HOARE OVER ENGELANDS HOUDING WOENSDAG 23 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 De economische druk op Italië zal niet tot oorlog leiden BEMIDDELINGSPOGINGEN VAN LAVAL VOORTGEZET Weinig nieuws van het front SIR SAMUEL HOARE VOOR HET LAGERHUIS. De debatten over de buitenlandsche po litiek in het Engelsche Lagerhuis, dat voor deze gelegenheid voor het eerst sedert 3 maanden bijeen was gekomen, zijn gister middag geopend met een uitvoerige rede van den minister van buitenlandsche zaken Sir Samuel Hoare. Nadat Sir Samuel Hoare eenige woor den gewijd' had aan de nagedachtenis van Arthur Henderson, den overleden voorzit ter van de ontwapeningsconferentie, zette hy o.m. uiteen, dat de politiek van Enge land in den laatsten tijd niet veranderd is. Spreker kon beweren, dat deze politiek de groote meerderheid van het Engelsche volk achter zich heeft. Ook de Dominions staan achter de Britsche régeering. Dit feit heeft in het buitenland verrassing gewekt. Men heeft, omdat-Engeland vroeger geweigerd heeft zich te verplichten tot een bepaald optreden in hypothetische gevallen, abusie velijk gemeend, dat de Engelsche handel wijze ook in een duidelijk en bepaald ge val onbepaald zou zijn. Men heeft niet be grepen, dat Engeland aan den Volken bond gelooft als aan een instelling, die er niet alleen is om den oorlog te verhinde ren, maar ook om zijn oorzaken uit den weg te ruimen. Men heeft niet begrepen, dat Engeland den Volkenbond-als de brug tusschen GroQt Brittannië en Europa be schouwt en dat, ingeval deze brug ver zwakt of afgebroken zou worden, dan de samenwerking tusschen Engeland en het vasteland moeilijk en gevaarlijk zou wor den. Sir Samuel Hoare behandelde voortgaan de datgene, wat tot dusverre door den Volkenbond was bereikt. Hy wees op de moeilijkheden, die de Volkenbond ontmoet had. Ruim 50- staten van verschillende op vattingen heeft men met elkander in over eenstemming moeten brengen en boven dien ging het om een conflict tusschen een verkelijken Volkenbond en een van zijn sterkste leden. De verleiding was groot ge weest de taak hopeloos te achten. De redenen, waarom Engeland den Vol kenbond ondersteund heeft, moeten ge zocht worden in de omstandighedeid, dat Engeland de dingen realistisch ziet. En geland is er op het oogenblik mee bezig de bepalingen van het Volkenbondshand vest te toetsen. Wat de Britsche regeering betreft, zij heeft ernstig en eerlijk gepoogd deze bepalingen tot een succes te doen worden. Dit zijn de eenige motieven voor den rol, die Groot-Brittannië in Genève heeft gespeeld.. Geen rijksbelang heeft daarop invloed uitgeoefend, tenzij de na tuurlijke bezorgdheid, die een zich over den aardbol uitstrekkend rijk moet gevoe len ten opzichte van het behoud van den vrede. Engeland heeft ook niet het minste voornemen zich te mengen in de binnen- landsche aangelegenheden van andere vol keren. Engeland kan geen tweede-rangs-rol spelen. Men heeft Engeland het verwijt gemaakt, dat het in Genève de leiding genomen heeft. In antwoord daarop wilde spr. vrijmoedig constateeren, dat een vertegenwoordigen- van Groot-Brittannië bij internationale ge- dachtenwisselingen geen tweede-rangs-rol kan spelen. Aan den anderen kant heeft men de regeering verweten, dat zij zoo langzaam gehandeld heeft en dat zij ver schillende 'gebeurtenissen van vroegeren tijd niet waargenomen heeft. Wat dit be trof wee§ Hoare er op, dat bijvoorbeeld in Stresa de Italiaansche regeering op de hoogte is gebracht van de opvattingen der Britsche regeering. Eerst moest de toe stand opgehelderd worden, voor men tot een optreden kon overgaan. Voorts heeft men den Volkenbond ver weten zoo langzaam te handelen. Hier moeSt spr. constateeren, dat, zoolang een verzoening nog mogelijk geweest was, het de plicht va?i den Volkenbond was alles in het werk te stellen om langs vreedzamen weg een oplossing tot stand te brengen. Wanneer de doeleinden van het Volken bondshandvest moeten worden bereikt, moeten alle leden van den Volkenbond hun taak ten uitvoer leggen. Economische sancties voeren niet tot oorlog. Zijn rede vervolgende keerde Hoare zich tegen de critiek, die gericht is tegen de economische sancties. Er zijn lieden, die zeggen, dat deze onvermijdelijk tot den oorlog leiden. Spr. is het daarmede niet eens. Hij gelooft ook niet, dat de ontwor pen economische druk ineffectief zal zijn. Maar wanneer een actie van deze aard efr fëetief wil zijn, moeten de Volkenbonds leden him aandeel dragen van het risicio, de ongemakken en de verliezen. Ten twee de moeten alle volkenbondsleden schou der aan schouder staan om tegenstand te bieden aan een aanval, die gericht wordt tegen een staat, omdat deze een handeling onderneemt ter verdediging van het vol kenbondshandvest. Om deze reden Beeft men mededeelingen uitgewisseld met de Fransche regeering. Het Fransche antwoord dat dezer dagen ontvangen is, is volstrekt bevredigend. De Franschen interpreteeren artikel 16 van het Volkenbandshandvest precies zooals de Engelschen dat doen. Militair optreden alleen collectief. Voortgaande sprak Hoare over de kwes tie van militaire sancties. Hij wees er op, dat er in Genève in dit opzicht nog nooit een collectieve overeenstemming geweest was. Militaire sancties kunnen alleen col lectief worden toegepast en Engeland heeft van den aanvang af duidelijk gemaakt, dat Engeland alleen collectief wil optreden. En geland heeft niet het voornomen alleen te handelen. Overigens heeft men van het be gin af aan in Genève de kwestie der mili taire sancties niet besproken en geenerlei maatregelen van dien aard vormen een bestanddeel van de Britsche politiek. De ontworpen maatregelen zijn niet van mili tairen aard, maar van eeonomischen aard. Spr. gelooft niet en niemand in dit huis kan gelooven, dat iemand in Europa den oorlog zou willen. Ook in de onderhan delingen met de Franschen is nooit de overweging van militaire maatregelen be handeld. De Volkenbond is een instituut van den vrede. Dat moeten zich diegenen herinneren, die verlangen, dat Engeland het Suezkanaal zal sluiten en de Italiaan sche verbindingen over zee zal afsnijden. Aangezien Engeland dit niet alleen kan doen zal er ook geen collectieve overeen stemming op dit punt te bereiken zijn. Het is dan ook gevaarlijk en provocatief daar over ook maar te bespreken. De economische druk, die thans In het voornemen ligt, zal niet aldus worden uit gebreid, dat het tot een oorlog komt. Aan het slot van zijn rede gekomen wees de minister er nog op, dat de adempauze, waarin men zich thans bevindt voordat de economische druk ten uitvoer zal worden gelegd, gebruikt moet worden om een re geling tot stand te brengen. ONTVING LAVAL ROME'S VOORSTELLEN? Wat Italië zon willen. De Rotmeinsehe correspondent van de Parijsche editie van de „New-York Herald" meent te weten, dat Laval van Italiaansche zijde voorstellen heeft ontvangen tot bij legging van het geschil met Abessynië, wel ke hij thans voorlegt aan de Engelsche regeering. Italië zou een mandaat eisohen over de gebieden Tigre, Aoessa, Harrar en O gaden, alsmede de reorganisatie van het Abessy- nisohe ryk door Italiaansche, Fransche en Engelsche ambtenaren, die met de Abessy- nische autoriteiten zouden samenwerken op den grondslag van het rapport der commis sie van vijf. Indien Londen tot tegemoetkomingen be reid is, zou Mussolini wellicht zijn maxi mum-eischen iets willen matigen. VRAGEN VAN DEN VOLKENBOND IN WASHINGTON. Met betrekking tot de sancties. Het Amerikaansche staatsdepartement heeft een omvangrijk rapport ontvangen van den Volkenbond, waarin de tot dus verre in de kwestie der sancties tegen Ita lië ondernomen stappen worden uiteenge zet en waarin tegelijkertijd de Vereenigde Staten worden uitgenoodigd een standpunt te dien opzichte te bepalen. Volgens uitlatingen van officieele krin gen zal het rapport, wanneer het al wordt gepubliceerd, niet bekend gemaakt worden voordat het Amerikaansche antwoord zal zijn verzonden. Het Amerikaansche ant woord zal eerst worden opgesteld, wan neer Roosevelt zal zijn teruggekeerd. Van het oorlogsterre n VOORBEREIDING VAN HET OFFENSIEF Etappe-moeilijkheden. Het is mogelijk, dat de opmarsch naar Mak ale, waarvoor plannen bestaan, eerst over enkele weken zal plaats vinden in verband met de étappe-moeilijkheden. Volgens te Asmara ontvangen berichten moeten in de nabijheid van Amba Alatsji ten Zuiden van Makale ongeveer 50.000 Abessyniërs geconcentreerd worden. De Italiaansche luchtmacht blijft actief en de drie legercorpsen gaan voort met het versterken van hun stellingen. De generale staf weet, volgens een bericht uit Adoea, niets van een concentratie van Ethiopische troepen bij Ambalagi ten Zuiden van Ma- kale. Indien dit werkelijk het geval is zou deze concentratie minstens een maand du ren in verband met den slechten toestand van de wegen en de moeilijkheden van de proviandeering. Vermoedelijk zal dus einde November de groote slag plaats hebben, indien geen di plomatieke Resultaten worden bereikt voor dien tijd. ONGEDULDIGE KRIJGERS VALLEN AAN. De Abessynische troepen schynen zware verliezen te hebben geleden in het Noor den van de provincie Semien, waar de krij gers onder bevel van den dedjamatsj Aye- loe ongeduldig geworden zyn en de Ita lianen hebben aangevallen, die een fort in de bergen bezet hielden. De dedjasmatsj deed alles, om hen te weerhouden, doch tevergeefs. Bij hun verwoeden aanval trotseerden de Ab^syniërs het vuur van de Italiaan sche mitrailleursnesten. Honderden aanval lers werden hierbij gewond. Ook desjasmatsj Ayeloe zelf werd ge wond; men weet nog niet, of zijn kwetsuren ernstig zijn. Ayeloe is de commandant van het militaire centrum te Walkait. Tegenspraak. Officieel ontkent de Abessynische re geering, dat er in het Noorden van Semien een veldslag geleverd zou zijn. Dedzjasmatsj Ayeloe, adjudant van Ras Sejoem, heeft den Negus telefonisch rap port uitgebracht en medegedeeld, dat hij niet gewond is en aan geenerlei gevecht heeft deelgenomen. DE ABESSYNISCHE VERDEDIGINGS LINIE. In de verdedigingslinie van Ras Kassa en Ras Sejoem is het contact thans vrijwel ge heel tot stand gebracht, meldt men uit Ad dis Abeba, met uitzondering van een drie hoekig gebied ten Zuiden van Adoea, waar men echter guerilla-benden heen gezon den heeft, die thans alle belangrijke hoog ten bezet houden en die de bekende tactiek van nachtelijke gevechten voeren. De strijd lust onder de Abessynische troepen wordt onbedwingbaar. Herhaaldelijk reeds is ge bleken, dat de aanvoerders moeite hebben him troepen tot wachten te dwingen. Het aantal Abessynische dood en en ge wonden, zoo wordt van gezaghebbende Abessynsche zijde verklaard, is veel en veel grooter dan noodzakelijk zou zyn geweest, wanneer de oorlogsdrift der wilde krijgers beter in bedwang zou kunnen worden ge houden. Men schat te Addis Abeba het aan tal dooden en gewonden op 15 tot 25.000, waartegenover dan het aantal dooden en gewonden aan Italiaansche zijde gesteld wordt op 5 tot 7000, waarvan meer dan de helft inboorlingentroepen, die door de Ita lianen vaak gebruikt worden voor de ge vaarlijkste operaties. Wat het nieuwe Italiaansche offensief be treft wordt verwacht, dat de Italiaansche legerleiding zal trachten den krachtigsten stoot te richten op de plaats, waar de troe pen van Ras Kassa en van Ras Sejoem elkander ongeveer genaderd zyn, in de om geving van Dera. Tegelijkertijd zou dan ge poogd worden een omsingelende beweging te maken, teneinde Ras Kassa af te snijden. Van het Zuidelijke front wordt gemeld, dat Italiaansche vliegers in het gebied van de Webbe Sjebeli wederom bommen heb ben geworpen. Ook zijn Italiaansche pa trouilles, na een voorbereidend artillerie vuur, opgerukt. In het gebied van de Setit (den Noord- Westelijken hoek van Abessynië) is alles rustig. Ziekentransporten naar Italië. De correspondent van de „Times" te Port Said meldt, dat gisteren het Italiaansche hospitaalschip „California" het Suezkanaal is gepasseerd met 660 personen aan boord, voor het grootste deel zieke arbeiders. Dit is het grootste ziekentransport, dat in de laatste maanden door het kanaal is gekomen. Verklaard wordt, dat de zieken een uitgeputten indruk maken. Het blijkt, dat zich onder de Italiaansche werklieden in Oost-Afrika vele gevallen van tubercu lose voordoen, hetgeen men toeschrijft aan het klimaat, het gebrek aan water en het slechte voedsel. De passagiersschepen „He- louan" en „Vienna" zijn ingericht als hos pitaalschepen. Zij zijn verleden week in Zuidelijke richting door het Suezkanaal gekomen. RECHTZAKEN BUITENLANDSCHE BERICHTEN. JAMAICA OPNIEUW DOOR STORM GETEISTERD. Ook de Bahama-eilanden bedreigd. Een tropische orkaan, welke uit de Ca- raibische Zee opkwam heeft, naar ver luidt, groote schade aangericht aan den oogst en de communicatie-middelen op Jamaica. De Bahama-eilanden, waar Roosevelt zich thans op zijn tocht bevindt, zijn ge waarschuwd. Op het oog.liblik bevindt de kruiser „Houston" met den president aan boord zich nog op een afstand van 300 mijlen van den orkaan. CYCLOON VERNIELD TACHTIG HUIZEN BIJ NAPELS. Te Trapani in het gebied van Paceco bij Napels, heeft een hevige cycloon gewoed. Tachtig huizen zijn verwoest. Bovendien staan nog verscheidene huizen op hel punt in te storten, zijn geen slachtof fers, maar de schade is aanzienlijk. BUSTER KEATON KRANKZINNIG GEWORDEN. In het National Hilitary Home te Saw- lette, Californië, bevindt zich sinds giste ren de eens vermaarde film-komiek Bus ter Keaton. De doctoren beschouwen zijn toestand als buitengewoon zorgwekkend, men werd er zelfs toe gedwongen den acteur in een dwangbuis in te sluiten., HAAGSCHE RECHTBANK Oplichting De 20-jarige Duitscher H. F. H., thans ged., afkomstig uit Duisburg, stond te recht terzake van oplichting. Hij had n.1. den pastoor te Quintsheul en den kapelaan te Honselersdijk, door een aaneenschake ling van leugens en verdichtselen bewogen tot afgifte van bedragen resp. ƒ6 en ƒ10, Beide getuigen deden hetzelfde verhaal, dat op het volgende neerkomt: verdachte zou in November 1.1. tegenwoordig ge weest zijn op een vergadering van de St. Josehphsgezellen te Elberfeld, na afloop waarvan er ruzie was ontstaan met eeni ge nazi's. Als gevolg daarvan werd hij gearresteerd en naar een concentratiekamp overgebracht. Het gelukte hem daaruit te ontvluchten, waarop hij naar het Saarge- bied ging. Nadat dit wederom aan Duitsch- land was toegewezen, ging hij naar Bel gië en kwam vervolgens in ons land. Te Luik had hij bij den Duitschen Consul een pas aangevraagd. In plaats van het con sulaat te betreden met den Duitschen groet „Heil Hitler", had hij eenvoudig „goedenmorgen" gezegd. De consul was hierover niet erg te spreken en naar ver dachte beweerde, had hij op zijn pas een geheim teeken gezet, zoodat hij er geen ge bruik van durfde te maken. In Den Haag was verd. in kennis gekomen met rector Müller, de zielszorger der Duitsche Katho lieken, die hem den raad had gegeven om de hulp van plattelandsgeestelijken in te roepen. Later is gebleken dat van al deze verha len geen woord waar was. Het O.M. waargenomen door mr. Rouf- faer, eischte tegen verd., die de hem ten laste gelegde feiten bekende, 8 maanden gevangenisstraf. Mr. v. d. Boogaard, verzocht de recht bank den verd, een lichte straf op te leg gen. Deze wenscht weer spoedig naar Duitschland te gaan, waar hij in militai ren dienst zou kunnen treden. Verd. ondersteunde dit verzoek, hieraan toevoegend, dat hij zoodra hij daartoe in de gelegenheid is de veroorzaakte schade zal vergoeden. Hij moest toegeven, dat hij reeds eerder in Zwitserland straf heeft ondergaan. De rechtbank zal 5 November uitspraak doen. Hij zocht naar een fietspomp De 32-jarige stucadoor F. M. uit Am sterdam heeft zich schuldig gemaakt aan poging tot diefstal Een perceel te Oegstgeest heeft hij getracht binnen te dringen door vernie ling van een ruitje. Een der bewoners werd door het lawaai gewekt en verdachte is gevlucht. Even later is hij aangehouden en heeft hij bekend. De officer van Justitie eischte tegen verdachte, die reeds voor een dergelijk feit is veroordeeld, 8 maanden gevangenis straf. Verdachte's raadsman, mr. Rhede v. d. Kloot, concludeerde tot vrijspraak, aange zien de opzet van verdachte om te stelen niet is bewezen. Verd. zou gezocht hebben naar een fietstpomp. Toen hij daar op het terrein niet in slaagde, kwam hij tot de poging tot inbraak. Het ten laste gelegde achte hij derhalve niet bewezen. Verdachte vroeg een voorwaardelijke veroordeeling. De Rechtbank zal over 14 dagen vonnis wijzen. GEKNOEI MET PALEIS-LOTEN Twee makelaars Bij de voortgezette behandeling van de zaak tegen den ex-directeur en een oud commissaris van het Paleis voor Volks vlijt is het bedrag van 11.000 ter sprake gebracht, dat verd. P. zou hebben over- I handigd aan den makelaar V. voor dien sten bewezen bij den verkoop van het Pa leis-terrein. P. beweert, dat dit inderdaad voor „courtage" was gegeven. De justitie vermoedt echter, dat deze betaling ten onrechte als zoodanig is geboekt. In de boeken van V. komt namelijk de post voor onder de benaming „leening". Bovendien is de koopacte niet met behulp van dezen makelaar tot stand gekomen. De makelaar die den koop tot stand heeft gebracht, heel veel minder gekregen, n.l. ongeveer 7000. Dan komt de belangrijkste getuige van dezen middag voor het hekje, n.1. de 53- jarige makelaar J. V. Hij kende den ex- commissaris van het Paleis al sinds 1918, Ook den directeur kende de getuige; vóór den brand had hij eens moeite gedaan om het paleis te verkoopen, doch daaraan had hij niets verdiend. Na den brand heeft ge tuige de schutting geplaatst en er 6000 voor gekregen en van de huurster van de reclamevlakte 2000. Een lecning Getuige erkende vah P. 11.000 ter leen j te hebben ontvangen. Hy had daarvoor een schuldbekentenis afgegeven. Het geld was hem op 2 Mei 1930 ter hand gesteld en zou op 30 Oct. d.a.v. worden terugbe taald. Ten kantore van het Paleis is het geld uitbetaald in tegenwoordigheid van de beide verdachten. M. had het uit de brandkast gehaald. Getuige had het geld van den ex-commis saris persoonlijk geleend, tegen een rente van 7 pet. Later had getuige nog 4000 geleend van van P., in totaal was hij begin 1931 nog 14.000 schuldig. Omdat P. er op aandrong heeft getuige er in toegestemd een com manditaire vennootschap aan te gaan, waarin P. deelnam voor de reeds gestorte ƒ14.000, terwijl get. zijn arbeidskracht in bracht. Deze vennootschap heeft echter nooit eenig praotisch effect gehad. In 1932 volgde het faillissement van dezen getui- Eerste Leidsche R.K. Begrafenisonderneming GEVESTIGD 1882 G. H. KLEINHAHS Pieter de la Courtstraai 221 TRANSPORT. - TELEFOON 1455' ge. Op een gegeven dag zoo verklaart 1 get. verder kreeg ik een telefonisch l oproep van een van beide verdachten om j in de woning van P. te komen. Ik moest j een kwitantie meebrengen te bedrage van I ƒ11.000, waarbij verrekend zouden worden! mijn bemoeiingen met den verkoop van 't terrein. Getuige begreep Wel, dat daarbij verrekend werden de ƒ11,000 die hy ge- leend had en die naar zijh meening af komstig waren uit de kas van het Paleis. De verdachten hebben er nok over j praat of er zou moeten worden ingevuld, I dat ik het geld had ontvangn van het Pa leis dan wel van P. Tenslotte werd er in gevuld „N.V. Paleis voor Volksvlijt". De I acte van de comm. vennootschap had eigenlijk gewijzigd moeten worden in dier voege, dat P. nog slechts deelgenoot was I voor ƒ3000. Pres.: U had den kop van die kwitantie I nog niet ingevuld toen u daarmee op het kantoor kwam. Getuige: Ja, dat was op verzoek van een van beide verdachten. Pres,: Dus op die kwitantie werd gezet, dat u het geld van het Paleis had gekregen voor uw bemoeiingen bij de verkoop van het Paleis. Wat had u eigenlijk gedaan? Getuige vertelt dan, dat hij aanvankelijk onderhandelingen over verkoop van het terrein had gevoerd. Later was hij er „uit gedrukt". Pres.: Maar kwam u ƒ11.000 toe? Getuige vindt dat niet, maar.... „zezijn vrij om te geven". Hoogstens ƒ7000 Pres.: Waarom werd dat bedrag op 11.000 gesteld? Getuige: Dat zat in verband met die privéleening van PMij zou hoog stens ƒ7000 zijn toegekomen, wat ook de andere makelaar gekregen heeft". Pres.: Waarom deed u mee aan een ge schiedenis, waarvan u wist, dat ze niet in orde was? Getuige: Om P. en M. te helpen. Dan wordt de ex-commdssaris weer aan een verhoor onderworpen. Pres.: Waar zijn de ƒ11.000 betaald? Verd.: Op het kantoor van het Paleis in de Sarphatistraat. Ik nam het geld voor hem op met goedvinden van den direc teur. Hij moest toch nog geld hebben als „courtage". Hij kreeg *t bedrag uit handen van M. Pres.: Dus 't was provisie.... Verd.: Ja, een royale provisie. Dus 't was geen leening, vraagt de president. Verd.: Neen, die kwitantie nam ik als dekking aan. Maar zelf heb ik er geen cent voordeel van gehad. Pres.: Behalve, dat u met dat Paleisgeld een commanditaire vennootschap hebt aan gegaan; als die zaak goed was gegaan had u wel degelijk voordeel gehad. Hebt u aan de kas van het Paleis een bewijs gegeven, toen u de 11.000 voor makelaar V. opnam? Getuige meent van wel, maar die kwi tantie is niet te vinden. Verdachte P. vindt, dat de courtage van 11,000 volkomen gerechtvaardigd was, daar het Paleis door V.'s inlichtingen ƒ50.000 meer voor het terrein had gekre gen. Mr. Stokvis (tot V.): Welke inlichtingen hebt u gegeven? Getuige V.: Geen bepaalde inlichting, ik heb alleen aangeraden den verkoop nog wat aan te houden. Verdachte M., de ex-directeur, wordt ook over deze kwestie aan den tand gevoeld. Als je niet.dan Hij verklaart, dat hij tegen uitbetaling van de courtage was geweest, maarP. had hem gedreigd: „Als je niet betaalt, schors ik je ais directeur". P. noemt dit volslagen waanzin, De ex-directeur vertelt verder en zegt, dat hij tenslotte voor het argument van zijn commissaris was gezwicht. President: Dat P. u zou schorsen als commissaris is toch dwaasheid. Verd.: Als u het zegt zal het wel zoo zijn. Pres. (houdt aan): Nu was het dwaas heid of niet? Verd.: Och, het was maar bij wijze van spreken. De zaal uit Een heftige woordenwisseling tusschen verd. M. en den president volgt dan. Tel kens valt M. den president in de rede: Houdt u stilU bent brutaal. U maakt me brutaal, de hëele zitting door Verd. M. beweert dan, dat hij de 11.000 heeft teruggestort, Pres.: Hoe kwam u aan dat geld? Verd.: Gekregen van iemand, die al lang dood is. Pres.: Voor den rechter-commissaris hebt u gezegd, dat het hem niet aanging. Verd.: Nu zeg ik dat hij dood is en ik bedoel er mee, dat het u ook verder niet aangaat. Pres: U munt alweer niet uit door be leefdheid. Verd.: Uw schuld. Pres.: Zwijgt u. Verd.: Neen. Pres: Veldwachter brengt verd. M. weg. Zwijgend verdwijnt de kleine ex-directeur van het paleis aan de zijde van den Rijks veldwachter. Nadat nog enkele vragen aan verd. P. en aan den makelaar V. zijn gesteld, wordt de zitting geschorst tot morgen-

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6