BUITENLAND KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 4 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 BELGIE. WERELDTENTOONSTELLING GESLOTEN. De Brusselsche wereldtentoonstelling, welke op 27 April j.l. door koning Leopold en koningin Astrid werd geopend, heeft gisteravond haar poorten gesloten en reeds hedenochtend trok een leger van werklie den met houweelen op, om de tijdelijke ge bouwen te sloopen. Met groote uitbundigheid hebben de Bel gen den dood van him expositie, waarop zij terecht zeer trotsch waren, gevierd. Het «reer was zeer mooi en zoo trokken reeds cres ochtends uit alle deelen van het land en ook uit het buitenland velen naar den Heysel. Men schat, dat gister alleen een half millioen menschen de tentoonstelling heeft bezocht. De paviljoens waren den ge il eelen dag stampvol en duizenden verdron gen zich, om een laatsten blik te werpen op de ten toon gestelde artikelen. Bij het vallen van den avond werden de fonteinen weer verlicht, Bengaalsch vuur werd ontstoken en ten slotte knalde een reusachtig vuurwerk, zooals zelfs Brussel nog nooit heeft gezien, de lucht in. De vreugde steeg, ondanks het droeve van het afscheid, ten top, toen alle muziekcorpsen van het Brusselsche garnizoen zich ver- eenigden en over het terrein trokken, ge volgd door de vlaggen van alle naties, die hebben bijgedragen tot het schitterende succes van de „world's fair". „Tel." HEVIGE VECHTPARTIJEN TUSSCHEN VLAAMSCHE NATIONALISTEN EN COMMUNISTEN. De Vlaamsch-nationalisten hadden gister middag te Antwerpen in een zaal aan de Mechelsche Steenweg een meeting belegd. De Socialisten en Communisten hadden be loofd zich van iedere tegenbetooging te zul len onthouden. Niettemin was een sterke politiemacht op de been. Na de bijeenkomst begaven de Vlaamsch- nationalisten zich in optocht in de richting van Berghem. Aan de grens dezer gemeente zagen de Antwerpsche politiebeambten zich genood zaakt de Socialisten en Communisten, die den stoet tot hiertoe hadden gevolgd, tegen te houden en een scherpe afzetting in te voeren. Op deze wijze konden alleen Vlaamsch-nationalisten hun tocht voort zetten. Een veertigtal Communisten was er niettemin in geslaagd door de afzettingen heen te glippen en jouwend zetten zij hun begeleiding voort. Op een gegeven oogenblik kwam het tot een bijzonder hevig gevecht, waarbij met ploertendooders en met riemen, waaraan looden knoppen waren bevestigd, werd ge slagen. De politie van Berghem was onmachtig om de vechtenden te verspreiden Zij moest de hulp inroepen van de rijkswacht, die de betoogers uiteendreef en later overging tot een onderzoek in het in de buurt gelegen lokaal der Vlaamsch-nationalisten. Bij de botsing waren 15 personen ge kwetst, van wie een bijzondere ernstige hoofdwonden had opgeloopen. Deze persoon moest in het ziekenhuis worden opgeno men, terwijl de anderen, na verbonden te zijn naar huis konden terugkeeren. Er zijn geen aanhoudingen verricht. BUITENLAND. De DEVIEZEN-PROCESSEN. Twaalf jaar geëischt tegen kloosterzuster. Na een proces van twee dagen heeft het O.M. te Berlijn tegen zuster Anna Schroers van de orde van Onze Lieve Vrouwe te Miihlhausen aan den Rijn, wegens overtre ding van de deviezenverordeningen, in to taal 12 jaar gevangenisstraf, 10 jaar eer verlies en een boete van 750.000 mark ge- eischt. ENGELAND. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. Groote verliezen voor de socialisten. Vrijdag hadden in meer dan 360 steden en gemeenten in Engeland en Wales de ge meenteraadsverkiezingen plaats. De resultaten wijzen op een belangrijk aantal zuivere winsten van de conservatie ven, ten koste van Labourpartij en libe ralen. De uitslag is als volgt: gewonnen verloren Conservatieven 50 18 zetels Liberalen 10 12 Labourpartij 36 6® Onafhankelijken 20 26 GRIEKENLAND. De monarchie hersteld GROOTE MEERDERHEID BIJ DE STEMMING. De uitslag van het plebisciet. De bevolking van Griekenland heeft zich gisteren moeten uitspreken over den toe komst igen bewindsvoim en voor zoover kon worden vastgesteld, wenscht meer dan 90 procent der opgekomen kiezers herstel der monarchie en nog geen 10 procent handhaving der republiek. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft koning George II een telegram gezon den, waarin hij mededeelt, dat de monar chistische meerderheid stellig 95 pet. zal bedragen en den koning met dit succes ge- lukwenscht. De regent, generaal Kondylis, heeft aan de pers verklaard, dat het resultaat alle verwachtingen heeft overtroffen. Hij zal het regentschap blijven waarnemen, totdat de koning naar Griekenland zal zijn terug gekeerd. Papanastasioe verbannen. De leider der Republikeinen en de stich ter der Grieksche Republiek, Papanastasioe, die onlangs gearresteerd werd, is verban nen naar het eiland Mykonos. CHINA. DE AANSLAG OP DEN PREMIER. Slachtoffer herstellend, dader overleden. Wang Tsjing Wei, de Chineesche minis ter-president, op wien dezer dagen een aanslag is gepleegd, is herstellende. Het ge vaar voor zijn leven is geweken. Men heeft al het mogelijke gedaan, om ook den dader van den aanslag, Soeng Feng-ming, die door de lijfwacht van den minister-president ernstig werd gewond, in het leven te houden. Zoodra dit eenigs- zins mogelijk was, zou hij omtrent de mo tieven voor zijn daad worden ondervraagd. Daarna zou hij worden gefusilleerd. Hij is evenwel aan zijn wonden overleden. Het congres, dat gisteren ten gevolge van den aanslag op Wang Tsjing Wei was ve da a gd, is hedenmorgen weder bijeengeko men. Er is een scherpe bewaking van de ge delegeerden ingesteld. BUITENLANPSCHE BERICHTEN AUTOBUS TEGEN TREIN GEBOTST. Vier dooden, drie ernstig gewonden. Uit Lublinitz (Opper Silezië) wordt ge meld: Bij de botsing van een trein met een autobus zijn vier personen gedood en drie ernstig gewond. RUSSISCH TANKSCHIP ONTPLOFT. Alle opvarenden vermoedelijk omgekomen. Te Krasnovodsk aan de Kaspische Zee heeft zich een ontploffing voorgedaan aan boord van een tankschip, dat juist met petroleum werd geladen. De ontploffing was zoo hevig, dat het schip na enkele mi nuten zonk. Het staat nog niet vast, hoeveel leden der bemanning hierbij om het leven zijn gekomen. ZWEEDSCH SCHIP MET 21 MAN VERMIST. Men verkeert in ongerustheid over het lot van het 2.092 ton metende Zweedsche ss. „Gerd", dat met een bemanning van een en twintig koppen sedert eenigen tijd wordt vermist. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat het schip met een andere boot in botsing is gekomen. Vliegtuigen hebben reeds een onderzoek ingesteld, doch tot dusverre zonder resultaat. EEN AARDVERSCHUIVING IN RUSLAND. Een aardverschuiving heeft in de omge ving van Idratow groote schade aange richt. Een deel van de stad Oebek, waar onder het spoorwegstation, is door een bergstorting, welke meer dan vier en twin tig uur aanhield, bedolven. De spoorlijn is over een afstand van vijftienhonderd me ter vernield. De bevolking kon bijtijds de vlucht nemen. ROOVERS OVERVALLEN EEN KARAVAAN. Uit Aden wordt gemeld: Leden van den Fahdi-stam hebben een overval gepleegd op een karavaan. Zes reizigers zijn door de roovers gedood en gewond. De gouverneur van Aden heeft den sul tan van Fahdi gelast, hem zes gijzelaars te zenden en hem tevens veroordeeld tot 2000 dollar boete. Uit vrees voor strafmaa-t regelen heeft de sultan aan dit bevel ge volg gegeven. BENOEMINGEN. Priesters van het H. Hart. Ter aanvulling van de vacature, ontstaan door de verkiezing van den H.E. Pater W. Govaart tot Generaal-Overs te werd tot lid van den Provincialen Raad der Priesters van het H. Hart van Jezus benoemd den Z.E. Pater Ph. Collignon S.C.J., professor in de moraal-theologie aan het Studiehuis St. Joseph te Hees-Nijmegen. Pastoor G. C. RL Hafkemeijer. t De zeereerw. heer B. Hafkemeijer pas toor te Meddeho, die gisterenavond voor een bezoek aan pastoor Th. Thuis te Al melo, aldaar met den trein aankwam, is in de onmiddellijke nabijheid van de pasto rie in elkaar gezakt en overleden. De overledene werd geboren te Delft 27 Juni 1883 en priester gewijd 15 Aug. 1909. Achtereenvolgens werd hij benoemd als assistent te Houten 27 Dec. 1909 kapelaan te Amersfoort H. Henricus 29 Nov. 1912; rector Rijksopvoedingsgesticht Avereest 8 Dec. 1916 tot pastoor te Meddeho 4 Juni 1927. gen de steunverleening in Veur en Om- LISSE Aangehouden. In verband met de on langs gehouden suiker-diefstal bij den heer F. M. V., alhier, zijn aangehouden en naar het huis van bewaring te Haarlem over gebracht v. d. B. en v. d. L., beiden alhier LEIDSCHENDAM. Crisiscomité. Op Woensdag 6 Novem ber a.s. zal de gebruikelijke collectedag voor het plaatselijk crisiscomité te Stomp- wijk en Veur gehouden worden. Men wordt beleefd verzocht de giften gereed te leg gen, zoodat de heeren collectanten niet be hoeven terug te komen. Ook levensmidde len, kleeding, beddegoed, kachels, enz. zijn zeer welkom. Dezer dagen zal u een verslag worden gegeven van de werkzaamheden van het comité. U kunt gerust aan het comité uw vertrouwen schenken, daar zij met de weinig beschikbare middelen veel heeft weten te bereiken en vele gezinnen reeds voor ondergang heeft behoed. Zooals u bekend zal zijn, bestaat het comité uit bestuursleden van verschillende organisa ties en vertegenwoordigers van de kerke lijke armbesturen. Buitengewone vergadering Kath. Land en Tuinbouwers. De L.T.B., afdeeling Leidschendam, houdt een buitengewone algemeene vergadering, toegankelijk voor alle R.K. land- en tuinbouwers, op Woensdag 6 Nov., des avonds 7 uur, in het Patronaatsgebouw Damlaan. Als sprekers treden op de zeereerw. heer prof. A. Cleophas, geestelijk adviseur R.K. Dioc. Land- en Tuin bouwbond Bis dom Haarlem, met het onderwerp: „Hoe streven wij, Katholieken, naar de oplos sing van de crisis? Plaats veor hoogere beginselen" en de heer J. D. de Kok, hoofdbestuurslid van den R.K. Land- en Tuinbouwbond. Het bestuur verwacht een groote op komst. Ook de zoons boven 18 jaar heb ben toegang. VEUR Telegram aan minister Deckers Het bestuur van de Coop. Tuinbouwveiling van Veur en Omstreken heeft in opdracht van haar ledenvergadering het volgende tel gr am aan minister Deckers gezonden: „De Coop. Tuinbouwveiling te Veur, in vergadering bijeen, verzoeken uwe Excel lentie eerbiedig, doch dringend in overleg met de daarvoor aangewezen instanties, de steunbetalingen zoo te stellen, dat alle producten die er voon in aanmerking ko men op gelijke wijze worden uitgekeerd, en in verband met den grooten nood op korten termijn. Wij zijn dankbaar voor uw beschikking, de nood is echter zeer hoog, vooral ook in de koudegrondsteelten". Coop, tuinbouwveiling. Onder leiding van den heer L. C. de Koning hield de Coop. Tuinbouwveiling een buitengewone ledenvergadering in hotel „De Zwaan". In zijn openingswoord zeide de voorzit ter o.m., dat de buitengewone omstandig heden, ook met het oog op de statutenwij ziging, deze vergadering noodzakelijk maakten. Op verzoek van enkele leden is ook thans de pers aanwezig. De voorz. hoopt, dat de besprekingen op het juiste peil zullen gevoerd worden en geen re- geeringspersonen in het debat zullen wor den betrokken. Hij constateert, dat voor de voorgestelde statutenwijziging voldoen de leden aanwezig zijn; verder geeft hij een overzicht van de financiën, welke verband houden met de voorgestelde wij- zigng, n.l. het volgen van een andere af- schrijvingspolitiek, waarbij slechts 2600 per jaar wordt afgeschreven. Deze gewij zigde afschrijving houdt nauw verband met het terugloopen van de veilingsbedra gen, welke het vorig jaar ƒ700.000 bedra gende, thans nog slechts ƒ500.000 bedra gen. Een reserveering van ƒ2000 per jaar acht het bestuur eveneens overbodig. Hier over voert de heer Flinterman het woord, waarop de voorz. nader antwoordt. De secr.-penningmeester, de heer T. Borst, geeft nog een financieele beschou wing vanaf 1925. Hij merkt op, dat geen exploitatieschuld wordt gedekt, loonsver laging heeft geen zin; in het oog moet ge houden worden, dat ƒ8000 provisie wordt gemist. De heer Zuijdwijk vraagt, als er nu het volgend jaar een tekort is, kan dan met 4 pet. worden volstaan. Het valt niet mee aan salarissen te tornen, doch de vraag is: kunnen wij het geven; hij bespreekt ook de kistenhuur. Na beantwoording door den voorz., meent de heer Wooning te moeten advi- seeren het voorstel maar aan te nemen en zet zijn standpunt uiteen. Het bestuurs voorstel op onroerende goederen 2600 per jaar af te schrijven, totdat deze post is gedaald tot ƒ1 en 10 pet. op roerende goedren, wordt z.h.st, aangenomen. De voorz. stelt hierna aan de orde het voorstel van 30 leden ter bespreking van crisisaangelegenheden. Spreker wenscht er vooraf op te wijzen, dat ook het bestuur niet tevreden is over den gang van za ken, doch niets is onbeproefd gelaten om de belangen van de leden te behartigen. Hij bespreekt de uitkeering van den toma- tensteun, terwijl z.i. sla en andere koude producten langer gesteund hadden moeten worden. De heer Zuijdwijk merkt op, dat hij dacht, dat het bestuur dood was, doch is toch dankbaar voor hetgeen gedaan is. Hij bespreekt nogmaals de kistenhuur. Ge protesteerd dient te worden, dat de regee- ringscommissaris een dubbele functie heeft. De teeltvergunning dient aan den tuinder te blijven. Hij heeft het idee, dat het Westland meer voordeel heeft dan el ders en zet zijn meening hieromtrent uit een, alsook over de steunverleening. Te- R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leidenen Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDERDAG MIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420 Aanvragen (sohriftelijk) adres Boerhaavestr. 30 6374 streken dient een protest van deze verga dering uit te gaan, daar wij het leed aan eigen lijve voelen. De voorz. voelt daar echter niets van. De voorz. zegt, dat het bestuur dag en nacht werkt in het belang der leden; hij verdedigt de huidige kisten huur en zegt, dat over de teeltbeperking en teeltvergunning geen gegronde klach ten zijn ingekomen. Een langdurige be spreking ontspint zich dan nog tusschen den heer Zuid wijk, den voorz. en den heer Borst over de teeltvergunningen, richtprijzen, steunverleening, enz., terwijl tenslotte de heer Zuijdwijk de redactie aangeeft van het aan den minister te zen den telegram, waarin op verbetering wordt aangedrongen. Besloten werd ech ter de redactie aan het bestuur over te laten. In zijn sluitingswoord bracht de voorz. dank voor de aangename discussies en spreekt de hoop uit, dat de gewenschte rust onder de leden bewaard blijft. STOMP WIJK Verlaging electriciteitsprijs. Ingevol ge raadsbesluit van 10 October j.L der Raden van Stompwijk en Veur zijn de electriciteitstarieven verlaagd, als volgt: a vo:r lichtstroom volgens enkeltarief tot 24 cent (voorheen 28 cent); b. voor licht stroom volgens vastrechttarief tot 8 cent (voorheen 12 cent); c. voor krachtstroom buiten spertijd tot 12 cent (voorheen 15 cent); d. voor étalageverlichting tot ƒ30 per jaar (voorheen ƒ36.50); e. omzetbelas ting op stroom zal niet meer worden be rekend (voorheen 4 cent). De verlaagde tarieven zijn ingegaan met de maand Oc tober 1935; derhalve worden zij reeds toe gepast voor het verbruik over de afgeloo- pen maand October. Overplaatsing. Wederom zijn eenige poetsers bij het depot van de Ned. Spoor wegen, alhier, aangezegd voor overplaat sing naar elders. Naar wij vernemen be vindt zich onder hen ook de heer Bloem- heuvel (S.D.A.P.), lid van den Raad al hier. Als opvolger op de lijst der S.D.A.P. komt voor de heer L. Wiegel NOOTDORP Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Donderdag 7 November a.s„ des avonds te 7 uur ten Raadhuize. De agenda vermeldt: opening; aanwijzing voorstemmend lid; notulen; ingekomen stukken; herstemming over het voorstel van den burgemeester inzake het vervoer van kinderen naar de openbare lagere school te Pijnacker; vaststelling van sup- pletoire-kohier hondenbelasting 1935; voor stel van B. en W. tot wijziging van de ver ordening op de heffing van het drankver gunningsrecht; voorstel van B. en W. tot aanvulling van het Ambtenarenreglement inzake het wonen van ambtenaren in de gemeente; adres van den heer G. de Jong, gemeente-ontvanger, om ontheffing van de verplichting tot wonen in de gemeente, met prae-advies van B. ne W.; voorstel van B. en W. inzake de vaststelling van de vergoeding ex art. 101 der L. O. wet over 1933, met driejaarlijksche afrekening met het R.K. Schoolbestuur; voorstel van B. en W. inzake de benoeming van den heer P. H. Kloos tot gemeentearts; voorstel van B. en W. tot het verleenen van een ge- meenetlijken toeslag in de contributie door werkloozen te betalen aan het dokters ziekenfonds; voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet inzake het ma ken van plannen door het Technisch Bu reau van de Vereeniging van Nederland- sche Gemeenten tot het verbeteren der wegen in deze gemeente; voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op de heffing van leges voor ventvergun ningen; voorstel van B. en W. tot het doen maken van een uitbreidingsplan der ge meente door het Instituut Stad en Land schap; voorstel van B. en W. tot het stich ten van een ambtswoning voor den burge meester; vaststelling der begrooting voor het eelctriciteitsbedrijf en de gemeente- begrooting voor het dienstjaar 1936; comptabiliteitsbesluiten; rondvraag; belas tingreclames; sluiting. NOORDWIJK Gered. Gistermiddag te ongeveer 3 u. geraakte door onvoorzichtigheid het 9-jarig zoontje van W. in de Schie. Kapelaan Wa ter vis, die juist ter plaatse passeerde en het gevaar zag, sprong te water en mocht het genoegen smaken, het ventje, dat reeds eenige malen onder water was ge weest, van een wissen dood te redden. VOORSCHOTEN Een jubileerende misdienaar. Giste ren herdacht de heer L. van der Krogt den dag, dat hij 1214 jaar geleden als mis dienaar in dienst kwam in de kapel van de Eerw. Zusters Dominicanessen van het pensionaat „Notre Dame de Lourdes", huize Bijdorp alhier. De hoogeerw. heer mgr. Th, Bekkers, rector van huize Bijdorp, droeg een plechtige Heilige Mis van dank baarheid op, waarna aan de misdienaars een algemeen ontbijt werd aangeboden en den jubileerenden misdienaar enkele ge schenken werden aangeboden. VOORHOUT Klein vee vereeniging D.V.V. In café Boerhaave vergaderde ditmaal de Klein- veevereeniging „Door Veredeling Verbe tering", onder voorzitterschap van den heer H. Zuidhoek. De hoofdschotel dezer vergadering werd gevormd door de be spreking van de te houden tentoonstel ling. Allereerst werden de tentoonstel- lingsdagen bepaald op 8 en 9 Februari 1936. De voorzitter vroeg, evenals bij de vorige tentoonstelling om de mede werking van alle leden, opdat de tentoon stelling ten volle zal mogen slagen. Ver volgens spoort spr. den leden aan om veel propaganda te voeren voor xle te houden verloting. K.J.M.V. Excursie. Nagenoeg alle K.J.M.V.'ers met zelfs eenige gasten ver- tdokken om 9 uur naar Leiden om de gas fabrieken aldaar te bezichtigen. Ir. J. de Wilde had eenige weken geleden een zeer interesante lezing gehouden voor de leden dezer vereeniging, over het onderwerp: „Gas, hoe ontstaat het, alsmede over de bijproducten". Het zal zeker wel mede aan zijn interessante voordracht te danken zijn dat zoovelen aan de uiftnoodiging tot me- demaking dezer excursie hebben gehoor gegeven. Het gezelschap werdi door ir. De Wilde ontvangen, waarna het geheele bedrijf in volle werking werd bezichtigd, onder leiding van genoemden ingenieur, die op een interessante wijze het bedrijf uiteenzette. Het geheel was een leerzame excursie die eenige uren had geduurd. De voorzitter der Voorhoutsche K.J.M.V. bracht den 'geachten inleider dank voor zijn uiterst leerzame verklaringen, die door alle excursisten op hoogen prijs werd gesteld. ALPHEN AAN DEN RIJN. Door een broeikas gevallen. Zaterdag had het 12-jarig zoontje van den heer P. L. in de van Mandersloostraat het ongeluk door raam van een broeikast te vallen. De jonge werd door glasscherven vrij ernstig aan beide beenen gewond, zoodat de hulp van den dokter moest worden ingeroepen. Botsing fiets en motor. Een bewoner van den Steekterweg, die Zaterdagavond van het rijwielpad komende plotseling met zijn rijwiel de Rijksstraatweg overstak, werd aangereden door een motorrijder uit Den Haag De wielrijder en zijn echtgenoo- te, die op de lastdrager was gezeten, kwa men te vallen, waarbij de vrouw een bloe dende hoofdwonde opliep. Ook de motor rijder viel, doch bekwam slechts weinig letsel. Het rijwiel werd zwaar beschadigd. WOERDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 7 Nov., des namiddags te 2.30 uur ten stadhuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Wijzi ging uitbreidingsplan. 3. Benoeming lid Burg. Armbestuur. Voordracht.. 1. J. C. Fahrenhorst. 2. G. van der Kolm.. 4. Ver lenging werkingsduur beheersverordening Gem. Bedrijven. Grond- en Woningbedrijf. 5. Instructie Keuringsveearts, plaatsver vangend hoofd van dienst. 6. Verkoop Grootboekinschrijvingen. 7. Gratificatie secr.-penningm. Burg. Armbestuur. 8. Re kening Burg. Arbestuur 1934. 9. Verorde ning op de persoonlijke diensten 10. Ge bruik schoollokaal door Instituut Arbeids- ontwikkeling. 11. Herstelling watertoren. 12. Voorstel Singelbrug. 13. Geldleening. 14. Ontsmettingsverordening. 15. Begroo- tings wijzigingen. Collecte. De gisteren gehouden col lecte voor de armen heeft opgebracht ruim 300.—. Motor geslipt. Gistermiddag had tegen 1 uur een motorongeval plaats op de Wil- helminaweg bij de gasfabriek De motorrij der H. W. alhier, kwam emet dusdanig snelheid van den Kruittorenweg afrijden, dat hij de bocht om de molen niet behoor lijk kon nemen, slipte en tegen den grond werd geslingerd Hij werd bloenend aan 't gelaat verwond, het motorrijwiel werd ver nield. ZOETERWOUDE (DORP). Eierenveiling. De pas opgerichte eieren- en pluimveeveiling „Alg. Belang", welke iederen Woensdagavond in het café v. d. Wed. Schuur in de Zuidbuurt gehou den wordt, mag zich in een bloeiende staat verheugen. Er is groote aanvoer van pluim vee er worden goede prijzen besteed en er heerscht een opgewekte stemimng, zoodat het bestuur met genoegen op haar onder nomen werk kan terug zien en een ieder tot een bezoek uitnoodigt. het publiek by Uw laatste con cert opgetogen?" ^Dat geloof ik! Het was absoluut wèg!"

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12