MS RADIO-PROGRAMMA'S M DINSDAG 15 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 WOENSDAG 16 OCTOBER. GEMENGDE BERICHTEN de gevaarlijke weg delft—r*dam Eén doode, één zwaar gewonde. Gisteravond omstreeks kwart over zes iheeft op den Nieuwen Rijksweg tusschen Delft en Rotterdam onder de gemeente Pijnacker een verschrikkelijk ongeval piatas gehad, waarbij een doode te betreu ren valt en een ander ernstig werd gewand. Langs den niet verlichten weg stond ter rechterzijde een vrachtauto stil met een lekken band. Eenige personen waren bezig den band te repareeren toen uit de rich ting Rotterdam een personenauto naderde. De bestuurder werd verblind door een te genligger en bemerkte eerst op twee Me ter afstand voor zijn wagen twee perso nen, welke op den grond lagen en bezig waren met het herstellen van de vracht auto. De bestuurder schrok hevig en tracht te tevergeefs te remmen. Hij kon niet voor komen, dat beide personen, een jongeman en een oudere, respectievelijk 10 en 20 Me ter werden meegesleurd. De gevolgen wa ren vreeselijk. Onmiddellijk werd de Delft- sche politie gealarmeerd. Daar de oudere man nog teekenen van leven gaf, wad hij het eerst naar het gasthuis te Delft over gebracht. Zijn toestand is zeer zorgwek kend. Met een dokter keerde men daarna terug en op den weg constateerde de dok ter den dood van den jongeman, den onge veer 20-jarige^ U. uit Voorburg. Ook hij werd naar het gasthuis te Delft overge bracht. Tweede ongeval. Terwijl men bezig was hulp te verleenen ean de slachtoffers van het eerste ongeval, botsten in de nabijheid wederom twee auto's tegen elkander. De 24-jarige mej. Lubbers uit Den Haag, die in de auto ge zeten was, werd over den weg geslingerd en klaagde over inwendige pijnen. Zij werd eveneens naar het ziekenhuis te Delft over gebracht. Maar toestand is niet ernstig. Nadere bijzonderheden. Nader vernemen wij, dat het slachtoffer, de 22-jarige kolenhandelaar A. F. Urhain, wonende te Voorburg, met zijn auto langs den weg stond en bezig was een lekke band te repareeren. Hij werd daarbij geholpen door den 44-jarigen expediteur Konings uit Rotterdam, en diens zoon, die juist in een expeditieauto passeerde. De bestuurder van een personenauto, komende uit de richting Rotterdam, de 35-jarige H. F. J. L. uit Den Haag, werd verblind door de lichten van een hem te- gemoetrijdende auto en reed op de bij de kolenauto op den grond liggende U. en K. in. Beide personen werden, zooals reeds gemeld, eenige tientallen meters meege sleurd. U, was vrijwel op slag dood, ter wijl K. in het ziekenhuis te Delft werd op genomen. Zijn toestand is hopeloos. AUTO OP DE MOOKSCHE BAAN GESLIPT. Twee Amsterdammers gewond. Gistermiddag te omstreeks half één heeft op de Móoksche Baan nabij Mook een zeer ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij twee Amsterdammers ernstig gewond zijn. Een tweepersoons-auto komende uit de richting Venlo en rijdende in de richting Nijmegen is, terwijl met vrij groote vaart gereden werd, vermoedelijk tengevolge van plotseling hevig remmen, geslipt en eenige malen over den kop geslagen. Beide inzit tenden, twee heeren van omstreeks 40-ja rigen leeftijd, zekere D. Luza en D. Nord uit Amsterdam, werden ernstig gewond. Zij zijn naar een ziekenhuis te Nijmeegn ver voerd. De auto is geheel vernield. Naar wij vernemen, is de toestand van de beide slachtoffers redelijk wel. LIJK AANGESPOELD. Op den West wal aan het Noorderstrand te Terschelling is het lijk aangespoeld van een ongeveer 28-jarigen man, lengte 1.82 M., met lichtbruin haar. De doode was gekleed in een lichtbruine overall. VEEVOEDERFABRIEK TE GOUDA AFGEBRAND. Groote schade aangericht. Gistermiddag omstreeks half twee is brand uitgebroken in de Pluimveevoeder- fabriek van W. van den Broek aan de Nieuwe Gouwe. Het gebouw is volkomen uitgebrand, slechts de muren staan nog. De aanwezige grondstoffen en balen veevoeder zijn bij na geheel een prooi der vlammen gewor den, terwijl ook de in het gebouw aanwezi ge machines en inventaris door het vuur werden verteerd. Omtrent de oorzaak van den brand, die om drie uur gebluscht was, vermoedt men dat deze is ontstaan door dat een zolder door de heete lucht uit een der groote ovens, die met ruwe olie worden gestookt, in brand is geraakt. Gebouw en inboedel waren verzekerd. Hoe groot de schade is, kan nog niet met zekerheid worden gezegd. EEN NIEUWE STER AAN DEN OSSCHEN HEMEL. „Grootvader" gearresteerd. Ten overstaan van de gemeente-politie te Oss heeft de dezer dagen gearresteerde Ju- leke van Riekevoort, beter bekend onder den naam „grootvader" o.m. bekend me deplichtig te zijn geweest aan den in De cember 1933 gepleegiden roofoverval op den landbouwer Christiaa-nsen te Heeseh, alsmede aan meerdere diefstallen en inbra ken. HET AUTO-ONGELUK BIJ NIGTEVECHT. Misdaad in het spel? Naar de „Telegr." verneemt heeft een uitgebreid onderzoek, ingesteld naar het ongeluk met den auto die bij Nigtevechit in het M er wede k a naai reed, waarbij ëen moe der en haar 10-jarig dochtertje om het le ven kwamen, sterke vermoedens doen rij zen, dat hier misdaad in het spel is. De autobestuurder J. O., wonende te Bloemen- daal, is j.l. Zaterdagavond op last van den Officier van Justitie te Amsterdam, in ar rest gesteld. SPORT VOETBAL WEDSTRIJDEN NEDERLAND—BELGIc. De Kon. Belg. V. B. heeft den K.N.V.B. voorgesteld de wedstrijden tusschen België en Nederland op de volgende data te hou den: 29 Maart as. NederlandBelgië. 3 Mei a.s. BelgiëNederland. Het Bondsbestuur heeft dienaangaande nog geen beslissing genomen, meldt de „Sportkr.". SCHAKEN SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De Competitie. In het Beursgebouw te Bodegraven werd gisteravond de eerste competitiewedstrijd gespeeld. Taveno II was op bez'oek bij Bo degraven III. De uitslag was: Bodegraven IIITaveno II 1. A. C. de MeiereP. Rijnsburger 01 2. W. B. IJdo—N. Loef 1—0 3. N. v. Dobben de Bruyn-L. Zitman 10 4. J. FokkingaL. Platerink 10 5. G. W. DorrenpaalH. Looman 10 6. P. StapperC. de Vroedt 10 7. T. de Vries—P. de Graaf y2 8.J. v. d. BoonJ. F. Kriek Jr. 10 9. I. WiepkingC. Looman 01 10. M. ScheerJ. F. Kriek Sr. 01 Totaal 6J4Zy: DE STRIJD OM HET WERELD KAMPIOENSCHAP. Van de zijde van het Euwe-Aljechin- Comité vernemen wij, dat de zesde partij van den wedstrijd om het wereldkampioen schap schaken zal worden gespeeld op he- dennamiddag te half zes in Hotel Coo- mans te Rotterdam. De zevende partij zal op Donderdag, 17 October a.s. in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht om 6.10 uur officieel worden geopend terwijl de partij om half zeven zal aanvangen. IJSHOCKEY DE TRAINING DER IJS-HOCKEYERS. Eerste bijeenkomst op de Sportfondsen Kunstijsbaan. Dat het met de training van de Neder - landsche ijshockeyers ernst is, blijkt wel uit de eerste bijeenkomst, welke gehouden is op de Sportfondsen Kunstijsbaan te Am sterdam en waar behalve de meest beken de Nederlandsche ijshockeyspelers aanwe zig waren Jhr. Bogaert, voorzitter van den Nederlandschen IJshockeybond, de heer van Zalinge, secretaris-penningmeester, de heeren Mr. Bierenbroodspot en van Olst van de Kunstijsbaan, de heer Clobus, voorzitter van den Amsterdamschen IJs- hockeyclub en last not least de manager van de kunstijsbaan en trainer van de ijs hockeyers Hans Bruck en de drie Cana- deesche spelers, die dit seizoen deel zul len uitmaken van het Nederlandsche team en den heer Bruck bij de training behulp zaam zullen zijn. Jhr. Bogaert sprak een woord van wel kom speciaal tot den heer Bruck en de drie Canadeezen en wekte alle spelers op tot een intensieve training om dit seizoen een goed figuur in de internationale wed strijden te slaan. Hans Bruck zette daarop zijn plannen uiteen. Het bleek al dadelijk dat hij als trainer niet met halve maatregelen wilde komen. Allen die aan de training wilden deelnemen moesten allereerst een verkla ring teekenen, waarin z^j zich verplichten regelmatig aan de training deel te nemen, zich onvoorwaardelijk aan de trainingslei ding te onderwerpen, het gebruik van al coholhoudende dranken geheel na te la tent!) en het rooken tot een minimum te beperken. De heer Bruck beloofde zelf het voor beeld te geven door in het geheel niet te rooken, hoewel hij een hartstochtelijk lief hebber daarvan was. Hij zeide verder, dat hij zich als een vriend der spelers be schouwde en een vriendschappelijken om gang boven alles verkoos, maar dat hij en naast hem de drie Canadeezen altijd de leiding bleef behouden en eischte daarom de strengste discipline. Als zoodanig had hij de volle medewerking van den IJs hockeybond. Verder bestond er voor hem geen Amsterdam, geen Haarlem, geen Den Haag, doch alleen maar het «Nederlandsche hockeyteam. Andere landen kunnen zich de weelde permitteeren meerdere sterke clubs er op na te houden, wij moeten vóór alles zorgen voor een sterk Nederlandsch team. Op 25 October gaat het Nederlandsch team naar Brussel om tegen de Belgen te spelen. Er zal tot dien tijd iederen avond geoefend worden. Wij moeten daar win nen, aldus Bruck. En niet wordt er iederen avond een partijtje -gespeeld, er wordt de gelijk geoefend in de techniek van het schuiven en vooral in de rijtechniek. Er worden drie groepjes van spelers gevormd waarvan elk der Canadeezen Boyd, May I en Griffin training-boss" zal zijn. Het nationale team zal de naam dragen van „Blue Six", Ook de kleeding is al vastgesteld. Tenslotte werd nog even aangeroerd of men zou deelnemen aan de Olympische winterspelen. Jhr. Bogaert liet zich er nog niet over uit, doch hij suggereerde, dat bij intensieve training dit mogelijk zou zijn. De heer Bruck zeide zelfs, dat het niet onmogelijk scheen dat Nederland zelfs tot de beste zeven daar zou kunnen behooren. Hoewel dit wat aan den optimistischen kant lijkt, zou een dergelijke gebeurtenis een prachtige belooning zijn voor de harde training, die de ijshockeyers zich voorne men. Na deze plannen en aanwijzingen werd daadwerkelijk tot de training over gegaan en nadat de spelers nog even een partijtje mochten maken, werd daarna dadelijk het gesproken woord in toepassing gebracht. Het was uit met het in snelle vaart over de baan heen rennen, al of niet met de „puck" bij zich, maar serieus en degelijk werden de beginselen van rij- en speel- techniek gedemonstreerd en geoefend. Hetgeen voor sommigen misschien een teleurstelling mag worden, doch den wa ren sportsmen een groote voldoening zal geven, wanneer hij de Nederlandsche kleu ren zal verdedigen. BILJARTEN NEDERLAAGWEDSTRIJDEN D. O. S. Gisteravond is er een aanvang gemaakt met den wedstrijd D.O.S. 5L.U.T.O. 5 A Lisse, welke tot begin Febr. volgend jaar iederen Maandag en Woensdag zullen plaats hebben n.l. 31 wedstrijden. Er is reeds vrij aardig gespeeld daar alle spe lers boven het opgegeven gemiddelde heb ben gespeed. Hieronder volgt de uitslag: opgeg. car. brt. h.s. gem. gem. P. Kerkvliet (Luto) 60 30 13 2.— 1.63 D. Verplanken (Dos) 55 30 9 1.83 1.50 F. v. Dijk res. 60 33 8 1.81 1.36 D. Dietveld 51 33 7 1.54 1.46 C. v. Diest 53 31 7 1.70 1.59 Th. v. Nimwegen 60 31 9 1.93 1.45 H. v. Dijk 60 35 7 1.71 1.42 D. Teljeur 45 35 10 1.28 1.— L.U.T.O. wint met 22 caramboles. UIT DE OMGEVING KATWIJK. DE MICA-WEEK GEOPEND. Door den burgemeester. Nog vrij onverwacht, doch met een voortvarendheid zooals wij dat van de be sturen der M iddanstandsvereen iging ge woon zijn, is ook hier de z.g. Mica-actie in gezet. In gecombineerde vergadering van besturen van de R.K. Middenstandsver- eeniging „De Hanze" te Katwijk a. d. Rijn en de Christ. Middenstandsver. te Kaïtwijk aan Zee werd vorige week tot deze actie besloten en gisterenmiddag had de opening van een „winkelweek", verbonden aan deze actie, officieel plaats in het gemeentehuis. Van de uitgenood igden zagen we o.m. de Wethouders, de secretaris, de heer Boek hoven, de hoofdambtenaar, de heer Colet te, hoofden van dienst: de heer v. Daalen, directeur der gemeentebedrijven, de heer de Bruyn. directeur van Openbare werken, de inspecteur van Politie, voorzitter van verschillende vereenigingen; Tuinbouwver. Katwijk en Omstr., afd. Katwijk van Bloembollencultuur, besturen van B. L. Bank te Katwijk aan Zee en Katwijk-Rijn, Directeur Rotterdamsche Bank. Toen allen op den aangegeven tijd in de Trouwzaal, voor dit doel welwillend door B. en W. beschikbaar gesteld, hadden plaats genomen, nam de heer v. Tongeren, voor zitter der afd. Katwijk van den Christ. Middenstandsbond, het woord en zette het doel en de te verwachten resultaten van deze winkelweek uiteen. Vervolgens verkreeg de heer W. Cas- pers, voorzitter van de R.K. Middenstands vereeniging de Hanze, afd. Katwijk aan den Rijn, het woord. Het is mij vergund, aldus spr., als voor zitter van de R.K. Middenstandsvereeniging „de Hanze" een enkel woord te mogen spreken. Het is van den voorzatter van ons „Mica- aotie-comité" 'n goede gedachte geweest de Burgemeester te verzoeken in ons gemeen tehuis de Middenstandscampagne te willen openen. Het doet ons genoegen, dat u daar aan gevolg hebt willen geven. Het is voor ons een bewijs, dat u met den Middenstand meeleeft en hen ter zijde wilt staan in den moeilijken strijd om het bestaan. Laten wij hopen, dat onze actie moge slagen en dat 'de samenwerking van de beide Middenstandsvereenigingen in de toekomst bestendigd moge blijven, want het is in de practijk altijd al gebleken, dat het spreekwoord waarheid bevat „Eendracht maakt macht". Hierna nam de Burgemeester het woord om het volgende te zeggen. Volgaarne heeft het gemeentebestuur vol daan, aldus spr., aan het tot haar gerichte verzoek om het gemeentehuis voor de ope ning van de winkelweek beschikbaar te stellen en u hier te ontvangen en wel voor al daarom, omdat het 't Gemeentebestuur zulk een bijzonder genoegen doet, dat voor de eerste maal, de middenstandsvereenigin gen van Katwijk aan Zee en aan den Rijn elkander hebben gevonden en samen op trekken om het gemeenschappelijke doel te bereiken en dan is daarvoor het ge meenschappelijk raadhuis wel aangewezen; tevens bewijst het daarmede weer hoe goed gezien het was tot de stichting van dit ge bouw over te gaan, daar anders ons be stuur zeker niet in staat zou geweest zijn u allen waardig te ontvangen. Ook ik heb gaarne gevolg gegeven aan Hilversum, 301 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.00 Ensemble Van der Horst. I.15 Gram.pl. 2.00 Zang. 3.00 Chr. Lectuur. 4.00 Chr. Liederenuurtje. 5.00 Kinderuur. 6.00 Land hou whalfuur. 6.30 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. Reportage. 7.30 Causerie. 8.00 Berichten. 8.05 Enkrateia-Durtje door de Jangel. Chr. Geh eel onthoudersband 9.05 Orgelconcert. 10.00 Berichten, waarna Gramofoorvmu- Hilversum 1875 M. V AR A-Uitzending. 8.00 Orgelspel en Gram.pl. 9.30 Onze Keuken. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. II.00 RVU. Boekbespreking. 11.30 Vervolg van 10.15. 12.00 Gram.pl. 12.30 De Zonnekloppers en Orvitropia. 2.00 Voor de Vrouw. 2.15 Vervolg Orvitropia. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gevar. concert (cymbaal, viool, pia no, orgel en mandoline). 6.30 RVU. Causerie. 7.00 Sportuitzending. 7.20 Overzicht van de geschiedenis v. d. post. 8.00 Herhaling SOS-Berichten. Nieuws berichten, VARA-Varia. Gram.pL 8.30 Vervolg van 7.20. 9.30 VARA-orkest. 10.00 Graim.pl. 10.15 Orgelspel. 11.00 Causerie. 11.25—12.00 Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.05 Orgelspel. 12.50 Ch. Manning's orkest. 3.10 Piano-recital. 3.35 Sted. orkest Bournemouth. 5.35 De Continentals. 6.50 Orgelconcert. 7.50 Het BBC-Dansorkest. 8.35 BBC-orkest. 10.20 Nelson Keys in de „October-Revue". 11.2012.20 Joe Loss en zijn Band. Radio-Paris, 1648 m. 12.35 Orkest concert. 8.20 „Veuve Grappin", operette van Flo- tow. 9.05 Hoorspel. 11.1012.35 Dansmuziek. Kalundborg 1261 M. 11.20—12.50 Strijkorkest. 2.204.20 Omroeporkest. 6.50 Concert door blinde kunstenaars. 8.50 Zang en voordracht. 9.35 O ff enbach -Lehar -concert. Keulen, 456 M. 10.05 Zang en piano. 11.20 Orkestconcert. 3.35 Diisseldorfer Madrigal-Vereen. 4.20 Omroeporkest, kapel en solisten. 6.20 Werag-kamerorkest m. m. v. solis ten. 8.05 Programma voor soldaten. 9.5011.20 Omroeporkest, -kleinorkest en vocaal sextet. Rome, 421 M. 8.20 Uit Lugano: „La vendemmia tici- nese". 9.50 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Het Constan- tin-orkesit. 5.20 Concert door Blazerskwartet. 6.05 Gram.pl. 6.35 Zang en piano. 7.05 en 7.35 Grampl. 8.20 „De Boemelbaron", operette van Kollo. 10.30—11.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest. I.502.20 Graim.pl. 5.20 Orgelconcert. 5.50 Gram.pl. 6.40 Cello-recital. 7.05 Zang. 7.35 Viool-recital. 8.20 Salon-orkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 „Brüekenbau", hoorspel. 8.05 Literair-muzikaal programma. 9.20 Berichten. 9.50 Solistenconoert. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Deutschl.sender. 9.20 Keulen. II.20 Kalundborg. 12.20 Brussel VL 14.20 Kalundborg. 15.20 Deutschlsender 16.20 Keulen. 17.50 Brussel VL 18.20 Keulen. 19.10 Beromünster. 21.20 Paris P.P. of diversen. 21.50 Keulen. 23.20 Parijs Radio. 4e Programma 8.05 Parijs Radio. 9.30 Grammuz. G.RD. 10.35 London Reg. 12.05 Droitwich. 14.20 London Reg. Plm. 15.10 Droitwich. 18.20 diversen. 18.50 Droitwich. 10.10 London Reg. 20.20 Droitwich. 21.50 London Reg. 22.20 Droitwich. het verzoek deze winkelweek te openen. Ik 1 gevoel zeer goed, hoe zwaar de strijd is, dien de Middenstand in deze tijden te strij den heeft en ditmaal wil ik daarbij nu eens niet in de eerste plaats wijzen op de slechte tijden. Het belang van een manifestatie van het kunnen van den winkelstand in ons land in het algemeen en in Katwijk in het bij zonder zie ik ditmaal dieper. Meer en meer blijkt het noodig, dat de Middenstand in de huidige maatschappij haar bestaansrecht aantoont en voor haar positie vecht. Het zijn niet de dalende omzetten en het weg smelten van de winst in het bedrijf, waar over men verontrust moet zijn; keeren de tijden dan komt dat wel terecht en kan men in de jaren, die komen met zorgvul digheid zijn zaak wel weer opbouwen, mits is de toekomstige maatschappij nog maar ruimte is voor die zaak. Dit nu zie ik in het heden als de ernstigste dreiging, uit gaande van het standpunt, dat de Midden stand een nuttige en niet te vervangen functie in het maatschappelijk bestaan in neemt. Wordt hij* aan den eenen kant be dreigd door het zich in enorm groote zaken ooncentreerende grootkapitaal, aan de an dere zijde wordt hij getroffen door het stre ven om den tusschenhandel geheel uit te schakelen en rechtstreeks te leveren van producent aan consument, eventueel met inschakeling van staat of gemeente als tus- schenpersoon, die geen winst mag maken. Wij leven in een tijd van sterke evolutie. De veranderingen in de maatschappij voe len wij allen naderen, het gaat niet zoo snel als bij een revolutie, waar alles als door een aardbeving ondersteboven ligt en dan weer opgebouwd moet worden, het is meer een aardverschuiving, alles in be weging, alles drijft mede; de leidinggeven de staat poogt zekere beddingen te graven om de beweging te leiden, maar niemand of slechts zeer weinigen is het gegeven te zien, waar de drang naar verandering in het maatschappelijk leven ons zal bren gen en slechts zij, die vastgemetseld op oude beginselen dit alles waarnemen, voe len zich niet al te zeer verontrust. Maar ze ker is het, dat met dit al het de Midden stand is, die het ergste in de verdrukking komt, hij is de wrijfpaal waarlangs de evo lutie schuurt en voor hen zal het zijn „to be or not to be", te bestaan of ten onder te gaan. Daarom, Mijne heeren, is het in het te genwoordige zoo noodig, dat gij u laat gel den; bewijst gij uw bestaanrecht en be staansmogelijkheid in dezen tijd, dan zult gij u niet veel zorg behoeven te maken, dan staat gij ook straks sterk en kunt gij rus tig komende stormen afwachten. Het is dan ook met blijdschap, dat wij als overheid deze moedige daad hebben aanschouwd en met sympathie wenschen wij u volledig succes! De overheid wil gaarne u steunen in deze moeilijke tijden, zij weet wel, dat dan haar in uw kringen de drukkende las ten, welke uw bedrijven zoo moeilijk ma ken verweten worden, maar het gemeente bestuur moet, wil het ook in uw belangen werkzaam zijn, zorgen in de eerste plaats, dat zijn begrooting sluit en bij den grooten nood, die er heden ten dage heerscht, is het onmogelijk dit te doen, zonder drukkende lasten op te leggen. Mijne heeren, moge God's onmisbare ze gen op uw werk rusten en deze winkel week in Katwijk, die gij met zooveel ener gie en levensmoed hebt georganiseerd, tot een groot succes worden. Hiermede verklaar ik namens het ge meentebestuur van Katwijk de winkel week voor geopend. Vervolgens verkreeg dr. Eikelenboom, voorzitter van V.V.V., het woord. Spr. dankt voor de uitnoodigmg en meende, dat het in Katwijk nog niet zoo heel slecht is. De Middenstand moet zich vooral hoeden voor te hooge prijzen in het badseizoen en dit willen vergoelijken door te zeggen, dat de badgasten er toch maar enkele dagen zijn. Ook aan de bediening moet niets zijn aan te merken. Geen bediening b.v. door kinderen. Overigens sluit spr. zich geheel aan bij hetgeen de Burgemeester gezegd heeft en sprak de hoop uit dat deze actie moge slagen. Ook sprak de heer A. Brouwer, als lid der Christ. Middenstandsvereeniging. De heer v. Tongeren-dankt de voorzitter van de Hanze, de heer W. C as pers, voor de prettige samenwerking. Een deelname van ongeveer 100 winkeliers acht spr. nog niet zoo gering. Spr. dankt ook dr. E. voor diens hartelijke woorden en leerzame wenken. Ook brengt spr. woorden van dank aan B. en W. voor dien medewerking, dankt ver der allen voor hunne aanwezigheid en ver klaart de „Mica-winkelweek" voor geopend. Dan werd de thee aangeboden, waarmede de plechtigheid voor vandaag was beëin digd. KATWIJK AAN DEN RIJN. K.R.O. De inhoud van de K.R.O.-ju- bileum zakjes bedroeg bruto 60.35.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9