DONDERDAG 31 OCTOBER 1935 Ut LtlDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BUIIG. DE BILT SEINT: Krachtige, tijdelijk afnemende Zuid-Wes telijke tot Westelijke of Noord-Westelijke wind, meest zwaar bewolkt met opklarin gen, waarschijnlijk nog regenbuien, iets kouder. Hoogste barometerst.: 765.7 te Boedapest. Laagste barometerst.: 719.7 te Thorshavn. Het onstuimige weer blijft in onze omge ving nog aanhouden. De depressie, welker kern gisteren tusschen IJsland en de Brit- sche Eilanden was gelegen, heeft zich nog verder uitgediept en is Oostwaarts getrok ken, zoodat haar centrum zich thans ten Noord-Oosten van de Faroër bevindt. In- tusschen heeft de hoogedruk over Zuid- Frankrijk, de Golf van Biscaye en Spanje sterk aan beteekenis verloren, daarentegen breidt zich over Centraal-Europa een ma ximum uit. Ronde de depressie blijven krachtige tot stormachtige winden waaien. De lucht is er meest zwaar bewolkt, plaat selijk valt regen. De sterke Zuid-Wester luchtaanvoer heeft in bijna geheel West- Europa stijging van de temperatuur ver oorzaakt. Op vijfduizend meter hoogte was het hedenmorgen boven ons land 9 graden Celsius warmer dan gisteren. Over het Noorden van de Britsche Eilanden werd het flink wat kouder. Ook ten onzent is bij ruiming van den wind wèl eenige tempe ratuurdaling te wachten, terwijl het alge meen karakter van het weer nog buiig blijft. LUCHTTEMPERATUUR. ,13.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS CA. Van Donderdagnamiddag 5.06 uur tot Vrijdagmorgen 6.23 uur, van Vrijdagna middag 5.04 tot Zaterdagmorgen 6.25 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Vrijdag: 1 November voorm. 5.16 uur en nam. 5.37 uur, op Zater dag 2 November voorm. 5.58 uur en nam. 6.22 uur. Scherpe rede van Kellogg. De oud-staatssecretaris en oud-rechter in het Internationale Hof te Den Haag frank E. Kc-llogg verklaarde te St Pau! in Min nesota in een door het geheele land ver spreidde radiorede, dat de Vereenigde Staten tezamen met andere landen Italië wegens flagrante schending van de souve- reiniteit eener andere natie moesten en konden behandelen als aanvaller. Daar voor diende Italië te worden veroordeeld en men moest de scherpste maatregelen te gen dit land nemen. DE BETREKKINGEN TUSSCHEN DE NEGER-REPUBLIEK LIBERIA EN ITALIË VERBROKEN. LONDEN, 31 October. (A.N.P.) Uit Mon rovia, de hoofdstad van den Afrikaanschen Neger-republiek Liberia, wortd gemeld, dat de minister van buitenlandsche zaken Simpson heeft medegedeeld, dat de Ita- liaansche zaakgelastigde, Tomase, in Maart van dit jaar de republiek een vriend- schaps- en hand els-verdrag heeft voorge steld waarbij aan Italiaansche burgers ge lijke rechten zouden worden verleend als aan de burgers van Liberia. Toen de re geering van Liberia dit weigerde, heeft To mase onmiddellijk het Italiaansche consu laat gesloten en is naar Rome teruggekeerd. Sindsdien zijn alle betrekkingen tusschen beide regeeringen verbroken. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Letteren en Wijsbe geerte, op proefschrift getiteld: „Pan theïsme en monisme in de Javaansche Soeloek-litteratuur", de heer P. J. "Zoet mulder, geboren te Utrecht (cum laude); idem, tot doctor in de Wis- en Natuur kunde, op proefschrift getiteld: „De con tinu integraal van Perron", de heer L. Lips, geboren te Sawah-Loento. Geslaagd: doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heer W. J. van Es, Den Haag; candidaatsexamen Indisch Recht de heer A. N. Fischer, Den Haag. =3 KOOPT BIJ HEN, DIE IN UW DAGBLAD ADVERTEEREN RECHTZAKEN De Ossche misdrijven Vandaag wordt de vijfde strafzitting van de Arrondissementsrechtbank te 's-Herto- genbosch gehouden, ter berechting van de misdaden der Ossche bende. Dezen dag is de toeloop van het pu bliek, zoowel voor het Paleis van Justitie als in de rechtzaal, grooter dan ooit. Door den ernst der zaken die voor zullen komen, is dit te verklaren. De roofoverval te Uden. Het eerst wordt behandeld de zaak te- den den 23-jarigen Johannes Petrus Cee- len, den 23-jarigen opperman Hendricus Adrianus van der Putten, den 20-jarigen fabrieksarbeider Petrus Wilhelmus de Bie en den 23-jarigen landbouwer Anto- nius Johannes Hendriks, bijgenaamd „De Jonge Toon de Soep", terzake van den in den nacht van 20 op 21 Februari 1934 te Uden gepleegden roofoverval in de wo ning van het echtpaar Bouwman. Volgens de dagvaarding hebben zij zich tot deze woning toegang verschaft door inklimming door een gat in het dak en door een gat in een muur, terwijl zij den diefstal van een geldbedrag van 1900 deden vergezeld gaan en volgen door ge weld tegen den 65-jarigen landbouwer Bouwman en zijn 55-jarige echtgenoote, hierin bestaande, dat zij beiden geslagen, vastgegrepen en vastgebonden hebben. Van der Putten „De Rut", die rap van tong is, legt een vlotte bekentenis af. Hij vertelt, dat hij in contact is geko men met Ceelen, Hendriks en Piet de Bie. Ceelen had van een persoon, dien hij niet kende, inlichtingen gekregen, dat er bij Bouwman iets te stelen was. Met z'n vieren zijn zij daar des nachts naar toe gegaan. Verdachte zelf had eerst op de deur geklopt, doch er werd niet open ge daan. Toen heeft hij met Hendriks in het dak een gat gemaakt en daardoor zijn zij naar binnen geklommen. De president vraagt hem dan, wie de vrouw heeft vastgegrepen. De Rut zegt, dat hij de vrouw had vast gegrepen, terwijl Piet de Bie zich met den man bemoeide. President: „U hebt onder een plavuis in de kast het geld gevonden. Hoe wist u dat het daar lag?" De Rut antwoordt, dat hij dat wist van den verdachte Hendriks. In de woning van Frans Ceelen hadden zij het geld ver deeld. Ieder kreeg ƒ450. De verdachten Hendriks en Piet de Bie legden eveneens een bekentenis af. Ceelen zeide, dat wat De Rut had ver teld de volle waarheid was. Hij had inlich tingen gekregen van den verzekerings agent Kooien en daarop werd besloten, daar een inbraak te gaan plegen. Het getuigenverhoor. Het getuigenverhoor werd begonnen met Peter van den Beek, opperwachtmeester van de marechaussee te Uden, die een on derzoek ter plaatse heeft ingesteld. Getuige gaf een relaas van hetgeen hij in de woning van Bouwman had gezien. Alles lag overhoop, terwijl er een groote vernieling had plaats gehad. Ook een touw heeft getuige gevonden, waarmede Bouw man was gebonden. De 65-jarige landbouwer W. Bouwman uit Uden was wakker geworden van het lawaai, dat in zijn woning werd gemaakt. Toen hij ging kijken, werd hij door twee gemaskerde personen besprongen, die hem vroegen: „Waar is je geld?" Toen getuige zich verzette, werd hij vast gebonden, waarna de bandieten het huis doorsnuf felden. Getuige zag nog, dat een der ban dieten zich met zijn vrouw bemoeide. Wie deze personen waren, wist hij niet. Toen heeft hij gezien, dat een der bandieten een blikken doos onder een plavuis wegnam. Daarin zat het geld, een bedrag van 1900 gulden. Desgevraagd door den president ver klaarde de getuige, de verdachten niet te herkennen als de personen, die in zijn wo ning zijn binnengedrongen. Ook de- ver dachten herkennen den man niet, behalve Ceelen, die zeide, dat hij hem goed ken de. De vrouw van den vorigen getuige, mejuffrouw BouwmanKellner, kwam de verklaringen van haar man bevestigen. Requisitoir. De Officier van Justitie mr. Van Ever- dingen, requisitoir nemend, zeide, dat door de bekentenissen van de verdachten en de verklaringen van de getuigen volkomen be wezen is. wat ten laste is gelegd. De ver dachten moeten dus worden veroordeeld. De moeilijkheid zit in het opleggen van de straf. De roofoverval is een van zeer ern- stigen aard, ofschoon er roofovervallen zijn gepleegd, die nog ernstiger zijn. Maar van den anderen kant staan de vier verdachten zeer ongustig bekend; zij zijne behalve Ceelen, reeds meermalen veroordeeld. In hun voordeel pleit niet anders, dan dat zij een volledige bekentenis hebben afgelegd. In ieder geval zal hun een zware straf moeten worden opgelegd. Behalve dan aan Piet de Bie, die reeds voor doodslag tot vijftien jaar gevangenisstraf is veroor deeld. Spr. eischte hierna tegen de verdachten v. d. Putten, Hendriks en Ceelen een ge vangenisstraf van tien jaren met aftrek der preventieve hechtenis. Tegen den ver dachte Piet de Bie eischte hij een gevan genisstraf van drie jaren met aftrek van het voorarrest. De verdachte v. d. Putten vroeg aan den president, rekening te willen houden met de andere straffen die hem nog te wach ten staan. President: „Natuurlijk zullen wij dat doen". De pleidooien. Hierna was het woord aan de verdedi gers voor het houden van hun pleidooien. De verdedigers; mrs. Bauduin, mr. baron van Hugenpoth en mr. Bloemarts stellen hun pleidooien uit, totdat de andere zaken behandeld zullen zijn. Mr. E. Lion, die optrad voor P. de Bie pleitte clementie. De roofoverval te Oyen. De verdachte H. A. van der Putten en A. J. Hendriks hebben zich te verantwoor den terzake van den in den nacht van 15 op 16 Mei 1934 te Oyen gepleegden roof overval in de woning van de gebroeders Verhoeven, die verdachten en hun deelge- nooten hebben gepleegd, na zich toegang tot die woning verschaft te hebben door een gesloten raam open te breken en al vorens met een buit van ongeveer 150. te verdwijnen, zoodanig o.a. met een stuk ijzer A. Verhoeven hebben mis handeld, dat deze is overleden en de thans 62-jarige P. Verhoeven verscheidene bloe dende wonden bekwam. Verdachte van der Putten gaf een uit voerig relaas over de toedracht van den overval. Hij had van Marinus de Bie ge hoord, dat de gebroeders Verhoeven nogal rijk moesten zijn en dat er bij hen wel iets te halen viel. Hij vertelde dit aan Hen driks, van Orsouw en Wim de Bie en sa men spraken zij af naar de gebroeders toe te gaan. Eenige dagen tevoren gingen zij met hun vieren een verkenningstocht ma ken. Toen zijn zij door den polder op stap gegaan. Van Orsouw en Wim de Bie zijn het eerst de woning binnengedrongen en hebben A. Verhoeven vastgebonden. „De Rut" had tegen hem gezegd: „Man, houd je kalm. want dan gebeurt je niets". Toen grepen zij P. Verhoeven vast. Daar A. Ver hoeven zich verroerde, gaf van Orsouw hem een klap op het hoofd met een vijl, terwijl W. de Bie. hem schopte tegen de borst. Verdachte zelf heeft toen W. de Bie naar buiten gestuurd om op den uitkijk te gaan staan. Daarna hebben zij met hun drieën het huis doorzocht. Hendriks voelde toen eens over het gelaat van A. Verhoe ven en zei: „Ik geloof, dat de man dood is, want zijn gezicht is heelemaal koud". Tot hun schrik constateerden zij, dat Verhoe ven inderdaad overleden was. Verdachte zei, dat het nooit in zijn bedoeling heeft gelegen een der gebroeders Verhoeven te vermoorden. Nadat wat geld gevonden was, hebben zij haastig de woning verlaten. De president vroeg aan den verdachte Hendriks: „Is het allemaal waar, wat van der Putten heeft gezegd?" Hendriks antwoordde, dat het ongeveer wel zoo was. De president: „Wie heeft de vijl gedra gen? en wie heeft daarmee geslagen?" Verdachte Hendriks: Van Orsouw heeft hem gedragen. Ik heb evenwel niet gezien, dat hij met de vijl geslagen heeft. Het getuigenverhoor. Als getuige werd gehoord J. Verkoelen, brigadier tit. van de Rijksveldwacht te Oyen. Requisitoir. In zijn requisitoir constateerde mr. v. Everdingen, dat het bewijs moeilijkheden oplevert. Twee daders zijn al berecht, la ter is aan het licht gekomen, wie de an deren waren. Nu is het hun beurt en tegen hen is het bewijs geleverd. Wel geven de verschillende getuigen en verdachten el kander de schuld van de ernstige mishan deling maar alle vier zijn zij verantwoor delijk. Wat de straf betreft, deze moet zwaar zijn, omdat roofmoord een misdrijf is van zeer ernstigen aard. In aanmer king genomen, dat reeds wegens een an dere misdaad 10 jaar gevangenisstraf te gen beiden is geëischt kan hier met een milde straf worden volstaan. Spr. eischte tegen ieder der verdachten een gevange nisstraf van 5 jaren. Moord op café-houder. Terecht stond vervolgens de 23-jarige J. P. Ceelen voor de door hem op 9 Nov. 1932 gepleegden moord op den caféhouder J. M. C. v. d. Pas, op wien hij van zeer korten afstand met een revolver herhaal delijk heeft geschoten, waarna het slacht offer spoedig overleed. De verd. bekende opzettelijk v. d. Pas van het leven te hebben beroofd. Hij had 6 schoten op hem gelost, na kalm en rijp beraad. De president vraagt, of de vrouw van v. d. Pas hem tot het misdrijf heeft aan gezet. Ceelen zegt, dat de vrouw dat meer dere malen heeft gedaan. Requisitoir. De officier van Justitie blijft even stil staan bij het leven van verd., die een zeer goede opvoeding heeft gehad. Later is hij beland in de woning van den caféhouder v. d. Pas, die als hij dronken was zijn vrouw mishandelde. Ceelen kwam op voor de vrouw, die mishandeld werd en schoot v. d. Pas neer. Ofschoon hij wroeging ge voelde, is het te betreuren dat Ceelen geen beterschap heeft getoond, doch het pad der misdrijven is opgegaan. Thans heeft hij oprecht berouw en heeft hij een volledige bekentenis afgelegd. Ware dit niet het geval, dan zou een levenslange gevangenisstraf op haar plaats zijn ge weest. Spr. had straks 10 jaar gevangenis straf tegen hem geëischt. Thans eischt hij wegens moord 14 jaar gevangenisstraf. De wielrenner Ceelen gaat dan naar voren en zegt snikkend, spijt te hebben van hetgeen hij heeft gedaan. Hij hoopt dat zijn leven niet door de gevangenis zal worden verwoest. Uitspraak over 14 dagen. DE MOORD TE WINDERVANK. LEVENSLANG GEEISCHT. De rechtbank te Groningen behandelde heden de zaak tegen den 33-jarigen Klaas Sterenbarg en den 27-jarigen Bouwe Bloem, beiden werklooze arbeiders te Wildervank, verdacht van moord op den ouden hoer Jacob Kroeze te Windervank in den nacht van 12 op 13 Juni j.l. Men zal zich herinneren, dat omstreeks half Juni van dit jaar de Groningsche Veen koloniën werden opgeschrikt door een af schuwelijke roofmoord op den alleenwo- r.enden heer Jacob Kroeze aan het Ooster- diep te Windervank. Vastgebonden aan een ijzeren koevoet werd diens lijk gevonden in het kanaal voor zijn woning. Koe wel zeer moeilijk viel vast te stellen, wat uit de woning van Kroeze eigenlijk werd vermist, bleek toch al reeds spoedig, dat een bedrag van circa 700.was gestolen. Politie en Justitie onder leiding van den Officier van Justitie mr. A. W. baron van Imhoff stonden aanvankelijk voor een uiterst moeilijk probleem. Nadat verschil lende huiszoekingen waren verricht wer den aangehouden de reeds bovengenoemde verdachten, die aanvankelijk hardnekkig ontkenden. De bewijzen tegen hen stapel den zich echter met den dag hooger op en nadat eerst de verdachte Sterenbarg op 29 Augustus een volledige bekentenis had afgelegd, viel reeds den volgenden dag de verdachte Bloem door den mand. Uit hun bekentenissen bleek, op welk een afschuwwekkende wijze de moord is gepleegd. Bloem, die dicht bij den ouden heer Kroeze woonde, was met de plaatselijke si tuatie geheel op de hoogte. In den avond met Woensdag 12 Juni on geveer om half negen, ging Bloem naar Kroeze onder het voorwendsel wat poot- boontjes te komen halen. De oude man be gon deze alvast te doppenOp het af gesproken uur half 11 klopte Ste renbarg aan de achterdeur van Kroeze. De oude man, gerustgesteld door de aanwezig heid van Bloem deed open. Gemaskerd, met een revolver in de hand, stond daar Sterenbarg. Bloem sprong daarna onver hoeds op den ouden Kroeze en worgde hem. Het slachtoffer werd een zakdoek in de keel gestopt en gebonden. Met een koe voet werd de brandkast geforceerd. De buit bedroeg ƒ700.aan bankpapier. De onverlaten bonden vervolgens de koevoet- aan het lijk, droegen het ontzielde lichaam naar buiten, waarna Bloem het in het Oosterdiep liet verdwijnen. Dat met het gevangen nemen van deze misdadigers belangrijke arrestaties zijn verricht moge o.m. nog blijken uit het feit, dat de twee verdachten op 21 Mei j.l. een inbraak pleegden in het gebouw van de arbeidsbemiddeling te Windervank, waarbij 160.werd buitgemaakt. Een poging om in te breken bij de aard appelmeelfabriek „Bareveld" te Wilder vank mislukte. Men had reeds meer inbraken besproken, doch eerst zou Bloem den gemeente-veld wachter Koster neerschieten, aangezien die „te lastig" werd. Beide verdachten zijn gehuwd en hebben kinderen. In de dagvaarding wordt hun ten laste gelegd: „dat zij in den avond en nacht van 12 op 13 Juni j.l. te Wildervank, tezamen en in vereeniging opzettelijk en met voor bedachten rade Jacob Kroeze van het le ven hebben beroofd, zulks met het oog merk om een diefstal, dien ze na, tegelij kertijd, met of voor dit misdrijf van op zettelijke levensberooving hebben gepleegd, voor te bereiden of gemakkelijk te maken, of om bij betrapping op heeterdaad, aan zich zeiven straffeloosheid te verzekeren". Zeven getuigen zijn gedagvaard n.l.: F. Kraayenga, inspecteur van politie te Gro ningen, tevens deskundige; Ch. W. G. Mie- remet, arts, patholoog-anatoom te Gronin gen, tevens als deskundige; J. Fr. Koster, gemeente-veldwachter te Winder vank; J. v. d. Ploeg, eveneens gemeente veldwachter te Wildervank; F. Reiniger, echtgenoote van Klaas Sterenbarg te Wil dervank en H. Waalkens, leeraar aan de ambachtsschool te Wildervank. De verdachten worden om 10 uur de rechtzaal binnengeleid. Alvorens de pre sident mr. D. Enklaar met het verhoor der getuigen begint, brengt hij namens de rechtbank hulde aan het uitnemende werk der politie te Wildervank. Na de verklaringen van de veldwach ters, van den deskundige en van verschil lende getuigen, constateerde de officier van justitie, dat hier sprake is van moord, doch dat het niet is komen vast te staan wie van de beklaagden den dood heeft ver oorzaakt. In ieder geval is hier sprake van mededaderschap. In verband met den ernst van het feit, eischte spr. de zwaarste straf, die de wet kent, n.l. levenslange gevange nisstraf. HAAGSCHE RECHTBANK. De transportarbeider W. van A. uit Leiderdorp en de bloemist J. J. Ph. uit Leiden hebben zich te verantwoor den gehad wegens vernieling van een auto; A. bovendien wegens bedreiging. Verdachten waren in den avond van 21 Juni per auto door den taxi-ondernemer R .uit Leiden naar Den Haag vervoerd, al waar zij een auto zouden koopen. Er waren nog een viertal andere personen in hun gezelschap. Volgens hun verklaringen is in Den Haag de koop tot stand gekomen. Het ge zelschap keerde dus in twee auto's naar Leiden terug. Onderweg, bij Voorschoten, kwam oneenigheid over de betaling van de koopsom. Verdachten, die onder drankinvloed ver keerden, namen een dreigende houding aan. Zij begaven zich daarop naar de auto, welke hen vervoerd had, en vernielden daarvan eenige ruiten, de deur en een achterlamp. Verder heeft de verdachte AGENDA LEIDEN. Zondag. Revue „Met vlag en wimpel". Stadsgehoorzaal 8 uur. Maandag. Revue met „Vlag en wimpel". Stadsgehoorzaal 8 uur. Donderdag. Derde Franciscaansche Ont wikkelingsavond, St. Antonius- clubhuis (ingang Hazewindsteeg), te 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Oct. tot en met Zondag 3 Nqv. a.s. waarge nomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594, J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en C. van Zijp, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest tel. 274. VAN ONZE ADVERTEERDERS. De van ouds en zeer goed bekende zaak van de Firma Iserief Co. uit Den Haag heeft thans ook hier ter stede een filiaal gevestigd aan het adres: Haarlemmer straat 16. Voor vele dames is de Firma Iserief Co. reeds een goede bekende. Evenals in haar hoofdmagazijn te Den Haag brengt zij ook in haar nieuwe filiaal een groote sorteering fournituren, brei- en handwerkwol, handwerkgarens, kousen, soken, tricotages, doeken lakens en slopen. Wij wenschen de Firma Iserief veel suc ces. van A. naar den chauffeur van deze auto met een mes geworpen. Beide verdachten ontkenden zich aan eenig strafbaar feit te hebben schuldig ge maakt. Zij wisten van niets. Evenwel waren er twee getuigen (chauf feurs), die verklaarden dat de verdachten hun in dien nacht hadden gevraagd om naar huis vervoerd te worden en zij kon den daarbij ook pertinent verklaren, dat de mannen toen aan de handen bloedden, een hunner ook aan den neus. Verdachte A. zou zelfs hebben gezegd: „ik geloof dat ik er een heb doodgestoken". Het O.M., waargenomen door jhr. mr. Van Asch van Wijck, eischte tegen ver dachte A. vier maanden en tegen P. twee maanden gevangenisstraf. Uitspraak 14 November. Het O.M., waargenomen door jhr. mr. van Asch van Wijck, eischte, na getuigen verhoor tegen den smid B. W. J. de H. uit Voorschoten, die op 24 Augustus j.l. aldaar met een door hem bestuurde vracht auto nabij de Schoolstraat een tweetal wielrijders, dat vóór hem uitreed coupeer de, waardoor een hunner werd aangere den en lichamelijk letsel heeft bekomen, een geldboete van 50 subs. 50 dagen. Verdachte zeide de beide wielrijders wèl te hebben gezien, doch hij was zich niet bewust geweest, dat hij een van hen had aangereden. De vraag van den pres. of verd. lang ge reden had en vermoeid geweest is, werd blijkbaar door dezen verkeerd verstaan, want het antwoord luidde: „jawel edelacht bare, vijf jaar". Mr. Visser van IJzendoorn betoogde, dat de aangereden wielrijder niet duidelijk heeft aangegeven, welke richting hij wilde uitgaan, en voorts dat van zijn cliënt geen grove onoplettendheid kan worden ver weten. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak 14 Nov. a.s. De wateronttrekking aan de duinen door de gemeente 's-Gravenhage. De civiele kamer van de Haagsche Recht bank zou heden uitspraak doen in de pro cedure van de heeren Loudon c.s. contra de gemeente 's-Gravenhage inzake schade vergoeding door het onttrekken van water aan de duinen in Meiendel. De uitspraak in deze zaak is weder 14 dagen aangehouden. Doodelijke aanrijding te Sassenhelm. De rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den timmerman M. de W. uit Broek op Langendijk, tegen wien door het O.M. twee maanden gevangenisstraf met intrekking van het rijbewijs geduren de een jaar is geëischt ter zake dat hij op 16 Juli j.l. in de Hoofdstraat te Sassen- h e i m met een door hem bestuurde vrachtauto twee pleegzusters heeft aange reden, tengevolge aan welke aanrijding zuster L. de Geus is overleden. De rechtbank veroordeelde verdachte tot drie maanden gevangenisstraf en tot de gevraagde bijkomende straf. De chauffeur J. B. te Oudshoorn gem. Alphen aan den Rijn die te Leiden op 7 Mei j.l. met een door hem bestuurde auto van den Gem. Reinigingsdienst op den Rijnsburgersingel tegen een tramrijtuig botste, tengevolge waarvan de voerman v. Ruiterbeek lichamelijk letsel bekwam, werd veroordeeld tot een geldboete van 50.subs. 50 dagen. De koopman H. S., ged., heeft te Lei den uit den winkel van boekhandel „Pa- tria" een boekwerk ter waarde van 80. ontvreemd. De eisch luide 1 1/2 jaar ge vangenisstraf. De rechtbank veroordeelde S. tot 1 jaar, met aftrek van een maand voorarrest. De los werkman E. S. en de portier W. A. H. T. die te V e u r op heeterdaad aan dief stal werden betrapt, toen zij de woning van den heer K. aldaar verWeten, waarbij bleek, dat hun buit uit waardelooze snuis terijen bestond, werden veroordeeld, S. tot drie maanden en T. tot 1 jaar gevangenis straf. De eisch luidde resp. 6 maanden en 3 1/2 jaar. De monteur W. W. V. uit Amsterdam, thans ged., die te Leiden een tweetal personen onder bedrieglijke voorwend selen een rijwiel afhandig wist te maken, werd veroordeeld tot 6 maanden gevange nisstraf.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2