Groote Pers-loterij Eü Reclame. UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK Italië-Abessinië DINSDAG 12 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 WEGENAANLEG IN ZUID-HOLLAND. Voorstel om een crediet uit het Werkfonds aan te vragen. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben bij de Prov. Staten een voorstel ingediend het college te machtigen om in het belang van een versnelde uitvoering van het pro vinciaal wegenplan bij het Rijk een voor schot uit het Werkfonds op te nemen van ten hoogste 10.000.000, tegen een rente van 4 pCt., af te lossen in 40 jaar. Verder stellen zij voor een onderzoek in te stellen naar geschikte werkverschaf- fings- en werkverruimingsobjecten. Daar voor zal op de begrooting voor 1936 50.000 uitgetrokken moeten worden. AANVOERCONTINGENT HARING. Gistermiddag heeft ten departemente van minister Gelissen een onderhoud plaats gehad tusschen dezen bewindsman en ver tegenwoordigers der haringreeders, waar in het reeds eerder gedane verzoek der reeders ter sprake kwam, om het toegesta ne aanvoercontingent op pekel- en steur- haring, dat was vastgesteld op 500.000 kantjes, te verhoogen in verband met den w vrij gunstigen toestand, die thans op de markt heerscht. Het onderhoud heeft, naar wij verne men, geen resultaat opgeleverd. Het contingent blijft ongewijzigd ge handhaafd. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIE- MELK. De prijs voor het taxegedeelte van con- sumptiemelk, gekocht op Regeeringscon- tract, is voor de volgende week bepaald op 61/2 cent per liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd met de afdracht voor de kwaliteit. De afdracht voor andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 2 1/2 cent per liter. In de Parijsche editie van de New-York Herald, een der groote New-Yorksche cou ranten, verschijnt nu al voor jaren een ru briekje, steeds op dezelfde plaats, van Sel- fridge, 't enorme warenhuis in Londen. Door een zeer vakkundige hand wordt in deze rubriek elke dag contact gemaakt tusschen de zaak en 't publiek. Steeds wordt een of ander onderwerp aangeroerd, maar steeds zijn ze interessant om te lezen; en zij worden ook gelezen. Meestal gaat het over de verhouding van de zaak tot de klant. 't Idee „De Klant is Koning" is ver ouderd. De klant heeft er trouwens nooit aan meegewerkt om deze uitspraak ook maar eenigsains waar te doen zijn. De klant is doorgaans lastig. Een uitstekend geleide zaak met goed onderlegd personeel heeft meer* kans gelijk te hebben dan het dui zendkoppige per slot heel domme of al thans niet vakkundige publiek. Selfridge begrijpt dat en ziet in „tact" zijn voornaamste wapen en factor 'tot suc ces. Zonder de klant steeds door dik of dun gelijk te geven, gebruiken zijn chefs „tact" d.w.z.: zy stellen de klant tevreden zon der zich zelf of de zaak waarvoor zij wer ken te vernederen. lm deze rubriek beschrijft Selfridge ook vaak de interne aangelegenheden van zijn zaak, die toch ook altijd het lezen zeer waard zijn. Er wordt verteld hoe het een goede politiek is om steeds 't personeel pro motie te laten maken, zooals in 't leger, maar dat dit niet altijd goed is. Hij be schrijft het geval van een vacature voor de plaats als chef van de afdeeling Ooster- sche Kunst, 't Voornaamste werk: het in- koopen van kunstvoorwerpen. Toen nu de man die dit al jaren deed stierf, had hij wel zij goed getrainde assistenten, maar deze werden allemaal gepasseerd voor iemand van buiten de zaak.' Een der groot ste particuliere kunstverzamelaars in Japan had door de crisis alles verloren. Maar hij kreeg de baan. Voor het goed van de zaak! Daarvoor moet alles wijken en moeten tra dities worden gebroken, want het goed van de zaak is ook weer 't goed van het publiek. Deze manier van adverteeren is natuurlijk prima. Steeds opnieuw, dagelijks dit artikel op dezelfde plaats. De mensdien lezen het natuurlijk. Adverteeren is hameren en nog eens ha meren. Daarom zijn steeds aan- en uitgaan de lichtreclames zoo goed. Steeds moet de naam van de zaak voor 't publiek staan. Toen Wringley jaren geleden het eerste kauwgom op de markt wilde gooien, gaf hij eerst een half jaar een millioen dollar aam reclame uit. Niemand wist wat kauw gom was ,maar de naam Wrigley kende iedereen. Men vroeg daarom later niet om kauwgom, maar om Wrigley. Eveneens met de Gillette veiligheidsscheermessen. Je koopt een Gillette, geen scheermes: en zelfs worden de messen van concurreerende fir ma's nog Gillettes genoemd! Men moet geregeld adverteeren en steeds op dezelfde manier. Een eenvoudig cliché en dat steeds weer herhalen, 't Doet won deren. Daarom is ook de slagzin of „slogan" zoo goed. M. J. Brandenstein had indertijd een kof fiezaak in San Francisco Calif. Overal langs de weg aan hoornen zag men dui zenden kleine èmaille bordjes in de vorm van een koffiepotje met er op: M. J. B. Why? M. J. B. Waarom? Ja waarom, maar de menschen vroegen niet om koffie in de winkels maar om M.J.B. Verkoopt Jansen ergens fruit, dan moet hij er voor zorgen, dat 't begrip een is met fruit. Evenals Verkade met koek en be schuit. BLOEMBOLLENCULTUUR. Dr. Verhage candidaat gesteld voor alg. voorzitter. Gisteravond hield de afd. Hillegom der Alg. Ver. een ledenvergadering in Hotel Sistermans; de belangsteling was enorm. De voorzitter, de heer W. Jonkheer, heet de heeren hartelijk welkom. Dat we dit maal zoo vroeg vergaderen vindt zijn oor zaak in het feit, dat te bespreken zijn de vacature van voorzitter der Alg Ver. en drie vacatures van leden van het hoofd bestuur. Ons afdeelingsbestuur heeft ge meend geen afwachtende houding te mo gen aannemen, doch als oudste en grootste afdeeling eenige leiding te moeten geven. We moeten bij onze keuze van candidaten niet letten of de verkorene voor- of tegen stander is van saneering, doch op diens ca paciteiten. Gewichtige besluiten zullen worden genomen; laten we dus de zaak ern stig overdenken. Spr. hoopt, dat onze be sluiten zullen strekken tot heil van het vak. Hiermede verklaart de voorzitter de vergadering voor geopend. De secretaris leest nu de notulen, die onveranderd onder dank worden vastge steld. Er zijn verschillende ingekomen stukken, die betrekking hebben op de candidaturen; spr. wil deze aanhouden tot deze materie aan de orde is. Enkele heeren hebben een andere meening. Even wordt de hagel- schadevergoeding besproken: resultaat ni hil. De afd. Bovenkarspel verzoekt in stemming om onverwijld de saneer in gs- maatregelen te beëindigen; dit zal bij den Beschrijvingsbrief worden behandeld op de volgende vergadering. Na nog ampele be spreking wordt besloten tot aanhouding. Hierna komt aan de orde: Candidaatstel- ling voorzitter der-Alg. Vereeniging. Bo venkarspel beveelt aan dr. M. D. Dijt te Haarlem; diverse firma's bevelen dr. Ver hage aan; ook wordt genoemd mr. Theisse. De heer De Brabander beveelt dr. Dijt aan en licht dit toe; de heer Freriks meent, dat deze niet onpartijdig is; hij beveelt dr. Verhage aan. De heer W. Murk betreurt het, dat de heer Freriks dit in de verga dering brengt. Dr. Dijt heeft een interna tionale beteekenis; spr. beveelt hem warm aan. De heer Murlc geeft nog een breede uiteenzetting, hoe de anti-saneerders bij de keuze Verduijn een zeer breed stand punt innamen. De voorzitter bepleit dr. Verhage. Na nog wat heen en weer ge praat komt eerst de stemming voor voor zitter. De uitslag is: dr. Dyt 91 stemmen, dr. Verhage 133 stemmen, rest verdeeld. Vervolgens de vacature J. Valkering. Can didaten W. Murk, Hillegom en Fr. Seignet- te. Uitslag is: 91 st. W. Murk, 132 st. Seig- nette. Tusschen deze stemingen door is er nog een scherpe discusie tusschen de hee ren G. Hylkema en W. Murk. Bij de vaca ture-Jan Roes is de uitslag der stemming: 82 st. P. C. de Zeeuw, 135 st. J. v. d. Berg. Hier tusschendoor waarschuwt de heer Murk de kweekers, om him belangen voor oogen te houden; spr. wijst op het adres van den Bond van Zuid-H. KI. Kweekers aan den Minister inzake roeheffing en hun a.s. ondergang. Hieronder veel rumoer en gehamer van den voorzitter. In de vaca ture Van der Meer is de uitslag der stem ming: 45 st. Zandbergen en 174 st. W. Jonkheer. Aan de zusterafdeelingen zal deze uitslag worden bekend gemaakt en onze candidaten worden aanbevolen. Hier na sluiting. KATWIJK. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te komt Woensdagavond a.s. te 8 uur in openbare spoedvergadering bijeen. Punten van behandeling zijn: Mededeeling van ingekomen stukken. Voorstel tot wijziging van de gemeentebegrooting voor het dienst jaar 1935. Rondvraag. Personalia, Alhier heeft zich als tand arts gevestigd de heer Hueting. LISSE. Ontvreemding bloembollen. Bij de po litie alhier is aangifte gedaan van de ont vreemding van een drietalmanden hya cinthen, merk Bismark, vanaf de tuin van fa. G. van Parijs en Zonen, alhier. LEIDSCHENDAM. K. J. M. V. Onder voorzitterschap van den heer Wim Bleijs hield de Leid- schendamsche K. J. M. V. hare wekelijk- sche ontwikkelingsavond, welke ook nu wederom uitstekend was bezocht. Na opening met den gebruikelijken groet en een kort openingswoord van den Voorzitter, waarin hij ook hartelijk wel kom heette Prof. A. Cleophas, die dezen avond zou behandelen het 2e sociale on derwerp, verkreeg deze laatste het woord. Spreker gaf een leerzame en zeer duide lijke uiteenzetting van het onderwerp: „Het eerste noodzakelijke: ordening van binnenuit". De ordening, aldus de eerw. spreker, is het groote vraagstuk van de zen tijd en iedereen spreekt er over en er moest die ordening komei? Wij moeten ten gronde gaan. Wij vragen daarom, hoe moet die ordening komen? en wij moeten die ordening bezien uit Katholiek stand punt. De groote kwaal van dezen tijd is de individualistische geest. Zeer duidelijk stippelt de eerw. spreke.r nader uit, hoe het individualisme is ontstaan en steeds en op verschillend terrein voortwoekert en welke de gevolgen hiervan zijn, om daar na aan te geven en op geestdriftige wijze aan te toonen, hoe de ordening moet ko men en hoe de hervorming moet komen in onze eigen verhouding tot God, hervor ming door onze geestelijke krachten, her vorming volgens de leer van het Evange- lne. Uit en door de H. Mis, dat grootste voor de Vaticaansche Wereld tentoonstelling in 1936 te Rome Loten zijn verkrijgbaar a tl.— bij: Adm. „De Leidsche Courant", Papengracht 32, Leiden Aarlanderveen: Jac. Groen in 't Woud. Alphen: Jac. v. Vliet, v. Mandersloostraat Bodegraven: Jac, Walraven, Oud- Bode- gravensehe weg. Boskoop: Th. Overes a. d. Gouwe. Hazerswoude Dorp: W. Vroegrijk. Hazerswoude Grnd.: J. Borst. Hoogmade: J. Colijn. Katwijk a. d. Rijn: G. v. d. Nouweland, Kerkstraat. Langeraar: A. A. Bocxe Leidschendam: A. v. Lochem Achterweg. Leimuiden: B. Verheugd, sigarenmagazijn. Lisse: J. Wassenaar, Vreewijk. Lisse: G. Meijer, Voortlaan. Nieuwkoop: Joh. v. d. Voorn Pzn. Nieuwveen: A. Lenting, Kerkstraat. Noordwijk: G. Wassenaar, v. Limburg Stirumstraat. Noordwijkerhout: C. Kortekaas, Buurtw. Noorden: Herman Knaap. Oegstgeest: V. Cornelisse, Rijnzichtw. 100 Oude Wetering: H. Vesseur. Oud-Ade: J. P. Uljee. Roelof arendsveen: B. PaauW, Boekhandel. Rijpwetering: W. v. Diemen Jzn. Sassenheim: Mej. Wed. A. Weijers, Hor tuslaan. Stompwijk: P. WénSVêèn. Ter Aar: P. Hoogervorst, Aardam. Voorhout: J. Diemei, Heerenlaan. Voorschoten: W. v. Noort. Voorschoten (Vink): S. Langeveld. Warmond: Mej. Wed. G. de Winter, Dorpsstraat. Wassenaar: W. C. v. d. Hulst, Achterweg. Woerden: J. J. Noordermeer, Utrechtsche Straatweg 51. Zoeterwoude (Dorp): Jac. Zandbergen, Noordbuurt. Zoeterwoude (H. R.): C. Vlasveld. Zoeterwoude (Weipoort): G. v. d. Akker. Zevenhoven: A. J. de Groot H. Pzn. Zoetermeer: Th. Adegeest, Stationstraat. gemeenschapsgebed moet de ordening, de hervorming uitgaan; wij moeten ons zo nen Gods, broeders van Christus voelen. Dat alleen zal de zoo noodzakelijke orde ning brengen. Hierna werden enkele vragen duidelijk en naar genoegen door de Eerw. spreker beantwoord. Na enkele mededeelingen en 'n hartelijk dankwoord aan den Eerw. spreker, sloot de voorzitter dezen prachtigen avond op de gebruikelijke wijze. STOMPWIJK. Geboren: Johanna Cornelia, dochter van F. van Leeuwen en M. Dobry. Ondertrouwd: J. Overmeer en J. M. Moens. VEUR. Geboren: Alida Johanna, dochter v. A. van Veen en A. Borst Apollonia Adriana Maria, dochter van J. J. van Bo- hemen en G. C. v. d. Meule. Ondertrouwd: C. J. H. Elstrodt en J. Warman. NOOTDORP. Z.-H. Ijsbond afd. Veen weg. In de bestuursvergadering van 8 Nov. is besloten de jaarvergadering te houden op Dinsdag 26 November a.s. in het café „De Vriend schap" aan den Veen weg en dan tevens het 40-jarig bestaan der afd. eensgezind feestelijk te herdenken. SASSENHEIM. „St. Deus Dedit". Gisterenavond had in het K.S.A.-gebouw een ledenvergadering van bovengenoemde vereeniging plaats. Wegens afwezigheid van den voorzitter werd de vergadering geopend door den heer G. van Dijk, die de aanwezigen, over wier aantal hij niet kon roemen, verwelkomde. Spreker memoreerde, dat in het afgeloopen seizoen 3 leden aan den bond zijn ontvallen. Voor hun zielerust werd door de aanwezi gen gebeden. De notulen werd bij afwezig heid van den secretaris aangehouden, waar na werd meegedeeld, dat voor de kost- winnaars formulieren kunnen worden afge haald bij den penningmeester. Vervolgens werd de leden gewezen op een schrijven van het H. B., dat de achterstallige contri butie voor December moet worden betaald, daar anders royement volgt. Ten slotte de mededeeling, dat het stempeluur weer is bepaald van half tien tot half elf. Hierna verkreeg de heer B. N. Loerakker het woord om speciaal de jongeren te wijzen op de belangrijkheid van het organisatieleven en het mee helpen voortbouwen op hetgeen door de ouderen reeds is tot stand ge bracht. Spreker zette uiteen, wat 30 jaar ge leden is geschied in het belang van den ar beiders, een kolossaal werk, wat sommige jongeren trachten af te breken. Spreker waarschuwde met klem om toch vast te houden aan wat met noesten arbeid is ver kregen. Na gedachten wisseling bracht de voorzitter dank voor den aangenamen en leerzamen avond. TER AAR. Geboren: Johanna Maria d. van N. J. de Jong en Verwoerd. Gevestigd: A. J. Vuyk, van Vinke- veen. M. H. Schalkwijk, van Boskoop. A. M. Turk, van Uithoorn. Vetrokken: J. M. C. Belvert, naar Nieuw veen. J. Broeke naar Zevenhoven. A. E. A. Koeleman, naar Voorschoten. VOORHOUT. Bekroning prijsvraag. In verband met de door „Hartman's Tijdschriftfonds" uit geschreven prijsvraag over de vraag: „Op welke wijze behoort de secretarie eener ge- meehte van ongeveer 3000 inwoners te worden ingericht", werd de door den heer W. van Elk, gemeente-secretaris alhier, in gezonden brochure bekroond. Er waren slechts 2 bekroningen. St. Josephgezellen. Woensdag a.s. (morgen) geeft de tooneelclub „Vader Kol- ping" haar eerste seizoen-uitvoering. Iede re aanbeveling tot bijwoning is zeker over bodig, omdat de naam en re reputatie dezer vereeniging voldoende bekendheid «heeft i verworven. „Vader Kolping", als vertolker van de Josephgezellen zal alle bezoekers toonen, dat niet alleen het aangename maar even zeer het nuttige en opvoedkundige element bij hem goed verzorgd wordt. „Vader Kol ping" durft daarom ook voor de vereeni ging waarvan hij het onderdeel vormt, om de sympathie en het medeleven van alle Voorhoutsche ingezetenen te vragen, een medeleven dat ten zeerste gerechtvaar digd is. Opgevoerd zal worden het tooneelspel „Kruisvaart", van Jan Grosveld, terwijl als 'n „Note gaie" daaraan wordt toege voegd: „Jansen heeft rust noodig". Dit jaar voor het eerst slechts één uitvoering. ZOETERMEER. Politie. Met ingang van heden is door den heer Commissaris der Koningin in deze provincie benoemd tot veldwachter, in 't bijzonder belast met den nachtdienst, onze plaatsgenoot de heer M. J. Moer land. Auto in brand. Gistermorgen werd de brandweer gealarmeerd voor een auto- brand. Door onbekende oorzaak geraakte de auto van dokter St. in brand. Aangezien zand niet hielp, werd de hulp van de brand weer ingeroepen, die in korten tijd met een straal op de waterleiding de brand blusch- te. Het voertuig werd ernstig bescha digd. ALPHEN AAN DEN RUN. Volksbond. Nadat Zondag het jaar- lij ksche Patroonsfeest van St. Willibrordus door de leden van den R. K. Volksbond met een algemeene H. Communie was her dacht, had gisteravond in de St. Joseph- zaal de feestelijke bijeenkomst plaats, waarbij optraden als sprekers de geestelijk adviseur en de heer W. Steinmetz, districts bestuurder. De zaal was flink bezet, toen de voorzit ter zijn openingswoord uitsprak en daar bij allen hartelijk welkom heette. De geestelijk adviseur, kap. Kossen, wees vervolgens in zijn toespraak op het voor beeld door St. Willibrord gegeven, om de Kerk van Christus uit te breiden en te ver dedigen. De heer Steinmetz hield daarna een krachtige rede over de Godsdienstige en zedelijke verheffing van den arbeiders stand. Beide sprekers werd door den voorzitter dank gebracht. Het meer vroolijke deel der avond brak nu aan door het optreden van het bekende gezelschap Miss Corina en Mr. Carter, die met een uitgebreid repertoire ten too- neele verschenen en de talrijke aanwezi gen tot bijna middernachtelijk uur in de meest gezellige stemming bijeen hielden. BODEGRAVEN. Kruiskinderen-plechtigheid. Zondag avond onder het Lof had er in onze pa rochiekerk een treffende plechtigheid plaats. De eerste groep van kruiskinderen kreeg n.L het kruisje en werden daardoor officieel in de Graalbeweging opgenomen. De kinderen hadden voor in de kerk plaats genomen. Nadat zij gezamenlijk de Akte van toewijding gezegd hadden, stelde de zeereerw. heer Pastoor hen de gebruike lijke vragen, waarna de kinderen een voor een op de treden van het altaar beloofden een goed kruiskind te zijn. Daarna werd hun het kruisje omgehangen en hield de zeereerw. heer Pastoor een treffende toe spraak tot de kinderen. Z.Eerw. wenschte op de eerste plaats de kinderen geluk dat zij als kruiskind waren ingelijfd bij de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Kath. Actie volgens den wensch van onzen H. Vader Den Paus. Maar vooral legde Z.Eerw. er den nadruk op, dat hetgeen de kinde ren hedenavond plechtig beloofd hadden, zij ook in de toekomst werkelijk trouw ten uitvoer zullen brengen. Door hun kleine offertjes moeten zij een apostel van Jezus zijn. Door dagelijks de H. Mis bij te wonen en de H. Communie te ontvangen en altijd in alles een goed voorbeeld te geven. Ook tot de ouders sprak de zeereerw. heer Pas toor een woord van gelukwensch en dank te hen voor de medewerking. Na afloop begaven de kinderen zich nog even naar het Clubhuis. Zij werden door de leidsters gefeliciteerd en hun werd de mededeeling gedaan, dat er a.s. Woens dagmiddag om 3 uur een feestmiddag zou plaats hebben in het clubhuis voor al de kruiskinderen. Uitvoering Volksbond. Zondagavond gaf de R. K. Volksbond haar najaarsuit voering. Gespeeld werd „Vlammende Vleugels". Te 8 uur opende de vorzitter, de heer P. Nog slechts enkele exemplaren verkrijgbaar van de groote kaart van het Oost-Afrikaansche ge vechtsterrein. De kaart is in kleurendruk uitgevoerd en heeft een afmeting van 1 M. x 0.65 M. De prijs is afgehaald aan ons bureau 15 cent, franco per post na ontvangst van 20 cent. DE ADMINISTRATIE van Dijk, met den Chr. groet en heette de aanwezigen, in het bijzonder Pastoor Lühn en den geestelijk adviseur, kap. v. Teijlin- gen, van harte welkom. Daarna werd met het stuk begonnen, echt 'n stuk voor dezen tijd geschikt, waar men kon zien hoe 't bij de vliegers en hun menschen toe gaat. Al les werd vlot en mooi gespeeld, vooral de rol van „Gerdje" de loopjongen, viel bij zonder in den smaak. Onder de pauze sprak de geestelijk ad viseur kap. v. Teijlingen eenige woorden tot de aanwezigen en spoorde ze aan, toch lid te worden of te blijven van deze mooie vereeniging. Te ruim elf uur gingen allen hoogst vol daan huiswaarts. De Volksbond kan met genoegen op deze eerste najaarsuitvoering terugzien. BOSKOOP. Gemeenteraad. Vrijdagavond 7.30 uur zal de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen komen. Agenda: 1. Ope ning, trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling van de notu len der vergadering van 28 October 1935. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Aanbieding van de ontwerp-begrootingen van gemeente, gemeente-bedrijven en bur gerlijk armbestuur voor den dienst van 1936. 6. Voorstel tot goedkeuring van de re kening van inkomsten en uitgaven van het burgerlijk armbestuur over het dienst jaar 1934. 7. Voorstel tot onderhandsche verhuring van de woningen Emmakade nos. 32, 35, 38, 39 en 40 en Reyerskoop no. 353. 8. Voorstel tot onderhandsche verhuring van het perceel Burgemeester Colijnstraat no. 4 .9. Voorstel tot onderhandsche verhuring van een perceel grasland gelegen op het ge meentelijk bouwterrein. 10. Voorstel ter zake van tijdelijke belegging van overtolli ge kasgelden. 11. Rondvraag. Geboren: Pieter, z. van G. Ramp en G. Laros Gerard us Rnthonius Maria, z. van A. J. Klijn en P. J. de Jong Petrus, z. van G. Moerings en M. v. Breukelen Maria, d. van J. v. Schaik en G. M. Rave- stein. Ondertrouwd: A. J. Arssen en A. C. v. Rijn C. M. Boers en W. M. Alphenaar. Overleden: Johannes Nicolaas de Wit 1 jaar. ZOETERWOUDE (H.R.) Volksbond. De leden van den R. K. Volksbond, afd. Zoeterwoude Leiderdorp, worden eraan herinnerd, dat hedenavond een vergadering gehouden wordt, waarop als spreker de heer Brouwers, hoofd der school, optreedt. Het bestuur vertrouwt, dat alle leden zooveel mogelijk ter verga dering komen. ZOETERWOUDE. Geboren: Apolonia Reinilda Maria d. v. C. J. v. Leeuwen en M. A. v. Nierop. Anna Elisabeth Maria d. v. J. F. W. Wille en M. de Graaf. Margaretha Elisabeth d. v. J. Dorrepaal en G. Pop. Jacobus Theo- dorus z. v. M. v. Diemen en G. A. Meijer. Ondertrouwd: C. Th. Omtzigt 36 j. en M. A. v. Leuwen 31 j. Joh. Luk 25 j. van Wassenaar en E. A. v. Leeuwen 26 j. L. J. Baijer 28 j. van Leiden en J. C. Starrenburg 27 j. Getrouwd: F. de Rood en A. L. Mautowske. Overleden: W. Th. v. Oorschot 71 j. wed. van Th. J. v. Casel. J. P. de Bruijn 65 jaren echtgen. van A. F. v. d. Hoorn. T. V. d. Hoeven 68 j. ewd. van G. Schol ten. G. v. d. Poel 83 j. Vertrokken: M. Th. Kampier en gez. raar. Alphen aan den Rijn. A. M. Lubbe naar Oegstgeest. J. Matse en gez. naar Leiden. D. Vogelenzang naar Leiden. P. J. Zonderop naar Leiden. M. E. On derwater naar Oegstgeest. D. v. Leeu wen en gez. naar Leiden. H. J. Kok en gez. naar Voorschoten. A. G. Musscher en gez. naar Leiden. P. A. Versteegen naar Lise. W. v. d. Meij en gez. naar Lei den. E. C. M. Naastepad naar Vlaardin- gen. M. H. C. Berkers naar Bloemen- daal. H. M. v. d. Akker naar Voorscho ten. W. H. Kool naar Amsterdam. J. Hoge woning naar Leiderdorp. Jac. Boot naar Amsterdam. M. E. Zaalberg naar Den Haag. Gevestigd: D. J. Delfos en gez. van Hazerswoude. A. E. M. Vesseur, H. J. Kok en gezin, van Ter Aar. V. Stoker, v. Egmond aan Zee. H. C. M. Schaer- laekens, v. Delft E. C. M. Naastepad, van Leiderdorp. A. Slor, van Amsterdam. Th. Zirngast v. Rotterdam. J. Elsgeest van Roelofarendsveen. G. v. d. Haven, van Hazerswoude.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7