STADS NIEUWS DINSDAG 8 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? AANVANKELIJK ZACHTER. DE BILT SEINT: Matige tot krachtige, later afnemende Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind, toene- mende bewolking, met »enige ,ans op re gen, later opklarend, aanvankelijk zachter. Hoogste barometerst.: 766.7 te Warschau. Laagste barometerst.: 732.1 te Isafjord, De depressie bij IJsland nam nog toe en breidde zich vooral over de Britsche Eilan den uit, waar in Ierland en Schotland reeds zware regen viel. Een secundaire brengt stormachtigen wind en regen in het Ka naal. De hooge druk trok, in beteekenis toe nemend, 'naar Polen, ook uit het Zuid-Wes ten nadert hooge drukking. In Frankrijk is behalve aan het Kanaal, het weer rustig en zonnig, om de Middellandsohe Zee valt eenige regen. Dui.tschland, Zwitserland en Oostenrijk hebben grootendeels fraai weer met ochtendnevel. Zuid-Scandinavië heeft na zware regen tijdelijk opklaring, Noor wegen heeft betrokken weer en kans op re gen, ofschoon ook hier te lande de depres sie eenige regen kan brengen, zal daarna waarschijnlijk opklaring volgen. LUCHTTEMPERATUUR. 14.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Dinsdagnamiddag 5.54 uur tot Woensdagmorgen 5.43 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 9 Oct. nam. 12.20 uur. S tonn waarschuwingsdienst. Het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt seinde hedenmorgen te 11.55 uur aan alle posten. „Weest op uw hoede". DE OPMARSCH DER itALLANEN. De heilige stad Aksoem bezet. ADDIS ABEBA, 8 October. (A.N.P.) De heilige stad Aksoem is gevallen. Het gebied van Adoea, Adigrat en Aksoem bevindt zich thans in handen der Italianen. Consul te Adoea terecht. ADOEA, 8 October. (A.N.P.) Het myste rie omtrent het lot van den Italiaanschen consul te Adoea, Pietro Franca, werd Maandag opgelost, toen bleek, dat hij ge vangen gezet is geweest door Ethiopiërs, doch ontsnapt is toen zijn wachten gedu rende het bombardement door de Italia nen verschrikt heen en weer renden. Nieuwe troepen verschepingen. ROME, 8 October. (A.N.P.) Uit Napels zijn wederom twee schepen naar Oost-Afri ka vertrokken. Bij de troepen bevindt zich Guiseppe Bottai, gouverneur van Rome, die als vrijwilliger dienst heeft genomen met den rang van majoor in de Sila-divisie. Addicaje in Erithrea door de Abessijnen genomen? LONDEN, 8 October. (A.N.P.) Volgens hier ontvangen berichten zoude nde Abes- sijnsche „legioenen des doods", die gedu rende den strijd om Adoea langs de Ita- liaansche linie waren geglipt, de stad Ad dicaje in Erithrea hebben bezet. Addicaje ligt op 80 K.M. afstand N.N.W. van Adoea, ten Westen van Adioegri. Achter de tralies: Hhhh-hik-h-h-hulp! L-lll-laat me vrij! Ik-hik-ik ben onsch- hik-onschuldigü! SPORT VOETBAL SERIEWEDSTRIJDEN L. P. S. V. Om den Ch. van Spall-beker. Vandaag zijn op het N. B. L. O.-terrein aan den Zoeterwoudschen Singel de jaar- lijksche seriewedstrijden der Leidsche Poli tie Sportvereeniging gehouden om den Ch. van Spall-beker. Aan deze wedstrijden werd deelgenomen door politie-elftallen van Lei den, Den Haag en Delft, terwijl C. G. W. het viertal noodig voor 'n halve competitie, completeerde. Te ruim 11 uur sprak de voorzitter der L. P. S. V., de heer Frank, een woord van welkom tot de verschillende vereenigingen alsmede tot den Commissaris van Politie, den heer R. Meijer. Spr. feliciteerde vervolgens de afd. Den Haag met het behaalde kampioenschap en de afd. Leiden eveneens, waarna hij de hoop uitsprak, dat de wedstrijden een spor tief verloop mochten hebben. Hierna sprak de commissaris van politie er zijn blijdschap over uit, dat de L. P. S. V. thans boven aan de ranglijst van haar afdeeling was gekomen, zij het dan, dat geen volledig kampioenschap werd be haald door het terugtrekken van Rotter dam. Spr. richtte vervolgens een woord van dank tot den heer v. Well, die als trainer van de Leidsche poli tie-voetballers veei ge daan heeft voor de opvoering van het spel peil, waarom spr. hoopte, dat hij nog vele jaren zijn krachten aan de L. P. S. V. moge geven. Na de Haagsche afdeeling vervolgens met het behaalde kampioenschap te heb ben gelukgewensch, herianerde spr. eraan, dat de Van Spallbeker tot heden tweemaal door Leiden, eenmaal door Den Haag en eenmaal door Delft is gewonnen. Den Haag moet den beker thans verdedigen en spr. hoopt, dat zulks zal geschieden in den geest van den schenker, die' sportiviteit boven alles stelde. Nadat de leider der Haagsche gasten had dank gebracht voor de gesproken woorden, werd met de afwerking van het programma begonnen. LeidenDen Haag. Allereerst kwamen de elftallen van Leiden en Den Haag tegen elkaar in 't veld. Het spel werd voorna melijk in het middenveld gehouden, doch na 'n 15-tal minuten slaagde Leiden erin de leiding te nemen. Korten tijd daarna werd door 'n fout in de Leidsche verdedi ging door de Hagenaars tegen gescoord, met welken stand de rust kwam. Na de hervatting namen de Leidenaars weer de leiding, doch de gasten maakten opnieuw gelijk en scoorden tenslotte het winnende punt, zoodat het einde kwam met 23. DelftC. G. W. Hierna kwam Delft uit tegen C. G. W. In een wedstrijd, waarin de D elften aren overwegend sterker waren, werd C. G. W. met 41 verslagen, nadat de rust met 31 was ingegaan. Tenslotte werden gespeeld de verliezers wedstrijd LeidenC. G. W. en de winnaars wedstrijd Den HaagDelft. LUCHTVAART TRAGISCHE AFLOOP VAN EEN VLIEG FE EST. Twee vliegers verongelukt. Vier dooden. Een vliegveld met een hoogspannin gsleiding Een j.l. Zaterdag en Zondag te Esch aan de Alzette in Luxemburg gehouden vlieg feest is op treurige wijze verloopen. Des Zaterdags was een 25-tal aan de Internatio nale Rallye deelnemende toestellen binnen gekomen. Zondagmorgen zijn de vliegers op het stadhuis officieel ontvangen en Zon dagmiddag zou het eigenlijke vliegfeest plaats vinden. Het vliegveld was ongeveer 800 bij 400 meter, doch midden over dit terrein liep eenbovengrondsohe hoog spanningskabel. Naar verluidt, hebben meer dan de helft der sportvliegers deswege reeds van deelname aan de demonstraties afgezien. De eerste die wel opsteeg was dr. Feuil- lade, voorzitter van de Aeroclub van Ver dun met als passagiere mej. Maurice de Fresnes. Na een korte demonstratievlucht wilde hij langs de officieele tribune lan den. Zijn toestel raakte daarbij echter een der draden van de hoogspanningsleiding en gleed af. Het kwam een 40 meter verder neer en vloog onmiddellijk in brand; de inzittenden waren er uit geslingerd. De pas sagiere was onmiddellijk dood en dr. Feuil- lade is enkele uren later in het hospitaal aan zijn zware verwondingen bezweken. Het vliegfeest werd onmiddellijk afge last en de buitenlandsche vliegers zijn al len op slag vertrokken. Doch dit was niet genoeg. Des avonds kwam het bericht bin nen, dat Zondagmorgen om 11 uur bij 111- kirch-Grafefnstaden de Farman van den Straasburger sportvlieger René Guntz, met als passagier Charles Willmann, verongelukt was. Het toestel was op weg van Straats burg naar het Escher vliegfeest. Beide in zittenden werden daarbij eveneens gedood. DE ZEE GEEFT HAAR PROOI WEER. Op het strand ten Zuid-Westen van Hol- lum op Ameland is heden het lijk gevon den van een manspersoon van ongeveer 30 jaar oud. Vermoed wordt, dat de verdron kene is de hotelhouder J. Velf uit Leeuwar den. Het signalement komt hiermede over een. Zooals bekend is de heer Velf, die voor zijn pleizier op de Waddenzee was gaan visschen, niet teruggekeerd. Hij werd sedert 13 dagen vermist. GEMEENTERAAD VAN LEIDEN. (Het eerste deel der agenda geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage wordt afgehandeld vrijwel zonder discus sie). f. Prae-advies op het verzoek van het bestuur van de Gereformeerde Schoolver- eeniging om medewerking ten aanzien van de vervanging van de in zijn schoolgebouw aan de Lusthoflaan aanwezige gaskachels door een nootjesketel. De heer G o s 1 i n g a A.R.) verdedigt het verzoek van het desbetreffende school bestuur tegen het afwijzende prae-advies. De verwarming met gas drukt te zwaar op de begrooting van deze school. Circa één derde der exploitatiekosten komen op reke ning van de verwarming. Men ziet thans een gelegenheid om van dat dure gas af te komen, door aanschaffing van een z.g. ul tra-ketel, een ketel voor nootjes-kolen, hetgeen een besparing van eenige honder den guldens zou opleveren. B. en W. mee- nen, dat hier geen beroep op art. 72 der L. O. wet mag worden gedaan en het school bestuur dus geen verhaal op de gemeente heeft voor deze „verandering van inrich ting". Spr. meent aan de hand der recente jurisprudentie van wel. Dat inwilliging van den eisoh van het schoolbestuur, ten gevolge zal hebben dat ook andere bestu ren met dezen eisch zullen komen, is geen grond van weigering en vindt dan ook geen steun in de wet. De heer Wilmer (R. K.) onderschrijft het betoog van den heer Goslinga. Spr. meent ook, dat hier sprake is van een „verandering van inrichting" in den zin van art. 72 der L. O. wet. De raad heeft zich destijds ook op dit standpunt gesteld, toen de scholen van kachelverwarming overgingen tot centrale verwarming. Hier betreft het pok een verandering van ver warmingssysteem. Dit verzoek behoort niet te worden geweigerd, omdat het hier een groote besparing geeft. Gas is de duurste verwarming voor een school. Van de ge spaarde gelden kan een gedeelte terug vloeien in de gemeentekas, ofwel kunnen deze vrij gekomen gelden ten goede komen aan het onderwijs zelf. De heer d e R e e d e (C.H.) kan geen uit spraak geven of deze aanvraag valt onder art. 72. Spr. zal dus met het prae-advies van B. en W. meegaan. Het schoolbestuur kan dan in hooger beroep gaan. (Het bovenstaande is reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage). Wethouder Tepe (R.-lt.) verklaart, dat B. en W. zich uitsluitend baseeren op de overweging, dat het hier niet betreft een „verandering van inrichting" in den zin van art. 72. Overigens erkent spr., dat om trent dit begrip een groot verschil van op vatting mogelijk is. Spr. ontleendt voor zijn meening echter argumenten aan eenige oudere uitspraken omtrent de interpretatie van art. 72. Men heeft indertijd (in 1929) tot gasverwarming besloten omwille van de groote voordeelen; thans is een ander sys teem goedkooper en wil men weer wat an ders. Maar welke consequenties heeft dat alles? Straks is weer een ander sys teem voordeeliger, en moeten wij dat al les betalen? De heer Goslinga is thans geen onverschrokken verdediger meer van de Ge meentekas. Spr. echter houdt vast aan een interpretatie van art. 72, welke voordeelig is voor de gemeente, zoolang de jurispru dentie niet vast staat. Laat het schoolbe stuur in hooger beroep gaan. De heer Goslinga (A.-R.) meent, dat dit laatste niet opgaat. Men moet het ver zoek afwijzen, omdat men overtuigd is, dat het niet onder art. 72 valt, maar het gaat niet aan, om iemand maar zonder over tuiging te veroordeelen, omdat hij toch in hooger beroep kan gaan. Spr. blijft er bij, dat bezuiniging voor een schoolbestuur te vens bezuiniging voor de gemeente zelf is. De heer de R e e d e (C.-H.) meent, dat de bezuiniging voor de gemeente zeer pro blematiek is. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 27 tegen 8 stemmen. Tegen: de heeren: Wilmer, Schoneveld, Lom bert, Goslinga, Beekenkamp, v. Es, Bergers en de heer de Reede (de laatste per abuis). De wijze van behandeling. Daarna komt ter sprake de uitgestelde wijze van behandeling van de motie- Braggaar—de Does inzake het een maal stempelen per dag. Na een opmerking van mevr. Brag- g a ar (S. D. A. P.) wordt de motie om praeadvies gezonden. Vervolgens wordt na een opmerking van den heer Snel (S. D. A. P.) het adres van den Leidschen Bestuurdersbond inzake de steunuitkeering eveneens in handen van B. en W. gesteld om praeadvies. Ten slotte moet nog beslist worden over de wijze van behandeling van het verzoek van den heer v. Dam tot intrekking van de bouwvergunning aan den heer H. Zur ich voor het bouwen van een huis in de Mariënpoelstraat, daar hier de voorge schreven ruimte niet zou worden gelaten. Het voorstel van B. en W. was, het adres in praeadvies te nemen. De heer S c h 11 e r (S. D. A. P.) meent, dat het zenden om praeadvies te lang duurt. Intussehen gaat de bouw door. Als wethouder Splinter misschien thans inlich tingen wil geven.... De v o o r z. is daartoe wel bereid. De heer Goslinga (A.-R.) is even eens tegen praeadvies, omdat daardoor de indruk gewekt wordt, dat de raad er wat aan kan doen. De adressant is aan het ver keerde adres, alleen de Kroon kan de ver leende bouwvergunning intrekken. De v o o r z. zegt, dat het bouwplan van den heer Zurloh aan alle wettelijke voor schriften voldeed, zoodat hem geen ver gunning kon worden geweigerd. B. en W. zullen toezien, dat gebouwd wordt vol gens het plan, Dat in de Mariënpoelstraat overal vóór-tuintjes zijn, is het gevolg van een overeenkomst met de vroegere eige naresse van den grond. In de redactie is evenwel een lacune, zoodat op grond daar van den heer Zurloh niet belet kan wor den om in het voortuintje te bouwen. Dat is een tegenvaller voor den adressant, die er vlak naast woont, maar de gemeente staat daar buiten. Het adres wordt daarna in handen ge steld van B. en W. ter afdoening. Rondvraag. De heer Snel (S. D. A. P.) vraagt, hoe het staat met de verstrekking van brand stoffen aan de werkloozen. Wethouder v. Stralen (S. D. A. P.) antwoordt, dat dit ieder jaar gebeurt, en er geen enkele reden is om te meenen, dat het dit jaar niet zal gebeurfen. Er is op het oogenblik nog overleg gaande met de regeering. Daarna sluiting der vergadering. Het is nauwelijks 4 uur! Uil DEN LIIDSGHEH RAAD. Het was Maandagmiddag de eerste „ech te" raadszitting, welke de nieuwe sociaal democratische wethouders in functie mee maakten. De vorige telde niet mee; zij wa ren toen pas gekozen en moesten nog be ginnen zich te oriënteeren. Lastig heeft de raad het hun Maandag middag niet gemaakt; wethouder Verweij behoefde in 't geheel niet te antwoorden en wethouder v Stralen moest slechts een antwoord geven aan een partij-genoot, op een vraag, welke hij zelf reeds zoo dik wijls aan wethouder Romijn gesteld had, n.L „Hoe ziet het met de br andsto f f env er - strekking voor de werkloozen?" Er ging een gelach op, toen de beant woording van deze vraag door den voor zitter, (wethouder Splinter) aan hem werd overgelaten en wethouder v. Stralen pre-, cies hetzelfde antwoord gaf als door den heer Romijn zoo vaak aan hem gegeven! Voorts had wethouder van Stralen zich nog even uit te spreken tegen een door den heer Romijn gedane suggestie om de be noeming van een bestuurslid van de Ste delijke Werkinrichting uit te stellen in ver band met de reorganisatie-plannen, maar veel had deze kwestie niet om 't lijf. Het was in één woord een zeer tamme raadszitting, die reeds om 4 uur was afge- loopen Waarom deze zeldzame kortheid? Voor een deel was dat te wijten aan de weinig belangrijke agenda; maar een deel komt zeker ook op rekening van het „nieu we regiem". De S. D. A. P., thans niet lan ger oppositie-partij, zweeg, vond in geen enkel punt aanleiding tot opmerkingen van eenige beteekenis. Het leeuwen-aandeel in de debatten kwam toe aan de z.g. burgerlijke partijen, merkwaardiger wijze in een dispuut niet tegen de sociaal-democratische vleugel van het college van B. en W. maar tegen wet houder Tepe. Het eenige agenda-punt n.l. dat een eenigszins behoorlijk debat uitlok te, was het afwijzend praeadvies op een verzoek van een Gereformeerd schoolbe stuur aan de gemeente om bij te dragen in de kosten van aanschaffing van een z.g. nootjes-ketel ter vervanging van de be staande maar zooveel duurdere gasver warming. Het schoolbestuur deed daarbij een beroep op art. 72 van de L. O. wet, dat bepaalt, dat het bestuur eener bijzon dere lagere school, die de inrichting van het gebouw der school wenscht te veran deren, zich tot het gemeentebestuur kan wenden, om daarvoor gelden te ontvangen. Wethouder Tepe was evenwel van oor deel, dathet hier niet betrof een „ver andering van inrichting", de heeren Gos linga en Wilmer meenden van wel. Het is op z'n minst genomen twijfelachtig en wethouder Tepe won dan ook het pleit, daar hij zich terecht op het standpunt stel de, dat bij twijfel omtrent de interpreta tie, de gemeente vooral in dezen finan cieel zoo moeilijken tijd die uitlegging van art. 72 moet kiezen, welke voor de ge meentekas het voordeeligste is. Men moet hierbij niet vergeten, dat, wanneer dit verzoek aan dit schoolbestuur wordt toe gestaan, eenzelfde verzoek aan andere schoolbesturen niet geweigerd kan wor den. Wanneer het schoolbestuur echter in hooger beroep zou gaan zouden wij niet gaarne garandeeren, dat het standpunt van B. en W. zal zegevieren. Overigens valt er weinig te zeggen van deze raadsvergadering. Slechts willen wij nog even rectificeeren het bezwaar, dat de heer de Vries (Nat.-Herstel) maakte tegen de benoeming van een der beide heeren v. Stralen en Verweij tot (onbezoldigd) amb tenaar van den Burgerl. Stand (voor het voltrekken van huwelijken) Wij meenden, dat hij een lid der Soc.-Dem. partij niet ge schikt achtte voor deze „personificatie" van het overheidsgezag. Het blijkt echter, dat hij niet tegen de partij, maar tegen de personen van beide heeren bezwaren had. Mr. H. G. Gouden doctoraat. Donderdag a.s. hoopt prof. dr. S. G. de Vries, oud-bibliothecaris en oud-buitenge woon hoogleeraar in de middeleeuwsche handschriftkunde aan de Leidsche Univer siteit, den dag te hedenken, waarop hij vóór 50 jaar aan deze Universiteit promo veerde tot doctor in de letteren en wijs begeerte. AGENDA LEIDEN. Dinsdag, Vriendenkring parochie H. Leo- nardus, Gymnastiekzaal Potgie terlaan, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 October as. waarge nomen door de apotheken: P. du Croix, Ra penburg 9, tel. 807, E. B. de Metz, Kore- vaarstraat 51, tel. 3553 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. DE OOST-WEST-TEGENSTELLING IN HET HUIDIGE ABESSIJNSCHE CONFLICT. Voordracht van prof. C. C. Berg voor voor „Sanctus Augustinus". De R. K. Student envereeniging „Sanc tus Augustinuis" alhier opende gisteravond het winterseizoen met een hospitantenver- gadering, welke zich in 'n zeer druk be zoek mocht verheugen. Na opening dear vergadering door den, ipraeses, den heer R. T. M. van der Lugt, en voorlezing der notulen van de vorige vergadering door de alb-actis Ia, rnej. Keesoan, heette de praeses prof. Berg wei- koon, om dezen vervolgens het woord te venleenen tot het hooiden van een voor dracht over: „de Oost-West-tegenstelling in het huidige AJbessijnsohe conflict". Tn de inleiding tot zdjn onderwerp, wees prof. Berg erop, dat de dagbladpers een groote 'hoeveelheid nieuws over het hui dige conflict tusschen Italië en Abessynië de wereld instuurt. Wanneer de historici de dagbladen zouden mogen vullen, zou den de aandeeJen aanmerkelijk dalen. De verhouding ItaliëAbessynië wordt wel voornamelijk door Italië bepaald, ter wijl Abessynië daarbij vrijwel passief is. Spr. wijst er vervolgens ten aanzien van hetgeen de Italiaansdhe bladen in de laatste maanden over Abessynië hebben geschreven op, dat de Nederlandsche bladen in de tijden van den oorlog met Bali en Lombok niet anders schreven. Vervolgens herinnert spr. aan de motie ven, welke Italië voor zich aanvoert, als overbevolking e enerzijds en minder be schaving anderzijds. Er zijn inderdaad argumenten aan te voeren, die Italië in het gelijk stellen ten aanzien van haar houding. Spreker betoogde vervolgens^ dat de ho mogeniteit van den Volkenbond en Abes synië tegenóver Italië veel meer schijn dan werkelijkheid is. De houding van En geland in dit conflict is slechts een gevolg van de Engelsohe vrees, dat Italië in de Middellandsche en Roode Zee te machtig zou worden. Wanneer men het conflict dieper be schouwt, blijken Italië en de Volkenbond aan één zijde van de scheidslijn te staan en Abessynië aan de andere. Italië is het slachtoffer van een aantal ongunstige omstandigheden, die tot ex pansie dwingen, en wanneer het met ge weld verruiming van bestaansmogelijk heden zoekt in een onontgonnen deel van de wereld, is het daarom nog niet onvoor waardelijk te veroordeelen, althans wan neer wij de manier .waarop het d'it doet als bijkomstige omstandigheden beschouwen. De Volkenbond helpt Abessynië niet uit sympathie, doch om de moeilijkheden, die voor zijn Europeesche leden zouden, voort vloeien uiit onverschilligheid ten opzichte van disconflict. Voor Engeland is de handhaving van zijn empire, voor Frankrijk de handhaving van den status quo in Europa de voornaaimste zorg. Mét Italië neemt echter de Volkenbond het standpunt in, dat een onder curateele plaatsen van Abessynië een eisch des tijds is. Spreker wijst er vervolgens op, dat de vraag, hoe Abessynië in zijn nationale, cultureele en religieuse leven op ongebrei delde inwerking van het Westen zal rea- geeren, nauwelijks ter sprake gekomen is. Maar Abessynië heeft in dit opzicht onaan tastbare rechten, terwijl tevens te voorzien valt, dat de wereld van Abessynië meer 'last zal hebben dan voordeel, wanneer men toestaat, dat de uitingen van decadente Europeesche cultuur en ongezonde Euro peesche maatschappelijke verhoudingen naar Abessynië overgeplaatst worden. In dit verband vestigt spr. er de aan dacht op, dat in andere deelen van de we reld, en met name in China, maar ook ih Nederlandsoh Inidië, groote moeilijkheden, uit het conflict van Westersche decadente en OostersChe primitieve doch gezonde cultuurvormen voortgevloeid zijn of nog voortvloeien. Men controleere dus van Volkenbonds- wege den aard der eventueele inmenging en het gehalte van hen, die het kolonisa tie-wenk moeten doen, scherp, om te ver hinderen, dat 'het intensieve contact met het Westen Abessynië rijp maakt voor Atheïsme en Bolsjewisme. Ten slotte raakt spreker nog even aan de plannen tot hergroepeering van het kolo niale bezit, die dezer dagen herhaaldelijk tersprake zijn gebracht. Bereidvaardig heid om ook van Nederlandsche zijde bij te dragen tot een regeling, die conflicten oplost, acht spreker geen bewijs van dé faitisme, doch van wijs beleid. Angstvallig vasthouden aan traditio- neele grenzen, zoowel hier in Europa als elders, acht spreker bij het groeiende we reldverkeer kortzichtig en gevaarlijk. Men leere de wereld zien als een geheel van onderling afhankelijke en bij eikaars wel vaart gebate onderdeel en. Op voordracht van prof. Beng volgde een uitvoerige gedaChtenwisseling, waar bij over verschillende punten ten aanzien van het veelbesproken huidige conflict, de vragenstellers door den inleider naar genoegen werden beantwoord. Aan 'het slot der vergadering sprak prae ses v. d. Lugt 'n hartelijk woord van dank tot prof. Berg, die het bestaande conflict zoo uitvoerig had belicht.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2