STADS NIEUWS MAANDAG 28 OCTOBER 1935 DE LE1DSCHE CGüTlANi EERSTE BLAD - PAG. 2 ONGESTADIG. DE BILT SEINT: Aanvankelijk matige tot zwakke Noord- Westelijke tot Westelijke wind, opklarend, weinig of geen regen, kouder, later weer toenemende Westelijke tot Zuid-Westelijke wind, toenemende bewolkirig met kans op regen, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 779.8 te La Coruna. Laagste barometerst.: 740.3 te Grimsby. De depressiekern welke Zaterdagmorgen over IJsland lag, heeft zich met vrij groote snelheid Oost-Zuid-Oostwaarts bewogen en bevindt zich thans over de Oostzee. Secun- dairen trokken over de Noordzee en veroor zaakten hier te lande vrij harden wind. Thans bevindt zich nog een daalgebied over midden-Duitschland, dat in Zuid-Duitsch- land en Zwitserland stormachtig weer brengt. Verder waait het nog flink langs de kust van de Noordzee en het aKnaal. De hooge druk in het Zuid-Westen hield stand, die over Scandinavië verdween bijna ge heel. Bij IJsland bevindt zich reeds weer een nieuw lagedrukgebied. Onder invloed van de depressie is het weer over bijna ge heel West-Europa vrij slecht. In Duitsch- land valt zwaren neerslag. Over de Britsche Eilanden en ons land en Noord- en Midden- Frankrijk is het buiig, terwijl het in Zuid- Scandinavië en de Randstaten ook regen achtig is. De krachtige invoer van warme lucht deed over Duitschland en Frankrijk de ochtendtemperatuur flink stijgen. Blij kens de vliegtuigwaarnemingen uit Zuid- Duitschland is de temperatuur daar in de bovenlucht zeer hoog. Uit het Noord-Wes ten komt echter weer koudere lucht van polairen oorsprong. In Schotland deelde de temperatuur, terwijl op 4000 M. de tempe ratuur te Hamburg bijna 10 graden lager is dan in Frankfort. Ten onzent is aanvan kelijk opklarend weer met vrij kouden nacht te wachten, hoogst waarschijnlijk zal zich later de IJslandsche depressie weer met toenemende bewolking en toenemende regenkans laten gelden. LUCHTTEMPERATUUR. 1,1.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS SA Van Maandagnamiddag 5.11 uur tot Dinsdagmorgen 6.18 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Dinsdag 29 October v.m. 3.20 en nam. 3.37 uur. nomen aan den spoarweg van Addis Abeba naar Djiboeti om deze in geval hij gebom bardeerd wordt onmiddellijk te kunnen herstellen. Uit Harrar wordt gemeld, dat Dedjaz- match Nasiboe, de Abessijnsche opperbe velhebber van het Zuidelijke leger, alle be schikbare strijdvaardige mannen aan het Zuidelijk front heeft gemobiliseerd om het hoofd te kunnen bieden aan den verwach ten Italiaanschen aanval. Tegelijkertijd hebben de priesters in het geheele land gis- steren een beroep gedaan op allen, die niet in staat waren deel te nemen aan den strijd aan het front, om zich eveneens te laten mobiliseeren voor het verrichten van werk zaamheden aan de wegen en het verrich ten van transportdiensten. Verder zou de Abessijnsche regeering thans zijn overgegaan tot mobilisatie van militante stammen uit het Amhara-gebied en zouden in de provincie Harrar de ver maarde Argoebi-krijgers zijn gemobiliseerd voor den strijd aan het Zuidelijk front. HOOG HET AMBACHT. De ,,Maasb" schrijft het volgende: Op het R. K. Congres der Jeugdwerk loosheid te Nijmegen kwam zeer veel in teressants naar voren, dat bij ernstige be hartiging zijn vrucht kan dragen. Wat ons bijzonder opviel was de na druk, waarmede gewezen werd op een te kort aan geschoolde werkkrachten in ons vaderland, met name door den referenda ris van het departement voor Sociale Za ken, den heer v. Lier. Deze leemte moet noodzakelijk aange vuld worden, niet alleen uit louter-econo- mische maar ook om hoogere motieven. Grondige ambachtskennis geeft lust in het werken en door en door gezonde le vensvreugd, ook moreel van nauwelijks te overschatten waarde. Dat bleek zoo duidelijk, toen de heer Smeets, directeur van de tuchtschool te Nijmegen, kwam verklaren: Een jongen, die op een ambachtschool is geweest, is een witte raaf in een tuchtschool. Daarom: hoog het ambacht! Hoog het am bach tsonder wijs. Het geld, daaraan besteed, is wèl be steed. Ook in een tijd van onvermijdelijke be zuiniging. EEN JEUGDDAG TE AMSTERDAM. DE KRUISVAART ROEPT: „APOLLONAL". Op Zondag 24 November a.s. roept de Kruisvaart alle Katholieken naar de Apol- lohal te Amsterdam voor een zéér bijzon dere jeugddag. Door ongeveer 800 leden der Kruis vaart zal een grootsch St. Michielsspel worden uitgevoerd ter gelegenheid van den leidersdag van de Kruisvaart in het Bisdom Haarlem. Het spel is ontworpen door Drs. Willem Snitker, de muziek is gecomponeerd door Marius Monnikendam en de spelleiding berust bij Anton Sweers. De samenwer king van deze drie jonge, begaafde kun stenaars, die het karakter van onze jon gens en hun jeugdbeweging zoo juist aan voelen, belooft tot een verrassend schoon resultaat te zullen leiden. Geen moeite wordt gespaard, geen zor gen worden ontzien, om dit belangrijk ge beuren van onze Katholieke mannelijke jeugd aan hooge eischen te doen beant woorden. Maanden lang reeds wordt in de ver schillende cohorten der Kruisvaart ijverig gewerkt, gestudeerd, gerepeteerd, en alle beschikbare krachten zijn samengevoegd in een bewustzijn van de taak, welke op 24 November te wachten staat. Om het Katholiek publiek zoo ruim mo gelijk in de gelegenheid te stellen dit schitterende spel behoorlijk te kunnen bij wonen zal het dien dag tweemaal worden gespeeld, n.l. 's middags om half drie en 's avonds om 8 uur. Een zeer groot aantal bezoekers uit alle plaatsen van het bisdom wordt verwacht. De toegangsprijzen zijn zóó gesteld, dat ze, zooveel doenlijk, binnen het bereik liggen van nagenoeg ieders beurs. De Directie der Nederlandsche Spoor wegen geeft 50 pet. reductie op de reiskos ten voor hen, die op Zondag heen en weer reizen; bij heenreis op Zaterdag en terug reis op Zondag wordt 35 a 40 pet. reductie verleend. We raden iedereen aan zich zoo tijdig mogelijk van toegangskaarten te voorzien, omdat in verband met den grootschen opzet een herhaling van het spel na 24 November absoluut uitgeslo ten is. Nadere bijzonderheden zullen tijdig wor den bekend gemaakt. KERKNIEUWS BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM. Z. D. H. de Kapittel-Vikaris heeft be noemd: tot Kapelaan te Amsterdam (O. L. Vr. Roz.) den Weleerw. heer C. J. Koene; tot Kapelaan te Rotterdam (H. Joseph) den weleerw. heer F. C. J. Kolthuizen; tot Kapelaan te Rotterdam (H. Barbara) den weleerw. Pater C. J. Timmermann; tot Kapelaan te Amsterdam (H.H. Mart. van Gorcum) den weleerw. Pater H. van den Heuvel; tot Kapelaan te Amsterdam (H. Willibr. binnen de V.) den weleerw. Pater C. Willekens, de drie laatsten Missionaris sen van het H. Hart. DE ZIEKTE VAN MGR. J. H. G. JANSEN. Naar wij vernemen is er in den toestand van Z. Hoogw. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen, aartsbisschop van Utrecht, geen verande ring gekomen. Deze is sinds eenige dagen zeer slecht en baart voortdurend zorg. KATHOLIEKE NEDERL. BOEREN- EN TUINDERSBOND. In het Jaarbeursgebouw te Utrecht is he den de algemeene vergadering gehouden van den Katholieken Needrlandschen Boe ren- en Tuindersbond onder leiding van den heer J. Th. Ver heggen. Deze heette de aanwezigen welkom en herdacht vervolgens eenige dooden, o.m. den heer A. C. van de Ven, oud-voorzitter van den N. C. B., Kanunnik De Drickx, geestelijk adviseur van den Brabantschen Zuivellbond, mr. Vict. Dubois, directeur van de Coöp. Centrale Boerenleenbank en het eerelid, de heer J. L. Pauwen, de laat ste van het driemanschap, die voor 40 ja ren den stoot gaf tot oprichting van den Bond. Voorts herdacht spr. eerbiedig en dank baar der onlangs overleden bisschop van Haarlem, Mgr. J. D. J. Aengenent, aan wiens sociuie prediking en lichtend voor beeld de Bond en alle andere Katholieke sociale orgi, nisaties van Nederland zoo enorm veel te danken hebben. Ook gaan sprekers gedachten uit naar Zijn Hoog waardig Excellentie Mgr. J. H. J. Jansen, Aartsbisschop van Utrecht, die reeds lang aan het ziekbed is gekluisterd. Tot zijn op volger Mgr. dr. P. de Jong richt spr. een eerbiedig welkom. Met groote vreugde herinnert spr. voorts aan de benoeming van deken H. A. P. C. \an der Waarden tot eere-kanunnik van het Kathedraal Kapittel van Utrecht. Ver der memoreert spr. het aftreden van Zijne Excellentie mr. Steenberghe als minister van Economische Zaken, van wien men nog vele en hooge verwachtingen had en dankt hem voor hetgeen hij in zijn kort ministerieel leven voor den land- en tuin bouw heeft gedaan. Hierna wijdt spr. een woord van welkom aan het nieuw opgerichte Departement van Landbouw en Visscherij en aan het nieuw opgetreden hoofd van dit Departemtn mi nister mr. dr. L. N. Deckers. Spr. verheugt zich in de oprichting van dit Departement, omdat daarmee een lang gekoesterde wensch in vervulling is gegaan. Spr. hoopt, dat het dezen minister met den nieuw benoemden directeur van den Landbouw ir. Alph. Roebroek gegeven moge zijn de we gen te banen voor een nieuwe toekomst voor den Land- en Tuinbouw. Voortgaande memoreert spr. nog het zil veren feest van de Boeren- en Tuinders Onderlinge om er daarna op te wijzen, dat de economische toestand sedert het vo- ge jaar eerder slechter dan beter is ge worden en in dit verband vestigde spr. de aandacht op het volgende: De hulp, die de Overheid aan de land en tuinbouwbedrijven verleent, bestaat zoo niet uitsluitend dan toch nagenoeg ge heel uit het aanbrengen van eenige cor recties op de prijzen onzer land- en tuin bouwproducten. Het staat echter wel vast, dat het op den duur niet mogelijk zal zijn, de p ijzen dezer producten op zóódanig peil te brengen (resp. te houden), dat het land- en tuinbouwbedrijf weer loonend zal zijn. Immers, de koopkracht van het Nederlandsche volk brokkelt met den dag meer af. Wil men de gaping tusschen kos ten en prijzen uit de wereld helpen, dan zou men niet alleen de prijzen omhoog, maar vooral de kosten omlaag moeten brengen. Tot dusverre is deze laatste zijde van het vraagstuk der rentabiliteit nog niet voldoende aangegrepen. Aan de verla ging van de productie-kosten, vooral door middel van vermindering der vele lasten, ?al de regeering nu eens ernstig moeten werken. Doet zij dit niet, dan zal het be dt ijfsleven nimmer het niveau bereiken, waarop weer van eenige rentabiliteit ge sproken kan worden, dan zullen de onder nemingen een voor een bezwijken. Indien ae regeering niet met alle geoor loofde middelen een „consequente deflatie" (in den zin. waarin prof. Aalberse zich ten aanzien hiervan heeft uitgesproken) na streeft, dan zal zij niet alleen het door haar zoo gevreesde gevaar voor devalua tie niet afweren, maar dan zal Nderland zeker vallen in den afgrond van inflatie. En de ellende, die daaruit voortvloeit, is zóó groot, dat wij daar liever maar niet aan denken. Spr. verklaarde hierna de vergadering voor geopend. Allereerst kwamen aan de orde eenige zaken van huishoudelijken aard o.m. het lijvig jaarverslag, dat reeds in druk is ver schenen en dat een uitgebreid overzicht geeft van de werkzaamheden van den bond. Naast een aantal rapporten geeft het een omstandig overzicht van de werk zaamheden, in verband met wetgeving en regeeringsmaatregelen. Dit verslag en ook het financieel verslag werden goedgekeurd. Tot eere-lid werd voorts benoemd de zeereerw. heer J. P. J. Kok, pastoor te Delft en oud-geestelijk adviseur van den Bond. RECHTZAKEN De Ossche misdrijven Peer de Bie en den Brus krijgen 14 jaar Door de Bossche rechtbank werden he den wegens diefstal tezamen en in ver- eeniging gepleegd te Mariaheide, gemeente Veghel, in de woning van den thans fil-ja- rigen landbouwer Schepers, waar zij 1600 hebben weggenomen en in de twee de plaats 2 diefstallen met inklimming in den nacht van 1617 Mei 1933 te Gas- sel in het gemeentehuis, waar zij 400 buit maakten, en in den nacht van 1112 Ja nuari 1924 te Langenboom in de wening van den 54-jarige molenaar G. v. Huise- ling, buit 1900, werden de 42-jarige Os sche werkman P. J. de Bie (Peer) en de 43-jarige vrachtrijder L. A. v, d. Weeeel, bijgenaamd den Brus, veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. Het O.M. had tegen ieder 16 jaar ge- eischt. Peer de Bie merkt op, dat het nogal „veul" is. De officier antwoordt, dat er misschien nog wel wat meer bij komt. Nog meer vcroordeelingen Den 43-jarigen assuradeur A. Snabel uit Nijmegen, is ten laste gelegd, dat hij P. J. de Bie, L. v. d. Heuvel, A, J. H, en L. Post, de daders van de in den nacht van 1617 Mei 1934 in het gemeentehuis te Gassel ge pleegde inbraak, eenigen tijd te voren te Oss opzettelijk inlichtingen heeft ver schaft tot het plegen van dit misdrijf. Wegens dit feit, alsmede eenige andere misdrijven o.a. heling, werd hij veroor deeld tot 5 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Het O.M, had 8 jaar geëischt. De 22-jarige Ossche landbouwer A. J. v. d. Wetering werd wegens medeplichtigheid aan de op 3 April 1934 te Oss door den thans 19-jarigen schoenmaker P. A. Schuurman en zijn mededader in de wo ning van den kapper M. v. d. Berg, ge pleegde inbraak en in de tweede plaats wegens heling veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voor arrest. Het O.M. had 1 jaar gevangenisstraf ge- eischt. De rechtbank veroordeelde verder den 25-jarigen Osschen landbouwer F, N. v. d. Wetering (de Brommert), wien ten laste was gelegd diefstal met inklimming teza men en in vereeniging met een of meer anderen, gepleegd in den nacht van 67 Mei 1934 te Veghel. tot 4 jaar gevangenis straf met aftrek van het voorarrest. De eisch was 6 jaar. HAAGSCH GERECHTSOF De orgeldraaier, P. J. M. te L e i d e n, die te Wassenaar, zonder vergunning van B. en W. muziek maakte en toen hij deswege verbaliseerd werd zich tegen de politie ver zette, is deswege door den politierechter gestraft met vier maanden gevangenisstraf. Het hof verminderde thans deze straf tot twee maanden. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Bollen en bloemen geteeld zonder vergunning. Hedenmorgen diende voor den Leidschen Kantonrechter de zaak tegen W. de M„ bloemist te R ij n s b u r g. Hem was ten laste gelegd, dat hij zon der dat hij aangesloten was geweest bij de Ned. Sierteelt Centrale bollen en bloe men had geteeld. De oppervlakte van de met bollen be plante akkers bedroeg 14 A. en 32 c.A. vroege tulpen en 2 A. en 88 c.A. late tul pen. De geplante bloemen waren onder meer papavers, lelies, geraniums, koren bloemen enz. enz. Gehoord werd een controleur van de N. S. C. die verklaarde, dat verdachte niet in 't bezit was van de noodige vergunnin gen. Verdachte was verschillende malen gewaarschuwd geworden. De houding van verdachte werkte fnuikend op de andere kweekers. Het ontdoken bedrag aan heffingen e.d. bedroeg ongeveer 388.85. Bovendien heeft hij een groote oppervlakte uitge breid natuurlijk ook zonder vergunning. Eerst toen gedreigd was met inbeslagname had verdachte een formulier onderteekend. Ook de voorzitter van de veilingver- eeniging „Flora" te Rijnsburg verklaarde, dat verdachte een tamelijk groot bedrijf had. Het veilingbestuur heeft verdachte ook verschillende malen gewaarschuwd. Deze getuige achtte den moreelen invloed van verdachte's houding van grooten in vloed op de andere Rijnsburgsche kwee kers. De ambtenaar zeide, dat het saneerings- plan voor velen heel' moeilijk was ge weest. Daar werd steeds rekening mee gehou den. Maar openlijk verzet kan niet geduld worden. Al was verdachte geen voorstander van saneering (hij heeft zich aangesloten bij de Anti-saneering beweging), dan had hij zich toch aan deze wet moeten houden. Steeds heeft hij evenwel geweigerd zich bij de N. S. C. aan te sluiten. De andere kweekers begonnen natuurlijk te moppe ren. Het vak heeft door de houding van verdachte een groot nadeel geleden. Spr. heeft het volste recht om een boete te OPENBARE CHRISTUS-KONING HERDENKING. De Katholieken van Leiden en Omgeving drukken wij nogmaals op het hart om toch vooral op tijd in ie Stadsgehoor zaal aanwezigtezijn. Het bestuur van Katholiek Leiden rekent op aller medewerking. Als gij kunt zorgt dan om 8.15 uur aan wezig te zijn. Als de hooge gasten de zaal binnenko men, make men dat het middenpad vrij is. Mgr. Taskin zal om 8.25 uur arriveeren. De herdenking neemt precies 8.30 uur een aanvang. Voorzoover aanwezig zijn er heden avond aan de Stadsgehoorzaal nog toe gangsbewijzen a 0.25 verkrijgbaar. KON. GENOOTSCHAP M.S.G. VER. VAN OUD-LEERLINGEN Zaterdagavond hield de Vereeniging van Oud-Leerlingen in de Jacobazaal van „Den Burcht" haar 24ste algemeene leden vergadering onder presidium van den heer O. S. Knottnerus. In zijn openingswoord uitte de voorzit ter zijn tevredenheid over hetgeen in de afgeloopen maanden is geschied, vooral wat betreft de feestviering ter herdenking van het 150-jarig bestaan van het Genoot schap. Spr. dankt de oud-leerlingen voor hun medewerking, maar niet minder het comité uit de oud-leerlingen, dat de her denking van het honderd vijftig-jarig be staan voorbereidde en tot uitvoering bracht. In 't bijzonder brengt spr. hulde aan den heer H. H. Verhulst, die wederom als secretaris van het huldigingscomité fungeerde en zulks op voortreffelijke wijze heeft gedaan (Applaus). De notulen der vorige vergadering wer den na lezing onveranderd vastgesteld. In zijn jaarverslag memoreerde de se cretaris vooral de herdenking van het 150- jarig bestaan van M.S.G. Hoewel de op roep om bijdragen, aan meer dan 2000 oud- leerlingen gericht, verre van algemeen be antwoord werd, waren de inkomsten toch zoodanig, dat de Ver. het door haar toege zegde bedrag van maximum 500 niet ten volle behoefde aan te spreken. Het ledental steeg in het afgeloopen jaar door de propaganda tijdens de feesten van 172 tot 197. Dit aantal is op de ruim 2000 leerlingen toch veel te weinig, aldus de secretaris, waarom hij ook hoopte, dat het volgend jaar,bij het 25-jarig bestaan, talrijk velen zich voor het lidmaatschap zullen opgeven. Na het applaus der vergadering bracht de voorzitter dank aan zijn medebestuurs leden en speciaal aan den secretaris, vooi al het vele, dat zij steeds voor de vereeni ging hebben gedaan. In dezen dank betrok spr. bovendien nog eens extra de heeren v. d. Laken en Nieboer, die zich zoo ver dienstelijk hebben gemaakt bij het arran- geeren van de historische jubileumtentoon stelling. De penningmeester, de heer A. Schreu- der. bracht vervolgens verslag uit over den financieelen toestand. Het saldo was 1124.37 1/2, de ontvangsten bedroegen 441.84, tezamen 1566.21 1/2. De uit gaven waren tezamen met het garantie fonds 720.69 1/2, zoodat er een saldo is van 845.52. Na gunstig uitgebracht rapport door de kascommissie werd den penningmeester on- AGENDA LEIDEN. Maandag, Herdenking Christus Koning- feest door Katholiek Leiden, feest redenaar pater Borromaeus de Greeve, Stadsgehoorzaal, 8.30 uur. Maandag, Kath. Graf. Bond. Bijeenkomst machinezetters, 8.15 uur, Bondsge- bouw, Steenschuur. Woensdag. Eerste ontwikkelingsavond v. d. leden R.K. Volksbond, 8 uur, Bondsgebouw. Spreker Pater v. d. Snoek G.F.M. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Oct. tot en met Zondag 3 Nov. a.s. waarge nomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594, J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en C. van Zijp, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest tel. 274. R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDERDAG MIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420 Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaavestr. 30 5679 eischen, veel hooger dan de toegebrachte schade aan de N. S. C. Voor dezen' maal wil hij dit recht evenwel nog niet toepas sen. Hij zal dit beschouwen als een waar schuwing aan alle kweekers. Eisch voor het telen van de bloemen 75.subs. 25 dagen en voor het telen van de bollen f 25.subs. 15 dagen. De kantonrechter dadelijk uitspraak doende veroordeelde verdachte voor e 1 k feit tot een boete van f 100.subs. 1 maand hechtenis. der dank van den voorzitter décharge ver leend. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heeren H. H. Verhulst en L. Th. v. d. Laken werden herkozen, terwijl in de plaats van den heer R. Veenhuizen, die niet voor een herbenoeming in aanmer king wenschte te komen, benoemd werd de heer H. H. Blote Jr. Na een woord van gelukwensch tot de her- en gekozenen door den voorzitter, werden tot kasnazieners benoemd de hee ren J. v. Rijn, C. Sweris en Jan Stigter. Hierna volgde sluiting der vergadering van de Ver. van Oud-Leerlingen, waarna de algemeene vergadering van de Oud leerlingen van M.S.G gehouden werd, die hebben deelgenomen aan de jubileum-her- denking. De notulen werden goedgekeurd. De rekening en verantwoording van den penningmeester gaf aan: inkomsten hebben bedragen 2594.04 (309 oud-leerlingen brachten 1796.25 bij elkaar); de uitgaven beliepen 2424.04, zoodat het saldo is 170. Wanneer alle rekeningen zijn betaald wordt het overige kassaldo teruggestort in de kas der Vereeniging van Oud-leerlin gen. Namens de kascommissie bracht de heer Kruit gunstig rapport uit over het gehou den beheer, waarop de penningmeester werd gedéchargeerd. Als een der oudste oud-leerlingen, op deze vergadering, sprak de heer Schaap woorden van dank tot de Ver. van Oud- Leerlingen en tot 't Comité 150-jaar M.S.G. welke door applaus werden onderstreept. De heer Verhulst deelde hierna mede, dat een onbekende oud-leerling voor het doen doorgaan der tentoonstelling zich garant stelde voor een bedrag van 200. Dit be drag is verbruikt. De heer Verhulst stelde hierom voor het voordeelig saldo der reke ning 170) dezen onbekenden oud-leer ling te restitueeren. Dit voorstel ondervond geen tegenstand, zoodat het met algemeene stemmen werd aanvaard. Met een woord van dank van den voor zitter tot al degenen, die tot het welslagen van het feest ter herdenking van het 150- jarig bestaan hun medewerking hebben verleend, in 't bijzonder den heer H. H. Verhulst, besloot de voorzitter tenslotte de besprekingen en werd op zijn voorstel het Comité 150-jaar M.S.G. ontbonden ver klaard. De voorzitter voegde hieraan den wensch toe, dat het volgend jaar met dezelfde op gewektheid het 25-jarig bestaan der Ver eeniging van Oud-Leerlingen zal mogen worden gevierd. Daarvoor is echter noodig, dat nog meerdere oud-leerlingen tot de vereeniging toetreden. De vice-voorzitter, de heer D. van Lith, sprak hierna nog een hartelijk woord van dank tot den heer Knottnerus, die als ge ziene persoonlijkheid in den lande niet weinig heeft bijgedragen om het werk van het comité vruchtbaar te doen zijn. De vergadering betuigde haar instem ming met deze woorden, waarna de verga dering werd gesloten. De juridische faculteit der Leidsche stu denten heeft zich als volgt samengesteld: W. H. Vermaas, praeses, E. W. de Jonge, ab-actis, J. Berlage, quaestor, C. H. G. M. Zondag, assessor I en mej. E. v. Tricht, as sessor II.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2