Quaker Havermout UIT DE OMGEVING DINSDAG 22 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE Maandagmorgen te kwart over negen vergaderde de gemeenteraad onder voor zitterschap van den burgemeester. Te on geveer half tien werd de vergadering ge opend, terwijl alle leden aanwezig waren. De heer Meijdam, die in de vorige verga dering niet beëedigd kon worden, legde thans de volgens de wet voorgeschreven eeden af, waarna de voorzitter een korte toespraak hield en de heer Meijdam dank te voor de tot hem gerichte woordén. De secretaris las vervolgens de notulen der vorige vergadering, die onveranderd wer den vastgesteld, waarna bij loting werd bepaald, dat de rondvraag en de even- tueele stemmingen een aanvang zouden ne men bij den heer Wessel. De voorzitter deed dan mededeeling van de ingekomen stukken, waarvan een 8-tal voor kennisgeving werd aangenomen, w.o. het raadsbesluit van 13 Sept. j.L tot wij ziging der legesverordening, met betrek king tot het heffen van leger voor het voltrekken van huwelijken. Daarna kwam in behandeling een verzoek van diverse tuinders in deze gemeente, om wijziging te brengen in de heffing der straatbelas ting, in dier voege, dat voor warenhuizen geen hoogere belasting zal geheven wor den dan voor gewonen tuingrond. B. en W. wezen in hun praeadvies er op, dat zij een dergelijke wijziging niet wenschen te be vorderen, met het oog op de consequenties daaraan verbonden, ten aanzien van schuurtjes, hooitassen e.d. De heer van der Krogt wees er op, dat er onderscheid dient gemaakt te worden tusschen waren huizen op steenen voet en die welke ge woon zijn opgetrokken. De heer Starren- burg verklaarde zich voor herziening der verordening omdat de belasting te zwaar drukt en de menschen ze niet kunnen be talen. De heer de Groot stelde voor de aanslagen op te leggen als ware het on bebouwde eigendommen. De heer Wessel was het met de vorige sprekers eens, doch anderzijds voelde hij de bezwaren van B. en W. Mocht er echter een oplossing te vinden zijn dan is spr. daar voor. De heer Berg pleitte voor oplegging van de helft van den aanslag; terwijl de heer Paardekooper eensdeels accoord kon gaan met B. en W. en anderdeels met de vo rige spr. Ook laatstgenoemde bepleitte een middenweg. De heer Tijssen wees er op, dat bij inwilliging van het verzoek onbil lijkheden geschapen worden en noemde met name in dit verband de heffing op graanpakhuizen, houtloodsen en derg., waarop de voorzitter opmerkte, dat dan ook de gronden er buiten moesten vallen want ook die geven geen inkomsten meer van beteeken is, waardoor meteen de ge- heele straatbelasting van de baan zou zijn. Wethouder Onderwater vroeg waar het eind zou zijn, want varkensschuren zouden met evenveel recht ook buiten de belasting moeten vallen. De heer Paardekooper vroeg aan B. en W. om de kwestie nog eens na der onder de oogen te zien, in verband met de gemaakte opmerkingen en dan in een volgende vergadering andermaal prae advies te geven. Met algemeene stemmen werd aldus besloten. Naar aanleiding van een adres van den heer Busscher, betref fende verbetering van een voetpad aan den Hooge Rijndijk, besloot de raad ter zake een schrijven te richten tot den Rijkswater staat. W egverbe tering. Daarna deelde de voorzitter mede, dat nog een voorstel ingekomen was- van den heer Starrenburg hetgeen beoogt, dat ten spoedigste door de Provincie een aanvang wordt gemaakt met de verbreeding van den Vrouwenweg en de Miening en dat ter plaatse een trottoir en rijwielpad wordt gemaakt, ter.wijl de heer Starrenburg er voorts zijn spijt over uitdrukt, dat met den aanvang der werkzaamheden een begin is gemaakt en niet te Zoeterwoude. Op de vraag van den voorzitter of dit voorstel wordt gesteund deelden de heeren Wessel en Paardekooper mede, dat zij ook veel voor een mooien weg voelen en het ver zoek steunen. Na nog een toelichting van den heer Starrenburg werd vervolgens met algemeene stemmen besloten het voorstel ter afdoening te zenden naar B. en W., ter doorzending aan Ged. Staten. Hierna deed de voorzitter mededeeling van een ingekomen adres van den heer Achterberg inzake steunregeling, onder op merking, dat bedoeld adres thuis behoort bij Burg. en Weth., waarop de heer Star renburg opmerkte, dat het adres gericht is aan den Raad en hij derhalve zonder voor lezing niet beoordeelen kan of het bij B. en W. thuis behoort. Wethouder de Graaf antwoordde hierop, dat de uitvoering der steunregeling is opgedragen aan B. en W. en het adres derhalve niet in den Raad tbunis behoort, waaorp de heer Starren burg concludeerde, dat de adresseering dan onjuist is. Vervolgens doet de voorzitter mededee ling, dat hedenmorgen een circulaire van den Min. van Sociale Zaken is ontvangen, dat ingaande 27 October as., evenals het vorig jaar een brandstoffentoeslag van maximum ƒ1.per week kan worden ge geven. B. en W. stellen voor die ook voor deze gemeente toe te kennen. De heer Starrenburg zegt te weten dat verleden jaar niet aan allen het volle bedrag is ver leend; er is 0.50, 0.75 enz. per week ver leend. Spreker vraagt voor dit jaar den brandstoffentoeslag aan allen ten volle toe te kennen. Het voorstel van B. en W. werd met al gemeene stemmen aangenomen. Leening. Met algemeene stemmen werd vervol gens besloten tot het aangaan eener geld- leening groot 12.000, af te lossen in 15 jaren, tegen pari koers en tegen een rente van 4 3/4 pet. met de Levensverz. Mij. „Arnhem". Bedoelde leening moet strek ken voor dekking van de kapitaalsuitgaven voor wegenverbetering, vernieuwing van bruggen en bruggendekken en aankoop van straatlantaarns, welke kosten voorloo- pig uit de gewone kasmiddelen zijn be taald. Eveneens met algemeene stemmen werd besloten tot wijziging der gemeente- begrooting 1935, conform de aangeboden conceptbesluiten, en tot vaststelling van het 2e suppletoire kohier hondenbelasting tot een bedrag van 20.In behandeling kwamen vervolgens diverse verzoeken in verband met de straatbelasting. Op ver zoek van den heer Paardekooper ging de Raad in geheime zitting, die ongeveer een half uur duurde, waarna de openbare ver gadering werd voortgezet en besloten werd conform het voorstel van B. en W. Ten aanzien eener reclame hondenbelas ting van de wed. H. besloot de raad con form het voorstel van B. en W. tot vermin dering van den aanslag met 3.50, terwijl eveneens met alg. stemmen conform het voorstel van B. en W. aan de vereeniging het Wit Gele Kruis, Hooge Rijndijk alhier, een subsidie werd verleend van 36.05. In behandeling kwam toen een verzoek van het comité tot ontwikkeling en ont spanning van werkloozen, om wederom een subsidie van 100 te verleenen. B. en W. merkten op dat de overlgelegde kosten berekening him inziens aan den hoogen kant is, en stelden voor, alhoewel het be drag ad 100 op de begrootingstaat, 75 te geven. De heer Paardekooper zeide waardeering te hebben voor de zuinigheid .die door B. en W. wordt betracht, doch spr. is er van overtuigd, dat het gevraag de bedrag noodzakelijk is en stelde daar om voor het volle bedrag te verleenen. De heer Starrenburg verklaarde zich met dat voorstel te kunnen vereenigen, terwijl de heer Wessel verklaarde, het voorstel te steunen, waarna B. en W. het overnamen en met algemeene stemmen werd besloten 100 toe te staan. Rijnlandsch Borgstellings fonds. Vervolgens kwam in behandeling het verzoek van het Rijnlandsch Borgstellings fonds om een bijdrage te geven van 0.10 per inwoner in de stichtingskosten. In een vorige vergadering werd de beslissing om trent dat verzoek aangehouden. De heer Paardekooper wees er op, dat hij destijds had voorgesteld om die beslising aan te houden, omdat hij huiverig was voor een overhaaste beslissing. Het bedrag dat ge vraagd wordt is niet zoo groot want het is een bedrag ineens van even 400. Zeker moet er rekening worden gehouden met den financieelen toestand der gemeente en spr. zou er daarom voor zijn, dat het be drag gegeven wordt bij wijze van een ren- telooze leening, met bepaling bijv., dat na 5 jaren het volle bedrag ineens moet afge lost worden, althans wanneer aangetoond kan worden dat het Fonds levensvatbaar heid heeft, want het is spr. bekend, dat in middenstandskringen in deze gemeente be doeld fonds van beteekenis wordt geacht. De heer Wessel zeide aan te nemen, dat de middenstand inderdaad behoefte heeft aan een dergelijke instelling en kan daar om accoord gaan met het geven der ge vraagde bijdrage. Aangezien spr. evenwel vermoedde, dat het voorstel-Paardekooper niet door het Fonds aanvaard zal worden, stelde hij voor die bijdrage te verleenen in 4 jaren tijd, elk jaar 100. De heer van der Krogt was voor het voorstel-Paarde kooper want dan komt het geld weer te rug. Wethouder De Graaf merkte op, dat het hier gaat om een bepaalde categorie van menschen en niet voor het algemeen belang, hetgeen verkeerd is, want een vol genden keer komen bijv. de boeren, dan de tuinders etc. Spr. is er voorts niet ze ker van dat het geld weer terug komt, want als de instelling bijv. failliet gaat is het geld weg. Volgens spr. mag de raad er niet op ingaan. De heer Wessel ant woordde hierop, dat het juist is dat de raad er niet zit voor een bepaalde categorie, doch het komt herhaaldelijk voor, dat dergelijke verzoeken komen, die niet alge meene beteekenis voor de gemeente heb ben; slechts belasting is algemeen. Vol gens spr. is het 't voaonramste dat de mid denstand, die thans geen geld kan krij gen geholpen kan worden. Wethouder De Graaf repliceerde dat zieke zaken niet ge holpen worden en dat gezonde zaken ook op andere manier geholpen kunnen wor den. De heer Paardekooper wees naar de omliggende gemeenten die ook een derge lijke bijdrage hebben gegeven; zouden die dan iets gedaan hebben wat niet mocht? De middenstand dient net zoo goed gehol pen te worden als andere standen; dat is een taak van den raad. In de vorige ver gadering heeft wethouder De Graaf ge zegd, aldus spr, dat er allemaal Leidenaars in het bestuur zitten en de zetel daar geves tigd is, doch het is spr. bekend, dat de middenstanders hier ter plaatse vertrouwen in die menschen stellen, hetgeen spr. vol doende is. De heer Starrenburg zeide, dat wanneer de overtuiging heerscht, dat de middenstand alhier en gebaat bij is, die bij drage moet verleend worden, anders niet. De heer van Leeuwen wenschte onderzocht te zien of de zaak goed in elkaar zit en zoo de kwestie safe is dan de bijdrage verlee nen. Spr. zeide dat de middenstand niet meer zooals vroeger bij particulieren te recht kan. Wethouder Onderwater wees er op, dat hij in de vorige vergadering had gezegd, dat hij voor het verleenen der bij drage zou zijn, wanneer er ook slechts één middenstander mee gebaat zou zijn. Tot heden is hem daarvan nog niets gebleken, doch hij kan met het voorstel-Paardekoo per accoord gaan omdat het geld weer te rug komt, doch ook slechts onder die voor waarde. De heer Paardekooper formuleer de daarop zijn voorstel aldus, dat een ren teloos voorschot ad 0.10 per inwoner wordt gegeven, hetgeen na 5 jaren in zijn geheel moet worden terugbetaald en onder voorwaarde, dat het Rijk 50 pet. in de op richtingskosten bijdraagt. Dit voorstel in SPOOR IN HAARLEMMERMEER. De H.IJ.S.M. wil drie lijnen aankoopen. Van zeer bevoegde zijde verneemt „Vooruit", dat op 2 November a.s. een aan deelhoudersvergadering van de H.IJ.S.M. zal plaats vinden, waar o.a. behandeld zal worden de vraag of deze maatschappij een gedeelte van de H.E.S., namelijk enkele lij nen in de Haarlemmermeer, zal aankoopen. Het betreft hier de lijnen Amsterdam Aalsmeer, AmsterdamUithoorn en Nieu- wersluisHaarlem. Zooals men weet, zouden deze lijnen door de Nederlandsohe Spoorwegen geheel of gedeeltelijk worden opgeheven. HILLEGOM. „Concordia". Het was wel een kleine schare enthousiasten, die bij de kamp Con cordiaZPC aanwezig was. Enthousiasten echter waren het in den vollen zin, waar bij zij hun favorieten bijna zagen overwin nen in een strijd, waarbij niet minder dan 4 strafschoppen werden uitgedeeld. Hetgeen een ruwe ontmoeting zou doen vermoeden, het tegendeel is echter waar; in het veld heerschte een prettige verstandhouding. ZPC trapt op het door de aanhoudenden regen zeer zware terrein af en Conc. ach terhoede heeft direct alle beenen noodig om onheil te voorkomen. De groene A'dam- mers zijn trapvast en kiezen het beste sys teem in deze terreinomstandighedenlange passes. Ze hebben na 20 min. dan ook suc ces met een hard schot van hun r.-b. (01) Nog zien de blauwshirts het gevaar niet in, tot een voorzet van de ZPC r.-b. er 20 van maakt. Nu eerst krijgen de Conc.,-nen er zin in en nadat de A'damsche keeper er met eenig geluk een hard schot van Kleijn uithouden kan, komt plotseling Seysener alléén voor hem en een dof geluid, de stand is 12. Voor rust ziet ZPC nog geen kans de stand te verhoogen door het missen van een strafschop. Na de rust is Conc. het meest in den aanval en al zijn de A'dam- mers technisch sterker, het harde werken brengt de H'gommers tot een flinke meer derheid. Als zij een strafschop te nemen krijgen, brengt Beelen de stand op 22. Kort daarna tot groote vreugde in het Conc.-kamp maakt Buokens er van dicht bij 32 van. ZPC komt geweldig opzetten. Ook zij krijgen weer een starfsohop, doch schitterend stopt Aars het harde schot. Doordat eenige spelers te vlug toeloopen, moet zij overgenomen worden en weer stopt Aars op fenomenale wijze het harde schot. Nog geeft ZPC het niet op en als de Conc.-achterhoede even weifelt is de stand door een ver schot gelijk, hetgeen de verhouding aardig weergeeft. Scheids rechter Koster fluit veel, maar is door z'n tactisch optreden een der beste fluitisten der D.H.V.B. Concordia II speelde in grootschen vorm en verpletterde Lisse 4 met 60. Concordia 3 overwon BSM 3 met 43. OP HEETERjDAAD BETRAPT. Poging tot inbraak in de St. Agathakerk. In den loop van den dag werd gisteren de pastorie van de parochie St. Agatha, alhier, er mede op de hoogte gebracht, dat een verdacht persoon in verschillende ker ken in de omgeving was gesignaleerd, die het schijnbaar op de inhoud van de offer blokken gemund had. Toen dan ook Maandagmiddag om streeks 12 uur een der kapelaans van de parochie in de kerk kwam, zag hij, dat een man van middelbaren leeftijd bezig was achter in de kerk een offerblok te forcee- ren. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd, doch de man, die gemerkt had, dat hij in den val was geloopen, koos het ha zenpad. Het was hem echter niet meer mogelijk het kerkplein af te komen daar ondertusschen reeds een tweetal personen zich voor de kerk hadden opgesteld, om ontvluchting te voorkomen. Er zat voor den in het nauw gebrachten inbreker niets anders op dan te trachten via de achter de kerk gelegen begraafplaats te ontkomen. Wie er evenwel békend is weet echter, dat het een waren heksentoer is zich daar een uitweg te banen. Het kostte dan ook de politie, die terstond aanwezig was, geener lei moeite meer den man te arresteeren. Hij had zich echter reeds van zijn buit ont daan: onder een boom lag een groote mas sa centen, alsmede eenige sleuteltjes. Bij fouilleering bleek hij evenwel nog in het bezit te zijn van een groote hoeveelheid zilvergeld. De gauwdief is afkomstig uit 's-Gravenhage en bleek ten slotte de man te zijn, die reeds eenige andere kerken in de omgeving met dezelfde bedoeling met een bezoek had vereerd. Geldleening voor school. Burg. en Weth. stellen den Raad dezer gemeente voor een geldleening aan te gaan ter groot te van 81.000.ten behoeve van de R. K. stemming gebracht werd aangenomen met 8 tegen 3 stemmen (de Groor, Meijdam en De Graaf). Na eenige bespreking werden B. en W. vervolgens gemachtigd tot het doen opruimen van iepenboomen, terwijl werd ingetrokken de vroeger vastgestelde rooilijnverordening aan den Hooge Rijn dijk en een nieuwe verordening werd vast gesteld voor het gedeelte Rijndijk vanaf de Rijnegommerstraat tot de grens der ge meente Hazerswoude. Daarna werd beslo ten toe te treden tot de loontoeslagrege- ling voor heide- en tuinbouwbedrijven, terwijl de legesverordening werd gewij zigd in verband met het afgeven van vent vergunningen. Aan de orde is dan de be handeling van degemeentebegrooting, waartoe echter in verband met het late uur niet meer werd aangevangen. De verga dering werd verdaagd tot 4 Nov. a.s. ZOO VERSCH EN GEURIG ALS OP DEN DAG VAN DEN OOGST Zóó komt Quaker Havermout op uw tafel. Al meer dan 50 jaar is Quaker Havermout het voortreffelijkste voedsel dat U zich denken kunt, rijk aan vita minen en met een heerlijken naotach- tigen smaak. Thans kost Quaker, doordat het in Nederland gemaakt wordt, slechts 22'/, cL per pondspak netto 500 gram), zoodat het onder ieders bereik valt. Moeders! Koopt dit kostelijk voedsel, het komt uw gezin ten goede. QUAKER O ATS G R A AN PR ODU CTE N N.V. - Rott GEMEENTERAAD VAN RIJNSATERWOUDE. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Afwezig de heer W. Compeer met kennisgeving. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester. De notulen der vorige vergadering worden ge lezen en onveranderd vastgesteld. De voor zitter doet mededeeling van de volgende ingekomen stukken. Schrijven van het Rijnlandsch Borgstel lingsfonds waarbij medegedeeld wordt, dat reeds 14 gemeenten tot de stichting zijn toegetreden. Het bestuur der stichting is thans doende de hulpverleening te organi- seeren en zal tz.t. nadere mededeelingen doen. De voorzitter deelt mede, dat het RJK. Armbestuur de bijdrage over 1934 in de verpleegkosten van den arme krankzinnige Wolvers thans in de gemeentekas heeft ge stort. De voorzitter deelt mede, Ged. Staten hebben geadviseerd om met de vaststelling eener verkeersverordening te wachten tot dat de wegenverkeerswet van kracht ge worden is. De Raad besluit zoolang met de vaststel- lang der verordening te wachten. Schrijven van ds. van Dijk, waarbij deze reclameert tegen zijn aanslag in de hondenbelasting. Zijn hond is een waakhond en behoort vol gens zijn meening in de 2e klasse. De voor zitter zegt, dat de verordening alleen be drits en luxe honden kent. De hond van ds. van Dijk is een luxe hond en behoort iin de le klasse. Besloten wordt de aanslag in de le klasse te handhaven. Een reclame van den heer P. Reyngoud wordt op dezelf de gronden afgewezen. Ingekomen is een dankbetuiging van het hoofd der O. L. school voor de groote verbetering die aan het schoolplein is aangebracht. Het leggen van een trottoir. Rapport van den heer Mol inzake de voorgenomen betegeling van het Noorde lijk deelvan het dorp tot aan het Nutsge- bouw. De kosten worden geraamd op 200. Op sommige plaatsen zal het noodig zijn meer dan drie tegels te leggen. De rap porteur adviseert om, indien meer dan drie tegels noodig zijn, een bijdrage te vragen van de esp. eigenaars. De heer Bergsihoeff stelt voor om een trottoir te leggen van drie tegels. Willen de huiseigenaren dan het trottoir tot aan him eigendommen hebben, dan moeten zij maar, evenals dit in het dorp is geschiedt, deze kosten zelf dragen. Het aanbod van het Nutsbestuur om bij te dragen in de kosten van betegeling behoeft dan ook verder geen punt van bespreking meer uit te maken. Aldus besloten. De heer Jansen is best tevreden met dit besluit, hij komt er alleen tegen op, dat B. en W. als deskundigen niet den ge meente-opzichter hebben genomen, maar weer iemand buiten de plaats. De voorzitter zegt, dat hij hierop veel zou kunnen zeggen, hij zal het echter niet doen. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten wordt de verordening to>t aan vulling der politieverordening, waarbij en kele bepalingen gemaakt worden omtrent het verkeer op de wegen opnieuw vastge steld. Schrijven van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente waarbij medegedeeld wordt, dat de straat toebehoorende aan de Kerkvoogdij, door het leggen van een riool vanwege de gemeente erg verzakt is. De Kerkvoogdij wil deze straat nu betegelen en herstellen en vraagt een bijdrage in de kosten van 30. Na eenig heen en weer ge praat besluit de Raad 30 bijdrage te ver leenen. Aangeboden wordt de gemeentebe grooting sluitende in inkomsten en uitga ven wat de gewone dienst betreft met ƒ32.644.90. De voorzitter deelt mede, dat een belastingbijdrage noodig zal zijn van 2400 dus 300 minder als het vorige jaar. Tot leden van de Commissie van onder zoek worden benoemd de heeren J. A. de Bruyn, N. Disseldorp en P. Jansen, welke heeren hun benoeming aannamen. Op voor stel van B. en W. besluit de Raad tot het aangaan eener gemeenschappelijke rege ling inzake hulpverleening bij brand. Cen trale gemeente is de gemeente Alphen a. d. Rijn. Op een vraag van den heer Jansen of nu de overeenkomst met de gemeente Leimuiden bij aanneming der regeling komt te vervallen, antwoordt de voorzitter be vestigend. De gemeenschappelijke regeling wordt daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aangezien Ged. Staten enkele nieuwe be palingen wenschen te zien opgenomen in de verordening op de hetfing van besmet telijke ziektegelden, wordt deze verorde ning op geheel overeenkomstige wijze dier wenschen door den Raad opnieuw vastge steld. Vastgesteld worden nog een tweetal be sluiten tot wijziging van de begrooting dienst 1935. Bij de rondvraag blijkt, dat de heer Jan sen thans een serie vragen en opmerkingen heeft. De heer Jansen wil een duidelijk ant woord van B. en W. waarom de gemeente- opzichter is gepasseerd bij het maken van een rapport inzake de betegeling der trot toirs. Hij wil thans in ieder geval het toe zicht nog laten uitoefenen door den ge meente-opzichter. De voorzitter antwoordt, dat de betegeling door B. en W. is gezien als een voortzetting van de wegenverbete ring en daarom zijn gebleven bij den heer Mol als deskundige. Thans gaat het niet aan om den heer Mol het toezicht niet te laten uitoefenen. De heer Jansen vindt de afwatering van de dorpstraat niet voldoen de. Hij vraagt of hierin nog verbetering is te brengen. De voorzitter zegt, dat hij niet genoeg deskundig is om dit te beoordee len. Hij zal bij de opneming der weg den deskundige op een en ander wijzen. De heer Jansen wijst op de beschoeiing der weg in het Noordeinde. Hij vindt, dat het gevaar voor ongelukken met den dag groo- ter wordt. Is dit niet te verbeteren door het aanbrengen van een beschoeiing uit te voe ren in werkverschaffing. De voorzitter zegt, dat deze kwestie in de B. en W. vergadering reeds behandeld is. Er ligt reeds een rapport over het een en ander. De kosten aan materieel zijn echter veel te hoog in vergelijking met de arbeidsloon en. Het plan zal daarom als werkverschaffingsobject nooit de goedkeu ring verkrijgen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. Meisjesschool van de parochie St. Agatha, alhier. Wegens uitbreiding van deze school met een 4-tal lokalen, kan deze school niet meer worden aangemerkt als een onder wijsinrichting in den zin van artikel 205, der Lager Onderwijswet. In verband hier mede komt het Gedep. Staten dezer pro vincie het meest rationeel voor het geheele gebouw met inventaris te schatten naar de waarde, welke het thans, nu de school is uitgebreid, bezit en dit geschat bedrag aan het kerkbestuur uit te keeren op de wijze als in de artikelen 2 en volgende der lager- onderwijswet 1920 is geregeld. De geldleening wordt aangegaan tegen den koers 96 en rentende 4 1/4% met jaar- lijksche aflossingen van gedurende de eerste 20 jaar een bedrag van 2.366.25 en gedurende de volgende 20 jaar een be drag van 1.683.75 per jaar. De school is geschat op een bedrag van 91.000.Het Kerkbestuur moet een waarborgsom betalen van 15% of 13.650, welke waarborgsom evenwel wederom moet worden terugbetaald na 20 jaar. De aflossingen van de leening zijn zoodanig, dat met de terugbetaling dezer waarborg som na 20 jaar rekening is gehouden. Huur van grond. Burg. en Weth. stel len den Raad dezer gemeente voor van den heer J. Damen, bloemist alhier, voor opslagplaats van huisvuil voor den tijd van 10 jaar, gerekend te zijn ingegaan den 1 October 1935 wederom onderhands te huren ongeveer 140 M2 grond, gelegen langs de Akervoorderlaan, tegen den prijs van 10.per jaar.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7