MICA? STADS NIEUWS VRIJDAG 11 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? KOUDE NACHT. DE BILT SEINT: Meest matige wind uit Westelijke richtin gen, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk weinig of geeft regen, iets kouder des nachts Hoogste barometerst.: 766.7 te La Coruna. Laagste barometerst.: 726.1 te Röst. De kern van het depressie-systeem ver plaatste zich naar het Noord-Oosten en bevindt zich thans in de nabijheid van Lapland. Rond de depressie blijft het nog hard waaien, in Noord-Scandinavië en Fin land uit Zuid-Oost tot Zuid, over de Oost zee, Denemarken, de Noordelijke Noordzee en langs de kust van Noorwegen uit Zuid west tot West. Talrijke stations in Scandi navië mélden regen en betrokken lucht, ook in Schotland regent het nog. Over het Zuiden van ons waarnemingsgebied is het weer verbeterend; zoowel in het Zuid-Oos ten als in het Zuid-Westen ontwikkelen zich hoogedruk-gebieden. Tusschen deze maxima in bevindt zich over Zuid-Frank rijk een secundaire, welke te Bordeaux en omgeving nog regen brengt. In het hooge- drukgebied ic het weer rustig, de lucht klaart er op. Over het algemeen waren de ochtendtemperaturen lager dan gisteren. (In onze omgeving 5 a 6 graden) hoofdza kelijk omdat de luchtmassa's welke de war me sector van de depressie vormden, door lucht van polairen oorsprong werd ver vangen. Zware regens vielen over bijna het geheele waarnemingsgebied. Het is te voorzien, dat bij voortgaande ontwikkeling van den hoogedruk het weer ten onzent ge leidelijk zal verbeteren. LUCHTTEMPERATUUR. 13.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS eJL Van Vrijdagnamiddag 5.46 uur tot Zaterdagmorgen 5.47 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: óp Zaterdag 12 October vm. 1.56 uur en na. 2.17 pur. EEN NIEUW ITALIAANSCH OFFENSIEF AANSTAANDE. Aan het zuidelijk front ADDIS ABEBA, 11 October. (A.N.P.) De bevelhebber van het "Zindelijke Abessijn- sche legercorps Dedzjamasj Nassiboe heeft medegedeeld, dat Abessijnsche patrouilles en Italiaansche overloopers berichten heb ben doorgegeven omtrent groo-te concentra tie van Italiaansche' troepen in den sector van Bali. De Italiaansche lichte troepen worden door tanks, artillerie en vliegtui gen ondersteund. Deze berichten schijnen de tot nu toe on zekere geruchten omtrent een groot opge zette aanval der Italianen uit de richting van Dolo te bevestigen. De Abessijnen zijn druk in de weer tegenmaatregelen te ne men en hebben op him beurt een belang rijke troepenmacht samengetrokken in de bedreigde streek. De opmarsch van het Zuidelijke Ie- er der Italianen. LONDEN, 11 October (A. N. P.). Reu ter meldt uit Addis Abeba, dat het Ita liaansche Zuidelijke leger Donderdag de opmarsch is begonnen door het gebied van Ogaden naar het Noorden, in de buurt van Britsch Somaliland, zij het op zekeren af stand van Somaliland. Sedert eenige dagen hebben Italiaansche bombardementsvliegtuigen het terrein ver kend en bommen geworpen op Abessijn sche troepenconcentraties. De Italiaansche troepen zijn, naar verder wordt gemeld, nog steeds bezig met de con solidatie hunner stellingen. Het verluidt, dat de Abessijnen uit Addis Abeba instruc tie hebben ontvangen de heilige stad Akscem te ontruimen, ten einde een bom bardement van de oude monumenten te voorkomen. Volgens een officieel Abessijnsch com muniqué hebben Italiaansche vliegtuigen bommen geworpen op Gorahi, Kaffari, Ka- tama en Jialm, terwijl boven andere ste den vliegtuigen pamfletten hebben uitge worpen. Voorts is bericht ontvangen, dat Addis Abeba in staat van verdediging wordt ge bracht. Meer dan 100.000 man zullen in de hoofdstad worden geconcentreerd. Zij zul len uitstekend uitgerust worden. De Negus zou zijn geheele vermogen beschikbaar hebben gesteld om de hoofdstad tegen buitenlandsehe indringers te verdedigen. GENERAAL SANTINI RUKT OP IN HET NOORDEN. ASMARA, 11 October. Volgens een bericht van den oorlogscorrespondent van het D N. B. aan het Noordelijke front rukt de onder generaal Santini staande Italiaansche linkervleugel der Italianen van Er.dagamoes op naar Magale, waar Ras Selassie Goeksa met zijn troepen werkeloos staat. Men is van meening, dat de aarzelende houding van dezen Abessijnschen veldheer een politieken achtergrond heeft. Ras Goeksa is vijandig gezind jegens Ras Seyoem, die den Italiaanschen troepen tegenstand blijft bieden. De onder aanvoering van generaal Ma- rav)gna staande Italiaansche troepen heb ben de hoogten en dalen rondom Adoea bezet- De Inlandsche rtoepen onder bevel van Pirzio Biruoli bevinden zich achter den berg Amba. Overal hebben gevechten tusschen de voorposten plaats. In het gebied van de Setit, aan de grens van Eritrea, komen herhaaldelijk botsin gen voor tusschen de oorlogszuchtige be woners en inlandsche Italiaansche troe pen. Over de verliezen valt nog niets met stelligheid te zeggen, daar sinds de laatste gevechten verscheidene afdeel in gen nog vermist worden. Het aantal van 60 doo- den en 200 gewonden aan de zijde der Ita lianen lijkt echter niet te hoog geschat. ONBETROUWBARE INLANDSCHE TROEPEN. ADDIS ABEBA, 11 October. (A. N. P.). De Abessijnsche regeering heeft een tele gram van het Noordelijk front ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat duizend in landsche soldaten van het Italiaansche le ger aanstalten maakten om naar de Abes sijnen over te loopen. Italiaansche vlie gers, die de bedoeling der inlandsche troe pen begrepen, hebben met machinegewe ren op de deserteurs geschoten. Hier wordt thans bevestigd, dat een Italiaansch vlieg tuig bij Makalle is neergestort en dat de 4 inzittenden zijn gedood Ook van het Zuidelijk front zijn berich ten binnengekomen. Een officeele mede- deeling uit Gorahei meldt, dat de Abessijn sche stellingen bij Webi-Sjebeli, Tafaraka- Tama en Jilamo Woensdag door Italiaan sche vliegtuigen zijn gebombardeerd. De Italiaansche infanterie marcheert in dezen sector op. In een officieel communiqué verklaart de Abessijnsche regeering, dat zij nooit voor geweld zal buigen en dat zij eventueel door de Italianen te behalen voordeelen niet als rechtmatig zal erken nen. Ook de Volkenbond zal van deze verklaring op de hoogte worden gesteld. HET AFBREKEN DER DIPLOMATIEKE BETREKKINGEN ADDIS ABEBA, 11 October (A.N.P.) De Abbesijnsche minister van buitenland sehe zaken heeft Donderdag een nota doen toekomen aan den Italiaanschen gezant graaf Vinei, waarin den gezant het agré- ment wordt ontnomen. Dit agrément loopt Zaterdagmorgen te 11 uur af. In de nota wordt verklaard, dat de Abessijnsche re geering met het oog op de opening der vijandelijkheden, die een aanval beteeke- nen, en met het oog op den inval der Ita liaansche troepen op Abessijnsch gebied de missie van den gezant bij den Negus als geëindigd beschouwt. De nota herinnert aan de gegeven belofte, dat de radio-in stallatie van het gezantschap niet voor het verzenden van berichten zou worden ge bruikt, welke belofte niet is gehouden, De Italiaansche gezant protesteert tegen de in de nota opgenomen beweringen en verklaart, de radio-installatie van het ge zantschap niet te hébben gebruikt. Graaf Vinei deelde mede, dat het geheele ge- zantschapspersoneel Zaterdagmorgen vroeg uit Addis Abeba zal vertrekken. Hij zelf had willen blijven totdat de consulaire agent uit Magallo te Addis Abeba zou zijn aangekomen. Het verzoek van den gezant om tot zoolang in de hoofdstad te mogen blijven, is evenwel door de regeering af gewezen. Men verwacht, dat de door den gezant aangevraagd audiëntie bij den Negus niet zal worden toegestaan. Abessijnsche zaakgelastigde ontvangt paspoort ROME, 11 Oct. (A.N.P.). De diplo matieke betrekkingen tusschen Italië en Ethiopië werden Donderdag verbroken. Het ministerie van buitenlandsehe zaken overhandigde den Ethiopischen zaakgelas tigde zijn paspoort. Als reden hiervan werd aangegeven de uitwijzing van den Italiaan schen gezant uit Addis Abeba, wegens schending der diplomatieke privileges en spionnage. OPNIEUW HEVIGE GEVECHTEN BIJ ADOEA? ADDIS ABEBA, 11 October. In di plomatieke kringen doen geruchten de ronde, volgens welke het in de omgeving van Adoea tot nieuwe bloedige gevechten is gekomen. Uit Abessijnsche tegen-aan- vallen zou zich een groote slag ontwikkeld hebben. Nauwkeurige berichten zijn echter van het Noordelijk front niet binnengeko men. BEMIDDELING VAN DEN PAUS? VATICAANSTAD, 11 Oct. (A.N.P.) In officieele kringen werd Donderdag de mogelijkheid niet uitgesloten geacht, dat Paus Pius XI op verzoek van Mussolini bij den Volkenbond zou intervenieeren in het ItaliaanschEthiopische geschil KOOPT B!J HEN, DIE IN UW DAGBLAD ADVERTEEREN RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. De stucadoor Adr. h! H. uit Leiden heeft zich schuldig gemaakt aan verduis tering. Als Secretaris van den Algemeenen Stu- cadoorsbond was verdachte belast met de uitbetaling van vacantie-toelagen aan leden van den Bond. Het verduisterde be drag was 440. Verdachte heeft een gedeelte van dit be drag aan drank besteed en de rest heeft hij opgemaakt door het maken van een reis. De Officier kan zich niet begrijpen hoe men dezen man geld heeft kunnen toever trouwen, daar verdachte ongunstig bekend staat. Hij is een drinker en heeft verschil lende veroordeelingen achter den rug. De Officier vroeg 6 maanden gevangenisstraf waarvan 4 onvoorwaardelijk en 2 maan den voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd, aangezien het rapport van verdachte guns tig luidde, De laatste 15 jaren heeft ver dachte zich behoorlijk gedragen. De Politierechter heeft verdachte ver oordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd, onder toezicht stelling van de R. K. Reclassee- ring en de bepaling, dat verdachte zich van het gebruik van sterken drank moet ont houden. De stucadoor F. G. van T. uit Leiden zou een beleenbriefje hebben verduisterd. Verdachte zeide het briefje gekocht te hebben. Overeenkomstig de vordering sprak de Politierechter verdachte vry wegens ge brek aan bewijs. HET RIJNLANDSCH BORGSTELLINGS FONDS. In verband met het Verslag omtrent dit fonds uitgebracht in de vergadering der Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland van 8 October j.l., kan nog het volgende wórden medegedeeld. Nu de oprichting van het Rijnlandsch Borgstellingsfonds een feit is geworden, meende het Bureau der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland goed te doen, in openbare vergadering een korte uiteenzetting te geven aan de leden der Kamer en anderen omtrent doel, inrichting en werkwijze van dit Fonds. Het doel is hetzelfde als dat van de Be middelingscommissie ter verkrijging van Crisiscrediet voor den Middenstand in Rijn land, door de Kamer op 15 November 1934 ingesteld. Met zeer bescheiden middelen heeft deze commissie op een beperkt ter rein reeds veel goeds kunnen verrichten. De noodige gelden werden aan deze com missie verstrekt on. door het Leidsch Cri sis-comité. De Commissie beperkte haar taak niet tot borgstelling bij credietverleening alleen. Meerentijds was het noodig de bedrijven, alvorens crediet te verleenen, eerst te sa- neeren. De credieten der Commissie gingen nooit hooger dan 500.—. Was meer noo dig en verantwoord, dan werd de hulp der Nederlandsche Middenstandsbank ingeroe pen. Het stemt tot groote voldoening, dat de Wegens oplichting van een paar schoe nen eischte de officier twee maanden ge vangenisstraf tegen D. J. van K. uit Lei den. De Politierechter heeft de zaak aan gehouden tot 15 November voor het inwin nen van een rapport. Adr. M., uit Stomp wijk en J. M. uit Den Haag, zouden zich, 'terwijl zij onder invloed van sterken drank verkeerden, schuldig hebben gemaakt aan mishandeling. De beide verdachten hadden in gezelschap van den caféhouder Mook uit Stompwijk in Den Haag wat drank gébruikt. Met zyn drieën zijn zij vervolgens naar de woning van Mook in Stompwijk gegaan, waar een der beide verdachten oneenigheid kreeg met de vrouw van Mook. Hij zou haar heb ben mishandeld. De andere verdachte is er toen ook aan te pas gekomen en zou zoo wel Mook als zijn vrouw hebben geslagen. Het wend een formeele vechtpartij, waar in zich ook nog een kellner in mengde. Beide verdachten ontkenden. Het zou precies andersom gebeurd zijn. De Officier, eischte tegen elk der ver dachten een geldboete van 40. De Politierechter veroordeelde beide verdachten tot een geldboete van 25. subs. 25 dagen hechtenis. Wégens beleediging van een brigadier der Rijksveldwacht eischte de officier tegen den vischkoopman H. K. uit Voorschoten een geldboete van 30 of 30 dagen hechte nis. De Politierechter veroordeelde hem conform den eisch. credieten op deze wijze bij de NederL Mid denstandsbank aangevraagd, alle verleend werden. Vele der hulpverzoekende bedrij ven werden echter öf zonder geld óf met kleine bedragen over een moeilijk punt ge holpen. Het spreekt overigens vanzelf, dat lang niet ieder die om hulp aanklopte, geholpen kon worden. Allereerst werd sterk gelet op de moraliteit van den betrokken per soon. Als daaraan werd getwijfeld, werd geen hulp verleend, al zou dit oogenscnijn- lijk, louter economisch gezien, gemotiveerd geacht zijn geweest. Velen moesten echter teleurgesteld worden, omdat zij niet voor credietverleening in aanmerking kwamen, hetzij omdat hun zaak nog tekort geleden was opgericht, hetzij omdat de betrokken persoon niet geschikt was als middenstan der op te treden. In vele gevallen konden ook in die ge vallen echter nog voor den betrokkene waardevolle wenken worden gegeven. Opgemerkt moet nog worden, dat de Commissie niet zelf de credieten verstrekte, maar zich borg stelde voor het door haar geadviseerde crediet. Het crediet zelf werd verleend door de Gemeentelijke Hulpbank. Dit werk dezer Commissie wordt thans voortgezet in meer officieelen vorm door het Rijnlandsch Borgstellingsfonds. De definitieve oprichtersvergadering waarop de Stichtingsbrief werd vastgesteld, viel op 9 Juli 1935. De korte periode gedu rende welke de Bemiddelingscommissie en het Rijnlandsch Borgstellingsfonds hébben AGENDA LEIDEN. Maandag. Ned. R. K. Volksbond, Bestuurs raadvergadering, Bondsgebouw, De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 October as. waarge nomen door de apotheken: P. du Gftoix, Ra penburg 9, tel. 807, E. B. de Metz, Kore- vaarstraat 51, tel. 3553 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. .274. gewerkt, heeft bewezen, dat nagenoeg door het geheele district der Kamer meer en meer de behoefte aan een dergelijke instel ling wordt gevoeld. Stonden eenige organisaties en ook en kele Gemeenten aanvankelijk eenigszins wantrouwig er tegenover, de rustige wijze van werken en de goede resultaten welke werden verkregen, deden het wantrouwen verdwijnen. Ook waren enkele middenstandsorgani saties aanvankelijk van oordeel, dat Zij geen financieelen steun moesten verleenen als ook die hulpvragenden zouden worden geholpen die geen lid waren van een der steunverleenende organisaties. Bij nader inzien wordt dit standpunt ge woonlijk verlaten, wat blijkt uit het feit, dat de Middenstandsorganisaties meer en meer haar financieelen steun toezeggen, De grootste belemmering ondervond de Commissie en thans het Borgstellingsfonds, door de zeker niet geheel ongegronde vrees dat de ter leen verstrekte gelden, althans voor een groot deel, als verlorèn zouden moeten worden beschouwd. Ongetwijfeld is het juist dat elk Borg stellingsfonds zich dit gevaar scherp moet realiseeren. Hoe meer de bestuurders van het fonds zich echter in de situatie van den aanvrager inwerken en hoe nauwkeu riger de informaties zijn, des te minder ri sico loopt het Borgstellingsfonds, Juist om dat vaak een meer of minder ver strek kende saneering moet plaats vinden, ko men de bestuurders van het Borgstellings fonds als vanzelf met den finesses van het bedrijf in aanraking. Ook wordt vaak getracht van bepaalde zijde, familie of vrienden, geld of borg stelling te verkrengen. Dat dit niet ge vraagd wordt als niet de overtuiging be staat dat dit aan alle zijden gemotiveerd is, spreekt vanzelf. Hieruit volgt dat het noodzakelijk is dat alleen iemand aan het hoofd van het Borgstellingsfonds wordt geplaatst die met grootes liefde en ambitie voor zijn taak is vervuld en de noodige tact en be kwaamheid heeft, In sommige gevallen, vooral als er regelingen met crediteuren moeten worden getroffen, komt er zeer veel werk aan den winkel. Nu is het in Leiden zoo geregeld, dat de districtscom missaris die met de dagelijksche leiding van het Borgstellingsfonds is belast, ge heel gratis zijn functie vervult. Naast hem is echter gesteld iemand die de correspon dentie doet en de administratie vóert en daarvoor belooning ontvangt. Daarnevens verzekert de Districts commissaris zich vaak van de medewer king en voorlichting van een of meer per sonen die goed met de bijzonderheden be kend zijn. Door op deze wijze te werken, is het in den korten tijd van het bestaan van de Bemiddelingscommissie en het Borgstel lingsfonds gelukt, tal van bedrijven te sa- neeren en weer rendabel te maken en veel leed te voorkomen. Ongeveer 160 aanvragen werden afge handeld. Daarvan konden plm. 60 zaken op de een of andere wijze geholpen worden. Nu, na de zomervacantie het Rijnlandsch Borgstellingsfonds pas goed is gaan wer ken, zijn er weer zeer vele aanvragen in onderzoek. Van veel belang is ook de financieele op zet. Gedacht wordt aan een kapitaal van pl.m. 100.000 bijeen te brengen. Uit de rente dezer gelden moeten de stroppen kunnen worden betaald. De ervaring zal leeren hoeveel credieten op een bepaald moment mogen uitstaan, wil het risico niet te groot worden. Het Leidsche Borgstel lingsfonds heeft echter bewezen, dat een dergelijk fonds meer inkomsten dan verlie zen kan hebben. Elk jaar zijn de bezittin gen van het Leidsch Borgstellingsfonds dan ook niet onbelangrijk grooter gewor den. Hoever ook voor het Rijnlandsch Borgstellingsfonds deze gunstige omstan digheid zich zal voordoen, zal de toekomst moeten leeren. Op welke wijze denkt men echter de som von 100.000 bijeen te brengen? Allereerst rekent men op bijdragen van de gemeenten en wel op 10 cent per inwo ner. Bij een aantal inwoners in Rijnland van pl.m. 190.000 geeft dit 19.000. Van eenige plaatselijke Crisiscomité's is reeds een bedrag ontvangen grooter dan f 11.000. Ten slotte rekent men op een bijdrage van het Rijk van pl.m. 0.25 per inwoner 50.000. Dit is tezamen 80.000. Het bestuur van het Rijnlandsch Borg stellingsfonds rekent voorts nog op krach tige hulp van het Nationaal Crisis-Comité, welks werk op deze wijze voor een belang rijk deel wordt overgenomen. Voorts mag naar de meening der Ka mer ook op een bijdrage van de Provincie worden gerekend als men n.l. mag aanne men dat de Provincie Zuid-Holland een even aanbevelenswaardig standpunt is me degedeeld, 100.000 voor borgstellings fondsen heeft beschikbaar gesteld. Tenslotte heeft het Borgstellingsfonds allerlei administratieve en andere kosten. Deze moeten zooveel mogelijk uit bijzon dere inkomsten worden bestreden, d.w.z. die der. Middenstandsvereenigingen, der Kamer van Koophandel en andere. Aan de Middenstandsvereenigingen is daartoe verzocht 0.50 per lid per jaar te willen bijdragen. De visscher J. de H. uit Hazerswou- d e zou zich hebben schuldig gemaakt aan mishandeling. Met een roeiboot heeft hy zekeren V., die in een plas bij genoemde gemeente aan het zwemmen was, overva ren. Hij kreeg de boot tegen zijn hoofd en werd onder water geduwd. Verdachte zou bovendien met een der roeispanen ge dreigd hebben. Verdachte zeide dat het per ongeluk was gebeurd. In de roeiboot zaten drie men- schen. Twee hunner zouden volgens ver dachte hebben geroeid. Getuigen verklaarden alleen verdachte te hebben zien roeien. Volgens getuige Moor heeft verdachte De V. met opzet overvaren. De twee andere inzittenden van de roeiboot werden als getuige k décharge gehoord en schetsten de situatie. De Politierechter wees bij het verhoor der getuigen a décharge erop, dat dezen door hun verklaringen zich bloot stelden aan het gevaar, dat ook tegen hen een ver volging wordt ingezet. De Officier was van meening, dat hier inderdaad van een voorwaardelijken op zet sprake is. Herhaaldelijk zijn er klach ten over verdachte's optreden. Hij vroeg een geldboete van 50 of 50 dagen hech tenis en een voorwaardelijke gevangenis straf van 3 maanden met een proeftijd van drie jaren. De verdediger, M. de Vries, wees erop, dat verdachte getracht heeft te stoppen, maar, omdat de andere roeier niet stopte, zwenkte de boot en door die manoeuvre is V. overvaren. Alle opzet ontbreekt hier, aldus mr. de Vries. De Politierechter, overwegende dat ver dachte niet alleen stuurde en ook de opzet tot mishandeling niet is komen vast te staan, sprak verdachte vrij. C. O. heeft op 10 Augustus op het jaag-* pad naiby Alp hen aan den Rijn 10 langs den weg staande hooischelven in brand gestoken. Verdachte, die niet was verschenen, had een bekentenis bij de politie afgelegd. Verdachte heeft reeds eenige malen met den strafrechter kennis gemaakt. De officier eischte twee maanden gevan genisstraf. De Politierechter veroordeelde verdach te wegens vernieling tot 5 maanden ge vangenisstraf. W. A. de G. udit Benthuizen had meeningsverschil over een rekening met den wagenmaker Boogaard uit Hazerswou- de. Met zijn bedde zoons is hij naar den winkel gegaan van den wagenmaker. Boo gaard heeft hen toen gesommeerd zijn winkel te verlaten, waaraan geen gevolg werd gegeven. 20.boete luidde de eisch tegen elk der verdachten wegens huisvredebreuk. Hoeveel verdient u? informeerde de Po litierechter. „Niets Edelachtbare", luidde het ant woord van W. A. de G. „Waar leeft u dan van?" was een twee de vraag. „Van het verlies". Verdachte heeft een veehouderij, een stuk Land met 20 koeien, maar dit alles levert verlies op. „Krijgt u dan steun?" vroeg de Politie rechter. „Natuurlijk, alle boeren krijgen toch steun", antwoordde verdachte. De Politierechter halveerde de boete en veroordeelde elk tot f 10subs 10 dagen hechtenis. MOET EEN MAKELAAR IN HUIZEN BEëEDIGD ZIJN? De Baarlemsche rechtbank beslist van niet In hooger beroep stond 14 dagen gele den terecht een houder van een woning bureau te Haarlem, die, zonder daartoe be- eedigd te zijn, het beroep van makelaar had uitgeoefend. Door zijn tusschenkomst waren, eenige woningen verhuurd, waar voor hij provisie ontving. De kantonrech ter veroordeelde hem tot geldboete van 5 De rechtbank te Haarlem sprak den ver dachte vrij. De verdediger had in een uitvoerig plei dooi betoogd, dat het uitoefenen van een tusschenhandel in het hysteem van de wet een ieder vrij staat en dat voor het ver richten van makelaarswerkzaamheden, zooals het verhuren en verkoopen van hui zen op naam van anderen, de beëediging geen vereischte is. De rechtbank heeft overwogen dat de wet toelating van een makelaar niet vordert.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2