Inval der justitie bij „Volk en Vaderland" Hij vermoordde zijn vriend DONDERDAG 31 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 De pers in beslag genomen WEGENS BELEEDIGENDE ARTIKELEN. De Officier van Justitie bij de Arron dissementsrechtbank te Utrecht, mr. A. N. Fabius, heeft gistermiddag beslag doen leg gen op de rotatiepers der N.V. Drukkerij v.h. L. E. Bosch Zoon, welke gebruikt wordt voor het drukken van „Volk en Va derland", weekblad voor Je Nationaal- Socialistische Beweging in Nederland. De inbeslagneming en verzegeling van de pers geschiedde door den Officier persoonlijk. Tevens is op de redactie van „Volk en Vaderland" proces-verbaal opgemaakt te gen drie redacteuren in verband met een vijftal artikelen in het laatste nummer van genoemd weekblad Naar wij vernemen houdt de actie der Justitie voornamelijk verband met een in het blad voorkomend entrefilet, waarin in den vorm van een advertentie „Voor spoe dige indiensttreding" gevraagd wordt „een nette Minister van Defensie enz", terwijl een aantal andere in het blad voorkomen de beleedigende uitlatingen aan het adres van de Regeering en openbare lichamen mede aanleiding vormden voor het ingrij pen der justitie. Naar het oordeel der regeering zouden termen aanwezig zijn voor een vervolging op grond van de bij de jongste wijziging van het Wetboek van Strafrecht ingevoeg de artikelen, waarbij de vervolging we gens beleediging. van overheidspersonen ook zonder klacht van den beleedigde mo gelijk is gemaakt en het beleedigen van bevolkingsgroepen strafbaar is gesteld. Omtrent de inbeslagname van de pers van „Volk en Vaderland" ontleenen wij aan de „Tel." de volgende bijzonderheden: Het zal ongeveer drie uur in den middag zijn geweest, toen op het redactiebureau de commissaris van politie, de heer Ha moen, en een inspecteur van politie ver schenen, die den hoofdredacteur wensch- ten te spreken. Toen zij door den hoofd redacteur werden ontvangen, verzochten zij hem mede te deelen, wie de auteurs wa ren van de advertentie, voorkomende op het eerste blad van „Volk en Vaderland" van de vorige week en een viertal artikelen die, naar het oordeel van de politie, be- leedigend waren voor openbare lichamen en verschillende overheirspersonen Toen de heer Van Lunteren weigerde de namen der schrijvers, voor zoover hij die kende, te noemen, vertrokken de com missaris en de inspecteur weer. Een waarschuwing. Na een uur ongeveer kreeg de hoofdre dacteur opnieuw bezoek, ditmaal van den rechter-commissaris, mr. H. P. I. M. Loeff, en den officier van justitie, mr. A. N. Fa bius, die den hoofdredacteur wederom on geveer dezelfde vragen stelden. De justitio- neele autoriteiten zeiden echter tevens, dat, zoo de hoofdredacteur de namen niet wenschte te noemen, alles in beslag zou worden genomen opdat men door een ge rechtelijk onderzoek zou komen te weten wie de schrijvers van de advertentie en de artikelen waren. Hierop noemde de heer Van Lunteren de namen der schrijvers van de artikelen. De heer Van Lunteren zeide echter niet den naam te weten van den steller der ad vertentie, daar deze overgenomen was uit „De Daad". Ook den naam van den schrij ver van een artikel, overgenomen uit „De Victorie", wist de heer Van L. niet mede te deelen. Dit artikel droeg den titel „Vis- schers in Nood". De justitie-autoriteiten wezen vervolgens in de verschillende arti kelen de zinsneden aan, die zij beleedigend achtten. Zij weigerden echter te zeggen, wat zij beleedigend vonden in het kant stukje, getiteld „Absolutie van A. B. K." Onderhoud met den heer Van Geelkerken, De „Tel." had in verband met het jus titioneel ingrijpen te Utrecht, ten opzichte van de N. S. B., een onderhoud met den algemeen secretaris der nationaal-socialis- tische beweging, den heer Van Geelkerken, juist toen deze functionaris op het punt stond in een besloten vergadering in het café Maatman, aan de Croezelaan te Am sterdam als spreker op te treden. Deze deelde mede, dat, na de aanvan kelijke weigering om de namen der schrij vers van de gewraakte artikelen te noemen, werd medegedeeld, dat met den sterken arm tot algeheele inbeslagneming van de bescheiden, welke de justitie voor dadelijk onderzoek noodig oordeelde, zou worden overgegaan. Na een kort respijt, dat de hoofdredac tie van „Volk en Vaderland" werd gela ten, heeft men toen medegedeeld, dat de schrijvers van de bewuste advertentie en artikelen in het laatste nummer van „Volk en Vaderland" waren de hoofdredacteur, mr. F. A. van Lunteren zelf, de redacteur mr. H. Reijdon en de heer Jan Hollander. Van deze mededeeling werd dadelijk pro ces-verbaal opgemaakt. Vervolgens werd op de officieele lastge ving, zoo vervolgde de heer Van Geelker ken zijn mededeelingen, den rechter-com- missaris en den officier van justie, die ver gezeld waren van eenige rechercheurs, den weg gewezen naar het gebouw waar „Volk en Vaderland" gedrukt wordt, namelijk de drukkerij der N.V. firma L. E. Bosch Zn. Oude Gracht 172176. Op last der justitie werden toen banden gelegd om de persen, waarop „Volk en Vaderland" gedrukt werd. Deze persfen werden vervolgens verzegeld, en voorzien van een gerechtelijke aandui ding, waarop stond: „In beslag genomen". De gewraakte artikelen. Wat behelzen nu de artikelen, vroegen wij den heer Van Geelkerken, waarop het optreden der justitie gevolgd is? In de eerste plaats, zeide hij, de z.g. ad vertentie op de eerste pagina van het be wuste nummer van Zaterdagavond. Dan zouden, zoo vervolgde de heer Van Geelkerken, de geïncrimeerde artikelen de volgende zijn geweest: Ten eerste dat, getiteld: „Uit den Praat hof' waarin een beschouwing over de zit tingen der Eerste Kamer van dit jaar voor kwam. Het tweede artikel droeg het opschrift: „Het roode gevaar", waarin tegen de hou ding der regeering in zake de sancties werd gefulmineerd. Voorts was er dan verder een artikel onder het opschrift „Visschers in Nood", waaraan de regeering aanstoot heeft geno men. Ten slotte was er nog een beschouwing in hetzelfde nummer, onder het hoofd „ab solutie van A. B. K.", met als onderkop „Het Hekelveld drukt alle misdadigers aan het hart", welk artikel dan ook belee digend zou zijn. Wegens al deze artikelen en uitlatingen werd het proces-verba al opgemaakt en is, daarop inbeslagneming der pers gevolgd, zeide de heer Van Geelkerken. Hij deelde ons nog mede, dat de leider der N. S. B., ir. Mussert gisteren met va- cantie afwezig was. De gewraakte advertentie. Wij laten hieronder den tekst volgen van de z.g. advertentie, gepubliceerd in „Volk en Vaderland" van 26 October, waar aan de regeering o.a. aanstoot heeft geno men: Voor spoedige in diensttreding ge vraagd een nette MINISTER VAN DEFENSIE b\j voorkeur R.-K. Staatspartij. Vak kennis onnoodig. Bij gebleken onge schiktheid overplaatsing naar een an der departement of goedbetaalde baan niet uitgesloten. Zonder prima aanbevelingen van H.H. Partijleiders, onnoodig zich aan te mel den. Salaris ƒ16.000 plus pensioen. Desgewenscht gratis plezierreisjes per marinevaartuig naar Indië of elders. Sollicitaties worden ingewacht onder het motto „Buitverdeeling" aan het Centraal Distributiebureau voor baantjes te 's-Gravenhage. Het UJD. en „Vova". „Volk en Vaderland" wordt sedert zijn ontstaan gedrukt bij de N.V. Drukkerij voorheen L. E. Bosch Zoon te Utrecht, die o.a. het „Utrechts Dagblad" uitgeeft. Tusschen de redactie en de administratie van „Volk en Vaderland" en de firma Bosch bestaat alleen een zakelijke relatie. Op 19 October j.L kwam het „U. D." in vergroot formaat uit, doordat op die da tum voor het eerst ee-i nieuwe rotatiepers in gebruik genomen werd. „Volk en Va derland" wordt thans nog gedrukt op de rotatiepers, die vroeger voor het „U. D." diende. Kan „Volk en Vaderland" verder verschijnen? De vraag, die zich bij deze inbeslagne ming onmiddellijk opdringt is of het nu mogelijk is het fascistische blad verder te doen verschijnen. Hierover bestaat een pre cedent, n.l. de inbeslagneming van de per sen van „De Tribune". Wanneer het den heer Mussert gelukt een drukker te vin den, die bereid is zijn drukkerij te riskee- ren en bij een eventueele tweede inbeslag neming ook zijn drukkerij te zien verwoes ten, zooals met de persen van de „Tri bune" gebeurde, dan zou „Volk en Vader land" inderdaad weer kunnen verschijnen. Wetenschappelijke Berichten DE TIL ANUS-MEDAILLE. In de groote gehoorzaal van de Univer siteit van Amsterdam hield gisternamiddag het Genootschap ter bevordering van Na tuur-, Genees- en Heelkunde onder groote belangstelling zijn jaarlijksche algemeene vergadering, waarin wat de openbare bijeenkomst betrof prof. dr. J. Clay een voordracht heeft gehouden over kosmische stralen en de Tilanus-medaille door prof. dr. P. R. Michaël aan dr. Chr. van Gelderen is uitgereikt. PROF. IR. J .A .G. VAN DE RSTEUR. Huldiging, ter gelegenheid van zijn TOslten verjaardag. Onder voorzitterschap van jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek hebben de heeren H. van Boeijen, ir. G. G. Bremer, prof. ir. G. Diehl, dr. Jan Kalf, prof .ir. M. J. Granpré Moliere, prof. A. W. M. Odé, dr. ir. J. H. Plantenga, prof. dr. ir. D. F. Slothouwer, jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje en ir. J. de Bie Leuveling Tjeenk zich vereenigd HET BLIJFT TOCH MAAR STORMEN Het is toch wel een opmerkelijk feit, dat al meer dan anderhalve maand lang het weer veel onstuimiger is dan in de meeste jaren. Wel is deze tijd van het jaar het normale stormseizoen, waarin gewoon lijk ook de zwaarste stormen voorkomen, omdat de eigenlijke oorzaak der stormen, een groot verschil in temperatuur tusschen de groote circulatiestroomen in den damp kring op het Noordelijk Halfrond, nu zijn maximale waarde heeft bereikt, maar het eene jaar geeft veel, het andere weinig stormen. Dit jaar zijn het er bijzonder veel en telkens, als wij denken, dat de weerstoestand nu eindelijk tot rust zal ko men, breken de stormen opnieuw los. Zoo ook weer de laatste dagen. Na een korte periode van betrekkelijke rust, brak Dins dag opnieuw een flinke storm los, die voor al in den avond en in den nacht van Woensdag weer zwaar is geweest. Er wa ren oogenblikken, dat de windkracht min stens zoo groot was als bij de laatste zwa re stormen, Gelukkig heeft deze storm niet zoo lang geduurd. De algemeene weerstoestand was bij de zen storm anders dan bij dien van Zater dag 19 October. Bij dien storm trok een buitengewoon diepe en mooi afgerende de pressie over de Noordzee, zonder dat zoo genaamde secundaire depressies van veel beteekenis waren. Bij den storm van Dins dag op Woensdag was het daarentegen een secundaire depressie, aanhangsel van een uitgestrekt depressiegebied over de Noor delijke helft van Europa, die dezen kort durenden storm in het leven riep. Van daar ook, dat wij bij dezen storm niet die snelle en diepe daling van den barometer hebben gehad, die wij bij enkele van de voorafgaande zwaarste stormen hebben kunnen waarnemen. Over de Noordelijke helft van ons we relddeel is de algemeene actie in den dampring den laatsten tijd weer sterk toe genomen. Dit wijst op meteorologische om standigheden, die over groote uitgestrekt heden en over lange tijden werkzaam zijn. Het valt dus te betwijfelen of spoedig een einde aan het onstuimige weer zal komen tot een comité om prof. van der Steur te huldigen op 30 October, zijn zeventigsten verjaardag. Daar een openbare huldiging niet in zijn geest zou zijn, heeft dit comité prof. van der Steur zijn opwachting ge maakt in zijn waning te Oosterbeek, in ge zelschap van een commissie uit oud-leer lingen, bestaande uit de bouwkundige inge nieurs P. H. N. Briët, G. C. Lange, H. van Oerle, A. M. de Rouville de Meux en H. T. Zwiers. In hartelijke bewoordingen heeft jhr. van Karnebeek verklaard, dat de vele vrien den, medewerkers en oud-leerlingen van prof. van der Steur in zijn feestdag een wel kome aanleiding hadden gevonden om te doen blijken van hun 'groote waardeering voor zijn persoon en zijn werk. Namens meer dan 200 deelnemers verzocht hij hem te willen poseeren voor een portret, te schilderen door een in overleg met hem aan te wijzen kunstenaar,, met de bedoeling dat dit een plaats zal vinden in de Technische Hoogeschool te Delft, waar zijn onderwijs zoo vruchtdragend was gebleken, het liefst in het gebouw van de afdeeling Bouw kunst, dat op zoo voortreffelijke wijze door hem is gerestaureerd en verbouwd. Namens den minister van onderwijs, K. en W., die door ambtsbezigheden was ver hinderd, bracht spr. de gelukwenschen van de regeering over en deelde mede, dat het de Koningin had behaagd prof. van der Steur te bevorderen tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. Nog andere aanwezigen voerden het woord. KERKNIEUWS Z. D. H. de Kapittel-Vikaris van het Bisdom van Haarlem zal alléén a.s. Woens dag audiëntie verleenen. SPORT VOETBAL De wedstrijd L. P. S. V.—L. B. G. De Huldigingswedstrijd L .P. S. V.Leid- sche Bakkersgezellen is door omstandighe den uitgesteld tot Dinsdagmiddag half vier op het N, B. L. O. terrein. SCHAKEN L. A. S.—CAÏSSA. In het Volksgebouw aan de Heerengracht werd gisteravond een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tusschen de Leidsche Arbeidersschaakclub en de onlangs alhier opgerichte schaakclub „Caïssa". Van weers zijden namen 13 leden aan den wedstrijd deel. De uitslag was: J. Koet(L.A.)F. J. B. v. Zuylen(C.) 1—0 J. LipsA. H. Hoger V2V2 J. CartonH. E. Christiaanse VaVt W. G. L. MonnéL. A. den Ouden 01 A. BlonkJ. A. de Mey 10 C. LigtvoetG. Horrée 10 W. BodryP. Jager 01 F. v. d. WijngaardJ. J. Epskamp 10 G. MarijtJ. G. Kaxdal 01 J. v. GeynenP. Vlugt 01 P. KruitD. Planjer 10 P. Bink—D. Vrij 1—0 F. BleyiH. M. de Koning 10 DEN CEEL VOOR DE RECHTBANK. Eerst getuige in anderer zaken, nu zelf verdachte. Vandaag is een jongen van 23 jaar voor de Bossche rechtbank verschenen, om zich te verantwoorden voor de misdaden, die hij op zijn geweten heeft. Dit zijn er heel wat. Een ervan houdt slechts zijdelings verband met de misdaden, die door de onderwereld van Oss zijn gepleegd. In den nacht van 9 November van het jaar 1932 heeft de wiel renner C. den caféhouder J. v. d. Pas koelbloedig vermoord, door een revolver op hem leeg te schieten. In de buurt van de woning van C. was enkele jaren terug een café gebouwd, waar v. d. Pas en zijn vrouw in kwamen wonen. C. maakte kennis met dèn kastelein en al spoedig ontstond een vriendschap tusschen de beide menschen. Ook tot de vrouw van den kastelein voelde de wielrenner zich aangetrokken. Eerst was 't een geevoel van medelijden, dat den jongen bezielde de vrouw werd door v. d. Pas zeer slecht be handeld later maakte een ander gevoel zich meester van hem en hij meende, dat hij de vrouw geen beteren dienst zou kun nen bewijzen, dan dat hij haar verloste van haar man. Langzaam rijpte bij hem het plan v. d. Pas te vermoorden. Op den avond van 9 November 1932, den dag, waarop v. d. Plas dertig jaar werd, deelde C. aan den kastelein mede, dat hij ergens een brandkast wist te staan, waar wel een en ander uit te halen zou zijn; als hij meeging, zouden ze den buit samen deelen. V. d. Pas ging op het voorstel in en even voor sluitingstijd verliet C. het café om zich naar huis te begeven. Zijn moeder was nog op; hij wenschte haar goeden nacht en ging slapen. Toen ook zijn moeder naar bed was gegaan, stond C. weer op, ging door de achterdeur naar bui ten, waar hij v. d. Pas aantrof. Samen gin gen ze op weg; ze moesten over een smal paadje: den Ceel liep voorop, v. d. Pas ach ter hem. Plotseling keert C. zich om, trekt een revolver, die hij bij zich had gestoken en schiet deze leeg op zijn vriend. Getrof fen door zes kogels stort deze neer en bloedt dood langs het pad. Z'n moeder merkte niets. C. ging terug naar huis en kwam zoo zacht binnen, dat zijn moeder er niets van gemerkt had, dat hij weg geweest was. Spoedig werd hij gearresteerd, doch zijn moeder, die hem thuis had zien komen en niet meer had hooren weg gaan, verklaarde dat hij den geheelen nacht thuis was ge weest. Tegen dit alibi was niets te doen en de politie moest C. weldra weer laten gaan. In Oss hebben de bekenden geweten, hoe de moord op v. d. Pas in elkaar gezeten heeft, maar ze hebben er natuurlijk niets van aan de politie gezegd. Als deze moord gewroken moest worden, zouden zij er zelf wel voor zorgen. C. echter werd hierdoor in de bende getrokken en al gauw werd hij een der aanvoerders. Vaak werd het werk verdeeld; de ouderen waren sluwer en meer uitgeslapen, zij maakten de plannen, maar voor werkjes, die kracht en handig heid vroegen, had men den Ceel noodig, die ook hoe langer hoe meer het initiatief nam en meehielp de plannen in elkaar te zetten. Den Ceel schrok nergens voor terug. Toen het zoover gekomen was, was hij iemand geworden, die nergens meer voor terugschrok. Overdag trok hij er met de fiets op uit om zich te trainen voor de wed strijden, doch deze trainingstochten waren slechts voorwendsel om het terrein te gaan verkennen. Als C. ergens was geweest op zijn trainingstocht en er was iets te halen, werd er enkele dagen later onder zijn leiding een overval gepleegd. Aan brand stichtingen en beroovingen heeft hij deel genomen. Hij schrok er niet voor terug een boerderij in brand te steken om bij de bu ren, die aan het blusschingswerk deelna men te gaan inbreken en stelen. Ofwel de bende nam deel aan het reddingswerk, en sleepte alles, wat bruikbaar was, als buit mee. Kapte zich een vinger af. Hij was een jongen met een wreed karak ter, die er niet tegen opzag zich een vin ger af te kappen om de premie van de ver zekeringen der kranten binnen te halen. Ook bij een van de andere leden van de bende, die zichzelf niet durfde verminken, heeft hij eens een vinger afgehakt. Een bewijs van wreedheid,- die nergens voor terugdeinst. Hoewel hij de aanvoerder van de bende is geweest, behoorde hij toch niet tot het eigenlijke milieu van Oss. Hij is van heel andere afkomst; zijn ouders zijn nette bur- germenschen, die met hard en eerlijk werk defh kost verdienen. Het ongeluk van den Ceel is geweest, dat hij in alles de eerste wilde zijn, dat hij wilde uitblinken en dat hij gevierd wilde worden. Voor zijn loopbaan als wielrenner was deze neiging een kracht, die hem in staat stelde tot prestaties, doch door deze zelfde neiging werd hij in de bende een kerel, die alles durfde en die altijd een beetje vermeteler was dan de anderen. Ook de eerste die iets losliet. Hij behoorde niet tot het Ossche milieu, waaruit de andere bende-leden voortkwa men. Daarom was hij ook niet zoo gehard in het zwijgen als de anderen. Hij is een der eersten geweest, die aan het praten zijn gegaan en omdat hij in de bende eén der voornaamsten is geweest, waren zijn getui genissen van overwegend belang voor de verdere nasporingen. Na hem zijn ook een aantal jongere lieden gaan praten. De oude geroutineerde kerels hebben hun mond gehouden, sommigen tot het laatste moment. Er zijn er bij, die nog niets hebben bekend, maar op getuigenissen van anderen en voor al van C. zijn zij veroordeeld. Ofschoon men zich wel eens afvraagt of zijn neiging om overal de voornaamste te willen zijn hem bij zijn bekentenissen niet af en toe parten heeft gespeeld. Totaal 8—5 UIT DE OMGEVING KATWIJK. Konijnenfokkersver. „Het Raskonijn". Bovengenoemde vereeniging hield een druk bezochte vergadering in Café Cen traal. Te 7.30 uur opende de voorz., de heer W. Varkevisiser, de vergadering met een hartelijk welkom toe te roepen, in 't bij zonder aan de 9 nieuwe leden, die deze vergadering voor het eerst bezochten. Het vraagprogramma voor de tentoonstelling, welken gehouden wordt op 1921 Dec. werd vastgesteld. Tijdens de pauze mocht de secr.-penn. reeds een aanzienlijk bedrag aan bekers en medailles ontvangen. Moch ten er nog vrienden zijn, die een prijs be schikbaar willen stellen, het adres van den secr.-penningm. is: P. Kuyt, Bestevaerweg 21, Katwijk aan Zee. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Het weer doet voor de tuinders veel in dezen tijd van het jaar. Men heeft het b.v. meegemaakt, dat op 22 Oct. het te veld staande door de strenge nachtvorst als verloren kon worden be schouwd. Zooals thans is ook een paar jaren geleden op 1 en 2 November ge beurd. In 1933 maakte een wervelstorm op 11 Nov. een einde aan de redelijke op brengst, doordat alles zoodanig bestoven was, dat het geen prijs meer kan opbrengen. Vorige week stond het er voor of een en anders zich door de nachtvorst herhalen zou. 't Is gelukkig best afgeloopen en het product heeft er weinig door geleden. Na dien werd het artikel bloemkool steeds duurder. Niet alleen ging de prijs naar bo ven, doch de maat werd allengs kleiner. In dit tijdvak werd voor z.g. 1ste soort van f 7.20 tot f 16.10 per 100 betaald. Tweede soort bracht van f 2.tot f 7.20 per 100 op. Er is de laatste dagen eenige vraag voor export en ook voor conservenfabrieken werden flinke partijen gekocht, 't Is daarom verklaarbaar, dat zulke hooge prijzen be taald werden. Roode en gele kool bleef duur, zal ook niet goedkoop worden. De prijs varieerde van f 11.70 tot f15.20 per 100 voor de 1ste kwaliteit. Ook voor groene kool goede vraag met prijzen van f4.10 tot f5.40 per 100. Kleine partijen bospeen gin gen vlug weg tégen f 6.30 tot f 7.20 per 100 bos. Waschpeen ging wel iets naar beneden doch niettemin bleef de prijs zeer behoor lijk, varieerend van f5.— tot f7.10 per 100 K.G. De allerbeste kwaliteit wordt be waard, omreden men in den as. winter een hoogere prijs verwacht vanwege de schaarschte van dit artikel. Door de vele regen is een zeer groo gedeelte van dit pro duct niet bewaarbaar. Andijvie was matig in prijs. Er behoefde echter niets door te draaien. Naar gelang van kwaliteit bracht dti product van f 0.60 tot f 1.40 per 100 op. Kroten, het geheele najaar al redelijk in prijs, gingen nog iets naar boven. Ook hiervan schijnt aanmerkelijk minder te zijn dan normaal het geval is. Steeds gaat het vlug weg voor prijzen van f3.40 tot f4.25 per 100 K.G. Een vrijwel ongekende prijs voor dit artikel. Ook uien werden iets duur der en brachten van f 2.20 tot f 3.per 100 K.G. op. Er kwam ook eenige vraag voor export, mogelijk daardoro verhooging van prijs. In aardappelen kwam geen verande ring; prijs van f 2.10 tot f 3.70 p. 100 K.G. ROELOFARENDSVEEN. Aanrijding. Gisteravond is de heer G. v. d. M. alhier, toen hij met zijn echtge- noote op den Langen weg wandelde, door een personen, auto bestuurd door den heer S. alhier, aangereden. De heer S. is vermoedelijk verblind door de lichten van een tegenligger, v. d. M. werd tegen den grond geworpen en bekwam op ver schillende plaatsen tamelijk ernstige kwetsuren. Hij werd naar een Ziekenhuis te Leiden vervoerd, doch kon zich, na ver bonden te zijn, weder huiswaarts begeven. VOORSCHOTEN. Aangehouden en bekend. In verband met de eenige weken geleden plaats gehad hebbende inbraak in een koffietent, waar bij voor een belangrijk bedrag aan sigaren en sigaretten werd ontvreemd, alsmede elders plaats gehad hebebnde diefstallen, zijn door de politie aangehouden en voor den Officier van Justitie geleid A. V., B. M. v. d. B. en P. A. uit S t o m p w ij k (L eids ch en dam); V. heeft inmiddels een volledige bekentenis afgelegd. Opgespoord. De politie alhier heeft opgespoord den dader van den diefstal van rij wielbelastingmerken bij de R.K. kerk alhier op 25 Augustus j.l. De dader, J. L. uit Leiden, is ingesloten in het politie bureau te Leiden en heeft volledig bekend.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6