De Hollandsche kust weer door storm geteisterd. Zo onprettig! MAANDAG 21 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 De „Kerkplein" bij Egmond op het strand geloopen. De sleepboot „Drente" eveneens. Indien U zich onbehaaglijk voelt, Uw hoofd zwaar is en Uw benen als lood zijn, zullen 1 a 2 Aspirin-tablcHen U weer fit maken: ZO N ASPIRIENTJE HEIPT TOCH MAAR Uitsluitend verkrijgbaar In de oranjb-bandbulsjes v. 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes v. 2 tabl. A 10 ets. Het stoomschip Kerkplein, dat Zaterdag morgen tijdens vliegend stormweer van IJmuiden uitvoer, bestemd voor Rotter dam, is tengevolge van tegenwind en ko- lengebrek voor de kust in moeilijkheden geraakt. Tegen den middag bevond het vaartuig zich nog steeds dwars voor LJmuiden. Op verzoek om assistentie voer de sleep boot Drente van het Bureau Wijsmuller van IJmuiden uit. De- Kerkplein bewoog zich in Noordelijke richting. Te halfvijf was nog geen verbinding tot stand ge bracht. Tot tweemaal toe is de sleeptros ge knapt. Doordat de wind inmiddels was ge ruimd, bevond de Kerkplein zich in ge vaarlijke positie ter hoogte van Egmond. In verband met te verwachten moeilijk heden voer de motorreddingboot Neeltje Jacoba van IJmuiden uit. De Kerkplein bevond zich om halfzes circa 2 y3 K.M. ten zuiden van Egmond aan Zee en slechts eenige kilometers uit de kust in een gevaarlijke positie. Op dat tijdstip was nog geen verbinding met het stoomschip tot stand gebracht. De sleep boot Vlaanderen vertrok van Nieuwediep en kwam te halfzeven bij het schip, zoo dat twee sleepbooten ter plaatse waren. Een later telegram meldt, dat de Kerk plein om zeven uur, toen de tros, waar mede het door de sleepboot Drente werd gesleept, opnieuw afbrak, vlak voor Eg mond gestrand is. De sleepboot Drente bleef in de nabijheid. Behalve de IJmuiden - sche reddingboot voer ook die uit Den Hel der ter assistentie uit. De Drente eveneens gestrand. De sleepboot Drente, 352 ton bruto groot, die de Kerkpledn op sleeptouw had, heeft, toen de tros knapte, deze in den schroef gekregen. Het schip zendt noodseinen uit. Naar later werd geseind, is de Drente met den tros in den schroef bij Egmond ge strand. Nadere bijzonderheden. De Kerkplein is een ongeveer 5000 bruto- registerton metend vrachtschop van de N.V. Sleepvaart-MijMillingen te Rotter dam. Het schip is Vrijdagavond te kwart voor elf leeg van Amsterdam naar Schie dam vertrokken. In den voornacht heeft de Kerkplein zee gekozen, en van dat oogenblik af is het schip voortdurend in moeilijkheden geweest. Tengevolge van den hevigen storm, gepaard met het feit, dat het schip geen lading in had, en derhalve slecht bestuurbaar was, hadden de opva renden het zwaar te verantwóórd en, zoo- dait het dan ook geen verwondering behoef de te baren, dat gistermiddag om 2 uur draadloos om sleepboothulp werd ge vraagd. De Kerkplein zou bovendien ge brek hebben aan bunkerkolen. Van LJmui den is daarop de sleepboot Drente vertrok ken, doch deze geraakte, zooals gemeld, zelf in moeilijkheden, doordat zij bij een poging om de Kerkplein op sleeptouw te nemen, een troe in den schroef kreeg, en zelf vastraakte. De positie van de „Drente". De „Drenthe" lag vlak voor den vuurto ren en werd van het strand of bestraald door de nieuwe zoeklichten van de Red dingmaatschappij. Geweldige stortzeeën en brekers sloegen onophoudelijk over het schip heen. Het lag midden in de bran ding, evenwijdig met het strand, op 30 a 40 meter afstand van den duinvoet. De be manning van de „Drente" bevond zich be- nedendeks, slechts een enkele maal ver toonde zich iemand aan dek. Het schip zat in de branding. Te elf uur werd weer een lijn afgeschoten met het Whiper-toestel. De lijn kwam op het achterdek terecht en kon door de bemanning niet worden bereikt. De lichten op de „Drente" werden gedoofd. Aanvankelijk brandde in de morsekamer nog licht, doch ook dit ging daarna uit. De bemanning van de „.Kerk plein" blijft op het schip. De „Kerkpledn", die ongeveer dertig per sonen aan boord had, zat iets Zuidelijker op het strand. Ook dit schip lag evenwij dig aan de strandlijn en nog iets dichter bij de kust. Aan boord van de „Kerkplein" brandden nog de lichten, zoodat in de ma chinekamer alles in orde was. Het schip seinde dat er voor de bemanning geen di rect gevaar bestond. Zij wensohrte het schip niet te verlaten. Er zat eenige be weging in het schip, wanneer zware bre kers er tegen aan beukten. De roei red dingsboot heeft een dapperen, doch ver- geefschen tocht naar de „Drenthe" ge maakt. Er kon geen verbinding tot stand worden gebracht en onverrichter zake moest worden teruggekeerd. De pogingen om verbinding te krijgen met de „Drente" door middel van vuurpijlen, werden nog steeds voortgezet. Van de nabijgelegen pos ten, zooals Petten, zijn nieuwe lijnen aan gevoerd. Honderden menschen stonden langs het strand en den strandboulevard het angstwekkend schouwspel gade te slaan. Fantastisch staken de witgebande pijpen van de sleepboot af tegen de don- ker-jagende wolken en het spattende schuim van de rollende brekers. De wind nam nog in kracht toe. Angstige oogenblikken aan boord van de „Drenthe". In verband mot de stranding Van dc kerkplein" werd nader gemeld, dat het I schip als verloren beschouwd moet wor den. I Erger was de sleepboot „Drenthe", met dertien koppen aan boord onder bevel van kapitein J. v. d. Graaff er aan toe. De boot was te lang bij de „Kerkplein" gebleven en werd nu zelf naar het strand gedre ven. Om half acht werden noodseinen ge geven en hoorde men geroep: „Help, wij verdrinken!" Angstig hoog sloegen de gol ven over het dek. Op het strand werden fakkels ontstoken, terwijl auto's hun licht op de boot richtten. Getracht werd om lij nen over 't toestel te schieten, maar bij den hevigen storm was dit onmogelijk. Toen besloot men de reddingboot uit te brengen, terwijl inmiddels het zoeklicht uit Wijk aan Zee werd aangevraagd. Daar de gewone afgang naar het strand te ver voorbij de sleepboot was, werd in allerijl een andere afgang vrijgemaakt De vuren aan boord van de sleepboot waren inmid dels door de overslaande golven gedoofd. Tegen negen uur arriveerde het zoek licht van Wijk aan Zee. De reddingboot werd nu in zee gebracht, maar dreef voor bij de sleepboot. Deze was intusschen zoo hoog op het strand gezet, dat de beman ning, die men op de brug zag staan, geen gevaar meer liep. Het reddingswerk met succes bekroond. Des nachts om 12.20 uur is de redding boot na ettelijke vergeefsche pogingen op nieuw uitgevaren en ditmaal werd de ge vaarvolle en moedige poging met succes beloond. De boot voer uit, ondanks het feit, dat de heer De Boo, secretaris van de N.- en Z.-Hollandsche Reddingmaatschap pij, gezien het groote gevaar dat er aan verbonden was, er tegen was. Het mis lukte zeker wel tien maal om de boot in zee te krijgen; telkens werd zij door de kokende branding weer op het strand ge worpen. Onder het geestdriftig gejuich van de groote menschen menigte tal van vrou wen huilden van opwinding kon de red dingboot eindelijk zee kiezen. Telkens werd ze door hoog opslaande golven opgetild en naar de Drenthe toegestuwd. Reeds na en kele minuten was de boot langszij van de „Drenthe". Het was een schouwspel om nooit te vergeten. In ademlooze spanning volgden de vele duizenden aan den wal het ver loop van deze prachtige redding. Nog geen kwartier nadat de reddingboot het strand had verlaten, was zij terug met 12 schip breukelingen, die op één na, zonder letsel overgekomen waren. Alleen de stoker was met een been bekneld geraakt tusschen de reddingboot en de scheepswand van de „Drenthe". Later bleek, dat zijn verwon ding niet van ernstlgen aard was. Slechts de kapitein van de „Drenthe" bevond zich nog aan boord. Het bleek, dat hij niet in de kombuis was geweest, maar dat hij zich vroeger in den avond naar de salon had begeven. Door de stortzeeën, die telkens tegen de deur daarvan aansloegen, was deze ontzet, zoodat hij haar niet weer open kon krijgen. Te half een werd de reddingboot opnieuw door dezelfde roeiers naar de „Drenthe" geroeid. In het café de Boei van den heer van de Poll werden inmiddels alle gered den op liefderijke wijze ondergebracht en van droge kleeren voorzien en ondervon den zij verder alle noodige verzorging. Even later kwam het bericht, dat ook de tweede tocht geslaagd was en men ook den kapitein van de „Drenthe" van het schip heeft kunnen afhalen. Hij had geen letsel bekomen. Alle opvarenden van de „Dren the" zijn dus gered. Over de redding van den kapitein van de „Drenthe" wordt nog het volgende ge seind: Om den kapitein te bevrijden, hebben twee leden van de bemanning van de red dingboot, D. Eisenberger en H. Wijker, zich, nadat de boot ten tweede male langszij was gekomen, aan boord van de „Drenthe" begeven. Nadat zij de deur van den salon hadden opengebroken, zijn ze met den ka pitein ln de boot gesprongen en hebben hem behouden aan den wal gebracht. De bemanning van dc „Kerkplein". Bevestigd werd, dat de bemanning van het s.s. „Kerkplein" per draadlooze aan het station te IJmuiden heeft laten weten, dat zij niet in gevaar verkeerde. De secretaris van de Noord- en Zuid- Hollandeche Reddingmij., de heer De Booy, heeft via het draadlooze station IJmuiden aan de bemanning laten vragen of zij op het schip willen blijven dan wel het wenschte te verlaten. In het laatste geval zou de roeiredding- boot van Egmond aan Zee opnieuw in zee gaan om de bemanning van boörd te ha len. Des avonds laat gevoelden sommigen ongerustheid omtrent de „Neeltje Jacoba", de iJmuider reddingboot, die ter assisten tie van de „Kerkplein" was uitgevaren en volgens de geruchten niet te bereiken zou zijn. Het bleek, dat er over de reddingboot geen ongerustheid behoefde te bestaan. De boot had met een pijl te kennen gegeven, dat zij den morgen op zee wil afwachten. Aan boord was alles wel. Van den wal heeft men echter de boot. teruggeroepen en deze ls daarop huiswaarts gekeerd. HET WERK DER REDDINGSBRIGADE Wat de kapitein van de sleepboot vertelde Nader wordt ons nog gemeld: De storm had tegen elf uur zijn hoogte punt bereikt, de eerste poging met de red dingboot faalde, de bootwagen werd stuk geslagen, een roeier liep lichte verwondin gen op. Het was een fascineerend schouwspel, deze twee schepen te zien vechten tegen het razend geweld van wind en water. Vlak voor de Egmondsche vuurtoren ligt de „Drenthe", er is geen licht te zien, geen mensch is op het dek aanwezig, geweldige watermassa's slaan op en over het laag op het water liggende vaartuig om in schuim vlokken te verstuiven. Roller na roller breekt op het sterke sleepschip, dat nu machteloos weerstand moet bieden; de vu ren zijn gedoofd; er is water binnen ge slagen en de lenspompen hebben het niet kunnen bolwerken. Intusschen was reeds te drie uur in den namiddag dc „Neeltje Jacoba", de motorreddingboot te IJmuiden, uitgevaren om indien noodig -— de „Kerkplein" te hulp te snellen, Dit red dingsvaartuig kon echter niet dicht genoeg bij komen om assistentie te verleenen; het schip zat reeds te dicht op den wal. Na den geheelen middag en een deel van den avond in de nabijheid te hebben gekruist, werd, toen het duidelijk was, dat de red ding van het strand moest komen, de „Neel- tje Jacoba" draadloos teruggeroepen De Egmonders waren op hun post, aan vankelijk werden pogingen aangewend om met het Whiper-toestel verbinding met de „Drente" te krijgen, maar dit mislukte. Steeds machtiger loeide de storm; fel striemden de regenvlagen, terwijl de bran ding hoog opsloeg tegen het door den storm afgevreten duin. Te midden dier woedende elementen vochten de wakkere Egmonders om hun roeireddingboot, waar mee zij reeds zoo tallooze schipbreukelin gen van tot ondergang gedoemde wrakken hebben afgebracht, vlot en met den kop in de golven te krijgen. Eenmaal is het mis lukt; ze konden niet dicht genoeg bij de „Drente" komen; zagen menschen staan... riepen, schreeuwdenwerden terugge slagen, terug in de kokende branding, te rug naar het strand, waar honderden in angstige adembeklemmende spanning wachtten en hoopten. Het is ongeveer half twaalf geworden, er wordt op de duistere „Drente" een licht signaal afgestoken. „Helpt ons"„Helpt ons". De roep op het strand wordt ver staan; weer staan ze klaar, deze Egmon ders, die van geen wijken weten.... Zij ploeteren, wadend in de ziedende en ko kende en schuimende golven, om de boot, die, door paarden naar het, strand is ge sleept, in haar element te brengen. Tel kens en telkens weer wordt het scheepje teruggeworpen; maar iere kent zijn plicht en vervult die met kalme onwrikbare vast beradenheid; de tactiek was om een hooge zee af te wachten en als die dan de red dingboot vlot maakte, werden onmiddellijk de riemen uitgeslagen om het schip met den kop in de golven te krijgen; teleur stelling ging door de honderden toeschou wers, wanneer de poging weer mislukte. Eindelijk, een verlossende kreet van be wondering gaat op uit de menigte, einde lijk is de boot los. Dan begint de spanning eerst recht: de zoeklichten van de Redding maatschappij en de tientallen koplichten van de op de Strandboulevard geparkeer de auto's zetten de reddingboot en daar achter het gestrande schip, waarop dertien menschen in doodsnood verkeeren, in dag- helderen, spookachtigen lichtschijn. Ge weldige witbelichte gordijnen van drup pels en vlokken spuiten achter en over de „Drente". Over dat angstwekkend en fasci- neerend tooneel werpt de vuurtoren zijn stralen. Aan boord van de „Drente" zien wij geen levensteeken, behalve een enkel oogenblik een lichtsignaal. Het ontzagwekkende feit heeft zich in luttele minuten afgespeeld; het dappere scheepje heeft zich een weg gebaand door de woedende golven, die hun uiterste best schijnen te doen om hun prooi te behouden; er is verbinding; de reddingboot ligt aan de lijzijde langszij en het overspringen van de bemanning is het werk van enkele oogenblikken. Dan komt er nog een span nend moment; zal het lukken het strand weer te bereiken? De boot is al gauw los en dan.... enkele oogenblikken later gaat er een daverende juichkreet langs Eg- monds strand: de bemanning van de „Dren te" is in veiligheid. Er wordt een ketting gevormd; Egmonders loopen zee in en de reddingboot ligt enkele oogenblikken later veilig op het met wit schuim bedekte strand. Maar de gezagvoerder van de „Drente", kapitein J. de Graaff, ontbreekt; hij is nog op liet wrak In optocht gaat het naar het café „Do Boei", waar de waard, de heer Van de Pol en zijn gezin de geredden vastvrij ontvangt. Droge kleeren zijn al besteld en aangeko men, en ra een warm bakje koffie met cognac begint een algemeene verkleedpartij De wakkere secretaris van de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij, die steeds vooraan staat in dezen zwaren nacht, hééft tot 'n derde tocht met de red dingboot besloten; de kapitein vah de reddingboot de „Drente" is nog aan boord, ook hij moet gered worden. Weer beginnen schipper Van der Plas en zijn mannen den stijd met hun erfvijand. Weer falen aanvankelijk de pogingen, weer slaan honderden in voelbare spanning den strijd gade. Dan is het zoo ver; hoog op den rug van een golf rijdt de reddingboot zee in. De zoeklichten volgen het scheepje, razend brult de storm en klettert de regen neer.Bijna recht gaat het op de „Dren te" aan, waar zich nog één man, de gezag voerder bevindt; als laatste zal hij zijn schip verlaten, Vol spanning wachten wij, tot werkloos heid gedoemde toeschouwers, het oogenblik af, waarop de boot langszij zal liggen en de kapitein over zal stappen. In heel korten tijd gelukt het de red dingboot vast te maken; huizenhoog slaan de golven over beide schepen De kapitein van de „Drente" is nergens te zien; twee leden van de reddingbootbe manning B. Eisenberger en H. Wijker zien wij van den wal af aan boord van de „Drente" klauteren. Watermassa's spoelen over het schip; soms zijn zij onzichtbaar door de schuimende waterhoozen, die over de „Drente" breken. Maar zij zetten door; op den wal zien wij de beide helden over het dek loopen naar de brug, naar de ra diohut, naar het voorschip.... Dan gaat er een dankbare juichkreet van den wal op de reeling en weldra is hij door sterke handen in de reddingboot ge dragen. De terugtocht begint; enkele mi nuten later is zij onder oorverdoovend ge juich van de omstanders op het strand ge bracht, In blijde triomftocht gaat het naar café „De Boei" waar de bemanning om de kachel zit en al weer aardig heen is over vermoeienissen en verkleumdheid. Het was een mooi moment toen de crew van de „Drente" zijn gezagvoerder begroette. Kapitein in hut opgesloten Dan vertelt kapitein De Graaff op zijn eenvoudige zeemanswijze zijn verhaal: „Ik kon niet uit de salon", waar ik naar toe was gegaan. Toen er een stortzee over kwam, kantelde een werkbank tegen de deur. Er was geen verwikken of verwegen aan: muurvast! Ik kon zelfs niet zien, dat de jongens van boord werden gehaald. Toen de reddingboot voor de tweede maal kwam, riep ik door de patrijspoort, en ge lukkig hoorden zij mijhet is een heel werk geweest om die deur open te krijgen, maar tenslotte.enfin, hier zijn wij allemaal weer bij elkaar, 't Is m'n eerste schipbreuk, maar ik hoop er nooit meer een mee te maken. Wij hebben een zwaren dag ge had. Om ongeveer half een vanmiddag zijn wij uit IJmuiden vertrokken; de „Kerk plein" had om assistentie geseind. Wij had den 't schip al gauw gepraaid, maar 't uit brengen van de sleeptrossen was een moei lijk werk. Tweemaal knapten de trossen als draden garen af. Voor ons begon het onge luk, toen bij een breker de derde tros voor een deel over boord sloeg en in den schroef verward raakte. Een sloep sloeg over boord, de ander werd ernstig beschadigd. Onmid dellijk zetten wij een anker uit, want wij waren machteloos. Een poosje reed de Drente" op het anker, doch tegen half acht brak de ankerketting en de „Drente" werd over de banken heen geslagen; er was geen houden meer aan. TWEE SCHEPEN IN MOEILIJKHEDEN OP DE WATERSCHELDE Eén schip gezonken, het andere binnengesleept Het motorschip „Aaltje Cornelia", schip per Mak, groot 66 ton, geladen met aard appelen en zich begvende van Kats naar Rotterdam is gistermorgen bij Zierikzee odor hevig stormweer overvallen, waar door het schip vol is geloopen en gezonken De motorsleepboot „Zeehond", kapitein Breen, welke boot zich in de nabijheid van het in nood verkeerende scheepje bevond kon de beide opvarenden, den schipper en den schippersknecht met gevaar voor eigen leven redden en aan boord nemen. Zij zijn te Wemeldinge aan wal gezet. Ook een ander motorschip is tengevolge van het noodweer is moeilijkheden ge raakt, n.l. de „Valentine", die geladen met ijzererts op weg was van Antwerpen naar Duitschland. Dit schip is in het Slaak om hoog gevaren en blijven steken. De sleepbooten „Zeehond" en „Vliet" hebben het schip vlot weten te trekken. Het is in de haven vari Zijpe binnenge sleept. ENGELSCH STOOMSCHIP GEZONKEN De bemanning gered Het Engelsch stoomschip „Pendennis", dat geladen was met steenkolen, is gister middag ongeveer 50 mijl benoorden Ter schelling gezonken. De bemanning, be staande uit 22 koppen, is door een Noorsch stoomschip gered. De sleepboot „Holland" van de reederij Doeksen, die sinds gisterenavond buiten gaats was, en die ook ter assistentie naar het Engelsche stoomschip was gevaren, be hoefde geen hulp te verleenen cn is thans op het eiland teruggekeerd, STORM TEISTERT AMELAND Wederom zijn langs den geheelen zeedijk van het waterschap Nes-Buren groote ga ten geslagen tengevolge van den hevigen stormwind. Niet ver van Nes is een gat van ongeveer dertig meter lengte ontstaan. In dien de storm weer mocht opsteken is er reden tot bezorgdheid. Het water is in den afgeloopen nacht bijna tot den kruin van den dijk gestegen. Van de duinen aan het Noordzeestrand zijn eveneens stukken weggeslagen. SLACHTOFFER VAN DEN STORM Zaterdagmorgen werd uit het meer „Het Zwet" het lijk opgehaald van den ruim 40- jarigen inwoner van Wormerveer J. Nooy, die sinds Vrijdagmiddag vermist werd. Nooy was in een jol naar het land aan de overzijde geroeid om werkzaamheden te verrichten. Bij zijn terugkeer is vermoede lijk het ranke vaartuigje door den hevi gen wind volgeloopen en omgeslagen, Het slachtoffer was gehuwd en vader van elf kinderen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Het vliegend stormweer heeft blijkens verschillende S.O.S.-berichten tal van sche pen in moeilijkheden gebracht. De tjalk „Rehoboth" uit Groningen, waarvan Zaterdagmorgen de Hollumer reddingboot den schipper Klaas van der Sloot met vrouw en zeven kinderen heeft afgehaald, is weggedreven met krabbend anker, en 5 K.M. bezuiden Nes blijven han gen. De firma Doeksen van Terschelling voer uit om te trachten het schip te bergen. Beurtschipper Hofker van Nes heeft Zaterdagmiddag op reis van Harlingen naar Nes op Ameland tengevolge van storm zijn scheepeboot verloren. Het vinden van deze boot behoeft geen ongerustheid te wekken. Tijdens den storm is het zeilschip van schipper Joost de Haan, afkomstig van Werkendam, geladen met pulp en op weg van Puttershoek naar Ouddorp op de Gre- velingen aan lager wal vastgeloopen, door dat het zeil tengevolge van den hevigen wind was stukgewaaid. De schipper vraagt dringend om hulp. Twee motorbotters zijn ter assistentie uit gevaren. Het scheepvaartverkeer op het IJselmeer ondervond eveneens ernstige stagnatie. Door den storm daalde het water bij de Oranjesluizen tot 1.50 meter beneden A.P. Verscheidene schepen moesten voor anker gaan in het Binnen-IJ, andere konden de Oranjesluizen niet binnenkomen, daar zij vastgeloopen zijn in het Buiten-IJ, dat voor een groot gedeelte droog gekomen was. La ter ging het verkeer zijn gewonen gang. NOORD-WESTERSTORM BEDAARD Schepen gaan uit en komen binnen. Reddingboot „Neeltje Jacoba" behou den te IJmuiden teruggekeerd. Vele uitgaande schepen, die in verband .met den zwaren Noord Westerstorm te IJmuiden hadden vastgemaakt, hebben Zondagmorgen, toen de kokende golven buitengaats tot rust waren gekomen, alle zee gekozen. Ook de Amerikaansche tor- pedobootjager „Managhan", die enkele da gen te Amsterdam is geweest, is weer naar zee vertrokken. Verscheiden schepen zij-n I ook binnengekomen, o.a. de „Tabinta" van de Stoomvaart Mij. „Nederland" en de Noorsche houtboot „Toratre". Laatstge noemd schip dat een deklading hout aan boord had heeft zwaar te verantwoorden gehad. Doordat verscheidene stukken bra ken, kwam de houtlading in beweging, waardoor de lading over stuurboord een meter naar buiten uit stak. Ook de reddingboot „Neeltje Jacoba" on der bevel van schipper P. Kramer, die, of schoon zij in de nabijheid is geweest van het bij Egmond gestrande s.s. „Kerkplein" en van de eveneens gestrande zeesleep boot „Drente", geen hulp heeft kunnen bie den en waarvan men na haar terugkeer verscheidene uren niets meer had verno men, is gistermorgen te 9 uur behouden te IJmuiden binnengekomen. DE RAMP VAN DE „NIJVERHEID" Het slachtoffer thans aangespoeld" Bij Schokland is gistermiddag het lijk aangespoeld van een ongeveer 35-jarigen man, die eenige weken geleden bij het ver gaan van de „Nijverheid" is verdronken. Zooals men zich herinnert zijn de twee overige opvarenden toen gered. Het lijk verkeert in verre staat van ont binding, en zal naar Steenwijk worden overgebracht. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Wagen door locomotief gegrepen. VOERMAN AAN ZIJN VERWONDINGEN BEZWEKEN. Zaterdagmiddag reed de ongeveer 60-ja- rige voerman Bos uit Enschede met een met twee paarden bespannen wagen over den onbewaakten overweg in de lijn En schedeHengelo, gelegen nabij de brug over het Twente-Rijnkanaal onder de ge meente Enschede. Doordat B. zeer doof is, hoorde hij niet, dat een losse locomotief in snelle vaart uit de richting Enschede r.aderde. De wagen werd door de locomotief gegrepen en geheel Versplinterd. Ernstig gewond werd Bos opgenomen, waarna hij met dezelfde locomotief naar Hengeld werd vervoerd. De man is kort na aankomst in het Algemeen Ziekenhuis overleden. De paarden bléven ongedeerd. FELLE BRAND TE GRONINGEN Vier kinderen van zolder gered Gisteravond om 9 üur is een felle bin nenbrand uitgebroken in het perceel Van Julsingastraat 42a te Groningen. De ouders waren op visite en hadden hun vier kin deren, die allen op zolver sliepen, alleen achter gelaten. Het oudste dochtertje werd wakker door een verstikkenden rook. Ook de buren had den rook uit het perceel zien komen. Zij trapten de deur in en slaagden er in alle vier kinderen uit het brandend perceel te redden. De oorzaak van den brand was een pe- troleumlam, die op zolder vlak onder een bint van de houten overkapping stond te branden, en het vuur aan de omgeving had meegedeeld. De brandweer blusehte de vlammen met twee stralen. Verzekering dekt de schade.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10