DONDERDAG 7 NOVEMBER 1935 Ut LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 TOENEMENDE REGENKANS. DE BILT SEINT: Zwakke, tijdelijk toenemende Zuid-Oos telijke tot Zuidelijke wind, zwaar be wolkt of betrokken, waarschijnlijk eenige regen, later iets zachter. Hoogste barometehst.: 771.2 te Vardö. Laagste barometerst.: 746.3 te Blacksod. In he Noord-Oosten nam de hooge druk king af, in het Zuid-Oosten herstelt zij zich tijdelijk, maar in de Golf van Biscaje is onverwacht een diepe depressie vert- schenen, terwijl die ten Westen van de BritSche Eilanden in het Zuiden ook ver sterking krijgt. In Noord-Scandinavië werd de vorst streng, maar uit Duitsch- land en Zuid-Scandinavië is de vorst ver dwenen en de hooge vochtigheid in die strekenn doet vermindering van de vorst- kansen ook in het hooge Noorden ver wachten. De Britsche Eilanden hebben over het -algemeen betrokken of nevelig en regenachtig weer, alleen Oost-Engeland had lichte vorst. In de Golf van Biscaye waait in het Zuiden en Westen storm, die weer groote massa's vochtige en warme lucht naar het vasteland brengt en er is veel regen in West-Frankrijk gevallen. Oost-Duitschland heeft betrokken of neve lig weer. Indien de depressie uit de Golf van Biscaye grootendeels naar de Middel- landsche Zee trekt, zal de wind hier weer naar het Oosten loopen, maar daar bij neemt de kans op regen toe. luchttemperatuur. 9.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnamiddag 4.54 uur tot Vrijdagmorgen 6.35 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Vrijdag 8 November voorm. 0.06 en nam. 12.30 uur. AMBACHTSSCHOOL TE LEIDEN. H. K. de Koningin beschermvrouwe. Het heeft H. M. de Koningin behaagd het beschermvrouwschap van de Vereeniging „de Ambachtsschool" te Leiden te aanvaar den. Reeds van af de oprichting van de Ver eeniging „de Ambachtsschool" in 1883 heeft het Koninklijk Huis blijk gegeven van belangstelling in deze Vereeniging. Aanvankelijk stond de Vereeniging on der de hooge bescherming van Prins Alexander, doch na diens overlijden werd Koningin Emma beschermvrouwe. Wijlen Koningin Emma heeft ter gele genheid van het veertigjarig bestaan in 1923 te kennen gegeven, dat H. M. de school wenschte te bezoeken en wel tij dens de gewone schooluren, terwijl het on derwijs in vollen gang was. Nog vele be stuursleden herinneren zich levendig hoe zeer H. M. de Koningin-Moeder warme be langstelling toonde voor het ambachtson- derwijs. De Vereeniging „de Ambachtsschool" is er dan ook zeer mede vereerd, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd de plaats van hare Moeder te willen innemen. DE HEER D. A. VAN ECK LEGT EEN AANTAL FUNCTIES NEER. In de gisteravond gehouden jaarverga dering der afdeeling Leiden van de S.D.A. P. heeft de heer D. A. van Eek medege deeld, als voorzitter te zullen aftreden. Dit brengt de consequentie mee, dat hij ook zal moeten aftreden als voorzitter van de plaatselijke raad en waarschijnlijk even eens als voorzitter van de pas opgerichte plaatselijke Plan-commissie. Van Eek zal lid van den gemeenteraad blijven, maar ook aftreden als voorzitter van het gewest Zuid-Holland der Partij. Dit is een gevolg, aldus lezen we in „Vooruit", van het feit, dat Van Eek de leeftijdsgrens van 65 jaar heeft overschre den, waarop krachtens een congresbesluit partij-functies of vertegenwoordigingen moeten worden neergelegd. De heer Van Eek, -die ook lid is van het Partijbestuur, is 29 jaar voorzitter der S. D.A.P.-afdeeling geweest, in welke periode hij alle lief en leed met de afdeeling heeft gedeeld. Op Donderdag 21 November houdt de afdeeling een ledenvergadering o.a. om een nieuwen voorzitter te kiezen. DE K. R. O.-BOYS IN DE STADS GEHOORZAAL. Een avond van de K. J. M. V. „St. Peter Kanis". De K. R. O.-boys zijn weer in Leiden ge weest. En een volle en enthousiaste zaal heeft hen blijde en dankbaar ontvangen. Het was de K. J. M. V. „St. Peter Ka nis" te Leiden, die de K. R. O.-boys naar Leiden had gebracht ondanks het feit, dat deze dit seizoen geen tournée ondernemen En tóch zijn de K. R. O.-boys naar Leiden gekomen met een programma, waarvoor blijkens de opkomst groote belangstelling bestond, immers het was een programma van de populaire jongens van Piet Lusten- houwer. De groote Stadsgehoorzaal was dus bijna geheel bezet en al die aa'nwezi- gen voelden zich blijkbaar geheel thuis en op hun gemak. Aanwezig waren o.m. de hoogeerw. Deken van Leiden A. H. M. J. Homulle, de unie-moderator Rector L. Beune, de moderator der Leidsche K. J. M. V. kapelaan P. Verhoofstad, de oud-mode rator kapelaan L. Gudde uit Amsterdam, en voorts de weleerw. heeren kapelaan J. Lansbergen, kapelaan W. Hessing en pater J. Smits O. F. M. De voorz. der lustrmcomm., der K.J.M.V. de heer J. Jansen, opende den avond met 'n woord van welkom en sprak zijn verheu genis uit over de groote belangstelling, welke natuurlijk de K. R O.-boys gold. Deze heette spr. dan ook hartelijk welkom. Voorts vestigde hij nog de aandacht op den achterkant van de toegangskaart, waarop vermeld stond: Koopt en laat werken bij den middenstand, waarna hij ten slotte al ler aandacht vroég voor de K. R. O.-boys. Dat alle aanwezigen in een goede stem ming naar de Stadsgehoorzaal gekomen waren bleek al dadelijk bij het begin, toen de K. R. O.-boys bij de opening van het gordijn met een enthousiast applaus wer den. ontvangen en bovendien met 't eerste nummer „Dit jaar is het K. R. O.-jaar" on gevraagd direct door de volle zaal enthou siast en spontaan werd meegejubeld. De inzet was dus goed en de Boys kon den blij van harte tot het tweede nummer van hun programma van 12 nummers over gaan. Dit tweede nummer heette „Elck wat wils" en dat gaf het dan ook. Het was een potpourri van oude romantische liederen, waarin Weensche stemming, wals, jazz en romantiek elkander afwisselden. De humo ristische drummer wisselde zijn slagen op de trom af met de fijne vioolsolo van het „Csak egy kis leany van a vilagon", het Hongaarsche lied dat vertelt, dat „er maar één meisje op de wereld is Het was een komisch arrangement en hieruit evenals uit andere potpourri's bleek overduidelijk, dat de kracht van het K. R. O.-ensemble vooral schuilt in de prachtig gevonden en samengestelde ar rangementen, voor welker uitvoering na tuurlijk bovendien groote artisticiteit ver- eischt wordt. Men behoeft slechts de wijze te nemen waarop nummer drie, de Serenade „Les millions d'Arlequin" ten gehoore werd ge bracht om te weten over hoeveel oorspron kelijkheid en geest de K. R. O.-boys be schikken. Toen kwam Jack Mossel met „De kip", het schoone verhaal van van Zanten's kip, die geen eieren wilde leggen en ten slotte dan ook een haan bleek te zijn. En uit volle borst galmde door de zaal 't schoone refrein: En die kip zat in het kippenhok Van je tok, tok, tok (bis) Bovenop de kippenstok Van je tok, tok, tok, tok tok. De Solistenparade gaf alle artist en ge legenheid in een potpourri hun schoonste solo ten beste te geven. En vanaf den con certmeester Heinrich Scholl, die een ge voelige vioolsolo ten gehoore bracht, tot aan den bassist, die het hoofd gedekt met een slaapmuts, een komische solo op zijn geweldig blaasinstrument de zaal inbrom- de, was het succes overweldigend. De solo, die de trompettisten nog op meesterlijke wijze ten gehoore brachten, had niet min der succes. Na de pauze werd eerst een verloting gehouden, waarvoor op verzoek van Kap. Verhoofstad de hoogeerw. Deken de num mers trok en daarna sprak Kap. Verhoof stad nog worden van dank tot de KRO- boys voor hun komst naar Leiden en bood hen namens de K.J.M.V. „St. Peter Kanis" een schoone assortimentkist siga ren aan. Na de pauze kwam allereerst het schoo ne lied „Jan Oliebol", gezongen door Jac. Mossel met het „prachtige" refrein: „Jan Oliebol, Jan Oliebol, De held van de kompie, Zoo groezelig en smoezelig, Maar hongerig voor drie", dat natuurlijk met luide stem werd mee- gegalmd. Vervolgens een Russisch arrangement „Soljanka", dat wel niet héélemaal Rus sisch was, maar toch zeer in den smaak viel en „Csardas" een vioolsolo van Hein rich Scholl. Wie hier een Hongaarsche Csardas had verwacht kwam echter be drogen uit. Het was de bekende composi tie van Monti, waarna het begin en het einde sleepend is en alleen het midden gedeelte ruimschoots wekt aan de csardas, die het eigendom is der Hongaar sche zigeuners. De violist speelde deze solo gevoelvol en diep, terwijl zijn tech nisch meesterschap nog weer eens uit kwam in zijn bijna beroemde vertolking van Het kanariepietje", waarom hem was verzocht en dat hij schonk als toegift. Het applaus voor zijn prestatie groeide aan tot een ovatie. Groot succes had ook het optreden van den slagwerker Fred Burckhardt, die als „het muzikale K.R.O. wonder", een komisch en zeer goed geslaagd nummer ten gehoore bracht. Toen weer een andere po'tpourri „Alle maal", een verzameling van ouderwetsche en minder ouderwetsche liederen als: Hij komt wel, hij komt niet, de Russisch na tionale zang: Wij zijn niet bang de kat van Jansen, enz. welke allen werden ten gehoore gebracht op de wijze, waarvan de KRO-boys het recept bezitten. Met de Jubileum-marsch kwam het ein de van dezen prachtig geslaagden en zeer vroolijk-muzikalen avond. EEN GROOTE UITVOERING IN DE stadsgehoorzaal. Zondagavond 10 November a.s. Wij willen nog eens de aandacht vesti gen op de uitvoering, die Zondagavond a.s. gegeven wordt in de Stadsgehoorzaal. Een sportuitvoering en een die de aandacht van zeer velen zeker mag vragen, omdat het de eerste groote uitvoering is, die hier door Katholieke meisjes zal worden gege- Indien er voor.andere sportuitvoeringen, die meermalen gedurende den winter wor den gegeven, dikwijls veel belangstelling bestaat, dan mag die belangstelling er zeker wel zijn voor een uitvoering van niet minder dan 200 Katholieke meisjes, welke uitvoering ons Zondagavond in de Stads gehoorzaal te wachten staat. Er zijn er nog zoo velen, die dit onder deel van de vrouwelijke jeugdosweging voor Kath. Actie „De Graal" niet of nau welijks voldoende kennen. Er zijn er ook, die dit sportonderdeel van „de Graal" beschouwen als een entre- nous-tje, waar „wat aan gymnastiek ge daan wordt" en die het misschien dan ook niet eens de moeite waard zuli<-n vinden daarvoor Zondagavond een gang naar de Stadsgehoorzaal te wagen. Zij vooral zullen wel verbaasd zijn, dat daar dan 200 Katholieke mesjes een uit voering komen geven. En zij vooral zullen inzien en begrijpen, dat het alleen maar eerlijk kan worden genoemd. a!s zij de unieke gelegenheid, welke hen hier gebo den wordt, om eventueel hur. meen'i.g te herzien, met beide handen aangrijpen. Wie dit doet, geeft getuigenis van een flink en eerlijk karakter. En dan is er nóg een reden, waarom wij deze korte aanbeveling zoo gaarne en van harte neerschrijven. Deze week scbiint zoo ongeveer een feestweek te zijn. Twee avonden heeft Buziau de Leidenaren tot zich getrokken, gisteravond waren het de KRO-boys, die de aandacht vtoegen en het zou dus begrijpelijk zijn, indien men tegen wéér een uitgangsavond bezwaren zou hebben. Maar de enkele dubbeltjes, die dezen avond kost de toegangsprijs is zoo miniem mag op dit budget van vermaken dan toch niet meer als een be zwaar worden aangevoerd, vooral niet om dat men hier met eigen amusement boven dien nog zijdelings meer dan één ander goed doel medéhelpt te bevorderen. Voor velen zal deze uitvoering door 200 Katholieke dames en meisjes uit Leiden en den Haag een openbaring zijn en het is dan ook te hopen, dat deze avond verhel derend moge werken op vele, zeer vele ouders uit Leiden en op zeer vele Katho lieke Jongedames en meisjes, die, naar wij r.open, Zondag a.s. deze uitvoering zullen bijwonen. R.-K. COMMISSIE VOOR WERKLOOZEN- ZORG. Het is u niet onbekend, dat het werkloo- zencijfer dezen winter veel hooger is dan andere jaren. Bovenstaande commissie doet dan ook een beroep op de Katholieken, die in de gelegenheid zijn iets te kunnen geven in natura of geld, om het leadi der R.-K. werkloozen zoo dxaagzaam mogelijk te ma ken. Het comité hoopt de circulaires, die u toegezonden zijn of alsnog toegezonden zul len worden, overtuigd van uwe katholie ken milddadigheid, ruimschoots ingevuld van u terug te mogen ontvangen. Al is de gave nog zoo klein, het zal met dankbaar heid bij u worden opgehaald, want het spreekwoord is niet tevergeefs, dat vele kleintjes een groote som maken. A.s. Woensdag wordt de zaal van den R.-K. Volksbond weder voor de R.-K. werk loozen opengesteld waar verschillende cur sussen worden gegeven, alle ten goede van de werkloozen, waarbij ook nog ge legenheid is voor ontspanning. Ook vereenigingen die uitvoeringen ge ven, geeft de commissie gelegenheid om te mogen collecteeren voor de R.-K. werkloo- Laat nu de giften binnenstroomen, dan is ons comité in staat een flinke gave aan de werkloozen uit te reiken en zij zullen u daar zeker dankbaar voor zijn. Hoogachtend, Namens het Comiteé, J. H. NIJHUIS, Voorz., Tel. 2682. J. W. VUURPIJL, Secretaris. G. P. BERGERS, Penningmeester, Tel. 686,Doezastraat 23. PROF. A. CLEOPHAS, Geest. Adv. P.S. Eiken avond van 7—9 uur is er ge legenheid voor het afhalen der toegangs kaarten voor de ontspanningszaal der R.K. werkloozen. Zonder kaart wordt niemand toegelaten. 12 Nov.: Dinsdagavond 8 uur in het ge bouw van den R.-K. Volksbond openings avond voor alle R.-K. werkloozen. 13 Nov.: Woensdag 's morgens half tien zal een H. Mis worden opgedragen in de St. Lodewijkskerk, Steenschuur tot inten tie der werkloozen, tot een spoedige op lossing der werkloosheid. Allen worden verzocht deze H. Mis bij te wonen. r.k. metaalbewerkers. Dinsdagavond vergaderden de R.K. Me taalbewerkers in het Bondsgebouw. Na ope ning met den chr. groet en een woord van welkom aan spreker en leden, volgden de gebruikelijke agendapunten. Van het Bu reau van Sociale Zaken waren eenige me- dedeelingen ingekomen. 25 Leden waren voorstander van het beschikbaar stellen van goedkoope groenten. Het schrijven over beschikbaar stellen van brandstoffen- bonnen werd voorgelezen, waarbij de voor zitter de leden verzocht, Zaterdags na 4 uur geen brandstoffen bij de handelaren te halen. Zij, die over een bon voor klee- dingstukken beschikken, zoeken eerst bij den winkelier het kleedingstuk uit en too- nen daarna pas den winkelier de bon. Heeft men klachten over kwaliteit enz. dan stelle men direct het Bureau voor Sociale Zaken daarvan in kennis. De voorzitter vroeg de aandacht der le den voor de 6 ontwikkelingsavonden te ge ven door den R.K. Volksbond. Verder nog een cursus in het „Esperanto" en een cur sus „Eerste hulp bij ongelukken". De Hoofdbestuurder, de heer J. van Ab- bevé, had ook nog eenige mededeelingen. Er komt een nieuwe contributieregeling voor de 3 samenwerkende metaalbewer kersbonden. De lagere contributie-klassen worden verlaagd. De hoogere klassen blijven gelijk aan de oude regeling, terwijl in de hoogste klasse de contributie zal worden verhoogd. Deze nieuwe regeling zal voor 1936 den bond 32.000 minder inkomsten geven. De uitkeering bij overlijden blijft bestaan. Leden, die 65 jaar zijn en 500 waardezegels hebben betaald, kunnen aan spraak maken op een uitkeering van 100. Dit geldt ook voor leden, overgekomen uit andere bonden. Na deze uitkeering houdt het lidmaat schap van den bond op. Het schrijven daar over zou door het hoofdbestuur de Afd. worden toegezonden. Daarna hield de hoofdbestuurder een pit tige rede over de a.s. winterpropaganda, waarna de Weleerw. Pater 'J. A. v. d. Snoek de vergadering toesprak. Spreker zeide op 21 en 22 November bij de gods dienstige avondbijeenkomst in de kapel der H.B.S. een massale opkomst der leden te verwachten, zoo ook op Zondag 24 Novem ber bij de H. Mis. Spr. hoopte, dat alle le den tot de H. Tafel zullen naderen. Daarna volgde een opwekkend woord door den Eerw. spreker, waarna de rondvraag en sluiting volgde met den chr. groet. HET ORGEL DER MON PèREKERK. Wij vernemen, dat het orgel uit de voor malige Par.kerk v. O. L. Vr. Hemelvaart (Mon Père) is aangekocht door een Kerk bestuur uit den omtrek, en geheel volgens de moderne eischen zal worden omge bouwd. Dit werk is opgedragen aan den orgelbouwer P. C. Bik, Oude Singel 27, al hier. STED. FABRIEKEN VAN GAS EN ELECTRICITEIT. Aan het verslag van den toestand en de exploitatie der fabrieken over het jaar 1934 is het volgende ontleend: De terreinen, aangekocht voor rekening der fabrieken, besloegen op 31 December een oppervlakte van bijna 7 ha. De gebouwen, gashouders, toestellen, steenkolen en verdere inventaris der fa brieken waren tegen brandschade verze kerd voor een bedrag van 7.966.275 gld. De openbare verlichting der gemeente Leiden bestond op het einde des jaars uit 2.775 lantaarns, waarvan 1.349 ingericht voor gas en 1.426 voor electriciteit. De hoofdcijfers resp. voor gas en electri citeit luiden als volgt: Productie bruto 17.642.100 M3. 48.252.200 kWh. Productie netto 17.642.100 M.3. 44.102.800 kWh. In koop 29.000 kWh. Verkoop Leiden 10.574.000 M3, 17.979.000 kWh. Verkoop buitenge meenten 6.418.000 M3, 17.263.000 kWh. Ver koop tractie 5.338.000 kWh. Verkoop samen 16.992.000 M3. 40.580.000 kWh. Gemeenten verzorgingsgebied 15 M3. 33 kWh. Inwo ners verzorgingsgebied 142.670 M3, 253.460 kWh. Oppervlak totaal 251 km2, 625 km2. Oppervlak t.o.v. Zuid-Holland 9 pet.. 21 pet. Rechtstr. aansluitingen Leiden 18.060. st.. 16.490 st. Rechtstr. aansluitingen bui- tengem. 5.550 st., 6.940 st. Rechtstr. aanslui tingen samen 23.610 st., 23.430 st. Aanslui tingen in en gros geb. 6.090 st., 23.320 st. Aansluitingen totaal generaal 29.700, 46.750 st. Meters geplaatst 24.190 st., 24.030 st. Leidingnet hooge druk, resp. spanning 73 km., 408 km. Leidingsnet lage druk, span ning 203 km., 365 km. Samen 276 km., 773 km. Aanschaffingswaarde 3.554.100 gld., 10.807.900 gld. Boekwaarde 1.082.400 gld., 6.057400 gld. De bruto aflevering van gas heeft over 1934 bedragen 17.646.200 M3 tegen 18.526.800 M3 in 1933. De achteruitgang bedroeg der halve 880.600 M3 of 4.8 pet. In de koolgasfabriek werden 40.060 ton gaskolen gedistilleerd, welke gemiddeld 434 M3/t van 4.220 kcal/M3 hebben uit geleverd. Over de electriciteit wordt het volgende gezegd: De draaistroomproductie, inclusief het eigen verbruik, is ten opzichte van 1933 achteruitgegaan met 566.700 kWh of 1.2 pet. en bedroeg totaal 48.242.200 kWh. De draaistroomproductie, exclusief het eigen verbruik, is in vergelijking met 1938 verminderd met 942.00 kWh of 2.1 pet. en bedroeg totaal 44.102.800 kWh. Als maximale belasting werd genoteerd 15.000 kW inclusief, of 14.200 kW exclusief het eigen verbruik, op Woensdag 12 De cember. In 1933 waren deze cijfers onder scheidenlijk 15.000 en 14.010 kW op Woens dag 13 December. Het totale brandstoffenverbruik heeft be dragen 34.800 ton, waarmede geprodu ceerd werden 329.710 ton stoom. Het kabelnet werd in den loop van het jaar uitgebreid met 25 K.M., zoodat de to- AGENDA leiden. Donderdag, R.K. Reclasseerinsvereeniging, afd. Leiden, Gebouw St. Vincen- tiusvereeniging, Hoogl. Kerk- gracht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Nov. a.s. waargenomen odor de apotheken G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, tel. 502, D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406 en C. van Zijp, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 274. tale lengte van het hoog- en laagspannings net op 31 December 773 K.M. bedroeg. Het aantal transformatorruimten vér- meerderde met 5 stuks. Het totale aantal, op 31 December in gebruik, bedroeg 309, waaronder 41 zuilen. De totale lengte van het zwakstroomka- kelnet vermeerdere van 161 k.m. op 31 De cember 1933 tot 170 k.m. op het einde van a934. Het net van den kolkk'endienst had een totale lengte van 21 km. Er warep op aan gesloten 94 klokken, waarvan 16 ten dien ste van de openbare tijdaanwijzing. Het aantal geplaatst heetwatertoestellen liep terug van 1.023 op 31 December 1933 tot 951 op het einde van 1934. Het totale vermogen der toestellen bedroeg op dat tijdstip 677 wW. Van steiger gevallen. Gistermiddag te 12.15 uur is de 35-jarige metselaar B. D. B., die bezig was op een steiger voor een in aanbouw zijnd huis aan de van 't Hoffstraat van den steiger geval len doordat een dwarsbalk, welke niet ver genoeg in den muur was aangebracht weg schoot. De man viel van een hoogte van 3.20 Meter. Met eenige gekneusde of ge broken ribben werd hij door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Met een fiets tegen een boom. De 20-jarige A. G. is gistermorgen door dat een viool, welke hij in de hand had, bekneld raakte tusschen zijn knie en het stuur, op het Rapenburg tegen een boom gereden' en daarna gevallen. Met een lich te hersenschudding en een hoofdwonde werd hij door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Uitgegleden. Gistermiddag te 3 uur is de 51-jarige J. R. D., die op bezoek was in een woning aan de Da Costastraat, uitgegleden. Met een vermoedelijk gebro' m been vervoerde de E. H. D. hem naar het Acad. Ziekerthuis. Mishandeling. Door mej. H. uit de Potgieterslaan is bij de politie aangifte gedaan, dat zij op de Ereestraat. door drie buurvrouwen, de da mes J., G. en M. is mishandeld. Onattente fietsbezitters. Dat er den laatsten tijd weer zooveel rij wielen ontvreemd worden, valt niet te ver wonderen. Tal van karretjes blijven bij dag en nacht onbeheerd staan. De politie heeft er vannacht weer vier opgepikt en naar het bureau gebracht. Werk van oneerlijke menschen. Bij de politie is aangifte gedaan door den slager F. S„ dat te zijnen nadeele in zijn kosthuis een gulden uit zijn jas is ont vreemd; door J. S„ dat hem een rijwielbe- lastingplaatje is ontstolen; terwijl voorts op het veilingterrein de jongen E. V. werd be- tiapt bij het stelen van druiven. Voor het examen in Machineschrijven dipl. B. (ten minste 120 regels per uur), afgenomen door den Alg. Stenografen-Bond op 26 October j.l., slaagden: de dames J. van den Brink, H. J. van Iterson, A. A. de Jager, Oegstgeest, H. W. Wijk en de heeren J. A. Mieog, mr. J. H. Pel, Oegst geest, A. v. d. Vlugt, Voorhout, en Jac. de Vos. Idem diploma A: de dames J. Limburg, Voorschoten, A. Zeegerman en de heeren H. A. Betcke en L. G. Moraal. Idem voor Steno-Typen in de Ned. taal (130 lettergr. per minuut): de heeren A. N. van Adrichem, Voorschoten, T. J. de Boer, Hazerswoude, F. J. L. in den Bosch, en N. M. Reijnders, Roelofarendsveen. Idem voor Steno-Typen in de DuLtsche taal: mej. N. Fros. Allen werden opgeleid .door de Pont- school, Steenschuur 14, alhier. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze alhier. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de geneeskunde, op proef schrift getiteld: „Over Ostitis Fibrosa Ge- neralisata" (De beenziekte van Reckling hausen) de heer W. van den Berg, geboren te Medan. Geslaagd: doctoraal examen Rechtsgeleerdheid mej. A. J. Stoppendaal, Den Haag, mej. E. C. van Lewick, Den Haag; candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letteer F de heer P. de Jong, Voorburg; doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Pharmacie, de heer Lie Tek Hoe, Leiden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2