BUITENLAND WOENSDAG 16 OCTOBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 GRIEKENLAND. 63 PROFESSOREN TE ATHENE ONTSLAGEN. Krachtens een besluit van den Griek sdien ministerraad wordt de benoeming van 63 professoren aan de universiteit, die door het vorige kabinet was geschied, te niet gedaan. Naar een bijzondere correspondent van Havas meldt, zullen de leiders der repu- plikeinsche partijen aan de as. volksstem ming deelnemen. ZUID-AMERIKA COMPLOT TEGEN SALVADOR'S PRESIDENT. Leiders van de samenzwering gefusilleerd. Ln de republiek Salvador wordt een strenge censuur uitgeoefend als gevolg van een complot tegen president Martinez. 26 personen, die de leiders zijn, zijn op staanden voet gefusilleerd. De woning van president Martinez wordt door soldaten en politie met mi trailleurs bewaakt. (Dezer dagen werd reeds gemeld, dat in Salvador wegens revolutionaire woelingen waarborgen waren opgeheven). BUITENLANDSCHE BERICHTEN DE AARDBEVING IN TADJIKISTAN. 107 dooden, 360 gewonden. Tengevolge van de aardbeving, die op 8 October j.l. het district Tavildora in Tadjikistan heeft geteisterd, zijn 107 per sonen gedood en 360 gewond. In Tasvedora werden 21 aardschokken waargenomen. Na de, aardbeving bleek zich een nieuwe plooi te hebben gevormd de rotsen. De oever van de rivier Obi-Hingoe is in gestort. De verbinding met de door de aardbeving geteisterde streek moet in stand gehouden worden door middel van vliegtuigen, waarmede men o.m. levens middelen en artsen naar Tavildora heeft vervoerd. De raad van volkscommissarissen heeft de regeering van Tadjikistan een -bedrag doen toekomen van 300.000 roebel voor het brengen van hulp aan de getroffen bevol king. EEN FRANSCHE DRIEMASTER LIJDT SCHIPBREUK. Lot van 16 opvarenden onzeker. De Fransche driemaster „Les Deux Frères" heeft ten noorden van Kaap Fi- nistère schipbreuk geleden. Elf schipbreu kelingen konden worden gered, terwijl nog drie andere leden van de bemanning aan boord van een kotter de kust hebben kun nen bereiken. Zestien opvarenden moeten zich nog in de reddingbooten op zee be vinden. Omtrent hun lot is nog niets be kend. BOTSING TÜSSCHEN AUTOBUS EN AUTO. Zeven dooden. Op den groot en verkeersweg tusschen Buenos Aires en La Plata is gisteravond een ernstig ongeluk gebeurd. Op den nat ten weg kwam n.l. een autobus in volle vaart in botsing met een vrachtauto. Zeven passagiers vonden den dood; de overige in zittenden van den autobus werden bijna allen levensgevaarlijk gewond. DYNAMIETPATRONEN IN EEN AUTOBUS. Vier dooden, 14 gewonden. Uit Merida (Yccatan) wordt gemeld: In een autobus is een door werklieden 1 meegenomen kist dynamietpatronen ontt- ploft. Vier personen werden gedood, veer tien gewond. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Drie dooden. Op de lijn BerlijnCottbus, bij kilome- terpaal 77,246 is gistermiddag een perso nenauto gegrepen op een overweg, waar van de boomen niet gesloten waren, door personentrein 741. Van de inzittenden van de auto werden 3 personen gedood en een vierde zwaar gewond. OVERSTROOMINGEN IN MEXICO. Tengevolge van het doorbreken van een dijk van het Chapala-meer in Mexico zijn uitgestrekte landerijen overstroomd. Tal rijke huizen staan onder water. Verschei dene personen en veel vee is verdronken. Hoe groot het aantal slachtoffers is kan nog niet worden nagegaan. HAUPTMANN'S EXECUTIE VOOR ONBEPAALDEN TIJD VERDAAGD. Het hof van beroep heeft, het verzoek van Hauptmann's verdediger inwilligend, de terechtstelling voor onbepaalden tijd verdaagd. De verdediger moet nu binnen 30 dagen een voorstel tot revisie bij het Hooggerechtshof te Washington hebben in gediend. DE „ONTVOERDE" BANKIERS. De uitgever Marcros is per vliegtuig uit Mexico te New York aangekomen en ver telde de toedracht van het hem en den RECHTZAKEN De Ossche misdrijven Zitting van Donderdag as. De Arrondissementsrechtbank te 's-Her- togenbosch zal in haar zitting van Donder dag 17 October de berechting van de Os sche misdrijven en wat daarmede verband houdt voortzetten met de behandeling van een vijftal strafzaken, waarvan er twee de brandstichting in het paviljoen op het gemeentelijk sportpark te Oss en de in braak in de woning van den thans 85- jarigen Karei Weideman te Heeswij k in afzonderlijke ten laste leggingen zijn ge splitst. Er blijft dan over de diefstal met geweldpleging te Oss in de woning van den thans 68-jarigen landarbeider Lam- bertus van Bergen. Wat dit laatste feit betreft moge dienen, dat dit gepleegd is op 6 Januari 1934. De buit bestond uit eenige lakens, een dames zak met een rozenkrans, een beurs en eenige medailles. De daders hebben den diefstal doen voorafgaan, vergezeld en vervolgd door geweld, gepleegd tegen ge noemden van Bergen en zijn echtgenoote, die zij krachtdadig vastgrepen, den mond dicht gehouden, op den grond geworpen en vastgebonden hebben. Tengevolge van dit geweld is een vinger van Van Bergen krom en stijf gebleven. Onder beschuldiging, dit feit tezamen en in vereeniging met een of meer anderen te hebben gepleegd, zullen terechtstaan de gedetineerde 22-jarige arbeider Antonius Johannes Ottens en de 19-jarige eveneens gedetineerd schoenmaker Petrus Antonius Schuurmans. Laatstgenoemde is subsidiair ten laste gelegd, dat de anderen het misdrijf heb ben gepleegd en dat hij daarbij behulp zaam is geweest door buiten op den uit kijk te gaan staan om bij onraad te waar schuwen. Getuigen in deze zaak zijn de inspecteur van de gemeentepolitie te Oss, de heer P. van Kempen; het echtpaar van Bergen en de 23-jarige in het Huis van Bewaring te Den Bosch opgesloten Hendrikus Adria- nus van der Putten. Inzake het misdrijf van de brandstich ting in het grootendeels houten paviljoen, op het gemeentelijk sportpark te Oss kan worden medegedeeld, dat deze door middel van licht brandbare stoffen is gepleegd omstreeks het begin van Juli 1933. Het pa viljoen is aldus de dagvaarding met inhoud van tafels en stoelen en verdere café-inventaris nagenoeg geheel afge brand, terwijl daardoor gemeen gevaar te duchten was voor in de nabijheid staande aan derden toebehoorende gebouwen en huizen met inboedels. Onder verdenking, dit misdrijf tezamen en in vereeniging met Antonius Johannes Hendriks (Toon de Soep Sr.) en Nicolaas Henricus Schuyers althans met een van beiden of een of meer anderen te hebben gepleegd, zal zich te verantwoor den hebben de 40-jarige koopman en ge wezen directeur van de Ossche wielerbaan Johannes Franciscus Adrianus Verhoeven, thans gedetineerd te Den Bosch. Subsidiair en meer subsidiair zijn hem medeplichtigheid aan en uitlokking van dit misdrijf ten laste gelegd, doordat hij resp. voor de brandstichting brandspiritus, petroleum, houtwol en andere licht brand bare stoffen in het paviljoen gereed- zou hebben gezet of genoemde Hendriks en Schuyers althans een van beiden voor de uitvoering van het misdrijf een geldsbedrag van 25.zou hebben be loofd. Getuigen in deze zaak zijn inspecteur P. van Kempen, de agent van politie te Oss, H. ten Westenend en de 32-jarige gedeti neerde A. J. Hendriks. Onder beschuldiging, vermelde brand stichting tezamen en in vereeniging, met Hendriks althans alleen te hebben gepleegd, zal voorts genoemde 44-jarige, te Den Bosch gedetineerd arbeider N. H. Schuyers afzonderlijk terecht staan. In deze zaak zullen als getuigen optreden inspecteur van Kempen, de politieagent Wester end en A. J. Hendriks, alias Toon de Soep Sr. De inbraak tenslotte in de woning van den thans 85-jarigen Karei Weideman te Hees wijk is gepleegd in den nacht van 14 op 15 Juli 1934. De buit bestond hier uit twee horloges, een paar oorbellen, een gouden ring, eenige lepels en vorken, eeni ge beurzen met geld, een armband en een portefeuille met f 300.alles toebehoo rende eensdeels aan Weideman, ander deels aan de 57-jarige dienstbode Sijntje Bruins. De daders hadden zich toegang tot de woning verschaft door uitsnijding van een glasruit en inklimming door het raam. Onder verdenking, dit feit tezamen en in vereeniging met een of meer anderen te hebben gepleegd, zullen gezamenlijk te rechtstaan de 29-jarige gedetineerde ar beider Antonius Hendrikus den Brok en de zich eveneens in voorloopige hechtenis bevindende 30-jarige arbeider Maricus van Orsouw. In deze zaak zullen, behalve de beslo- lenen Weideman en Bruins, als getuigen worden gehoord de rijksveldwachter te Dinther E. C. Boutens, de beruchte 23- jarige gewezen wielrenner J. P. Ceelen (Den Ceel) en de zich eveneens achter slot en grendel bevindende 31-jarige Ossche arbeider Christiaan Hendrikus den Brok. Laatstgenoemde zal, onder beschuldiging dat hij de inbraak tezamen met een of meer anderen heeft gepleegd, afzonderlijk terechtstaan. vijf Amerikaanschen bankiers overkomen incident. Zij waren aangehouden door boeren, die deelnamen aan een plaatselijken opstand. Deze boeren namen hun munitie in be slag en stelden hen daarop terstond weer in vrijheid. Van een berooving en ontvoe ring zou dus geen sprake zijn. Subsidiair is hem, indien terzake van het bovenstaande geen veroordeeling volgt, medeplichtigheid en heling ten laste ge legd, doordat hij resp. buiten op den uit kijk zou hebben gestaan om bij onraad te waarschuwen en kort na het misdrijf van Ceelen, den Brok of van Orsouw een door diefstal verkregen gulden althans eenig geld ten geschenke zou hebben aange nomen. Getuigen in deze zaak zijn de rijksveld wachter te Dinther Emiel Boutens, de 85- jarige Karei Weideman en de 23-jarige j. P. Ceelen. DOOD DOOR SCHULD. Vrachtautobestuurder door slaap overmand. H. D., 23 jaar, chauffeur, te Utrecht, heeft voor de Rott. Rechtbank terecht ge staan terzake van het veroorzaken van den dood door schuld. Het zou aan zijn hoogst roekeloos en onvoorzichtig chauf- feeren te wijten zijn geweest, dat in den vroegen morgen van 15 Juli j.l. de zes- wielige vrachtauto van de N.V. fruithan del P. J. van den Brink Zonen, te Utrecht, op de Kortekade te Rotterdam over het trottoir en den grasberg heen, tegen een lantaarnpaal en een boom was gereden, bij welk ongeluk de 12-jarige Ja cobus Overbeek, die, zooals men zich zal herinneren, met den chauffeur en diens broer in de cabine van den bestuurder zat, het leven heeft verloren. Verdachte gevoelde zich niet schuldig aan het gebeurde. Hij had den avond te vo ren tot half tien in het pakhuis van de ge noemde vennootschap gewerkt. Dien dag was hij reeds met den auto naar Keulen geweest; toen hij klaar was met het inla den van zy'n vracht voor den volgenden morgen, was hij zeer vermoeid, nog even met een collega-chauffeur naar huis ge weest, waar hij rich in het gezelschap van zijn meisje eenigszins had ontspanneh, en was toen naar huis gegaan, waar hij zich om twaalf uur ongeveer te bed had bege ven, en anderhalf uur slaap had genoten. Hij had zich namelijk om half twee reeds laten wekken; vijf uur moest hij met den bananenauto weer in Rotterdam zijn en voor den tocht met den hoog met zware kisten beladen zes-wieligen wagen rekende hy twee uur Het ongeluk was gebeurd doordat verd. een oogenblik door slaap overmand was. Dr. E. C. van Rijssel, prosector-bacterio loog, is niet verschenen; getuige-deskun- dige heeft het letsel en de doodsoorzaak van het slachtoffer vastgesteld: een ver scheuring van den rechter leverkwab, met groote bloeduitstorting in de buikholte, verwonding van de rechter nier; scheuring van de luchtpijp, bloedingen in de onder- kwam van de rechterlong en verscheidene huidwonden. O. moet eenige oogenblikken na het ongeluk zijn overleden. Getuigenverhoor. Als eerste getuige wordt gehoord de boekhouder van de vennootschap in dienst waarvan de chauffeur was, P Sloof. Deze verklaart eerst dat hij verdachte den avond na het ongeluk te acht uur naar huis heeft zien gaan. De president mr. J. G. Huyser: Weet u dat zeker? Verdachte noemt een anderen tyd. Getuige Sloof: Toen ik om kwart na acht naar huis ging, was D. al weg althans dat geloof ik. Dat heb ik gehoord. De president: Is verdachte ontslagen na het ongeluk? Getuige: Ja. President: Waarom? Getuige: In de eerste plaats om de hou ding welke hij in deze zaak aannam, en er was ook slapte in het bedrijf. President: Maar er is toch een andere chauffeur in zijn plaats in dienst genomen! wat bedoelt u met die houding welke hy aannam? Getuige geeft een vaag antwoord, waar uit valt op te maken, dat verdachte al te absoluut heeft volhard in het schuiven van de schuld van het ongeluk op zijn werk gever, die hem te lang achtereen in dienst heeft gehouden Dan wordt verdachte's toenmalige pa troon, J. A. van den Brink, directeur van de N.V. Fruithandel P. J. van den Brink, te Utrecht, gehoord. Deze geeft toe, dat verdachte is ontslagen om de verklaringen, welke hij in deze zaak aflegde. Het zou echter ook zijn geweest, omdat er niet meer zooveel personeel noodig was: er was dien tijd weinig te doen geweest. Getuige verklaart met klem, dat hij ver dachte om acht uur den avond voor het ongeluk naar huis gestuurd heeft, in ver band met de omstandigheid, dat deze den volgenden morgen om vijf uur weer in Rotterdam moest zijn. Zoo zou verdach te dan nog voldoenden slaap hebben kun nen genieten. Als de president getuige Van den Brink nader ondervraagt over den vorm, waarin hij dit naar-huis-sturen heeft gekleed, wordt getuige zeer weifelend in zijn ver klaringen. Wat er na acht uur is geschied, kan hij niet zeggen. Werkmeesters hebben toen de leiding van het bedrijf ter plaatse overgenomen. De verdediger, mr. W. J. V. van der Voort, uit Amsterdam, wil weten of ver dachte nog niet een of ander karweitje, b.v. het opladen van den auto, dien hij den volgenden dag naar Rotterdam moest rijden, heeft moeten verrichten, althans heeft verricht. Is er in de avonduren geen controle? Getuige: Jawel. Mr. van der Voort: Wie bijvoorbeeld. Getuige :Mijn broer, N. van den Brink, zal het kunnen zeggen. Getuige Fr. Pauli, a décharge, zegt, dat er niet te veel van de cheuffeurs is ge vraagd gedurende den tyd, waarin het on geluk viel. De president: Hoe heeft verdachte den avond van den veertienden doorgebracht? Getuige: Hij was met andere knechts in het pakhuis; daar waren o.a. zyn broer D„ die ook in den auto zat toen het ongéluk gebeurde, van Dijk, Waarthuis, in totaal zes man. De president: Hoe laat was verdachte klaar? Getuige: Om half negenmeneer van den Brink zei, dat hij naar huis kon gaan. Verdachte: Meneer van den Brink liegt en deze chauffeur van hem liegt ook. De president: Dat is nu de door u ge vraagde getuige! Getuige: Verdachte is tegelijk met mij riaar mijn huis gegaan. Daar wachtte hem zijn meisje. Wij hebben wat gezellig bij elkaar gezeten alvorens te gaan slapen. Tusschen half 11 en kwart vóór elf is verdachte opgestapt. Verdachte: Het is twaalf uur geweest. Het meisje is met den autobus naar huis gegaan. Getuige: Toen ik om kwart over elf naar bed ging, was verdachte al weg. De president, tot verdachte: Nu kloppen er twee van de door u opgegeven tijden niet met die, welke de getuigen noemen. Het O.M., waargenomen door mr. J. Rö- melingh, requisitoir nemende, meent dat verdachte schuldig is aan het ten laste gelegde. Gaat hij echter v i uit omdat hij, tenge volge van te lange diensttijden suf is ge worden of in slaap gevallen? Spr. gelooft van niet. Verdachte had dan maar ont slag moeten vragen, dat was altijd beter geweest dan iemand dood te ryden. In- plaats van dadelijk naar bed te gaan, heeft verdachte nog zijn meisje opgezocht. Hij had behooren te zeggen, dat hij te ver moeid was. Dit alles neemt echter niet weg, zoo gaat het O.M. voort, dat de werktijden welke de vennootschap van verdachte heeft ge- eischt, onbehoorlijk lang zijn. Zeker zal verdachte's voormalige patroon zich mede schuldig gevoelen aan den dood van den jongen Overbeek. Dat neemt niet weg, vindt mr. Rö- lingh, dat verdachte uit een oogpunt van generale preventie gestraft moet worden. De eisch luidt drie maanden hechtenis- straf. Pleiter vroeg clementie, een voorwaar delijke straf, voor het geval de rechtbank het noodig mocht achten tot een veroordee ling te komen. DE STRAFZAAK TEGEN EX-DIREC TEUR EN EX-COMMISSARIS VAN HET PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. De Amsterdamsche Rechtbank zette gis teren na de pauze de behandeling voort van de strafzaak tegen den gewezen di recteur van het Paleis vor Volksvlijt en den ex-commissaris van die N.V., die er van worden verdacht omvangrijke fraudes te hebben gepleegd ten nadeele van het Paleis. De schriftdeskundige, dr. L. Schrijver, komt zijn rapport toelichten. Hij heeft een onderzoek ingesteld naai de vervalsching o.a. van obligatie 4039; de drie is veranderd in een acht en met schrijfletters is er boven geschreven „vier duizend negen tachtig"; het woordje „en" is weggelaten. Het is sterk onderbroken schrift en met stelligheid komt de deskun dige tot de conclusie, die deze vervalsching is gepleegd door den ex-directeur en niet door den commissaris, wiens schrift ge heel andere eigenschappen vertoont. De briefjes, waarin om uitbetaling van de obligaties wordt verzocht, zijn daaren tegen zonder uitzondering geschreven door den commissaris. Inspecteur Regenboog heeft eveneens een onderzoek ingesteld naar de verval- schingen van de obligaties en met behulp van de kwartslamp de vervalsching ge constateerd. De commissaris ontkent met klem de obligaties met chloor te hebben behandeld en te hebben gebleekt; de ex-directeur ontkent dit eveneens. Mr. Stokvis: Beschuldigt u pertinent uw medeverdachte, dat hij het gedaan heeft? Verd.: Neen, ik weet niet wie het deed. Nadat de ex-directeur nogmaals herhaald heeft, dat hij te goeder trouw heeft uitbe taald, wordt de zitting geschorst tot Don derdag. 16.000.boete wegens een onjuiste aangifte voor de belasting. Veertien dagen geleden had zich voor de Utrechtsche rechtbank te verantwoorden de 48-jarige P. J. A. A., zonder beroep, aldaar woonachtig, wegens het doen van een onjuiste aangifte voor de inkomsten en vermogensbelasting. Het betrof hier een bedrag van 27.000.De officier van ju stitie had toen een gevangenisstraf van twee maanden geëisoht. Thans uitspraak doende, veroordeelde de rechtbank den verdachte tot een geldboete van 10.000.subs, drie maanden hech tenis. „Tel." KANTONGERECHT TE LEIDEN. Aardappelen geteeld zonder vergunning? H. F. v. d. M., aardappelenhandelaar te Katwijk a. Zee heeft te Katwijk en Lisse consumptieaardappelen (late Eigen heimers) geteeld zonder vergunning. Verdachte was een half jaar geleden voor eenzelfde delict door den Leidsche Kanton rechter vrijgesproken, maar door de hoofd ambtenaren van de tuchtrechtspraak ver oordeeld tot een boete van 15.Daar verdachte deze boete niet had voldaan was hij voor den tijd van één maand geschrapt. De landbouwcrisiswet schrijft voor, dat als een boete niet tijdig wordt voldaan, de georganiseerde voor bepaalden tijd ge schrapt kan worden (elke 100.een maand). Wordt de boete in 't geheel niet voldaan, dan wordt zoo iemand automa tisch geschrapt voor alle crisis-organisaties. Verdachte, die de aardappelen reeds in den grond had zitten voor de schrapping, had zijn aardappelen dus uit moeten trekken. Hij moest uitgeschakeld worden uit het productieproces. Dit is de absolute bedoe ling van deze schrapping. De ambtenaar verstaat onder het telen van de aardappe len: het rijp laten worden in den grond. Hij heeft dus geteeld, daar hij de aardappe len in den grond heeft laten staan. Eisch 20 sub. 10 dagen. De gemachtigde van verdachte voert aan, dat zijn cliënt de aardappelen reeds in den grond had staan, toen hij geschrapt was. Volgens sprekers meening had verdachte juist een teelthandeling verricht als hij de aardappelen uit den grond had getrokken. Spr. vraagt tenslotte vrijspraak, daar niet is komen vast te staan, dat verdachte ge teeld heeft. Na re- en dupliek bepaalde de Kantonrechter de uitspraak op 8 dagen. „Motorduivels". J. de W. te Leiden heeft met een mo torrijwiel een hevige botsing veroorzaakt nabij den spoorwegovergang de Vink te Voorschoten. Verdachte was aan komen rij den vanaf het Haagsche Schouw met een snelheid van 80 k.m. Met een anderen mo torrijder had hij er een soort snelheidswed strijd van gemaakt. Op een afstand van ongeveer 300 M. van den spoorwegover gang sloten zich de spoorboomen. De twee de motorrijder stopte behoorlijk, maar ver dachte reed met onverminderde snelheid door. Zijn voetrem weigerde plotseling. Hij probeerde nog tijdig tot stilstand te komen door van den rijdenden motor te stappen, en zich te laten sleepen. Maar het hielp niet voldoende. Met een snelheid van 50 km. reed hij op een motorrijwiel, dat voor den gesloten overweg stond te wachten. Gevolg een hevige botsing. Een kluwen van twee motoren, twee berijders en twee duo-passagiers schoof onder den gesloten overwegboom door. De ambtenaar zeide, dat verdachte op een meer dan schandalige wijze heeft ge reden of geraced. Het is een groot wonder, dat alles nog zoo is afgeloopen. Eisch 75 subs. 25 dagen met intrekking van het rijbewijs voor den tyd van 6 maan den. Uitspraak 40 sub. 14 dagen. Meerdere verkeersovertredingen. M. v. d. S., te Voorschoten heeft met een auto den bocht TreubstraatSchool straat te Voorschoten zonder eenige nood zaak links genomen. Eisch 25 sub. 10 dagen. Uitspraak 20 sub 8 dagen. A. H. te K a t w ij k a. Z e e, heeft met een auto rijdende te Noord wijk een auto bus ingehaald en gepasseerd, terwijl deze autobus reeds een tweetal wielrijders pas seerde. Verdachte kwam dus geheel links te rijden. Eisch 25 sub. 10 dagen. Uitspraak 20 sub. 8 dagen. L. H. te K a t w ij k a. Zee heeft met een auto in de Voorstraat te Katwijk ge tracht tusschen twee, aan weerszijden van den weg geparkeerd staande auto's door te rijden. Zulks was mislukt. Gevolg: een bot sing met een schade van 15. Eisch 15 sub. 5 dagen. Uitspraak 10 sub. 4 dagen met toewijzing der civiele vordering ad f 15. T. J. G., reiziger te 's Gravenhage heeft met een auto op den Hoogen Rijndijk te Leiden, geprobeerd om tusschen een tram en een melkwagen door te rijden. Het ging niet en de melkwagen was het kind van de rekening geworden. Een schadepost van 18.67. Verdachte zelf was niet in het bezit van een rijbewijs, wel degene die naast hem zat en die nog gewaarschuwd had, dat het mis zou loopen, als verdachte tusschen tram en melkwagen door zou rijden. Eisch 30 sub. 10 dagen en voor het ry den zonder rijbewijs 10 sub. 4 dagen. De kantonrechter dadelijk uitspraak doende ontsloeg verdachte van rechtsver volging, omreden dat degene die het rijbe wijs had naast den bestuurder zat en dus de verantwoordelijke persoon was of ge acht moest worden. Tevens kan daarom ook de civiele vordering van f 18.67 niet ontvankelijk verklaard worden. H. V. te Leiden, heeft met een auto bij het oprijden van de brug van het Haag sche Schouw een tweetal wielrijdsters aan gereden, doordat hij trachtte de wielrijd sters met een snelheid van 60 km., te pas- seeren, terwijl de tram zich op de brug bevond, waardoor de ruimte tusschen de tram en de wielrijdster te nauw bleek. Eisch 25 sub. 10 dagen. Uitspraak conform. Voorts werden veroordeeld: D. v. d. M. te L e i d e n wegens overtre ding der leerplichtwet. Eisch f 7.50 sub 3 dagen. Uitspraak 6 sub. 2 dagen. C. B. te K a t w ij k a. Zee overtreding arbeidswet. Eisch 4 maal 5 sub. 4 maal 2 dagen. Uitspraak conform. J. J. de J. te A1 k e m a d e heeft schapen in een anders tuin laten loopen. Eisch 4 sub 2 dagen. Uitspraak 3 sub 1 dag. J. M. P. te 's Gravenhage. overtreding der maximum snelheid te Leiden. Eisch 7.50 sub 3 dagen. Uitspraak 6 sub 2 dagen. J. M. J. G. te Leiden overtreding mo tor- en rij wiel wet. Eisch 8 sub. 1 dag. Uitspraak 2 sub. 1 dag. J. C. de V. te N o o r d w ij k overtreding arbeidswet. Eisch 2 sub. 1 dag. Uitspraak conform. J. L. v. S. te Warmond heeft voor lê uur 's morgens versch brood vervoerd. Eisch 3 sub. 1 dag. Uitspraak 2 sub. 1 dag. J. J. V. te Leiden, overtreding ar beidswet. Eisch 7.50 sub. 3 dagen. Uitspraak con form.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6