PHILIPS WOENSDAG 9 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 KERKNIEUWS DE TOESTAND VAN Z. H. EXC. MGR. J. H. G. JANSEN. Dr. A. J. Boekelman, geneesheer-direc teur van het Sint Antonius-Ziekenhuis te Utrecht, deelt mede: Z. H. Exc. Monseigneur Giobbe, Aposto lisch Internuntius te Den Haag, heeft Maan dag aan Z. H. Exc. Monseigneur Jansen, Aartsbisschop van Utrecht, medegedeeld, dat Z. H. Excellentie het plan had heden den zieken Aartsbisschop te komen bezoe ken. Waar echter de toestand van den Aarts bisschop nog zoo ernstig is, dat de behan delend geneesheer het noodig oordeelt, dat elk bezoek achterwege blijft, heeft de Aartsbisschop den Internuntius verzocht, zijn zeer gewaardeerd bezoek te willen uit stellen. UIT DE OMGEVING STADSNIEUWS OEGSTGEEST. R. KL Bond voor Groote Gezinnen. Blijkens voorloopige berichten organiseert de R. K. Bond voor Groote Gezinnen een fancy fair in de zalen van het R. K. Ver- eenigingsgebouw. Gezien de groote opeet belooft dit heel wat te worden. De officeele opening is bepaald op 18 October, waarop we dezer dagen nog wel nader terugkomen Harmonie „Triumph". Het was al weer eenigen tijd geleden, dat wij de laat ste maal een uitvoering van deze muiziek- vereeniging bijwoonden. Medewerking voor dezen avond was gevraagd aan de familie Holmann en beide gezelschappen hebben als om strijd getracht het beste te bieden, wat zij hebben te geven. Een zeer op prijs gestelden oprit, waarvan een groot aantal goede vrienden van „Triumiph" gis teravond gebruik maakten. Immers, de zaal was geheel bezet. De voorzitter der vereeniging opende den avond met een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen, speciaal tot Bur gemeester v. Gerrevink en wethouder van Egmond en de beide kapelaans der pa rochie. Spreker .meende, dat de uitvoerin gen van „Triumph" zoo goed worden be zocht, omdat steeds voor „elck wat wils" wordt gegeven. Na het openingswoord bracht de Harmo nie onder de tactvolle energieke leiding van directeur Kroon een zestal nummers ten gehoore. Het muziekprogramma was niet alleen wat samenstelling betreft met zorg behandeld, doch ook de wijze van uitvoering schonk bevrediging. Hier was te constateeren een goede en welverzorgde in onderdeelen duidelijk merkbare vooruitgang. Boven-, binnen, onder- en slagwerk hadden die muzikale proportiën, welke onontbeerlijk zijn voor een zoo juist mogelijke wedergave van het opus, waarin nuanceering en betooning een voorname rol spelen. En dit was in orde. Er viel natuurlijk hier en daar nog wel eens een steek, doch die vlekjes en smet jes zullen bij ernstige studie wel tot een minimum worden teruggebracht. Het woord was daarna aan de familie Hofmann, die met een zeer varieerend pro gramma de zaal aangenaam bezig hield. De familie Hofmann is in de lande zoo bekend, dat de verwachting van wat zou worden gegeven al bijzonder groot was, doch eerlijk durven wij verklaren, dat die hocggestelde verwachtingen overtroffen zijn. Wij overdrijven niet, als wij zeggen, dat de aanwezigen zooveel moois niet had den verwacht. Gelachen, neen, gebulderd heeft men, zoo zelfs dat zij er blijkbaar zelf schik in kregen en vooral in hun Vo- lendammer scènes de lachspieren wisten los te maken. Truus en Janus als Instrumentalisten oogstten ook luiden bijval, terwijl de re freinzangen spontaan door de aanwezigen werden meegezongen. De voorzitter der Harmonie was voor zeker de tolk der aanwezigen toen hij bij het einde het gezelschap hartelijk dankte voor het gebodene en hoopte hen nog meermalen hier te Oegstgeest te ontmoe ten. Voldaan gingen de aanwezigen daarna huiswaarts. Vermelden we nog, dat met toestem ming van het bestuur der Harmonie in de zaal tijdens de pauze loten ten bate van den Bond voor Groote Gezinnen werden aangeboden. UIT DE RIJNSTREEK 3DE LUSTRUM KORENBOND „DE RIJNSTREEK". Hedenmorgen werd het 3de lustrum van den Korenbond „De Rijnstreek" begonnen met een Plechtige Hoogmis in de kerk van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen te Zoeter- woude, Hooge Rijndijk, voor de levende en overleden leden van den Korenbond. Aan het rijk versierde altaar werd deze H. Mis opge 1 ragen door den zeereerw. heer Th. M. Beukers, voorzitter van de Ned. St. Gregoriusvereenigirmet assistentie van den zeereerw. heer pastoor Ruiter van Hnzerswoude, vr -rzitter van den Koren bond als diaken en den weleerw. heer ka pelaan P. Krom als sub-diaken. Voor het Priesterkoo- stond een koor, samengeste-d uit afgevaardigden var de aangesloten koren, gekleed in toog en superpli, door welk koor de wisselende gezangen uit de Votiefmis der H.H. Engelen werden uitge voerd, terwijl de vaste gezangen der H. Mis werden r'tgevoerd doo- de gezamen lijke leden van den Korenbond, onder lei ding van den zeereerw. pater dr. Eliseus Bruning O.F.M., uit Venray. Na de H. Mis werd gezongen het lied: Wees gegroet, o Ster re. Na de H. Mis vereenigden de zangers N. Z. H. T. M. Driemaandelijksche conferentie. Gisteren heeft in het hoofdkantoor der N. Z. H. T. M. aan de Leidschevaart te Haarlem de drie maande lij ksche conferen tie tusschen directie en vakorganisaties van het personeel plaats gehad. Allereerst is besproken de vergoeding van verblijfkosten bij dienst buiten het ambtsgebied. De directie heeft toegestaan, dat de ontworpen regeling alsnog geldig zal zijn voor een tweetal niet in het ont werp genoemde groepen en dat de regeling soepel zal worden toegepast. Verhoogang van enkele vastgestelde bedragen kon de directie niet in overweging nemen. Voor een aantal oudere personeelleden in Waterland is bepleit, dat de directie voor haar rekening wilde nemen de inkoopsom in het Onderling Ondersteuningsfonds. Of schoon de directie van oordeel was, dat de betrokkenen bereids eerder in de gelegen heid zijn geweest om in dit opzicht voor hun belangen op te komen, heeft zij toe gezegd een gedeelte der inkoopsom voor haar rekening te nemen. Met de vakorganisaties heeft de directie overeenstemming verkregen omtrent een gewijzigde volgorde van oproeping van het hulppersoneel. De voornaamste wijzi ging bestaat hierin, dat diegenen der be trokkenen, die in het huwelijk treden, één jaar na hun huwelijk in de groep „gehuw den" worden ingedeeld. Deze bepaling is conform de nieuwe Rijksregeling voor werkloozenondersteuning. Op enkele personeelleden heeft de direc tie moeten toepassen een boete-oplegging wegens niet behooralijke invulling van de staten van dienst- en rusttijden. De vak organisaties hebben gevraagd om een an- anderen vorm van straf. De directie heeft gewezen op de toepassing bij uitzondering van geldboete, doch zegde toe, een anderen vorm van correctie te zullen overwegen. Voor eenige functionarissen in Water land heeft de directie wijziging van titel toegezegd. De onderhoudsploegen in de remise Leidschevaart te Haarlem hebben doen vragen om een eenigszins verbeterde re geling voor de vrije Zondagen, waarom trent de directie een nader onderzoek heeft toegezegd. Over het onderwerp „jeugdige opstap- conducteurs" is eenigen tijd van gedach ten gewisseld, waarbij is gebleken, dat de directie toepassing van dit instituut in de tegenwoordige tijdsomstandigheden onver mijdbaar acht. Voorts is nog aan de orde gesteld een vraag omtrent het tarief en is een uitvoe rige bespreking gevoerd over de exploita tie van autobussen. Ten slotte heeft de rondvraag aanleiding gegeven tot het behandelen van enkele aangelegenheden van onderschikten aard. Gistermiddag te 4 uur is 'n begin van brand uitgebroken ten huize van A. v. G. in de Voorste Zandstraat, 'n Surveilleerend agent van politie bemerkte, dat 'n houten stellage van 'n aquarium door oververhit ting van 'n petroleumlampje in brand was geraakt. Met behulp van enkele omwonen den werd het vuur met eenige emmers wa ter gebluscht. MUZIEK. ORGELCONCERT FRED. DE NIE. Met medewerking van mejuffrouw Wei- ma Godefroy gaf Fred, de Nie zijn najaars concert in de Remonstrantsche kerk. Dat het streven en werken van de Nie niet be loond is geworden door een grooter aantal toehoorders dan gisteren het geval is ge weest, vinden wij zeer jammer voor beide concertanten, die grootelij ks streefden van hun gaven het allerbeste naar voren te brengen. Frederik de Nie opende met „Fan tasia Chromatica" van Sweelinck. Evenals in Sweelincks „Toccata" wordt de" aan dacht gevestigd op de telkens wisselende figuratie. Nog speelde hij het belangrijke „Praeludium en Fuga in c kl. t." van Bach, dan „Praeludium en fuga" van Hendriks Jr. en een „Nocturne" van eigen hand, in welk werk de Nie in navolging der Fran- sche sohool gearbeid heeft. De zekerheid waarmede de Nie zijn instrument bespeelt, de wilskracht, waarmede hij werkt, en studeert, voortdurend zijn technische en muzikale eigenschappen ontwikkelt dwin gen respect en waardeering af. Vooral in Sweelincks fantasie kwamen de organisti- sche eigenschappen naar voren en vonden ■wij het mooiste wat we van hem hoorden. De zangeres mej. Wekna Godefroy heeft ons geïnteresseerd in haar ernstig musicee- ren. Zij heeft een zeer mooie, uitgebreide altachtig getimbreerde mezzo-sopraan stem, die heel sympathiek aandoet. Zij zingt met gedistingeerde muzikaliteit en met veel aandacht voor woorduitzegging en voordracht. Natuurlijk zal deze nog toe nemen aan bezieling terwijl ook het le gato als van zelf sprekend nog'moet winnen bij deze jonge zangeres. Vooral in het rnid- denregister weet zij al veel goeds te be reiken. Vooral de beide prachtige liederen van Schumann en Schubert liggen haar mooi en zond zij met smaak en dictie „Psalm 23" van Barth. Helder werd goed gezongen maar kon ons minder treffen. „Het lied" van Joh. Wolfg. Franck ging momenteel nog boven de kracht der jonge Scïiier onhoorbaar f^eluicK van ontwakend leven wordt met den 525A waarneembaar gemaakt dank zij de Octode Menglamp! "s, .^-5-1 t V zich in het patronaatsgebouw, waar door de eerw. pater dr. E. Bruning een demon stratie van den Gregoriaanschen zang werd gegeven. Van dezen Kerkzangdag hopen wij een nadere bespreking te kunnen geven, welke ons reeds welwillend van deskundige zijde werd toegezegd. Uitzendingen van verre, krachteloos of zwak, worden door den 525a krachtig en even diep weergegeven als de Nederlandsche zenders. Zelfs met zwakke oogen leest men zonder bril de namen op de overduidelijke afstemschaal! Geperfectionneerde automatische fading-compensatie. Alle tonen komen tot hun volle recht! De eindlamp herbergt een wereld van volume - de luidspreker is uitgerust met een extra zware permanente magneet »OCTODYNE« PRODUCT VAN DE GROOTSTE RADIO-INDUSTRIE TER WERELD. UW EIGEN NATIONALE INDUSTRIE. zangeres. Het prachtige „Geistliches Lied" van Diepenbrock ligt ons inziens buiten de eigenlijke contouren van haar fraaie stem. Mej. Godefroy belooft veel. Laat zij vol houden, dan zal haar technisch zingen al door beter worden, toon- en klankvorming steeds meer geacheveerd worden, zoodat zij ten volle over haar draagkrachtige stem zal kunnen beschikken, waarna zij de in nerlijke volgroeiing zal kunnen bereiken. Wanneer het artistiek vermogen voldoende wordt gecultiveerd zal naast weldadig aan doende welluidendheid datgene worden verkregen, waardoor een zanger meer kan dan zingen alleen. Met belangstelling heb ben- wij de zangeres beluisterd. In de bege leidingen heeft organist de Nie zich heel en al gegeven en heeft met muzikale smaak de soliste gesecondeerd. J. K. In Leiden gevestigd.' Jhr. P. R. Beelaerts van Blokland, Pie terskerkhof 26. Wed. A. C. v. Wees- Bie- mans en Fam., H. de Vriesstraat 59. Wed. T. Stuurman-Bogtman, Zoeterw. sin gel 107. J. M. Cannegieter, J. v. Goyen- kade ei. E. Dokter, Lijsterstraat 6. J. G. H. Dijkerman en Fam., Zoeterw singel 109. J. Esmeijer, 5e Binnenv.gr. 1. A. Th. J. Etmans en Fam., advocaat en proc., Rapenburg 64. R. Froger, Hout straat 7. K. W. Galis, Witte singel 43. D. P. Hederik en Fam., hoofdagent pol. brandw., Ketelboetersteeg 10. M. F. Heij- ning, Rijnsburgerweg 62a. W. H. Heij- nis en Fam., Oude singel 132. M. A. Hoogenraat, opperman, .de la Reijstraat 26. B. J. Hoogsteden en Fam., timmer man,. H. de Vriesstraat 69. E. M. Hoog- weg, dienstbode, Groenoordstraat 30. K. Jonkers en Fam., Morschweg 98a. M. Jünter, huisjuffr., Stationsweg 57. J. E. v. d. Kamp, Nieuwsteeg 13. G. M. Keg, Groenhovenstraat 6. C. J. v. Laarho ven, dienstbode, H. de Vriesstraat 59. P. J. E. Lahaije, Rapenburg 82. N. K. M. de Leeuw, Rijnsburgerweg 62ib. Lie Soen Kian, Witte singel 48. G. J. Litti, dienst bode. Hoogewoerd 124a. W. Metzelaar, Rijnsburgerweg 62a. J. W. Meijers, Hansenstraat 15a. A. A. Moerman, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10. N. Platteel en Fam., koopman, L. Zandstraat 17. J. Poortman, verslaggever, Mare- dijk 173 A. M. J. Post Uiterweer, Aal markt 16. S. C. WijrdemanQuaadgras, v. 't Hoffstraat 7a. A. Ras, dienstbode, Hooigracht 60. G. de Reus, Lijsterstraat 5. P. v. Roon, dienstbode, Stationsweg 21. W. M. Rijnberg, Hogerbeetsstraat 8. H. F Scbolte en Fam., W. Rozenstr. 8a. M. A. L. Schouten, schilderes, Maresin- gel la. W. M. Schouten, gr aalleidster, Hooigracht 31. A. S. Stikkeloruim, dienst bode, Bronikhorststraat 7. G. Storm en Fam„ hoofdagent v. politie, Garenimarkt 4, B. J. Tjioe, Oegstgeesterlaan 9. H. E. Trepte, dienstbode, Papengracht 19. J. v. Velzen en Fam., kruidenier, Groene- steeg 17. G. Weeren en Fam., kok, Poel geeststraat 14a. F. H. J. v, d. Water- Wijnhoven, Ambachtstraat 13, T. Zon dervan, 1.1. instrumentmaker, R. en Schie- kade 72. Uit Leiden vertrokken. E. Bartnik, Den Haag, Stationsweg 67. N. A. C. v. Beeck en fam., Hilversum, Lorentzweg 122. A. Beunen, Den Haag, Jacob v. d. Doerstr. 100. J. Boevé, Ze- vehuizen, Noordeinde 101. Wed. A. G. H. v. SchravendijkBoonacker, Oegst geest., W. de Zwijgerlaan 43. C. J. Breedveld, Alkemade, Roelofarendsveen 423. E. Brinkhuis en fam., Zwolle, Fr. Halsstraat 5a. A. S. Bron, Rotterdam, Mecklenburgplein 5. J. Cahen, Amster dam, Z. Amstellaan 112 III. T. v. Dig gelen, Den Haag, v. Blankenburgstraat 49. E. J. Dommering, Amsterdam, Bach- plein 8. B. Faure, Boskoop, Valkenbur- gerpl. 4. A. W. Fonderie, Braine l'Al- land, Chaussee d'Assemburg 444. M. J. v. Gendt, Deventer, Kleine Ovenstr. 38. G. Gieseler, Zurich. G. A. Gips, Oegst geest, H. Morschweg 144. P. C. C. de Goede en fam., Oegstgeest, Geversstraat 36. H. Groenendijk, Amsterdam, Jac. Obrechtstr. 49. Th. O. B. Günther en fam., Batavia. M. J. v. d. Haar, Den Haag, Gr. Hertoginnel. 42. G. Halbert- sma, Wassenaar Wilhelminaplein 4. M. Hanemaaijer, 's-Gravenzande, Hof laan 57. M. Harff, Kirdtroisdorf. G. Hartkoorn Utrecht, Stadhouder! 55. G. Havinga, Den Haag, Trompstraat 71. Dr. Chr. Hi- larius en fam., Batavia. M. H. Hoge- woning, Warmond, Bijleveldlaan 13. A. D. HoltrustHoltrust en fam., Soerabaja. A. E. M. v. Horn, Heerlen, Hoog Hees. C. J. de Jong en fam., Den Haag, Mein- dersstr. 11. J. G. de Jong, Jutphaas, Gei noord 8. C. J. M. Kortekaas, Lisse, Em- mastraat 22. E. Kreutzinger, Wasse naar, Hoefijzerlaan 61. G. J. v. d. Lek en fam., Oegstgeest, Juffermansstraat 24. M. Lettinga, Amsterdam, Alexanderkade 711. K. Chr. M. Muth, Bandoeng. J. F. de Nie, Amsterdam, Pr. Hendrikkade 198. W. L. J. de Nie, Delft, v. Leeuwen hoeksingel 24. C. B. Ottespeer, Baarn, Heemstri. 47. F. M. van Panthaleon Baron van Eek, Den Haag, v. Boetzelaar! 75. L. G. Peper, Winterswijk, Jan Tooropstr. 21. J. v. d. Ploeg en fam., Oegstgeest, H. Morschweg 144. S. E. Re- m'j l, Haarlem, Havikstraat 41. M. G. R. Scheffer, Den Haag, Mauvestr. 6. H. E. Seibt, Duisburg, Hamborn. Wed. A. Prins VisserSeret en fam., Wassenaar, J. de Wittstr. 11. H. Stofkooper, Tilburg, Willem II straat 18. M. J. Tempelman, Hazerswoude, Rijndijk A362. N. Was senaar, Nijkerk, Oosterstraat 23. A. J. v. Wijk, Oegstgeest. SPORT WIELRENNEN DE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. Uitgesteld tot Februari a.s. Naar wij vernemen, zal, in afwijking van het vorig jaar, de Zesdaagsche Wieler wedstrijd te Amsterdam ditmaal niet in November plaats vinden. In verband met de onzekere buitenlandsche verhoudingen is de wedstrijd enkele maanden uitgesteld. Buitengewone omstandigheden voorbe houden, ligt het in de bedoeling, de „Zes daagsche" in Februari of Maart a.s. te doen verrijden. WATERSPORT DE HIS WA 1936. De jaarlij ksche Hiswa-tentoonstelling op gebied van Watersport, Scheepsbouw, Kampeeren enz. zal in 1936 te Amsterdam gehouden worden en wel van 27 Maart tot en met 5 April. Er is nog niet besloten in welke zaal de expositie zal plaats vinden. WILT U IETS WETEN? Vraag: J. P. K. inzake reparatie van een huis. Antwoord: Uit uw inlichtingen op te maken betreft het hier reparaties, waartoe de verhuurder verplicht is. U moet hem eerst per deurwaardersexploit in gebreke stellen, alvorens u maatregelen kunt ne men, zooals u schrijft. Inzake den door u genoemden „keuringsdienst" het volgende: de gemeente is verplicht een bouwverorde ning te maken met eischen, waaraan wo ningen moeten voldoen. Met de uitvoering daarvan is het college van B. en W. belast. Wend u dus hiervoor tot de secretarie van de plaats uwer inwoning. Vraag inzake luchthavens in Neder land en op de Indië-route. Antwoord: De luchthavens in Neder land zijn: Schiphol (Amsterdam), Waalha ven (Rotterdam), Twente, „Noord-Neder land" (Eelde), „Welschap" (Eindhoven), Haamstede, Vlissingen en de militaire luchthavens Soesterberg en de Kooi. De luchthavens op de Indië-route zijn: Am sterdam, Marseille, Rome, Athene, Mersa Matrich, Cairo, Gaza, Bagdad, Bushire, Dj ask, Karachi, Jodhpur, Allahabad, Cal cutta, Rangoon, Bangkok, Aloistar, Medan, Singapore, Palembang, Batavia, Bandoeng. De zomer-route gaat over HalleLeip zig, Bratislava, Boedapest, Athene enz.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8