t MAANDAG 28 OCTOBER 1935 DE LE1DSCHE CoURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 KRUISVAART „ST. PETRUS". Een kamp-middag-. Gistermiddag was het feest in het Gezel- lenhuis, een kamp-feest van de Kruisvaar ders, die in den afgeloopen zomer in Noord- wijkerhout een onvergetelijke kamp-week beleefd hebben. Er was voor dit festijn veel belangstel ling. 0.m. zagen wij er de eerw. Moeder van het Wees- en Oudeliedenhuis, oud-be stuursleden van het (destijds) Petrus-patro naat, en afgevaardigden van de verkenners, de St. Josephsgezellen enz. Even na half vier marcheerden de jon gens de zaal in tijdens een pittigen roffel, waarna de opening met gebed volgde. De eerw. Directeur, kap. A. J. Leenders, sprak een welkomstwoord en bracht den wensdh naar voren van meer contact met de ouders. Al laten de jongens nu zien, wat er alzoo gebeurd is, er blijft nog zoo veel te doen, dat spr. met recht een ernstig be roep meent te moeten doen op de mede werking van allen. En, bij alle hekel aan bedelen, toch vraagt de eerw. spr. een financieel offer in verband met een „machi nale uitbreiding" van het bedrijf. Hierna werd vlot en frisch het program ma verwerkt. Daar was eerst de aankomst in het kamp en het verstrekken van diver se opdrachten, dan de belevenissen in het kamp. Het eten werd wel erg „hartig" ver zorgd met driemaal zout maar ja, alle be gin blijkt moeilijk. Vooral voor jongens! Het seinen met de vlag had tot resultaat de volgende ontboezeming: Waarheen het volgende kamp? Ver weg! Ver weg? Geen geld! Geen nood, zak met lood, 3-cents- Zonds, sparen! Een daverend app'aus volgde natuurlijk. Bizonder grappig was het ter ruste gaan en wat er alzoo in den eersten nacht ge beurde. Sjonge, wat een rampspoed op dien hooizolder. Er bleek een spookachtige tele* fooninrichüng aanwezig en 's morgens, tot overmaat van ramp, waren twee der leiders niet wakker te krijgen. Hoe de Directeur hen wekte, was een afdoende methode! Het geheel werd opgeluisterd met leutige liedjes, een werk van eenige herauten, die hiermede verdienstelijk werk leverden. Na een korte pauze werden eenige kamp vuur-nummers uitgevoerd, die zeer in den «maak vieaen. Vooral de maskerade was interessant. Kap. Leenders sprak aan het einde een hartelijk dankwoord, zeer bizonder tot zijg staf van ijverige jeugdleiders, niet het minst ook tot zijn Kruisvaarders, die hun beweging trouw dienen. Het was een pittige bijeenkomst met goede perspectieven voor de Petrus-Kruis vaart. VEIiEENIGING VOOR SLECHT- 1IOORENDEN. De tweede bijeenkomst in dit seizoen werd wederom gehouden in de groote Nutszaal, en te ruim 8 uur geopend door de presi dente, mevrouw T. Kranenburg-Siemens. De opkomst der leden was niet zoo groot le noemen als we wel gewoon zijn; de thuisblijvers hebben weer ongelijk gehad en heel wat gemist A Na de opening werd eenigen tijd aan liplezen besteed, waarna de heer de Rijk het woord had gevraagd voor de groepste- lefoon. De heer de Rijk deelde mede, dat hij toe stemming had verkregen van de Ver. „Het Schouwtooneel" om bij de voorstellingen dier Ver. de groepstelefoon te plaatsen. De eerstvolgende voorstellingen zullen gege ven worden op 10 en 11 Nov. a.s. Het meest geschikt voor de vareeniging lijkt 11 Nov. Met meer dan 10 S.H. bezoekers zou men na de voorstelling van 11 Nov. steeds mogen rekenen op parterre-plaatsen. Spr. dringt er op aan, dat velen zich zullen op geven, opdat op die manier meer genoten zal kunnen worden van onze groepstele foon. De heer de Ruiter dringt er op aan eerst de groepstelefoon in den schouwburg te probeeren, doch dat is eenige jaren gele den reeds geschied en een succes geble ken. Tegen 9 uur kwam dr. N. Tinbergen, die een lezing met lichtbeelden zou ge ven over zijn reis naar Oost-Groenland, al waar hij een dierkundig onderzoek ver richtte. Dr. T. gaf een korte beschrijving van zijn zeereis, die alleen in den nazomer gemaakt kan worden, omdat Oost-Groen land voor schepen anders niet bereikbaar is door het pakijs. Aan de hand van prachtige foto's, die ons een goed beeld gaven van de enorme ijsbergen en fjorden en van de bewoners, de Eskimo's, die in het Angmagssalik- district verblijven, gaf spr. ons een zeer mooie beschrijving van de natuur en het leven en werken dier menschen. Mocht velen onzer het leven daar niet aanlokken, dr. T. schijnt er met zijn vrouw een buitengewoon interessant jaar te heb ben doorgebracht en roemt de vriendelijk heid en gastvrijheid der Eskimo's. Spr. sloot zijn lezing net den wensch uit te spreken, nogmaals in de gelegenheid te komen, wederom een reis naar Groenland te kunnen maken. Het flink applaus van de aanwezigen en het woord van hartelij- ken dank van de pres. namens allen, be wees dr. T. wel, hoe zijn lezing werd ge waardeerd. Voor de verrassing, die het bestuur de vorige keer ten deel viel, wordt de groeps telefoon uitgebreid en zal verbetering van het bord worden aangebracht. De pres. maakt nog attent op de verlo ting, die plaats heeft te Utrecht ten bate van het onderwijs voor het S.H. kind, en vraagt ieder, die loten wil hebben, zich op te geven bij de secretaresse, mevr. Kuiper; aan hetzelfde adres zijn ook de kalenders voor 1936 verkrijgbaar. Te ruimhalf elf sloot mevrouw Kranen burg dezen avond. HOE KOOKT MEN OP GAS? Men zou zoo zeggen: wanneer een gas fabriek al meer dan 85 jaar bestaat, zal het antwoord op deze vraag toch aan geen en kele verbruikster meer moeilijk vallen. De grootmoeders van de tegenwoordige gene ratie huisvrouwen kookten in Leiden al op gas. Wie zou niet op een prikje weten, hoe het gascomfoor of -fornuis behandeld moet worden en hoe men er de spijzen op gereed moet maken? Het klinkt misschien vreemd, maar het antwoord op deze vraag moet luiden, dat nog veel te weinig huisvrouwen daarvan voldoende op de hoogte zijn. Zeer duidelijk bleek dit nog eens in den laatsten tijd, toen ambtenaren van de Lichtfabrieken ver schillende gasverbruiksters aan huis be zochten. In het algemeen trekt men nog veel te weinig profijt van zijn gastoestel- len en maakt men, o.a door een verkeerde wijze van koken, zijn gasrekening onnoo- dig hoog. Daarom mag nog wel eens gewezen wor den op de demonstraties van „goed en zui nig koken", die in deze omstandigheden een algemeen belang beteekenen. Zij wor den gegeven in den toonwinkel der Licht fabrieken, Hooigracht 14. Elke demonstra tie is verdeeld over drie avonden. Op Dins dag 29 October a.s. begint de eerste van dit winterseizoen. Voor de goede orde voegen wij hieraan nog toe, dat bij deze demonstraties niet verkocht wordt. Het eenige doel is het geven van voorlichting. Verder behoeft men niet bevreesd te zijn, dat alleen kost bare schotels worden klaargemaakt; gede monstreerd wordt het bereiden van een ge wone burgerpot en op verzoek zelfs ook van zeer eenvoudige gerechten. Desge- wenscht kunnen bepaalde clubs gevormd worden, zoodat men de demonstraties in een besloten kring kan medemaken. Men kan zich voor deelneming aanmel den aan den toonwinkel, Hooigracht 14 (telefoon 18) of bij de erkende gasinstal- lateurs, waarna men t.z.t. nadere inlichtin gen ontvangt. VEREENIGING VAN MATHESIANEN. Zaterdag j.l. hield bovengenoemde Ver- eeniging haar eerste lezing van dit sei zoen in den vorm van een bedrijfsfilm der Kon. Shell met titel Aardolie „Van Put tot Pomp", een film in 7 acten. Deze film werd vertoond in het geheel bezette Ca- sino-therater. De voorzitter, de heer G. J. J. van der Linden, heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de vele leeraaren van het Genootschap M. S. G. en den vertegenwegroordiger der directie der Bat. Petr. Mij. Hij dankte tevens den direc teur van het Casino-theater, den heer G. H. Groenewegen, voor het wederom be reidwillig beschikbaar stellen van het theater. Voorts bracht spreker dank aan de directie der B. P. M. voor het afstaan der film. Achtereenvolgens werd vertoond het Journaal, een teekenfilmpje, waarna film der Kon. Shell werd gedraaid. Deze laat zien het begin der oliewinning, hoe de geo logen diep het binnenland moeten doordrin gen,. Nadat de proefboring heeft plaats ge had, wordt het bouwen van een boortoren vertoond. Verder zien wij hoe het boren der olie, welke zich vaak op duizenden me ters diepte bevindt, geschied. Het boren vindt plaats man draaiende boren, de olie komt door den natuurlijken druk van het gas omhoog. Dan wordt de olie in gewel dige pijpleidingen van soms wel 500 K.M. lang naar de Raffinaderijen geleid. Dan werd vertoond welke producten uit de ru we olie in de Raffinaderij worden gewon nen en daarna kwamen de verschillende huisvestings-employé's in Oost-Indië op 't doek. Het gebruik der Shell-producten o.a. in den landbouw, bij verwarming, zelfs in Oud-Holland „Spakenburg" kan men olie niet missen, werd nader gedemonstreerd. Daarna -werd vertoond het olie- en ben- zme-ge'oruik bij de vliegtuigen. Hierbij kregen wij te zien het vertrek van eenige watervliegtuigen uit Schellingswoude naar Onze, Oost en de Shell Service op de vliegvelden over de geheele wereld. Ten slotte was het een aantal kantoor-gebou wen, dat wordt getoond. Hierna bracht de voorzitter namens alle aanwezigen den vertegenwoordigers van de directie der B. P. M. dank voor deze zeer interessante film, vooral daar de V. v. M. de eerste vereeniging was, die 'deze film in het openbaar heeft mogen vertoonen. Te vens maakte de voorzitter bekend, dat de eerstvolgende lezing zal worden gehouden op Zaterdag 16 November door den heer Th. Hecker, assistent aan de Technische Hoogeschool te Delft met het onderwerp: „Architectonische vormen". Gisteren slaagde te Utrecht onze stadge noot de heer A. Kraayenbrink voor het di ploma voor zwemonderwijzer van den K N. Z. B. Voor het examen politiediploma van den R.-K. Politiebond „St. Michaël" zijn te 's Hertogenbosch geslaagd on^e stadgenoq- ten J. H. S. Olde Juninck (met aanteeke- Zaterdag heeft de 31-jarige electricien G. F., wonend in de Prinsenstraat, bij werk zaamheden op de Kaasmarkt zijn rechter hand in een mes geslagen, waardoor dit lichaamsdeel bloedende werd verwond, Door den E. H. D. werd hem hulp ver leend. In den nacht van Zaterdag op Zondag te 1 uur werd de 45-jarige J. M., wonende aan de Transvaalkade, met een vrij ernstige hoofdwonde op de Turfmarkt gevonden. Door den E H. D. werd hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. INGEZONDEN STUKKEN EéN-KWARTIERTJESBOND. Zeer geachte Redactie, Nu de maand November weder voor de deur staat, komt het bestuur van boven staande vereeniging U een plaatsje vragen in Uw blad om Uwe lezeressen en lezers nog weer eens attent te maken op het mooie doel van onzen Bond. Wij houden jaarlijks een tweedaagsche verkooping van handwerken, die door jong en oud, als het ware in zóó'n één kwartier tje per dag, vervaardigd zijn. De opbrengst van deze verkooping komt ten goede aan een tiental vereenigingen onverschillig van welke godsdienstige richting in onze stad, die verwaarloosde of half-verwaar- loosde kinderen verzorgen of kinderen be hoeden voor verwaarloozing. Die verkooping wordt dit jaar gehouden op Woensdag 13 November van 25 en van 79 uur en op Donderdag 14 November van 1012, van 25 en van 79 uur, in de groote zaal van het Nutsgebouw, Steen- schuur alhier. Wij kregen reeds vele mooie handwerken van belangstellenden in onzen Bond. Ook maken wij met dankbaarheid gewag van de bijdragen in anderen vorm, ons geschonken of toegezegd door hen, die ook in onzen Bond belangstellen, maar tot het maken van handwerken geen tijd of geen neiging hebben. Al deze mooie en practische voorwerpen worden door ons tegen matigen prijs ver kocht. In onze theezaal is gelegenheid thee en koffie met versnaperingen te gebruiken tegen billijke prijzen. Er zijn verschillende attracties. Er is een groote verloting met mooie prij zen, die gedurende de verkooping in de zaal tentoongesteld zijn; de loten a 0.25 per stuk, zijn thans verkrijgbaar bij de be stuursleden en, voor zoover nog voorradig, op de verkoopdagen in de zaal. De verlo ting heeft plaats op Donderdag 14 Novem ber des avonds om 8 uur. De uitslag wordt vermeld in de courant van den daaropvol- genden Zondag. Vrierfdelijk dank, geachte Redactie voor het verleende plaatsje in uw blad. Hoogachtend, Mej. C. E. VAN VOORTHUIJSEN, pres. Noordeindsplein 2a, Mevr. J. M. SWART, le secr., Hooge Rijndijk 147. Mevr. S. J. ULJEE, 2e secretaresse Kamerlingh Onneslaan 49 Mevr. C. NIEUWENHUIZEN-SEGAAR le penningm., Morschweg 62. Mevr. H. J. C. KIEVIT, 2e penningm. Rhijngeesterstraatw. 10, Oegstgeest. LAATSTE BERICHTEN ONTVANGER BESTOLEN. Hedenmorgen te omstreeks 5 uur ontdek te de stoker van een kantoorgebouw aan de Gedempte Glashaven te Rotterdam, waarin het kantoor van den ontvanger der re gistratie en domeinen gevestigd is, dat de brandkast opengebroken was. De politie werd gewaarschuwd. Vastgesteld is gewor den, dat de dieven met valsche sleutels bin nen gekomen zijn. Uit de brandkast had den zij een bedrag van ƒ5400 gestolen. Elk spoor van de dieven ontbreekt. JONGE MAN MET GEHUURDE AUTO TE WATER GEREDEN EN VERDRONKEN. In den laten Zondagavond is op den rijksstraatweg te Utrecht nabij Huize De Geer, een luxe auto te water gereden. Deze wagen kwam uit de richting van Jut faas en was de eerste van een reeks auto's. Onmiddellijk schoten van alle kanten hulpvaardigen toe, doch aangezien de weg ter plaatse zeer donker is, kon men niets van de verdwenen auto ontdekken. De politie van Jutfaas werd gewaar schuwd, terwijl ook spoedig de Genees kundige dienst uit Utrecht ter plaatse ver scheen, zoomede eenige dokters uit den omtrek. Ook arriveerde spoedig een kraanwa gen, met behulp waarvan het mogelijk was de auto op het droge te brengen. De eenige inzittende van den wagen, die blijkens de houding, waarin men hem aantrof, nog geprobeerd had zich uit de auto te werken, bleek reeds te zijn over leden. Het slachtoffer, zekere v. R. uit Utrecht, was ongehuwd. De auto had hij in een ga rage te Utrecht gehuurd. VUURWERK ZONDER VERGUNNING GELEVERD. Naar wij vernemen is procesverbaal op gemaakt tegen de N.V. Kon. Ned. Kunst vuurwerkfabriek A. J. Kat v.h. Joh. Loeff te Leiden, ter zake van overtreding van de wet op de ontplofbare stoffen. Deze fabriek heeft n.l. zonder de vereischte ver gunning een hoeveelheid vuurwerk gele verd aan een te Zwartsluis wonenden par ticulier. Zooals men zich zal kunnen herinneren, heeft het vuurwerk gediend voor een „ka non", dat gebruikt werd bij een uitvoering op Koninginnedag. De ontbranding van het vuurwerk geschiedde toen zoo radicaal, dat het houten voorwerp uit elkander sprong en degene, die het bediende met ernstige brandwonden overdekt naar het zieken huis te Zwolle moest worden vervoerd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Agnes Wilhelmina Maria d. v. W. C. A. Vrouwenvelder en H. v. d. Vegt Hans z. v. K. Bouwer en S. Materman. Overleden: A. Hoek z. 18 j. P. Ko ning m. 55 j. Ondertrouwd: L. C. v. Leeuwen jm. 23 j. en A. C. v. Tongeren jd. 26 j. ONTPLOFFING EN BRAND BIJ EEN PROEFNEMING. Een handelsagent, die vanmorgen op de zolderkamer van zyn woning in de Schel- destraat te Amsterdam bezig was met proefnemingen, waarbij hij o.a. terpentijn met benzine vermengde, stak, toen het electrische licht, dat hij in het kamertje had willen opsteken, weigerde, een luci fer aan om* de oorzaak te onderzoeken. In het met benzinedampen bezwangerde ver trek ontstond daarop een ontploffing, ter wijl enkele oogenblikken later de ruimte in brand stond. De handelsagent, die on gedeerd was gebleven, nam de vlucht. Kort daarop was de brandweer ter plaat se, die het vuur spoedig onder de knie had. Het kamertje is uitgebrand. GEVAARLIJKE HEEREN AANGEHOUDEN. In den afgeloopen nacht te omstreeks 2 uur heeft de gemeentepolitie van Beek (Limburg) op den rijksweg tijdens een hevig onweer twee Duitschers aangehou den, die daar met een motorfiets reden. Het tweetal kon nummer noch rijbewijs toonen. Ook waren zij niet in het bezit van de vereischte papieren. Zij werden in ver zekerde bewaring gesteld. Uit de tasschen, die zij bij zich droegen, werd uitsluitend in brekersgereedschappen te voorschijn ge haald, zoodat bij de politie twijfel rees of de motorfiets wel in het rechtmatig bezit van de berijder was. Inderdaad bleek bij een ingesteld onderzoek, dat deze motor fiets door de beide mannen, zekere H. Kra- pol, oud 30 jaar zonder beroep, afkomstig uit Rheidt, en de 33-jarige K. Ratner, af komstig uit Düsseldorf gestolen was. De beide mannen, die bekend staan als het duo van Düsseldorf, hebben in Duitsch- land tal van inbraken gepleegd. In den afgeloopen weken zijn in de om geving van Beek in kerken en scholen als mede bij tal van particulieren herhaalde lijk inbraken gepleegd. De bewijzen zijn voorhanden dat de aangehoudenen, die blijkbaar wel vaker de grens overschreden, hieraan debet zijn. TELEGRAMMEN ONDERHANDELINGEN TUSSCHEN ROME, PARIJS EN LONDEN AFGEBROKEN. PARIJS 28 October (A.N.P.) De lei dende figuren in het centrum der bemidde lingspogingen te Parijs schijnen besloten te hebben tot een korte onderbreking in de onderhandelingen tusschen de ministeries van buitenlandsche zaken te Rome, Parijs en Londen. De moeilijkheden zijn waar schijnlijk veroorzaakt door de straffe hand having door het Foreign Office van het oorspronkelijke Britsche standpunt, dat nieuwe interpretaties noodig maakt, waar voor de Fransche ministerpresident Laval op het oogenblik echter geen tijd heeft, aangezien voor Dinsdag meer dan 60 nieu we noodverordeningen gereed moeten zijn. VIJF PERSONEN IN BRANDENDE AUTO OMGEKOMEN. PARIJS, 28 October. (A.N.P.) Bij een auto-ongeluk, dat in den afgeloopen nacht tusschen Amiens en Parijs platas vond, zijn vijf personen verbrand. Door onbekende oorzaak reed de wagen tegen een boom en stond in een oogwenk in lichter laaie, zoo dat de inzittenden zich niet meer uit den gesloten auto konden bevrijden. FRANSCH VLIEGER DOOR PARACHUTE GERED. PARIJS, 28 October. (A.N.P.) Ten ge volge van een motorstoring is gisteren het vliegtuig van den Franschen vlieger Guy de Chateaubrun boven Angoulème neer gestort. Het vliegtuig was reeds in een vrille geraakt, waaruit de piloot het niet meer kon optrekken. Hij zag echter nog kans uit het toestel te komen en wist met behulp van zijn valscherm veilig te landen. Het vliegtuig werd geheel vernield. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 28 Oct. Vee. Totale aanvoer 2454. Vette runderen 688. Vette kalveren 313. Schapen en lammeren 5 en 12 lammeren. Varkens 327. Nuchtere kal veren 13, 1 bok. Prijzen perK.G.: vette koeien 46, 42,«26 tot 32, vette ossen 44, 40, 32 tot 34, vette kalveren 72, 62, 40 tot 56, varkens (levend gewicht) 49, 47, 45, schapen 36, 32, 28, lammeren 36, 33, 28. Prijzen per stuk: schapen 15, 12, 10, lammeren 11, 7, 6. Vette koeien en ossen, aanvoer ruimer, handel lui. prijzen als Dinsdag 22 October, doch moeilijk te handhaven, prima koe 50, os 46. Vette kalveren, aanvoer groot, handel stroef, prijzen iets lager, prima 75. Schapen en lammeren, aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen iets lager. Varkens, aanvoer aanmerkelijk korter, handel tamelijk, prijzen hooger. BISCOPEN. Trianon: Goedgekeurd. Lido: Goedgekeurd. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Roxy: Goedgekeurd" voor volwassenen. AMSTERDAM, 28 Oct. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd 3 wagens geslachte runderen uit Denemarken. 634 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 48—51, 2e kw. 40—46, 3e kw. 30— 38 per K.G. slachtgewicht, 125 melkij en kalfkoeien 125170 per stuk, 131 vette kalveren 2e kw. 4044, 3e kw. 3038 per K.G. levend gewicht, 74 nuchtere kalveren 3.506.50 per stuk, 77 schapen 1720 per stuk, 77 schapen 1720 per stuk, 77 lam meren 1114 p. stuk, 415 varkens vleesch- varkens, wegende van 90110 K.G. 5354 per K.G., zware varkens 5254, vette var kens 52 tot 43 per K.G. slachtgewicht, 41 paarden 70110 per stuk. Runderen groote aanvoer, handel kalm, iets lagere prijzen. Vette kalveren behoor lijke aanvoer, handel sleepend. Prijzen la ger. Varkens matige aanvoer. Zeer kalme handel. Prijshoudend. UTRECHT, 26 October. Vee. Aangexoerd 3595 stuks vee. De prijzen waren: stieren 1720 cent, slachtkoeien 2123 cent en 1720 cent, alles per pond, vaarzen f 90 160, pinken f 6595, melkkoeien f 100 190, kalfkoeien f 110200, varekoeien f 80 145, magere kalveren f 2560, nuchtere kalveren f 79, magere varkens f 2030, schrammen f 1520, biggen 1015, ma gere schapen f 1120, lammeren f 712, alles per stuk. UTRECHT, 26 Oct. Boter 85—90 cent, kaas 2030 cent, eieren f 4.005.50 per 100 stuks. DELFT, 26 October. Kaas. Aangevoerd: 24 stapels komijne kaas. Prijs le soort 43 46 cent, 2de soort 4042 cent per kg. Han del matig. WISSELNOTEERFNGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn Londen New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Praag Weenen Boedapest Prolongatie 3 3/4 pet. BEURSOVERZICHT. Bij den aanvang van de nieuwe week be woog de handel op de A'damsche effecten beurs zich in kalme banen. Kon. Olies, die ruimschoots boven 200 pet. kwamen, werden toch wat minder druk verhandeld dan de laatste dagen van de afgeloopen week het geval was geweest. Van de Ame- rikaansche soorten, die goed gedisponeerd waren, veroorzaakte Shell Unions een flin ke beweging, waarbij onder beurstijd een kleine koerstijging viel waar te nemen. In rubbers ging het kajm toe. Het bericht, dat het uitvoerrecht op bevolkingsrubber is verhoogd tot 26.per 100 kg., werd voor kennisgeving aangenomen en sorteerde ove rigens geen effect. A'dam Rubbers, die op ongeveer het vorig slotniveau wertfen in gezet, liepen later op den middag iets te rug. Voor Suikers werd slechts matige at tentie aan den dag gelegd. Het feit, dat de JMivas een kwantum van bijna 6000 ton Ja- vasuiker had weten te plaatsen, oefende geen invloed uit. H. V. A..'s waren aanvan kelijk prijshoudend, doch liepen later onder beurstijd naar beneden; enkele minder courante soorten werden een kleinigheid lager genoteerd. Op de Scheepv. afd. von den kleine omzetten plaats in Ned. Scheepv. Unies, die lichtelijk waren aangeboden. Voor aandeelen Kon. Stoomboot bestond eenige vraag. Tabakken hadden een zeer beperktes markt. Industrieelen bewogen zich op den achtergrond. Philips en Unie levers volgden tijdens de middaguren een benedenwaartsche richting. Unielevers kwamen weer beneden pari. De beleggings- markt had een kalm verloop. In de 4 pet. obligaties Nederland en Ned Indië ging weinig om. Oude Schuld was goed prijshou dend. Gemeent. Obligaties waren dooreen genomen niet slecht van toon. Amerikaan- sche Shares waren stil, doch over het alge meen gemakkelijk op peil in overeenstem ming mét het koersverloop van Wallstreet. De geldmarkt was wederom ruim. Heden overleed na een kortstondige ziekte, tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van het H. Oliesel, onze dierbare Echtgenoot en Vader ANT0NIUS JOHANNES VINK in den ouderdom van 68 jaar. Wed. A. J. VINK- V. D. B08CH P. J. VINK. Nieuwveen, 27 Oct. 1935 De plechtige Uitvaart zal plaats hebben op Woens dag 30 Oct., des morgens 9 uur, in de Parochiekerk van den H. Nicolaas te Nieuwveen. 6200 59 26 7.24 1.475/ie 9.71 24.801/o 47.89 12.— 20.20 86.40 32.35 37.40 6.10

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3