MAANDAG 28 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT LEIDSCHE ND AM. Patronaatsfeest. Zondag, de feestdag van Christus' Koningschap, werd voor de leden der K.J.C. en de ouders een gezellig feestavondje gegeven. De directeur, kap. Dunselman, opende den avond met den K.J.C.-groet en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder burg. Keijzer en de ouders. In zijn ope ningswoord deelt zijn eerw. mede, dat de zen avond voor het eerst zal optreden het Jeugdorkest, dat een half jaar geleden nog niet bestond, en thans reeds, dank zij de volhardende en eminente leiding van den heer Van Veen, zich kon doen laten hooren. Hij brengt dank aan den heer Van Veen en ook aan hen, die met den heer Van Veen zoo spontaan hebben medegewerkt, om ten slotte voor dit orkest aller medewerking te vragen, niet in het minst ook van de ouders. Hierna krijgen wij dan het eerste optre den van het jeugdorkest en wij moeten di rect zeggen, dat het keurig was en wij niet hadden verwacht zoo iets te hooren te zul len krijgen. Wij sluiten ons dan ook vol komen aan bij de woorden, die Burgemees ter Keijzer sprak, dat het werkelijk af was. Burg. Keijzer prijst een zoo prachtig ver- eenigingsleven en spoort de jongens aan hun best te blijven doen en doet een be roep op de ouders op medewerking en dat zij zullen waardeeren, wat hier voor de jongens gedaan wordt en den directeur en Patronaatsheer en dankbaar zullen zijn om ten slotte het orkest veel succes toe te wen- schen. Ter afwisseling werd een aardige film vertoond, welke wel in den smaak viel. Op het einde dankte Kap. Dunselman den heer Van Veen voor deze prestatie en bood hem als blijk van waardeering een cadeau aan. Op de fiets. Het was een heele druk te op den vroegen Zondagmorgen te Veur, toen de deelnemers aan de Lou Bandy Prestatierit zich vereenigden aan de St. Willibrordusstraat voor de 80 K.M. rit, welke georganiseerd werd door de W.V. „VGravenhage". Jammerlijk was het zeer slecht weer en Pluvius deed zich rijkelijk gelden, toen aan de ruim 300 deelnemers het vertreksein werd gegeven. Het was een onoverzienbare stoet van bonte kleuren, waarachter diverse luxe auto's met het Bestuur en de heer Lou Bandy, benevens een -groote reclamewagen en de repor tagewagen van den K.R.O., etc. Burg. Keijzer en rijks- en gemeentepolitie regel den het verkeer, zoodat alles een ordelijk en goed verloop had. Het slechte weer heeft de renners den geheelen rit achtervolgd, zoodat allen bij aankomst bijna ontoonbaar en doornat wa ren, terwijl er zeer vele uitvallers waren en de natte wegen enkele ongelukjes op hun geweten hebben. Zeer zeker is het een prestatie geweest voor hen, die den rit vol brachten bij dit weer, waarvoor hun bij de prijsuitreiking hulde werd gebracht. Melkhygiëne-Vereeniging. Vrijdag avond werd een vergadering gehouden in hotel „De Zwaan" te Leidschendam door de Melkhygiëne-Vereeniging „Holland". Het doel der bijeenkomst was, te komen tot oprichting van een Melk-Contrólesta- tion, welke controle moet plaats hebben bij den boer. Om 7.30 uur opent de Edelachtb. heer burgemeester W. Keijzer, daartoe uitge- noodigd door de Vereeniging „Holland", deze vergadering. Burg. Keijzer zegt dit gaarne te hebben aanvaard, omdat het een specifiek Boerenbelang betrof. Hij hoopt, dat deze vergadering er toe zal bijdragen, dat de erkenning, die bij een voldoende aantal leden aan den Minister zal worden aangevraagd, zal worden verkregen. Daar na geeft hij het woord aan dr. Roodzant, veerarts te Den Haag. Spreker dankt allereerst den burgemees ter voor de leiding, welke hij op zich heeft willen nemen en gaat dan over tot zijn on derwerp „Bespreking der plannen van een nieuw Melkcontrólestation". Wat toch is het geval, aldus spreker; de oprichting der Vereeniging, die zich ten doel stelt er een eigen melkcontrólestation op na te houden, is reeds een feit geworden, de vereeniging draagt den naam: Melkhygiene-Vereeni- ging „Holland" en is gevestigd te 's-Gra- venhage, het station heet „Melkcontrólesta tion „Holland" en is eveneens aldaar ge vestigd. Het bestuur heeft mij opgedragen de noodige stappen te doen om te komen tot erkenning van het Contrólestation door de bevoegde instanties. Breedvoerig zet spr. uiteen de eischen, welke noodig zijn oor deze erkenning en de factoren, welke nleiding hebben gegeven tot de oprich- 2 der vereeniging met de daaraan ver- „len melkcontrólestation, en waaruit de - drKzaamheden bestonden dezer stations, waarvan er vier in Nederland bestaan, welke hij nader onder de loupe neemt. Wil len de veehouders nu en in de toekomst dus niet uitgeschakeld worden, aldus spre ker, op een zoo belangrijk terrein als de melkhygiëne, dan rust op hen de moreele verplichting alles in het werk te stellen medezeggenschap te krijgen op dit terrein door zich aan te sluiten bij een station; dit is niet alleen hun eigen belang, doch teven een landsbelang, waarvan spreker het waarom nader aantoont. Ten slotte behan delt spreker nog een brief door de twee Haagsche Melkcontrólestations aan ver schillende veehouders gezonden, waarin tegen het nieuwe station gewaarschuwd wordt. Hierna is het woord aan den heer Ver haar, die zegt, dat uit de rede van den heer Roodzant is gebleken, dat allen een groot belang hebben, n.l. geen achteruitzetting en korting, maar hulp en medewerking. Er is thans een mogelijkheid om te komen tot Uw aller verlangen n.l. een melkcontróle station, waarin gij zelf kunt zorgen, dat het goed functionneert. Verder gaat spreker hier op in en spoort allen aan tot groote medewerking, waardoor gij, aldus spreker, th'ans Uw positie kunt versterken of ver- wakken, werkt daarom allen mede aan den opbouw van de Melkhygiënevereeni- ging „Holland", waarvan de contributie slechts 0.50 bedraagt. Na deze beide sprekers worden vele vra- genstllers naar genoegen beantwoord. Alle aanwezigen gaven zich als lid op voor de Vereeniging Melkhygiëne „Hol land". L.T.B. Op Woensdag 6 November a.s., des avonds te 7 uur zal er een groote pro- paganda-vergadering plaats hebben, toe gankelijk voor alle R. K. Land- en Tuin bouwers. Als sprekers zullen optreden de zeer- eerw. heer Prof. A. Cleophas, geestelijk Adviseur v. d. R. K. Dioc. Land- en Tuin- bouwbond en de weled. heer J. D. de Kok, lid van het Hoofdbestuur. R .K. Land- en Tuinbouwers, houdt dus dezen avond vrij. NOORD WIJK. Volksbond. Vrijdagavond vergaderde de R.K. Volksbond in het Juvenaat, onder voorzitterschap van den heer P. Smit. In zijn openingswoord heette deze allen van harte welkom en sprak den wensch uit, dat, nu het nieuwe werkseizoen weder was ge opend, veel en vruchtbaar werk gedaan zal worden. Spr. spoorde allen aan in deze moeilijke tijden zoo mogelijk dagelijks de H. Mis bij te wonen om van God uitkomst af te smeekenUe voorz. deed thans de ver heugende mededeeling, dat de actie voor het wederzijds verplicht lidmaatschap met succes is bekroond en een 70-tal als lid van de Standsorganisatie is toegetreden. Spr. bracht dank aan allen, welke hieraan hebben medegewerkt en roept de toegetre- denen van harte welkom in de gelederen. Als lid van het Crisis-comité B. is aange wezen de heer Jac. Zwarts. Dank bracht spr. aan het afgetreden lid, den heer L. Bakker, voor het vele en moeilijke werk in deze functie verricht. Na een langdurig overleg met den Besturenraad is het be sluit genomen om begin November de ont spanningsgelegenheid voor de werkloozen in het Juvenaat weer open te stellen. Ge zien de nood der tijden heeft de besturen raad de vele moeilijkheden op zij gezet, om door deze gelegenheid de getroffen werk loozen in hun moeilijk bestaan bij te staan en hun lot eenigszins te helpen verlichten. Spr. hoopt, dat allen dit op prijs weten te stellen, door zich steeds aan de gestelde leiding te houden. Tevens is er door de R.K., Chr. en Moderne Organisatie een verzoek aan B. en W. gezonden voor een extra uitkeering voor de werkloozen. Spr. hoopt en vertrouwt, dat, gezien de nood der tijden, B. en W. hierin goedgunstig zullen beschikken. Het concept win terpro gram werd na eenige besprekingen als volgt vastgesteld: 25 Oct. Ledenvergadering ,18 Nov. Ont wikkelingsavond .spreker de heer v. d. Ak ker; 13 Dec.: Ontwikkelingsavond, spr. de heer A. G. Delen over Devaluatie of con sequente deflatie; 7. Dec.: Kinderfeest; 10 of 17 Dec.: Speciale Vrouwenavond; begin Januari: Ontwikkelingsavond, spr. de heer H. G. de Boer, onderwerp „Nieuwe stroo mingen"; eind Januari: Ontw.avond, spr. G.-Adviseur; eerste helft Februari: twee Feestavonden met Tooneelstuk van „Utile Dulci"; 23 Febr. Propaganda-avond, spr. Ant. Angenent over verschillende instel lingen van ons verband „Herw. Levens kracht, Centrale Volksbank, Volkskrant en Coöperatie"; begon Maart: Jaarvergadering. Overwogen zal worden het inlasschen van een bespreking over de nieuwe Ziektewet, dit op verzoek uit de vergadering. Bij monde van den heer J. Kaptein werd namens de controle-commissie medege deeld, dat boeken en bescheiden van den penningm. in orde waren bevonden. De voorzitter bracht hierop dank aan dezen functionaris voor zijn accuraat beheer. De begrooting werd hierna vastgesteld op 1827.90. De leeftijd van de kinderen, welke aan het Kinderfeest kunnen deelnemen, werd vastgesteld van 4 t/m 10 jaar. Vooral werd verzocht" dat de ouders zich stipt aan dezen leeftijdsgrens zullen houden en geen kinderen zullen zenden, welke ouder zijn, dit om moeilijkheden en onaangenaamhe den te voorkomen. Na een zeer belangrijke en aotueele rondvraag, spoorde de voorz., op verzoek van den G.-Adv., allen aan een gesloten Retraite mee te maken. De vurige wensch van Z.Eerw. is, dat de retraite, voorloopig bepaald van 710 Jan., door Nóordwijk geheel bezet zal worden. Met een opwekking om dit te verwezenlijken en als lid van de Retraiteclub toe te treden, sloot de voorz. deze zeer vruchtbare bij eenkomst. NOOTDORP Bijslagregeling land- en tuinbouwbedrij ven. Wij kunnen mededeelen, dat de gemeente Nootdorp is toegetreden tot de regelingen inzake het opnemen van arbei derskrachten in de land- en tuinbouwbe drijven. Deze regeling betreft het tewerkstellen van werklooze land- en tuinbouwarbeiders in de gewone bedrijven ter plaatse tegen loon, waarin vanwege de gemeente een bijslag wordt gegeven tot een derde ge deelte. Door B. en W. is ter zake een commissie ingesteld, waarin zij benoemd hebben: de heeren A. C. v. d. Helm, wethouder van Sociale Zaken, voorzitter; de heeren Chr. de Kening, voorzitter van den R.K. Land en Tuinbouwbond en J. W. Naayen, voor zitter van den Chr. Land- en Tuinbouw- arbeidersbond, leden. Zoo mogelijk zal de regeling op 1 No vember 1935 ingaan en voorloopig duren tot 31 Dec. e.k. Patroons uit de land- en tuinbouwbedrij ven kunnen zich ter secretarie, afdeeling Sociale Zaken, voor deze regeling opgeven en nadere inlichtingen ontvangen. Voor zooveel noodig zij medegedeeld, dat de regeling door den minister van Sociale Zaken nog niet van kracht is verklaard voor de veeteeltbedrijven. Proefmobilisatie R.K. middenstand. Het bericht, dat wij deze week opnamen over den datum der R.K. middenstands- tentconstelling behoeft eenige rectificatie. Deze tentoonstelling, welke, wanneer de voorteekenen niet bedriegen, schitterend belooft te worden, zal plaats vinden op 27 en 28 November 1935. Uit het feit dat zich Zondag 27 October reeds velen naar het aangegeven tentoon stellingsgebouw hebben begeven, kan wor den afgeleid dat ook de belangstelling over gemeentenaren voor het komende midden- standsfeest zeer groot zal zijn. Vanuit dit standpunt bekeken heeft het foutieve bericht toch zijn werk gedaan en kan men zeggen dat de proefmobilisatie R.K. middenstand schitterend geslaagd is. SASSENHEIM. A.R.K.A. Vrijdag en Zaterdag hield de algemeen© Roomsch-Katholieke Ambtena ren vereeniging afdeeling „Bloembollen streek", in samenwerking met de afdeeling Haarlem, een excursie resp. naar de Druk kerij „De Spaarnestad" te Haarlem en de Suikerfabrieken te Halfweg. De deelname door beide afdeelingen was oevredigend. Beide bedrijven waren tijdens de bezichti ging in werking, zoodat voornoemde excur sies zeer interessant zijn geweest. Op 10 November a.s. zal deze vereeni ging, wederom in samenwerking met de afdeeling Haarlem, een excursie houden naar de K.R.O.-studio en den zender te Hil versum. Fancy-fair. Gisteren zijn de deuren van het K.S.A.-gebouw opengezet voor de jaarlij ksche fancy-fair van den R. K. Vrouwenbond. Te 12 uur had de officieele opening plaats. Bij deze opening waren, behalve de plaaselijke Geestelijkheid, de Burgemees ter, leden van kerk- en armbestuur, afge vaardigden van diverse organisaties, en besturen van onderafdeelingen van den Vrouwenbond tegenwoordig. De Presidente, Mevr. v. Reisen-Vree- burg, heette alle genoodigden hartelijk welkom. Ieders belangstelling wordt zeer op prijs gesteld, daar deze fancy-fair ge heel en al georganiseerd is ten bate van zieken en arme huisgezinnen. Bij het één jarig bestaan van het kleedingmagazijn wil spreekster een terugblik slaan op het vele succes wat daarmede is geboekt. Met den zelfden moed gaat het bestuur het tweede jaar tegemoet. Maar daarvoor is geld noo dig, zooals ieder weet Spr. dankte het damescomité van het kleedingmagazijn, die zoo actief werkt, omdat zij tijd noch moeite noch kosten sparen. Een woord van dank ook voor den ijver welke de dames van de naaikrans en Graal om van oud weer nieuw te maken aan den dag hebben ge legd. In het algemeen werkt de Vrouwen hond graag voor elk goed doel, maar het is voor den Bond een groote voldoening, elk jaar zooveel zieken te kunnen helpen aan versterkende middelen Daarom ook een dankwoord aan hen, die zooveel verster kende middelen hebben verleend. Ook wil spr. dezen morgen de kraamverpleging niet vergeten en dit werk aanbevelen, opdat zij ook van deze fancy-fair een ruim aan deel moge krijgen. Daarom past een dank woord aan Zuster van der Wiel voor haar toewijding. Voorts werd het retraite-werk besproken, dat werkzaam is voor het ziele- heil der leden. Ten slotte werd een dank woord geuit aan hen, die deze fancy-fair tot stand hebben gebracht en daarvoor zich belangeloos hebben disponibel gesteld. Na deze toespraak werd aan de aanwe zigen een kop koffie aangeboden. Door den heer P. de Zwart werd de fancy-fair op geluisterd met vroolijke muziek, wat zeker de aanwezigen in een goede stemming bracht. Na de koffie werd nog een aan moedigend woord gesproken door den geestelijk adviseur, kap. Westerkamp, waarna een rondgang werd gemaakt en ieder zijn geluk ging beproeven. Behalve een prachtige fiets, welke verloot wordt, is het geluk op verschillende wijze te beproe ven. Voor het loten om een schilderstuk (geschonken door den heer C. Verlint) be stond reeds veel animo. Voorts is een vroo lijke keuken aanwezig, schieten, speerwer pen, handvoetbal en diverse tombola's. De vermaarde grabbelton vindt ook hier veel aftrek. Laten we hopen, dat hedenavond het resultaat goed mag zijn. WARMOND Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer M. Hogenboorn kwam de afdee ling Warmond van den Ned. R.K. Volks bond in hotel ,De stad Rome" bijeen tot het houden der driemaandelijksche open bare vergadering. De voorz. herdacht in zijn openingswoord mgr. Aengenent, voor wiens zielerust gebeden werd. Vervolgens deelde de voorz. mede, dat de spreker van Des morgens om 9 uur waren ter open bare vergadering aanwezig alle leden, uit gezonderd het lid G. K. Spierenburg, die biericht van verhindering had ingezonden. De voorzitter, de burgemeester, opende de vergadering met gebed, waarna tot voor stemmer werd aangewezen wethouder Van Reijsen. De notulen werden onveranderd vastgesteld. De afd. Voorhout van den Prov. Bond van Geitenfokvereenigingen had verzocht een verordening in helleven te roepen tot beteugeling van de z.g. wilde- bokkenhouderij, waarop B. en W. afwij zend prae-adviseerde. Begrooting Waterbedrijf 1936. Het lid Kruithof verkrijgt allereerst het woord om op te merken, dat het waterbedrijf, hoewel noodzakelijk en onmisbaar toch tekorten zal blijven opleveren. Niettegenstaande be pleit spr. tariefsverlaging, welke hij zich in denkt te creëeren met inachtneming van het verbruik en de draagkracht der aange slotenen in afwijking van het huidige ta rief dat wordt geheven naar de grootte van het huis. Spr. hoopt, dat B. en W. met voor stellen zullen komen, en" zoo niet, dan denkt spr. te zijner tijd daarmede voor den dag te komen. Het lid van den Nouland heeft aan de hand van de hem ter kennis gekomen cij fers tot zijn spijt moeten constateeren, dat het bedrijf in den z.g. goeden tijd duur is opgezet, evenals meerdere particuliere be drijven, om welke redenen het bedrijf niet spoedig zal rendeeren. Spr. meent vervol gens, dat te weinig werd -afgeschreven, waarvoor spr. een soort fondsvorming be pleit. Tariefsverhooging is natuurlijk on mogelijk, maar toch komt het hem nood zakelijk voor dat meer zal worden afge schreven. De voorzitter erkent, dat voorloopig ook nog geen winst zal zijn te maken, maar ziet de toekomst toch niet zoo donker in als de laatste spr. Wordt er meer gebouwd, dan breidt het aantal aansluitingen zich uit, en kan het bedrijf meer rendabel worden. B. en W. zullen met belangstelling de voor stellen van het lid Kruithof tegemoet zien inzake tariefsverlaging. Hierna wordt deze begrooting z. h. st. vastgesteld conform de aanbieding van B. en W. Behandeling Gemeente- begrooting. Het lid van den Nouland zegt, dat het zijn aandacht getrokken heeft, dat de ge- meentefinanciën er niet rooskleurig uitzien. De gemeente zoowel als de particuliere be drijven voelen aan den lijve den zwaren last der rentelasten. Sommige loonen kun nen naar het oordeel van spr. wel ©enigs zins worden verlaagd. Het lid Kruithof houdt hierop een uitvoe rig betoog, waarin hij allereerst een woord van protest laat hooren tegen de maatrege len van de regeering, die daardoor de auto nomie der gemeente de kop indrukt. Spr. haalt aan de vermindering van het vergoe dingspercentage der rijkssteunregeling, waardoor de gemeente wel noodlijdend moest worden. Spr. meent vervolgens dat verbetering der volkshuisvesting in deze gemeente ten zeerste geboden is. De voorzitter beantwoordt deze sprekers met den leden de verzekering te geven, dat B. en W. de financieele positie der gemeen te zeker niet als florisant beschouwen.De be lastingen zijn zoo hoog mogelijk opgevoerd, terwijl de loonen herhaaldelijk werden ver laagd. In antwoord op het lid Van den Nouland ten aanzien van renteverlaging herinnert spr. eraan, dat B. en W. alles in het werk hadden gesteld om het rentetype verlaagd te krijgen, maar dat verdere ver laging is uitgesloten, aangezien de gemeen te contractueel daaraan verbonden is. Om een kop koffie. Nadat nog eenige posten em discussie worden afgehandeld, volgt een een uiteen dezen avond verhinderd was aan zijn voor nemen gevolg te geven. De voorz, merkte in verband met de notulen op dat het be stuur besloten had hen, die in den vervolge de vergaderingen niet of niet voldoende zouden bezoeken, uit te sluiten van de uit keering uit de kas van „Hulp in Nood". Mededeeling werd gedaan van een aantal ingekomen stukken, welke door den voorz. en den geestelijken adviseur nader werden uiteengezet. Het woord was hierna aan den penningmeester tot het uitrbengen van zijn financieel verslag Hieruit bleek, dat een batig saldo te boeken viel van 164.34, ter wijl de ziekenkas een batig saldo te boeken had van ƒ71.74. Beide penningmeesters hadden een woord van dank in ontvangst te nemen voor hun keurig beheer. Mede deeling werd gedaan dat op 24 November a.s, een tooneelavond zal worden gegeven, terwijl op 13 December a.s. de heer Kies- zetting van het lid Kruithof, die van mee ning is, dat de raadscommissies, welke toch werkzaam zijn ter verbetering van maat schappelijke toestanden, geenerlei vergoe ding of consumptie van noode hebben, wes halve hij voorstelt deze post te schrappen. Omdat het niet ondersteund wordt, komt het niet in behandeling. Het lid Witteman kan zich niet vereenigen met de verlaging van 30.op de post voor consumpties huishoudelijk bestuur; het is z.i. toch waar lijk geen overbodige luxe, dat de raad een kop koffie krijgt; er wordt toch genoeg belangeloos voor de gemeenschap gedaan. Verschillende leden spreken daarop hun misnoegen uit, en willen de post weer op 80.terugbrengen, waarop de voorzitter laat volgen, dat hij ervoor zal zorgen, dat de leden ook in de toekomst een kop koffie zullen ontvangen, buiten bezwaar van de gemeentelijke schatkist, waarop de post z. h. st. werd gehandhaafd. Thans komt aan de orde toeslagregeling voor minderjarige kinderen van den ge meenteveldwachter. Spr. leest hiervoor een adres van den R.K. Bond „St. Michaël", die een kindertoeslag bepleit van ƒ60.per kind, evenals bij de rijksveldwachters. Het lid Kruithof is principieel tegen kindertoe slag; z. L moet de arbeidspraestatie worden betaald, en niet de levensbehoeften. De voorzitter verzet zich tegen deze uitlatin gen, en is een andere meening toegedaan; na nog re- en dupliek van het lid Kruit hof wordt de post vastgesteld als door B. en W. voorgesteld, met aanteekening, dat het lid Kruithof wenscht geacht te worden tegen te hebben gestemd. Het lid Witteman vraagt of de oude brandspuit en het huisje aan den 's-Gra- vendamschenweg niet kan worden opge ruimd, hetgeen B. en W. in overweging zul len nemen. Het lid Kruithof geeft blijk te gen woningtoeslag van den veldwachter te zijn, terwijl het lid Van den Nouland zich, in verband met de financieele toestand der gemeente, terdege voor schrapping van de zen post uitspreekt. Het lid Witteman ver klaarde zich tegen dit door het lid Van den Nouland gedane voorstel, in verband met de hieraan verbondên geschiedenis. Het lid Kruithof vraagt of 50.voor de schoolartsendienst wel voldoende is, waar op de voorzitter toestemmend antwoordt. Het lid Van den Nouland is vol lof voor de wijze waarop de schoolarts zijn taak alhier vervult; deze post is ten volle verantwoord. Een voorstel Kruithof om den werklieden, die het huisvuil ophalen, een ketelpak te verschaffen, wordt met 7 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen stemden de leden Van Reijsen, Van der Hulst en Nijssen. Het lid Witteman vindt de vergoeding van 7.50 per leerling voor het lager on derwijs tekort, hetgeen temeer klemt voor arbeiderskinderen, die gedwongen zijn een school in deze gemeente te bezoeken. Spr. stelt voor deze vergoeding te bepalen op 9.per leerling. Ook het lid Kruithof is eenzelfde meening toegedaan; vooral de kleinere scholen worden gedupeerd. Ook het lid Colijn sluit zich bij de vorige spr. aan. Aangezien het lid Van den Nouland gegevens ontbreken, kan hij niet voor het voorstel stemmen. De voorzitter verdedigt het voorstel van B. en W., in duidelijke be woordingen, waarop het lid Witteman zegt, dat bijv. de Chr. School alhier ongeveer 800, uit eigen middelen heeft moeten bij passen, hetgeen voor hem een reden temeer is om zijn voorstel te handhaven. Na nog eenige discussie wijzigt het lid Witteman zijn voorstel van 9.op 8.50 per leer ling, hetgeen wordt verworpen met 4 te gen 6 stemmen. Vóór stemden de leden Witteman, De Groot, Colijn en Kruithof. Tegen waren de leden Van Reijsen, Van der Hulst, Van der Geer, Vest er, Nijssen en Van den Nouland. Hierna werd de ver gadering verdaagd. stra zal komen spreken over de Volkscou rant, Door den voorz. werd hierna een overzichtelijk en onderhoudend verslag uitgebracht van de gehouden studiedagen te Voorhout, waarbij hij een woord van dank bracht aan allen die hem in staat gesteld hadden deze dagen mede te kun nen maken. De gebruikelijke rondvraag was, als steeds, in hoofdzaak geweid aan het werkloozen-vraagstuk, waarbij de heer Weyers de zeer veel gestelde vragen naar behooren beantwoordde. Hij gaf den jonge ren wtrkloozen in overweging zich aan te sluitenb ij de nieuwe georganiseerde stu dieclub. Hierna sluiting, Werkloozen. Op den laatsten Zaterdag behooren beantwoordde. Hij gaf de jongere deeling van den correspondent der arbeids bemiddeling alhier ingeschreven 61 werk loozen, waarvan geheel werkloos 51 per sonen. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI 289. Ook Piet Prikkel en Drein Drentel gingen naar de badplaats om te kijken of ze daar helpen konden. Tot hun verbazing zagen ze, dat de treinen, die hier vertrokken, heelemaal gevuld waren. Dat waren de vluchtelingen voor het zeemonster. 290. Op weg naar het strandhotel kwamen ze ook nog 'n heele hoop heeren tegen, die allemaal op de vlucht waren. Ze liepen als hazen, en toen Piet en Drein iets wilden vragen, kregen ze niet eens gelegenheid. Zóó bang weren de menschen al geworden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10