STADS NIEUWS DONDERDAG 31 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 de allerheiligentocht van de graal. Weer trokken ze uitden storm trotseerend. Ditmaal een dag vroeger dan vorig jaar heeft de vrouwelijke jeugdbeweging voor Katolieke actie „De Graal" haar Allerhei- ligen-lichtstoet langs Leiden's singels doen trekken. Te half acht verzamelden de Graalle- den zich in de stemmige St. Leonardus- kerk aan den Haagweg, waar door den zeereerw. heer pastoor Ign. Smeets een lof werd gecelebreerd en een korte toespraak werd gehouden. Daarin wees pastoor Smeets op het doel van den Graallichtstoet en op het levensdoel van de vrouw, de Graalleden aansporend op het voorbeeld der Heilige Vrouwen, die den goeden strijd reeds hebben gestreden, voort te gaan, en het licht te verspreiden van het goede voorbeeld. Een koortje van Graalleden, onder lei ding van mej. Spronk, zong de lofgezan gen en na afloop klonk luidop het hulde- lied aan de Heiligste der Vrouwen. „Wees gegroet, o Sterre!" Na het Lof formeerde zich de lichtstoet op den Haagweg. Wild raasde de storm en de regen werd op den jagenden wind voort- gezwiept. Was het wonder, dat het licht van fak kel en lampion het in dezen ongelijken strijd moest afleggen? Maar de Graalle den lieten zich daardoor niet afschrikken. Ook met halve, desnoods zondeï verlich ting konden zij lichtdraagsters zijn, wer den zij ook lichtdrr.agsters door haar vol hardend voorbeeld van geloof en diepen godsdienstzin. Tezamen vereerend, biddend tot de heilige Vrouwen om licht in deze donkere tijden van ongeloof, schreden zij voort langs donkere singels en straten, in storm en regen, uitdragend haar jeugdig idealisme van vertrouwvol geloof. De tocht werd echter aanmerkelijk in gekort Zilveren professoraat prof. mr. E. M. Meyers. Zooals reeds eerder gemeld, zal het Za terdag a.s. 25 jaar geleden zijn, dat prof. mr.' E. M. Meyers, hoogleeraar in het bur gerlijk recht en in het internationaal pri vaatrecht aan de Universiteit alhier. alS zoodanig werd benoemd. Prof. Meyers heeft echter den wensch te kennen gege ven dezen dag ongemerkt te doen voorbij gaan. Huldiging Buziau. Sinds jaren is de Bouwmeester-revue (die een paar jaar uit Leiden is wegge bleven) bij uitstek de revue van Buziau geweest; hij was de centrale figuur, de map, die het publiek „trok". Dit jaar, het jubeljaar van Buziau, nu de Bouwmeester-revue weer met vlag en wimpel haar intocht zal doen in de Stads gehoorzaal, zal Buziau op geheel bijzon dere wijze de centrale figuur zijn. Niet alleen is het zijn jubileum en zal hij a.s. Maandag in de tweede voorstelling gehul digd worden, maar bovendien is zijn aan deel in de revue grooter dan anders. Voor de huldiging.heeft zich een comité gevormd onder eere-voorzitterschap van den burgemeester mr. A. v. d. Sande Bak- huyzen. Dit comité wil natuurlijk de hul diging van Neerlands besten humorist in Leiden zoo grootsch mogelijk maken en herinnert er nog eens aan, dat bijdragen gaarne worden ontvangen op gironummer 154400 van mej. v. Tricht, Rapenburg 76, presidente der V.V.S.L. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 6392. Kweekerij „Ornata", Noordwijk, Heerenweg. Kweekerij van cactussen en vetplanten. Uittr. E.: T. J. Jelgersma, Noordwijk aan Zee, dd. 1 Aug. 1935. Als inleiding der feestviering van het Elfde Lustrum der Leidsche Kappersclub „Hulp en Vriendschap" zal op 17 en 18 No vember a.s. een grooi Nationaal Kapcon- cours worden gehouden. Op dit concours zal o.m. de groote zilveren Federatie- wisselbeker verdedigd moeten worden. Nadere bijzonderheden zullen den lezers per advertentie worden bekend gemaakt. Begrafenis H. J. Popp. Deze week is hier ter stede overleden de heer H. J. Popp, die gedurende enkele jaren leeraar was aan de school van het Genootschap „Kennis is Macht". Hedenmiddag heeft op de begraafplaats Rhijnhoff de begfffenis van het stoffelijk overschot plaats gehad, waarbij o.m. aan wezig waren de heei-en H. D. M. Knol, directeur en A. J. Verbrugge, oud-directeur der school, verschillende collega's en af gevaardigden van enkele vereenigingen- gen. Aan de groeve werd het woord ge voerd door de heeren Knol en C. H. Zaayer, beiden namens Kennis is Macht. Prof. mr. J. M. van Bern melen heeft voor het Criminologisch Instituut alhier een voordracht gehouden over „De toereke ningsvatbaarheid uit het oogpunt der cri minologie. Gistermorgen te half elf is de 61-jarige J. V. op het Rapenburg zoodanig geval len, dat hij een bloedende verwonding aan het hoofd opliep. Door den E. H. D. werd de man naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. BOND VAN BEDRIJFS-AUTOHOUDERS IN NEDERLAND. In Zomerzorg vergaderden gisterenavond een groot aantal luxe verhuur- en taxi ondernemers, daartoe bijeen geroepen door den Bond van Bedrijfs-autohouders in Ne derland. Het doel van deze vergadering was, te komen tot een uniforme regeling en sta bilisatie van het bedrijf. In Breda is mo menteel zulk een regeling ingevoerd, welke heel goed voldoet. Een regeling zooals de heer F. C. Rietveld voorstelde lijkt een heel goede oplossing van de soms heer- schende mistoestanden. Vooral het publiek zal kunnen profitee- ren van deze regeling. De ondernemers zullen natuurlijk eenige offers moeten brengen, maar dit zal op den langen duur zijn vruchten afwerpen. De regeling, die de bond zich voorstelt komt ongeveer hierop neer. Burgemeester en Wethouders van een plaats kunnen verbieden, een motorrijtuig aan het publiek al of niet tegen betaling aan te bieden. Onder deze motorrijtuigen wordt bedoeld deze, die ruimte bieden aan meer dan zeven personen, buiten den be stuurder. Deze bepaling geldt niet voor over heidsmotorrij tuigen. Een schriftelijke vergunning zal alleen worden uitgereikt aan degenen, die vol gens oordeel van B. en W. voldoen aan zekere eischen, o.a. als blijkt, dat de aan vragen de. beschikking heeft over een ga rage en dat het bedrijf als een verhuurbe drijf is te beschouwen. In de wagenvergunning moeten alle ge gevens vermeld worden, die betrekking hebben op het motorrijtuig, zooals num- merbewijs, fabrieksmerk, motor- en chas sisnummer enz. Deze vergunning moet steeds op eerste aanvraag van de politie vertoond v. orden. In deze 'oe-h ijfs vergunning worden be halve de nader door B. en W. te stellen re gelen, de navolgende voorwaarden opge nomen. a. de vergunninghouder mag motorrij tuigen niet aan derden ter exploitatie in bruikleen of in huur geven, noch in het al gemeen derden op eenigerlei wijze in de gelegenheid stellen als zelfstandig exploi tant van een of meer motorrijtuigen op te treden; t>. De door den vergunninghouder te be zigen motorrijtuigen moeten vanwege Bur gemeester en Wethouders zijn goedgekeurd; herkeuring kan geschieden, indien dit in verband met den toestand, waarin het mo torrijtuig verkeert, aan Burgemeester en Wethouders wenschelijk voorkomt; c. De vergunninghouder moet voor elk zijner motorrijtuigen tegen de geldelijke gevolgen van wettelijke aansprakelijkheid jegens derden en inzittenden zijn verze kerd ten genoege~ van Burgemeester en Wethouders; d. De motorrijtuigen, welke een vaste standplaats op den openbaren weg inne men, moeten voorzien zijn van een door Burgemeester en Wethouders vastgesteld 'j kenteeken (blokband) en volgnummer en i van een juist aanwijzenden en goed zicht- j baar aangebrachten taxameter; e. De motorrijtuigen, welke geen vaste j standplaats op den openbaren weg inne- j men, moeten voorzien zijn van een door Burgemeester en Wethouders vastgesteld kenteeken (schild) en mogen verder geen uiterlijke kenteekenen voeren, behoudens een aanduiding van den naam der garage en telefoonnummer; f. Als bestuurder van een motorrijtuig mogen slechts dienst doen personen, die in het bezit zijn van een bestuurdersvergun- ning, verstrekt door de politie op schrifte lijk verzoek van den vergunninghouder. Aan dezé bestuurdersvergunning kunnen door de politie verschillende voorwaarden worden verbonden. Deze vergunning wordt niet verstrekt aan personen, die niet te goeder naam en faam bekend staan, bene den de 21 jaar oud zijn of onbekwaam of ongeschikt geacht worden. Indien de poli tie de bestuursvergunning weigert of in trekt, kan de bestuurder binnen 5 dagen, nadat hij de mededeeling van de wijziging of intrekking heeft ontvangen, bij Burge meester en Wethouders in bei-oep komen. Dit is in 't kort het reglement zooals de bond zich dit voorstelt. Deze regeling in haar geheel zal van deze of gene zijde eenig verzet uitlokken, maar toch zullen het publiek zoowel als de ondernemers zich bij zulk een regeling wél gevoelen. Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat het vast te stellen uniforme "tarief binnen een ieders bereik zal liggen. De uiteenzetting van den heer Rietveld had een dankbaar gehoor. Na afloop vond een geanimeerde gedachtenwisseling plaats, waarin de verschillende vraagstukken naar genoegen werden beantwoord. De Leidsche Beiastinig Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand 10.306.25 aan den Rijksontvangers afgedragen, be nevens 1579.25 aan den Gemeente-Ont vanger. Het dagelij ksch bestuur is thans als volgt samengesteld: J. H. Schüller, voor zitter; J. H. Nijhuis, secretaris en J. G. Valkenburgh, kassier. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen binnen 4 we ken na dagteekening ten kantore van den dienst, Nieuwe Rijn 22, moeten worden in geschreven. In de gisteravond gehouden ledenverga dering van de afdeeling Leiden van de Li berale Staatspartij de Vrijheidsbond is ge kozen tot voorzitter der afdeeling in de vacature prof. Eerdmans, mr. A. J. Romijn. Voorts werden als bestuursleden gekozen de heeren A. N. Ballego, A. L. Boot en R. van Hasselt. DOODELIJK ONGELUK OP ZUIDSINGEL. Jongen van een vrachtauto gesprongen. Hedenmiddag te half één zat een 14- jarige jongen J. B, op een vrachtauto van de firma v. d. Heijer uit Oegstgeest, be stuurd door V. v. d. B. Op den Zuidsingel sprong hij plotseling van„den wagen, ge raakte er onder en was op slag dood. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. R. K. VOLKSBOND. Pater E. van der Snoek over: Leekenapostolaat. Het bestuur van den R. K. Volksbond al hier heeft zijn leden dezen winter een serie van ontwikkelingsavonden als winterpro- gramma toebedacht. En de eerste schotel van deze even leer zame als aangename winterkost werd gis teravond aan een bijna volle zaal met Volksbondsleden opgediend. Het was de weleerw. Pater E. van der Snoek OFM., die op dezen eerste ontwik kelingsavond sprak over;: „Nieuwe tijden, nieuwe plichten." Circa 8.15 uur werd de bijeenkomst ge opend door den voorz. den heer J. H. Nij huis die alle aanwezigen welkom heette en speciaal den zeereerw. Pater v. d. Snoek. Spr. hoopte, dat de volgende avonden even veel belangstelling zullen hebben. Hierna deelde spr. mede, dat verschil lende cursussen dezen winter zullen wor den gehouden., waarover later uitvoerige mededeelingen zullen worden gedaan. Ook over den wederopenstelling der zaal voor de werkloozen, deed de voorzitter eenige mededeelingen. Hierna was het woord aan den weleerw. Pater E. van der Snoek met: Nieuwe tij den, nieuwe plichten. Spr. begon met het ideaal van Paus Pius XI: het leeken-apostolaat, de kath. actie, ,het groote redmiddel om de aanvallen op de Kerk af te slaan. Spr. wil aantoonen dat Kath. Actie een eisch is van onzen tijd en hoe de Paus zich deze katholieke actie voorstelt. De groote nood, aldus spreker, komt voort le uit den socialen nood en 2e uit geestelijke verwarring. Het socialisme zocht eerst verbetering alleen op sociaal stoffelijk terrein en mist 't juiste inzicht en is te eenzijdig gericht naar het stoffelijke. Echter alleen een gods dienstig vraagstuk is het ook niet. Noodig is een algeheele omkeer ook van het maatschappelijk leven. Jacques Mari- haus, de Fransche philosoof, zeide dit reeds een tiental jaren geleden en in zijn „Q. A." verklaarde de Paus zich vijf jaar later daar mee eens. De sociale ellende, veroorzaakt door een verkeerd kapitalistisch stelsel, vernietigt tal van zielen en daarom verwerpen wij dat stelsel in naam van Christus. De samenleving moet zoo zijn, dat men Christelijk kan leven. Alleen met Gods dienst is alles niet te herstellen, er moet een nieuwe vorm komen voer het maat schappelijk leven om Christelijk te kunnen leven. Maar een betere maatschappij is onmo gelijk als niet eerst de verhouding tot God wordt hersteld- Met een citaat van Gorki's „Nachtasyl" geeft spr, dan een beeld van den modernen mensch los van God. De mensch heeft God noodig, de mensgh zonder God wordt een dier, een voor wie geen naastenliefde, hu welijkstrouw en geen enkel edel goed be staat. Hoe moet dan een samenleving van zulke menschen zijn? vraagt spr. Tot slaven, wier lot duizendmaal vreese- lijker was dan van den tegenwoordigen werklooze, bracht Christus de boodschap, dat zij kinderen Gods waren en dat was het begin van het herstel der samenleving. Spr. behandelde dan het Christelijk leven der Middeleeuwen, dat tot centrale ge dachte had: God wil het en waar voor de gilden de bepaling gold, dat gezellen en meesters door hun arbeid moesten worden geheiligd. Vanaf de 16e eeuw verandert de opvat ting der geeesten, ómdat men het leven begon los te maken van God. En zooals de zonde, heeft ook dit zich zelf gestraft. Nu, na vele slagen, komt er kentering. Bij de beteren komt het bewustzijn terug, dat zij moeten leven gewend naar God. Daartegenover de Godshater, die den mensch poogt terug te houden van den weg naar God. Wij staan op dat keerpunt der geschiedenis en de geschiedenis gaat niet buiten ons om. Daarom is voor ons lee kenapostolaat een dringende eisch van de zen tijd. Het leekenapostolaat is zoo oud als de kerk. Spr. toont aan, dat de priesters zon der de hulp der leeken staan voor 'n haast onmogelijke taak, en zet dan uiteen, wat Leeken-apostolaat en Katholieke Actie be- teekent nl. het brengen van een nieuwen geest, medewerken aan het zendingswerk der Kerk. Geen nieuwe vereeniging dus, maar een nieuwe geest en spr. zet dan uit een, hoe die nieuwe geest in ieders leven moet worden opgevat. De Kerk is niet al leen Paus, Bisschoppen en priesters, maar ook de leeken. En in die Kerk is een taak voor ieder lid, dat bewust moet werken aan het uitdragen van Christus' Koning schap in de wereld. En zoo gezamenlijk in de bestaande organisaties een georgani seerd Apostolaat. Vervolgens moet 't zijn een hiërarchisch georganiseerd Apostolaat, dat is in harte lijke samenwerking met de geestelijke overheid, dus volgens de richtlijnen van onzen geestelijken opperherder. Hoe moeten de vereenigingen worden bezield met de geestdrift van het Aposto laat? D.at moet langza'am geschieden. Eerst een kern in iedere organisatie van welke het vuur zal overslaan op anderen. Katholieke actie is de eisch van den tijd. Op dit oógenblik der wereldhistorie heb ben wij een taak te vervullen. Ook wij al len moeten naar Jezus' woord ons licht laten schijnen voor de menschen. Spr. vraagt of vele andersdenkenden niet den weg kunnen vinden naar de Kerk door onze schuld? Laat zien dat ge gelooft in de Voorzie nigheid van den Vader daarboven, dat zal velen troosten en bemoedigen. Zoo moet ge het licht laten schijnen. Dat is een heerlijke taak. Uw werk zal U op den grooten dag der afrekening worden uitbetaald. Spr. eindigde met een beschrijving van het graf van Sint Petrus, waarbij vier beelden staan: Andreas, Longinus, Helena en Veronica. Een daarvan was priester. Dat symboliseert de samenwerking van allen, leeken en priesters, tot heil der wereld. De heer J. H. Nijhuis dankte Pater v. d. Snoek hartelijk voor deze begeesterende rede. Spr. hoopt dat de volgende avonden even velen zouden komen luisteren om te bereiken wat voor ons noodzakelijk is. Spr. hoopte ook dat de Pater nog eens voor de werkloozen zou willen spreken. Hierna sprak de geestel. adv. Prof. A. Cleophas, die inmiddels ter vergadering was gekomen, nog een kort en hartelijk woord van opwekking voor het deelnemen aan en putten uit de geestelijke schatten van onze godsdienst en overtuiging. Van deze schatten kunnen wij in onze armoede nog genieten op onze ontwikkelingsavon den, die spr. .dan ook van harte aanbeval. Met een woord van dank aan den geest, adviseur voor zijn opwekkende woorden en met den Chr. groet werd deze zeer goed geslaagde eerste ontwikkelingsavond ge sloten. Zilveren jubileum Coöp. Boerenleenbank. Morgen zal het vijf en twintig jaar gele den zijn, dat de Coöp. Borenleenbank al hier werd opgericht. Tevens herdenkt de heer W. Bink het feit, dat hij vanaf de oprichting bestuurs lid en later voorzitter is geweest, terwijl de heer W. van Oeffelen 25 jaar als lid en later als voorzitter van den Raad van Toe zicht heeft zitting gehad en de heer Tj. Kuipers al die jaren als kassier aan de bank is verbonden. De herdenking van deze jubilea zal op Donderdag 5 November plaats vinden. Twee jubilea bij de Meelfabriek „De Sleutels". Morgen zullen bij de N.V. Meelfabriek „De Sleutels" twee jubilea worden her dacht. De heer A. van Es zal op dien dag 40 jaar aan genoemde fabriek werkzaam zijn in de afdeeling wasscherij terwijl de heer C. Pikaar zijn zilveren jubileum zal her denken als walsenvoerder in deze fabriek. LAATSTE BERICHTEN BURGERLIJKE STAND leiden. Geboren: Jacoba d. van J. de Gans en G. Dekker Wilhelm Cornelis Huber- tus z. van H. P. v. d. Meif en J. K. Sicking Pieter z. van J. Koppendraaier en L. Kort Cornelis z. van M. J. v. Kuijk en A. H. du Chatinier r- Johannes Adrianus z. van C. P. v. d. Berg en C. M. C. v. d. Voort Carolina d. van G. v. Oosten en J. Goedhart Robert z. van L. v. Hoeken en A. D. Muller. Ondertrouwd: Th. P. J. Spiegeler jm. 29 j. en B. M. Warmerdam jd. 33 j. W. F. Kukler jm. 25 j. en H. M. Schulte jd. 26 j. Chr. v. d. Linden jm. 26 j. en J. C. Meijers jd. 20 j. Gehuwd: L. Bekooij jm. en C. J. Dis- sevelt jd. B. J. Selier jm. en T. Luitjes jd. J. Siere jm. en A. C. Wielinga jd. J. B. Viele jm. en E. C. M. Alofs jd. Overleden: M. den Dekker d. 29 j. W. KerkvlietAlkemade wede. 84 j. C. J. Mandersv. d. Heuvel vr. 44 j. BISCOPEN. Trianon: Goedgekeurd. Lido: Goedgekeurd. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Roxy: Goedgekeurd voor volwassenen. TELEGRAMMEN De Ossche misdrijven De Bossche Rechtbank heeft uitspraak gedaan in de Ossche zaken, welke op 17 Oc tober zijn behandeld. De 22-jarige arbeider A. J. Otten en de 19-jarige schoenmaker P. A. Schuurman, tegen wie onderscheidenlijk 5 en 2 jaar gevangenisstraf was geëischt wegens den overval in de woning van den landbouwer Van Bergen te Oss, werden veroordeeld tot resp. 3 en 1 jaar gevangenisstraf. De directeur van de Ossche wielerbaan J. W. A. Verhoeven, tegen wien wegens uitlokking van de brandstichting in het paviljoen dier baan 3 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorl. hechtenis was ge- eischt, werd veroordeeld tot 2 jaar gevan genisstraf. ,N.N. Schuyer, arbeider te Oss, eveneens medeplichtig aan deze brandstichting kreeg 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Te gen hem had het O. M. 4 jaar geëischt. Wegens de inbraak van 14 op 15 Juli 1934 te Heeswijk, gepleegd in de woning van K. Weideman, hoorden de 29-jarige arbei der A. H. den Brok en de 30-jarige arbeider M. v. Orsouw elk 8 jaar gevangenisstraf eischen. Uitspraak 6 jaar met aftrek van preventieve hechtenis. C. H. H. den Brok, mede schuldig aan deze inbraak, werd veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden met aftrek van prev. hech tenis. De eisch was 3 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Op den onbewaakten overweg in den Nulandschen polder is een vrachtauto van de firma Hoogevoort uit Rotterdam door een electrische trein gegrepen. De 18-jarige chauffeur J. Strijdhorst uit Rotterdam werd levensgevaarlijk gewond. De 32-jarige P. v. d. Gaag, die bij den chauffeur in de ca bine zat, werd ernstig gewond. Beide slachtoffers zijn naar het ziekenhuis te Rotterdam overgebracht. COMMISSIENOTEERING BOTER. De Commissienoteering voor Nederland- sche boter is heden vastgesteld po 63 ct. per K.G. De heer Bückmann wordt geschiedschrijver De Regeeringscommissaris voor den Zui- velsteun, de heer L. Bückmann, die naar men weet op 1 December a.s. als zoo danig zal aftreden zal o.m. worden be last met de teboekstelling van de geschie denis der crisiswetgeving. Daar de heer Bückmann van het begin af de crisismaatregelen heeft helpen op bouwen, mag verwacht worden, dat een samenvatting zal worden verkregen, die groote waarde zal blijken te bezitten. GROOTSTE BOMBARDEMENTSVLIEG TUIG DER AMERIKAANSCHE LUCHT MACHT NEERGESTORT. NEW YORK, 31 October. (A.NP.) Een viermotorig bombardementsvliegtuig van 15 ton, een der grootste landvliegtui- gen van het Amerikaansche leger, is gis teren tijdens een proefvlucht te Dayton in Ohio neergestort en verbrand. De be stuurder majoor Ployer Hill, een der oud ste püoten van het Amerikaansche leger, werd gedood en de vier overige inzitten den werden gewond. AMERIKAANSCH VERKEERS VLIEGTUIG NEERGESTORT. NEW YORK, 31 October (A.N.P.) Gisteravond is nabij Cheyenne in den staat Wyoming een verkeersvliegtuig van de United Airlines omlaag gestort. Het toestel viel op een berg en ontplofte. Vier personen kwamen om het leven. DE AARDBEVING IN COLOMBIA. QUITO, 31 October. (A.N.P.) De aard beving, die Zondag j.l. het gebied langs de grens van Colombia heeft geteisterd, heeft, naar thans gemeld wordt, de stad Santa "Ana geheel vernield, terwijl te Yacuanquer vijf personen werden gedood. ZUURSTOF-ONTPLOFFING IN EEN KOELHUIS. Achttien dooden en negentig gewonden. TOKIO, 31 October. (A.N.P.) In een koelhuis te Sjirahama in de prefectuur Sjiba zijn in den afgeloopen nacht twee zuurstofcylinders ontploft, waardoor brand in de fabriek ontstond. Bij de blussching had de brandweer met ernstige moeilijk heden te kampen. Bij de ontploffing wer den 18 arbeiders gedood en ruim 90 ge wond, waarvan dertig ernstig. DOKTERSVROUW ONTVOERD. DETROIT, 31 October. (A.N.P.) Een vooraanstaand medicus te Detroit, dr. J. H. McGraw, heeft gisteravond bij de po litie aangifte gedaan, dat zijn vrouw na dat zij het huis had verlaten om te gaan winkelen, door bandieten zou zijn ont voerd. ytAPf;.J gouda, 31 Oct. Vee. Ter veemarkt wer den heden aangevoerd 1669 stuks, waarvan: 79 slachtvarkens:- vette 2323.5 cent en Londeqsche 17—18 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 333 magere varkens, prijzen f 20—32, 1180 biggen f 9—12, 4 runderen f 100—140, 51 nuchtere kalveren f 49, 1 lam, 21 bokken of geiten f 26 per stuk. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 354 partijen kaas le kwal. met rijksmerk f 2526, 2e kwal. met rijksmerk f 22—24, zware f 29 per 50 kg. Handel matig. Boter. 226 ponden boter. Goeboter 85 90 cent, weiboter 8085 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 55.000 stuks, kippen eieren f 5.005.50, kleine kippeneieren f 3.254.25 en eendeneieren f 2.503.00 per 100 stuks. Handel vlug. WISSELNOTEERINGEN AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59 26 Londen 7.24 "8 New York1.473/s Parijs 9.71 Brussel 24.81 Zwitserland 47 87 Milaan 12. Madrid 20.15 Oslo86.40 Kopenhagen32.35 Stockholm 37.37'/2 Praag6.10 Weenen Boedapest Prolongatie 3 1/23 1/4%

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3