Holland—Denemarken DONDERDAG 31 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 SPORT DIOC. HAARL. VOETBALBONS. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Het programma voor a.s. Zondag 3 Nov. luidt: Afd. A.: SMC a—ASC a, P. Th. v. Gijls- wijk; Teylingen aSJC a, 2 uur, M. v. d. Klauw; Foreholte aLisse a, G. van Abs- wouden; NVC aWL a, 2- uur, L. v. d. Meij. Afd. B.: Nic. Boys aKolping Boys a. Th. Sassen; Majella aLeiden a, L. N. van Ruiten; DOS aSt. Bernardus a, Joh. Meijer. Afd. C.: VVL bForeholte b, C. van Roode; Teylingen bVVL c, J. A. Zuid hoek; NVC bSJC b P. van Duin. Waar geen aanvangsuur is vermeld van gen de wedstrijden om 12.30 uur aan. H. HOOGERVORST, Comp.leider. LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddag-competitie. Het wedstrijdprogramma voor Zaterdag middag luidt als volgt: le klasse: Katwijk 1Rijnsb. B. 1; Noord wijk 1Quick B. 1; Ter Leede 1 ARC 1. 2e kl. A: ARC 2—Quick B. 2; O. Clubje 1Ter Leede 2; Sleutels 1Woubrugge 1. 2e kl. B: SLF 2Noordwijk 2; SCO 2 Quick B. 3; ASC 1Katwijk 2 (2e ter rein). 3e kl. A: Quick B. 4—ARC 3; Woubrug ge 2—SCO 3. 3e kl. B: LRC 3Kagia; Rijnsb. B. 3 Noordwijk 4; Weter. B. 2Quick B. 5. 4e klasse: Katwijk 4ASC 2 (bijter rein); Noordwijk 5Weter. B. 3 (bijter rein); Quick B. 6LRC 4 (bijterrein). Alle wedstrijden vangen aan cm drie uur. STADION FEYENOORD. Naar wij vernemen zal op Donderdag 7 November a.s. des namiddags te half drie in tegenwoordigheid en met medewerking van den Burgemeester van Rotterdam, den heer mr. P. Droogleever Fortuyn, het eerste spant voor den bovenbouw van het Feyen- oord-stadion gesteld worden. ANTWERPEN OF BRUSSEL? Een uiteenzetting van Burgemeester Huysman in den Antwerpschen Gemeenteraad. In de Maandag te houden vergadering van den Antwerpschen gemeenteraad zal burgemeester Huysmans een uiteenzetting geven van den stand der onderhandelingen over de kwestie van dep wedstrijd België Nederland. In de Antwerpsche voetbal wereld ziet men deze uiteenzetting van den burgemeester met spanning tegemoet, op dat ze, naar men hoopt, eindelijk eenig licht zal brengen in deze tot dusverre voor het groote publiek zoo duistere zaak, aldus schrijft het „Hbld." Men herinnert zich, dat de wedstrijd verleden jaar voor Antwerpen verloren is gegaan, als gevolg van het feit, dat het gemeentebestuur van de Scheldestad in ge- w: cc bleven te zorgen voor een stadion, dat beantwoordde aan de door den Belgischen voetbalbond gestelde eischen. Burgemeester Huysmans wilde destijds geen genoegen nemen met de uitbreidingvan het Antwerp-stadion te Deurne, maar had zich in het hoofd gezet een geheel nieuw stadion op den linkeroever van de Schelde te later, bouwen. Toen dit plan, hoofdza kelijk als gevolg van de débacle van de socialistische Bank van den Arbeid, bij welke bank de stad Antwerpen haar gel den in deposito had gegeven, onuitvoerbaar bleek, was het te laat om het Antwerp-sta dion nog te laten uitbreiden. Thans schijnt het gemeentebestuur- haar vroegere bezwaren tegen deze uitbreiding te hebben opgegeven. De provinciale staten van de provincie Antwerpen hebben zich gisteren bereid verklaard het crediet van frs. 500.000, dat ze verleden jaar voor dit doel hadden uitgetrokken, maar dat aan het einde van deze maand vervalt, te ver lengen en het gaat er dus thans nog slechts om of ook de gemeente Deurne en de stad Antwerpen financieel over de brug zullen willen komen. Veel tijd heeft men inmiddels niet meer te verliezen, want de uitbreiding van het Antwerp-stadion zou uiterlijk Mei a.s. vol tooid moeten zijn en reeds thans wordt, zooals wij dezer dagen hebben gemeld, in vele kringen betwijfeld of dit mogelijk zal blijken. Er bestaat dus vooralsnog volstrekt geen zekerheid, dat BelgiëNederland dit jaar weer te Antwerpen zal worden gespeeld al doet het gemeentebestuur of daarom trent niet den minsten twijfel kan bestaan. Men is echter te Antwerpen nog niet verge ten, dat burgemeester Huysmans verleden jaar eveneens zeer optimistisch was ge stemd en dat de wedstrijd niettemin naar Brussel werd geplaatst. Onder deze omstandigheden is het be grijpelijk. dat men te Antwerpen met zeer gemengde gevoelens kennis heeft genomen van het voorstel, dat het bestuur van Beer schot aan B. en W. van Antwerpen heeft voorgelegd en dat neerkomt op een vroe ger exercitieterrein. Dat dit voorstel aanleiding zal geven tot nieuwe langdurige besprekingen en daar mede tot nieuw tijdverlies, wat natuurlijk onherroepelijk tot gevolg zou hebben, dat Brussel den populairen wedstrijd van de Roode Duivels tegen de Oranjehemden ook De historie van Nederland-Denemarken VAN SPEL EN SPELERS Zondag de elfde ontmoeting te Amsterdam Voor de elfde maal zullen a.s. Zondag de vertegenwoordigende elftallen van Ne derland en Denemarken tegen elkaar in het veld komen. Dat beteekent de vijfde huiswedstrijd voor de Nederlanders. De eerste kennismaking met het Deen- sche voetbal dateert eigenlijk uit 1903, toen op den 13den April op het terrein van H.V.V. te Den Haag een internatio nale wedstrijd van het Ned. elftal werd gespeeld tegen de „Boldklubben 1893" uit Kopenhagen, welke wedstrijd door de on zen met 63 werd gewonnen. De eerste officieele ontmoeting tusschen beide landen dateert echter van 2 Juli 1912 in Stockholm. Van een telkenjare terugkeerenden strijd is dus geen sprake, maar dat neemt niet weg, dat er toch ge durende al die jaren contact tusschen beide landen is blijven bestaan. Het is haast vanzelf sprekend, dat Denemarken meer contact houdt met de omringende landen Zweden en Noorwegen, welke zoo ongeveer hetzelfde karakter dragen als onze ontmoetingen met België. 't Was op 2 Juli 1912 dus, dat het Ne- derlandsch elftal voor het eerst naar Stockholm trok ter gelegenheid van de daar gehouden Olympische Spelen. Neder land had in de eerste ronde met 43 van Zweden en in de tweede ronde met 31 van Oostenrijk gewonnen. Aan het einde van dezen kamp barstte een donderend gejuich los, terwijl Göbel, Lotsy en Vos door de opgetogen menigte bestormd wer den. Daarna kwamen de Hollanders in den halven eindstrijd tegen Denemarken, maar de Denen speelden toen reeds een uitstekende partij voetbal en wonnen met 41. Nederland kon daardoor hoogstens voor een derden prijs in aanmerking ko men, doch dezen behaalden zij glansrijk op 4 Juli, toen Finland met 90 door de onzen werd verpletterd. Terloops zij er nog aan herinnerd, dat Denemarken in de finale met 42 door Engeland werd ge slagen. De eerste grondslag voor de Nederland Denemarken-ontmoetingen was dus gelegd en wijl het nog niet gelukte de Denen naar onze Lage Landen te krijgen, trok het Oranje-team in 1914 opnieuw naar het Noorden, waar op 17 Mei te Kopenhagen de tweede wedstrijd plaats vond, welke door de Hollanders in een eervolle 43- nederlaag eindigde. Uit dezen strijd her inneren we weer eens aan de oude ster ren: Lotsy, Van Hemert, Buitenweg, Kess- ler, de Groot, Vos. De Hollanders namen in dezen strijd de leiding door Buitenweg, toen er nauwelijks 8 min. was gespeeld. Na 25 min. maakte de Deensche midvoor P. Nielsen gelijk, maar door de Groot en Buitendijk herkregen we een 31-voor- sprong. De reactie daarvan op het publiek was al hetzelfde als tegenwoordig: de De nen hoonden hun eigen spelers, hetgeen tot gevolg had, dat deze na de rust heel wat beter aanpakten en er inderaad in slaagden den grooten achterstand in een 43 voorsprong om te zetten. De oorlog trad daarna als spelbreker op Eerst op 5 April 1920 volgde te Amsterdam de derde wedstrijd, die tevens den onzen gelegenheid gaf revanche te nemen. Het werd 20 voor Oranje op 2den Paasch- dag. Kessler scoorde kort voor einde nog een derde doelpunt, doch dit werd wegens buitenspel geannuleerd. Het Holl. elftal was toen als volgt samengesteld: doel Mc. Neill, achter Denis en Vermeij, midden v. Roessel, Bosschart, Steeman, voor: de Na- tris, v. Dort, Kessler, v. Diermen en v. Beurden. De volgende ontmoeting op 12 Juni 1921 te Kopenhagen, bracht Oranje eveneens 'n succesje, want het resultaat was 11. Het Oranje-elftal was als volgt samenge steld: doel v. Tilburg; achter: Stevens en v. d. Kluft, midden: Hulsman, Hoogstede en Sissingh; voor: Walder, v. Diermen, v. Gendt, Rodermond en Tetzner. Ook in dezen wedstrijd namen de Hollanders weer de leiding, toen v. Gendt na 9 min. scoor de. De Denen maakten in de eerste helft door Hansen gelijk en in de tweede helft werd niet meer gedoelpunt. Nog geen jaar later op 17 April 1922 3 Nov. Retour Amsterdam f 0.80. Trams vertrekken 9.15 - 10.15 - 11.15, vanaf Stationsplein. Noord-Zuid-Holl. Tramweg-Maatschappij. stonden de ploegen weer tegenover el kaar in Amsterdam en weer wonnen de Hollanders met 20. In dezen wedstrijd speelde de beide Kesslers op de vleugels, Groen, Bulder en Rodermond, drie Gronin gers, vormden het binnentrio. Hulsman, v. Linge en Hordijk speelden in de midden linie, Denis had Pelser naast zich en v. Tilburg stond weer onder de lat. Na 8 m. gaf Rodermond Oranje de leiding en on middellijk na de hervatting vergrootte Groen den voorsprong, waarmede tevens het einde kwam. Door deze overwinning rehabiliteerde zich het weliswaar gewij zigde Ned. elftal voor den op 27 Maart daaraan voorafgegane 40 nederlaag in Antwerpen tegen de Belgen, maar tevens was door deze Amsterdamsche overwin ning de balans van de gespeelde wedstrij den weer in evenwicht gebracht. Twee uitwedstrijden waren verloren, één gelijk gespeeld en de twee thuiswedstrijden wa ren gewonnen. Weer trad er een pauze in de Holland Denemarkten-wedstrijden, want het duur de tot 25 October 1925, alvorens de zesde ontmoeting te Amsterdam plaats vond. Ook deze derde thuiswedstrijd leverde 'n Hollandsche zege, want Oranje won met 42, ondanks het falen van den tot mid- half gepromoveerden A.S.C.-er Wamste- ker. Denis was de eenige oude bekende in de ploeg met den na langen tijd opnieuw opgestelden de Natris, v. d. Meulen stond onder de lat, Denis had v. Kol naast zich, in de voorhoede hadden we Tap en in de mididenlinie stond v. Heel. De wedstrijd? Tap 10, 2 minuten voor de rust. In de tweede helft: Baer v. Slan- genburgh 20 en 30, dan 31 door Nils- son, 41 door Buitenweg en tenslotte 4 2 door V. Joergensen. Het werd een ge flatteerde Oranje-zege, maar de balans was in ons voordeel overgeslagen. Het volgend jaar, op 13 Juni 1926 in Kopenhagen, nam Denemarken schitte rend revanche door een 41-zege In het doel der Hollanders stond Quax, Denis en Kol speelden achter, v. Nus, Anderiessen en v. Heel in de middenlinie, Gielens, Kuchlin, Buitenweg, Tap en Sigmond in de voorhoede. De rust ging in met 20, daarna werd het 30, 31 door Buiten weg en 41. Over het spel der Hollanders lag „een waas van volslagen onmacht", aldus lezen we in ons verslag van dien strijd. De volgende ontmoeting speelde precies een jaar later weer in Kopenhagen. Toen slaagden de Hollanders erin met een ge handicapt elftal Denis werd gebles seerd en vervangen door v. d. Zalm een gelijk spel te behalen, maar het was toch 'n zwak partijtje. Elfering, die rechtsbui ten speelde, maakte 25 minuten na het begin het Holl, doelpunt, terwijl 10 min. na de hervatting door Hansen de gelijk maker kwam. v. d. Meulen was in dezen wedstrijd uitstekend en heeft Oranje voor een nederlaag behoed. Op 22 April 1928 stonden de Denen opnieuw in Amsterdam en deze vierde thuiswedstrijd werd tevens de vierde over winning voor Oranje. De oude Holl. ver dediging v. d. Meulen, Denis, v. Kol zorgde weer voor 'n blanke tegenscore. Weer gaf Elfering Holland de leiding, meer uit een als voorzet bedoeld schot, waarbij de keeper enkele meters voor zijn doel stond en den bal in het net zag ver dwijnen, terwijl Weber, die linksbuiten speelde, 'n half uur na de hervatting, het tweede doelpunt scoorde. Weer hadden de Hollanders twee pun ten voorsprong op de Denen en deze werd tot vier punten vergroot, toen Oranje den volgenden wedstrijd op 14 Juni 1931 in Kopenhagen eveneens weer met 20 won. Dat was tevens de eerste uitwed strijd, welke werd gewonnen.... Toen was Lagen daal van de partij en hoewel zijn schuttersroem hem reeds was vooruit gegaan en hij derhalve zwaar gedekt werd, slaagde hij er toch in voor Holland twee kostbare doelpuntjes te fabriceeren, waaraan noch van onzen noch van den Deenschen kant iets werd toegevoegd. A.s. Zondag na vier jaren van onder breking gaat dus de elfde wedstrijd. Hierover Zaterdag meer, dit jaar Antwerpen voor den neus zal weg kapen. Een en ander verklaart de belang stelling waarmee men te Antwerpen en in niet minder mate ook elders in de Belgi sche voetbalwereld, de verklaring van bur gemeester Huysmans in de raadszitting van Maandag tegemoet ziet. SCHOTSCHE LEAGUE—ENGELSCHE LEAGUE. Een gelijk spel het resultaat. Uit Glasgow wordt gemeld: Door de on gunstige weersomstandigheden waren slechts 18.000 toeschouwers te Ibrox Park aanwezig om den wedstrijd tusschen de League-elftallen van Schotland en Enge land bij te wonen. De samenstelling der beide ploegen was de volgende: Schotsche League: Doel: Dawson (Rangea's). Achter: Cooper (Aberdeen) en Mac Gill (Aberdeen). Midden: Massie (Heart), Simpson (Ran gers) en BroWn (Rangers). Voor: Main (Rangers), Walker (Heart), Mac Grory (Celtic), Venters (Rangers)' en Rodger (Ayr United). Engelsche League: Doel: Sagar (Everton). Achter: Male (Arsenal) en Hapgood (Ar senal). Midden: Smith (Leicester City), Young (Huddersfield) en Bray (Manchester City). Voor: Birkett (Middlesbrough), Bowden (Arsenal), Camsell (Middelsbrough), Til- son (Manchester City) en Brook (Manches ter City). Het terrein bevond zich in slechte condi tie, terwijl er een stevige wind stond. Na een kwartier spelen nam het Schotsche team de leiding, en eerst 2 min. na rust maakte de Engelsche midvoor Camsell den gelijkmaker (11). Twintig minuten voor het einde wist rechtsbinnen Bowden met een fraai schot het Engelsche Leaugue- team de leiding te geven. Vijf minuten voor tijd slaagde Venters er in voor Schotland den stand op 22 te brengen. In de tweede helft was de spil Young wegens een bles sure uitgevallen, waardoor de voorhoede een sterken steun miste. Door dit 22 ge lijke spel staat de Schotsche League boven aan met 3 punten, terwijl Engeland en Ier land resp. tweede en derde zijn. IJSHOCKEY REVANCHE VOOR BRUSSEL. De „Blauwe Zes", het Amstérdamsche vertegenwoordigende Team, dat op 25 Oc tober j.l. tegen Brussel speelde en zich na een 62 voorsprong in de laatste 5 minuten met 87 de overwinning zag ontgaan, ten gevolge van de groote vermoeidheid der spelers, zal op 2 en 3 November a.s. gele genheid krijgen om te bewijzen, dat het geen gebrek aan speel kennis is geweest, dat oorzaak der nederlaag was. Op a.s. Zaterdag- en Zondagavond om 20.15 uur zullen de eerste officieele ijs- hockey-wedstrijden in dit seizoen worden gespeeld, waarbij de strijd wordt aange bonden tegen hetzelfde (mogelijk nog in een sterkere bezetting uitkomend) Belgisch team en men zal zich vermoedelijk geen meer faire kamp kunnen voorstellen, dan die, welke op bovengenoemde dagen gestre den zal worden. Er staan in de eerste plaats twee teams tegenover elkaar, die beiden de „Fairplay- beker" voor het fairste spel tijdens de kam pioenschappen hebben gewonnen, n.l. Bel gië in 1927 en Holland in 1935; in de twee de plaats zullen beide teams alles geven wat mogelijk is, België om de zege van 25 October te bevestigen, Holland om een tweede Belgische overwinning te voorko men. Verwacht mag worden, dat beide ploegen aan de gestelde verwachtingen zul len voldoen, om op deze wijze aan de offi cieele opening van het ijshockey-seizoen op de Kunstijsbaan, ten aanschouwe van alle sport- en andere autoriteiten en liefheb bers, grooten luister bij te zetten. Van den dag van opening af worden elk weekend op de Kunstijsbaan groote ijs- hockey-wedstrijden gehouden en de Am sterdamsche sportvrienden zullen gelegen heid te over krijgen om mooie spannende wedstrijden bij te wonen. ATHLETIEK R. K. S. V. „DE BATAVEN". In verband met Allerheiligen is er Vrij dag a-s. ge enlndoortraining. Op 24 Nov. wordt een 3 km. veldloop op Duivensteijn te Rotterdam gehouden. Zooveel mogelijk moeten hieraan al onze athleten deelne men, te meer daar door den D. H. A. K. een Veldlooplustrumbeker beschikbaar is .ge steld voor de Vex-eeniging, die in alle veld- loopen van den D. H. A. K. godurenden den winter de meeste punten behaalt. Onze tippelaars trekken 10 Nov. naar Rotterdam om de 30 km. marsch van G. W. S., welke eenige weken geleden wegens den regen was onderbroken, te herhalen. Aan de vereeniging is een nieuwe medail- lekast aangeboden. Deze is gedurende eeni- gen tijd tentoongesteld bij Zandvliet's Boek handel, Haarlemmerstraat t. o. Hartebrugs- kerk, waarna zij zal geplaatst worden in het clubhuis. Om verassingen te voorkomen willen wij er nog even op wijzen, dat het secretariaat thans gevestigd is bij P. Heemskerk Jr., Hooigracht 33a. SCHAKEN SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Op 22 October j.l. werd te Zoeterwoude een wedstrijd gespeeld tusschen de R.K. Schaakclub „Deliciae Nostrae" aldaar en 't eerste tiental der schaakclub Bodegraven. De voorloopige uitslag was 42 en 4 af gebroken partijen. De arbiters hebben deze partijen als volgt beslist: bord 1 remise, bord 3 remise, bord 5 gewonnen voor zwart, J. Berk te Zoeterwoude, bord 6 remise, zoo dat de wedstrijd is geëindigd in een 6 3 y2 overwinning voor Zoeterwoude. Een goed begin voor deze club. WINTERWEDSTRIJD LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. De volgende spelers nemen aan den win- terwedstrijd deel: le groep: M. Koert, mr. A. G. de Blécourt, W. H. v. d. Nait, L. J. Rutten, I. Saimkal- der, M. M. Segaar en S. P. Ouwerkerk. 2e groep: D. de Jong, I. Zitman, J. Koet en J. Swart. 3e groep: M. J. Dieben, ir. H. Frangois, A. Mulder, J. Slagmolen, M. Juressen, T. C. de Bussy en dr. S. J. van Oss. In de le groep won Koert van De Blé court en van Ouwerkerk, doch verloor van Rutten en Samkalder. Van der Nat won van Rutten en De Blécourt van Segaar. In de tweede groep won De Jong van Zitman, doch verloor aan Swart, Zitman won van Koet, terwijl Koet en Swart re mise speelden. In de derde groep werden reeds een 10-tal partijen gespeeld. Het beste staan: Slagmo len met 3 uit 3 en Mulder met 3 uit 4. AUTOMOBILISME DE K. N. A. C. EN DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. In het belang van een waardige vertegen woordiging der Nederlandsche automobiel- sport in het buitenland heeft de K. N. A. C. alle Nederlandsche rijders, die vermoe delijk aan den Sterrit naar Monte Carlo zullen deelnemen, uitgenoodigd tot een be spreking, ten einde na te gaan welke maat regelen kunnen worden getroffen om tot een juiste behartiging aller belangen te geraken en te komen tot een goede samen werking. Deze bijeenkomst zal worden gehouden of) Donderdag 21 November a.s. in een der zalen van het Secretariaat, Lange Vijver berg 10 te 's-Gravenhage, des middags te 2 uur. DAMMEN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Dr. Molimard, de plaatsvervanger van Marius Fabre als uitdager van den wereld kampioen, Maurice Raichenbach, heeft het Cómité de Paris, dat dit jaar de match om het wereldkampioenschap organiseert, bericht, dat hij zich niet voldoende in vorm acht om Raichenbach te ontmoeten. Daar Fab're, na zijn ernstige ziekte nog niet in staat is, zulk een zwaren wedstrijd te spe len, was het organiseerende comité, ge noodzaakt een anderen tegenstander voor den kampioen te zoeken. Na een bespre king tusschen den secretaris van het Comi té de Paris, ir. Sonier en den Nederland- schen meester Herm. de Jongh, verklaarde onze landgenoot zich bereid Raichenbach uit te dagen. Het bestuur van den Fran- schen Dambond heeft deze uitdaging aan genomen en de match zal behoudens goedkeuring van den Nederlandsche Dam bond 25 November a.s. aanvangen. Er worden tien partijen gespeeld: twee per dag met 25 zetten per uur. Rustdagen na de zesde en achtste partij. „GEZELLIG SAMENZIJN". De 3e comp.wedstrijd van „Gezellig Sa menzijn", die in den Haag is gespeeld te gen DIO is geëindigd in een voorloopigen uitslag van 108 voor DIO. De afgebroken partij is waarschijnlijk door „Gezellig Sa menzijn" gewonnen, zoodat de einduitslag wel 1010 gelijk zal worden. A.s. Woens dag speelt „Gezellig Samenzijn" thuis tegen ODB uit Voorburg in het gebouw van den R.K. Voltóbond, Steenschuur, aanvang 8 uur. BILJARTEN NEDERLAAGWEDSTRIJDEN D.O.S. De wedstrijd DOS 5't Gr. laken 2 Lei den is in een groote overwinning voor 't Gr. laken afgeloopen door het geheel falen van de eerste speler van DOS, waarvan 't Gr. laken geprofiteerd heeft. Hieronder volgt de uitslag: I. Wijngaarden 't Gr. 1. 60 16 13 3.73 D. Verplanken DOS 11 16 4 0.68 P. Lagas D. Rietveld A. Bleijenberg Th. v. Nimwegen 60 29 10 2.00 60 29 12 2.06 60 31 8 1.93 56 31 18 1.80 W. Piete'rse 60 21 5 0.83 D. Teljeur 55 72 5 0.76 't Gr. laken wint met 58 caramb. Het wedstrijdprogramma voor volgende week luidt: Maandag 4 Nov.: DOS 2Kl. Rustoord; Woensdag 6 Nov.: DOS 1P. v. Cleef 1. PAARDENSPORT DE NAJAARS-MILITARY DER KJVI.S.V. Nog vier deelnemers overgebleven. Met heit oog op de uitzending van Neder landsche ruiters naar de Olympische Spe len te Berlijn in 1936 is de Najaars-Military van de Koninklijke Militaire Sport-Ver- eeniging te Amersfoort van meer dan ge wone beteekenis. In dit verband is deze Mi litary geheel volgens de Olympische be palingen samengesteld, waarbij slechts een uitzondering is gemaakt, n.l. voor de lengte van den cross, welke 2 K.M. korter is ge houden. Deze wedstrijd is. zeer zwaar en het uiter ste is gisteren dan ook van de paarden ge vergd. Het uithoudingsvermogen van rui ters en paarden werd op een zware proef gesteld en tenslotte bleven slechts zes deel nemers over, waarvan er nog twee om an dere redenen moesten uitvallen. Heden wordt de strijd voortgezet met het spring concours. OLYMPISCHE SPELEN DE SPELEN IN 1940. De president van het Internationaal Olympisch Comité heeft verklaard, dat hij geen bericht heeft ontvangen, als zou Ita lië afstand hebben gedaan van de Spelen in 1940 ten gunste van Tokio. Ook het bu reau te Lausanne had daartrent niet ver nomen. Het Italiaansch Olympisch Comité zou deze aangelegenheid eerst in zijn vol gende bijeenkomst behandelen. Bovendien heeft de heer Baillet de Latour medege deeld, dat al mocht Italië van de organisa tie 1940 afzien, het nog geenszins zeker is, dat de Spelen dan te Tokio worden gehou- den. Immers ook Helsingfors is als candidaat te beschouwen, en mede in dit verband meende de I. O. C.-president, dat het boven aangehaalde bericht als zeer onwaarschijn lijk mag worden beschouwd. LUCHTVAART OEVERZWALUW HEEFT MOTORPECH. Teruggekeerd naar Bandoeng. Aneta seint uit Batavia: De „Oeverzwa luw" is gisteren om 10 uur 5 van het vlieg veld Tjililitan met bestemming naar Neder land vertrokken. Kort na het vertrek trad een motorsto ring op, waarop het vliegtuig onmiddellijk met post en passagiers weer naar Ban doeng terugkeerde. Het te Bandoeng aan wezige reserve-toestel de „Nachtegaal" is thans ingelegd en vertrekt hedenochtend vroeg van Bandoeng rechtstreeks naar Palembang. De „Oeverzwaluw" had 177 kilogram post, 6 kilogram pakketpost en 16 kilogram goederen aan boord. Er waren negen passa giers voor tusschentrajecten geboekt, terwijl twee passagiers geweigerd moesten worden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10