DONDERDAG 7 NOVEMBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. „Tobias". De R.-K. Dragersvereeni- ging hield gisteravond in café B. v. d. Hei steeg haar 52ste jaarvergadering. Alle le den 54 in getal waren tegenwoordig. Des morgens was in beide R.-K. kerken een H. Mis opgedragen voor de levende en overleden leden der organisatie. De voorz.f de heer B. G. Iubbe, opende de vergade ring Er werden 24 dooden door „Tobias" naar hun laatste rustplaats gedragen. De penningmeester sloot zijn boeken met een saldo, groot 334.09. Een collecte, staande dé vergadering voor de armen gehouden, bracht 28.45 op. Verder werd besproken het aanschaffen van een uniforme klee ding. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagavond 7 uur in het gemeentehuis (Wilhelminapark 17). Punten van behandeling: 1. Opening. 2. Notulen, ingekomen stukken, mededee- lingen. 3.» Onderzoek geloofsbrief J. Smit. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders inzake uitvoering motor- en rijwiel reglement. 5. Comptabiliteitsbesluit. 5a. Onderhandsche aanbesteding aanleg Wijt- tenbachweg. 6. Behandeling gemeentebe- grooting grondbedrijf 1936. Rondvraag. Volksbond. Dezer dagen hield de afd. Oegstgeest van den R.K. Volksbond haar eerste vergadering van het winterseizoen. Nadat de voorz., de heer Dofferhoff, allen welkom had geheeten en zijn vreugde had uitgesproken over de goede opkomst, was het woord aan den secr. tot voorlezing no tulen vorige vergadering, welke onveran derd werden vastgesteld. Schrijven Oranje-vereeniging om deelna me lichtstoet. Besloten wordt bij volgende gelegenheid hier aandacht aan te besteden. De voorz. deelt dan mede, dat het werk- loozen-lokaal zoo noodig weer door den Pastoor beschikbaar zal worden gesteld. Het voorstel om met het St. Nicolaas feest te komen tot een tractatie der kinderen, werd door de vergadering aangenomen. Vervolgens werd overgegaan tot het sa menstellen van het winterprogramma. Het schema, door het bestuur opgesteld, werd met enkele kleine wijzigingen aangenomen en ziet er als volgt uit: December, rede van den heer v. d. Akker, lid van het Hoofd bestuur. Januari: lezing eerw. adviseur Kap. Roest, onderwerp nader aan te kondi gen. Februari: feestvergadering voor leden met hun vrouwen of verloofden. Maart: jaarvergadering met als spreker den heer Schalkwijk uit Haarlem, onderwerp: „Met de K.L.M. naar Indië". April: prof. Cleo- phas". Rondvraag. De heer Bosse vraagt, of het niet mogelijk is om te komen tot oprich ting van een debatingclub. De voorz. ant woordt dit te zullen bespreken met den geest .adv. De heer Borst vraagt, of iemand, die geen lid meer is van zijn vakbond, nog lid kan blijven van den Volksbond. Deze vraag moet ontkennend worden beant woord. De heer Hoogervorst vraagt naar de excursie naar de N. Z. H. werkplaatsen. De voorz. antwoordt, dat bij genoegzame deel name in de toekomst hieraan uitvoering zal gegeven worden. Aan het einde van de vergadering geko men zijnde, spoort de voorz. allen aan, om vooral de vergadering trouw te blijven .be zoeken, Hierna sluiting. LEID SCHEND AM. L.T.B. Onder leiding van den heer C. van Heiningen hield de R.K. L.T.B. te Leidschendam een buitengewone algemee- ne vergadering, welke vergadering toegan kelijk was voor alle R. K. Land- en Tuin bouwers. In zijn openingswoord, waarin de voor zitter allen hartelijk welkom heette, spoorde hij de leden aan tot deelname aan de retraite, welke binnenkort zal gehouden worden. Hierna is het woord aan den zeereerw. heer Prof. A. Cleophas, geestelijk adviseur R. K. Dioc. Land- en Tuinbouwbond, die begint met te zeggen, dat er hier ontevre denheid bestaat óver het beleid van den L.T.B. en over de steunuitkeering en daar om is hij hierheen gekomen om deze zaken te bespreken. Op geestdriftige en prachtige wijze en in het licht van de Pauselijke en* cycliek zette de eerw. spreker zijn onder werp „Hoe streven wij Katholieken naar de oplossing van de Crisis Plaats voor hoogere beginselen" uiteen, waarin spreker zoo duidelijk deed uitkomen, dat voor een goeden gang van zaken de drift van eigen belang moet beteugeld worden en dat de sociale liefde en rechtvaardigheid eischen, dat wij niet alleen werken voor ons eigen belang doch ook voor het algemeen belang. Iedere stand, aldus spreker, moet rekening houden met de rechten van den anderen stand; alle boeren en tuinders behooren een geheel te vormen en wij moeten de op lossing zoeken langs principieelen weg. In zijn slotwoord spreekt hij de hoop uit, dat door zijn woorden de saamhoorigheid moge bevestigd worden en dat ieder zijn taak en plicht begrijpt, doch dan aldus spreker, ook werken en niet alles aan het Bestuur overlaten, doch eendrachtig samenwerken. De heer J D. de Kok, hoofdbestuurslid van den R. K. Land- en Tuinbouwbond verkrijgt dan het woord. Na een uiteen zetting. waarom hij eigenlijk tegen zijn zin hierheen gekomen is en waarom hij het niet noodig acht aan te sporen tot Katho lieke organisatie, zegt spreker te kunnen begrijoen, dat men in deze tijdsomstandig heden wel eens uit de rails loopt, doch men anoet de schuld dan niet op de organisatie schuiven, daar juist de organisatie steeds op de bres gestaan heeft en nog steeds staat om de belangen der leden te behar tigen en nog altijd door maar bij de Re geering aanklopt. Op duidelijke 'wijze zet spreker uiteen, wat gedaan is en wat be reikt is en waarom nog niets alles be reikt is en waarom nog niet alles be- waarvoor nog steeds gewerkt wordt om dan te bespreken de steunuitkeering der tuinders, waarbij hij toegeeft, dat deze uit- keering niet goed geregeld- is. Deze uitkee- ring moet geregeld worden door de be- drijfsmenschen zelf en hij acht den crisis- accountantsdienst niet in staat de richt prijzen vast te stellen. Hij hoopt, dat Mi nister Deckers zal ingrijpen en zich niet zal laten leiden door menschen, die er niets van afweten en hiervoor zal de organisatie ook werken, als men dus meent, aldus spre ker, dat de organisatie niets doet, is men abuis. Laten wij aldus besluit hij, blijven in onze Katholieke beweging en laten wij gezamelijk vechten voor onze beginselen. De voorzitter heet dan welkom den Edelachtb. Heer Burgemeester, die in- tusschen is binnengekomen. Er ontspint zich dan een interessante ge- dachtenwisseling tusschen den heer Zuijd- wijk en beide sprekers, welke te veel plaatsruimte zou innemen om deze hier geheel weer te geven. Onder dank en met een opwekkend woord sloot de voorzitter dan deze verga dering met den Chr. groet. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Gisteren vergaderde de Raad dezer ge meente onder voorzitterschap van Burge meester J. Wiegman. Afwezig met kennis geving de heer en Mr. Kiewiet de Jonge en Bolten terwijl de heer Ir. Dresselhuis we gens ziekte verhinderd was de vergadering bij te wonen. Voorts is ingekomen een schrijven van de afd. Wassenaar van de S.D.A.P. betref-» fende het van gemeentewege in het leven roepen eener kindervoeding. Nadat hier over door de meeste leden het woord was gevoerd, werd het verzoek in handen ge steld van B. en W. om prae-advies. Op voorstel van B. en W. wordt hierop zonder hoofdelijke stemming besloten in te trekken het raadsbesluit van 1 Augustus 1935 tot onderhandsche verhuur van een perceeltje grond aan de Storm van 's-Gra- vesandeweg. Ook wordt zonder hoofdelijke stemming besloten aan Th. C. van der Zalm een re ductie groot 30,34 toe te staan als pach ter van een perceeltje weiland aan de van Zuylen van Nijeveltstraat. Eenige aanvullingen in de Algemeene Politieverordening worden zonder hoofde lijke stemming goedgevonden. - Aangenomen wordt voorts het voorstel van B en W. tot aankoop' van grond ten behoeve van verkeersverbetering van de hoek van Zuylen van Nijeveltstraat—Oost- dorperweg. De oppervlakte van het bewus te terrein bedraagt 87 M2 ad 15.per M2 Vervolgens worden op advies van B. en W. eenige perceeltjes grond in eigendom van een drietal eigenaren om niet aanvaard onder beding voor zoover betreft de bouwgedeelten van de restee- renden grond als bouwgrond zal worden aangewezen. Aan de orde is vervolgens een voorstel van B. en W om voor de controle voor de bevolkingsadministratie de controle op te dragen aan de meteropnemers van de be drijven en hen daarvoor een extra vergoe ding toe te kennen van 50.per jaar. Hierover wordt door eenige leden het woord gevoerd doch na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aangenomen en het daarvoor' vereischte crediet van 200. toegestaan. Goedkeuring gemeenterekening uitgesteld. Aan de orde is vervolgens de voorloopige vaststelling van de gemeenterekening 1934. Het woord is aan den heer van Bemmelen, eerst aangewezen lid der daartoe aange wezen commissie. Deze brengt een rapport uit waaruit bleek dat de Commissie bij ge brek aan tijd ,niet in staat was het onder zoek ernstig aan te vatten. De Commissie had zich dus uitsluitend bepaald tot het nemen van steekproeven en deze hadden geen aanleiding van opmerkingen gegeven. Zij kon echter niet de verantwoordelijk heid van het geheel op zich nemen en liet het aan den Raad over uitspraak te doen om de rekening al dan niet goed te keuren. De voorzitter zeide dat de Commissie met een verantwoordelijk voorstel moet komen en adviseert haar het rapport zoo als dit nu is. in te trekken en in de volgen de vergadering met een verantwoordelijk rapport uit te komen. Hiertoe werd besloten. Tot leden der Commissie van onderzoek der gemeentebegrooting 1936 worden na gehouden stemming gekozen de heeren van Bemmelen, Dresselhuijs en Kolff. Tenslotte worden eenige wijzigingen in de begrooting dienst 1935 zonder hoofde lijke stemming goedgevonden, evenzoo eenige ontheffingen verleend op daartoe in- gekomen bezwaarschriften tegen de belas tingen. Hierna ging de Raad over in besloten zitting. RECHTZAKEN UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubilea. Gisteren herdachten K. Schellingerhout en P. Zaad hun 25-jarig jubileum in dienst bij de firma H. v. Leeu wen, dakpannenfabrikanten alhier. Als ge woonlijk is dit feit voor hen niet onopge merkt voorbijgegaan. Ten kantore der fir ma werden zij op waardeerende wijze door den patroon toegesproken, onder overhan diging eener enveloppe met inhoud, ter wijl hun van andere zijde nog vele blijken van belangstelling ten deel vielen. Speldjesdag. De speldjesdag ten bate van het Groene Kruis heeft f 154.45 1/2 op gebracht. De Ossche misdrijven UITSPRAKEN. De Bossche rechtbank deed heden uit spraak in de Ossche strafzaken, die op 24 October j.l. werden behandeld. De rechtbank sprak den 37-jarigen Os- schen arbeider P. Wijnen, vrij van den doodslag op J. L. Hartogs op 5 December 1925 te Oss. Verdachte werd onmiddellijk in vrijheid gesteld. De eisch was acht jaar gevangenisstraf. Voor de brandstichting in de woning van A. F. v. d. Heijden te Oss, welke door haar vader werd bewoond, gepleegd op 11 Mei j.l., werd de 27-jarige weduwe J. L. M. van Beuningen van Heeswijk voorwaarde lijk veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf De eisch was één jaar onvoorwaardelijk. De rechtbank bepaalde een proeftijd van één jaar, gedurende welken tijd verdachte onder toezicht zal staan van de R.-K. Re- classeeringsvereeniging te Oss en zij opge nomen zal worden in het gesticht „Maria Regina" te Sambeek. Verdachte werd on middellijk in vrijheid gesteld. Wegens uitlokking van inbraak in zijn eigen woning te Bergum op 30 Mei 1934 gepleegd, werd de 48-jarige fabrieksarbei der H. van de Vondervoort overeenkom stig den eisch veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf, met aftrek van voorar rest. De 39-jarige A. H. de Louw uit Oss werd terzake van de inbraak op 7 Mei 1933 in de woning van den wijnhandelaar N. de Louw, welke verdachte met anderen zou hebben gepleegd, veroordeeld tot één jaar en zes maanden gevangenisstraf met af trek van preventief. De eisch was twee jaar en zes maanden. De zaak wegens uitlkokking van brand stichting in zijn bakkerij te Megen in den nacht van 7 op 8 Juni 1933, tegen den 51- jarigen hotelhouder J. F. Berikers te Veghel, tegen wien vijf jaren gevangenis straf werd geëischt, werd teruggewezen voor nader onderzoek door den rechter commissaris, om door de psychiaters dr. Casparie te 's-Hertogenbosch en dr. Jans- sens, te Vught, rapport uit te brengen over de geestvermogens van verdachte. De Bossche rechtbank ving hedenmorgen te tien uur aan met de zevende zitting ter behandeling van de Ossche strafzaken. DE INBRAAK TE LANGENBOOM Er hebben zich te verantwoorden de 32- jarige landbouwer A. J. Hendriks (de Dik ke Toon de Soep) en de 35-jarige voerman L. Vos (Bijs de Sijp). Hun zijn twee inbra ken en een roofoverval ten laste gelegd. Zoo vermeldt de dagvaarding, dat zij zich in den nacht van 29 op 30 Juli 1933 te Langenboom, tezamen en in vereeniging door inklimming door een raam toegang hebben verschaf tot de woning van den thans 62-jarigen winkelier A. van Gaal. In deze woning hebben zij een brand kast opengebroken van daaruit een geldbe drag van ongeveer duizend gulden gestolen De Dikke Toon de Soep vertelt, hoe zij met Peer de Bie, Den Brus en De Sijp had ingebroken. In de achterkamer van het huis stond een brandkast. Deze hebben zij meegenomen. Peer de Bie heeft toen de brandkast opengesneden en het geld dat er in zat er uit gehaald. Het was ongeveer een bedrag van duizend gulden. Als getuige werd gehoord de winkelier Van Gaal. z DE INBRAAK TE REUTUM. De tweede inbraak waarvoor dezelfde verdachten terecht staan is in den nacht van 19 op 20 Augustus 1933 gepleegd in de woning van den winkelier L. H. Men- sink te Reutem, gemeente Tubbergen. Uit de brandkast, welke werd opengebroken werd een geldbedrag van ongeveer 120 gestolen. H. zegt, dat hij alleen de brandkast heeft opengebroken en het geld eruit heeft ge nomen. Het was een bedrag van 120. De verdachte V. geeft toe het misdrijf teza men met Hendriks te hebben gepleegd. Als getuige wordt hierna gehoord de winkelier Mensink, die zegt, dat f 120 door hem werd vermist. DE ROOFOVERVAL TE LOON OP ZAND. Vervolgens werd behandeld de roof overval, waarvan beiden worden beschul digd. Deze heeft in den nacht van 8 op 9 Februari 1.1. plaats gehad te Loon op Zand in de woning den arbeider Petrus Ver hoeven. Na ook hier via een raam binnen gekomen te zijn, hebben verdachten en hun deelgenooten, dien Verhoeven kracht dadig vastgegrepen en vastgebonden, waar na zij met een buit van 120 zijn verdwe nen. Verdachte Hendriks zegt, dat hij van „Den Brus" inlichtingen heeft ontvangen. Bij Verhoeven te Loon op Zand moest veel geld zitten. Hendriks is toen met L. V. en Peer de Bie naar Loon op Zand gegaan. Hendriks heeft Verhoeven vast gegrepen, die toen op het bed werd geworpen en aan handen en voeten is gebonden. Een prop werd hem in den mond geduwd. Pres.: „Wi heeft dat gedaan?" De verdachte V. zegt, dat hij het heeft gedaan. Getuigenverhoor. Als getuige wordt hierna gehoord de arbeider T. Verhoeven. Toen hij zei, dat hij geen geld had bonden verdachten hem aan handen en voeten. Een hunner zei: „Als je niet zegt waar je geld is, dan hangen wij je op". Getuige kreeg toen een touw om zijn nek en een der bandieten begon aan het touw te rukken. De President vraagt aan verdachten: „Wie heeft dat gedaan?" De verdachte V. zegt, dat Peer de Bie de schuldige is. Verhoeven heeft de plaats aangewezen, waar het geld lag. Dat lag op den zolder. Toen de drie bandieten weggingen zei er een: „Als je durft te kikken, steek ik het huis in brand". Eenige oogenblikken later raakte ook een hoopje papier aan het branden. De President vraagt, wie den brand heeft gesticht. De verdachte V. zei, dat Peer de Bie net heeft gedaan. President: „Alweer Peer de Bie, en heb ben jullie dan niets gedaan?" Requisitoir. De Officier van Justitie mr. van Ever- dingen noemde de bewezen feiten alle drie van ernstigen aard. De verdachten zijn herhaaldelijk veroordeeld en er is alle re den om een zware straf op te leggen. In him voordeel pleit, dat zij bekennen, hoe wel dit bij Vos zeer laat kwam. Wat Hendriks betreft, deze staat minder ongunstig bekend. Maar ook Vos, die den laatsten tijd góed geobserveerd is, blijkt nog iets goeds te hebben. Spr. eischte wegens diefstal met geweld pleging en twee diefstallen met braak te gen Vos twaalf jaren gevangenisstraf en te gen Hendriks tien jaar voor beiden met aftrek van voorarrest. De president voegt den verdachten nog toe, dat zij laf zijn opgetreden door telkens oude mannen te overvallen. Als het nog jonge pootige kerels waren Verdachte Hendriks: „Dat wisten wij ook niet tevoren." President: Het is toch toevallig, dat het telkens zoo is". Verdachte Vos begrijpt niet, dat tegen hem, die het geringste aandeel in de mis drijven had een hoogere straf wordt ge- eischt. Pleidooi. De verdediger, mr. 't Hooft, die optrad voor de beide verdachten zei, dat ofschoon de twee verdachten veel op hun kerfstok hebben, zij toch aanspraak mogen maken op clementie. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Brandstichting te Hillegom. Hedenmorgen stonden voor de Haarl. Rechtbank terecht de 19-jarige M. B. en zijn 25-jarige broer V. B., beiden te Hil- e g o m, verdacht van brandstichting en uitlokking van brandstichting in den nacht van 18 op 19 Sept. j.l. in een bloembollen- schuur aan de van den Endelaan aldaar. De 19-jarige M B. had in deze schuur papier in een teenen mand in brand gesto ken en deze mand met andere manden onder een luchtkoker gezet, waardoor brand was ontstaan met groot gevaar voor uitbreiding. De schuur, waarin dit ge schiedde was eigendom van een ander. De oudste broer had aan den jongste een ge deelte der verzekeringsgelden beloofd. De oudste bekende, dat hij op 5 Sept. de verzekeringssom der bloembollen had ver hoogd van 10.000 tot 14.000, hoewel reeds een deel der bollen was verkocht en de waarde van het restant nog slechts 3700 bedroeg. De inspecteur van politie, die deze zaak had onderzocht, deelde mede, dat de jong ste de brandstichting niet zoo erg i ad ge vonden „omdat bij de devaluatie van de Belgische franc nog meer menschen be stolen werden". De officier van Justitie, die den oudsten verdachte het meest schuldig acntte, eisch te mede uit een oogpunt van g-merale pre ventie een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden. Tegen den brandstichter zelf een voorwaardelijke gevangen'sstraf van 8 maanden met een proeftijd van 3 jaar. Voorts verzocht de officier de opheffing van de schorsing der voorloop.ge hechte nis, welke schorsing op 16 Oct. door den Rechtbank tegen een borgstelling van 200 was verleend, om verdachte gelegen heid te geven zijn zaken te kunnen af wikkelen, daar hij n.l. failliet was ver klaard. De verdediger Mr. J. H. J. Simons uit Haarlem verzocht op grond van het re- classeeringsrapport een psychiatrisch on derzoek en verzette zich tegen eventuaele gevangenneming van den o-testen ver dachte. Na in raadkamer te zijn geweest beval de rechtbank de gevangenneming van den oudsten verdachte op grond dat het gevaar voor ontvluchting na deze rechtszitting vergroot was. De uitspraak werd bepaald op 21 No vember a.s. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Elisabeth Johanna Maria Hendrika d. v. C. B. Devilee en G. J. Brok ken. Jannetje Petronella Cornelia d. v. S. Glasbergen en M. v. d. Eijkel. Petrus Johannes Martinus z. v. A. Leune en M. E. Kupetz. Johanna Susanna Maria Chris tina d. v. G. J. Kühn en M. Honsbeek. Ondertrouwd: A. J. Kruithof jm. 22 j. en J. J. v. Erkel jd. 29 j. Gehuwd: B. Hoek jm. en P. C. Dam steeg jd. J. C. Janssen jm. en G. Valk jd. H. J. P. Kuitems jm. en S. Roosen daal jd. L. C. v. Leeuwen jm. en A. C. Tongeren jd. P. Smittenaar jm. en F. v. Rooijen jd. Overleden: M. M. Warmerdam Vermeulen vr. 55 J. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Afgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Roxy: Toelaatbaar voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. TELEGRAMMEN TIEN ARBEIDERS DOOR STREKSTROOM GEDOOD. LISSABON, 7 November. (A. N. P.). Te Alhandra nabij de Portugeesche hoofd stad zijn gisteren tien arbeiders, die een greppel uitgroeven, in aanraking gekomen met een hoogspanningleiding en door den sterkstroom getroffen. Zij werden op slag gedood. VIJFTIGSTE REIS NAAR ZUID- AMERIKA VAN DE „GRAF ZEPPELIN". FRIEDRICHSHAFEN, 7 Nov. (A. N. P.). Vanmorgen te 6.48 uur is onder com mando van kapitein Lehmann het lucht schip „Graf Zeppelin" vertrokken voor zijn laatste reis in dit jaar naar Pemambuco en Rio de Janeiro, die tevens de 50ste Zuid- Amerika-reis van het luchtschip is. Alle hutten zijn ook voor deze reis bezet. Gedurende een maand zal het luchtschip voor de eerste maal een zuiveren post dienst zonder passagiers en vrachtgoed on derhouden tusschen Brazilië en Afrika van Pernambuco uit, teneinde daardoor moge lijk te maken, dat de beide vliegtuigmoe derschapen van de Duitsche Lufthansa, die als steunpunten voor den regelmatigen luchtdienst over den Atlantischen Oceaan tusschen de Afrikaansche en Zuid-Ameri- kaansche kunst gestationneerd zijn, de „Westfalen" en de „Schwabenland" eeni ge herstellingen ondergaan. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 Nov. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie f 0.501.40, kroten f 0.50—0.70, bloemkool I f 2.80—9.20, id. II f 1.504.30, roodekool f 18, savoye- kool f 4.409.70, groenekool f 1.005.70, pieterselie f 0.701.50, prei f 0.301.80, radijs f 0.301.00, kropsalade f 0.505.00 selderie f 1.001.70, knolselderie f 1.30 2.90, wortelen f 2.807.10, per 100 kg.: kroten f 1.903.10, kroten gekookt f 58, snijboonen f 2036, stokboonen f 4652, stamboonen f 748, witloof f 821, boe renkool f 35, spinazie f 519, tomaten A f 3.00—11.60, B f 3.00—13.80, C f 3.00— 8.20, CC f 2.00—6.20, uien f 1.20—2.80, wortelen f 1.105.80, spruiten I f 511. idem II f 1.506.00, andijvie f 35, nero f 8—12. VOORSCHOTEN, 6 Nov. Veiling VPV. Eireenveiling. Prijzen: kippeneieren f 3.20 5.40, kalkoeien f 6.00, eendeneieren f 3.40 per 100 stuks, eenden 4555 cent en dui ven 8 cent per stuk. VEUR, 6 Nov. Groentenveiling. Kropsla le soort f 1.004.50, 2e soort f 0.501.00, stoofsla f 2.504.50, peen f 3.507.80, bloemkool le soort f 4.007.50, 2e soort f 1.503.50, tomaten (mid.) f 1.502.20, gr. ronden f 1.803.50, 2e soort f 1.50, an dijvie f 1.002.80, andijvie per 100 kg. f 2.004.50, spinazie per 4 kg. 3258 ct., postelein f 1.0016.50, snijboonen 3036 cent, spercieboonen 3238 cent, radijs f 0.70—1.20, prei f 1.00—2.20. selderie f 0.501.50, meloenen 310 cent, druiven f 6.50—10.50 VEURL'DAM, 6 Nov. Vrije veiling. Op de heden gehouden vrije veiling in Café „Het Eiland" werden aangevoerd: 5817 kippeneieren f 3.105.50 en eenden eieren f 2.803.00 per 100 stuks, kippen 1080 cent, konijnen f 0.15—1.75, duiven 1015 cent, per stuk, appelen 522 cent enperen 523 cent per kg. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59 21 Londen 7.24*/4 New York1.475/I6 Parijs 9.70l/4 Brussel 24.89 Zwitserland 47 88 Milaan 12.— Madrid 20.15 Oslo86.40 Kopenhagen32.35 Stockholm 37.35 Praag6.10 Weenen Boedapest Prolongatie 3 1/4 pet,

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3