DONDERDAG 10 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 R. K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Kookcursus voor IMissionarissen. Gisteren eindigde in de R. K. Vakschool voor Meisjes, Galgewater 1, de kookcursus voor Missionarissen, die deelnemen aan den Medische Missiecursus, welke vanaf 10 September tot 19 October in Rotterdam en Leiden wordt gegeven. Het doel van deze kooklessen is geweest om den a.s. Missionaris eenige kennis bij te brengen van de bereiding van gerechten, welke voorkomen in het toekomstige mis siegebied. De veranderde levenswijze van den Missionaris, de invloed van het kli maat, het ontbreken van tot dusverre ge bruikte voedingsmiddelen, de aanwezig heid van onbekende levensmiddelen en het snelle bederf van voedsel zijn factoren, die het lichamelijk welzijn van den jongen Missionaris ongunstig kunnen beïnvloeden en welke meermalen ziekten veroorzaken, welke bij een juiste en oordeelkundige voedingswijze en voedselbereiding voorko men hadden kunnen worden. De als een proef in het leven geroepen kookcursus door het ijverige bestuur van het „Nederlandsch Medisch Missieco mité" georganiseerd moge eenigszins voorzien in de bovengenoemde bezwaren en voor den toekomstigen Missionaris de vruchten afwerpen, welke ervan verwacht worden, dan zal het mogelijk zijn, dat de kookcursus zich een blijvende plaats ver overt in het rijksprogramma, dat het „Ne derlandsch Medisch Missie-Comité" voor den toekomstigen Missionaris in zijn Me- dischen Missiecursus samenstelt. R. K. COÖPERATIE „EENDRACHT" U.A. Bovengenoemde verbruiksvereeniging hield haar 18e jaarvergadering in het ge bouw van den R. K. Volksbond. In zijn openingswoord constateerde de voorzitter, de heer P. Heemskerk, dat de opkomst thans geringer was dan vorige jaren. Verder geeft spr. een korte beschou wing over den huidigen maatschappelijken toestand, waarin spr. vooral stilstond bij het verminderen van de koopkracht, die oor zaak is dat het consumptiecijfer dalende is. Ook de Coöp. beweging heeft daarvan te lijden. Toch neemt het aantal coöperato- ren in ons land toe, wat een verblijdend verschijnsel is. Ook plaatselijk is er niet te klagen over ontrouw de leden, al is de om zet door prijsdaling en andere oorzaken te- ruggeloopen. Nadat de notulen gelezen zijn worden 33 leden met een toepasselijk woord geïnstalleerd. Daarna herdenkt spr. in dankbare be woordingen het overleden lid van de com missie van toezicht den heer J. Lagerberg, terwijl voor zijn zielerust wordt gebeden. De secretaris leest hierna het jaarver slag v.-at een duidelijken kijk geeft op dat gene wat in het boekjaar 1 Juli 193430 Juni 1935 door de coöperatie is gedaan, waarvoor hem door den voorzitter wordt dank gebracht. Hierna wordt na een korte bespreking aangenomen een bestuursvoorstel om a. het bestuur uit te breiden met twee leden waarvan één plaats blijvend bestemd is voor den Voorzitter van den R. K. Volks bond en b. in de commissie van toezicht blijvend een plaats af te staan aan een be stuurslid van genoemden bond. Enkele artikelen van het huish. regle ment worden hierna op voorstel van het bestuur gewijzigd, voornamelijk behelzen de noodzakelijke, vereenvoudigingen. De balans, die gedurende een week ter inzage is geweest, wordt daarna aangenomen en het dividend bepaald. De periodieke bestuursverkiezing heeft tot resultaat, dat de aftredend0 heeren P. Heemskerk, Th. W. Need en J. J. Driessen met groote meerderheid worden herkozen, terwijl wegens de bestuursuitbreiding wordt gekozen de heer J. F. M. Pont. In de vacature van de commissie van toe zicht, ontstaan door het overlijden van den heer J. Lagerberg werd gekozen de heer J. W. Lamboo. Nadat de voorzitter nog heeft medege deeld, dat er binnen zeer korten tijd een ledenvergadering te verwachten is, waar zeer belangrijke besluiten zullen genomen moeten worden, wordt de vergadering na de gebruikelijke rondvraag gesloten. Een Chineesche wolhandkrab. Üe Hengelaarsbond voor Leiden en Om streken alhier is door schenking in het bezit gekomen van een „Wolhandkrabbe". Dit is een Chineesche krahbesoort, die ver moedelijk van uit een watertank van een Chineesch vaartuig in de Elbe in Duitsch- land is terecht gekomen. In 1922 werd ze in die rivier voor het eerst aangetroffen. Sindsdien heeft ze zich zóó sterk voortge plant, dat ze reeds bij honderden in Duitsch- land worden gevangen en er speciaal jacht op gemaakt wordt, omdat ze groote schade aan den vischstand berokkend. In 1931 had ze onze grenzen reeds overschreden en werden in Friesland en Groningen enkele exemplaren gevangen. Thans na vier ja ren heeft ze zich daar reeds zoodanig weten te vermenigvuldigen, dat meermalen 100 a 200 stuks per nacht in de fuiken worden aangetroffen, die ze totaal vernielen, ter wijl ze de daarin bevindende visschen aanvreten. Vorig jaar bleek ze ook Zuid- Holland tot verblijf uitgekozen te hebben. Er werden in 1934 in het Braassemermeer en in de Ringvaart bij Lisse vier exem plaren buitgemaakt. Het in het bezit van den Bond zijnde dier is een volwassen krab. een griezelig beest met pooten van pl.m. 12 c.M. lengte, sterk behaard en van lange puntige nagels voorzien. Twee krachtig ontwikkelde vangscharen staan haar ten dienste voor het bemachtigen van haar prooi. De vorige week werd ze in de Ringvaart van den Haar lemmer meer polder nabij de Lisserbrug in een fuik gevangen door den visscher D. v. Nieuwkoop te Kaag, die haar den Bond ten geschenke gaf, omdat ze in 'het door den Bond ge pachte water was gevangen. Het dier wordt gedurende een paar dagen ter be zichtiging gesteld bij den voorzitter van den Bond, Haven 24, alhier. 'n Viertal maanden geleden had zoo als wij destijds berichtten mevr. F., wo nende Donkersteeg 12, het ongeluk in de Hartebrugskerk een been te breken. De be jaarde dame zij is vandaag 80 jaar ge worden is van dit voor haar hoogen leeftijd lastige ongeval weer geheel her steld en gaat nu weer iederen dag ter kerke. Gistermiddag te kwart over twaalf is het 5-jarige meisje C. M., wonend op de Vol dersgracht, op de St. Nicolaasbrug aan de Mare, terwijl het kind op het trottoir stond, gegrepen door 'n breede vrachtauto, be stuurd door den 26-jarigen J. B. Het kind heeft vermoedelijk het rechterscbeenbeen gebroken en werd door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Door overvloed van copie moeten eenige verslagen blijven liggen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen Geneeskunde de da mes: M. E. S. Henneman, Oegstgeest, M. Tuynenburg Muys, Hillegersberg, M. A. Leyds, Den Haag, L. Franzie, Den Haag, C. L. D. Bruins, Wassenaar, S. E. Tim- mers, Rotterdam en de heeren C. Verséle- lewel de Witt Hamer, Noordwijker- hout; P. B. Noordzij, Den Haag; A. Ver- kuyl, Nieuw Vennep, J. H. Jaarsma, Rotterdam, A. M. Mossel, Den Haag, J. Kweekei, Heenvliet. Doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heeren C. H. van Eendenburg, Den Haag, J. Razoux Köhr, W a s se naar, C. G. Pel, Wassenaar en mej. G. C. Logeman, Den Haag; Candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid de heer W. W. J. Mulock Houwer, Leiden en mej. W. Boer, Den Haag. Candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid de heer D. Pel, Wassenaar. RECHTZAKEN BENADEELING LANDBOUW CRISIS FONDS Koopman W. V., uit Ter Aar, heeft voor de Haagsche Rechtbank terecht ge staan, verdacht van valschheid in geschrif te, waardoor het Landbouw-Crisis-Fonds zou zijn benadeeld. Verdachte zou n.L in 1934 in zijn debiteurenboek door verande ring van eenige cijfers en door toevoegin gen hebben geknoeid. Een controleur der Tarwewet te Rotter dam legde als getuige verklaringen af, be trekking hebbende op de onjuiste boekin gen door verdachte en omtrent de bedra gen waarvoor het Landbouw Crisisfonds zou zijn benadeeld. Een bakker uit Amsterdam, afnemer van den verdachte, verklaarde, na door den president gewezen te zijn op de ge volgen van meineed, dat de cijfers in de boeken van verdachte, achter de aan hem afgeleverde hoeveelheden niet overeen stemden, met de door hem bestemde be dragen. Verdachte bekende de hem ten laste ge legde feiten. De officier van justitie jhr. mr. van Asch van Wijck, zeide dat hij in de dag vaarding slechts één feit heeft ten laste gelegd van de zeer vele knoeierijen door hem gepleegd. Zooals het in dergelijke ge vallen meer gaat, heeft deze verdachte om het strafbare feit te dekken, zijn toevlucht moeten nemen tot andere strafbare feiten. De officier betoogde voorts dat laatst genoemde feiten reeds door de Crisis- tuchtrechtspraak zijn gestraft. De vraag is of voor het complex van knoeierijen de opgelegde straffen voldoende moeten wor den geacht, hetgeen spr. zeide te ontken nen, De knoeierijen hadden geen ander doel, dan om zichzelf op onrechtmatige wijze te verrijken en daarmede is gerui- men tijd voortgegaan op hoogst ergerlijke wijze, zoodat naast de straffen opgelegd voor de overtredingen der Tarwewet, een straf terzake van valschheid in geschrifte noodig is. De officier eischte tenslotte te gen verdachte 8 maanden gevangenisstraf, waarvan 4 maanden voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. Verdachte's raadsman mr. La Gro be toogde, dat door de wijze, waarop zijn cliënt de boeken bijhield geen nadeel voor het Landbouw Crisis-Fonds kon ontstaan. Dit kon alleen geschieden door het niet juist bijhouden van de door de Tarwewet voorgeschreven registers. Verdachte is reeds zeer ernstig getrof fen door de straffen hem door de crinsis- tuchtrechtspraak opgelegd, waardoor hij eerst als georganiseerde voor acht maan den is geschorst, en daarna als zoodanig voor den tijd van twee maanden van de lijst is geschrapt. Naar pleiter's meening is zijn cliënt, die onder den invloed van anderen, n.L zijn leverancier heeft ge staan, reeds zwaar genoeg gestraft. Spr. verzocht dan ook de uiterste clementie. Hierna stond, terecht de koopman A. V. uit Ter Aar, die evenals de vorige verdachte verschillende knoeierijen had gepleegd in de registers van de afnemers, teneinde knoeierijen in eigen boeken te dekken. De officier noemde het onjuist zooals de verdediger beweerde, dat de Crisis- Tuchtrechtspraak, is ingesteld om de knoeiers te onttrekken aan den strafrech ter. Ook deze verdachte is niet genoeg gestraft voor hetgeen hij heeft misdreven weshalve spr. tegen hem een zelfde straf requir eerde. Verdachte's raadsman zeide van meening te zijn dat op de tenlastelegging geen ver oordeeling van zijn cliënt zou kunnen vol gen, omdat uit diens handelingen geen na deel kon ontsaan. Ook in deze zaak pleitte spr. clementie. Dezelfde verdachten stonden hierna nog eens gezamenlijk terecht, als appellanten van een vonnis van den kantonrechter te Alphen a. d. Rijn, waarbij zij-, wegens overtreding van de Tarwewet 1934 zijn veroordeeld, ieder tot een geldboete van 2500 subs, drie maanden hechtenis. Verdachten bekenden de hun tenlaste gelegde feiten. De president, mr. de Joncheere, zag in deze verdachten een groot gevaar, daar zij de maatregelen, door de regeering geno men om de boel in het reine te houden, trachtten te belemmeren Het O.M. ditmaal waargenomen door mr Róuffaer, zeide de door den kanton rechter toegepaste straf geenzins te hoog te achten en eischte bevestiging van het vonnis. De verdediger wees er op, dat bij in leidende dagvaarding dezelfde feiten zijn ten laste gelegd ook de bewoordingen zij" hetzelfde als bij de aanklacht die door de Crisis Tuchtrechtspraak is behan deld. Pleiter meende dan ook dat hier het „non bis in idem" moet worden toege past. Voor het geval de rechtbank een an dere meening was toegedaan, drong pleiter aan op een zoo clement mogelijke straf in den vorm van een niet te hooge geldboete. Uitspraak 24 October. LAATSTF, BERICHTEN EERSTE KAMER. De WETTELIJKE TIJD. Aan de orde is het wetsontwerp tot her ziening van den wettelijken tijd. De heer Ter Haar (Chr.-H.) heeft be zwaren van internationalen aard tegen in voering van den midden-Europeeschen tijd, dus tegen dit wetsontwerp. Geen bezwaar had spr. tegen het vorige wetsontwerp: des winters West-Europeesche, des zomers midden-Europeesche tijd. Tegen dit ont werp zijn de belangen aan beurs, weten schap, schoolkinderen, landbouw. De heer v. Citters (A.-R.) schetst de bezwaren van den landbouw tegen de te genwoordige regeling van den zomertijd, alsook tegen de doorloopende vervroeging met veertig minuten van den gewonen tijd voigens dit ontwerp. Handel, nijverheid, verkeer zullen na- deelen ondervinden door aansluiting bij den midden-Europeeschen tijd. Het oorspronkelijk wetsontwerp was vol gens spr. meer juist opgezet. De heer Knottenbelt (Lib.) be toogt, dat Nederland wegens zijn ligging een zónetijd heeft te aanvaarden. Spr. geeft de voorkeur aan de oorspronkelijk voor gestelde regeling. Wat nu is voorgesteld, werd door de Tweede Kamer aanvaard om aan het „gezanik" met den zomertijd af te zijn. u Er zijn bij de Eerste Kamer tal van adres* sen tegen het ontwerp ingekomen; geen enkel met verzoek, vóór te stemmen. De heer Diepenhorst (A.-R.) be toogt, dat dit ontwerp een compromis is en dus niet allen kan bevredigen. Hy giënische bezwaren zouden ook vroeger tegen de ingevoerde regelingen hebben moeten gelden. Reeds vroeger bestond er veel sympathie voor den midden-Europee schen tijd. De bezwaren van handel en industrie zijn niet ongegrond, maar evenzeer als te gen dit wetsontwerp gelden die thans en zouden die gelden tegen de oorspronke lijk door den minister voorgestelde rege ling. Tegenover de bezwaren van land- en tuinbouw staat het voordeel van verkor ting van den zomertijd met twintig mi nuten. De heer De Zeeuw (S. D.) is het met den heer Diepenhorst niet eens. De Minis ter keere tot zijn eerste ontwerp terug. TWEEDE KAMER. De heer E. Th. Lockefeer benoemd verklaard. De Voorzitter van het Centraal Stembu reau heeft in de vacature-Fleskens, na 't bedanken voor zijn benoeming door Minis ter Deckers, tot lid van de Tweede Kamer benoemd verklaard den heer E. Th. Locke feer te Hulst. UITVOER VAN BENZINE VERBODEN. Heden is een buitengewone Staatscou rant verschenen, waarin is opgenomen een Koninklijk Besluit van 9 October 1935, houdende verbod van uitvoer van ben zine. Het eenig artikel van dit Koninklijk Be sluit luidt: „De uitvoer van benzine is verboden van af het tijdstip van bekendmaking van., dit besluit". Voorts is in bedoelde Staatscourant een beschikking opgenomen van den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, waarbij is bepaald, dat van het verbod van uitvoer van benzine dispensatie verleend zal worden voor wat betreft den uitvoer van benzine, welke zich bevindt in de re servoirs va nvervoermiddelen, voor zoover de hoeveelheid daarvan naar net oordeel van den betrokken inspecteur der invoer rechten niet de behoefte van het uitgaand vervoermiddel te boven gaat. EXPLOSIE TE ROTTERDAM. Renzine-tank ontploft. Hedenmorgen werd in de Baan te Rot terdam in een garage een benzine-tankwa gen gerepareerd met een snijbrander. Er bleken nog dampen in de tank aanwezig te zijn en deze is, toen men met den snij brander aan het werk was, uit elkaar ge sprongen. De bodem van de tank sloeg 20 M. verder door een ruit. Een drietal per sonen, dat in de garage werkzaam was, werd zoodanig gewond, dat opname in het ziekenhuis Coolsingel noodig bleek. Ook een jongeman, die zich op een verdieping boven de garage bevond, liep lichte ver wondingen op. Van verschillende huizen in de omgeving zijn tengevolge van de ex plosie de ruiten gesprongen. BRAND IN TRICOTAGE-FABRIEK. Hedenmorgen is door onbekende oor zaak brand uitgebroken in de tricotage- fabriek van de firma Kann en .Co. aan den Duinweg te Gennep. Aangewakkerd door den krachtigen wind richtte het vuur groote schade aan. Deze wordt op ƒ20.000 geschat. Een deel der machines is verloren gegaan. Verzekering dekt de schade. Het gebeurde maakt onge veer 70 meisjes werkloos. SIGARETTENPAPIER GESMOKKELD. In den nacht van Woensdag op Donder dag is, door Rijks- en Gemeentepolitie van de gemeente Hoogeheide, tegenover café „He' Leeuwke", aangehouden een perso nenauto, komende uit de richting Putte, bestuurd door zekeren A. K. uit Alkmaar. De auto bleek 10.000 boejes sigarettenpa pier te bevatten. A. K., die twee revolvers op zich gericht zag, stelde geen pogingen in het werk om verder te rijden. Auto en smokkelwaar zijn in beslag genomen en aan de belastingautoriteiten overgegeven. A. K. is na verhoor weer op vrije voeten gesteld. ACHTERGEVEL WEGGEWAAID. In den afgeloopen nacht te omstreeks één uur is de achtergevel van de boerde rij, staande aan het Achterom hoek Hui- zerweg te Biaricum, bewoond door Klaas Koppen, door den hevigen wind omver ge waaid. Ook een gedeelte van het dak en een gedeelte van het achterhuis werden weggerukt. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor, daar de familie m het voor huis vertoefde. De eigenaar van de boer derij is tegen stormschade verzekerd. STAGNATIE IN HET TREINVERKEER. Door defect aan bovenleiding. Door een vermoedelijk tengevolge van den storm opgetreden storing in de boven leiding is in den vroegen morgen een ver traging van bijna 2 1/2 uur opgetreden in het spoorwegverkeer met electrische trei nen tusschen Uitgeest en Amsterdam. Trein 2408, welke vanmorgen te 7.51 uur aan het Centraal Station te Amsterdam had moeten arriveeren, geraakte bij Wor- merveer tengevolge van het defect stroom loos, waarmede de vertraging intrad. Te half tien had het treinverkeer op deze lijn weer een normaal verloop. GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT. Aan den Amstelveenschenweg te Amster dam is gisteravond door ambtenaren van de invoerrechten en accijnzen een geheime distilleerierij ontdekt. Twee mannen zijn daarbij gearresteerd en overgebracht naar het bureau aan den Overtoom. Een dezer beide mannen is een Duitscher, die zich ook reeds vroeger aan overtreding van dit misdrijf heeft schul dig gemaakt. De andere arrestant is de ver huurder van de woning. Hij wordt ver dacht van medeplichtigheid. De onderdee- len van de installatie zijn overgebracht naar het Oost-Indische Huis. Het onderzoek in deze zaak duurt nog voort. BOTERPRIJS. De Commissie-noteering voor Nederland- sche boter is heden op 65 cent per kg. vast gesteld. TELEGRAMMEN GRIEKSCH KABINET AFGETREDEN. De kwestie van het herstel der monarchie. ATHENE, 10 October. (A.N.P.) Na een ministerraad is de regeering afgetreden. Deze ministerraad was bijeengeroepen, na dat de commandanten van het leger aan Tsaldaris hadden verzocht, onmiddellijk de monarchie te herstellen door stemming in de Nat. Vergadering. Na aftreding van het kabinet hebben de legerleiders zich ge wend tot generaal Kondylis, doch deze heeft hun nog niet geantwoord. WEER EEN INCIDENT TE BELFAST. BELFAST, 10 October (A.N.P.) Op een massale vergadering der Protestantsche Liga, die hier is gehouden, is het tot opge wonden tooneelen gekomen. Een deel der aanwezigen drong op naar de perstribune en wilde zich meester maken van een Ka tholiek journalist. Eerst na een hevig hand gemeen ko nde orde worden hersteld. Door de vergadering der Liga werd het aftreden van den minister van binnen- landsche zaken en van den directeur der politie in Ulster geëischt. STORMVLOED AAN DE KUST VAN ALASKA. NEW YORK, 10 October (A.N.P.). De kustwacht te Seattle heeft een radiomede- deeling opgevangen, waaruit blijkt, dat de plaats Bethel in het Zuidwesten van Alas ka door een stormvloed is geteisterd. De huizen zijn vernield en weggeslagen door de golven. Een groot aantal schepen is gezonken. Het vliegveld staat onder water. Men vreest, dat ook andere plaatsen door den stormvloed zwaar bezocht zijn. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Wilhelmina Jeannetta, d. van Th. Heuzen en G. E. Stoffels Frans, z. van G. S. Bonte en C. Holswilder Wil lem Frederik, z. van D. Taf fijn en E. H. Veerman Pieter, z. van W. Bres en M. Mieremet Clazina Anna, d. van A. P. J. v. d. Berg en L. Guyt Guurtje, d. van J. Oldenhage en A. Imarise Johanna, d. van A. den He ij er en J. Bastiaan Aren- dina Johanna, d. van M. B. Schroder en K. C. Robbers Jannetje, d. van II. v. d. Meij en A. Guijt Vries Maas, z. van J. v. Rijswijk en W. B. v. Dijk Franciscus An/thonius Maria, z. van H. P. v. Dijk en H. F. M. v. Geest Neeltje Adriana, d. van J. Bos en N. A. Duffels Johanna Ma ria, d. van M. Lenting en M. de Lange Geertruida, d. van P. Ju en E. Laterveer. Ondertrouwd: H. Chr. Rietbergen wend. 40 j. en W. H. Th. Mooij jd. 28 j. Gehuwd: N. Blankestijn jm. en J. W. Verhoeven jd. J. A. A. Hermans jm. en E. B. Vermeulen jd. Chr. Holswilder jm. en, J. M. P. Heijberg jd. C. de Jone jm. en W. C. Keijzer jd. G. Nauta jm. en G. Ouwerkerk jd. W. G. Th. Horz jm. en C. Mulder jd Overleden: J. Wijnhorst-Harrpwijn wede. 93 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd. Roxy: Goedgekeurd, Trianon: Goedgekeurd. VERSTOORDE BRUILOFTSTOET. BOEDAPEST, 10 October (A.N.P.). De bliksem sloeg midden in een bruilofsstoet nabij Miskolc en doodde twee gasten, ter wijl de bruid bewusteloos neerviel. Het bij- geloovige landvolk vluchtte en riep, dat dit een slecht voorteeken voor het huwe lijk beteekende. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 9 Oct. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie f 0.501.40, kroten f 0.601.60, komkommers f 1.001.10, bloemkool I f 2.9015.90, bloemkool II f 1.508.50, wittekool f 4.505.40, roode- .kool f 1.90—9.80, savoyekool f 3.6010.50, groenekool f 2.306.00, Chrnakool f 4.90, meloenen f 38, pieterselie 70 cent, prei f 0.901.70, radijs f 0.501.50, kropsalade f 0.50—1.60, selderie f 0.70—1.20, bleeksel- derie 17 cent, knolselderie f 1.202.70, wortelen f 2.007.10, per 100 kg.: kroten f 1.203.20, kroten gekookt f 47, snij- boonen f 2332, stokboonen f 1046, pronkboonen f 29, stamboonen f 839, boerenkool f 3, postelein f 413, spinazie f 3—22, tomaten A f 3—4, B f 3—5, C f 3— 3.60, CC f 2.00—2.80, uien f 1.00—2.60, wor telen f 1.406.00, spruiten I f 717, sprui ten II f 3.40—7.00, nero f 11, GOUDA, 10 Oct. Vee. Totale aanvoer 1839 stuks, 30 slachtvarkens, vette 2526 cent per pond, londensehe 2223 cent per pond levend met 2 pet. korting. 570 magere var kens, f 2840 per stuk, 1147 biggen f 1417 per stuk, Geldersche biggen f 1720 per stuk, 2 runderen f 110160, 65 nuchtere kalveren f 48 per stuk. Kaas. Aangevoerd 395 partijen, le soort 2729, 2e soort f 2426, zware f 31 Handel matig. Boter. Aangevoerd 309 ponden boter. Goeboter 8085 cent, weiboter 7580 cent. Handel matig. UITHOORN, 10 October. Kaas. Aange voerd 17 partijen kaas, alle met rijksmerk in totaal 975 stuks, le soort met R. M. f 26 28, 2e soort met rijksmerk f 2325, Han del matig. DEN HAAG, 9 Oct. Haagsche Veiling. Appels: Sterappelen I 1018, II 710 cent, idem val I f 6.5014.II 36, Goudrei- netten pluk 13—18, val 4—8, Bellefleur (val) f 2.506.00, Lentsche Roodjes pluk 69, val f 2.304.50, Pomme d'Ornage, 4—6, Beugelzoet 49, Dubb. Bellefleur 46; Fransche Paradijs 68, Zoete Pippe ling 37, Bloemé 57, Campagnezoet f 2.50 4.50, Gron. Kroon 710, val f 2.806.00, Dubb. Candij I 7—9, II f 3,70—6.00, Zure Bloemé f 2.30—5.00, Gravesteiner f 2.50— 8.00, Princesse Noble f 912, Dubb. Ben- derzoet f 5—9, Peas Good Non Such f 11 —15. Peren: Doyenne de Commice 18—26, Soldat Laboureur 410, Conseiller de la Cour 49, Jodenperen 36, Wintervijgen f 3.506.50, Bergemoten 35, Duchesse d'Angoule 714, Beurre Clairgau I 1822 II 1115, Durandeau I 1216, II 710, Williams 1115, IJsbouten 79, Leghiponts I 1825, II 1015, Maagdeperen pluk f 6.50 —10.00, II f 3.40—5.80, val f 2.90—5.00, Herfstmaagden f 4.80—6.50, Maiskolven f 3.003.50 per 100 stuks. DELFT, 9 Oct. Varkens. Aanvoer 22 vette varkens, prijs 25, 25.5 en 26 ct. per pond. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn 59 45 Londen 7.241 /2 New York1.473/4 Parijs 9.7Si/o Brussel 24.92 Zwitserland 48.11 Milaan 12.05 Madrid 20.22l/2 Oslo36.40 Kopenhagen32.35 Stockholm 37.35 Praag6.13 Weenen Boedapest Prolongatie 6 pet.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3