w MAANDAG 4 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE vervolg). Werkverschaffingsobjecten. In bespreking komt de uitvoering van eenige werkverschaffingsobjecten voor 1936 De Voorzitter geeft een uitvoerige toelich ting. B. en W. stellen den Raad voor bij den Minister goedkeuring te vragen voor ver breeding en verbetering van den dorpsweg te Oude-Wetering en demping van een per ceel water in de Poel. Mede met het oog op de pogingen van enkele lichamen om de spoorbrug bij opheffing van de spoorlijn voor rij verkeer geschikt te maken is het ge- wenscht de weg ter plaatse te verbeteren, daar deze weg voor het normale verkeer niet geschikt meer is. Aan de beide objec ten kunnen hoogstens 30 man arbeiden. De heer van Emmerik acht het een ge lukkig verschijnsel dat de Regeering niet zoo royaal meer is met de uitvoering van werken in werkverschaffing, want hoe meer werkversphafing hoe meer werk loosheid. Bovendien is reeds meermalen bij uitvoering van werken in werk verschaffing gebleken, dat de kosten belangrijk hooger waren, dan wanneer zij uitgevoerd zouden zijn in particulier be drijf. Spr. haalt enkele frappante voorbeel den uit een vakblad aan en komt tot de conclusie dat werkverschaffing gaat ten koste van de gemeenschap. In werkver schaffing kan men hoogstens 50 uur wer ken, terwijl sommige arbeiders nog onder het steunbedrag blijven. Spr. is dan ook geen voorstander van werkverschaffing, te meer omdat voor de groote gezinnen de steun kan opgevoerd worden tot 95 pCt. van het loon. Spr. vraagt waarom krijgen de werklooze arbeiders met groote gezin nen in deze gemeente geen steun tot 95 pCt. van het loon. Als een patroon verplicht wordt een rechtvaardig loon te betalen dan is de overheid dit toch zeer zeker verplicht. Voorzitter wijst erop dat werkverschaf fing moet blijven om de personen, die niet in de steunregeling opgenomen kunnen worden met werkverschaffing te helpen, anders zijn zij geheel op het armbestuur aangewezen. Wat de opmerking betreft dat de werken in werkverschaffing duurder zijn dan wanneer de werken door particu lieren worden uitgevoerd, dit wil er bij spr. niet in. De verbetering van den weg Oude-We tering vanaf de pont tot aan de brug heeft destijds gekost 17.000.het gedeelte dat B. en W. nu op het oog hebben is 3 maal zoo lang en wordt aan nevenkosten be groot op 8700.een bedrag dat berekend is door de Ned. Heide-Maatschappij en den gemeente-opzichter. De heer van Emmerik wees op het eer ste object het zwembad. Dit object was ook begroot door de Ned. Heidemaatschappij op 10.000.en heeft gekost 18000. Voorzitter merkt op dat deze redeneering geen steek houdt. Hier waren andere fac toren. Bedragen die eerst onder de gewone inkomsten waren verantwoord, moeten la ter naar den kapitaaldienst verhuizen. Spr. wil hierop echter niet dieper ingaan, om dat deze zaak niet aan de orde is. De heer van Ruiten wijst erop dat wan neer met het werk te Oude-Wetering be gonnen wordt de halftuinders weer druk aan den arbeid zijn, zoodat dit object voor deze categorie niet van nut kan zijn. Om 1300.uit te geven voor enkele roeden grond acht spr. niet verantwoord. Het land is toch niets waard. Spr. is eveneens niet voor uitvoering van werken in werkver schaffing, temeer omdat door de arbeiders, in werkverschaffing heel wat gekankerd wordt. De heer van 't Hart vraagt of het niet mogelijk is dat de verbreeding van Oude- Wetering wordt bekostigd uit het Rijks werkfonds, dan kunnen de arbeiders in elk geval een behoorlijk loon verdienen. Voorzitter antwoordt dat kleine gemeen ten hiervoor niet in aanmerking kunnen komen. De heer van Emmerik staat ver steld over dit antwoord. In de gemeente Bovenkarspel kon het wel. Hierna wordt in stemming gebracht het voorstel van B. en W. om de verbreeding van de dorpsweg te Oude-Wetering en demping van een perceel water in werk verschaffing te doen uitvoeren. Het voor stel van B. en W. wordt aangenomen met 8 tegen 4 stemmen. Tegen van 't Hart, Ho- genboom, van Emmerik en van Ruiten. In behandeling komt de verlenging van het contract met de Stedelijke Lichtfabrie ken, met voorstel om over te gaan tot uit breiding van het kabelnet. Voorzitter ver wijst naar de stukken. De heer Heemskerk vraagt naar de mo gelijkheid tot verlichting van de Poel. De kabel ligt reeds tot aan de molen, zoodat met weinig kosten deze verlengd kan wor den. De heer van 't Hart is er voor het con tract niet te verlengen en de kabel t.z.t. van Leiden over te nemen voor eigen distribu tie. Voorzitter antwoordt dat spr. gëen be zwaar heeft met Leiden te onderhandelen over electrificatie van de Poel, temeer wanneer blijkt dat de ingezetenen wen- schen aan te sluiten. Het voorstel van het lid van 't Hart moest Voorzitter ernstig ontraden, daar hij in de overname van de gemeente niets dan nadeel ziet. De heer Rietbroek kan zijn stem aan het voorstel van B. en W. geven in verband met de meest begunstigingsclausule. De heer Pennings vraagt of de bewoners van Oud-Ade vrij zijn om aan te sluiten. Voorzitter antwoordt bevestigend. Verder vraagt de heer Pennings of B. en W. kun nen onderzoeken om voor de bewoners van het kerkpad ook de waterleidingbuis in den weg te legen. Gebrek aan goed water is daar. Voorzitter geeft den heer Pennings in overweging dat de bewoners een ver zoek tot stichting richten. De heer van 't Hart wil aan Leiden als voorwaarde stellen dat bij het leggen van de kabels werklooze arbeiders uit de ge meente genomen moeten worden. Voorzit ter is niet bereid deze voorwaarde afhan kelijk te stellen van de verlenging van het contract. Wel is spr. bereid aan Leiden te verzoeken zooveel mogelijk arbeiders uit deze gemeente te nemen. De heer van den Broek is er ook voor aan de verlenging de voorwaarde te verbinden dat de fabrieken arbeiders uit deze gemeente moet nemen. De heer Heemskerk wenscht in elk ge val dat wanneer blijkt dat de bewoners van de Poel prijs stellen op electrisch licht, dat als voorwaarde voor de verlenging van het contract wordt gesteld de electrificatie van de Poel. Besloten wordt het contract met Leiden tot en met 1959 te verlengen, mits door Leiden wordt overgegaan tot uitbreiding van het kabelnet onder Oud-Ade en Rijp- wetering en verlaging van de stroomprijzen voor het woonhuistarief. Bouw van arbeiderswoningen te Oude-Wetering. In bespreking komt vervolgens een voor stel van B. en W. om medewerking te ver- leenen ten behoeve van den bouw van 16 arbeiderswoningen te Oude-Wetering on der verband van tweede hypotheek. Voorzitter geeft uitvoerig weer de wo ningtoestand in deze gemeente. Het is voor al den laatsten tijd een verschijnsel dat overal wordt overgegaan tot den bouw van woningen. Het Rijk stimuleert de verbete ring van goedkoope woningen, hetgeen een bewijs is dat op gebied van de volkshuis vesting veel is te doen. Ook hier laat de woningtoestand veel te wenschen over. B. en W. vleien zich niet met deze gedachte dat binnen enkele jaren het geheele wo ningvraagstuk in deze gemeente zal zijn opgelost, doch dit zal geleidelijk moeten ge beuren, deels door nieuwbouw, deels door het voorschrijven van verbeteringen. Daarom bevordert het Rijk den bouw door particulieren door steun te verleenen in den "vorm van tweede hypotheek. Door een particulier is aangevraagd geworden 16 woningen te Oude-Wetering te bouwen. B. en W. hebben de aanvrage ernstig onder zocht en zijn tot de conclusie gekomen dat de bouw hiervan dient bevorderd te wor den, temeer omdat te Oude-Wetering de woningtoestand veel te wenschen overlaat. Spr. gaat verder na waarom het verleenen van een tweede hypotheek verre de voor keur verdient boven bouw door 'n woning- vereeniging, en komt dan tot de conclusie dat het bouwen op een dergelijke wijze weinig risico voor de gemeente met zich brengt, daar de bouwer zelf 10 pCt. van het kapitaal aanwezig moet hebben, en eerst zijn eigen kapitaal op moet zijn voor aleer de gemeente in het geding komt. Voorzit ter heeft nog een onderhoud gehad met den inspecteur van de volksgezondheid, waar uit is gebleken dat de beide typen voor de ze gemeente te ruim zijn genomen. Hij heeft toegezegd een type voor deze gemeen te te ontwerpen, zoodat de huren nog eenigszins gedurkt kunnen worden. De heer Heemskerk staat er paf van dat B. en W. in dezen tijd met een dergelijk voorstel durven komen. 90 pCt. van de bouwkosten komt voor risico van de ge meente. Bovendien zijn de huren te hoog, zoodat hij zijn stem aan dit voorstel zoo niet kan geven. Voorzitter merkt op dat de gemeente maximaal nooit meer risico loopt dan 30 pCt., terwijl omtrent de huren nog nader overleg wordt gepleegd met den inspecteur De heer van den Broek acht de huren eveneens te hoog. Een huur van 2.50 is meer dan voldoende. De heer Rietbroek vindt het voorstel van B. en W. sympathiek om tot verbetering van de volkshuisvesting in deze gemeente te geraken, doch ook hij acht de woning- huren te hoog. Voorst wijst hij nog op den grond. Het geheele complex is destijds ge kocht voor 6000.Hiervan is reeds 50 pCt. verkocht, zoodat het z.i. niet aangaat voor de andere helft nog ongeveer 6000. te rekenen. Bovendien komen de woningen nog te staan op een uithoek der gemeente. Voorzitter acht de grond niet te duur. Ook de inspecteur had tegen den grondprijs geen bezwaar. Wat de ligging betreft wordt opgemerkt, dat nergens te Oude-Wetering een terrein te vinden is geschikt voor 16 huizen. De heer Los vindt het gevaarlijk werk voor de gemeente; omdat de gemeente voor de tweede hypotheek volledig garant is. Laat de bouwer deze huizen maar ex- ploiteeren zonder steun van overheidswege. Voorzitter merkt op dat de moeilijkheid juist zit in de tweede hypotheek. Vandaar dat het Rijk de particuliere bouwers wil helpen. De heer Pennings is eveneens tegen den bouw in verband met de huurprijzen der woningen. Na ampele besprekingen verklaart de raad zich bereid zijne medewerking te ver leenen tot dezen bouw, onder voorwaarde dat de aanvrage tot den bouw mede uit gaat van de beide heeren behoorende tot de N.V. Handelsmaatschappij de Wetering, waarbij de woningtypen zoodanig dienen te worden gewijzigd dat Type A wordt type B en type B wordt het type van den inspec teur, zoodat de huren belangrijk kunnen worden verlaagd. Hierna sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. De heer M. Hueting is te Utrecht geslaagd voor het examen tand arts, KATWIJK. Stand der werkloosheid. Opperlieden 22, grondwerkers 64, timmerlieden 31, met selaars 27, fabrieksarbeiders 8, kuipers 6, schilders 14, losarbeiders 113, landarbei ders 72, visschers 34, binnenschippers 8, stokers 11, varensgezellen 3, machinisten 2, machinebankwerkers 3, loodgieters 3, tuin lieden 3, molenaar 1, mandenmaker 1, autogeenlasscher 1, kok 1, kelner 1, scheep makers 4, letterzetter 1, chauffeurs 4, stu- cadoors 2, motordrijvers 1, winkelbedien de 1, straatmakers 2, behanger-stoffeerder 1, typograaf 1, banketbakker 1, dienstmeis jes 4, jongens 22, meisjes 24, totaal 497. LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. Schrijven van den minister van Sociale Zaken inzake te verleenen brandstoffen- toeslag over het tijdvak 27 October t.m. 28 Maart 1936. De Raad besloot wederom een brand- stoffentoeslag ad ƒ1.te verleenen aan ondersteunde werkloozen. De voorzitter zegt dat de afrekening met de bijz. scholen kan plaats hebben over het tijdvak 19311933. De kosten per leerling hebben bedragen ƒ9.46, berekend naar het openbaar onderwijs. De bereke ning is zoodanig dat de R.-K. school 120.60^ terug zal moeten betalen en de bijz. school met den Bijbel 164.52 toebetaald zal moe ten worden. Schrijven van de R.-K. Landarbeiders- bond waarin gevraagd wordt om weder een toeslag op de kasuitkeering te mogen ontvangen. De voorzitter bepleit dit ver zoek en de Raad besluit de toeslag te ver leenen. Begrooting dienst 1936. De commissie be last met het onderzoek stelt mondeling voor om de wedde van den heer M. Wit vliet, als schoonhouder van het Raadhuis met 25 te verhoogen. De oommissie dient geen rapport in, maar stelt voor de be grooting zooals ze werd aangeboden thans ook vast te stellen. De begrooting wordt dan vastgesteld. Gewone dienst: inkomsten en uitgaven 75.295.55. Kapitaaldienst. In komsten en uitgven 120. De heer Visser wijst er op dat nog niets is vernomen betreffende verlaging keur- loonen. De voorzitter zegt een onderzoek bij Ged. Staten toe. Ingekomen is een reclame tegen school geld van wed. R. A. tegen haar aanslag. Aangezien uit een beslissipg van den insp. der Dir. Bel. blijkt, dat zij onbelast is. De Raad besluit dan ook ontheffing te ver leenen. Van A. Treur is ingekomen een reclame tegen de straatbelasting. De burgemeester deelt mede dat B. en W. de meening zijn toegedaan, dat aangezien de eigendommen van den heer Treur zoowel aan openbaar vaarwater als aan een openbare weg is ge legen de aanslag gestand moet blijven. De raad besluit de reclame af te wijzen. Een Reclame van P. W. Lemmers, wordt even eens afgewezen. Als aftredend lid van het algemeen be stuur van de Stichting Drinkwaterleiding De Drie Gemeenten wordt herbenoemd de heer P. Rietdijk. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad aan den heer A. L. Theu- nissen te Zuid-Schalkwijk bij Haarlem een perceel rietland te verkoopen. De voorzitter deelt mede dat de heer Theunissen op dit perceel rietland een flink woonhuis zal bouwen. De heer Hoogervorst wijst er bij de rondvraag op, dat de verlichting aan de Geerdijk veel te vroeg en een andermaal veel te laat aan gaat. De voorzitter zegt toe de gemeente Ter Aar hierop te wijzen. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. NOOTDORP Belastingverlaging. Aan den bege- leidbrief bij de Memorie van toelichting op de begrooting ontleenen wij het vol gende: Hij mag een eenigszins verblijdend feit genoemd worden, dat de begrooting thans met eenige belastingverlaging kan worden sluitend gemaakt In de begrooting zijn, zooals de Memorie van Toelichting nader aanduidt, de opcenten op de personeele be lasting van 100 verlaagd tot 90 Toen eenmaal vaststond, dat belasting verlaging mogelijk was, kwam naar onze meening allereerst daarvoor in aanmer king de personeele belasting, omdat deze onafhankelijk van het inkomen geheven wordt, en door vrijwel een ieder, ook door de economisch zeer zwakken en de groote gezinnen, moet worden opgebracht en op genoemde categorieën des te zwaarder drukt. Na de beduidende verlaging der electri- citeitstarieven, waartoe ten vorigen jare besloten werd, stemt het verheugend, dat dat gedeelte der z.g. vaste lasten in deze gemeente op een ietwat lager niveau kan gebracht worden. Aldus wordt ook aan passing gekregen met de algemeene regee- ringspolitiek. Mocht de financieele toestand dezer ge meente blijven, zooals deze thans is, dan vertrouwt het College bij de begrooting 1937 weder met eenige verlaging der elec- triciteitstarieven te kunnen komen, welke intusschen niet hoog meer genoemd kun nen worden. Bovendien overweegt ons College ook de indiening van eenige voorstellen tot het verlagen van die belastingen, welke voor namelijk op de café's drukken. Wij hopen in staat te zijn daartoe in het voorjaar van 1936 te kunnen overgaan. OUDEWETERING. Reddingsbrigade. Het reddingsmate riaal, aangekocht door de reddingsbrigade, is thans op zijn plaats gebracht. Op tien verschillende punten zijn de dreggen en reddingshaken ter beschikking van het pu bliek, als het voor redding van drenkelin gen noodig is. De bewoners van de omgeving zullen goed doen, zich goed op de hoogte te stel len van de juiste plaatsen, waar het ma teriaal te vinden is, omdat het leven van een drenkeling kan afhangen van het feit dat dit materiaal spoedig ter plaatse is en gebruikt kan worden. Deze plaatsen zijn: 1. Aan de schuur van den heer C. van Tol, Huigsl. dijk; 2. Tegen het huis van den heer Jac. Droog; 3. Aan het hek van de christelijke school; 4. Op het schoolplein van de R. K. school; 5. Bij de sluis (aan de muur van het huis van Van der Poel); 6. In de poort tusschen den heer H. Klein en den heer P. v. d. Bosch. En te Nieuwe wetering: 7. Aan den muur van de asschuur; 8. Aan het huis van den heer J. van Iterson; 9. In de poort van de R. K. school; 10. Op het erf van den heer C J. Klerks. Het reddingsmateriaal wordt in de goede zorgen van het publiek aanbevolen. SASSENHEIM. Ernstige aanrijding. Zaterdagavond te ongeveer half zeven kwam de heer H. Elfrink op zijn fiets van de Poellaan afrijden om naar Sassenheim te gaan. Op hetzelfde oogenblik dat hij de Hoofdstraat wilde oprijden, kwam uit de richting Leiden een luxe auto aan, welke niet door Elfrink was opgemerkt. Een bot sing volgde. E. werd op straat gesmakt en kwam met zijn hoofd zoodanig op de straat terecht, dat hij een zware hersenschudding opliep. Dr. Hueber, direct ter plaatse, acht te overbrenging naar het St. Elisabeth- Gesticht noodzakelijk. Ten huize van den heer van Diemen werd de patiënt eerst van de Laatste H. Sacramenten voorzien. De toestand is zorgwekkend. WASSENAAR. Arm gebroken. De 20-jarige de K. uit Rijnsburg brak bij het stoeien op Maal drift, een arm. Hij begaf zich naar dr. Paanakker alwaar hem de eerste hulp is verleend. Vandaar is hij per taxi overge bracht naar het Acad. Ziekenhuis te Lei den. Huis- en Grondeigenaren. In Hotel „Bellevue" hield de Vereeniging van Huis- en Grondeigenaren en Bouwondernemers onder voorzitterschap van den heer J. de Haan een opbare algemeene ledenvergade ring. Na een kort openingswoord door dezen werd het woord gegeven aan Mr. Blom, advocaat en procureur alhier, tot het hou den eener causerie over het onderwerp: Hoe staat het met de vaste lasten en de I huurverlaging, vervat in het ingediende wetsontwerp. J Na de pauze werden door de aanwezigen diverse vragen gesteld en unaniem was de vergadering van oordeel, dat de ondergang van de huis- en grondeigenaren zeker wordt, wanneer het ontwerp zelfs ook maar gedeeltelijk tot wet zal worden verklaard. Hierna wordt de gewone vergadering af gehandeld. In de vacature van Mr. Verweij wordt hierop gekozen de heer Mr. Bloem en nadat bij de rondvraag nog enkele meer huishoudelijke zaken waren behandeld, volgde sluiting, nadat het Bestuur nog de toezegging had gedaan een ernstig protest te zullen laten hooren tegen het ontwerp- vermindering van vaste lasten. ZOETERMEER. Auto-ongelukken. Zaterdagnamiddag, omstreeks 5.30 uur, hadden alhier een tweetal auto-ongelukken plaats. Het 8-jarig zoontje van den heer S. werd in het Lage Einde door een automobilist uit Delft aangereden. Spelende kwam hij achter een andere auto vandaan. De auto mobilist, die spoedig stopte, kon niet ver hinderen, dat het ventje tegen de bumper zijner auto terecht kwam. Tengevolge hier van brak hij het rechterdij been. Dokter Palte, die de eerste hulp verleende, oor deelde overbrenging naar het Ziekenhuis St. Antonius-hove te Voorburg noodig. Den bestuurder der auto treft geen schuld. Op het erf van den landbouwer N. aan den Voorweg, had het tweede ongeluk plaats. Bij het keeren van een melkauto kwam het 2 1/2-jarig dochtertje van N. on der een der wielen. Met ernstige inwendige kneuzingen werd het kind opgenomen. Dr. Steur verleende de eerste hulp. Overbren ging naar Leiden naar een der ziekenhuizen werd noodig geoordeeld en aldaar ter ver pleging opgenomen. ZILK. Prijsjassen. In Café „Duinzicht" aan den Ruigenhoek werd Zaterdagavond ge jast om carbonade. Er waren 24 deelne mers. Na een aangenamen en vlot gespeel den wedstrijd werden prijswinnaars als volgt: le prijs M. Heemskerk en C. v. d. Meer; 2e prijs M. Ewijk en Th. Zuider duin; 3e pr. P. Okerse en Th. Hoogkamer; 4e pr. R. Bakker en P. de Groot; 5e pr. C. Bakker en Jac. Meiman; 6e pr. J. Ruig- rok en B. Kapteijn. UIT DE RIJNSTREEK AARLANDERVEEN. Dit jaar weer winkelweek. Het win- kelweekcomité en de middenstanders te dezer plaatse kwamen vorige week in open bare vergadering bijeen om te beraadslagen of dit jaar wederom een plaatselijke win kelweek zal worden georganiseerd. De voorzitter, de heer M. A. Hogeveen, bepleitte in de voorgaande vergadering het deelnemen aan de Mica-week. Daar de vergadering hier toen niet mee instem de, trad de heer Hogeveen uit het bestuur. De heer Th. Herr. tweede voorzitter, leid de deze vergadering, in zijn openings woord den wensch uitsprekende, dat door eenparige samenwerking wederom het Suc ces van vorig jaar geoogst zal worden. Na dat de secretaris, de heer Jac Boogaard, de notulen had gelezen der vorige vergadering volgde een breede discussie over de win kelweek en haaf onkosten, en niet minder over de schaduwzijde van het bonnen- stelsel. Sommige leden achtten het een ver keerde regel, dat bonnen werden gegeven op credietrekeningen.. Zij zouden dit wil len stellen uitsluitend op contante ver koop. Anderen zijn de meening toege daan, dat indien het bonnenstelsel alleen gebaseerd is op contante verkoop, men dan de gemaakte begrooting van inkom sten met minstens de half et moet vermin deren. De invloed is dan te groot op de prijzen, waarmede men voorzichtig moet zijn, want deze moeten, wil men goed sla gen, mooier zijn dan 't vorige jaar. Ten slotte besloot men crediet-rekeningen on der 't bonnenstelsel te laten vallen. Het in- leggeld werd evenals 't vorige jaar vastge- stceld op 2.00 per deelnemer met als verplichting van elke deelnemer een eere- prijs te schenken van minstens 1.aan waarde. Een nieuw systeem heeft men voor het winnen der prijzen ter vergadering voor gesteld, n.l. door in de winkelweek door notaris v. d. Kreke achter de nummers de prijzen te laten plaatsen. Te opluistering zullen beide muziekver- eenigingen „D. S. S." en „Excelsior" wor den aangeschreven om meerdere avonden per week een marsch te maken door het dorp. Ieder zorge in zijn eigen belang voor een mooie etalage, doch hiervoor is geen wedstrijd uitgeschreven. Het bestuur on derhandelt nog over een mooie attractie voor het publiek, waardoor dagelijks een prijs zal worden bescikbaar gesteld. Van de prijzen kan alleen verklapt worden, dat als hoofdprijs is gesteld een heeren- of da mesrijwiel. De verdere prijsverdeeling werd aan het bestutu: overgelaten. De winkelweek zal worden gehouden van 28 November tot 27 Dec. Voor ver dere werkzaamheden werd het bestuur ge- fachtigd. Wij wenschen den plaatselijken middenstand veel succes toe! HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI 299. Urenlang Dieven Piet PriL^el en Drejn Drentel dou> brengen op het strand. Ze hadden nog een stille hoop, dat het zeemonster misschien terug zou keeren. Maar toen de zon 's avonds bloedrood onderging hadden ze nog niets gezien. Toen stonden Piet en Drein op met tranen in hun oogen. 300. En terwijl de schemering viel, gingen Piet 1-.- ...el en Drein Drentel langs een stille landweg in de richting van de stad. Ze namen geen boot, geen trein en ook geen autobus. Maar ze liepenze liepen den geheelen nacht door. Het heele land was donker en toen ze thuis kwamen gingen ze meteen naar bed om alles te vergeten. Al hun moeite was voor niets geweest! SOSDS VSGSN UÜSNGSN VSLYAAaT 1

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10