„Groote Opruiming11 te Oss. In October op één dag aiies gratis. DONDERDAG 10 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG ONGELUK BIJ HET PERSEN VAN STROO. Twee arbeiders gewond. Gistermiddag heeft bij het persen van stroo te Halerbrug, bij Beilen, een ernstig ongeluk plaats gehad, waardoor twee per sonen werden gewond. Doordat het wiel van de persmachine in stukken vloog, werd de 20-jarige arbeider L. Drent uit Hoogeveen door een stuk ijzer geraakt en zoodanig aan het hoofd gewond, dat hij in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis te Assen moest worden ver voerd. Een andere arbeider, die bij een dorsch- rnachine stond, werd eveneens door een stuk van het wiel gewond en met een schouderwond naar zijn woning vervoerd. KINDJE VERDRONKEN. Gistermiddag te omstreeks één uur is het zoontj van zestien maanden van den heer J. Otten te Lepelstraat, gemeente Halste ren, al spelende in een sloot geraakt en verdronken. Het ongeluk had plaats toen de moeder van het knaapje bezig was op een naburig stuk land aardappelen te rooien. BRAND IN EEN HOUTHANDEL TE VENLO. Houtzagerij en schaver ij uitgebrand. SCHADE LOOPT IN DE TIEN DUIZENDEN. Gisteravond omstreeks zeven uur is te Venlo brand uitgebroken in de houtzagerij en schaverij van de N.V. J. "M. van Gas- selt's Houthandel, aan de Roermondsche- straat. De brandweer van Venlo, Blerick en die van de Nederlandsche Instrumenten Com pagnie, wier fabriek in de onmiddellijke nabijheid gelegen is, namen aan het blus- schingswerk deel, terwijl de politie, ma rechaussee en militairen de toeschouwers op een afstand hielden. De zagerij en schaverij zijn geheel uit gebrand. Ook de daarin aanwezige hout bewerkingsmachines, gereedschappen en een groote voorraad reeds bewerkt hout, werden een prooi der vlammen. Door het aanhoudend nathouden der om liggende gebouwen heeft men verdere uit breiding van het vuur weten te voorkomen. De aangerichte schade loopt in de tien duizenden en wordt door verzekering ge dekt. De oorzaak van den brand is onbe kend. In den laten avond was men nog met de nablussching bezig. WEER EEN BRANDKAST OPGEBLAZEN. Nu een dynamietaanslag te Bunschoten. Inbrekers hebben, naar de „Telegraaf" meldt, Woensdagnacht hun slag probeeren te slaan in de kantoren van de Coöp. Stoomzuivelfabriek „Neerlandia" te Bun schoten. Zij zijn door een tuimelraam bin nengekomen en hebben, toen zij eenmaal in de kantoren waren, getracht de deur van de kluis, waarin zich een bedrag van 12.000 bevond voor uitbetaling aan de veehouders, te openen. Hiervoor hebben zij gebruik gemaakt van een dynamietpa- troon. Twee jaloeziekasten, die de daders waar schijnlijk gebezigd hebben voor demping van het geluid, waren vernield. Men kon nog niet vaststellen, of er iets is ontvreemd, daar de kluisdeur niet kon worden geopend, omdat het slot door de dynamietpatroon uit elkaar is gesprongen. Op de kantoren •was overigens niets vernield of beschadigd. „Neerlandia" is tegen inbraak verzekerd. Vergeefs heeft het personeel van een brandkastenfabriek uit Doetinchem gister middag getracht, de kluis in de zuivelfa briek „Neerlandia" te Bunschoten, waarop een dynamietaanslag is gepleegd te ope nen. De deur bleef echter onwrikbaar. Van daag zal een nieuwe poging gewaagd wor den, waarbij een andere tactiek zal worden toegepast. Het personeel van de brandkas- tenfabriek zal dan een opening hakken in den steenen kluiswand. Er wordt op gere kend, dat daarvoor tien uren hard werken noodig zijn. De veldwachter van Bunschoten, de heer Tazelaar, heeft gistermiddag de huls van de gebruikte dynamietpatroon onderzocht. Deze bleek van Duitsch maaksel te zijn. Opmerkenswaardig is, dat de politiedes kundige Van Ledden Hulsebosch indertijd het vermoeden uitte, dat het wellicht Duit- sohers waren, die deze ongewenschte nieu wigheden hier te lande invoerden. De zwarte lijst der dynamietaanslagen telt thans zes gevallen. Een voorproefje genoot Amsterdam in Januari van dit jaar. De brandkast van de N.V. J. P. Weyers werd bestookt, doch weerstond alle krachtmaatregelen. Den tweeden Februari viel de zware slag. Bij de Steenkolen Handel Mij. Oran je Nassau werd ongeveer 5000 gestolen. Den eersten Mei viel de Coöp. Stoomzui velfabriek te Putten als slachtoffer. De buit was hier nog grooter nl. 8000. Na deze aanslagen trad een rustperiode in. Vermoedelijk werd de dikke pot verteerd. De zuivelfabriek Nieuw-Holland te Woer den en de houthandel van den heer C. Hoo- gendijk te Zwammerdam werden resp. den 23sten en 28sten Augustus als object uit verkoren. Hoewel te Zwammerdam geen dynamiet gebruikt werd, werkte er toch vermoedelijk dezelfde bende. Daar de ge zamenlijke „opbrengst" toen slechts 1300 bedroeg, mocht verwacht worden, dat de bende spoedig weer iets van zich zou doen hooren. zva&i DE ROOFOVERVAL TE DEN HAAG. Door de politie te Antwerpen is aange houden de Nederlander H. Marienboer, een 31-jarige chauffeur geboren te Haarlem- merliede. De arrestatie geschiedde op ver zoek van de Nederlandsche justitie. De man had in het hotel „American" te Den Haag in den nacht van 30 September, bijgestaan door twee handlangers, die in middels reeds zijn aangehouden, ten na- deele van twee Italianen 1100..gestolen M. werd op een kamer aan de Durlet- straat te Antwerpen aangehouden. Op zijn tafel lag een geladen browning, welke be stemd was om, indien men hem wilde ar resteeren, de politie neer te schieten, het geen echter is mislukt, doordat de politie plotseling zijn kamer binnenviel. De man is, in afwachting van zijn uit levering, in het bureau ingesloten. BERUCHT INBREKER AANGEHOUDEN. Gisternacht zijn aan de Henri Goovarts- weg te Maastricht een viertal inbraken gepleegd. O.a. is daarbij een bedrag van 110.ontvreemd. Eenigen tijd later is op den St. Pieters- sluisweg een persoon aangehouden, die sterk de aandacht van de politie had ge trokken. Op het politiebureau is gebleken, dat men met deze arrestatie een goede vangst heeft gedaan. Bij het ingesteld onderzoek bleek, n.l., dat de arrestant, zekere R., deze inbraken had gepleegd en voorts tal van andere diefstallen en inbraken, alle te Maastricht gepleegd, op zijn geweten had. De aangehoudene is van Poolsche nationaliteit en is reeds verleden jaar, eveneens door de Maastrichtsche politie, in verband met een diefstal met braak ge arresteerd. Door de thans verrichte aanhouding zijn alle, in den laatsten tijd te Maastricht ge pleegde diefstallen met braak, opgehel derd. KERKDIEFSTAL TE MAASNIEL. Te Maasniel bij Roermond werd gisteren middag in de parochiekerk de ex-voto-kast bij het beeld van O. L. Vrouw van altijddu- renden Bijstand opengebroken. Eenige waardevolle gouden voorwerpen werden ontvreemd. De maréchaussée heeft de zaak in onderzoek. ZIJN RECHTERWIJSVINGER AFGESNEDEN. Om van den militairen dienst af te komen? De milicien A. J. uit Ossendrecht, die sedert 3 October j.l. voor het vervullen van zijn dienstplicht te Bergen op Zoom onder de wapenen is gekomen, heeft met een mes een stuk van de wijsvinger van zijn rechterhand afgesneden. Oorspronkelijk gaf hij voor, dat hem een ongeval was overkomen, doch na een on derzoek, dat op advies van den garnizoens geneesheer, dr. Kole, door de marechaus see werd ingesteld, kwam aan het licht, dat hij zich zelf opzettelijk verminkt had. Omtrent de motieven, welke J. tot deze daad hadden gebracht, heeft hij zich nog niet uitgelaten. Er wordt verondersteld, dat hij zulks heeft gedaan om zich aan den militairen dienst te onttrekken. SCHENDING VAN BRIEFGEHEIM. Vervolging tegen „Volk en Vaderland". Naar de „Volkskr." verneemt, heeft de officier van justitie te Utrecht het voorne men als gevolg van de onlangs door de heeren A. C. de Bruyn en J. A. Schutte, resp. voorzitter en secretaris van het R. K. Werkliedenverbond ingediende aanklacht, alsnog een vervolging in te stellen tegen het officieele orgaan der N. S. B., „Volk en Vaderland", in verband met de publica tie in dat orgaan van een vertrouwelijk schrijven van het R. K. Werkliedenverbond. DE „NOORDSTAR" TERECHT. Het schip „Noordstar", dat op weg was van Gent naar Stadskanaal en over welks lot men zich ongerust maakte, is gisteren de sluis te Veelerveen in de Groningsche Veenkoloniën gepasseerd. Aan boord was alles wel. Kom Hansje, sta op en biedt die dame je plaats aan! NED. OOST-INDIE DE HONGI-TOCHTEN IN NIEUW-GUINEA. Tot nu onbekende volksstammen. Aneta seint uit Batavia: In aansluiting op het bericht inzake den hongitocht in Nieuw-Guinea meldt de assistent-resident van Manokwari nog dat bedoelde moorden gepleegd zijn door twee kleine stammen die nog tot de menseheneters behooren en die een onbekende taal spreken. Deze stam men zijn genaamd de Sigiali en de Sigian- bad; omtrent het bestaan van deze stam men was het bestuur en den strandhoofden niets bekend. De plaats waar de moorden geschiedden, ligt vijf dagmarschen van de kust uit. De woonplaats van deze stammen ligt op een afstand van zeven tot tien dagmar schen van de kust verwijderd, bij den bo venloop van de Fak-Faksche rivieren. De hongitroep is 80 man sterk. Door een onverwachte omsingeling van de verblijf plaatsen van deze lieden, die nog nooit Europeanen zagen, werden 25 volwassen mannen, onder wie zes aanvoerders, 14 vrouwen, (waaronder eenige die menschen- vleesch hadden gegeten) en 17 kinderen gearresteerd. De beide medegevoerde sla vinnen zijn bevrijd en aan de familie terug gegeven. Van de deelnemers aan den hongi tocht zijn een man, twee vrouwen en een kind gestorven, vermoedelijk tengevolge van longontsteking. Een politieagent van het landschap en twee Papoea-koelies be kwamen diepe steekwonden in den voet, als gevolg van de voetangels welke door de Sigialiers waren opgezet. Voor verdediging en machtsvertoon wer den van de zijde van de politie eenige schoten gelost, doch niemand werd ge dood. m FELLE DROOGTE. Aneta seint uit Batavia: Een ongewoon felle droogte veroorzaakt in Java en Zuid- Celebes eenige schade aan landbouwgewas sen. Daar de stijging van de prijzen van le vensmiddelen ongewenscht is, zullen en kele maatregelen getroffen worden om den toevoer van rijst uit het buitenland te ver ruimen, welke maatregelen voorloopig en kele Buitengewesten zal betreffen. Met in gang van 1 November zullen Menado en de Molukken wederom worden opengesteld voor den invoer van buitenlandsche rijst. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. De 46-jarige opperman N. H. uit Noordwijk heeft een hoeveelheid dah lia's ontvreemd van een bloemibollenhan- del uit genoemde gemeente. Verdaohte ontkende den diefstal. Hij zou de bloemen van een onbekende hebben gekregen. Verdachte's strafblad is verre van fraai. De eigenaar der bloembollen was ver dachte vlak bij zijn land met een mand met bloemen tegengekomen. De ontvreem de dahlia's werden alleen door hem en een collega in Noordwijk gekiweekt. De getuige a décharge H. verklaarde ge zien te hebben dat een onbekende de bloe men aan verdachte gaf. De Politierechter kon zich kwalijk in denken dat verdachte zoo maar een bloe menhulde ten deel viel. De Officier achtte het ten laste gelegde bewezen en vorderde één maand gevan genisstraf. Naar de verklaring van den getuige a décharge H. zal de Officier een onder zoek instellen, o-mdat hij dezen getuige verdenkt van meineed. De Politierecht heeft verdachte, gelet op zijn strafblad, conform den eisch ver oordeeld tot een maand gevangenisstraf. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Door het kantongerecht te Alphen aan den Rijn werden de navolgende verstek- vonnissen gewezen: wegens overtreding der motor- en rijwielwet: J. H. M. de R. te Hilversum 3.subs. 2 dg; W. S. T., den Haag, 6.sufos. 3 dg; met toew. civ. vordering ad 12.25 toegewezen aan A. B. te Hilversum; L. M. R. te Vaassen 10. subs. 5 dg; J. A. v. d. W. te Zwanoimerdam 2 X 1.50 subs. 1 dg; D. de B. te Ter-Aar 3.50 subs. 2 dg; J. B., alsmeer id; J. S. te Huizen 7.50 subs. 3 dg; J. M. te Rot terdam id; G. E. H. 2.50 subs. 2 dg; J. v. V. te Bodegraven 2.50 subs. 1 dg; C. B. te Weesp id; Overtr. der -Vleesohkeuringswet J. G. de J. te Zevenhoven 150.subs. 50 dg. en 1 week princ. hechtenis met open- baarmarking van deze uitspraken in de bladen op kosten van veroordeelde. Over treding Crisis-zuivelwet: F. J. W. te Am sterdam 10.sufos. 5 dg. met verbeurd verklaring van de infoeslaggenomen boter; Leerplichtwetovertreding: J ,A. J. te Ha- zerswoude 4 sufos. 2 dg; Visscherijwet- overtreding: J. A. M. te dx Haag 3. subs. 3 dg. met verbeurdverkl. van hengel of 1.sufos. 1 dg; Overtr. art. 453 wetib. v. strafrecht: R. R. de J., Zw. v. d. V.; J. K., J. V. A. C. v. L. allen zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande resp. tot 16 dg. hechtenis; 5.subs. 3 dg; 6. subs. 3 dg; 6.subs. 3 dg; en 6.subs. 3 dg. Overtreding van de algemeene poli tieverordening der gemeente Koudekerk A. K. zonder bekende woon- of verblijf plaats hier te lande ƒ1.subs. 1 dg. Waar geen woonplaats is vermeld wonen veroordeelden te Alpflien aan den Rijm De Rechtbank begint haar werk. Een bonte verzameling mis drijven zal a.s. Maandag worden berecht. Aan het duister bedrijf van de groote bende niemand en niets ontziende misda digers, die in onderlinge samenwerking of onafhankelijk van elkander, den naam van de Brabantsche gemeente Oss in den loop der jaren een beruchte klank hebben be zorgd, wordt thans, dank zij het energiek ingrijpen van de Koninklijke Marechaussée, die in de Ossche onderwereld een ware raz zia houdt en het aandeel, dat de Ossche gemeentepolitie daarin mede heeft, een einde gemaakt. Na de meer dan 30 arres taties, die sinds Mei 1934 ,toen de groote zuiveringsactie werd ingezet, werden ver richt, konden van Mei van dit jaar tot Augustus, als gevolg van een plotseling opgetreden „bekentenispsychose" ongeveer 50 andere verdachten van wie verschei- denen vrijwel uitsluitend bekend zijn bij hun overigens niet onvermakelijke bijna men! te 's Hertogenbosch achter slot en grendel worden gezet, welk aantal nadien door nieuwe aanhoudingen is vermeerderd en in de naaste toekomst zeker nog stijgen zal. Het justitieel apparaat, op volle capaci teit arbeidend, opdat eindelijk ten volle aan de gerechtigheid zal worden voldaan, heeft bereids een aantal dagvaardingen uitgebracht, welker inhoud is geput uit een poel van weerzinwekkende te Oss en op het platteland gepleegde misdrijven en als uitvloeisel daarvan zal Maandag 14 Oc tober voor de Arrondissements-Rechtbank te 's Hertogenbosch op welken dag een aantal van een ongekend groote reeds straf zaken zal worden behandeld het naspel aanvangen van een misdadigersterreur, welke gelukkig! haar weerga in ons land niet kent en het overgroote deel der bevolking met ontzetting heeft vervuld. Wat de voorgeschiedenis betreft moge dienen, dat de afgrijselijke roofmoord te Oyen, waarbij een oude man bruutweg werd afgemaakt en diens broer levensge vaarlijke verwondingen opliep, voor de re geering in Mei van het vorige jaar de aanleiding is geweest, het openbaar ge zag te Oss te versterken met een extra brigade marechaussée. Deze vat haar taak met ernst en toewijding op. Nadat Veertien dagen zijn verloopen geraakt zij bij een boerderij in een nachtelijk gevecht gewik keld met een bende misdadigers, welke het onderspit delft en de arrestatie oplevert van een heerschap met een te Oss benach ten naam, Van Orsouw, die zijn zwager zwaar lichamelijk letsel had toegebracht en deswege tot een langdurige gevangenis straf wordt veroordeeld. Nadien wordt de zuiveringsactie met kracht voortgezet, zoodat hetzelfde jaar hoofdzakelijk voor „kleinere" misdrijven als kippendiefstallen, inbraken en oplich tingen nog een dertigtal aanhoudingen wordt verricht, o.a. van een dievenbende van 12 jongelieden van 16 tot 20 jaar, die met elkaar meer dan 40 inbraken en dief stallen op hun geweten hebben. Onder de ordelievende burgerij van Oss en ook op het platteland valt een zekere ontspanning waar te nemen. Het aantal misdrijven neemt af en het succes van de marechaussée vormt het gesprek van den dag. Niemand, ook niet uit politioneele en justitieele kringen, kan vermoeden, dat in Mei van dit jaar de eigenlijke victorie pas zou beginnen. Van de „zware knapen", die op dat tijdstip reeds in arrest zitten, noe men wij Piet de Bie, Willem de Bie„ M. v. d. Putten, bijgenaamd De Rut, alsmede A. Tiendriks Sr. en A. Hendriks Jr., resp. beter bekend als de Dikke en de Jonge Toon de Soep. Keten van zwijgzaamheid wordt verbroken. Het is de jonge Willem de Bie, die op 12 Mei j.l. voor de eerste groote sen satie zorgt door de bekentenis, dat hij me deplichtig is geweest aan den vermelden roofmoord te Oyen en den keten van zwijg zaamheid, welke de Ossche onderwereld tot dusverre omsloten en tegen den sterken arim min of meer beveiligd had, verder ver breekt door als zijn medeplichtigen aan te wijzen den reeds tot 10 jaar gevangenis straf veroordeelden T. van Orsouw (De Olie), benevens twee andere klanten van Lombrozo, wier namen ook reeds zijn ge noemd: de Jonge Toon de Soep en De Rut. Laatstgenoemde, die pas gevangenisstraf had ondergaan, wordt thans opnieuw opge sloten. Ook hij gaaf enkele dagen later bekennen. Niet alleen geeft hij toe, dat Wil lem de Bie de waarheid heeft gesproken, maar tevens ontlast hij tegenover den opperwachtmeester der marechaussée te Uden zijn geweten van een andere zij ner vele misdaden: de roofoverval op den landbouwer Bouwmans in deze gemeente. Medeplichtigen? O jawel, drie man, o.a. de wielrenner Jan Ceelen! Een schok van ontsteltenis, gaat door ge heel Brabant, Jan Ceelen, alom bekend als „De Ceel", die als wielrenner vele lau weren heeft geoogst, wordt op 28 Mei ge arresteerd. Men gelooft aan een vergissing, tot ook hij spreken gaat en, als voelt hij zich opgelucht, dat dè zware last van zijn dubbelleven van hem wordt afgewenteld, tot boetedoen bereid, een aantal verschrik kelijke misdrijven bekent: roofovervallen, o.a. die op den 61-jarigen landbouwer Mar- tinus Sohepers te Mariaheide, gemeente Veghel, waar 1600.werden buitge maakt en ook de moord uit jaloezie op den caféhouder Jan v. d. Pas. Door deze beken tenis kunnen nog dienzelfden dag verschei dene nieuwe arrestaties van beruchte lie den, die zich door hun schanddaden volko men buiten de gemeenschap hebben ge plaatst, haar beslag krijgen. De celdeuren sluiten zich achter den vrachtrijder L. v. d. Heuvel, in zijn kringen bekend als Den Brus, achter Peer de Bie, den vader der inbrekers, achter L. Vos, bijgenaamd Bijs de Sijp, terwijl mede de verzekeringsagent Kooien uit Tilburg, die door het geven van inlichtingen aan de misdadigers wel een zeer groote schuld op zich heeft geladen, wordt gearresteerd. Marechaussée gehuldigd. Begrijpelijk is, dat ook in justitieele krin gen het kranige wenk van de Kon. Mare chaussée van wie vooral het trio Mintjes, De Gier en Van der Weerdt met eere dient te worden genoemd ten zeerste wordt gewaardeerd. Die waardeering blijkt ook naar buiten als op den laatsten dag van Mei mr. Baron Speyart van Woerden de brigade huldigt. Van 5 tot 13 Juni volgen dan vele nieuwe arrestaties. Een oud misdrijf komt op het tapijt: de in den nacht van 6 op 7 Mei 1933 te Veghel op den toen 70-jarigen C. v. d. Burgt gepleegde roofoverval. Frans v. d. Wetering, bijgenaamd Frans de Brom- mert, die zich aan verscheidene roofover vallen en inbraken heeft schuldig ge maakt, wordt, verdacht van medeplichtig heid, gearresteerd en naar Veghel op trans port gesteld. Van de vrijheid naar het Huis van Bewaring te Den Bosch verhuizen ach tereenvolgens ook P. Schuurmans, die den roofoverval op het echtpaar L. v. Bergen in de Kapelstraat te Oss bekent, alsook zijn medeplichtige Ottens, door zijn kornuiten Het Oesje gedoopt. Voor een nieuwe sensatie zorgt dan de gemeentepolitie, die onder leiding van in specteur Van Kempen ten spijt van be dekte en openlijke critiek op haar beleid het hare doet om den Augiasstal van mis drijven op te ruimen. Een schijnbaar eer zaam ingezetene van Oss, de directeur van de Ossche Wielerbaan Jan Verhoeven, bij genaamd Jan Bol, ziet de boeien om zijn polsen glijden. Hij blijkt de man te zijn, die Toon de Soep Sr. (A. Hendriks Sr.) tegen een belooning van 25.opdracht heeft gegeven tot het in brand steken van het paviljoen op het gemeentelijk sportter rein. Zekere N. Schuyers, die daarbij een handje geholpen heeft en zich mede aan inbraak heeft schuldig gemaakt, wordt ook aangehouden, doch na enkele dagen weer op vrije voeten gesteld. Inmiddels heeft Toon de Soep Sr. bendelid par excellence en zwijgzaam als geen ander! tegenover inspecteur van Kempen de waarheid van Jan Verhoeven's beschuldiging toegegeven. Dan is het weer de beurt van de man schappen der marechaussée. De roofover val op het echtpaar Wijdeman te Hees wijk wordt tot klaarheid gebracht. Het blijkt, dat ook hierin J. Ceelen een werkzaam aan deel heeft gehad; als medeplichtigen wor den gearresteerd de gebroedex-s C. en 11. de Brok en M. van Orsouw, beter bekend als De Koperen. Piet de Bie. 13 Juli. Een der „grooten" daalt af van het voetstuk der zwijgzaamheid. De thans 22-jarige Piet de Bie legt een reeks beken tenissen af, vermoedelijk onder den druk van het feit, den vorigen dag te zijner ken nis gebracht, dat inzake den moord op zijn neef Gerrit de Hooge Raad het cassatiebe roep heeft verworpen. Hij somt o.a. zijn medeplichtigheid op aan roofovervallen te Uden, Veghel, Geffen en Oss en laat een serie inbraken, waaraan hij debet is, de revue passeeren. Den dag daarop inmid dels is als gevolg van zijn bekentenissen de hotelhouder Benkers gearresteerd, inge volge wiens opdracht de Bie de bakkerij en maalderij te Megen in brand heeft ge stoken geeft hij volledige opheldering over den moord op zijn neef Gerrit, welk verschrikkelijk misdrijf hij alleen zegt te hebben gepleegd. Maandag a.s .zal hij zich, tezamen met „Den Brus", voor enkele kleinere misdrij ven te verantwoorden hebben. De zwakke sekse. Er zijn ook leden van de zwakke sekse, die niet vrijuit gaan. Gearresteerd wordt vrouw Gl. uit Geffen, een tante van den vermoorden Gerrit de Bie. Zij zou de ben de tot een der gepleegde roofovervallen hebben aangezet. Enkele dagen later wordt zij wegens familieomstandigheden vrijge laten. De weduwe van B.-van H. te Oss bekent na haar arrestatie door de gemeentepolitie brandstichting in de woning van van der Heyden in de Bosschestraat, Mejuffrouw H. v. d. E., huisvrouw van R., wordt ook gearresteerd en bekent dat zij brand heeft gesticht in haar woning aan de Water straat. Zij wordt daarna in vrijheid ge steld. Er is verder sprake van een zigeu nerin, die onder het voorwendsel, antiek te willen koopen, verschillende menschen bezocht en dan haar oogen goed den kost gaf om de bende, waarmede zij samen werkte, inlichtingen te geven. De mare chaussee arresteert in dit verband vrouw v. d. H.-de H. Zij blijkt echter onschuldig te zijn en wordt den volgenden dag weer vrijgelaten. Intusschen heeft de overval op den ouden v. d. Burgt te Veghel in Mei 1933 opnieuiw de aandacht gevraagd.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9