MAANDAG 28 OCTOBER 1935 DE LEEDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 R. K. Sportver. „S.J.C." Hot geheele corps van SJC was voor gis teren mobiel. Al de 6 elftallen moesten uit komen. Echter hebben er vier doorgang ge vonden. Door afkeuring van het KRV-ter- rein kon het 4e thuis blijven, terwijl de Ju nioren A een vergeefsche reis naar War mond maakten. Van de vier wedstrijden kwamen 7 punten binnen, dus geen onver - dienstelijken Zondag. Het eerste wist op sublieme wijze de eerste overwinning te boeken. De reserven wisten onder de goe de leiding van scheidsrechter Graafmans een 41 overwinning op de Teylingen-re- serven te behaien, het derde deed niet min der goed werk door RWD 2 met een 5—3 nederlaag huis toe te zenden. De Benja mins trokken nog naar Meerburg en wis ten in een gelijk (1—1) spel een kostbaar puntje te veroveren. Wel een succesdag voor de S.J.C.-ers! R. K. Sportver. „V. V. L." Ondanks het slechte weer was het ter rein nog goed bespeelbaar. Om half één bond het derde den strijd aan tegen Nic. Boys. Reeds voor de rust mocht het den on zen gelukken met 10 voor te staan en dezen voorsprong niet meer af te staan. Dus jongens de eerste twee punten zijn binnen. Om half drie nam de wedstrijd VVL I DHL II een aanvang. Hoewel er een zeer sterke wind stond, kwamen de onzen met 52 voor te staan. Na de rust kwam DHL hoegenaamd niet meer over de helft. En daar maakte VVL gebruik van om den stand op te voeren tot 82. Het tweede maakte een vergeefsche reis naar VVP. Ook de a Junioren maakten een vergeef sche reis naar ASC. Daar zagen wij heele- maal niemand, zelfs geen scheidsrechter of bestuurslid. Voor den leider is een derge lijke reis niet zoo erg maar voor die kleine jongens! R.K. Sportver. „A.V.V." Voor de reserve 2e klasse speelde Zondag AVV 2 op eigen terrein tegen GDS3 uit Den Haag. Als te pl.m. 3 uur wordt aange vangen, heeft de regen opgehouden, doch staat er een straffe wind over het veld, dat zeer goed bespeelbaar is. Er wordt direct flink aangepakt, waarbij beide doelen om beurten in gevaar zijn, doch langzamer hand komt AVV, geholpen door den wind, wel iets in de meerderheid, doch voorloo- pig houdt de GDS-verdediging stand. AW blijft echter terugkomen en spoedig is de stand 10. Hierdoor aangemoedigd blijven zij aanvallen en met succes, want kort ach ter elkaar weten zij nog 2 maal te doel punten (30). Dit lijkt GDS toch te bar en bij een mooien aanval, weten zij den achterstand te verkleinen 31, doch nog voor de rust vergroot AW den voorsprong tot 4—1. Na de rust denken wij GDS, die thans het windvoordeel heeft, te zien ophalen, doch de AVV-ers denken er anders over en demonstreeren een prachtig partijtje voetbal, waartegen GDS niet blijkt opge wassen, zoodat AW al spoedig den voor sprong tot 71 vergrootte. GDS wist dan van een weifelen in de AW-achterhoede te profiteeren en 7—2 te doen noteeren. Het woord is dan weer aan AVV, dat werke lijk mooie aanvallen ondernam en hieruit geleidelijk den stand tot 112 opvoerde. Dit lijkt hun genoeg en GDS krijgt dan de gelegenheid nog 2 maal te doelpunten, waarna de scheidsrechter het einde aankon digde van dezen mooien wedstrijd, welke door AVV, zij het eenigszins geflatteerd, doch verdiend met 114 werd gewonnen. Het le elftal boekte tegen Ra va 1 een 1l gelijk spel, wat o.i. een prachtig re sultaat is. R. K. Sportver. „Majella". De wedstrijd Majella IA.S.C. I had niet onder zeer ideale omstandigheden plaats. De regen en vooral de wind waren alles behalve bevorderlijk voor het spel. A.S.C. wenschte echter niet voor den 3en keer de reis naar Oude-Wetering te maken. A.S.C. had vóór rust het windvoordeel en wist dit uit te drukken in een 41 voorstand. Na de rust werden de zaken echter an ders. 'n Voortdurende druk op het A.S.C.- doel, uitte zich o.a. in maar liefst 16 cor ners. Langzaam maar zeker werd de ach terstand ingehaald. Eind kwam met 54 voor Majella! Majella 2 verloor den uitwedstrijd te gen Nic. Boys 2 met 53. De Junioren moesten 20 K.M. fietsen naar Kolping Boys. Tot 2 maal toe moes ten zij het echter tegen den sterken wind opgeven. R. K. V. V. „N. V. C." Van het uitgebreide programma kon al leen de wedstrijd N.V.C. IG.D.S. I door gaan, daar D.O.S. III niet opkwam. Het terrein was goed bespeelbaar, zoodat scheidsrechter Righart v. Gelder, die zeer goed voldeed, te circa half drie liet aan vangen. De vrij stevige wind stond van doel tot doel, zoodat G. D. S., dat den toss won, wind mee koos. G.D.S. domineert en belaagt steeds gevaarlijk het N.V.C.-doel en reeds na 5 minuten neemt G.D.S. de leiding uit een mooien through-pass van den linksbinnen (01). N.V.C. onderneemt soms gevaarlijke uitvallen, doch zonder succes, maar overwegend is G.D.S. aan het woord. Toch weet de N.V.C.-verdedi- ging verder stand te houden, dank zij het sublieme spel van den linksback. Rust breekt dan aan met een 1—0 voorsprong van G.D.S. Na de rust krijgen we een ander spel- beeld. Thans is N.V.C. meest in den aan val, maar G.D.S. past zich veel beter aan dan N.V.C. voor de rust, waardoor ook de N.V.C.-keeper dikwijls alle zeilen moet bij zetten. Na een kwartier maakt de back van G.D.S. hands in het beruchte gebied en de toegekende penalty wordt door den midvoor in een doelpunt omgezet (11). In het resteerende gedeelte zakt het spel peil af, zoodat er van mooi voetbal geen sprake meer is en een ieder is blij als de scheidsrechter met onveranderden stand einde fluit. R. K. Sportver. „Foreholte". Op uitnemende wijze kweten gisteren onze elftallen zich. Ondanks regen en wind gingen twee wedstrijden door, ter wijl één wedstrijd gestaakt werd. Foreholte I overtrof alle verwachtingen. In de sterke 2e klasse B ontfutselde zij het vlugge R.W.D. I op eigen terrein één kostbaar puntje. Vooral in de eerste helft hadden de onzen vaak de beste kansen. De gewijzigde opstelling bleek een danige verbetering. De rust trad in met 01 voor Foreholte. Na de rust was R.W.D. wat meer aan- vallend.Wel duurde 't geruimen tijd eer de goede Foreholte-verdediging was gepas seerd, maar dit doelpunt verdiende Rood- Wit volkomen.Als er dan nog 15 minuten zijn te spelen schept Foreholte zich nog vele kansen, doch de Rood-Wit-backs en keeper zijn een onoverkomelijk struikel blok voor de onzen. Scheidsrechter en spe lers zorgden voor een aangename wed strijd. Bravo zoo gaat 't goed! Zorgt voor al voor sportiviteit! Foreholte II won thuis met een geha vend elftal van K.R.V. II. Al is 't dan op 't kantje af 32. Prachtig! Foreholte III in Leiden waren de gasten van Kolp. Boys II en scoorden er lustig op los. Met 41 voor onze jongens werd we gens regen gestaakt. Foreholte a-Jun.Lisse a-Jun. terrein afgekeurd. Wil er zich nog slechts één Ju nior aanmelden bij het Foreholtebestuur, dan kan misschien Foreholte b-Jun. reeds a.s. Zondag binnen de lijnen komen. AJAX DOOR V.S.V. GEKLOPT. Feijenoord en Blauw Wit spelen gelijk, Stormvogels en D.F.C, winnen. Er is gisteren veel van het competitie programma door het slechte weer verloren gegaan, doch de oogst is toch nog bijzon der meegevallen. Van de 25 eerste klassers werden drie terreinen afgekeurd, terwijl één wedstrijd werd gestaakt, 't Was intus- schen een dag met pracht van verrassin gen. Het Westen. Zoo kon in West I Ajax het niet bolwer ken tegen V.S.V. De Velsenaren stonden hun mannetjes en veroverden zich daar door 'n mooien puntenvoorsprong. R.C.H. bleef V.S.V. voorloopig het meest gezel schap houden door een 20 zege op A.D.O. Haarlem verloor op eigen terrein met 43 vanH.B.S., Hermes-D.V.S. met 10 van Sparta in 'n onfortuinlijken wedstrijd en K.F.C. bracht het tegen Xerxes niet ver der dan 'n gelijk spel, waardoor de stand nu is: gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. V. S. V. 6 5 1 16—7 11 R. C. H. 6 4 11 14—9 9 H. B. S. 5 3—2 16—14 6 Sparta 5 2 2 1 9—10 6 Ajax 6 3—3 19—12 6 A. D. O. 6 3—3 12—15 6 Haarlem 6 2 1 3 9—10 5 Xerxes 6 114 8—14 3 H. D. V. S. 6 114 6—12 3 K. F. C. 6 3 3 6—12 3 In de 3e klases D gingen drie van de vijf wedstrijden door. Elinckwijk won op het nippertje van Baarn, terwijl Zeist en Amersf. Boys groote overwinningen boek ten resp. op A.P.W.C. en Utrecht. In Afd. II was het een goede dag voor de Stormvogels en D.F.C. Zij wonnen beide 'n lastigen uitwedstrijd, resp. tegen V.U.C. en D.W.S., terwijl bovendien Feijenoord en Blauw Wit op eigen terrein slechts op het nippertje gelijk speelden, de Amster dammers tegen Z.F.C. en de Rotterdam mers tegen D.H.C. Nog een tweede gelijk spel viel er in Rotterdam, wijl H.F.C. Ex celsior één punt ontnam. Stormvogels 6 4 1 1 20—10 9 D. F. C. 6 4 1 1 9—7 9 Blauw Wit 5 3 2 10—12 8 Feijenoord 6 3 1 2 15—8 7 Z. F. C. 6 2 3 1 8—9 7 Excelsior 6 1 3 2 10—14 5 D. W. S. 5 3 2 9—16 3 H. F. C. 4 2 2 7—13 2 V. U. C. 5 2 3 9—13 2 D. H. C. 5 2 3 9—15 2 In de 2e klase B werd slechts één wed- strijd gespeeld en deze leverde 'n 41 nederlaag op voor Alphen. Overmaas 5 3 2 13—8 8 C. V. V. 5 3 1 1 12—6 7 O. D. S. 5 2 2 1 10—12 6 Alphen 5 3 2 13—15 6 B. E. C. 4 1 2 1 4—4 4 D. C. L. 5 1 2 2 8—8 4 Hoek v. Holl. 4 2 2 10—10 4 U. V. S. 4 2 2 2—4 4 Neptunus 5 1 4 13—15 2 Gouda 4 1 3 3—6 1 DE WEDSTRIJDEN DER WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. V. S. V.Ajax 42. Veel publiek, veel regen en veel forsch spel, ziedaar drie eigenschappen op en om den wedstrijd V. S. V.Ajax, die met een wel wat geflat- teerden uitslag door de thuisclub werd ge wonnen. Het begin bood weinig aantrekke lijks, hetgeen moet worden toegeschreven aan de gladheid van het veld en van den bal. Ajax met het voordeel van den wind, is het eerst bij het Velseroordsche doel en ook er door heen, want nog geen vijf mi nuten is er gespeeld als van Reenen, pro- fiteerende van een misverstand in de ach terhoede van de thuisclub doelpunt. Maar de vreugde was van zeer korten duur, want onmiddellijk na den aftrap moet Keizer den bal uit het net visschen, waar hij door H. de Wolf was gedeponeerd. (11). Als er een kwartier gespeeld is, zien we een fraaien aanval van den linkervleugel dej thuisclub en thans benut H. de Wolf een fraaien voorzet van Hillekamp. De revan che volgt even prompt, maar het doelpunt wordt ongeldig verklaard. Een strafschop tegen VSV schiet Diepenbeek in de handen van Michel. VSV speelt een fraai open spel waartegen Ajax niet is opgewassen. Michel brengt den stand met een fraai schot op 31, waarmee gerust wordt. In de tweede helft kan VSV er maar niet inkomen. Bij Ajax is van de Puttelaar niet teruggekomen. Voor hem is Distelbrink op gesteld, een speler uit het vijfde elftal, die uitstekend debuteert. Ajax kan van hem nog veel pleizier hebben. Voortdurend zit Ajax voor het doel der gastheeren. Na 20 minuten smaakt de jeugdige invaller het genoegen den achterstand van zijn club te verkleinen. Het ziet er leelijk uit voor VSV, want nu is Ajax voortdurend in den aanval. De voorhoede hpudt het spel echter tekort, waardoor de forsch en snel spelende ach terhoede van VSV herhaaldelijk gevaar lijke situaties redt. Vijf minuten voor het einde wordt bij een aanval der thuisclub Michel door Blomvliet vlak voor het hei ligdom van Keizer tegen den grond geloo- pen. Sterk benut den hiervoor toegekenden strafschop en met 42 komt, wel wat ge flatteerd, de zege voor VSV. Hillekamp moest in de tweede helft worden vervan gen. K.F.C.Xerxes 33. Onder slechte weersomstandigheden en op een doorweekt en glad terrein is K.F.C. er op het nipper tje in geslaagd Xerxes een kostbaar punt te ontnemen door een gelijk spel (33). Na 5 min. wist Mol met een hard sc^iot K.F.C. de leiding te geven (10). Eerst kort voor de rust gelukte het den Rotter dammers uit een hoekschop door Polle de partijen op gelijken voet te brengen (11). In de tweede helft wist De Jong van een pass van Kok te profiteeren (12). K.F.C. trachtte het spel te verplaatsen, doch wel dra moest haar keeper opnieuw voor een schot van Polle zwichten (13). Het zag er naar uit, dat K.F.C. een groote neder laag tegemoet ging, doch de Koogers zet ten de tanden op elkaar en drongen Xer xes geheel terug. Ongeveer een kwartier voor het einde wist Stroo den achterstand te verkleinen, terwijl iets later Van Wens- veen de partijen op gelijken voet bracht. ExcelsiorH. F. C. 44. Na 10 minu ten had Excelsior "een voorsprong van 20. (doelpunten van Wigman en Niehof). De achterhoede van H. F. C. bleek heel zwak. De voorhoede daarentegen begon een zeer goed spel te vertoonen, waarbij Webster en Hagenaar, de vleugelspelers, vaak goed opbrachten. De eerste bracht na een aange geven bal van Koper den stand op 21. Ex celsior zette er alles op, maar de voorhoe de leverde geen productief werk. Na een corner liep Niehof den bal in het doel. (31). Moedig bleven de gasten volhouden; Koper, de midvoor trok handig door de verdedjging heen en scoorde onhoudbaar (32). Daarna was het weer de beurt aan Excelsior; Niehof kopte uit een voorzet fraai in. (42). Vlak daarop gaf Drijver, de rechtsbinnen van H. F. C., den bal goed door aan Kermer, die er 43 van maakte. Met dezen stand kwam de rust. Na de her vatting ging de strijd, waarin tevoren Ex celsior wel iets in de meerderheid wa$ ge weest, gelijk op. Kermer maakte op knappe wijze den gelijkmaker (44). Daarna kwa men er geen doelpunten meer. D.W.S.D.F.C. 1—2. Het veld was ondanks den regen uitstekend bespeelbaar. Wel schoot de bal herhaaldelijk op onver wachte wijze door, terwijl het werk voor beide doel verdedigers in deze omstandig heden zeker niet gemakkelijk mocht wor den genoemd. Dat was reeds na vier minu ten gebleken, toen doelman Heekelaar over een vrij gemakkelijken bal van De Smit heenviel (01). De duels tusschen onzen intenationaal Mijnders en Van Stokken waren zeer belangwekkend, doch de D.W.S.-achterspeler kwam vrijwel altijd als overwinnaar uit deze schermutselingen te voorschijn Het spel van Mijnders viel ten zeerste tegen en vooral voor de rust heeft hij nog wel enkele kansen gehad, die hij leelijk verknoeide. Dan <ieed de andere internationaal, Caldenhoven, het beter. In de tweede helft kreeg Mijnders een fraaie kans om den voorsprong te vergroo- ten. Na tien minuten spelen werd hem de bal toegespeeld, in plaats van recht op doel te loopen, week hij naar links uit, waar door zijn schietkans veel kleiner werd. Heekelaar had dan ook geen moeite om het schot van Mijnders te stoppen. Het meeste gevaar bij D.W.S. dreigde nog van de beide buitenspelers Boogert en B. van Stokken. Het was de eerste, die na een half uur een fraaien voorzet gaf, welke door Van Stokken keurig werd ingeschoten (11). Bij een uitval, geleid door den Dordtschen rechtervreugel. zette Vos voor en binnen het strafschopgebied raakte Van Stokken ongelukkigerwijs den bal met de hand aan. Scheidsrechter Boas zag zich ge dwongen, een strafschop toe te kennen en Punt hergaf D.F.C. de leiding. Dit doel punt ontstond zes minuten vóór het einde. Geheel ontmoedigd speelden de D.W.S.- ers door, terwijl Caldenhoven spil ging spelen. Op het laatste oogenblik miste Beuker voor open doel nog een fraaie kans en zoo kwam D.F.C. aan een vrij geluk kige 21 overwinning. FeijenoordD. H. C. 33. Het be gin is voor de thuisclub en dra krijgt Vrauwdeunt een mooie scoringskans, maar hij pingelt te lang. Van Male stopt aan den anderen kant eenige felle schoten van Van Dijk en Buyink, maar wanneer van der Heide over den bal heenmaait, heeft van der Sloot weinig moeite om D. H. C. de leiding te geven. (01). Even later maakte de Feijenoord-verdediging weer een fout en andermaal is het Van der Sloot, die een doelpunt maakt, waardoor D. H. C. dus een 20 voorsprong heeft. Even later maakt Ditmars een derde doelpunt, doch dit wordt wegens buitenspel niet toege- kénd. Na rust pakte Feijenoord de zaken onmiddellijk ferm aan, maar voorloopig slaagt de D. H. C.-verdediging er in de score blank te houden. Eindelijk is het van Luyk, die via de paal het eerste tegenpunt scoort. Dadelijk daarna vangt van Luyk een voor zet van Burg op en de stand is gelijk (22). Feijenoord blijft in de meerderheid en het duurt niet lang of Linssen geeft de thuis club de leiding (32). Dadelijk daarna trekt Van Nellen er tusschen uit en de stand is opnieuw gelijk (33). Vrauw deunt schiet even later in het net, maar wegens buitenspel wordt dit doelpunt ge annuleerd. Het blijft spannend tot het einde, maar verandering in den stand komt er niet meer. R. C. H.A. D. O. 20. Na eenige ge vaarlijke Racing-aanvallen, waarbij v. d. Horst eenige fraaie kansen mist, wordt RCH geheel op eigen helft teruggedrongen. Keu rig samenspelend trekt ADO keer op keer op Bergsma af, doch hoe zwak de RCH-ver- dediging ook vaak ingreep, doelpunten ble ven uit daar ADO haar samenspel te ver doorvoerde. Na 27 minuten scoort Berg met een fraaie kopbal, doch scheidsrechter Vermeer had een overtreding geconsta teerd en annuleerde dit punt. ADO blijft volharden in haar korte spel en daardoor krijgt juist RCH meer gelegenheid tot aan vallen. Vanaf de vleugels belaagt zij het Racing-doel. Na 35 minuten geeft Lensdink een voorzet, die geheel aan de andere zijde bij Paape belandt. Deze lost van ver af een hard en laag schot, dat doelman Kruis te machtig blijkt (10). Ook na de hervatting is RCH het meest in den aanval. ADO speelt nu wel meer open, doch RCH's verdediging is thans .in uitstekenden vorm, terwijl bovendien het schieten van de ADO-voorhoede zwak is. Aan de andere zijde krijgt Kruis telken male gelegenheid zijn capaciteiten te too- nen. Pl.m. 15 minuten voor het einde grijpt hij mis en scoort gemakkelijk nummer twee (2—0). Hermes D. V. S.Sparta 01. Voor de rust, toen Hermes D. V. S. met den sterken wind in den rug speelde, was de thuisclub den meesten tijd in den aanval. Toen Spar ta na de met blanken stand ingetreden rust het windvoordeel kreeg, zag het er voor H. D. V. S. niet gunstig uit. Maar de uitste kende verdediging, waarvoor een zeer goe de middenlinie speelde, gaf geen krimp. Zelfs kreeg de thuisclub weer geen doel kansen. Sparta ging het met verre schoten probeeren. Beun was echter betrouwbaar. Na 25 minuten had de midvoor van Hermes D. V. S., van der Tuyn, het ongeluk het rechterbeen te breken. Toen de wedstrijd werd voortgezet bleek Janse de H. D. V. S.- ploeg te hebben gecompleteerd. Sparta was nu beslist sterker en eindelijk na een hard schot van rechts, dat Breitner in het doel gebied stopte, kreeg Oostlander den terug- gestuiten bal te pakken, die hij onhoudbaar inschoot (01). H. D. V. S. scheen een verloren wedstrijd te spelen, doch in de laatste minuten brak A. de Jong dank zij goed opbrengen van den rechtsmidden Smit door, zijn schot ket ste van de lat in het veld terug. Een vrije schop op den rand van het strafschopgebied tegen Sparta, door Van Eembergen geno men, werd goed gestopt. Toen had Sparta gewonnen. HaarlemH. B. S. 34. Bakhuys opent spoedig de soore met een listig schot (01). Haarlem is voor rust verder voort durend sterker, maar weet slechts eenmaal het net te vinden, als Oldenburg hard in schiet. (11). Na rust is het eerste succes voor Haarlem als Smit schitterend inschiet (21). Van den aftrap neemt H. B. S. den bal mee en Ophorst scoort (22). Spoedig volgt een grove fout in de Haarlem achter hoede, die Ophorst afstraft (23). H. B. S. domineert nu en Van Vliet weet met een prachtschot den voorsprong te vergrooten ten. Als de Winter spoedig den stand op 34 brengt, kan nog alles gebeuren. H. B. 34 brengt, wan nog alles gebeuren. H. B. S. verdedigt hardnekkig, met Bakhuys aan het hoofd. Einde brengt Haarlem een on verdiende nederlaag. Bakhuys, en keeper Dijkstra aan H. B. S.-zijde, Smit en Kam- meijer aan Haarlem-zijde speelden een prachtwedstrijd. Blauw-WitZ.F.C. 1—1. Ondanks een bijna permanente meerderheid is Blauw- Wit er niet in geslaagd, de beide punten in den wedstrijd tegen Z.F.C. te veroveren. Na 11 minuten ontstaat uit een corner een he vige doelworsteling voor het Zaandamsche doel, doch een Amsterdamsche doelpunt ontstaat eerst vijf minuten later, als Van Nol uit een througpass op voortreffelgke wijze, laag en hard, scoort (10). In de tweede helft is het spel aanvankelijk meer verdeeld en de Zaansohe middenlinie komt iets meer naar voren. Na 11 minuten brengt de Amsterdamsche rechtervleugel den bal goed op en na een voorzet naar links wordt een goed schot ingezonden, dat Dijkstra nog juist corner weet te werken. Even later levert het verre opdringen der Blauw-Wit-achterhoede een Zaansche door braak op. Een hard schot wordt uitstekend door Ferwerda gestopt, doch hij kan het leer niet vasthouden, zoodat het in het veld terugstuit. Drie, vier Z.F.C.-ers stor men toe en het is v. d. Kolf, die onhoud baar scoort (11). Na dit onverwachte doelpunt komen de Zaandammers even ge vaarlijk opzetten en gedurende eenigen t^jd gaat het spel op en neer. Dan komt Blauw-Wit echter weer naar voren; het is beslist sterker, doch de stug verdedigende Z.F.C.-achterhoede, versterkt door de mid denlinie en zoo noodig door de binnen blijft meester van het terrein. V.U.CStormvogels 34. De Hage naars speelden zonder eenig systeem, wat voor den toeschouwer echter aantrekke lijker was dan het systeem van de LJmui- denaars, hetwelk uit duwen en haken be stond. De Stormvogels speelden hun tegen standers murw, met het gevolg, dat zij in de tweede helft de overwinning uit het vuur konden sleepen, waardoor zij meer kregen dan zij verdienden. Met rust had den de bezoekers de leiding met 10, door v. d. Steen. Wel maakte v. d. Wildt spoe dig na hervatting gelijk, maar Effern be zorgde de Stormvogels opnieuw de leiding. Nadat van Gelder uit een strafschop weer gelijk had gemaakt, zorgden v. d. Laan en Effern voor een nuttige voorsprong, welke vijf minuten voor het einde werd verkleind met een schitterend schot van Van Gelder. Met 34 kwam het einde. In de 3e klasse A werden slechts de twee belangrijkste wedstrijden gespeeld en naar het zich laat aanzien, zal de strijd om het kampioenschap hier wel gaan tus schen De Kennemers en Zandvoort, die beide hun positie verstevigden. Zandvoort won n.l. met 42 van Hillegom, terwijl de Kennemers de Hillinen met 6—3 versloe gen. Kennemers 6 6 3411 12 Zandvoort 5 4 1 125 9 S. V. C. 5 2 1 2 8—9 5 Hillinen 5 2 12 12—14 5 Lugdunum 5 2 12 1018 5 Schoten 4 112 8—8 3 B. M. T. 4 112 6—12 3 Scheveningen 5 113 1010 3 Celeritas 4 1 3 810 2 Hillegom 5 14 817 In de 3e klasse B veroverde O.N.A. d, leiding door haar 40 overwinning op Hel Noorden, omdat Steeds Volharden niet speelde. De Hollandiaan versloeg G.S.V. met 31 en O.V.V. deelde de punten met D.D.C. O. N. A. 6 4 11 11—8 9 St. Volharden 4 4 9—7 8 Hollandiaan 5 4 1 178 8 O. V. V. 6 2 2 2 14—14 6 D. D. C. 5 2 1 2 6—5 5 Coal 5 2 12 10—11 5 E. D. S. 4 1—3 11—11 2 't Noorden 4 1 3 713 2 G. S. V. 4—13 8—11 1 L. F. C. 3 3 3—9 0 Het Oosten. In Afd. III veroverde Heracles weer den kop door een 51 zege op de Ensch. Boys, wijl de wedstrijd P.E.C.Go Ahead werd gestaakt. A.G.O.V.V. won op het nippertje van Z.A.C. en S.C.H. boekte de zesde ne derlaag tegen Enschede, waarmede de nieuwe Nijmeegsche eerste klasser reeds het derde gedeelte der te spelen wedstrij den verloren heeft. Heracles 6 6 175 12 Go Ahead 5 5 16—2 10 A. G. O. V. V. 6 4 2 11—10 8 nschede 6 3 12 158 7 E. C. 5 3 2 9—5 6 vVageningen 5 2 3 610 4 -"nsch. Boys 6 2 4 913 4 Z. A. C. 5 1—4 3—12 2 Tubantia 4 13 510 1 S. C. H. 6 6 3—19 0 Het Zuiden. P.S.V. heeft het tegen N.A.C. in Breda toch niet tot 'n overwinning kunnen bren gen. Met 'n gelijk spel moesten de Eind- hovenaars zich tevreden stellen. De an dere Eindhovenaren herstelden zich op fraaie wijze door 'n 61 zege op Bleyer- heide. N.O.A.D. boekte de eerste zege van het seizoen en wel 'n zeer formidabele, wijl Roermond met niet minder dan 70 werd verpletterd. M.V.V. en Longa deel den ten slotte de punten, waardoor B.V.V. nog steeds de leiding behoudt. B. V. V. 5 3 2 12—8 8 Longa 6 2 4 11—5 8 P. S. V. 6 2 4 10—5 8 M. V. V. 6 2 3 1 13—9 7 N. A. C. 6 2 3 1 10—8 7 Eindhoven 6 2 2 2 1613 6 Bleijerheide 6 1 3 2 7—11 5 Juliana 5 4 1 7—8 4 N. O. A. D. 6 1 1 4 11—16 3 Roermond 6 2 4 3—17 2 Het Noorden. De leidende clubs bleven alle gisteren overwinnaar. Be Quick maakte 54 op G.V.A.V., Velocitas 21 op Achilles en Veendam 31 op Leeuwarden. Slechts Friesland stelde danig teleur door een 50 nederlaag tegen H.S.C. Be Quick 6 5 1 23—7 11 Velocitas 6 3 3 13—6 9 Veendam 6 4 2 1914 8 Friesland 6 3 12 15—16 7 Leeuwarden 6 3 3 1214 6 Achilles 6-213 10—14 5 H. S. C. 6 2 13 13—17 5 G. V. A. V. 6 1 2 3 14—15 4 Sneek 5 1—4 8—16 2 Hoogezand 5 14 513 1 DE UITSLAGEN. AFDEELING I. le klasse: R.C.H.—A.D.O. 2—0; Her mes D.V.S.Sparta 01; V.S.V.Ajax 4—2; Haarlem—H.B.S. 3—4; K.F.C.—Xer xes 33. 2e klasse A: E.D.O.A.F.C. 15; ZeeburgiaKinheim 31; U.V.V.Alcma- ria Victrix 11; 't GooiVriendenschaar 11; BloemendaalD.O.S. 30. 2e klasse B: VeloxHilversum 41; O. V.V.O.—Hercules 2—1; O.S.V.—West Frisia 4—3; B.F.C.—W.F.C. 5—5; Z.V.V.— De Spartaan 34. 3e klasse D: ElinckwijkBaarn 21; ZeistA.P.W.C. 50; UtrechtAmersf. Boys 15. Res. 3e kl. G: U.V.V. III—Zeist IT 91; Baarn IIElinckwijk II 80; Hf' land II—Utrecht II 3—3.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7