STADS NIEUWS WOENSDAG 9 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. (Vervolg). Industrialiseering en het distributieprobleem. Zooals gisteren reeds gemeld, besloot de Kamer in zijn gistermiddag gehouden zit ting aan den Minister van Handel, Nijver heid en Scheepvaart over bovengenoemd onderwerp een adres te zenden, waarin om. het volgende wordt gezegd: Zooals bekend is, ligt het in de bedoe ling om bij het stimuleeren van de vesti ging van nieuwe bedrijven er bijzonder op te letten, dat deze bedrijven niet worden opgericht ten koste van andere bestaande bedrijven. In aansluiting daaraan veroor looft onze Kamer zich uwe Excellentie met verschuldigden eerbied te verzoeken bij het verleenen van steun er in het bijzonder op te letten, dat niet de zeer talrijke midden - standsbedrijven worden geschaad, wat o.a. mogelijk zou zijn, indien bedrijven steun der regeering zouden ontvangen, die bij hun distributiestelsel den bestaanden mid denstand zouden negeeren en zelf winkel bedrijven zouden stichten. Daardoor toch zouden tal van middenstanders schade lij den, terwijl het economisch moeilijk te ver antwoorden zou zijn het distributie-appa raat te verruimen, juist op het oogenblik, dat de vermindering van de koopkracht het noodzakelijk maakt naar inperking te stre ven. De indirecte schade daardoor aan de welvaart van ons land toegebracht, zou on getwijfeld spoedig de voordeeien verbon den aan de vestiging of instandhouding van bepaalde bedrijven kunnen neutraliseeren of zelfs in hun tegendeel kunnen doen om slaan. Gedeeltelijke staking der Haarlemmermeerlijncn. In het schrijven aan het Provinciaal be stuur van Zuid-Holland zegt de Kamer, dat terzake met de betrokken gemeentebe sturen overleg is gepleegd en aan deze een uitvoerig rapport is overgelegd, welk rap port als bijlage aan het adres was toege voegd. In het adres wordt ten aanziën van de lijn LeidenHoofddorp het pleit gevoerd voor het nemen van een proef met motor diesel treinen met een aansluitenden bus dienst van het Zuiden van Roel of arends veen op de aankomende en vertrekkende treinen en idem vanaf het station Heeren singel, te Leiden naar het Station H. IJ. S. M. Er wordt voorts op aangedrongen in elk geval het goederenvervoer te handhaven en in geen geval het station Heerensingel op te heffen, daar dit voor het betrokken sterk industrieel gedeelte van Leiden een uiterst nuttige functie vervult. Mocht besloten kunnen worden tot het handhaven van den trein op voorwaarde, da\ de grootendeels parallel loopende bus dienst zou worden opgeheven, dan zou de Kamer in dit geval de spoorlijn gaarne wil len behouden zulks met het oog op de groote economische belangen voor de tuin bouwstreek te Roelof ar endsveen en om geving. Dezelfde economische overwegingen leid den de Kamer er toe om voor de lijn Al phenUithoorn met zijtak naar Ter Aar, eveneens motordieseltractie te vragen. Gewezen werd daarbij op het belang van deze lijn, ook voor de toekomst, als toevoer lijn voor de andere lijnen en inzonderheid ook voor de pas in exploitatie genomen lijn AlphenGouda. Tenslotte bericht de Kamer het Prov. Bestuur, dat zij het op prijs zou stellen als dit College, zoo mogeiijk aan de hand van de niet gepubliceerde cijfers en bere keningen der Spoorwegen, met de Rijksre- geering zou willen bespreken of bij een dergelijk sterk vereenvoudigden dienst met motordieseltractie en bij inachtneming van het feit, dat elke zijlijn een toevoerlijn is voor de hoofdlijn, het verlies bij algeheele stopzetting niet minstens ongeveer even groot, zoo niet grooter zou zijn, dan bij handhaving der exploitatie. De heer Simonis over het Rijn- landsche Borgstellingsfonds. De heer H. M. Simonis bracht hierna verslag uit over hetgeen het Rijnlandsche Borgstellingsfonds, 'n instelling der Kamer van Koophandel, tot heden heeft gedaan. Hierover hopen we morgen een en ander te kunnen mededeelen. Hierna bracht de heer v .d. Steen namens het Kleinbedrijf dank aan de organisatoren van het Rijnlandsch Borgstellingsfonds door wier werkzaamheden veel nood is gelenigd. Spr. hoopt, dat nog veel vruchtbaar werk verricht moge worden. Hierna is aan de orde de benoeming van de commissie voor het verleenen van ver gunning op de uitverkoopen. Tot leden eener voorloopige commissie werden be noemd de heeren ten Cate Brouwer, voor zitter der Kamer, de heeren Parlevliet en Simonis, voorzitters van de afdeelingen groot- en kleinbedrijf,' benevens de heeren v. d. Steen en v. d. Zanden. De toestand in de Veensche tuinderij. Bij de rondvraag vestigde de heer Reyn- ders nogmaals de aandacht op den nood in de Veensche tuinderij. In den afgeloo- pen zomer n.l. zijn alleen in Roelof arends veen niet .minder dan 204000 K.G. snijboo- nen, 1.205.725 K.G. augurken en 3613 kisten sla vernietigd. Naar Duitschland werden bovendien 1 M millioen K.G. augurken uitgevoerd, welke in Juli niet meer dan 4'/. cent en in Augus- tus 5 cent per K.G. opbrachten, terwijl de minimumprijs slechts 1 cent per K.G. was. Voor den producent moest er dus geld bij. Ten aanzien van den export vroeg de heer van Dorp, of de export-regeling wel in den haak was, omdat de verkoopprijzen in Duitschland toch hoog genoeg waren. De heer Parlevliet, voorz. van de afdee- ling grootbedrijf, beaamde hierin den heer van Dorp en deelde mede, dat de tong-uit voer naar Frankrijk voor de reeder ij en vroeger eveneens verlies opleverde, een voudig omdat de export in handen van slechts enkele belanghebbenden was. Daar aan is ten slotte door tegenmaatregelen 'n einde gekomen. De heer van Dorp vraagt in verband hiermede, of de organisatie dan wel deugt en of de veilingbesturen hiertegen niet ge zamenlijk konden optreden. De voorz. zeide aan de hand van deze cij fers en nog nader in te winnen inlichtingen deze kwestie te zullen onderzoeken. Hierna ging de Kamer :n huishoudelijke vergadering. VRIENDENKRING PAROCHIE H. LEONARDUS. Gisterenavond hield de parochiale afdee- ling van den Vriendenkring der parochie van den H. Leonardus een algemeene ver gadering in de gymnastiekzaal aan de Pot gieterlaan. Te half negen opende de voor zitter, de heer v. d. Berg de vergadering met den chr. groet en heette allen hartelijk welkom, in 't bijzonder de hoofdbestuur ders. Het was de eerste maal, dat deze afdee- ling vergaderde, daarom deed het spr. bui tengewoon genoegen, dat de weleerw. pa ter Evodius van der Snoek bereid was ge vonden een propaganda-rede te houden, waarvoor spr. zijneeerw. dank zegde. Nadat de zeereerw. pastoor Ign. Smeets O.F.M. nog eenige opwekkende woorden had gesproken verkreeg pater van der Snoek het woord. Wij zijn hier samen gekomen, aldus spr., uit liefde voor het Heilig Sacrament. Diep in ons hart leeft de verzekering, dat wij, Katholieken, ontzaglijk rijk zijn met Jezus in het heilig Sacrament. Er zijn wereld rijkdommen: goud, zilver, edelgesteenten, bouwwerken, zooveel natuurschoon, groot- sche bergen, wijde oceanen, doch de kost baarste schat is de blanke Hostie, die door den priester opgeheven wordt boven de hoofden der geloovigen. Neem het heilig Sacrament uit ons midden weg en de vreugde en blijdschap is uit ons hart. Over de wereld hangt een sombere wolk van crisis en ellende. De mens oh heeft nog niet geleerd om God boven alles te stellen. Het „Heer, blijf bij ons" moet daar om het parool zijn, vooral in dezen tijd. Als wij dit niet aanhouden- dan helpen geen conferenties en vergaderingen van staats hoofden. Over de wereld is een sombere tijd ge komen. Men wil niet inziefi, dat, al zijn wij gescheiden door landsgrenzen, toch al len kinderen zijn van eenzelfden God. Men heeft God uitgeschakeld in deze wereld en wij vragen ons af, waar wij heen gaan: naar welvaart en vrede of oorlog en onder gang. Daarom moet de gemeenschap bid den: „Heer, blijf bij ons. het wordt duis ter". Er is tegenwoordig, in deze moderne wereld geen plaats meer voor een heilig huwelijk. Vele huisgezinnen hebben God uitgebannen. Daar klinkt geen kinderlach, het kruis heeft plaats moeten maken voor mondaine en frivole platen en prenten en z.g. neutrale dagbladen. Wat is toch een mensch, die alleen staat in het leven. Niets. Hij moet terug naar het Kruis van Christus. Ook hij moet dan erkennen: „Heer, het wordt duister, blijf bij mij". Dat gebed wordt dan door God zeker verhoord en hij zal weer plaats kun nen nemen in de rijen van de vrienden van het heilig Sacrament. Wij leven in een tijd waarin de Katho lieken worden uitgescholden voor achter lijk. Wij passen niet in de twintigste eeuwDoch zien wij naar Rusland, het rijk van 60 millioen inwoners, waar een goddelooze actie in losgebroken. Daar heeft men het geloof van millioenen vaneen ge scheurd door de moderne techniek, zooals radio, pers, bioscoop, enz. Men aanbidt daar een rookende schoorsteen of een sportveld. Maar eens zal dat volk weer ontwaken en dan zullen zij weer gaan zoeken naar hun Heer en God. Wat is het werkelijke leven? Niet de co- medie des levens, die zich vertoont in schijnwerperslicht. De werkelijkheid is zon de, waar het eene land het andere verwoest in een onmenschelijken krijg van persoon tegen persoon. De Engelsche schrijver Hall Cane heeft een roman geschreven: „Onder de schadu wen van de zonde". Velen nu leven onder de schaduwen van de zonde. Dat is het werkelijke leven. Werkelijkheid is ook de beproeving en het leed; al wordt dit meestal gemaskeerd onder lach of dolle pret. Maar achter dit masker ligt een diep leed. Dat is werkelijkheid. De werkelijkheid? Dat is beproeving, dat is zwoegen voor het dagelijksch brood, mo gelijk onder het juk der armoede. De werkelijkheid is de dood, die overal ronddwaalt. Hij is een verschrikking, maar is toch ondergeschikt aan God. Nog nooit heeft iemand den dood kunnen ontloopen. Wij staan op den bodem van de werke lijkheid. Wat zijn wij. Katholieken, geluk kige menschen, omdat wij Christus bij ons hebben. Ook wij kunnen vallen, maar toch hebben wij veel voor. Wij hoeven niet te vallen, als wij Hem maar vast houden: Christus in het heilig Sacrament. Hoeveel schoone levens zijn kapot gegaan door de zonde? Het hoeft zoo niet te zijn, als wü maar bij God blijven. De werkelijkheid is ook de dood. Mis schien hebben wij geluk en voorspoed ge had en zijn wij bejubeld door de massa. Maar als diezelfde bejubelde mensch op zijn sterfbed ligt, dan roept hij God, omdat hij dan alleen is. En dan komt God. Dat is het werkelijke leven. Overal waar Christus komt is geluk. Wat ligt er niet tusschen Kribbe en Kruis? Ach, zooveel geluk voor velen. Een aaneenscha keling van weldaden van Kerstnacht tot Goeden Vrijdag. Dezelfde Christus van toen is nu ook bij ons. Die helpt ons in.alle omstandigheden Alle katholieke mannen hooren bij el kaar. Dat mpet een eeretaak voor ons zijn. Het heilig Sacrament moet het middelpunt van htm leven zijn. Daarom moeten zij worden de lijfwacht van den Grooten Ko ning, hetgeen een eer voor hen zal zijn. Maar daarom moeten allen zooveel geloof hebben, dat zij zich aansluiten. Wanneer de vijand van onze zaligheid het ons lastig maakt, bidden wij dan tót Hem, die dezen vijand al eens heeft over wonnen. Niemand weet wat de toekomst brengen zal. Maar ons lot zal rusten in de handen van den Koning van Hemel en Aarde, in de handen van Hem, Dien wij onzen Vriend noemen. (Applaus). De voorzitter was aller tolk toen hij pater v. d. Snoek bedankte voor diens gloedvolle rede. Moge deze rede veel vruch ten afwerpen door velen te doen toetreden tot den Vriendenkring. Later op den avond kwam ook de gees telijk adviseur, de weleerw. heer B. Dor- beck, die eerst elders een vergadering had bijgewoond, een kijkje nemen bij zijn jong ste af deeling. ZIE VERDER PAG. 8. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Wis- en Natuurkun de, hoofdvak Scheikunde mej. W. E. Hey- mans, Delft; doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heeren H. J. van Wijk, Wassenaar; H. J. F. van Iterson, Dordrecht; Doctoraal examen Theologie de heer H. J. Heering, Leiden. Geslaagd voor het examen van apothe kers-assistent de dames M. J. van Pelt, Den Haag, G. J. Heyl, Warmond, G. G. G. Ravesteyn, Hillegersberg. Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Pharmacie de heer M. F. H. Bet- tink, Haarlem; LAATSTE BERICHTEN NIEUW LID TWEEDE KAMER. De heer Tj. Krol uit Groningen. Naar wij vernemen, heeft prof. J. R. Slotemaker de Bruine, Minister van Onder wijs, K. en W., die is benoemd verklaard tot lid der Tweede Kamer in de vacature- Snoeck Henkemans, voor deze benoeming bedankt. Thans komt volgens de rangorde op de Chr. Historische lijst voor benoeming in aanmerking jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, vice-president van den Raad van State, die, naar ons ter oore komt, even eens voor het Kamerlidmaatschap zal be danken. Daarna is aan de beurt van be noeming mr. dr. A. A. van Rhijn, secret- ris-generaal van de Departementen van Landbouw en Visscherij en van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, die, zooals we reeds hebben gemeld, thans ook geen Ka merzetel zal aanvaarden. Vervolgens zal worden benoemd verklaard de heer Tj. Krol, lid van Ged. Staten van Groningen, wonende te Haren, die, naar wij verne men, wel zitting zal nemen als lid der Tweede Kamer. PERMANENTE LUCHTVAARTTEN TOONSTELLING BIJ HET VLIEGVELD SOESTERBERG. Naar wij vernemen heeft een enthou siast propagandist voor de luchtvaart, de heer Couturier, exploitant van de thee tuin „Soesterdal" aan den rand van het vliegveld te Soesterberg, het voornemen opgevat, op zijn domein een permanente luohtvaarttentoonstelling in te richten. Hij heeft in dit verband reeds van de Fokkerfabrieken drie oude vliegtuigen ge kocht, welke vroeger als proeftoestellen hebben dienst gedaan. Het zijn een 3-mo- torig verkeersvliegtuig, type F. 14, een mi litaire F.C. 5, uitgerust met één motor en een F.C. 5W., dat op dezelfde wijize is uit gerust als het vorige toestel, doch van drij vers is voorzien. De heer Couturier zal deze machines ter bezichtiging in zijn tuin plaatsen. De Nederlandsche Spoorwegen hebben bijzondere medewerking verleend, voor het transport, dat, in verband met de groote vleugels, bijzondere moeilijkheden oplevert. Het vervoer der gedemonteerde machines kon echter, nadat zij per schuit' naar 't spoorwegemplacement 'waren ver voerd, geheel per spoor plaats vinden. Vandaag heeft dit niet alledaagsch trans port van de hoofdstad naar het station Huis ter Heide zijn beslag gekregen. De heer Couturier is verder van plan, de tentoonstelling behalve de Fokker fabriek verleent ook de K.L.M„ waarvoor hij agent is, medewerking met ander in teressant materiaal, dat in een loods op zijn terrein wordt ondergebracht, uit te breiden. JUBILEUM VAN DEN VIEGTUIG- BESTUURDER J. J. E. DUIMELAAR. 12*4 jaar in dienst der K. L. M. Ver van huis, te Rangoon, herdenkt de heer J. J. E. Duimelaar, gezagvoerder van het Indië-vliegtuig Kwak op weg naar Ba tavia, heden den dag waarop hij 12 *4 jaar geleden in dienst der K. L. M. kwam. De directie der K. L. M. zond hem een tele- grafischen gelukwensch, waarin zij haar dank uitspreekt voor de uitstekende dien sten, die de heer Duimelaar de Maatschap pij bewezen heeft. Zoodra de jubilaris op Schiphol terugkomt, ontvangt hij het on- derscheidingsteeken der maatschappij voor 12 *4-jarigen dienst. OOK EEN GIFT VAN HJVÏ. DE KONINGIN Naar wij vernemen heeft ook H. M. de Koningin f 1000.ter beschikking ge steld van het Nederlandsche Roode Kruis voor de eventueele uitzending van een Ne derlandsche ambulance naar Abessinië. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Dinsdagmorgen vatten de kleeren van de 87-jarige weduwe M. Kayser aan den Wilhelminasingel te Maastricht, vlam, toen zij in haar slaapvertrek was. Zij vluchtte naar beneden, waar de vrouw door huis gen ooten werd geholpen. Geheel met brandwonden overdekt, werd zij naar het ziekenhuis overgebracht, waar zij in den loop van den dag aan de gevolgen is over leden. GROOTE BRAND TE LOSSER. Vijf perceelen geheel verwoest. Te Glane in de gemeente Losser is heden middag een groote brand uitgebroken in den rijwielhandel van den heer Kasper- hoven. De brand nam terstond een grooten omvang aan en, toen de gealarmeerde brandweer op het terrein van den brand verscheen, was het vuur reeds overgesla gen op de naast gelegen arbeiderswonin gen. Vijf perceelen zijn geheel verwoest. De inboedels konden slechts gedeeltelijk worden gered. De oorzaak van den brand is onbekend. De huizen waren verzekerd. WOONHUIS EN WINKEL UITGEBRAND In den afgeloopen nacht te omstreeks drie uur is, door tot dusver onbekende oor zaak te Vlijven brand uitgebroken in het woonhuis met winkel, bewoond door den heer SievekingCoensen. In den winkel werden een bakkerij en een groenten, fruit en conservenhandel gedreven. Hoe wel de politie en de brandweer spoedig ter plaatse waren, kon het perceel niet behou den worden. De geheele inboedel en de inventaris werden een prooi der vlam men. De inwoners, die te bed lagen, moes ten zich in nachtgewaad in veiligheid stel len. De heer S. bekwam vrij ernstige brandwonden. Voor hem moest geneeskun dige hulp worden ingeroepen. BRAND IN ARBEIDERSWONINGEN. Gisteravond brak brand uit in de ar beiderswoning van J. van Boxtel aan den Loonschendijk te Lage Zwaluwe. De bewo ner had zich reeds ter ruste begeven en moest, toen hij den brand ontdekte, zich in nachtgewaad redden. Het geheele huis en inboedel werden een prooi der vlam men. Het vuur sloeg over naar het aangren zende dubbel-woonhuis van den heer P. Verdonck. Uit deze woning kon men nog eenig huisraad redden. De brandweer slaagde er in het daarnaast gelegen huis van den schoenmaker A. v. d. Ponnen, dat eveneens door het vuur dreigde aange tast te worden, door nathouden te sparen. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. GRAANSCHUUR DOOR BRAND VERNIELD. Hedenmorgen is te IJsselmuiden een groote graanschuur op het landgoed „De Koekoek", in eigendom toebehoorende aan den heer A. Hartog te Wassenaar en in ge bruik door den landbouwer S. van Oosten, tot den grond toe afgebrand. De geheele oogst, tarwe, rogge en haver van dezen zomer, zijnde de opbrengst van ongeveer 80 H.A., met de in den schuur geborgen landbouwgereedschappen en machines gin gen geheel verloren. Alles was verzekerd, behalve een dorschmachine, welke eveneens door het vuur werd verwoest. AUTO TEGEN EEN BOOM GEBOTST. In den a'geloopen nacht is onder Irnsum door de gladheid van den weg een auto met aanhangwagen tegen een boom ge botst. De auto werd geheel in elkaar ge drukt. De bestuurder, de heer de Vries uit Oranjewoud en zijn metgezel werden slechts licht gewond. In den aanhangwa gen bevind zich het renpaard Rolls Roys van den heer de Vries, waarmede hij aan de draverijen te Maartensdijk (N.-H.) had deelgenomen en op weg was naar huis. Door den schojc sloeg het paard met den kop tegen den wand en werd ernstig ge wond. Een veearts verbod verder vervoer van het dier. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Alida Anthonia, d. van Th. J. v. Westbroek en J. E. v. d. Wijngaard Elizabeth, d. van J. M. v. Weelden en M. Westerdijk Donald, z. van J. B. de Geus en M. v. Iterson Alida, d. van L. Nijholt en C. v. Klaveren. Ondertrouwd: W. H. C. Brugman jm. 25 j. en L. Vermond jd. 24 j. Overleden: J. P. v. Kempen m. 45 j. G. Soherpenzeel m. 37 j. M. S. Vrij- Bekooij vr. 67 j. J. B. v. Cortenberghe m. 49 j. J. J. v. Dijk dr. 3 dgn. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd Roxy: Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. DE DRIE HAVILLANDS. De K.N.I.LJM. deelt mede, dat de drie Havilland vliegtuigen, welke zullen wor den gebruikt bij de karteering van Nieuw Guinea te Koepang .zijn geland. SCHAKEN EUWE GEEFT DE DERDE PARTIJ OP. Het Euwe-Aljechin-comité deelt mede, dat dr. Euwe, tot de overtuiging gekomen is, dat hij de gisteravond afgebroken partij niet kan houden en dr. Aljechin heeft me degedeeld, dat hij van voortzetting dezer partij afziet. In verband hiermede wordt de dag van heden als extra rustdag be schouwd. De vierde partij zal morgen (Don derdag) worden aangevangen te 's Gra- venhage in hotel de Witte Brug. Deze eer ste te Den Haag te spelen partij zal offi cieel worden geopen door prof. ir. v. d. Bilt, wethouder van O. K. en W. te Den Haag. TELEGRAMMEN ADOEA HEROVERD? De stad zou bij verrassing genomen zijn. ADDIS ABEBA, 9 October (A.N.P.). Naar van het Noordelijk front wordt ge meld, zouden de Albessijnen na een hevig gevecht Adoea en Adrigat op de Italianen hebben heroverd. De A'bessijnen zouden de Italaansche troepen bij verrassing hebben overvallen, terwijl dezen bezig waren met het bevestigen hunner stellingen. (Dit reeds herhaaldelijk uit Addis Abeba geseinde bericht dient met het meeste voorbehoud te worden aanvaard. Het Ita- liaansche legenbericht maakt slechts mel ding van kleine schermutselingen op alle fronten). HERTOG EN HERTOGIN VAN KENT HEBBEN EEN ZOON. LONDEN, 9 Oct. (A.N.P.). De hertog en hertogin van Kent werden hedenmorgen verblijd met de geboorte van een zoon. De hertogin van Kent is de Grieksche prinses Marina. VERKIEZINGSONLUSTEN IN MEXICO. Acht dooden en veertien gewonden. MEXICO STAD, 9 October. Te Tlacocoa- huaya, niet ver van de stad Oaxaca, is het tot een bloedige vechtpartij gekomen, naar aanleiding van den uitslag der gemeente raadsverkiezingen, die Zondag waren ge houden. Bij de botsingen werden acht per sonen gedood en veertien gewond. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 9 Oct. Vee. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 307 vette kalve ren 4652, 3844 en 3036 cent per kg. levend gewicht, 49 nuchtere kalveren f 3.50 6.50 per stuk, 273 varkens: wegende van 90110 kg. 5860 cent, zware 5758 cent en vette 5657 cent per kg. slachtgewicht, 2 wagons geslachte runderen. Overzicht: Vette varkens aanvoer iets béter dan vo rige week, weinig 1ste kwaliteit; handel niet vlug, prijzen ongeveer als vorige week Nuchtere kalveren, korten aanvoer, vlug gen handel, constante prijzen. Varkens re delijken aanvoer, handel stil, prijzen als Maandag. 'S HERTOGENBOSCH, 8 Oct. Boter. Aanvoer 13.725 kg. Hoogste prijs f 1.58, laagste prijs f 1.52, middelprijs f 1.56. WOERDEN, 9 Oct. Kaas. Aanvoer 402 partijen kaas, met rijksmerk 1ste kwal. f 26—29, 2e kwal. f 23—25, zware f 29. Handel matig. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn 59 521'2 Londen 7.24~/R New York1.4715/iq Parijs 9.74i/4 Brussel 24.97 Zwitserland 48 lo Milaan 12.05 Madrid 20.25 Oslo36.42l/2 Kopenhagen32.371/2 Stockholm 37.40 Praag6.14 Weenen Boedapest Prolongatie 6 pet.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3