MICA? VRIJDAG 11 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD - PAG. 7 EERSTE KAMER GEEN MODEN-EUROPEESOHE TIJD. Wetsontwerp met 328 verworpen. Na het zeer ongunstig Voorloopig Ver slag, door de Eerste Kamer uitgebracht over het voorstel tot uitvoering hier te lande van den Midden-Europeeschen tijd gedurende het geheele jaar, was het nau welijks te verwachten, dat Minister de Wilde in den Senaat een meerderheid zou kunnen vinden voor deze door de Tweede Kamer zonder hoofdelijke stemming góed- gekeurde poging, om den jarenlangen strijd over het tijdvraagstuk door een compro mis te eindigen. En inderdaad, zoo is het ook gegaan. Vijf sprekers de Christelijk-Histori- sche afgevaardigde Ter Haar, de anti-re- volutionnair Van Citters, de liberaal Knot tenbelt, de sociaal-democraat De Zeeuw en de Katholieke afgevaardigde Anderies- Sen verzetten zich ook bij de openbare beraadslaging tegen het ontwerp en de eenige, die het ervoor opnam, de anti-re- volutionnair Prof. Diepenhorst heeft, even min als Minister De Wilde zelf, de groote groep tegenstanders kunnen overtuigen. Vermoedelijk zou het oorspronkelijke voorstel (West-Europeesche tijd met be houd van het oude-verschil tusschen zo mer en winter, m.a.w. het „verlaten" van het leven in den minst tragischen zin van het woord met 20 minuten gedurende het gansche jaar) in de Kamer van vijftig wel een goede kans gehad hebben. Het gewij zigde voorstel, dat in de zoogenaamde zo mermaanden het leven 20 minuten later zou hebben doen beginnen, maar daaren tegen voor de overige zeven maanden een vervroeging van 40 minuten zou hebben beteekend, had daarentegen geen schijn van kans en is na een tamelijk zwakke verdediging van den nochtans zoo welbe- spraakten minister van binnenlandsche za ken met 32 tegen 8 stemmen verworpen. Slechts 8 senatoren de Katholieken Ni- vard. Van Lanschot, Janssen de Limpens en Fleskens, de anti-revolutionnairen Die penhorst, Anema en Briët en de Christe- lijk-Historische afgevaardigde Kolff stelden zich aan 's Ministers zijde. Nu zal een nieuwe tijd-regeling wel voorloopig van de baan zijn! Opmerkelijk is het, dat de Tweede Ka mer in een drukke vergadering het ont werp had aangenomen.... met zoo goed als algemeene stemmen! STANDPUNT VAN SLAGERS EN HANDELAREN. Duurder varkensvleesch en spek. De besturen van den Ned. Bond van Grossiers in levende en geslachte varkens, den Nederlandschen Slagershond, den R. K. Hanzebond van Slagerspatroons en de Neprova, hebben zich naar aanleiding van het onderhoud met den regeerings- commissaris, ir. Louwes, en den voorzitter der Veehouderij-Centrale, nader beraden over den maatregel der regeering, de hef fing op geslachte varkens met 50% te verhoogen en de overweging der Veehou derij-Centrale om van haar voorraden spek een deel op de binnenlandsche markt te brengen, teneinde hierdoor de prijzen der varkens te kunnen drukken. Waar de regeeringscommissaris had ver klaard, dat de verhooging van de heffing, welke beoogt het varkensvleesch en spek duurder te maken, endaardoor de consump tie te verminderen, zoodat er minder vraag naar varkens zou ontstaan, voorshands niet kan worden opgeschort, oordeelde de vergadering, dat tegen dezen voor het sla gers- en grossiersbedrijf en den varkens handel funesten maatregel blijvend moet worden geageerd, mede omdat deze maat regel lijnrecht in strijd is met het parool, dat anderzijds door de regeering wordt ge geven, n.l. om de kosten van het levens onderhoud te verlagen. Met het brengen van een deel van de voorraden spek der Veehouderij-centrale op de binnenlandsche markt, zal wel de spekprijs kunnen worden gedrukt, maar de terugslag daarvan zou zich direct doen gevoelen op het varkensvleesch, dat nog duurder zou worden, terwijl de vergade ring ook principieele bezwaren had, om de Centrale, die men steeds in haar stre ven, om zich met de binnenlandsche markt te bemoeien, heeft bestreden, nu als een paard van Troje met dezen maatregel bin nen te halen. De opzet der Varkenscrisis- wet is toch geweest, dat de Centrale zich niet met de binnenlandsche markt zou be moeien. Het standpunt der vergadering is, dat in de behoefte aan meer varkens, die naar het oordeel van de vergadering thans niet door den boer worden vastgehouden, kan wor den voorzien door den verliesgevenden ex port te beperken, óók naar Engeland, om dat deze export reeds drie jaar lang bijna steeds verliesgevend is geweest en thans in hooge mate, welke verliezen door de heffing op de binnenlandsche consumptie zijn en worden verhaald. Deze ongezonde toestand dient niet lan ger te worden bestendigd en waar de var kenshouderij thans loonend produceert en er geen overschot is, dat met verlies moet worden geruimd, m.a.w. nu eindelijk de toestand is bereikt, die met de invoering der Crisisvarkenswet is beoogd, was de vergadering van oordeel, dat de millioe- nen verslindende bemoeiing met de var kenshouderij den handel en den export, dient te worden beëindigd en de zware be lasting op het product voor de binnenland sche consumptie moet worden opgeheven. De vergadering besloot naar dat doel krachtig te streven. „Hbld." 'S-GRAVENHAAGSCHE MELK VEILING. Op de Donderdag 10 October te Delft ge houden vergadering opent de voorzitter, de heer J. C. Paardekooper, van Honselers- dijk, de vergadering. Spr. betreurt, dat de melkprijzen hier weer gedrukt worden, doordat de toeslag op de industriemelk weer verlaagd is tot 2.56, en hierdoor weer melk uit andere provinciën kan wor den ingevoerd. De notulen worden goedgekeurd en de balans commissie benoemd. De voorzitter houdt een inleiding voor de plannen, wel ke zijn naar voren gebracht, om aansluiting te zoeken bij 'n melk-controle-station, welk station de capaciteiten bezit om de melk op 'n juiste en eerlijke manier te doen be monsteren. Dr. Roodsant houdt een kleine uiteenzetting en ziet de mogelijkheid ge opend, deze plannen te doen slagen. Spre ker toont aan, dat alleen, als bijv. in Utrecht, een melk-controle-station de be langen der veehouders kan behartngen, doordat de veehouders medezeggenschap hebben in het bestuur van het melk-con- trole-bureau, en beweert terecht, dat de controle en hygiëne de boeren niet als een last moet worden opgelegd. Maar door de boer voldoende medezeggenschap te geven, moet bereikt worden, dat ieder het als een plicht en taak gaat voelen, mede te kun nen werken om de melk volgens eischen der hygiëne te winnen. De heer J. Duijnisveld, uit Zoetermeer, betuigt instemming met de woorden van dr. Roodsant en hoopt; dat de boeren thans niet als altijd met hunne klachten op de markt te koop gaan loopen, maar nu eens daadwerkelijk zullen medewerken, om wat onmisbaar is voor de boer, te kunnen be reiken. Door den voorzitter wordt gelegenheid gegeven zich op te geven voor het nieuwe melk-controle-station „Holland", waaraan door vrijwel allen gevolg wordt gegeven. KATHOLIEKE ONDERWIJZERS VERBOND. Het Verbondsbestuur van het Katholieke Onderwijzers Verbond, zijnde de gezamen lijke Hoofdbesturen der diocesane Bonden, vergaderde dezer dagen te Utrecht. In zijn openingsrede, die in verband met de lange agenda zeer kort was, herinnerde de Voorzitter, de heer Willem Wiltschut, aan het schitterend geslaagde congres op 16 Juni tegen de bezuinigingsplannen op het Onderwijs. Met een enkel woord roert hij aan het wetsontwerp tot verlaging der openbare uitgaven voor het onderwijs, waarin de bezuinigingsplannen weer op nieuw worden voorgesteld, waartegen 't K. O. V. zich ten krachtigste zal verzetten. Terwijl allen staan herdenkt spreker het overlijden van Z. H. Exc. Mgr. Aengenent, Bisschop van Haarlem, en van het be stuurslid, den heer Coumans te Roosen daal. Voor de zielerust van beiden wordt gebeden. Het verbondsbestuur vereenigt zich met nagenoeg alle adviezen van de Verbonds vergadering, welke daardoor tot besluiten van het K. O. V. worden. In verband hier mede zal actie worden gevoeld tegen het voornemen der Regeering om de hoofdak te niet meer te honoreeren; voor de be noembaarheid van onderwijzer met hoofd akte, die in vaste dienst en voor Rijksreke ning zijn tot hoofd der school, zoodat de keuze niet beperkt blijft tot wachtgelders en hoofden van scholen in vaste dienst; verlaging der examengelden voor het hoofd akte-examen; voor maatregelen der Regee ring tot leniging van de groote nood onder de werklooze onderwijzers en tot uitzicht op normale benoemingskansen; voor ver dwijning van de groote ongelijkheid der vergoedingen ex art. 101 der L. O. wet in de verschillende gemeenten; tegen de on gecontroleerde opleiding tot onderwijzer door stoomcursussen, voor de toelating van kinderen tot de lagere school op 6-jarige leeftijd. De vergadering, erkennende de groote verdiensten van Pater Dr. Cass. Hentzen door het schrijven van de „Geschiedenis van het algemeen vormend lager onder wijs" in de Jaarboeken van het R. K. Cen traal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding betreurt het ten sterkste, dat de schrijver de objectiviteit verliest bij het schrijven van deze historie, wanneer hij de onder wijzers en hun organen daarbij betrekt. Verder geeft het Verbondsbestuur, namens het K. O. V. zijn groote teleurstelling te kennen, dat het amendement-Suring, inza ke de gehuwde onderwijzeres, niet-kostwin ster, moest worden teruggenomen en zij dringt er ten sterkste op aan, dat zooda nige maatregelén worden genomen, dat de gehuwde onderwijzeres, niet-kostwinster, uit de school verdwijnt. Besloten wordt de wenschelijkheid van het wel of niet toetreden tot de R. K. Cen trale van Overheidspersoneel nader te overwegen. Vastgesteld worden verschillende nor men voor de noodzakelijke afvloeiing van overcompleet personeel. Met de betreffen de autoriteiten zal overleg worden ge pleegd om deze normen algemeen ingevoerd te krijgen voor de R. K. Scholen. Ten krachtigste verzet het K. O. V. zich tegen dë voorgestelde salarisverlaging van 5 pet., vooral nu de levensstandaard in plaats van lager hooger is geworden; ook wordt met klem afgewezen het voornemen der Regeerrng, om de jonge onderwijzers een „begin"-salaris tot hun 24ste jaar te geven van ongeveer f 500.De vergade ring vertrouwt, dat de R. K. Kamerfractie zich eveneens tegen beide maatregelen zal verzetten. Met de beperking van de toela ting tot de U. L. O. scholen kan de verga dering zich vereenigen, indien bepaald wordt, dat in de 2e en 3e (respectievelijk ook 4e) klas der U. L. O. scholen 7/12 van ALS JE MAAR JE DOEL BEREIKT Het gebeurde in een wachtkamer met vele leege stoelen, keurig aaneengereid. Van die stoelen, waar een vorige genera tie een veelvuldig gebruik van gemaakt heeft en die ook nog door de menschen van den komenden tijd „bezeten" zullen wor den: stevige stoelen, recht en slecht, zon der eenige pretentie. Onophoudelijk gongt een zware bel en een nieuwe bezoeker doet zijn entrée, monstert interieur plus wachtenden en zèt zich moedig, om den langen wachttijd te verslaan. Er ontwik kelt zich een gesprek: met horten en stoo- ten eerst; na een poosje kabbelt het voort. De sfeer van rust laat zijn weldadigen in vloed gelden. Iemand vertelt, hoe vóór 20 jaar hier precies alles op de plaats van nu stond. Er schijnt in deze kamer letterlijk niets veranderd. Ik kan het me voorstel len; de stoelen, de tafel, het behang: alles te zamen iets, dat staat en dat blijft staan, Zoo: zonder wikken of bewegen, onverzet telijk in zijn eigen karakteristieke rust. Je kunt je zoo echt indenken: op al die stoe len diverse menschen: menschen geladen met idealen, menschen met wanhoop in hun hart, menschen met een doffe angst voor de toekomst, misschien. De stilte be gint je aan te spreken. De ruimte hier lééft. Plotseling schrik je op door een jon ge stem: „Dat wachten duurt lang". Het klinkt in het tempo van: geen tijd geen tijd geen tijd, nerveus en geprikkeld. Doodleuk komt ergens een antwoord: „Och als u straks maar niet weggaat, zonder dat u gehoor hebt gekregen. Als je je doel maar bereikt"De stoelen staan nog even stijf op een rijtje, maar ze vermogen niet meer mijn fantasie te boeien. M'n be langstelling gaat ineens vól uit naar den filosoof in ons midden. „Als je je doel maar bereikt"Uit de sfeer van rust en stilte trek ik plotseling terug in de wer kelijkheid en ik zie voor me: duizenden en nog eens duizenden pijltjes. „Als je je doel maar bereikt".... Zondag 13 October is de groote jaarlijk- sche speldjes dag voor het mannelijk en vrouwelijk jeugdwerk in het Bisdom Haar lem. Ze staan klaar bij tientallen aan den ingang van de kerken, de leden van onze eigen katholieke jeugdbeweging. Als een pijl willen ze snellen naar het doel, van daar dat ze den pijl kozen tot embleem, ze 'Tagen van u een daad van sympathie, van meeleven. De leden van de mannelij ke zoowel als van de vrouwelijke jeugd beweging staan uren op hun post a.s. Zondag. „Als je maar je doel bereikt" Aan u het antwoord. het wettelijk minimum aantal leerlingen aanwezig is. Het bezwaar tegen de verhooging van de leerlingenschalen voor het L. O. en het U. L. O. wordt onverkort gehandhaafd. Ook ten opzichte van de opleiding tot onder wijzer blijft het K. O. V. het wenschelijk achten, dat de toelating tot de kweekscho len gedurende twee jaren wordt stopge zet. Betreffende de voorloopige pensionnee- ring der onderwijzers op 60-jarigen leef tijd, handhaaft het K. O. V. zijn wensch, dat deze voor gehuwden facultatief zal wor den gesteld. Getracht zal worden te komen tot uni formiteit in de akten van benoeming bij het Kath. Onderwijs, opdat voorkomen worde, dat allerlei werkzaamheden, die met het onderwijs in geen verband staan, aan de leerkrachten worden opgedragen. Er zal voor geijverd worden, dat de ge huwde wachtgeldster-, niet-kostwinster niet wordt herplaatst, zoolang er nog onge huwde wachtgeldsters zijn. Ten slotte wordt besloten, dat het K. O. V. door herhaalde actie zal trachten te ver krijgen, dat zoowel in-dienst-zijnde hoofd onderwijzers als wachtgelders-hoofdonder wijzers benoemd kunnen worden tot hoofd eener school; dat de examengelden voor de hoofdakte en bij akten worden verlaagd; dat de onderwijzers, die door vervulling van militaire dienstplicht in de jaren 1932, 1933 en 1934 geen betrekking hebben kun nen krijgen, wat benoembaarheid betreft, gelijk gesteld worden met wachtgelders. HARING UIT DE MARKT GENOMEN. Hierop wordt 85% voorschot gegeven. Naar het „Hbld." verneemt, heeft de Visscherij-Centrale besloten van heden af wederom haring uit de markt te nemen. Op de aldus ingebrachte haring zal 85% voorschot worden gegeven. Voorloopig zijn de prijzen voor veertien dagen vastgesteld als volgt: Volle haring, Engelsche wal 9 gulden, andere soorten 8 gulden; steurharing (En gelsche wal) 7.50, andere soorten 6.50 per kantje. Alleen houdbare haring wordt door de Visscherij-Centrale afgenomen. UIT DE RIJNSTREEK WOERDEN. Waarschuwing. De burgemeester van Woerden waarschuwt tegen een persoon, zich noemende W. Hendriks te Ruurlo, in werkelijkheid genaamd Willem Hesselte te Heerlen, die hier ter plaatse getracht heeft •bij verschillende menschen op de volgende manier geld los te kragen. Hij biedt ze aan hoofdvertegenwoordiger te worden van hem en veegeneesmiddelen in depot te nemen, die contant moeten worden 'betaald. Na onderzoek is gebleken, dat deze H. reeds vo'or meerdere feiten is veroordeeld. Er wordt sterk aangeraden geen zaken met hem te doen. Het is mo gelijk, dat hij in de omgeving van Woer den ook zal probeeren „zaken" te doen. BODEGRAVEN. De Mica-winkelweek. Plaatselijk programma van de Mica: Opening: Maandagmiddag 6 uur. Lampionoptocht. Bfj gunstig weer zal een lampionoptocht worden gehouden op Woensdagavond 16 Oct. Te 6 uur n.m. worden de lampions met één kaarje gratis in de Bouwsteeg verstrekt. Het stokje met haakje moeten de kinderen zelf meebren gen. Radiomuziek. Elke avond zal door „Mido" radiomuziek worden uitgezonden, waartoe op verschillende punten in het dorp luidsprekers worden aangebracht. P u z z 1 e-b e u r s. Elke avohd van 79 uur zal er bij den heer B. Bekker op de Oude Markt onder de lantaarn gelegen heid zijn de „Micaatjes" onderling te ver wisselen. Vlaggentooi. Maandagmorgen wordt bij elk der deelnemers de Mica-vlag be vestigd, hetgeen voor de koopers een goed kenmerk is, voor de winkeliers een mooie reclame en voor het dorp een mooie ver siering. De winkels mogen tot 1 0 uur ge opend blijven. Zestig jaar in Bodegraven. Op 15 October a.s. zal het 60 jaar geleden zijn, dat de Eerw. Zusters zich alhier vestigden aan de Overtocht. We hopen hierop nog eens nader terug te komen. Plaatselijke Crisis-Comité. In de ver gadering van het Plaatselijk Crisis-Comité, gehouden op 9 October j.l., is o.m. beslo ten ook dit jaar weder een collecte bij de ingezetenen te doen houden ten bate van dat comité, om daardoor in staat te wor den gesteld ook in den komenden winter mede te kunnen werken aan leniging van de ergste armoede in de gezinnen van de inwoners onze gemeente. De dag voor deze openbare inzameling is vastgesteld op 31 October a.s. Zooals gewoonlijk zal dien dag Uw gift in ontvangst worden genomen door eenige dames, die hun tijd en krach ten weer geheel belangeloos ter beschikking van het comité hebben gesteld. Doet, wat gij doen kunt. De collecte zal worden ge houden met gesloten bussen zoodat een ieder, ook met de kleinste gift kan mede werken aan het vol worden der kas. Veel kleintjes maken één groote. Er zal even wel voor gezorgd worden dat de opening der bussen groot genoeg is, opdat ook grootere geldstukken en bankbiljetten op geen tegenstand stuiten. Het is te voor zien dat in den komenden winter veel ge vraagd zal worden, vooral door de groote gezinnen. Helpt ons zoodat wij hun kunnen helpen. Nog iets. 31 October valt op een Donder dag. Het einde der week gaat dan naderen. Leg dus op Maandag dadelijk de aan het comité toegedachte gifte ter zijde; ge kunt die, wanneer de uitgaven in die week mee vallen, altijd nog vermeerderen. Stelt ons niet teleur. Laat 31 October as. een suc cesdag worden voor het plaatselijk crisis- comité. Geeft allen. Geboren: Elisabeth Maria, d. v. C. H. Verweij en A. de Jong. Truusje, d. v. G. A. van Rijn en J. Post. Jan, z. v. J. G. Overes en J. G. Rodenburg Celia Ni- colina Maria, d. v. T. Verrips en M. Vroege Getrouwd: G. A. J. van den Ouden rijn 29 j. en M. M. Steenbergen 23 j. Overleden: G. van Oosteroom 61 j., echtgenoote van D. Hoogendoorn. T. van der Neut, 64 j. Gevestigd: E. E. M. Ranke, van Nij megen; A. Busser. van Ede; E. Batelaan, van Rotterdam; P. G. van Rijswijk, van Oegstgeest; M. Beuving, van Utrecht. Vertrokken: R. Pit naaar Ooster- lan; J. W. Verheul naar Papendrecht; L. ten Hoeve naar Waddinxveen; W. A. Bontje naar Oegstgeest; J. N. Bontje en gezin naar Ede; T. de Koning en gezin naar Nieuwkoop. NIEUWKOOP. Rijkspolitie-motorboot. De Rijkspoli tie alhier, die tot dusver voor haar surveil lance op de uitgestrekte Nieuwkoopsche en Noordsche plassen slechts de beschikking had over een roeiboot is thans van Rijks wege in het bezit gesteld van een boot met buitenboordmotor. Zeker zal dit een goede surveillance op de steeds meer door water sportliefhebbers in trek komende plassen bevorderen. Geboren: Johanna Francina, d. v. C. Pieterse en R. Blom. Cornelis, z. v. F. Lunding en J. H. Lam. Adrianus Ma ria, z. v. L. Hoek en M. J. C. van Nie- kerk. Cornelia Gerarda, d. v. H. Pieter- sen en A. Th. van der Zwet. ZOETERWOUDE (H. R.). Burgerwacht. De schietoefeningen voor de Burgerwacht zullen deze winter gehou den worden op Woensdagavond van 19.30 tot 21 uur, op de bekende plaats bij den heer de Blanken. Pluimvee-vereeniging. Gisteravond hield de Pluimveevereeniging „Ik leer nog" de jaarlijksche algemeene vergadering in het café van mej. Pijnacker, onder leiding van den voorzitter, den heer F. den Her tog. Door den secretaris, den heer M. v. Leeuwen, werden de notulen gelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. De penningmeester, de heer W. de Groot, gaf het financieel verslag, hetwelk sloot met een saldo in kas van 93.87. Als lid van de controlecommissie verklaarde de heer A. de Jong boeken en bescheiden in orde te hebben bevonden. Als lid der controle-commissie werd herbenoemd de heer A. de Jong en als nieuw lid werd benoemd de heer Koot, terwijl als plaatsvervangers werden aan gewezen de heereh v. d. Voort en Rijns burger. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat in het afgeloopen jaar waren ge veild: 184872 kippeneieren, 12547 eenden eieren, 144 K.G. boter, 3516 K.G. kaas, 1515 stuks pluimvee en 931 stuiks konijnen. Over het groote aantal geveilde goede ren was men tevreden, terwijl de opge brachte prijzen te laag genoemd werden. Bij de hierna volgende bestuursverkiezing werd de voorzitter, de heer F. den Her tog met bijna algeaneene stemmen herko zen. Als bestuurslid werd herkozen de heer S. Goedhart en in de vacature wegens bedanken van den heer Jansen werd geko zen de heer Jac. Dorrepaal. De voorzitter dankte voor het wederom in hem gestelde vertrouwen, hij verzocht niet alleen de medewerking van het te stuur maar ook van de leden en beloofde de belangen der vereeniging zoover het hem mogelijk was, te zullen behartigen. Bij de rondvraag kwamen tal van zaken van internen aard aan de orde, waarvan het bestuur maar ook zeker de leden goe de nota hebben kunnen nemen. Ook werd nog besloten voor dit jaar geen feestavond te organiseeren. Nadat de voorzitter de vergadering had gesloten konden nog verschillende leden een aangename verrassing, in den vorm van sigaren, in ontvangst nemen. 469e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 16de lijst Trekking van VrUdag 11 October 1935 Hooge Prijzen 31000.— 2529 1000.— 13481 19314 400.— 422 540 2817 9687 10183 14088 15184 16610 200.— 7383 10883 12401 12511 100.— 1365 3223 1G398 11986 15474 17699 Prijzen van 70. 31 82 156 181 254 311 342 365 440 461 535 672 743 910 999 1038 1107 1130 1184 1192 1213 1553 1601 1616 1617 1673 1731 1751 1754 1881 2158 2222 2242 2254 2288 2398 2442 2468 2585 2587 2590 2653 :.W8 2754 2755 2954 3015 3136 3290 3298 3326 3375 3481 3630 3641 3663 3814 3815 3370 3903 3917 4107 4114 4185 4300 4384 4386 4467 4527 4543 4589 4602 4650 4765 4905 4913 4997 5045 5081 5146 5212 5266 5471 5544 5707 5894 5907 6035 6125 6200 6340 6349 6420 6463 6512 6623 6646 6665 6702 6709 6785 6382 6969 6981 7191 7215 7266 7291 7429 7573 7628 7700 7721 7815 7914 8226 8255 8263 8360 8362 8369 8371 8408 8462 8606 8608 8643 8685 8762 8864 8951 9041 9141 9142 9275 9356 9482 9493 9673 9736 9737 9834 9950 9964 10001 10063 10067 10091 10093 10119 10186 10212 10268 10333 10432 10451 10508 10509 10558 10639 10654 11156 11336 11428 11524 11618 11772 11892 11905 11914 11936 11968 12069 12071 12123 12306 12369 12413 12434 12631 12976 13004 13019 13096 13107 13112 13132 13309 13416 13439 73474 13431 13525 13712 13720 13824 13902 13977 14001 14005 14019 14039 14399 14431 14747 14855 14936 14970 15019 15143 15492 15548 15560 15621 15626 15653 15681 15830 15952 16033 16075 16091 16480 16555 16713 16744 16749 16763 16764 16823 16950 17053 17137 17251 17308 17351 17587 17741 18177 18271 18293 19351 18380 18434 18487 18679 18700 18745 19008 19154 19356 19411 19509 19520 19762 19834 19851 19925 19927 19928 19967 20023 20061 20084 2Q112 20148 20228 20292 20368 20429 20432 20483 20537 20811 20825 20830 20857 20922 20956 20984 20992 Nieten 1 18 34 35 51 70 130 143 184 240 279 378 384 391 398 431 601 529 531 549 554 618 638 653 657 700 717 744 760 836 889 901 960 965 978 989 996 1112 1128 1163 3220 1227 1245 1270 1283 1287 1290 1297 1301 1308 1358 1393 1417 1494 1515 1525 1572 1639 1679 1817 1824 1965 1977 1992 2062 2073 2083 2114 2128 2142 2145 2203 2214 2231 2233 2247 2264 2277 2300 2335 2341 2385 2408 2474 2517 2522 2531 2538 2629 2662 2668 2691 2705 2733 2752 2781 2829 2857 2876 2897 2973 3005 3012 3C67 3101 3183 3205 3208 3224 3240 3249 3252 3321 3369 3381 3398 3405 3442 3619 3647 3675 3691 3720 3732 3753 3889 3902 3918 3954 3955 3980 4037 4047 4060 4077 4130 4153 4156 4186 4187 4193 4287 4299 4333 4352 4360 4365 4387 4391 4422 4468 4491 4493 4523 4578 4579 4600 4684 4732 4322 4843 4865 4866 4894 4910 4914 4936 4340 4966 4975 4978 4992 5101 5142 5201 5203 5259 5273 5297 5317 5332 5351 5375 5417 5481 5487 5497 5574 5580 5593 5597 5^28 5677 5683 5689 5782 5840 5841 5864 5906 5921 5929 5978 6004 6080 6095 6110 5127 6147 6175 6287 6322 6427 6441 6458 6472 6484 6583 l .99 6620 6663 6669 6672 6'. 19 6798 6809 6823 6825 6826 6902 6932 6943 6951 6953 6961 6978 6993 7013 7050 /063 7069 7162 7167 7267 7297 7324 7337 7351 7379 7443 7472 7582 7604 7609 7613 7618 7630 7631 7634 767.4 7688 7701 7713 7500 7817 7846 7864 7867 7879 7891 7909 7931 7939 7961 7988 8032 8057 8066 8087 S039 8100 8143 8177 8191 8211 8271 8274 8303 8345 8407 8409 8429 8487 8514 8515 8536 8579 8607 8690 8697 8736 8773 8790 8791 8798 8806 8846 8881 8914 8962 39^7 rfOOS 9058 9109 9119 9130 9137 91S9 9172 9211 9228 S255 9259 9324 9327 9404 9436 9301 9513 9519 S543 9546 9564 9567 9579 3001 9633 9697 9715 9783 9862 9867 9938 9969 10077 10116 10152 10178 10193 10225 10280 1Ü354 10356 10379 10395 10443 10478 10530 10537 10040 10563 10597 10616 10617 10650 1C696 10704 10743 10765 10768 10770 10803 10842 10876 10879 IOL'64 10965 10972 10996 11046 11173 11185 11268 11311 11315 11324 11379 11441 11472 11473 11477 11847 11643 11684 11750 11784 11739 11835 11863 11873 11928 11955 11999 12000 12007 12015 12028 12061 12135 12143 12172 12298 12304 12348 12382 1.J33 12526 12565 12617 12627 12633 12640 12669 12(374 12697 12699 12716 12722 12760 12767 12857 J2SS4 12898 12932 13021 13024 13046 13076 13095 13x35 13144 13197 13208 13227 13246 13250 13260 132C2 13276 13295 13310 13333 13371 13438 13445 13464 13466 13488 13517 13537 13577 13635 13693 13732 13786 13792 13806 13816 13818 13820 13839 138C3 13907 13973 13974 13997 14011 14108 14109 14170 14205 14264 14270 14276 14285 14323 14357 14366 14376 14382 14397 14500 14551 14558 14709 14727 14750 14800 14928 15006 15050 15111 15198 15257 15290 15321 15408 15461 15475 15495 15554 15584 15601 15632 15698 15716 15304 15826 15S38 15859 15862 15889 15919 15923 15932 15965 15S74 16018 16020 16021 16080 16094 16120 16133 16166 16227 16255 16260 16272 16284 16335 16340 16349 16376 16392 16410 16435 16439 16440 16452 16454 16487 16502 16530 16553 16556 16762 16774 16781 16789 16815 16828 16859 16901 16902 16925 16927 16948 16952 16972 16983 17049 17088 17104 17147 17190 17196 17263 17332 17342 17345 17383 17399 17422 17468 17487 17495 17496 17518 17582 17585 17652 17664 17670 17701 17809 17830 17832 17840 17852 17868 17906 17939 17943 17954 18003 18049 18083 18146 18166 18191 18244 18277 18333 18367 13385 18450 13466 18431 18545 18549 18583 185S4 1S609 18610 18629 18637 18649 18677 18685 18717 18723 18751 18769 18734 18877 13894 18902 18912 18916 18960 19011 19021 19035 19120 19151 19219 19264 19295 19313 19366 19451 19480 19489 19546 19550 19565 19604 19619 19627 19661 19696 19701 19704 19708 19754 19777 19794 19836 19840 19841 20015 20052 20091 20103 20106 20127 20250 20279 20306 20323 20352 20370 20422 20473 20491 20494 20517 20582 20618 20635 20672 20685 20695 20788 20824 20937

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7