MAANDAG 28 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 MAASTRICHT HOUDT DEN E ID WEG. Een stad bidt voor de vervolgde Katholieken. Zaterdag, op den vooravond van het feest van Christus Koning heeft Katholiek Maas tricht een massalen „bidweg" gehouden, waarvan de intentie was, dat God, door de voorspraak van Zijne Heilige Moeder, genade en hulp zal verleenen aan de ver volgde Katholieken in de verschillende lan den, bijzonder aan onze Duitsche geloofs- genooten. Vele duizenden namen deel aan den stoet, die om acht uur in den avond begon uit te trekken uit de basiliek van de Sterre der Zee. DE WICHELROEDE. Een excursie van de vereeniging tot bestudeering van heft wichelroede- vraagstuk, in en om Amersfoort. Men schrijft aan de „N. R. Crt.": De Ned. Vereeniging tot bestudeering van het wichelroedevraagstuk De Wichel roede heeft in en om Amersfoort een excur sie voor leden en genoodigden gehouden om demonstraties te geven van het wer ken met de wichelroede en de resultaten daarvan. Van verscheidene dezer proeven is begrijpelijkerwijs geen direct resultaat vast te stellen. Zoo werden op eenige plaat sen onderaardsche fundeeringen en gan gen aangewezen door de roedeloopers, waarvan men zonder graven het bestaan niet kan bewijzen, maar de directeur van openbare werken, ir. Beltman moest toe geven, dat hem van meèrdere fundeerin gen en gangen het bestaan bekend is. Een der roedeloopsters beweerde, dat op den Galgenberg nabij het Berghotel een skelet in den grond ligt van ongeveer het jaar 1640. De wichelroedeloopers gebruiken ieder een ander instrument. Het eenvoudigste was wel een roede van hazelnotenhout, in den vorm van een ypsilon. De hoofdvorm van de meeste roeden komt hiermede overeen. De beide uiteinden worden in de handen gehouder^, meestal zoo, dat er in de roede een lus ontstaat, althans bij de meta len roede. De stof, waaruit ze gemaakt zijn, is zeer verschillend: zilver, ivoor, staal, koper enz. Op de terreinen van het pompstation der gemeente waterleiding wezen de loo- pers precies aan, waar de leidingbuizen heenloopen en waar de bronnen zyn. Zij konden constateeren waar zuiver en waar onzuiver water is, zelfs kon door enkelen worden vastgesteld, of in den grond zout, zoet, stroomend of stilstaand water zat. Na een autoritje door de stad, werd een bezoek gebracht aan den watertoren, waar op het dak genoten werd van het verruk kelijke vergezicht. Ook hier werd geëxperi menteerd en ondanks de dikke dakbedek king werd door de wichelroede precies vastgesteld, waar beneden de grens was van het basin. Bij de proeven met de wichelroede speelt de persoonlijkheid der loopers een groots rol. Niet bij allen reageert de wichelroede op dezelfde wijze. De aarde straalt een kracht uit en de looper leert door ervaring hoe hij daarop moet reageeren. Oefening speelt hierbij een voorname rol. Op den Arnhemschen weg werd nabij Nimmerdor een onderaardsche gang waar genomen, en ingewijden weten, dat eeuwen geleden inderdaad zulk een verbinding moet hebben bestaan tusschen het klooster op Heiligenberg en dat te Oud-Leusden. Trouwens op het kerkhof te Oud-Leusden, waar slechts nog het torentje uit de veer tiende eeuw is overgebleven, kon men dui delijk de uiteinden dier catacomben vast stellen. Maar de experimenters gingen ver der. Een der roede-loopers, die buitenge woon sterk bleek te reageeren, volgde pre cies de lijn, waarlangs zich vroeger de kerkmuur verhief, waarvan thans nog de fundamenten in den grond zitten. UITREIKING VAN DE LORENTZ- MEDAILLE. Zaterdagmiddag is in een bij zonderen openbare vergadering van de afdeeling voor Natuurk. der Koninkl. Academie van Wetenschappen te Amsterdam de Lorentz- medaille uitgereikt aan prof. dr. P. J. W. Debije, hoogleeraar in de physica aan de Universiteit te Leipzig, door prof. dr. H. A. Kramers. VOOR CREDIETBEHOEVENDEN MIDDENSTAND IN TWENTE. „PLAN-CONGRES" VAN S.D.A.P. EN N.V.V. Zaterdagmorgen is, zooals gemeld, in „Ti- voli" te Utrecht het „Plan-congres" begon nen van N.V.V. en S.D.A.P. ter behande ling van het door deze beide organisaties ontworpen „plan van arbeid" het samen stellen van economische maatregelen, waar door S. D. A. P. en N. V. V. meenen te kunnen bijdragen tot herstel van het eco nomisch leven van Nederland en verhoo ging van het algemeen welvaartspeil, o.a. door ordening van de productie, waardoor men o.m. hoopt in de toekomst conjunc tuur-schommelingen zooveel mogelijk te temperen. De discussies, waarin over de verschil lende onderdeelen van de resolutie, waarin de hoofdlijnen van het plan zijn aangeven, werd gesproken, hebben Vrijdag plaats ge vonden in de verschillende commissies, die S.D.A.P. en N.V.V. hadden ingesteld en die grootendeels bestonden uit deskundigen ten aanzien van het betreffende onderdeel. Zaterdag werden dan ook uitsluitend de conclusies dezer commissies door de ver schillende inleiders toegelicht. Het congres werd geopend door den voorzitter, den heer E. Kupers, voorzitter van het N.V.V. en lid van de Tweede Ka mer. Werkverruiming op groote schaal zou men, zeide spr., de eerste grondslag van het Plan van den arbeid kunnen noemen. De tweede grondslag is ordening. Ir. H. Vos, directeur van het wetenschap pelijk bureau van de S. D. A. P., die de leiding bij de samenstelling van het plan heeft gehad, hield de eerste inleiding over de hoofdlijnen van het plan. Vervolgens was het woord aan den heer W. Drees, lid der Tweede Kamer over „Crisispolitiek en industrialisatie". Spr. wees erop, dat in het rapport een drie jarenplan is bepleit, dat in het geheel 600 millioen zou vragen. Hoe het geld, noodig om het plan te financieren, zal worden ver kregen hangt af van de wisselende omstan digheden op de geldmarkt. Het rapport geeft verschillende mogelijkheden aan, Na de pauze werd het congres voortgezet onder leiding van den heer Koos Vorrink, voorzitter van de S. D. A. P. met een in leiding van het Tweede Kamerlid, dr. ir. Th. v. d. Waerden over „conjunctuurbeheer- sching en rationalisatie". Bij de maatrege len in het plan ontwikkeld, om te komen tot productie-ordening staat, zeide spr. voorop: beheersching van het credietwezen, waarvoor allereerst noodig is socialisatie van de Centrale Circulatiebank, de thans nog particuliere Nederlandsche Bank, door middel waarvan de gemeenschap leiding kan geven aan den kapitaalstroom naar het bedrijfsleven. Naast het ingrijpen langs den omweg van de credietverleening, wenscht het plan ook direct leiding te geven aan het bedrijfsleven. We willen, zeide spr., richting geven aan den expansie-drang in economisch juistere banen. Dit omvat ook: beheersching van de rationalisatie. De heer W. v. d. Sluis, lid der Tweede Kamer en burgemeester van Goor, hield daarop een inleiding over den landbouw. De belangrijkste middelen, zeide spr., die het plan aangeeft, om het platteland door deze moeilijke tijden heen te helpen, zijn de volgende: lo. verhooging van de koop kracht in het binnenland en de vergrooting van den afzet in het buitenland; 2o. meer orde brengen in de productie, wat daar- deloos is, moet niet geproduceerd worden en nauwlettend moet worden toegezien, of de steun wel op de juiste" plaats terecht komt. Het Tweede Kamerlid H. J. van Braam beek, bestuurder van de Ned. vereen, van Spoor- en tramwegpersoneel sprak over de ordening en de toepassing daarvan op verkeerswezen en distributie, terwijl de heer E. Kupers, voorzitter van het N. V. V., de ordening in het bouw- en textielbedrijf besprak. De reeks van inleidingen werd gesloten met een rede van den politieken leider der S. D. A. P., ir. J .W. Albarda, over de politieke perspectieven van het plan. Het plan, zeide spr., zal een zoodanige plaats in het politieke leven van Nederland moe ten gaan innemen, dat alle politieke par tijen zich ermee bezig moeten houden. Het kan, volgens spr., nieuwe partij groepeerin gen te voorschijn roepen. Het zal verwe zenlijkt moeten worden op democratischen grondslag en met democratische middelen. Het congres werd hierna gesloten. „Msbd." BINNENLAND DE SANCTIEWET. De Eerste Kamer heeft Zaterdag na dis cussie de z.g. Sanctie wet zonder hoofdelijke stemming aangenomen. WETTELIJKE REGELING INZAKE AFBETALING. Wettelijke regeling noodzakelijk, echter beperkt tot voorkomen van uitwassen en tegengaan van misbruiken. Verschenen is het verslag der commissie van voorbereiding uit de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot wettelijke re geling van de overeenkomst van koop en verkoop op afbetaling en houdende eenige wettelijke regelen nopens het afbetalings- bedrijf. Blijkens dit verslag was men met de regeering vrij algemeen van oordeel, dat het noodzakelijk is, het afbetalingsstelsel wettelijk te regelen, doch dat daarbij kan worden volstaan met het voorkomen van uitwassen en het tegengaan van misbrui ken, dat dus het stelsel als maatschappe lijk verschijnsel dient te worden aan vaard. Met de beginselen, waarop dit wetsont werp berust, konden vele leden zich ver eenigen. Er behoort zekerheid te bestaan omtrent het civielrechtelijke karakter van de afbetalingsovereenkomst; dat deze over eenkomst, onverschillig of bij de levering reeds dadelijk eigendomsovergang plaats heeft of niet, is geconstrueerd als een ge- qualificeerde koop en verkoop, konden deze leden goedkeuren. Sommige leden verklaarden intusschen meer te gevoelen voor een zakenrechtelijke regeling, althans van den eigenlijken huur koop. In haar antwoord op deze beschouwin gen wijst de regeering er op, dat een rege ling, opgebouwd op den grondslag van een nieuw zakelijk recht, noch aan eenvoud, noch aan deugdelijkheid zou winnen. Naar de meening van sommige leden zou het aanbeveling verdienen den gehee- len koopprijs in de overeenkomst te ver- melden. De Regeering verklaarde zich bereid, aan dezen wensch tegemoet te komen. WANNEER DE OVERHEID KOOPMAN IS Zonderlinge verkoop van varkens. Het „Hbld." publiceert nogmaals een aantal gegevens uit het financieele jaar verslag over 1934 van de Ned. Veehoude rijcentrale, afdeeling „Varkens". De niet geëxporteerde, zachte bacon werd door de Centrale „overgedaan" aan de fabrikanten voor 28.66 cent (gezouten) en 30.98 cent (versch) per kilo, zonder kop en pooten. Bij den export der hammen en schouders daarvan werd nog een restitutie gegeven van gemiddeld 30 cents per kilo; de vrije marktprijs van geslachte varkens bedroeg 43 cents per kilo. Hierdoor is verklaard, hoe het mogelijk was, dat deze fabrikanten met de rest van het varken („ribben") zoo scherp konden concurree- ren tegen den binnenlandschen handel. In 1934 werden deze geslachte varkens zonder kop en pooten en met verdiscon teering van den accijns door de Centrale „overgedaan" voor 31 cents bij een inkoop prijs van 43 cents (dus 12 cents beneden dien prijs); thans, in October dank zij de saneering voor 63 cents per kilo bij een inkoop van 55 cents (dus 8 cents daar boven). Het verlies op den gehéélen bacon-export heeft bedragen 2.722.974. Op 590.503 geëxporteerde baconvarkens 'werd verloren 1.505.259, doch op de slechts 89.272 niet-geëxporteerde bacon varkens werd verloren 1.217.715. VERLAGING ZIEKENGELD. Voorontwerp bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt. De minister van Sociale Zaken heeft bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt een voorontwerp van wet tot wij ziging van de ziektewet, de ongevallen wet en de land- en tuinbouwongevallen- wet. De strekking hiervan is het bedrag van het ziekengeld en van de daarmede over eenkomende tijdelijke uitkeering terug te brengen van 80 pet. van het dagloon van den verzekerde tot 70 pet. Deze verlaging zal echter niet gelden voor dagloonen van 2.en minder. Een commissie uit den Hoogen Raad van Arbeid zal over dit voorontwerp prae-ad- vies uitbrengen. „Tijd." GEEN VERANDERING IN DE SPELLING? De door minister Marchant ingestelde regeling zou blijven. Van de meest bevoegde zijde verneemt de „Tel." dat geruchten, als zou minister Slotemaker de Bruine een groote commis sie willen instellen, om opnieuw het spel lingvraagstuk te onderzoeken, volkomen onjuist zijn. PROF. MR. R. FRUIN In den ouderdom van 77 jaar is te 's-Gravenhage overleden de oud-algemeen Rijksarchivaris prof. mr. R. Fruin, die ge durende meer dan twintig jaar het beheer van het Rijksarchief te 's-Gravenhage heeft gevoerd. Te Amsterdam is hij hoog leeraar geweest in de encyclopaedic des rechts en het oud-vaderlandsche recht. Hij heeft o.a. den stoot gegeven tot de oprich ting van de Archiefschool. Prof. Fruin was ridder in de orde van den Nederland- schen Leeuw en commandeur in de orde van Oranje-Nassau. In de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Twente is met algemeene stemmen besloten tot de oprichting van een Twentsch borgstellings fonds voor den middenstand, dat bedoeld is als helpend orgaan voor noodlijdende midenstanders. De stichting beoogt bemiddeling en voor lichting voor credietwaardige credietbehoe- venden die deze hulp niet elders kunnen verkrijgen, en borgstelling voor crediet waardige credietbehoevenden, die trots ernstige pogingen niet slaagden in het vin den van voor credietverleening geëischte borgen of in het stellen van gevorderde zakelijke zekerheid. Voor de hier bedoel de hulpverleening zullen in den regel slechts in aanmerking komen midden- standsbedrijven, die ten minste vijf jaar bestaan. Het kapitaal der stichting hoopt men te verkrijgen door deelneming van gemeen te, crisis-comité, middenstandsorganisaties, organisaties van maatschappelijk hulpbe toon en weldadigheid. Door middel van het fonds moet getracht worden niet-volwaar- dige bedrijven volwaardig te maken, ter wijl het tevens dienstbaar kan worden ge maakt als middel tot woekerbestrijding. Een bedrag van 2000 werd gevoteerd ter voorbereiding en stichting van het fonds en als toelage voor een functiona ris, die later in aanmerking zou kunnen ko men voor benoeming tot districtscommis saris. „Tel." VOORZITTERSCHAP „BLOEMBOLLEN CULTUUR". De heer A. Verduin Jr., bedankt voor de candidatuur. Jl. Maandag vergaderden de afdelings voorzitter van de Alg. Ver. voor Bloembol lencultuur om den candidaat te stellen in de vacature van den heer Krelage, die als voorzitter afgetreden is. In dit verband noemden wij de naam van den heer A. Verduyn Jr. te Lisse, die als eventueele opvolger candidaat zou zijn gesteld. In het 'eekblad voor Bloembollencul tuur schrijft de heer A. Verduyn Jr. echter, dat hij om ver schil lende redenen een even tueele candidatuur voor voorzitter der Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur niet kan aanvaarden. Scheidende voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond. In de met talrijke bloemstukken versier de eetzaal van het Jaarbeursrestaurant heeft Zaterdag in een drukbezochte bui tengewone vergadering van het Chr. Na tionaal Vakverbond, de heer K. Kruithof zijn functie van voorzitter van dit verbond neergelegd, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. Velen heb ben hierbij het woord gevoerd. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN ZEE. EEN LOGGER GESTRAND. De bemanning door dc reddingsboot gered. Zondagmorgegn te half vier is naast de uitmonding van de Rijn gestrand de log ger „Tingja" G. D. Y 132, Het schip heeft 32 last haring aan boord en behoort te Scheveningen thuis, doch is het eigendom van een Poolsch-Nederlandsche Maatschap pij. Het schip vaart onder Poolsche vlag. Al spoedig na de stranding is de Katwijk- sche Reddingboot uitgevaren en heeft zon der ongevallen de bemanning van boord gehaald. Deze bemanning, gedeelte Polen, gedeeltelijk Nederlanders, is toen vooroo- pig in Hotel „De Zwa&n" ondergebracht en verzorgd. Het schip ligt dwars voor de kust in de branding en werd door hooge golven danig gebeukt. Het schip werkte zich meer en meer in het zand en in den namid dag te 3 uur, bij hoog water, was het schip al vol water geslagen en de golven rolden over het dek. Planken, bussen, zelfs vaten haring spoelden van het dek en vanwege de strandvonderij had men druk werk met opberging van een en ander. Het schip zal wel verloren zijn. Begrijpelijk dat het on geval buitengewoon veel belangstelling trok niet alleen uit Katwijk doch uit de omge ving evenzoo. Vooral in den namiddag toen de stranding meer en meer was bekend ge worden, waren er honderden belangstel lenden aan het strand en de Boulevard. Het schip is verzekerd Aan het „Nieuws van den Dag" ontlee- nen wij nog de volgende bijzonderheden. Merkwaardig is de wijze waarop de ha chelijke toestand van de GDIJ 132 van de kust af werd ontdekt. Langs het strand tusschen Wassenaarsche Slag en Katwijk liepen twee stroopers met hun lichtbakken bij zich. Toen zij zagen dat de logger in moeilijkheden verkeerde, gaven zij seinen met de lichtbakken naar de opvarenden, ten" teeken dat men zou trachten hulp te brengen. De stroopers spoedden zich naar Katwijk waar zij den reeder hun ervaringen mee deelden. Deze ging op zijn beurt naar den schipper van de reddingboot der N. Z. H. R. M., den heer C. den Duik, die tevens re chercheur van de politie is. Dat was om streeks kwart voor vier. Onmiddellijk werd de bemanning van de reddingsboot ge waarschuwd en om kwart voor vijf voer deze met 12 koppen bemanning den logger tegemoet. De logger was intusschen, tus schen de twee banken drijvende, steeds Noordelijker gekomen. Voortdurend had men onderweg contact met de kust gehou den door te stakelen, d, i. door vuurwerk- seinen af te steken, welke van het strand af werden beantwoord met vuurpijlen. In middels waren de secretaris van de N. Z. H. R. M., de heer H. Th. de Booy, en het bestuurslid, de burgemeester van Katwijk, de heer Woldring van der Hoop, gewaar schuwd, die niet lang daarna ook ter plaat se verschenen. Even benoorden het Katwyksche uitwa teringskanaal kwam de logger onherroe pelijk vast te zitten. Ook ter hoogte van het Oude Kerkje te Katwijk had de GDIJ 132, terwijl de motor nog aanstond, even vastgezeten, maar hij was toen spoedig weer vlot gekomen. De reddingsboot kwam na een kwartier varen door de wilde branding bij den log ger aan. Aanvankelijk kwam men aan den verkeerden kant, aan bakboordzijde, langs zij, doch even later gelukte het langs stuur boordzijde te komen om. hier de bemanning er af te halen. De schipper en nog 5 leden der beman ning wilden echter aan boord van den log ger blijven; 8 mannen stapten over in de reddingsboot; kort daarna waren zij veilig aan wal. Toen de stranding gebeurde was het vloed en reeds dadelijk sloegen de hoo ge golven over het geheele schip. Om half elf voer de reddingsboot ten tweeden male uit. Zij heeft de rest van. de bemanning aan wal gebracht. Een der opvarenden vertelde ons, dat men zeer angstige oogenblikken heeft uit gestaan. „Een paar maal heb ik gedacht, dat mijn laatste uur was geslagen" ver telde de man, die vol lof was over het kranig optreden van de bemanning der reddingsboot. De particuliere bezittingen der beman ning zijn als verloren te beschouwen. Deze zijn niet in de verzekering opgenomen. De reederij heeft voor haar schepen een eigen verzekeringsfonds. De waarde van den log ger, inclusief de tuigage, etc. bedraagt on geveer 24.000, waarbij dan nog ca. 4000 komt aan waarde van de haring, die aan boord was. Drie redders gehuldigd. De secretaris van de N. Z. H. R. M., de heer Booij heeft gistermorgen de leden der bemanning van de reddingsboot toegespro ken en drie van hen in het bijzonder ge huldigd wegens het feit, dat zij dezer dagen 25 jaar aan de maafschappij verbonden zijn, nl. den schipper C. Jonker en de roeiers C. Vlieland en G. van Rijn. Katwijk heeft wat scheepsongelukken betreft gelukkig een langdurige rustperiode achter zich en het merkwaardige feit doet ~zich voor dat deze stranding van de GDIJ 132 voor den zilveren jubilaris Jonker zijn eerste redding beteekent. Wel zijn meerdere malen onder Katwijk kleinere scheepjes op het strand vastgezet, doch deze zijn steeds weer met den vloed vrijgekomen. HOOGMADE. L. T. B. De afd. Hoogmade hield een i buitengewone vergadering, waarop ook niet-leden waren uitgenoodigd. De voorzitter, de heer P. L. Zwetsloot opende de vergadering met een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen. De Rijks veeteeltconsulent, ir. Verhoeven hield vervolgens een lezing over het Var kensstamboek, in 't bijzonder over het Yorkshire-varken en de kwaliteiten daar van .Ook de voeding van varkens werd be sproken. Er werden den spreker verschil lende vragen gesteld. Vervolgens werd het "woord verleend aan den gemeentesecretaris, den heer H. E. M. Schaminée, die'n inleiding hield over de bijslagregeling in de landbouwbedrijven. In ons blad van Zaterdag j. 1. is de inhoud van deze inleiding, in artikel vorm gepubliceerd. Na deze uiteenzetting werden eveneens vele vragen gesteld. SPORT BILJARTEN NA HET BESLUIT VAN DEN NED. BILJARTBOND. De weg voor een crisis open. Zondagmiddag hebben de drie Neder landsche eerste klasse spelers Dommering, De Leeuw en Sweering, naar „de Crt." meldt, in een te Arnhem gehouden confe rentie besloten niet meer deel te nemen aan de wedstrijden om het Nederlandsche kampioenschap. Zij waren unaniem van meening, dat thans, nu door het besluit van de vergadering van den Ned. Biljartbond het contact met sterke spelers in het bui tenland is verbroken, het niet meer de vele opofferingen en financieele kosten waard is zich te trainen om den vorm te verbete ren of te handhaven. De heer A. van Lennep afgetreden. Naar het blad verder verneemt heeft de heer Van Lennep zijn functie van penning meester van den Nederlandsche Biljartbond neergelegd. Dit bedanken houdt verband met het feit, dat de algemeene vergadering van den bond zijn houding op het laatste congres van U. I. F. A. B. de heer Van Lennep stemde toen vóór de wedertoela- ting van Duitschland als lid van de Int. Fe deratie heeft gedesavoureerd. PAARDENSPORT COURSES OP DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren op Duindigt gehouden courses luiden: Negende Aanmoedigingsprijs: Prijzendra- vecrij 4e klasse: le serie: 1. Yack (eig. G. Visser); 2. Ijlbode J (eig. U. W. de Jong); 2e serie: 1. Xsia (eig. R. v. Leeuwen); 2. Valence (eig. A. de Vlieger). Reine de Navarreprijs: Ren op de vlakke baan. Afstand 1350 meter: dead heat tus schen Gristef (eig. Stad Duinhoeve) en Mo'ngorat (eig. Stal Duinhoeve); 3. Bleue Heaven (edg. W. M. Habraken). Elfde Heerrijdersprijs: Handicap le klas se: Afstand 2000 meter: 1. Edzard (eig. M. France); 2. Nelly Duffy (eig. U. W. de Jong). Rallye Marokkoprijs: Handicap 2e en 3e klasse: Afstand 3290 meter: 1. Winnifred Scott (eig. Mevr. de Wed. Joh. Oosting); 2. Yankee Scott (eig. Stal B). Roi Soleilprijs: Ren op de vlakke baan. Afstand 2000 M.: 1. Medicis (eig. Stal Duin hoeve); 2. Fusée de Nuit (eig. W. M. Ha- bragen); 3. Pattilogna (eig. K. Hensen). Rhodeopeprijs: Pr ij zendraverij le klasse: Afstand 2060 meter: 1. Frances May (eig. Stal H.); 2. Allegheny (eig. J. M. v. d. Berg). DAMMEN ZILVEREND AM-WEDSTRIJDEN. De uitslagen dei- laatste ronde waren: Eerste klas. J. A. BernsenP. v. d. Stel 02 J. KlinkenbergP. Marck 02 T. D. v. d. BoschJ. Kleer 02 H. de WaterA. ter Haar 02 M. Opt endreesJ. C. den Deker 11 J. A. BernsenI. Teleng 11 Tweede klas. W. KleijnJ. Huisman Sr. 20 J. DreefA. J. v. Heeringen 11 A. SladekC. Klinkenberg 20 S. v. d. WijngaardJ. Zaalberg 1—1 A. SladekJ. Dreef 02 J. ZaalbergC. Klinkenberg 20 Derde klas. J. HesJ. de Bree 20 M. J. v. HoutenT. v. d. Born 20 J. v. DuurenD. de Roode 20 J. de BreeJ. P. Dille 20 J. HesJ. v. Duuren 20 J. Huisman Jr.J. P. Dille 20 C. TeunisseJ. Huisman 11 De RoodeJ. Huisman Jr. 11 LUCHTVAART ENGELSCH LIJNVLIEGTUIG NEERGESTORT. Bestuurder en passagier omgekomen. Een lijnvliegtuig van den dienst Liver poolBlackpool is nabij Liverpool neerge stort. De piloot en de eenige passagier kwamen hierbij om het leven. De weersomstandigheden waren buiten gewoon slecht. FAILLISSEMENTEN Uitgespro ke n: C. J. Snijders, expediteur, K a t w ij k aan Zee, E. A. Borgerstraat 6. Cur. mr. Tj. D. Schaper, Leiden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11