden; stoep voor perceel „In den Vergulden Turk"; stoep voor sociëteit „Minerva"; stoepen voor per- ceelan Breestraat 57, 81 en 107. De onderzoekingen betroffen zaken van de meest uiteenloopende aard. Betreffende 73 geslachten en 82 personen werden geneologische gegevens gevraagd. De Bibliotheek vermeerderde met 202 nummers en de Prentverzameling met 575. Van de aanwisten dienen bijzonderlijk ver meld te worden: Keuren, octrooien en an- Donderdag. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Herdenking 25-jarig bestaan, Foyer van „Den Burcht", 8.15 u. Donderdag Hartebrugskerk, 8.15 uur. Ont wikkelingsavond door Pater Aux. v. Schalen. Onderwerp. „Onbe antwoorde liefde." Donderdag. Tweede Abonnementsconcert, Willem Andriessen, Stadsgehoor zaal, 8 uur. Vrijdag. Leidsche Schouwburg. Jubileum voorstelling „Boefje", 8.15 ur. Maandag, Ledenvergadering St. Raphaël, Bondsgebouw, 8 uur. o Dinsdag. Geloof en Wetenschap, lezing en filmvertooning dr. P. Julien, den Burcht te 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Nov. a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18 tel. 523 en C. van Zijp Wilhelminapark 8, Oegstgeest, teL 274. dere stukken van den Vier-Ambachts-Pol- der, ontvangen van den Archivaris van Rijnland; van denzelfden, mr. S. J. Fockema Andireae, Het Hoogheemraadschap van Rijnland, zijn recht en zijn bestuur van den vroegsten tijd tot 1857. Inventaris van het Archief van Curato ren der Rijksuniversiteit te Leiden van 18151877 door E. J. van der PoL Verzameling van Leidsche Keur- en He keldichten enz. van Le Francq van Berk- hey, geschenk van den heer B. Offringa te Hazerswoude. DE BRANDWEER. X Aan het verslag van de Brandweer al hier over het jaar 1934 is het volgende ont leend: Gedurende het jaar 1934 hadden plaats 20 schoorsteenbranden, 28 kleine binnen branden, 4 zware binnenbranden, 1 kleine uitslaande brand, 5 zware uitslaande bran den, 1 scheepsbrand en 14 buitengewone branden (auto's, straatbranden enz.). To taal 73 branden, terwijl 3 maal de Brand weer werd gealarmeerd op vermoeden van brand, 3 maal voor het instellen van een onderzoek en 1 maal door een loos alarm. Bovendien werd 5 maal op verzoek as sistentie verleend en wel: 2 maal met een auto-motorspuit bij een overstrooming tij dens hevige regenval, 1 maal met een zuur- stof-rookmasker bij het herstellen van een lekkende ammoniakleiding in een ijsfa briek, 1 maal voor het ontsluiten van de deur van een in gebruik zijnde badkamer en 1 maal voor het ontstoppen van een kolk bij hevigen regenval om overstroo ming te voorkomen. Ten dienste van de brandweer zijn thans in de gemeente aanwezig 673 brand- kranen van de gemeente, 20 van het Rijk en 14 van particulieren, benevens 66 brand putten. De putten met uitlaten worden geregeld door de brandwachts onderzocht en ge peild. Behalve de adviezen en rapporten aan B. en W. op verschillende in handen ge stelde verzoeken enz. voor het verleenen van een of andere vergunning werd nog geadviseerd aan het Bouw- en Woningtoe zicht en de Politie inzake uit een brand- weerveiligheidsoogpunt te stellen voor waarden bij die takken van dienst ingeko men verzoeken ingevolge de Hinderwet of betreffende publieke vermakelijkheden. Den 15den October 1934 besloot de Ge meenteraad om tot reorganisatie van de Brandweer over te gaan en deze onder te brengen bij de politie. Handelregister K. v. K. Wijziging. 465. W. C. van Niekerk, Zoeterwoude, Miening No. 126. Graanhan del. De vennootschap onder firma is bij akte d.d. 14 Sept. 1935 ontbonden. Het be drijf wordt voortgezet door: W. J. van Niekerk, als eenig eigenaar onder den ouden handelsnaam. Gsitermorgen te half twaalf is de 20-ja- rige student W. J. T. op den Rijnsburger- weg met zijn motor geslipt toen een jon gen met een rijwiel aan de hand plotse ling voor hem overstak. De student liep een wonde op boven het linkeroog en ont vellingen aan gelaat, handen en knieën. Met een passeerende auto werd hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Gistermiddag is de groote studenten- coach der eerste jaars op den Rijnsburger- weg omgeslagen doordat op 'n gegeven mo ment de „op"-zittenden allen naar één kant overhelden. De studenten kwamen allen op den grond terecht, doch de 19-jarige J. V. klaagde over pijn aan de rechterzijde van het lichaam. Vermoedelijk had hij een rib ge kneusd, doch hij trok met zijn kornuiten toch maar naar Noordwijk.Zoo'n plei- ziertje mag je niet missen!

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2