JINNENLAND SPORT UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK FAILLISSEMENTEN VRIJDAG 18 OCTOBER 1935 OE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN" ROOKTABAKbajuInede 25 cent pep 1/2 pond Fa. Wed. C. J. VISTER - HAVEN 20 - LEIDEN Ontwerp- Sanctie-Wet Maatregelen van internationale samenwer king tot het voorkomen of het doen eindigen van vijandelijkheden. Ingediend is een wetsontwerp, houdende voorbehoud der bevoegdheid tot het ne men van nadere maatregelen ter bevorde ring van de internationale samenwerking tot het voorkomen of het beëindigen van vijandelijkheden. Aan de memorie van toelichting, welke is onderteekend door de ministers van bui- tenlandsche zaken, justitie, financiën, de fensie a.i., waterstraat, handel, nijverheid en scheepvaart, landbouw en visscherjj en koloniën, is het volgende ontleend: De vraag of het gewenscht zou zijn, dat de leden van den Volkenbond in hun na tionale wetgeving van te voren maatrege len zouden treffen om in voorkomende ge vallen uitvoering te kunnen geven aan art. 16 van het Volkenbondsverdrag, heeft zoo wel te Genève als hier te lande punt van overweging uitgemaakt. Hoewel de Volken bondsvergadering van 1921 in een resolu tie den wensch te kennen had gegeven, dat zoodanige wetgevende maatregelen wèl zouden worden genomen, heeft in de prac- tijk vrijwel geen enkel lid van den Vol kenbond aan dezen wensch gevolg gege ven. Evenals de Nederlandsche regeering heeft men zich blijkbaar algemeen op het standpunt gesteld, dat het niet mogelijk zou zijn, de nationale wetgeving op dit punt aan te vullen, zoolang internationaal geen nadere uitwerking zou zijn gegeven aan de voorschriften van art. 16 van het Volkenbondsverdrag, voorzoover betreft het optreden van den Volkenbond ter zake. Nu in verband met het geschil tusschen Abessinië en Italië het oogenblik gekomen is, waarop voor het eerst aan art. 16 prac- tische toepassing zal worden gegeven, heb ben de ministers gemeend ten spoedigste een wetsvoorstel te moeten indienen, op dat de Nederlandsche regeering ter zake over de noodige bevoegdheden zal kunnen beschikken. In de uitvoerverbodenwet 1935, welke dezer dagen het Staatsblad heeft bereikt, is aan de regeering zoodanige bevoegdheid verleend voorzoover betreft het uitvaardi gen van uitvoerverboden van goederen uit Nederland, die bestemd zijn voor het land, dat als staats-overtreder moet worden be schouwd. Terwijl men bij het indienen van het ont werp der uitvoerverbodenwet nog kon denken, dat bij eventueele toepassing van sancties allereerst volstaan zou kunnen worden met het leggen van uitvoerverbo den, is bij de thans te Genève met betrek king tot het conflict tusschen Ethiopië en Italië gevoerde besprekingen voldoende gebleken, dat de in art. 16 van het Volken bondsverdrag bedoelde oeconomische sanc ties ook andere punten zullen moeten om vatten. Tot dusver zijn als zoodanig ter sprake gekomen: le. het verbieden van den invoer van producten afkomstig uit den staat, waartegen de sancties worden gericht; 2. het tegengaan van het verstrekken van cre- dieten aan dien staat; 3e. het beletten van de scheepvaart met dien staat; 4e. het ver bieden van het overdragen van schepen aan dien staat. In art. 1 van het onderhavige wetsont werp wordt voorgesteld aan de Kroon de bevoegdheid te verleenen tot het nemen van maatregelen ter zake van deze vier punten. De „N.R.Crt.'* teekent hierbij aan: Van de meest bevoegde zijde verne men wij, dat het niet in het voornemen van de regeering ligt, terstond nadat deze wet in werking zal zijn getreden, met betrek king tot de scheepvaart maatregelen te ne men als waartoe de wet machtiging zal verleenen. Het ligt in de bedoeling dadelijk slechts die maatregelen af te kondigen, welke de coördinatie-conferentie te Genè ve heeft aanbevolen. Nu echter een wette lijke regeling tot het toepassen van sanc ties wordt voorgesteld, kan van de gele genheid gebruik worden gemaakt, tevens, doch alleen met het oog op de toekomst, te voorzien in de scheepvaartmaatregelen, welke te Genève wel ter sprake zijn geko men, doch waaromtrent nog geen uitspraak is gedaan. „DE ZEVEN PROVINCIËN". De zaak van luitenant Van Boven. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft he den sententie gewezen in de zaak tegen den 32-jarigen luitenant ter zee 2e klasse H. L. v. Boven laatstelijk dienende aan boord van H. M.'s „De Zeven Provin ciën", die in hooger beroep was gekomen van het vonnis, op 14 Augustus door den Krijgsraad te Willemsoord gewezen, waar bij hij veroordeeld is tot 3 maanden gevan genisstraf met aftrek van een maand pre ventieve hechtenis en ontslag uit den mi litairen dienst, zonder ontzetting van de bevoegdheid om bij de gewapende macht strafmaat op de juiste wijze is bepaald en genoemd oorlogsschip in den nacht van 4 op 5 Februari 1933 ter reede van Oleh- Leh, eiland Sumatra. Het Hof sprak als zijn oordeel uit, dat de stramaat op de juiste wijze is bepaald en een straf (hoofd- en bijkomende straf) is opgelegd, die niet te zwaar moet worden geacht. Op die gronden heeft het Hof het von nis bevestigd. Naar Brussel Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer van de Nederl. Spoorwegen betreffende de laatste weekend tentoon- stellingstrein naar Brussel. Varkensprijzen en spek- producten „De varkensprijzen staan op het oogenblik geenszins op een zoodanig peil, dat het wensche- lijk is er naar te streven, de stijging, welke plaats heeft ge vonden, daarom door een da ling te doen volgen". In een ons toegezonden communiqué van de Ned. Veehouderij Centrale wordt ge zegd: De stijging der varkensprijzén, welke zich in de laatste weken heeft voltrok ken, heeft van verschillende zijden de vraag doen stellen, of er op het oogen blik van een tekort aan varkens gespro ken kan worden. Dat de varkensstapel sterk is ingekrom pen staat vast, In Februari -'an dlit jaar bedroeg het aantal in den lande aanwezi ge varkens 1.389,460 stuks, tegen bijna het dubbele hiervan in September 1932, toen de overproductie haar hoogtepunt had be reikt. Daarna heeft wederom een toene ming plaats gevonden tot 1.626.865 stuks in Augustus j.l. Uit een vergelijking van het aantal slachtingen met het aantal aangebrachte biggenmerken blijkt, dat deze toeneming zich veTder heeft voortgezet. De aanwas van den varkens stapel heeft sedert Maart van dit jaar ongeveer 50.000 situks per week bediragen. Dit is meer dan voldoende ter dekking van de behoeften voor binnenlandsch gebruik en uitvoer, zoodat van een tekort geen sprake kan zijn. Dat niettegenstaande dit feit de varkensprijzen zoo krachtig gestegen zijn, vindt behalve in de inkrimping van den varkensstapel als geheel, zijn oorzaak in de gewijzigde samenstelling daarvan. Ter wijl er in Augustus van het vorig jaar h.t.l. 295.744 biggen beneden de zes weken waren, bedroeg dit aantal in Augustus j.l. 397.196 of pl.m. 34 pet, meer dan in het vorig jaar. Daarentegen bedroeg het aan tal varkens boven 95 K.G. in Augustus j.l, slechts 194.358 tegen 384.745 in het vorig jaar of pl.m. 50 pet. minder. Hierbij zij opgemerkt, dat het aantal varkens, zwaarder dan 95 kg., verleden jaar, tengevolge van de belemmeringen van den uitvoer welke tot een langer dan normaal aanhouden der varkens hadden gedwongen, veel te groot was. Tegen te groote spek- productie De vermindering van het aantal zware varkens moet als een gunstig verschijnsel beschouwd worden. Het is bekend, dat het spek van een groot gedeelte der zware varkens bestemd is om geëxporteerd te worden. Nu deze export, tengevolge van de betalingsmoeilijkheden in het handels verkeer met Duitschland sterk is inge krompen, moet ook de productie van spek en daarmede die van zware varkens ver minderd worden. Nog onlangs hebben de 3 centrale landbouworganisaties hierop ge wezen in een adres aan den minister. In dit adres werd de aandacht gevraagd voor de groote verliezen, welke de overproduc tie van spek medebracht en werd aange drongen op het vaststellen van een ver hoogde crisisheffing voor zware varkens. De minister heeft hierop geantwoord, dat een doorvoering hiervan naar zijn meening op groote practische bezwaren zou stui ten. onder meer wat betreft de controle, doch dat het in de bedoeling ligt op de spekproductie invloed te oefenen door middel van het afnemen van spek door de Nederlandsche veehouderij centrale. Mocht de spekproductie wederom te groot wor den, dan kan verwacht worden dat naar beperking zal worden gestreefd door ver laging der spekprijzen. De verminderde uitvoer van spek maakt het noodzakelijk dat de binnenlandsche consumptie zich meer dan in de laatste jaren het geval is geweest, richt op de varkens van lichter gewicht, welke een veel kleiner percentage spek hebben, dan de zwaardere varkens. Het is daarom van groot belang, dat de afzet der varkens op normale gewichten blijft plaats vinden. Geschiedt dit niet, dan wordt de spekproductie wederom te groot. Een verdere stijging der varkens prijzen, die er toe zou kunnen leiden dat men de varkens, in de verwachting van een hoogere opbrengst, aanhoudt, is dan ook niet gewenscht en dient voorkomen te worden. Met het oog hierop is eenigen tijd geleden de heffing op varkensvleesch ver hoogd. Door deze verhooging is de marge tusschen de prijzen der varkens eenerzijds en de prijzen van varkensvleesch en spek anderzijds vergroot. De verdere stijging van de prijzen van varkensvleesch en spek, welke heeft plaats gevonden, heeft zich overeenkom stig de verwachting, niet weerspiegeld in een verder stijging der varkensprijzen. De hoogte der prijzen van varkensvleesch en spek toch wordt in laatste instantie be- heerscht door de wet van vraag en aan bod en niet door den kostprijs. Mocht niettegenstaande de genomen en eventueel nog te nemen maatregelen een gedeelte der boeren er toe overgaan de var kens langer aan te houden dan normaal en zou hierdoor een overpoductie van spek veroorzaakt worden, dan zullen zij de na- deelige gevolgen hiervan zelf te dragen hebben. Het is duidelijk dat dit over eeni gen tijd een te groot aanbod van zwaar dere varkens tengevolge zou hebben, waar door de prijzen daarvan sterk zouden da len. Gelijk blijkt uit hetgeen hiervóór over de regeling der spekproductie is opge merkt, ligt het niet in de bedoeling van de regeering in dit geval hulp te verleenen, om de prijzen van deze te lang aangehou den varkens op kunstmatige wij zé te steu nen, gelijk in het verleden somtijds ge beurd is. Van enkele zijden is in den laatsten tijd de opmerking gemaakt, dat het wensche- lijk zou zijn, wegens de stijging der var kensprijzen in het binnenland, den uitvoer te beperken- Uit het bovenstaande volgt reeds, welk een averechtsche uitwerking zulk een maatregel tengevolge van de ver grooting der spekproductie zou hebben. Verder moet worden opgemerkt, dat de varkensprijzen op dit oogenblik geenszins op een zoodanig peil staan, dat het wen- schelijk is, er naar te streven de stijging welke plaats heeft gevonden, daarom door een daling te doen volgen- Werd voorheen algemeen aangenomen, dat een loonende productie ongeveer bereikt werd bij var kensprijzen van plm. 20 cent per pond le vend gewicht, thans ligt difr niveau door de invoerrechten op granen en de prijs stijging der voedermiddelen welke hier van het gevolg is, hooger. Boterprijs blijft stijgen Wederom zes cents hooger. De Leeuwarder commissie-noteering voor boter heeft hare stijging voortgezet: zij werd vastgesteld op 71 cents (vorige week 65 cents) per kilo in den groothandel en zonder accijns. Het „Handelsblad" merkt hierbij op: De oorzaak der stijging van den boter prijs is vaag en veelzijdig. Het spreekt van zelf, dat de internationale gebeurtenissen en mogelijkheden daarbij een rol spelen. Doch óók moet er op worden gewezen, dat de productie in eenige zéér belangrijke boterlanden zeer veel geringer is dan vorig jaar in dezen tijd. In Denemarken b.v. be draagt de export op het oogenblik 85% van dien in dezelfde week van 1934, terwijl dit percentage voor Nieuw-Zeeland en Austra lië zelfs 30% bedraagt. Verder is de statistische positie der boter veel gezonder dan vorig jaar. Verder kan men in Duitschland van een zeker boterte- kort spreken. Ook de kaasprijzen zijn den laatsten tijd sterk gestegen; bedroegen zij begin Sep tember nog 15 per 50 kg. voor Edam mer fabriekskaas 40 plus, thans geldt dit product ongeveer 20, na reeds hooger in prijs te zijn geweest. Volle melkpoeder is sedert de eerste week van September gestegen van 17 op 30 cents pier kilo dus met niet minder dan 77%. Magere melkpoeder kwam van 6,5 7 op 12 cent per kilo. Droogte, oorlogsgerom- mel en niet-overvulde pakhuizen werken dus samen, waarbij komt dat de productie van Nederlandsche kaas een „merk artikel dus vrij sterk is beperkt ten gunste o.a. van melkpoeder, welk product op het oogenblik den wind mee heeft door de internationale spanningen. Dat in ons eigen land op 't oogenblik van een acute boterschaarschte moet worden gesproken, vindt zijn oorzaak men weet het vooral in den geforceerden export in de achter ons liggende maanden (in Jan.Sept. werd naar Engeland 20.940 ton boter, tegen 7742 in dezelfde periode twee jaar geleden en 6458 ton in het gehééle jaar 1929!) Vorige week werd een stijging van 7 cent gedeeltelijk opgevangen door een ac cijnsverlaging van 5 cent. De accijns dient dus met acht cent, dus afgerond nu eens naar boven! met een dubbeltje te wor den verlaagd. Dan nóg zal de crisisac cijns een dubbeltje te hoog zijn in verge lijking met vroeger! Heffing op boter. VOETBAL VOORLOOPIG NEDERLANDSCH ELFTAL-WATFORD Voor den oefenwedstrijd, welke het voorlocpig Nederlandsch elftal Woensdag 23 October a.s. te Rotterdam tegen Wat ford zal spelen, zijn door de Keuze-Com missie van den K.N.V.B. als reserves aan gewezen de spelers Krieg (S.V.V.), Wil- ders (Blauw Wit), Breitner (Hermes D.V. S.), Vrauwdeunt (Feyenoord) en West- phal (Blauw Wit). OEGSTGEEST WIELRIJDER GEDOOD Op den Rijksstraatweg, onder deze ge meente, is gisteravond de 47-jarige landar beider A. Moorman uit Valkenburg gegre pen door een vrachtauto van de firma Kloots. De man werd een eind weegs meegesleurd en bleef toen zwaar ver minkt langs den weg liggen. Zijn vermin kingen waren zoo ernstig, dat de dood vrijwel onmiddellijk na het gebeurde in trad. Het ongeluk geschiedde op de plaats waar de Lage Morschweg op den druk be reden autoweg uitkomt. De rijksweg maakt daar een bocht, en het was in deze bocht, dat de wielrijder plotseling den weg over stak. LEIDSCHE ND AM. Hanze. Onder voorzitterschap van den heer G. C. Scholtes hield de R.K. Midden- standsvereeniging „De Hanze", afdeelimg Leidschendam een algemeene ledenverga dering, welke uitstekend was bezocht. Na opening met den christelijken groet, wijdt de voorzitter een woord van eerbiedige hul de aan den overleden Bisschop, waarna de geestelijke Adviseur het gebed voor zijn zielrust bidt. De voorzitter wijst dan op en kele acties, welke door den Bond gevoerd zijn in het belang van den Middenstand. In bespreking komt het winterpro gram - ma, waarbij de voorzitter mededeeling doet, dat het in de bedoeling van het be stuur ligt dezen winter iedere maand een ledenvergadering te houden, waarop di verse sprekers, om. de heeren v. d. Brule en Dresme, zullen optreden, terwijl er vier avonden sociale lessen zullen gegeven worden door den geestelijken Adviseur, die hierover de noodige toelichting geeft en al len aanspoort, waarbij ook de voorzitter zich aansluit, tot groote medewerking, daar samenwerking in deze tijden zoo noodza kelijk is. Z.h.s. goedgekeurd. In behandeling komt de agenda van den Centralen Raad, waarbij de afgevaardigde vrij mandaat krijgt, terwijl tot afgevaardig de uit de leden wordt gekozen de heer A. A. Bontje. In bespreking komt de viering 25-jarig bestaan. De voorzitter deelt mede, dat in November 1936 de vereeniging 25 jaar bestaat en dan vanzelfsprekend het zil veren feest zal gevierd worden, doch hoe bescheiden het bestuur zich dit ook ge dacht had, wat de voorzitter nader toelicht, toch zal dit niet gaan zonder geldelijke of fers der leden; alleen wanneer dezen win ter geen feestavond gegeven wordt, zou het zilveren feest kunnen worden gevierd zon der de hulp der leden. Na enkele bespre king wordt dan besloten dezen winter geen feestavond te houden. Hierna sluiting. Studieclub. Onder voorzitterschap van den heer Gerard van Berkel hield de Stu dieclub der Leidschendamsohe K.J.M.V. haar gebruikelijke studie-avond. De heer Piet Milder hield dan een kroniek over alnd en volk van Abessynië, waarvoor hij een verdiend applaus had te accepteeren. Het woord is dan aan den inleider van dezen avond, de heer Fianen, over Le vensverzekering en haar waarde, waarvan spreker een keurige en duidelijke uiteen zetting gaf en waarbij hij meer bijzonder de noodzakelijkheid van een levensverze kering uiteenzette. ATHLETIEK R. K. S. V. „CE BATAVEN". Hedenavond 8 uur begint de indoortrai- ning in de zaal Pieterskerkhof. Wij behoe ven de athleten wel niet aan te sporen ge durende den winter op deze avonden te komen, want allen zijn zich bewust van de noodzakelijkheid van een goede indoortrai- ning. De wandelaars die deel willen nemen aan 1de 30 km. marsch te Rotterdam moeten zich uiterlijk hedenavond in de zaal Pieterskerk hof opgeven. HAZERSWOUDE. De noodlanding. Het militaire vlieg tuig, dat gisteren onder deze gemeente een noodlanding moest maken, werd heden door militairen van de luchtvaartafdeeling Soesterberg gedemonteerd. KOUDEKERK. Geboren: Jacobus Marinus, z. van J. M. van der Velden en H. Göbel. Ondertrouwd: C. Lekx 26 j. en D. van Jieverden 28 j. O v er 1 ed e n: M. van Egmond 85 j. we duwe Harsefras. NIEUWKOOP Geboren: Margaretha d. van H. Ver- meij en P. M. Blom Geertje d. van G. van Veen en A. J. Voshart. Ondertrouwd: N. Schellingerhout 33 j. en C. Verheul 29 j. won. te Alphen a. d. Rijn. Getrouwd: H. A. Luijben 26 j. won. te Alphen a. d. Rijn en G. de Beer 32 j. M. Wijman 20 ja won. te Bolegraven en E. B. van Leeuwen 22 j. Overleden: J. F. Pieterse 12 d. WOERDEN Patronaatsbibliotheek. De patronaats bibliotheek heeft de prijs van haar boeken gebracht van 5 op 3 ets. Het zij voor be langhebbenden meegedeeld, dat de biblio theek geopend is Woensdagavond van 7 8 uur en in 't bezit is van plm. 2000 boek- deelen, waaronder van de modernste schrij vers. De paardenmarkt. Zooals uit een me dedeeling van het gemeentebestuur blijkt, worden paarden- en rundermarkt veree- nigd gehouden op Woensdag 23 October a.s. Het aantal aangevoerde paarden was de lataste jaren zoo gering, dat men tot deze maatregel is overgegaan. ZWAMMERDAM. Muzikale rondgang. Door de muziek - vereeniging „S. D. G." van Bodegraven zal iu verband met de Mica-week, Maandag avond as. een muzikale rondgang door het dorp worden gemaakt. De afmarsch zal plaats hebben vanaf „Wittelust", door het dorp naar de Brug. Vanaf de Brug terug naar de Straatweg, langs de straten van het nieuwe gedeelte. Naar wij vernemen zal de marsch een paar maal door het dorp geschieden. Wij verwachten dat voor deze muzikale rondgang wel belangstelling zal wezen. ZOETERWOTJDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandag 21 October, des voormiddags te 9.15 uur. 1. Beëediging raadslid. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener geldleening. 5. Alsvoren tot wijziging der gemeen te-begrooting 1935. a. in ver band met Werkloosheidsvoorziening, b. be treffende andere begrootingsposten. 6. Als- voren tot vaststelling 2e suppletoire kohier hondenbelasting 1935. 7. Behandeling van verzoeken en reclames in verband met de straatbelasting. 8. Behandeling reclame Hondenbelasting. 9. Verzoek van het be stuur van het Wit-Gele Kruis, Hooge Rijn dijk, om subsidie, met voorstel van B. en W. 10. Verzoek van de commisie voor werk- loozenuzorg om subsidie, met voorstel van B. en W. 11. Behandeling van het verzoek van het Rijnlandsch Borgstellingsfonds om een bijdrage te geven in de stichtinkskos- ten. 12. Voorstel van B. en W. inzake op ruiming van iepenboomen. 13. Alsvoren inzake vaststelling van een ontwerp-besluit betreffende voorgevelrooilijn Hooge Rijn dijk. 14. Alsvoren tot het aanvaarden van den rijksregeling, betreffende het opne men van arbeidskrachten in de weidebe- drijven en de tuinbouwbedrijven. 15. Als voren tot wijziging der legeeverordening in verband met ventvergunningen. 16. Be handeling der gemeente-begrooting 1936 en van de begrooting van het Waterleiding bedrijf 1936. 17. Rondvraag. Crisiscomité. Donderdagmorgen ver gaderde het plaatselijk Crisiscomité onder voorzitterschap van den burgemeester. Me dedeeling werd gedaan dat de gehouden bloempjesdag op het dorp 30.45 en aan den Hooge Rijndijk 20.25 heeft opge bracht, totaal dus 50.70. De penningmees ter deelde mede dat nog in kas was een be drag van ongeveer ƒ330 voor comité A, terwijl voor comité B. beschikbaar was 50.In behandeling kwamen in totaal 64 aanvragen, waarvan er 8 werden afge wezen, terwijl over 2 de beslissing werd aangehouden en de overige aanvragen ge heel of gedeeltelijk werden ingewilligd. Door den heer J. van Leeuwen Jzn., werd medegedeeld, dat hij door drukken werk zaamheden genoodzaakt was zijn ontslag als lid van het comité te nemen. Een poging om den heer van Leeuwen op zijn besluit te doen terugkomen faalde, weshalve werd besloten den heer L. van der Zon, West einde alhier, te verzoeken als lid zit ting te willen nemen, terwijl de voorzit ter den heer van Leeuwen hartelijken dank bracht voor hetgeen deze als comité lid heeft verricht. Daarna werd de verga dering gesloten. Ontspanningslokaal werkloozen. Naar we vernemen ligt het wederom in de be doeling, evenals het vorige jaar, het gezel- lenhuis aan den Zuidbuurtschen weg open te stellen gedurende de wintermaanden a!s ontspanningslokaal voor de werkloozen. Er heeft zich weer een commissie gevormd uit Gezellenvereeniging en R.-K. Volks bond die zich ten doel stelt ontwikkeling en ontspanning aan de werkloozen te ver schaffen. Aan het gemeentebestuur is ver zocht een subsidie, als tegemoetkoming in de kosten te verleenen. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter is voor de volgende week vastgesteld op 85 cent per K.G. VOORKOMING VAN PARTICULIERE MILITAIRE ORGANISATIES. Wetsontwerp spoedig te verwachten. Naar de „Standaard" verneemt, zal bin nenkort verschijnen het in de Troonrede aangekondigde wetsontwerp ter voorko ming van particuliere machtsvorming op het terrein der Overheidstaak. Verwacht mag worden, concludeert het blad, dat de regeering beoogt hiermede een eind te maken aan op militaire leest ge schoeide afdeelingen, b.v. de W. A. afdee- ling van de N. S. B., die op den jongsten landdag te Den Haag defileerde. Uitgesproken: H. Slinger, architect, Woerden; cur. mr. A. F. v. d. Bosch, Woerden. NIEUWVEEN Vaccinatie. Op Maandag a.s. staat ten huize van den gemeente-geneesheer de ge legenheid open tot kostelooze inenting en herinenting. Ondertrouwd: J. Bon en W. v. d. Oever. Overleden: W. A. Hensen 75 j. Gevestigd: M. Mellingwerf van Nieuwkoop. WASSENAAR. Treinverbinding. Teneinde de aan sluiting te verzekeren op den trein der Ne derlandsche Spoorwegen, welke te 6.27 ver trekt van het station S.S. in Den Haag wordt in de dienstregeling der H.T.M. de navolgende wijziging ingevoerd, ingaande 23 October a.s. voor de lijn Den Haag-W as sen aar-Leiden: vertrek remise Wassenaar 5.58 wordt 5.53 vertrek Kerkdam 6.04 wordt 5.59; vertrek Park de Kieviet 6.11 wordt 6.06; vertrek Viaduct 6.18 wordt 6.13; aankomst Den Haag Plein 6.29 wordt 6.24

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7