DE LEIDSCHE KUNSTKRING! VOOR ALLEN' 6 Concerten voor f3.30 (bel. inbegrepen) FREDERIC LAMOND, WOENSDAG 16 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Eerste Kamer Mr. A. de Blocq tot griffier benoemd. In de Dinsdagavond gehouden vergade ring van de Eerste Kamer was aan de orde het wetsontwerp tot toepassing van art. 83 der Comptabiliteitswet 1927 (Stbld. 259) ten aanzien van de bijdrage aan de stichting „Waterbouwkundig Laborato rium" te Delft over 1933 en 1934, de kosten van toetreding van het rijk tot en de bij drage aan de stichting tot verruiming van werkgelegenheid voor academisch ge- vormden over 1933 en den fweeden en der den termijn van betaling van de koopsom yoor de Muziekbibliotheek-Scheurleer. Het werd zonder debat en z.h.st. aange nomen. Daarna kwam aan de orde de voorzie ning in de vacature van griffier, ontstaan door het overlijden van jhr. mr. W. A. Bee- laerts van Blokland. *A1 de 42 stemmen werden uitgebracht op mr. A. L. de Blocq, commies-griffier der Eerste Kamer. De voorzitter, mr. W. L. Baron de Vos van Steen wijk, stelde voor, deze benoe ming te doen ingaan op heden. Z. h. st. werd hiertoe besloten. Mr. de Blocq legde in handen van den voorzitter de vereischte eeden af, waarna de voorzitter de volgende rede hield: „Ontvang, mijnheer de Blocq, mijn ge- lijkwenschen ter gelegenheid van uw be noeming tot griffier dezer Kamer. Met kunde en ijver heeft u haar gedif- rende bijkans 8 jaren gediend. De uitslag van de zooeven gehouden stemming bewijst op ondubbelzinnige wijze, hoezeer het College uwen arbeid op prijs stelt. U is de opvolger van een doo.r de Ka mer zeer betreurden man. Wat zij in hem verloor is u bekend. Het legt u groote ver plichtingen op. Ik spreek de hoop uit, dat u de voetstap pen van den afgestorvene zooveel mogelijk zult drukken. Maak dat men van uwen dienst ten volle verzekerd is. Op grond van uw verleden koester ik daarvan goede verwachtingen". De leden hoorden deze rede staande aan en beantwoordden haar met applaus. De vergadering is vervolgens gesloten. De nieuwbenoemde griffier van de Eer ste Kamer is op 19 Juni 1901 te Amersfoort geboren en heeft de gymnasia te Leeuwar den, Leiden en 's-Gravenhage bezocht. Hij heeft gestudeerd aan de Leidsche univer siteit, waar hij op 2 Mei 1927 promoveer de op een dissertatie over Scandinavische wetgeving, ter voorbereiding waartoe hij ook aan de universiteit te Oslo studiën heeft verricht. Voordat hij promoveerde, is mr. Block nog werkzaam geweest bij de Nederlandsche Kamer van Koophandel te Keulen. Op 20 October 1927 werd mr. De Block tot commies-griffier van de Eerste Kamer benoemd. Hij is ook opgetreden als secre taris van de commissie tot reorganisatie van de genie, welke in 1930 is opgeheven. In verband met zijn werkzaamheid als zoodanig is hem de onderscheiding van rid der in de Orde van Oranje-Nassau ver leend. K.R.O.-JUBILEUM-ACTIE. Ongetwijfeld zullen Leiden's Katholie ken verlangend zijn te vernemen welk aandeel Leiden heeft gehad in het succes van de K.R.O. jubileum-actie. Volgaarne willen wij aan dat verlangen voldoen, omdat wij ervan overtuigd zijn, dat Leiden in niet onbelangrijke mate tot dat succes heeft bijgedragen. Tot op heden, 15 October is bij ons inge komen een bedrag van 1171.51, diverse buitenlandsche geldstukjes, al- of niet meer geldig, waaronder 325 Pf. Oud Duitsch noodgeld, een sigarenbandje en.... één klontje suiker (merk Vereeniging „Eigen Huis" Leiden). De inhoud van de 1927 ingeleverde zak jes varieerde van 0.01 tot f 10.60 per zak je, terwijl verschillende in de zakjes bij gevoegde briefjes, zoowel in proza als in poëzie, blijk gaven van de groote popula riteit waarin de K.R.O. zich ook hier ter stede mag verheugen. Het was vaak ontroerend te lezen, welk een dankbaarheid er uit sprak voor het werk van den K.R.O. Niet minder leverde menig zakje het bewijs, hoe gaarne velen iets wisten af te staan, die zelf weinig of niets bezitten. Gaarne betuigen wij, mede namens den K.R.O. onzen hartelijken dank, vooreerst aan Leiden's katholieken voor de groote vrijgevigheid maar vervolgens en zeker niet minder aan allen, die met zooveel enthousiasme aan deze actie hunne mede werking hebben verleend. Verschillende personen hebben aan onze medewerkers medegedeeld huune bijdrage te zullen bezorgen aan ons adres. Aange zien hieraan tot op heden, op een enkele uitzondering na, geen gevolg is gegeven, verzoeken wij die toegezegde bijdragen wel spoedig aan ons te willen doen toekomen. Ten slotte verzoeken wij dringend ons ervan in kennis te willen stellen, indien onverhoopt enkele zakjes nog niet moch ten zijn afgehaald. Gaarne zullen wij dan zorgen, dat dit alsnog ten spoedigste zal geschieden. Namens het bestuur van de Alg. R. K. Propagandaclub „Dr. Schaepman", Mr. H. F. A. Donders, Voorzitter. H. Lombert, 1ste Secretaris. Stationsweg 8a, Telefoon 3518. HET UITBREIDINGSPLAN. De Kroon heeft ongegrond verklaard het beroep van de N.V. Fabriek van Verduur zaamde Levensmiddelen v/h L. E. Nieu- wenhuizen te Leiden tegen het besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland, houdende goedkeuring van een uitbreidingsplan c.a. der gemeente Leiden. Mr. J. E. BODDAERT t Te 's-Gravenhage is in den ouderdom van 74 jaar overleden mr. J. E. Boddaert, oud-secretaris van het College van Cura toren der Leidsche Universiteit. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal morgenmiddag te half één op de algemeene begraafplaats aan de Kerkhof laan te 's-Gravenhage plaats vinden. RIDO'S REVUE „LACHEN IS TROEF". Vanaf Vrijdag a.s. in het Trianon Theater. Vrijdag a.s. zal de Henriëtte Davids Re vue N.V. Dir. Max van Duren, in het Tria non Theater eenige voorstellingen komen geven van de groote lachrevue „Lachen is Troef" van Rido, waarin Henriëtte Davids en Johan Kaart Jr., op voortreffelijke wijze in de gelegenheid worden gesteld hun komische talenten te toonen en het publiek te doen schaterlachen. Te Amsterdam werd deze revue in het Centraal Theater meer dan 100 maal voor stampvolle zalen gegeven en ook door een Radio-uitzending van een gedeelte der revue hebben reeds velen het enorme lachsucces en den groo- ten bijval kunnen constateeren. Was Henriëtte Davids reeds een ras- art iste die haar sporen in de revue ten volle verdiend heeft, in deze revue over treft zij haar zelve en heeft in Johan Kaart Jr., die met „Lachen is Troef' zijn in trede bij de revue gemaakt heeft, een partner gevonden die door zijn veelzijdig talent onmiddellijk aller harten veroverd heeft. Alleen dit „koppel" te zien en te hooren is reeds .een gang naar Trianon ten volle waard. Maar ook de overige mede werkenden dragen het hunne bij tot het groote succes. Wij noemen o.a. Berry Kie- vits, Jeanne Laforce, Matthieu van Eysden, Henk Speyer enz. enz. Maar ook de dans neemt in deze revue een belangrijke plaats in. De Muriloff-Dancing Ladys, onder lei ding van de Muriloff's, voeren een aantal dansen uit, zoo gracieus en zoo frisch, als maar weinig bij een revue in ons land te zien werd gegeven. De pittige muziek 'wordt uitgevoerd door een eerste klas or kest, onder leiding van Kapelmeester Da vids.' Ook aan monteering en costumeering is de grootst mogelijke zorg besteed. Van de groote finales noemen wij o.a. Modern China, Hulde aan de aviatiek, Rhapsodie Hongroise, Black de White etc. Deze finales worden afgewisseld door dolkomische scènes, waarvan de voornaam ste schlager „De Carioca" Henriëtte Da vids en Johan Kaart Jr. een prachtige ge legenheid bieden hun komische talenten te ontplooien. Andere komische scènes zijn: „Meneer drinkt geen druppel meer", „Meneer maakt 'n slippertje", ,3erry wil op de film", „De Baby-box" en vele anderen. De directie heeft er naar gestreefd een revue te brengen die door jong en oud gezien mag worden en in woord en cos- tuum geenerlei aanstoot geeft. De plaatsbespreking is reeds begonnen. Wegens het te verwachten drukke bezoek wordt tijdige plaatsbespreking aanbevolen. Zilveren jubileum. Zooals reeds vorige week gemeld, hoopt dr. ir. P. Persant Snoep morgen den dag ter herdenken, dat hij vóór 25 jaar zijn in treden deed als leeraar aan de Gemeente lijke H.B.S. hier ter stede. Morgenmiddag te 4 uur zal de huldiging van dr. Persant Snoep in den foyer der Stadsgehoorzaal plaats hebben. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6619. N.V. Modehuis v.h. H. Mack, in oprichting, Leiden, Bree- straat 131133. De zaak is thans omgezet in een naamlooze vennootschap onder den naam: N.V. Modehuis voorheen Firma H. Mack, (Ned. Staatscrt.: 12 September 1935, Bijvoegsel no. 2053). Dir.: L. D. M. Timmer man, Wassenaar; Comm.: J. Th. Timmerman Bussum. Maatschappelijk kapitaal 10.000, geheel geplaatst en gestort. 1630. Naamlooze Vennootschap Cultuur Maatschappij „Beran", Warmond. Kantoor verplaatst naar 's Gravenhage, van Alke- madelaan 110. Bij Kon. besluit is overgeplaatst bij het regiment grenadiers de kapitein W. An- teheunissen van het 4e regiment infanterie. Kerkkoor van de Russisch-Orthodoxe Theologische Hoogcschool te Parijs. Dat Russische koren voor ons Wester lingen eigenaardige bekoring hebben is gisterenavond opnieuw gebleken. De Pie terskerk bood een aspect, zooals wij maar zelden zien bij kerkconcerten of voor drachten van gewijde kunst. De Pieters kerk was overvol en stoelen moesten wor den aangedragen. Om de preekstoel stel den zich de zangers op, in toga gekleed. De leiding was in handen van den ras- muzikalen Ivan Denissov, leeraar de ker kelijke muziek aan de Theologische Hoo- geschool. Hoe goed de bedoeling ook ge weest is, aan de recensenten was de bank der ouderlingen toebedacht, maar met het oog op de opstelling der zangers, die be schikken over zeer draagkrachtige gelui den, was deze keuze niet gelukkig te noe men. Een andere plaats was helaas niet meer te vinden. In hoofdzaak was het pro gramma vocaal. Alleen de overgangen tus- schen de verschillende deelen van het pro gramma werden gemaakt door orgelmu ziek. Organist Mens speelde „Prélude, fugue et Variation" van César Franck, terwijl, de volgende pauze door een „Choral vorspiel" werd gevuld. Bescheiden op den achtergrond blijvend, heeft Leo Mens zijn taak vervuld, en wij spreken onze waar deering uit over zijn muzikale medewer king. De Russische zangers, bannelingen uit het vaderland, vertolken gezangen, ge bruikt tijdens de kerkelijke diensten der Grieksch Katholieke kerk. Het programma was in drie deelen gesplitst. De meeste van deze hymnen en psalmen zijn oude verzen, door nieuwe meesters getoonzet: als Rimsby, Korsakov, Gretchaninov, Bort- nyanski, Glazunov en anderen. Het eerste deel geeft ons veelal psalmen uit de or thodoxe Vespers. Ontroerend was het ge bed van Simeon (door Gretchaninov ge toonzet) en van innige teedere gods vrucht zong ons de kruishymne. Op den vooravond van de Hoogfeesten en gedu rende den vastentijd worden de verzen uit de Messiaansche profetie van Jesaja gezongen. Dit type muziek is ietwat an ders, meer dringend, heviger 'in uiting, grootscher. Een ware* smeekbede was het gebed, „Heere ik- roep u aan-", Psalm 141, door Rimsby Korsakov- getoonzet.- Het tweede deel bevat gezangen uit den dienst van den vastentijd. Treffend is de over tuiging, gelegd in den grooten „Canon van Andreas" van Kreta, door Bortnyanski. Een woord van waardeering voor de in tensieve vertolking door leider en koor. Diep religieus was ook het gezang van Witte Donderdag. Weemoedig klinken ons „de acht Zalgiheden" tegen. Als het aller schoonste van de tweede afdeeling trof ons het gezang van de Begrafenis van onzen Heer tijdens de processie met de afbeel ding van Christus op den Goeden Vrijdag gezongen. Af en toe trof ons nauwe ver wantschap met de Gregoriaansche kerk zang. Het laatste deel bestond uit twee Paasch-hymnen, die inderdaad het hoog tepunt vormden in uitdrukking en stem ming. Het eerste lied meer ernstig van ka- rakte\als herinnering aan het Lam Gods. Christus is opgestaan, zoo luidt de blijde roep in elk der stemmen zelfstandig ver werkt. Een aldoordringende Paaschvreug- de toch wordt tot den Hemelvaartsdag in de kerk gevoeld, want de opstandig is de hoogste vreugde. Zoo was het einde van dit religieus programma. Wij genoten van de eenvoudige leiding door Ivan Denisóvov, van wien geen enkele intentie genegeerd werd. Integendeel, alles wordt tot in dé tails uitgebeeld en in fraai klinkende vor men omgezet. Wij genoten van de intens fijne manier van zingen van den leiden den tenor, van de welluidende baritons van de bassen als peilers in de diepte, ge luiden omvangrijk en warm van timbre. Hier is gedemonstreerd wat gezag vermag in het streven naar kunst. De Russische zangers hebben blijk gegeven van een waar muziek-credo. Al biedt de vorm uiter lijk niet de verscheidenheid, die menigeen verwacht zal hebben, innerlijk gaat alles uit van de hoogste mogelijk te bereiken, ware schoonheid, die zicK door haar gees telijk meditatieve reflexies, als van zelf verpuurt tot een melodisch-godsdienstige uiting een gebed. J. K. In Leiden gevestigd. J. R. Anema, Groenhovenstr. 12. N. A. v. Anrooy, Breestraat 73a. A. W. Baan, 3 Octoberstraat 26a. J. A. Beerens, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10. T. H. H. Boeve, Rijnsb.weg 10. E. J. Bokma, aui- genknecht, Rijnsb.weg 93. J. G. de Bol ster, retoucheur, Vliet 38. D. Chaudron en fam., chem. analyst, Tesselschadestraat 42a. C. Cohen Tervaart, Noordeinde 14a. P. A. Cramerus, Varkenmarkt 8. H. L. Cremer, J. v. Goyenkade 6. H. C. Krol, Witte Singel 89. A. K. Toonder- Dik, Warmonderw. 19. A. M. Doyer, Oegstgeesterl. 7. G. C. Th. v. Dorp, N. Rijn 30. C. C. v. Gessel, Zoeterw. Singel 25. H. F. L. Haack, surn. D. B„ Terwee- park 3. Jhr. K. D. J. v. Haeften, Witte Singel 87. C. v. d. Heuvel, Oude Rijn 27. T. Heijligers, Oude Singel 10. H. L. Horning, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10. M. E. J. Hijmans, L. Raamst. 63 W. v. Iterson en fam., oppertele. K.M., P. J. Blokstraat 19. L. C. de Jong, onderwij zeres, Schelpenkade 41. J. C. de Jongh, Rapenburg 10. C. P. v. Katwijk, 1.1. ver pleegster, Rijnsb.weg 10. G. W. Kleze- brink, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10. II. Kindermann en fam., Merelstraat 3. M. Kloos, J. de Wittstraat 20. J. v. Kool bergen, hulp in de huish., Zuidsingel la. C. Kuijper, Breestraat 177. P. R. M. de Kuijper, Varkenmarkt 8. E. M. J. Kuij- pers, Haarlemmerstraat 122a. K. Loek, verkooper, Breestraat 161. E. J. Loh- mann, dienstbode, N. Rijn 87a. M. Loth, verpleegster, Rijnsb.weg 10. M. A. Lutz, Noordeinde 50. E. C. R. G. de Meurichij, N. Rijn 50. P. J. v. d. Meijden en fam., boekbinder, Leliestraat 22a. H. J. S. Meijers, winkelbediende, Haarlemmerstr. 96100. H. W. de Monchy, Steenstr. 50. M. L. Mostert, verpleegster, Rijnsb. weg 10. G. l^ulder, dienstbode, Oude Rijn 27. E. H. Mühleisen, Nachtegaalln. 15. J. Nagtegaal en fam., bloemistknecht, Rcodborststraat 35. F. Nathansohn, koop man, Witte Singel 9. Th. A. M. A. ten Noever Baker, J. v. Goyenkade 9. J. Noort, dienstbode, H. Morschweg 41 J. N. v. Noort en fam., lakker, B. Ballotstr. 55 A. H. v .Oeveren, kinderjuffr., Rijnsb. weg 10. Jhr. H. F. v. Panhuys, Pieters kerkhof 2628. H. J. G. Postel, Oude Vest 38a. R. Rasner, Langebrug 14. P. D. v. Roijen, Rapenburg 112. W. H. A. M. v. Schaik en fam., ass.-posterijen, H. de Vriesstr. 71. E. Schledorn, Morsch weg 14. A. H. D. Schouten, Lijsterstraat 29. J. J. Schuller. Rapenburg 66. J. Slender, dienstbode, Cobetstraat 55. C. G Taat, off. L. d. H„ Hooigr. 30a. D. J. Verhage, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10. H. Vies, Bilderdijkstraat 9. H. Voer- huis, Rijnsb.weg 10. D. Vogelenzang, machienbankwerker, Maredijk 90a. T. A. Wouters, Botermarkt 28. "Wed. J. H-ook- steinZondervan, de Genestetstr. 22. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Leonardus Hendrikus Gijs- bertus z. van L. Borst en C. Zevenhoven Johanna Bernardina Maria d. van C. J. v. Leeuwen en A. M. Laken. Gehuwd: A. H. Doornik jm. en M. G. H. v. Eelen jd. J. H. L. Wennekers jm. en J. C. Ritman jd. Overleden: A. N. Riebeek m. 54 j. J. S. Sierolf m. 64 j. B. Verdoes wedr. 81 j. N. Tegelaar m. 68 j. J. v. Kla verenv. d. Wilk wede. 83 j. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. Roxy: Goedgekeurd. Trianon: Toelaatbaar voor volwassenen. Uit Leiden vertrokken. J. J. A. v. d. Berg en Fam., 's Hertogen- bosoh, Koningsweg 91 Wed. C. H. L. Le Brand-Blaser, Lyngby, Buddingevej 63 C. L. Bornhaupt, Wassenaar, Crocusstr. 38 E. v. d. Bosch, Eindhoven, Soph. v. Wustembergln. 34 J. Bouwknegt en Fam. N. O. Indië J. E. H. Bovenkerk, Am sterdam, Krammerstr. 15 II H. Dietz en Fam., Katwijk, Sluisweg 39 F. Dongel- mans, Rotterdam, Oostplein 14 P. v. Duu- ren en Fam., Oegstgeest, H. Morschweg 105 P. M. C. Emons, Haag, Chasséstr. 70 G. J. E. Engberts, Rotterdam, Bergweg 116 Jkvr. W. J. F. v. d. Feltz, Vlaardingen, Schied.weg 16 H. Greve, Groningen, Parklaan 11a Wed. M. A. C. B. Wouter- lood-Grijpink, Heemstede, Meer en Bosch laan 39 W. A. Guldemond, Noordwij k, Voorstr. 116 H. Hagenaar, N. O. Indië G. J. Heroma, Amsterdam, Vosmaerstr. 1 Chr. C. Honsbeek en Fam., Haag, All. Piersonln. 115 J. Hoogenboom, Katwijk, Drie Plassenw. 26 J. Isobe, Japan H. F. Janssen, Cothen, Kerkweg 118 L. G. M. Jaquet, Rotterdam, Rochussenstr. 233a C. Th. Jongerheld, Oegstgeest, Juliana- laan 6 P. A. Jonquière, Haag, lieplaan 170 W. Koopstra, Hazerswoude, Rijndijk A 48 J. Kuncz, Beverwijk, Tuinbouw school J. v. Leeuwen, Amsterdam, Lekstr. 186II J. E. R. A. Mannaerts, Wageningen, Hoogstr. 60 J. M. G. Mo lendijk, Bergen op Zoom, Williamstr. 10 M. M. Muilwijk, Katewijk, Drie Piassen- weg 26 C. Horz-Mulder, Oegstgeest, de Kempenaerstr. 81 G. W. Müller, Haag, Sweelinckstr. 198. G. J. M. Noordman, Beverwijk, Tuinbouwschool D. Okma, Oegstgeest, de Kampenaerstr. 90 A. P. Oostveen en Fam., Oegstgeest, W. de Zwij- gerln. 9 A. J. Ouwejan, Haag, Luiksche- straat 12 J. Ouwerkerk, Wassenaar, Louisestr. 17 P. A. O verduin, eZist, Slot- laan 55 S. Piebenga, Oosteinde 301, St. Anna Parochie J. W. Reintjes en Fam., Oegstgeest, Duivenvoordestr. 21 H. K. Roessingh, Haag, Stalpertstr. 29 H. A. C. R. Amsterdam, Prinsengr. 855 H. K. W. A. v. Kossum, Apeldoorn, Marechaussee kazerne W. J. Rozier, Rotterdam, Oosi- plein 14 J. Ruinen, Arnhem, Nic. Beets- str. 1 P. M. v. Santen, Haag, Loosduin- scheweg 977a J. Selier, Oegstgeest, Em ma la an 6 C. A. Spoelstra, Zandvoort, v. Speijkstr. 7b A. M. Tönnies, Wassenaar, Langstr. 51 Wed. J. W. Exalto-Valkhoff, Zaandam, Kegelbaanstr. 3 D. Veldkamp. Rotterdam, Hondiusstr. 27a C. P. Vlie land, Zuid-Afrika J. A. P. v. d. Voort, Rotterdam, Oostplein 14 M. H. S. Wan- sink, Haag, Amts. Veerkade 2 J. H. Wes- selman, Leiderdorp, Koningsstr. 12 H. Wind, Haag, Perenstr. 165 P. J. v. d. Zanden, Haarlem, Rustenburgerlm. 1 J. Zuring, Voorschoten, Leidscheweg 1791. UIT DE OMGEVING HOOGMADE. BEZOEK VAN H. M. DE KONINGIN. Aan het schilderen nabij Ofwegen. Hedenmorgen heeft H. M. de Koningin vergezeld van de Prinses een bezoek ge bracht aan Hoogmade. Te 11 uur arriveer de H. M. per auto in de buurtschap Ofwe gen, waar de auto stil hield. De beide vorstelijke personen bleven in de open auto. De Koningin zette zich aan het schil deren van een molen, de Prinses maakte een schets van het landschap. Slechts weinigen hebben de vorstelijke bezoekers, die ruim twee uur in Hoogmade vertoefden herkend. Met eenige onderwij zeressen van de Kath. school, die voorbij- wandelden, heeft H. M. zich onderhouden. OEGSTGEEST. St. Joseph-Gez. en Maria-Congregatie. In verband met -de drukte voor de fancy- fair zal er Vrijdagavond a.s. geen Mana- congregatie zijn voor de jongens, terwijl Donderdagavond a.s. de verplichte verga dering van de St. Joseph Gez. Ver. met de lezing van ons medelid J. Bonnet zal be ginnen om half 9. LAATSTE BERICHTEN DOODELIJK ONGEVAL IN DE DOMANIALE MIJN TE KERKRADE. Gisterenmiddag is op de schacht „Beeren- bosch" der Dominale Mijn te Kerkrade, de 22-jarige los werkman J. Wijnen bekneld geraakt tusschen een transportband en een rol en doodelijk verongelukt. Het lijk is naar het ziekenhuis overgebracht. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Bij den wedstrijd voor amateurs op de Wielerbaan Jordaens te Woensel, kwam Zondagmiddag de 19-jarige G. Mortier zoo ernstig te vallen, dat hij in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. In den afgeloopen nacht is het slachtoffer, zonder tot het bewustzijn te zijn gekomen, overleden. DUBBEL WOONHUIS AFGEBRAND. Hedenmorgen is te Gaanderen, gemeente Doetinchem, het dubbele woonhuis van den heer Agelink, bewoond door de ge zinnen Arendsen en Kraayenbrink, totaal afgebrand. De schade wordt door verze kering gedekt. WAPENDIEVEN GEARRESTEERD. Verleden week Maandagnacht werd in gebroken in een wapenmagazijn te Maas tricht. De eigenaar was uitstedig en dien tengevolge werd deze diefstal pas bij zijn thuiskomst, Donderdag jl., bemerkt. Het bleek, dat, behalve eenige verrekijkers en andere voorwerpen, twaalf automatische revolvers met daarbij behoorende houders en patronen ontvreemd waren. De recher che, die terstond een uitgebreid onderzoek instelde, slaagde er in Maandagavond de daders te arresteeren. Het zijn de 20-jarige O. en de 19-jarige K. beiden uit Maastricht. Dinsdag werden al de ontvreemde vuurwa penen en andere voorwerpen, die op ver schillende plaatsen in de stad waren onder gebracht, eveneens door de recherche opge spoord. De daders zullen ter beschikking van de justitie gesteld worden. MARKTBERICHTEN 'S HERTOGENBOSCH, 15 Oct. Boter. Aanvoer 12.450 kg. Hoogste prijs 1.65, laagste prijs f 1.59, middenprijs 1.62. AMSTERDAM, 16 Oct. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken, 260 vette kalveren 4248, 3640 en 3034 cent per kg. levend gewicht, 40 nuchtere kalve ren f 47 per stuk, 248 varkens, vleesch- varkens, wegende van 90110 kg. 5657 cent, zware 5657 cent en vette 5556 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: vette kal veren, redelijke aanvoer, sleepende handel en prijzen lager. Varkens voor den Woens dag even meer aanvoer, slechte handel, prijzen iets lager. WOERDEN, 16 Oct. Kaas. Aanvoer 401 partijen. Met rijksmerk le kwal. f 2628, 2e kwal. f 2325. Zware f 28. Handel ma tig. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn 59 37 Londen 7.243/4 New York1.47U/16 Parijs 9.73i/4 Brussel 24.85 Zwitserland 48 09 Milaan 12.00 Madrid 20.20 Os'o-36.45 Kopenhag.il32.371/2 Stockholm 37.40 Praag6.13 Weenen Boedapest Prolongatie 4 3/4 pet. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij de Fa. EGGERS, Botermarkt, of doqr storting ad. f 3,50 op postrekening 81022 Leden die hun kaart nog niet hebben ontvangen kunnen deze op bovenstaand adres afhalen of giro overmaken. - WRBJDAG 25 OCTOBER a.s. Piano

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3