RADIOPROGRAMMA'S MAANDAG 28 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT uEKDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN JONGEMAN DOODGEREDEN, ïoen hij met zijn meisje liep te wandelen. Gisteravond is de heer W. Hoekstra, af komstig uit Terkaple, die op den straat weg nabij Heerenveen met zijn meisje wandelde, door een personenauto aange reden. Het slachtoffer, dat ernstig gewond werd, werd perziekenauto naar het zieken huis te Heerenveen vervoerd. Bij aankomst aldaar was H. echter reeds overleden. De marechaussee stelt een onderzoek in. KIND DOOR VRACHTAUTO GEDOOD Zaterdagmorgen is het 8-jarig kind van Willemsen aan den Ouden Molenweg te Hengelo onder een passeerende vrachtauto geraakt. Hoewel onmiddellijk medische hulp aanwezig was, was het kind bij aan komst in het ziekenhuis reeds overleden. De politie heeft de vrachtauto in beslag genomen voor nader onderzoek. ERNSTIG ONGELUK BU HET HOUTZAGEN. De heer W. v. d. A. te Kerkdriel, die bezig was met het machinaal zagen van hout, heeft bij dezen arbeid het stuk hout, dat plotseling uit de machine sloeg, tegen het lichaam gekregen. Kermend van pijn werd hij opgenomen. Dr. van Pelt ver leende geneeskundige hulp en gelastte overbrenging naar het ziekenhuis te 's-Her- togenbosch. Hier moest operatief worden ingegrepen. De toestand van V. d. A. is zorgwekkend. SCHOENFABRIEK AFGEBRAND Alle machines en gToote voorraden gingen verloren Zaterdag heeft te Waalwijk een felle fabrieksbrand gewoed. Omstreeks zes uur werd brand ontdekt in de schoenfabriek van de firma Gebroeders Slaats. Toen de brandweer arriveerde, stond het geheele fabrieksgebouw, dat eerst korten tijd geopend was, in lichter laaie. Over de geheele oppervlakte van de fabriek woedde het vuur en aan alle kanten sloe gen de vlammen uit. De brandweer was niet in staat dezen brand te blusschen en moest zich voorna melijk beperken tot het beschermen van de in de nabijheid gelegen groote land- bouwschuur van den landbouwer Ketels.. Deze werd met drie stralen nat gehouden en kon inderdaad worden behouden. Het fabrieksgebouw brandde echter to taal uit. Alle machines, waarvan enkele nog slechts veertien dagen in bedrijf wa ren. en groote voorraden leder en half af gewerkte producten gingen verloren. De schade wordt op ongeveer 30,000 geraamd. Deze wordt door verzekering ge dekt. De fabriek was niet tegen bedrijfs schade verzekerd. Ongeveer 35 arbeiders worden tengevol ge van dezen brand, waarvan de oorzaak onbekend is, werkloos. BRAND IN MACHINEFABRIEK. Gistermorgen om 9 uur werd een felle brand ontdekt in de fabriek van de fa. A. van Linge Ezn., N.V., Handel Mij Dextrine en Houtwaren, aan het Beneden- Oosterdiep te Veendam. Het vuur bleek te woeden in de. afdee- ling maohmerieën, die door een brandvrije muur, welks deuren bij het uitbreken van ■brand automatisch sluiten, is afgescheiden. De deuren werkten uitstekend, zoodat het vuur beperkt bleef tot de afdeeling machi- neriën. De brandweercorpsen van Veendam en Wildervink bestreden de vlammen met vele stralen. De vleugel van het machine gebouw, welke uit 2 verdiepingen bestond, is totaal uitgebrand. Om 11 uur was het gevaar voor uitbreding geweken. Verschil lende kostbare machines zijn een prooi der vlammen geworden. De oorzaak van den brand is nidet bekend. In de fabriek werd, gedurende het uitbreken van de brand, niet gewerkt. Het vuur is ontdekt door een passeerenden wielrijder. Verzekering dekt de schade. In het voorjaar van 1933 werd deze fa briek eveneens door brand vernield. BRAND IN MANUFACTURENHANDEL. Gistermorgen om 11 uur is een felle brand ontdekt in het perceel Arnhemsche straat 16 te Amersfoort, waar gevestigd is de manufacturenhandel van den heer Co- pee-Breemer. Enkele voorbijgangers za gen op dat oogenblik achter de ruiten een vuurhaard gloeien. Nadat de deur was in getrapt laaiden de vlammen nog feller op. De brandweer, die inmiddels met groot materiaal ter plaatse was aangekomen, tastte het vuur aan de voorzijde zeer energiek aan. De hitte was zoo groot, dat de winkelhuizen aan de overzijde van de straat begonnen te blakeren en de ruiten sprongen. De taak van de brandweer was dan ook verre van benijdenswaardig. Reeds aanstonds was te zien, dat het pand niet behouden kon worden, aangezien de voor raad manufacturen aan de vlammen gretig voedsel bood. De brandweer bepaalde zich allereerst tot het nathouden van de belen dende perceelen, terwijl aan de voorzijde 4 stralen water en aan de achterzijde 5 stralen in den vuurgloed werden gewor pen. Niettemin werd de geheele inventaris en de inboedel een prooi der vlammen. De vooruit, die gevaar opleverde voor instor ting werd door de brandweerlieden omver getrokken. De oorzaak van den brand is onbekend, aangezien de bewoners van het pand des morgen per auto naar Hilversum waren vertrokken. Om half één was men het vuur meester en kon een aanvang wor den gemaakt met de nablussching. NOG MEER BEKENTENISSEN TE OSS. Door den zwerver Th., thans gedetineer de in de strafgevangenis te Arnhem, is tegenover de gemeente-politie van Oss een bekentenis afgelegd, dat hij medeplichtig is geweest aan den roofoverval gepleegd op Grinsven te Nistelrode. Wat Marinus de Reuver op zijn kerfstof heeft. Zooals reeds gemeld, is Marinus de Reu ver, na zijn bekentenis in zake den roof overval te Maren, naar Oss op transport gesteld en in de Marechausseekanzerne op gesloten. Daar heeft hij thans nieuwe be kentenissen afgelegd. Hij was in het jaar 1930 de schrik van Oss, als leider van een bende waarvan deel uitmaakten: de inbreker Koos je van Ber ne, van Orsouw, bijgenaamd de Witte van Torre, Teunissen, bijgenaamd „de Klits", A. v. Bakel, en een broer, Bijs de Reuver. De bende viel uiteen, toen Marinus in han den van de politie viel. Hij bekende, dat hij in Januari 1929 met Koosje van Berne, de Klits en Van Bakel een roofoverval heeft gepleegd te Nistelrode, die den ouden Van Grinsven 500.en een aantal gou den sieraden kost-te, voorts in 1930 met Koosje van Berne en van Orsouw een in braak bij van Ginkel te Oyen. De buit be liep ongeveer 1500.Vervolgens een in braak met Koosje van Berne bij den rij wielhandelaar Schoppema te Schayk. De hier gestolen rijwielbanden verkochten zij aan een rijwielhandelaar te Oss. Een in braak bij de familie Verkuylen te Teef- felen, mislukte. De inbrekers Marinus de Reuver, Koosje van Berne en Bijs de Reu ver, moesten ijlings he hazenpad kiezen. Tot zoover voorloopig. HET DRAMA TE NIGTEVECHT Gevangenhouding van den automobilist gelast De rechtbank te Amsterdam heeft tegen den automobilist J. O., die in arrest is ge steld onder verdenking met opzet zijn vrouw en dochtertje nabij Nigtevecht in zijn auto in het water te hebben gereden, waardoor zij om het leven zijn gekomen, een bevel tot gevangenhouding voor den tijd van dertig dagen verleend. Op Donderdag 10 October reed J. O., wonende te Bloemendaal, met zijn auto bij Nigtevecht in het Merwedekanaal; zijn vrouw en een 10-jarig dochtertje kwamen om het leven. Men vermoedde, dat O., die van. zijn vrouw ging scheiden, opzettelijk in het water was gereden. Hij ontkent dit echter hardnekkig, hoewel zijn lezingen van het ongeluk niet overeenstemmen. Verd. werd op Zaterdag 12 October ge arresteerd. DE VERDWIJNING VAN EEN RAADSLID Verband met een controle der financiën Sinds Woensdagmorgen wordt, zooals ge meld, te Venlo vermist de 46-jarige W. T., een der vooraanstaanden in de plaatselijke arbeidersorganisatie; hij is voorzitter van de vakafdeeling der bouwvakarbeiders, in casseerder der contributie van de leden dezer afdeeling en afgevaardigde van de arbeiders in den Venloschen gemeenteraad In verband met deze verdwijning schrijft de „Geld." nog: Woensdagmorgen zou in het Bondsge- bouw van de R.K. Werkliedenvereniging van de zijde van het hoofdbestuur van den Bouwvakarbeidersbond een onderzoek wor den ingesteld naar den financieelen toe stand van de plaatselijke afdeeling. Bij deze controle was ook de heer T. uitge- noodigd. Hier is hij echter niet verschenen ofschoon hij dien morgen, toen hij zijn wo ning verliet, aan zijn echtgenoote zeide, naar het bondsgebouw te gaan. Het vermoeden bestaat nu, dat er eenig verband is tusschen het wegblijven van den heer T. bij het onderzoek der boeken en zijn plotseling verdwijnen. OP JACHT NAAR KIPPENDIEVEN En onschuldige door een karabijnschot getroffen Men meldt uit Lunteren aan het „Vad": De kippendiefstallen, die in deze omge ving steeds grooter omvang aannemen, heb ben hier geleid tot een verscherpt politie toezicht, waarvan een onschuldig persoon het slachtoffer is geworden. Den vorigen nacht n.l. was de rijksveld- wacht, bijgestaan door gemeente-politie, ter hoogte van de boerderij „De Groote Voort" aan den Postweg, wederom op sur veillance, toen omstreeks halfvijf een vrachtauto uit de richting Lunteren nader de. Door middel van een zaklantaarn werd den chauffeur beduid te stoppen, waaraan deze echter niet voldeed. De politie, hierdoor versterkt in haar vermoeden kippendieven voor zich te heb ben, loste toen uit een karabijn een schot, dat blijkbaar doel trof. De auto stopte bijna onmiddellijk. Toen bleek echter dat een onschuldig chauffeur, de heer D. Schreuder, van hier, het slachtoffer van een misverstand was geworden. De kogel, die door het portier naar binnen was ge drongen, was hem door het rechter-dijbeen gegaan en had de cabine door de motor kap were verlaten. Na door een geneesheer behandeld te zijn, bleek zijn verwonding niet ernstig te zijn. VELDWACHTER SCHIET OP AUTO. Door het niet verleenen van voorrang ontstond op den hoek van de Haarlemmer straat en den Rijksweg te Halfweg een autobotsing. De aanrijdende auto, welke werd be stuurd door den heer A. V. uit Hoofddorp, reed na de aanrijding door, hetgeen werd opgemerkt door den gemeente-veldwach ter C. uit Halfweg, die juist ter plaatse was. Zoo hard hij kon snelde hij den doorrij- UIT DE OMGEVING DINSDAG 29 OCTOBER 1935. HILLEGOM De gemeente-financiën. De rekening der gemeente ziet er over 1934 niet floris sant uit; er is een tekort van 48233.34. Het rijk eischt van de 58.000, die teveel aan steun is uitbetaald door den ontslagen ambtenaar V., 30.000 terug. Wordt deze eisch gehandhaafd, dan wordt het tekort ruim 78.000. Het zal niet gemakkelijk zijn, dit tekort in de a.s. begrooting te dekken. Gem. arbeidsbeurs. Aan de gemeente lijke arbeidsbeurs staan thans als werkzoe kenden ingeschreven 285 personen, vorige week 264; vorige jaar bedroeg dat aantal in dezelfde week 380. Verkeersongeval. Gisternacht rond één uur slipte weder een auto aan de Leid- schestraat op de tramrails. Een tweetal hekken werd vernield, terwijl ook het res tant van het Maandage gesneuvelde werd meegenomen. Ook de auto kreeg averij. LEIMUIDEN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag 31 October a.s. des voorm. te 10 uur. Agenda: 1. Vaststelling notulen. 2. Inge komen stukken. 3. Vaststelling gemeente- begrooting dienst 1936. 4. Vaststelling be sluit tot wijziging begrooting dienst 1935. 5. Reclames straatbelasting. En hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. LISSE De nasleep van een brand Naar wij vernemen is door het Parket bij de Arrondissementsrechtbank te Haar lem in deze gemeente op 22 October j.l. aangehouden en naar het huis van bewa ring overgebracht de heer V., alhier. Eenige jaren geleden brandde de fabriek van genoemden heer geheel af. Eerst thans is aan het licht gekomen, dat de heer V. de verzekeringsmaatschappij vermoedelijk voor een belangrijk bedrag heeft bena deeld, door de voorraden, welke verbrand zouden zijn, grooter op te geven dan de werkelijkheid was. Eveneens bestaat er vermoeden dat hij zich op dezelfde wijze heeft verrijkt door het rijk te benadeelen, wegens terugbetaalde suikeraccijns. Ook hier zijn, naar wij vernemen, grootere voorraden opgegeven dan aanwezig was op het tijdstip der brand. De administratie van den voor deze feiten verdachten heer is door het Parket in beslag genomen en door deskundigen wordt een onderzoek in gesteld, hetwelk nog voortduurt. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te is in openbare vergadering bijeengeroe pen op Dinsdag, 29 October a.s. des avonds om 7.30 uur, ter behandeling van de navol gende punten: 1. Vaststelling van de vergoeding inge volge art. 101 der L. O. 1920 over het jaar 1932. 2. Huur van een perceel grond van den heer J. Damen Sr. voor den opslag van vuilnis. 3. Verkoop van een perceel grond langs de Gladiolenstraat aan den heer A. Moolenaar Jr. 4. Benoeming van een tweetal vertegenwoordigers der ge meente in het bestuur van de opgerichte R.K. Woningvereeniging „Het Gezinsbe- lang" in het buurtschap de Engel. 5. Voor stel tot het aangaan van een geldleening in verband met de overname van de R.K. Meisjesschool van het kerkbestuur der pa rochie van St. Agatha, alhier. 6. Vaststel ling van verordeningen op de heffing en invordering van een belasting op de hon den, 7. Vaststelling van een verordening tot wijziging van de Algemeene Salarisveror dening voor het personeel in dienst der ge meente Lisse. 8. Voorstel tot de stichting van een zweminrichting. 9. Aanbieding van het gemeente-verslag over 1934. 10. Aan bieding van de gemeenterekening over 1934. 11. Aanbieding van de gemeente- en de bedrijfsbegrootingen voor 1936. 12. Be grooting van den Schoolartsendienst voor 1936. Deze begrooting ligt ter inzage. 13. Comptabiliteit. 14. Ingekomen stukken en mededeelingen. Verkoop bouwterrein. B. en W. stel len den Raad dezer gemeente voor om aan den heer A. Moolenaar Jr. alhier een per ceel bouwterren te verkoopen, gelegen langs de Gladiolenstraat ter grootte van ongeveer 304.20 meter, tegen den prijs van 4.50 per M2. denden automobilist achterna en loste daarbij drie revolverschoten, die het rech terspatbord van den auto troffen. De vluchteling achtte het toen raadza mer om te stoppen, waarna tegen hem pro ces-verbaal werd opgemaakt. Het bleek, dat beide wagens min of meer beschadigd waren; persoonlijke ongevallen deden zich echter neit voor. „De Crt." INVAL IN EEN SPEELHOL. Door de politie van het bureau Singel te Amsterdam is Zaterdagavond te omstreeks 6 uur een inval gedaan in een perceel aan den Heerengracht, waarvan men vermoed de, dat de huurder gelegenheid gaf tot ha zardspel. In een kamer werden vier per sonen aangetroffen, die roulette speelden. Het viertal is naar het bureau Singel ge bracht; nadat zij verhoord zijn en nadat proces-verbaal is opgemaakt tegen den huurder van de woning zijn zij weer in vrijheid gesteld. De roulette en 40.zijn in beslag genomen. Hilversum I, 1875 M. K.R.O.-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Gramofoon en K.R.O.-orkest. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.15 Gramofoon. 4.45 De K.R.O.boys. 5.30 Ned. R. K. Volkszang-vereeniging. 6.00 De K.R.O.-boys. 6.40 Esperanto-cursus. 7.15 A. Albregts over „De eigenlijke slachtoffers". 7.35 Gramofoonplaten op verzoek. 8.00 Berichten. Daarna „Van 2 kanten bekeken". 8.35 Het Zigeunerknapen-orkest. (9.00 Uit de wereld van de film). 9.45 Concert door het K.R.O. Sympho- nie-orkest. (Te 10.30 Berichten). 11.15 Gramofoon. Hilversum II, 301 M. A.V.R.O.-uitzending. 5.30 V.P.R.O. 6.30 R.V.U. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 Ensemble Jetty Cantor. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Ensemble Jetty Cantor. 11.00 11.30 Orgelconcert. 12.30 Omroeporkest en Gramofoonpl. I.45 Zang. 2.00 Omroeporkest (in de pauze zang). 3.004.00 Kniples. 4.30 Radiokinderkoorzang. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 V.P.R.O. Causerie. 6.00 Gramofoonpl. 6.30 R.V.U. Causerie. 7.00 Kinderkoor „Zanglust". 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten en Omroeporkest. 8.45 Cabaretliedjes. 9.05 Fransche operettemuziek. 9.45 Serieuze muziek (gr.pl.). 10.20 Causerie over de match Euwe Aljechin. 10.25 De Avro-Decibels (uit „Casino", den Bosch). II.00 Berichten. 11.1012.00 Dansmuziek. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel. 12.35 Het Cellini-Trio. I.20 Het Schotsche Studio Orkest. 4.40 Zang. 5.35 Het Bronkhurst Trio. 6.50 Koorconcert. 8.20 Russisch Cabaretprogramma. 9.05 BBC-Dansorkest. 10.40 Viool en zang. II.3512.20 Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M. 12.35 Orkestconcert. 4.20 Orkestconcert. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Gevar. concert. 11.0512.35 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.301.20 Strijkorkest. 2.20 Strijkorkest. 4.004.20 Zang en piano. 7.20 Omroeporkest. 7.35 Koorconcert en toespraken. 8.20 Operamuziek. 9.40 Omroeporkest. 10.2011.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 11.20 Uit Leipzig: Omroeporkest, Emdé- orkest en solisten. 3.30 Zang en piano. 4.20 Omroepkleinorkest 6.20 Omroeporkest. 7.30 Lanner- en Straussconcert d. h. Omroeporkest. 8.20 Radiotooneel. Rome, 421 M. 8.10 „Gigolette", operette van Lehar. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Salonorkest. I.502.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gramofoonpl. 8.20 Gevar. programma. 10.3011.20 Gramofoonpl. 484 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Het Constan- tin-orkest. 5.20 Salonorkest. 6.20 GramofoonpL 6.50 Salonorkest. 8.20 Symphonie-concert. 10.05 Gramofoonpl. 10.3011.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Populair concert uit Breslau. Hier na „Die Wunderpuppe" naar Audran's operette. 9.20 Berichten. 9.50 Zang en piano. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Kamermuziek. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf en R. O. V. 3e programma. 8.00 Deutschl. Sender. II.20 Droitwich. 11.50 Kalundborg. 12.20 Brussel VI. 14.20 Kalundborg. 14.50 Parijs Radio. 15.50 Deutschl. Sender. 16.20 Parijs Radio. 17.20 Brussel VI. 18.50 Parijs Radio. 19.35 Beromunster. 21.30 Weenen. 22.10 Stuttgart of München. 4e programma. 8.05 Parijs Radio. 10.35 London Reg. 13 20 Droitwich. 14.20 London Reg. 17.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Droitwich. 19.00 Tuinpraatje door den heer J. Jon ker, Chef afd. Gem. Plantsoenen. 19.30 London Reg. 20.20 Droitwich. 21.50 London Reg. NOORDWIJKERHOUT Middenstandsvereeniging. In café De Zwaan vergaderde de R.K. middenstands vereeniging. De voorzitter opende de ver gadering om half negen met den chr. groet en heette alle aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder den spreker van den avond, den heer van den Brule uit Rotter dam en den weleerw. geestel. adviseur, ka pelaan Dekleermaeker, wien hij feliciteer de met zijn genezing. Direct na de opening nam de heer v. d. Brule het woord en be handelde het onderwerp: „De midden stand en de wetgeving". In een gloedvolle rede werd dit onderwerp op zeer duidelijke wijze uiteengezet en een luid applaus klonk op na de beëindiging ervan. Hierna werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. Er werd weinig ge bruik van gemaakt, een bewijs dat het onderwerp zeer goed was behandeld. Vervolgens werden eenige huishoudelijke zaken besproken. Om 11 uur sloot de voor zitter de vergadering met den chr. groet, na dank gebracht te hebben aan den spre ker voor zijn keurige uiteenzetting en aan de leden voor hun opkomst. Volksbond. In hotel Gouwenberg ver gaderde de afdeeling Noordwijkerhout v. d. Ned. R.K. Volksbond, De opening ge schiedde door den voorz., den heer A. H. v. Noort, met den chr. groet. Spreker heet te alle aanwezigen hartelijk welkom en wierp een terugblik op het afgeloopen tijd perk en herdacht Z H. Exc. Mgr. Aenge- nent. Voor dienst zielerust werd door de vergadering een „Onze Vader" en „Wees gegroet" gebeden. Hierna werden de notu len van de vorige vergadering door den secretaris, den heer C. v. d. Klauw, voor gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Hierna kwam aan de orde punt 3 van de agenda: installatie. Een viertal adspirant-leden en een zevental leden werden met een toe passelijk woord door den voorz. geïnstal leerd. Hierna vond de bekendmaking plaats van het winterprogramma. In een drietal avonden zal het karakter van den Staat worden uiteengezet, omdat deelname aan politieke actie een heilige plicht is, een gewetensplicht. Het is dan ook een ver blijdend verschijnsel dat de belangstelling voor het staatkundig leven thans groeiende is. Het bestaan van den R.K. Volksbond wil het inzicht in het hedendaagsch staat kundig leven gaarne helpen bevorderen, mede daarom omdat er tusschen sociale en politieke actie een nauw verband bestaat. Daarom is schematisch een drietal lessen ontworpen in de hoop dat deze een plaatsje zullen vinden in het winterprogramma. De bedoeling is in deze lessen aan te toonen, dat er 'n groote verwantschap bestaat tus schen het staatkundig en maatschappelijk probleem. Zij zijn immers beide uit de zelfde dwalingen voortgekomen en het is dus begrijpelijk, dat zij op staatkundig terrein tot gelijksoortige dwalingen ge leid hebben, als die, welke wij op sociaal terrein zoq goed kennen. De eerste les zal gaan over: „Van Volksgemeenschap naar Staatsalmacht"; de tweede les over: „Het karakter van de moderne Staat is kapita listisch"; de derde les. over: „De Staat van de toekomst weer dienstbaar aan den mensch". Deze lessen zullen gegeven worden res pectievelijk op 8 November a.s. door den heer J. W. v. d. Akker, alg. voorzitter van den R.K. Volksbond: op 4 Dec. a.s door den districtsbestuurder, den heer A. M. An- genent, en op 8 Januari door den weleerw heer P. Hofstede, kapelaan van de St. Vic tor Parochie, alhier, Dit zal zijneerw. nog gevraagd worden Verder zal een St. Nico- laasfeest georganiseerd worden voor de kinderen der leden en een feestavond ge houden worden voor de leden met hun da mes. In Fgbruari of Maart a s. zal de dis trictsbestuurder de heer Angenent, nog een lezing houden over een actueel onderwerp. Vervolgens kwam punt 5 aan de orde: Lezing door den geestelijk adv., den wel eerw. heer kapelaan Klein, over de H. Eucharistie. Deze mooie lezing werd met aandacht door de vergadering gevolgd en na het einde ervan klonk een dankbaar applaus uit de zaal op. Bij punt 6 van de agenda vond de verkiezing van een nieuw bestuurslid plaats in de vacature van den heer J. v. d. Ploeg. Gekozen werd de heer J. v. Meer. De rondvraag leverde enkele huishoude lijke zaken op, waarna de vergadering werd gesloten op de gebruikelijke wijze met den chr. groet. Mooi succes. De heer A. P. van den Berg, alhier, heeft deelgenomen aan den vijf-stedentocht, uitgeschreven door de N V Nationale Revue Lou Bandy, in de toens- ten-afdeeling. Hij was no. 5 en won een verguld zilveren medaille. De heer J. Ver schoor, alhier, heeft er aan deelgenomen in de renners-afdeeling en was no. 4, voor waar een mooie prestatie!

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9